Scholtes CI 96 IA Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Scholtes CI 96 IA (82 pagina’s), behorend tot de categorie Fornuis. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 58 mensen. Heb je een vraag over Scholtes CI 96 IA of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Scholtes |
| Categorie: | Fornuis |
| Model: | CI 96 IA |
Handleiding Scholtes CI 96 IA – volledige tekst
NLFORNUIS EN OVENCI 96 I WCI 96 I ICI 96 I AGebruiksaanwijzing Nederlands, 1NLDeutsch, 21DEIn udhoInstallatie, 2-3 Plaatsen en waterpas zetten Elektrische aansluitingTabel eigenschappenBes rijch ving an v het apparaat, 4-5AanzichttekeningBedieningspaneelDisplay Bedieningspaneel kookplaatStarten en gebruik, 6-7De klok instellenDe timer instellenGebruik van de oven Handmatige kookprogrammas Automatische kookprogrammasDe bereiding programmeren Kooktabel ovenStarten en gebruik, 11-15 Inschakelen kookplaat Inschakelen kookzonesBoosterfunctie Uitschakelen kookzones Programmering kookduurDe timer Blokkering van het bedieningspaneel Uitschakelen kookplaat Demo modusPraktische tips voor het gebruik van het apparaatVeiligheidsmechanismenTechnische beschrijving van de modellen Praktische kooktipsVoorzorgsmaatregelen en ad vies, 16-17 Algemene veiligheidAfvalverwijdering Energiebesparing en milieubehoudOnder ud enho verzorging, 18-19 De elektrische stroom afsluitenReinigen van het apparaatVervangen van het ovenlampje Het reinigen van de glaskeramische kookplaat Automatische reiniging PYROLYSEService, 20
2NL Bewaar dit instructieboekje zorgvuldig vooreventuele raadpleging in de toekomst. In het geval uhet apparaat verkoopt, weggeeft of wanneer uverhuist, moet het boekje bij het apparaat bewaardworden. Lees de instructies aandachtig door: er staat belangrijke informatie in over installatie, gebruik enveiligheid. De installatie van het apparaat moet volgens dezeinstructies worden uitgevoerd door een bevoegdeinstallateur. Sluit altijd eerst de elektrische stroom af voordat utot onderhoud of regeling van het fornuis overgaat. Plaatsen en waterpas ze en tt Het apparaat kan naast meubels worden geplaatstdie niet hoger zijn dan het werkvlak. Controleer dat de wand die in contact komt met deachterzijde van het apparaat van niet ontvlambaarmateriaal is gemaakt en bestand is tegen hogetemperaturen (T 90°C).
Voor een correcte installatie: plaats het apparaat in de keuken, in de eetkamerof in een eenkamerappartement (niet in debadkamer); als het kookvlak hoger is dan de meubels, moetenzij op minstens 600 mm van het apparaat vandaan worden geplaatst; als het fornuis onder een keukenkastje wordt geïnstalleerd, moet de afstand tussen de twee minstens 420 mm zijn. Deze afstand moet 700mm worden als de keukenkastjes zijn vervaardigd uit ontvlambaar materiaal (zie afbeelding); hang geen gordijnenachter het fornuis, of opminder dan 200 mm van de zijkanten; eventuele afzuigkappen moeten volgens de instructies van hun eigen gebruiksaanwijzing worden geïnstalleerd. Waterpas zettenIndien het nodig is hetapparaat te nivelleren, kunnen de bijgeleverde stelvoetjes in de daarvoor geschikteopeningen in de hoeken vanhet onderstuk van het fornuisworden geschroefd (zieafbeelding).
Elektrische aansluitingMonteren voe ndi gskabel Opening klemmenbord: Licht de lipjes aan de zijkant van het deksel vanhet klemmenbord op met een schroevendraaier; Trek het deksel van het klemmenbord open. Het aansluiten van de kabel: schroef de schroef van de kabelklem en deschroeven van de contacten los. de bruggen zijn door de fabriek voorbestemd voor aansluiting aan enkelfasig 230V (zie afbeelding). N L230V ~H05RR-F 3x4 CEI-UNEL 3536313245 voor het uitvoeren van de elektrischeaansluitingen van de afbeeldingen C en D wordende twee overbruggingsklemmen die zich in dedoos bevinden gebruikt (afb. B - referentie "P")InstallatieHOOD420Min. min. 650 mm. with hoodmin. 700 mm. without hoodmm. 600 Min. mm. 420 Min. mm.
NL3NL2L1L3PN L2 L1400V 2N~H05RR-F 4x4 CEI-UNEL 3536313245N L3 L1L2400V 3N~H05RR-F 5x2. 5 CEI-UNEL 3536313245 zet de kabel vast in de speciale kabelklem en sluit het deksel. H et aansluiten van de voedingskabel aan het net Gebruik voor de voedingskabel een stekker diegenormaliseerd is voor de lading aangegeven op het typeplaatje( zie tabel Technische gegevens). Wanneer het apparaat rechtstreeks op het elektrischenet wordt aangesloten, moet u tussen het apparaat enhet net een meerpolige schakelaar aanbrengen meteen afstand tussen de contacten van minstens 3 mm,aangepast aan het elektrische vermogen en voldoendaan de geldende nationale normen (de aarding magniet worden onderbroken door de schakelaar). De voedingskabel moet zodanig worden geplaatst dat hijnergens een temperatuur bereikt van 50°C hoger dan de kamertemperatuur.
Vóór het aansluiten moet u controleren dat: de contactdoos geaard is en voldoet aan degeldende normen; de contactdoos in staat is het maximalevermogen van het apparaat te dragen, zoals aangegeven op het typeplaatje; de spanning zich bevindt tussen de waarden die staan aangegeven op het typeplaatje; de contactdoos en de stekker van het apparaatovereenkomen. Als dat niet zo is, dient u ofwel de stekker ofwel de contactdoos te vervangen; gebruik geen verlengsnoeren of dubbelstekkers. Wanneer het apparaat geïnstalleerd is, moeten de elektrische kabel en de contactdoos gemakkelijk te bereiken zijn. De kabel mag niet gebogen of samengedruktworden. De kabel moet van tijd tot tijd wordengecontroleerd en mag alleen door erkende monteursworden vervangen. De fabrikant kan niet aansprakelijk worden gesteld wanneer deze normen niet worden nageleef.
NL5B p pedienings aneel kook laat Toets T OENAME VERMOGEN om de kookplaataan te zetten en het vermogen ervan te regelen (zie Starten en gebruik). Toets A AFN ME VERMOGEN om het vermogen teregelen en de kookplaat uit te zetten (zie Starten en gebruik). Controlelampje GESELEC EERDT K K TOO GEDEEL E geeft aan dat het betreffendekookgedeelte geselecteerd is en dat u het kuntregelen. Toets SELEC ERENT KOO GEDEELK TE om het gewenste kookgedeelte te selecteren AanwijzerVERMOGEN: geeft het bereiktewarmteniveau aan. Toets ON/OFF voor het in- en uitschakelen van hetapparaat. Controlelampje ON/OFF: geeft aan of het apparaat in- of uitgeschakeld is. Toets PROGR MMERINGS IMERAT * om deprogrammering van de kookduur te regelen (zie Starten en gebruik). Display T *PROGRAMMERINGS IMER : toont dekeuzes betreffende de programmering aan (zie Starten en gebruik).
Controlelampjes GEPROGR MMEERDAK K T *OO GEDEEL E : tonen de kookgedeeltes aanals u een programmering start (zie Starten engebruik). Toets B BLO ERINGKK EDIENINGSPANEEL om tevoorkomen dat er ongewilde wijzigingen aan deregeling van het kookvlak worden uitgevoerd (zie Starten en gebruik). Controlelampje BLO ERINGKK BEDIENINGSPANEEL: toont dat de blokkering van het bedieningspaneel heeft plaatsgevonden(zie Starten en gebruik). BOOST *ER toets om het extra vermogen - 3000W - van de kookzone in te schakelen (zie Starten en gebruik). BOOST *ER controlelampje, geeft aan dat het 'booster' extra vermogen actief is. Controlelampje TIMER* geeft aan dat de timer actief is. * Slechts op enkele modellen aanwezig.
6NLStarten en gebruikDe klok instellenU kunt de klok zowel instellen als de oven uit is alswanneer hij aan is, maar alleen als u geen uitgestelde bereiding heeft ingesteld. 1. Druk meerdere malen op de toets totdat hetsymbool en de eerste twee cijfers op het DISPLAY beginnen te knipperen;2. draai de knop I STELLE TIJDE richting de +N N Nen de - om de uren in te stellen;3. druk nogmaals op de toets totdat de anderetwee cijfers op het DISPLAY beginnen te knipperen;4. draai aan de knop I STELLE TIJDE richting deN N N+ en de - om de minuten in te stellen;5. druk nogmaals op de toets om te bevestigen. De timer instellen Deze functie onderbreekt de bereiding niet en isonafhankelijk van het gebruik van de oven. Hij dienter uitsluitend voor een geluidssignaal te laten horen als de ingestelde minuten zijn verstreken. 1.
Druk meerdere malen op de toets totdat hetsymbool en de drie cijfers op het DISPLAY beginnen te knipperen;2. draai aan de knop I STELLE TIJDE richting deN N N+ en de - om de minuten in te stellen;3. druk nogmaals op de toets om te bevestigen. Nu verschijnt het terugtellen, aan het einde waarvanu een geluidssignaal zult horen. Gebruik van de oven Vóór gebruik is het strikt noodzakelijk het plasticfolie aan de zijkanten van het apparaat teverwijderen. Wij raden u aan bij het eerste gebruik de ovenminstens een uur leeg te laten functioneren, opmaximum temperatuur en met de deur dicht. adatNu de oven heeft uitgeschakeld, opent u de ovendeuren lucht u het vertrek. De lucht die u ruikt komt doorhet verdampen van de middelen die wordengebruikt om de oven te beschermen. 1. Selecteer het gewenste kookprogramma door aan de PROGRAMMAK OP te draaien. N2.
Als de aanwijzer van de voorverwarming uitgaat en u een geluidssignaal hoort, is devoorverwarming compleet: zet de etenswaren in deoven. 4. Tijdens het koken kunt u nog altijd:- het kookprogramma veranderen met behulp van dePROGRAMMAK OP;N- de temperatuur veranderen met behulp van deTHERMOSTAATK OP;N- de kookduur programmeren of de tijd van einde bereiding ( zie kookprogrammas);- het koken onderbreken door de PROGRAMMAK OP weer op stand 0 te zetten. N5. U kunt de kookduur veranderen ( ziekookprogrammas). 6. Indien de stroom uitvalt en de oventemperatuurniet te laag is geworden, gaat de oven automatischterug naar het punt waar het koken is onderbroken. De geprogrammeerde functies worden echter nietonthouden. U dient ze daarom bij het terugkeren vande stroom opnieuw in te stellen. Bij de programmas BRADEN en BARBECUE is geen voorverwarming nodig.
Zet nooit voorwerpen op de bodem van de oven; uriskeert hiermee het email te beschadigen. Plaats de ovenschalen altijd op bijgeleverderoosters. VentilatorOm de oven van buiten niet te heet te laten worden, brengt een verkoelingsventilator een luchtstroom teweegdie tussen het bedieningspaneel en de ovendeur naar buiten komt. Aan het begin van het programma PYROLYSE draait de ventilator op lage snelheid. Aan het einde van de kooktijd blijft de ventilator draaientotdat de oven voldoende is afgekoeld. OvenverlichtingAls de oven uit is, kan het ovenlicht op ieder willekeurigmoment aan worden gedaan door de ovendeur te openen. * Slechts op enkele modellen aanwezig.
NL7 H m oand a k rtige koo pgram mas Alle programmas hebben een vooringestelde kooktemperatuur. Deze kan handmatig worden aangepast,en naar wens wordeningesteld tussen de 40°C en de 250°C. In het programmaDRAAISPIT is de ingestelde temperatuur 270°C. Functie T T RADI IONELE OVENMet deze traditionele kookwijze is het beter een enkel rooster tegebruiken. Functie MUL ILEVELTAangezien de warmte in de hele oven constant is, zorgt de luchtdat de gerechten op gelijkmatige wijze gekookt en gebakkenworden. Het is mogelijkmaximaal twee roosters tegelijk tegebruiken. Functie BRADENHiermee wordt de rechtstreekse bovenhitte van de grillgecombineerd met de geforceerde luchtcirculatie in de oven. Eventueel verbranden van de buitenkant wordt zo vermeden; dewarmte dringt gemakkelijker door naar de binnenkant. Kook metde ovendeur dicht.
Functie DR ISPIAA TDeze functie is optimaal voor het braden aan het draaispit. Kookmet de ovendeur dicht. Functie LAGE TEMPER UURATDeze kookfunctie is ideaal voor rijzen, ontdooien, het bereidenvan yoghurt, het snel of langzaam opwarmen van gerechten enhet langzaam koken van etenswaren op lage temperatuur. De inte stellen temperaturen zijn: 40, 65, 90 °C. Draaispit Voor het activeren van hetdraaispit ( zie afbeelding) gaat uals volgt te werk:1. plaats de lekplaat in stand1;2. zet de steun van hetdraaispit op de 3e stand ensteek de vleespen in despeciale opening achterin deoven;3. activeer het draaispit doormiddel van de symbolen ; Als u de ovendeur opent als het programma is gestart, houdthet draaispit op met draaien. Au grtom ch ooa stie k k rp o a a smm De temperatuur en de duur van de bereiding zijningesteld en kunnen niet worden gewijzigd door het systeem C O P.
Deduur van de bereiding kan enkele minuten worden gewijzigd zoalsals volgt wordt beschreven bij de afzonderlijke functies. BRAADP ROGRAMMAGebruik deze functie voor het braden van kalfs-, varkens- enlamsvlees. Plaats het vlees in de koude oven. U kunt degerechten eventueel ook in de warme oven plaatsen. Het ismogelijk alleen de duur -20/+25 minuten te wijzigen. Functie PIZZAGebruik deze functie voor het bereiden van pizzas. Zie hetvolgende hoofdstuk voor recepten en details. Het is mogelijkalleen de duur -5 +5 minuten te wijzigen. /Voor een optimaal resultaat raden wij u aan de volgendeaanwijzingen nauwkeurig op te volgen: houdt u zich aan het recept; het gewicht van het deeg moet tussen de 500 g en de 700 gzijn. vet de lekplaat en de ovenschalen licht in. Plaats het gerecht in de koude oven.
Als u het in de warme ovenwilt plaatsen, nadat u eerst een ander gerecht heeft gekookt, danzal het display de tekst Hot tonen totdat de oventemperatuur de120° zal hebben bereikt. Nu kunt u de pizza in de oven zetten. Recept voor PIZZA:1 Bakplaat, lage ovenstand, oven koud of warmRecept voor 3 pizzas van ongeveer 550 g: 1000 g meel, 500 gwater, 20 g zout, 20 g suiker, 10 cl olijfolie, 20 g bakkersgist (of 2zakjes gedroogde gist) Rijzen op kamertemperatuur: 1 uur of handmatige functie LAGETEMPERATUUR op 40°. Laat circa 30 45 minuten rijzen. / Plaats het gerecht in de koude oven. Start de bereiding PIZZA Functie BROODVoor een optimaal resultaat raden wij u aan de volgendeaanwijzingen nauwkeurig op te volgen: houdt u zich aan het recept; het ma imum ge ichtx w per bakplaat; vergeet niet 1dl koud water te gieten in de bakplaat op stand 5;Plaats het brood in de koude oven.
Als u het in de warme oven wiltplaatsen, nadat u eerst een ander gerecht heeft gekookt, dan zalhet display de tekst Hot tonen totdat de oventemperatuur de 40°zal hebben bereikt. Nu kunt u het brood in de oven zetten.
8NL Recept v roo BROOD:1 bakplaat van 1000 g max, onderste ovenstandRecept voor 1000 g deeg: 600 g meel, 360 g water, 11 g zout,25 g bakkersgist (of 2 zakjes gedroogde gist)Procedure: Meng het meel en het zout in een grote kom. Doe de gist in lauw water (circa 35 graden). Maak een kuil in het meel. Giet er het mengsel van water en gist in Kneed het geheel totdat een homogeen deeg is gevormd datniet plakkerig is, door het deeg 10 minuten lang met de palmvan de hand plat te drukken en vervolgens weer dicht tevouwen. Maak een bal van het deeg, doe het in een slakom en bedekhet met plastic folie om te voorkomen dat de buitenkant ervanuitdroogt. Doe de slakom in de oven op de handmatige functieLAGE TEMPERATUUR op 40°C en laat het ongeveer 1 uurlang rijzen (het volume van het deeg moet verdubbelen). Verdeel de bal om de verschillende broden te maken.
Leg ze op ovenpapier op de bakplaat. Bestrooi de broden met meel. Maak sneden in de broden. vergeet niet 1dl koud water te gieten in debakplaat op stand 5; Voor het reinigen kunt u het bestewater en azijn gebruiken. Plaats het vlees in de koude oven. Start het programma BROOD Aan het einde van de kooktijd laat u de broden rusten op eenrooster totdat ze geheel zijn afgekoeld. Functie T TAAR ENDeze functie kan worden gebruikt voor het koken van taarten. Plaats het gerecht in de koude oven. U kunt de gerechteneventueel ook in de warme oven plaatsen. Het is mogelijk alleende duur -10/+10 minuten te wijzigen. D eb r d ge ei in pr rogra emm en De programmering is alleen mogelijk wanneer eenkookprogramma is geselecteerd. H et programmeren van de kookduur1. Druk meerdere malen op de toets totdat het symbool en de drie cijfers op het DISPLAY beginnen te knipperen;2.
als de ingestelde duur is verstreken verschijnt op het DISPLAYhet woord E D, beëindigt de oven de bereiding en klinkt eenNgeluidssignaal. B. v. : het is 9:00 uur en u programmeert een duur van 1 uur en15 minuten. Het programma stopt automatisch om 10:15. H et einde van een bereiding programmeren Het programmeren van het einde van een bereiding is alleenmogelijk nadat u een kookduur heeft geselecteerd. 1. Volg de procedure van de duur van punt 1 t m 3;/2. druk daarna op de toets totdat het symbool en detwee cijfers op het DISPLAY beginnen te knipperen;3. draai aan de knop I STELLEN N TIJDE richting de + en de -N om de uren in te stellen;4. druk nogmaals op de toets totdat de andere twee cijfers ophet DISPLAY beginnen te knipperen;5. draai aan de knop I STELLEN N TIJDE richting de + en de -N om de minuten in te stellen;6. druk nogmaals op de toets om te bevestigen;7.
als de ingestelde duur is verstreken verschijnt op het DISPLAYhet woord E D, beëindigt de oven de bereiding en klinkt eenNgeluidssignaal. B. v. : het is 9:00 uur, u programmeert een duur van 1 uur en 15minuten en de eindtijd om 12:30. Het programma zalautomatisch om 11:15 beginnen. De symbolen en gaan aan om aan te geven dat eenprogrammering is uitgevoerd. Op het DISPLAY verschijnen om debeurt de eindtijd en de duur van de bereiding. Om een programmering te annuleren draait u dePROGRAMMAKNOP op stand 0. P t t pr kaischekookis Gebruik voor het koken met de heteluchtoven nooit de standen1 en 5: in deze standen zou de hete lucht de fijne gerechtenkunnen verbranden. Bij de functies DRAAISPIT en ROOSTERE raden wij u aan deNlekplaat op stand 1 te zetten om vet of jus op te vangen. MULTIKOKEN Gebruik de standen 2 en 4, en plaats de gerechten die meerwarmte nodig hebben op stand 2.
Plaats de lekplaat op de onderste stand en het rooster op dehoogste. PIZZA Gebruik een lichte aluminium ovenschaal en zet hem op hetbijgeleverde ovenrooster.
NL9Kooktabel oven GERECHTEN VOORBEELDEN FUNCTIE TEMPERATUUR HET PLAATSEN Gebraden gevogelte kip, eend, haantje, kapoen. Braden 200 °C gevogelte op rooster Gevogelte aan het spit kip, haantje Braadspit 270 °C vleespen van braadspit Braadstukken varkensgebraad, kalfsgebraad, kalkoen, roastbeef, lamsbout, reebout, gefarceerde kalfsborst, enz. Braden 200 °C vlees op rooster braadstukken van grote afmetingen hele lamsbout, grote kapoen of kalkoen enz. Multiniveau 180 °C (op een derde van de braadtijd verlagen tot 160 °C) vlees op bakplaat, regelmatig bedruipen met de jus Gesauteerd vlees in ovenschotel en traditionele gerechten boeuf bourguignon, konijn alla cacciatora, gesauteeerd kalfsvlees Marengo, gestoofd lamsvlees, kip a la basque, enz. Traditie 190 °C cocotte op bakplaat Grilleren biefstuk, karbonaden, worstjes, vleesstokjes, kippenborst, enz.
De voorverwarming van de oven is door de fabriek ingesteld en kan niet handmatig worden gewijzigd. ** De duur van de automatische bereidingen is van te voren ingesteld. De waarden in de tabel hebben betrekking op de minimum en maximum waarden. Zij kunnen door de gebruiker worden gewijzigd, te beginnen met de vooringesteld duur. *** Zoals het recept aangeeft, dient u 100 gr water in de lekplaat toe te voegen. GERECHTEN VOORBEELDEN FUNCTIE TEMPERATUUR HULPMIDDELEN Yoghurt LAGE TEMPERATUUR 40 °C schotel op lekplaat VARIA Droge etenswaren paddestoelen, kruiden, fruit of groenten in schijven, enz.
NL11Starten en gebruik De lijm die gebruikt is voor de afdichtingen laat watvetvlekjes achter op het glas. Voordat u hetapparaat gebruikt raden wij u aan de vlekken teverwijderen met een speciaal niet-schurendschoonmaakmiddel. Gedurende de eerste paar uurdat u het apparaat gebruikt kan het zijn dat u eenrubbergeur ruikt. Deze zal echter snel wegtrekken. Als de kookplaat elektrisch wordt aangeslotenhoort u na enkele seconden een kort geluidssignaal afgaan. Alleen dan kunt u de kookplaat aanzetten. Als u lang op de toetsen drukt - en + kunt u destroomsterkte en de minuten van de timer snel latentoenemen. Inschakelen kookplaat Druk ongeveer 1 seconde op de knop voor het inschakelen van de kookplaat. Inschakelen kookzonesIedere kookzone wordt in werking gesteld door middel van een selectietoets en een regelsysteem voor de stroomsterkte, bestaandeuit een dubbele toets - en +.
Voor het in werking stellen van een kookzone druktu op de betreffende toets en stelt u de gewenstestroomsterkte in met de toetsen - en +. Booster functie*Om de verwarmingstijd te versnellen kunt u in enkelekookzones de booster functie activeren door op debbbbbbooooo ostostostostost ererererer toets te drukken. Het controlelampje boven detoets gaat aan. Deze functie verhoogt het vermogen tot2000 W of 3000 W, aan de hand van de grootte van de gekozen kookzone. De boosterfunctie stopt na 4 minuten automatisch. Zolang de booster van een van de kookzones actief is,zal het gedeelte daarvoor of daarachter slechts overeen beperkt vermogen beschikken (bv. : als in de kookzone linksachter de booster actief is, zal hetvermogen in de kookzone linksvoor afnemen). Voorverdere informatie kunt u de Technische beschrijvingvan de modellen raadplegen.
Uitschakelen kookgedeeltesVoor het uitschakelen van een kookgedeelte kiest udit door middel van de selectietoets en: Druk op de toets - : het vermogen van het kookgedeelte wordt langzaam minder totdat hetuitgaat. Programmering kookduur.
Alle kookgedeeltes kunnen tegelijkertijdgeprogrammeerd worden voor een tijdsduur vantussen de 1 en de 99 minuten. 1. Kies het kookgedeelte door middel van debetreffende selectietoets. 2. De stroomsterkte instellen. 3. Druk op de programmeertoets Het controlelampje voor het betreffendekookgedeelte begint te knipperen. 4. Stel de gewenste kookduur in door middel van detoetsen ----- en +++++. 5. Bevestigen door op toets te drukken, of na10 seconden vindt automatische selectie plaats. De timer begint gelijk met aftellen. Het einde van degeprogrammeerde kooktijd wordt aangegeven dooreen geluidssignaal (van 1 minuut) waarna hetkookgedeelte uitgaat. Herhaal de hierboven beschreven procedure vooriedere kookplaat die u wilt programmeren. Visualisatie bij een meervoudige programmering.
Indien een of meer kookplaten zijn geprogrammeerdvertoont het display de resterende tijd van dekookplaat die als eerste eindigt, terwijl hij de positieervan aanduidt door middel van het betreffendecontrolelampje dat knippert. De controlelampjes vande andere geprogrammeerde kookplaten zijn aan. Om de resterende tijd van de anderegeprogrammeerde kookplaten te visualiseren moet ueen aantal keren op de toets drukken: met deklok mee zullen, de een na de ander,de tijden van de timer allegeprogrammeerde kookplaten wordengetoond, te beginnen met dekookplaat linksvoor. Het wijzigen van een programmering1. Druk een aantal keer op de toets totdat detijd van de kookplaat die u wilt wijzigen verschijnt. 2. Druk op de toetsen ----- en +++++ voor het instellenvan de nieuwe tijd. * Slechts op enkele modellen aanwezig.
12NL 3. Bevestig door op de toets te drukken. Om een programmering te annuleren moet ubovenstaande handelingen uitvoeren. Bij punt 2drukt u op de toets ----- : de duur vermindertlangzaamaan tot aan de uitschakeling 0. Deprogrammering wordt gewist en het display verlaatde programmeringsmodus. De timerDe kookplaat moet aan zijn. Met de timer kunt u een duur tot aan 99 minuteninstellen. 1. Druk op de toets programmering totdat hetcontrolelampje van de timer aangaat. 2. Stel de gewenste kookduur in door middel van detoetsen ----- en +++++. 3. Bevestig door op de toets te drukken. De timer begint gelijk met aftellen. Als de tijdverstreken is hoort u voor de duur van 1 minuut eengeluidssignaal. Blokkering van het bedieningspaneelAls de kookplaat in werking is kunt u hetbedieningspaneel blokkeren om een ongewenstaanraken te vermijden (kinderen,schoonmaakhandelingen, enz. ).
Door op de toets te drukken zal het bedieningspaneel wordengeblokkeerd. Het controlelampje boven de toetsgaat aan. Als u het bedieningspaneel weer wilt gebruiken (bv. als u wilt stoppen met koken) moet u de blokkeringuitschakelen: druk even op de toets. Hetcontrolelampje gaat uit en het bedieningspaneelwordt weer geactiveerd. Uitschakelen kookplaat Druk op de toets ; het apparaat gaat uit. Als het bedieningspaneel is geblokkeerd, blijft dit ookgeblokkeerd nadat u de kookplaat opnieuw inschakelt. Als u de kookplaat opnieuw wilt inschakelen moet ueerst het bedieningspaneel deblokkeren. “Demo” modusHet is mogelijk een demomodus in te stellen waarbijhet bedieningspaneel normaal functioneert (deopdrachten betreffende de programmeringinbegrepen), maar waarbij de verwarmingselementenniet aangaan.
Laat de toetsen +++++ en ----- los endruk op de toets • het display toont om de beurt de tekst DE en MOen het kookvlak gaat uit; • de volgende keer dat u de kookplaat inschakeltzal hij zich in de “demo” modus bevinden. Om deze modus te verlaten volgt u de bovenbeschreven procedure. Het display toont om de beurtde tekst DE en OF en het kookvlak gaat uit. Als u hetkookvlak weer inschakelt zal het gewoon functioneren. Praktische tips voor het gebruik van hetapparaat. Gebruik pannen die gemaakt zijn van materiaal datgeschikt is voor inductie (ferromagnetischmateriaal). Wij raden het gebruik aan van pannenvan: gietijzer, geëmailleerd staal of speciaal inductieroestvrij staal. U kunt zelf testen of een pan geschiktis door hem uit te proberen met een magneet.
*GESCHIKTE MATERIALEN ONGESCHIKTE MATERIALENGietijzerGe‘mailleerd staalSpeciaal roestvrij staalKoper, Aluminium, Glas, Terracotta, Aardewerk, Niet magnetisch roestvrij staalOm optimale resultaten te bereiken met dekookplaat: • Gebruik alleen pannen met een dikke, plattebodem zodat ze perfect aansluiten op hetverwarmingsvlak.
NL13 Houd de bodem van de pannen altijd goedschoon en droog zodat ze goed aansluiten op het kookvlak. Dit verlengt de levensduur van zowel de pannen als het kookvlak zelf. Vermijd dezelfde pannen te gebruiken die u ook op een gasfornuis heeft gebruikt: dewarmteconcentratie van gasbranders kan debodem van pannen vervormen, waardoor ze niet goed meer aansluiten. VeiligheidssystemenP oannensens r Ieder kookgedeelte is voorzien van een systeem datwaarneemt of er een pan op staat. De plaat straaltalleen warmte uit als er een pan van de juiste afmetingen op staat. Het knipperende controlelampje kan betekenen: dat de pan niet geschikt is dat de pan een te kleine diameter heeft dat de pan niet goed aansluitA w wan ijzers van de resterende armteIeder kookgedeelte is voorzien van een aanwijzervan de resterende warmte. Deze aanwijzer geeft aan welke kookzones nog heet zijn.
Als hetvermogensdisplay toont dan is het kookgedeeltenog warm. Het is bijvoorbeeld mogelijk een gerechtwarm te houden of boter of chocolade te laten smelten. Met het afkoelen van het kookgedeelte zalhet vermogensdisplay tonen. Het display gaat uitwanneer de kookzone voldoende is afgekoeld. OververhittingIn het geval van oververhitting van de elektronischeonderdelen gaat de kookplaat automatisch uit enverschijnt op het display F gevolgd door eenknipperend nummer. Deze boodschap verdwijnt en ukunt de kookplaat weer gebruiken zodra detemperatuur tot op een acceptabel niveau is gezakt. VeiligheidsschakelaarHet apparaat beschikt over een veiligheidsschakelaar die de kookgedeeltes automatisch uitschakelt als de tijdslimiet voor een bepaald vermogensniveau is bereikt. Tijdens deze veiligheidsonderbreking vertoont het display het cijfer 0. B. v.
Vermogensniveau Begrenzing van dewerkingsduur in uren1 92 83 74 65 56 47 38 29 1Geluidssignaal Enkele storingen, zoals: een voorwerp (pan, bestek, enz. ) dat meer dan 10 seconden op het bedieningspaneel ligt, gemors op het bedieningspaneel, een lange druk op een toets, kunnen eengeluidssignaal veroorzaken. Verwijder de oorzaakvan de storing en het geluidssignaal houdt op. Als de oorzaak van de storing niet wordt verwijderd blijft het geluidssignaal gaan en wordt het kookvlak uitgeschakeld.
14NLTechnische beschrijving van de modellen Het inductiesysteem is het snelste kooksysteem dater bestaat. In tegenstelling tot de traditionele kookplaten wordt niet het kookgedeelte verwarmd:de warmte wordt direct binnenin de pan gecreëerd, die daarom noodzakelijkerwijs een bodem van ferromagnetisch materiaal moet bezitten.Kookplaten CI 96 I W CI 96 I A CI 96 I I Kookgedeeltes Vermogen (in W) Linksachter I 1400 600 se Ant. Sx*Rechtsachter I B 2200 3000* Linksvoor I B 2200 3000* Rechtsvoor I 1400 600 se Post. Dx* Totaal vermogen 7200 Legenda: I = kookgedeelte met eenvoudige inductie B = booster: de kookzone kan over een extravermogen van 3000 W beschikken * = het maximale vermogen wordt beperkt terwijl debooster in het kookgedeelte erachter actief is (zieStarten en gebruik).
16NLVoorzorgsmaat regelen en advies Dit apparaat is ontworpen en vervaardigd volgens de geldende internationale veiligheidsvoorschriften. Deze aanwijzingen zijn geschreven voor uwveiligheid en u dient ze derhalve goed door tenemen. Algemene veiligheidsmaatregelen Deze instructies zijn alleen geldig voor de landen waarvan de symbolen voorkomen in de handleiding en op het typeplaatje van hetapparaat. Dit apparaat is vervaardigd voor niet-professioneel gebruik binnenshuis. Het apparaat dient niet buitenshuis te worden geplaatst, ook niet in overdekte toestand. Het is erggevaarlijk als het in aanraking komt met regen of alshet onweert. Raak het apparaat niet aan als u blootsvoets bent ofmet natte of vochtige handen of voeten. H et apparaat dient gebruikt te worden omvoedsel te bereiden et mag uitsluitend door.
H vol assenen orden gebruikt en alleenw w volgens de instructies deze handleiding die in beschreven staan lk ander gebruik. E (bv. : ver arming van ruimten is als oneigenlijk tew ) beschou en enw dus gevaarlijk. De fabrikantkan niet aansprakelijk orden gesteld voor w eventuele schade die te ijten is aan onjuist w , verkeerd onredelijk gebruik of. Deze handleiding betreft een apparaat van klasse 1(losstaand) of klasse 2 - subklasse 1 (ingebouwd tussen 2 meubels). G wedurende het gebruik van de oven orden dever armingselementen en enkele delen van dew ovendeur heet aak ze niet aan en houd. R kinderen op een f. a stand Voorkom dat elektrische snoeren van andere kleinekeukenapparaten op warme delen van het apparaatterechtkomen. Laat de ventilatieopeningen en warmteafvoer vrij. Op de platen mogen geen wankele of vervormdepannen worden gezet om omvallen te vermijden.
Zorg dat de handvatten naar het midden van hetfornuis zijn gericht zodat u er niet tegenaan kuntstoten. Gebruik altijd ovenwanten om gerechten in de ovente zetten en eruit te halen. Gebruik geen ontvlambare vloeistoffen (alcohol,benzine enz.
) in de buurt van het apparaat als het in gebruik is. Plaats geen brandbaar materiaal in de ondersteopberglade of in de oven: als de oven plotselingaan zou worden gezet zou dit materiaal vlam kunnen vatten. Controleer altijd dat de knoppen in de stand o staanals het apparaat niet wordt gebruikt. Trek nooit de stekker aan het snoer uit het stopcontact, maar pak altijd de stekker direct beet. Maak het apparaat niet schoon of voer geenonderhoud uit als de stekker nog in het stopcontactzit. Probeer in geval van storingen nooit zelf de internemechanismen van het apparaat te repareren. eemNcontact op met de Technische Dienst. Plaats geen zware voorwerpen op de openovendeur. De interne oppervlakken van de lade (indienaanwezig) kunnen warm worden. Het glaskeramische kookvlak is bestand tegenmechanische stoten.
Het kan echter wordenbeschadigd (of barsten) als het wordt geraakt dooreen puntig object, bijvoorbeeld door gereedschap. Als dit gebeurt moet u onmiddellijk het apparaatafsluiten van de elektrische stroom en contactopnemen met de Technische Dienst. Als het oppervlak van de kookplaat gebarsten ismoet u het apparaat uitschakelen om te voorkomen dat u een elektrische schok krijgt. Vergeet niet dat de temperatuur in het kookgedeelte aanzienlijk hoog blijft tot minstens 30 minuten nadatu het uitschakelt. De resterende warmte wordtaangeduid door een aanwijzer (zie Starten engebruik). Houd voorwerpen die kunnen smelten op afstand van de kookplaat, zoals bv. plastic, aluminium ofsuikerhoudende etenswaren. Let vooral op plastic ofaluminium verpakkingen en folie: als u ze op hetnog warme of lauwe kookvlak neerlegt, kunt u zwareschade aanrichten.
Richt de handvatten van de pannen altijd naar debinnenzijde van de kookplaat zodat u er niet per ongeluk tegenaan stoot. Trek nooit de stekker aan het snoer uit het stopcontact, maar pak altijd de stekker direct beet.
Maak het apparaat niet schoon of voer geenonderhoud uit als de stekker nog in het stopcontactzit. Plaats geen metalen voorwerpen (messen, lepels, deksels enz. ) op de kookplaat aangezien zij heetkunnen worden. Dit apparaat mag niet worden gebruikt doorpersonen (kinderen inbegrepen) met een beperkt lichamelijk, sensorieel of geestelijk vermogen ofpersonen die niet de nodige ervaring of kennishebben met het apparaat, tenzij onder toezicht vaneen persoon die verantwoordelijk is voor hunveiligheid of nadat hun is uitgelegd hoe hetapparaat werkt. Voorkom dat kinderen met het apparaat spelen.
NL17 Als het fornuis op een voetstuk wordt geplaatstmoet u er voor zorgen dat het er niet af kanschuiven. Mededeling voor dragers van een pacemaker of een ander actief ingeplant medisch apparaat:De kookplaat voldoet aan alle geldende normen betreffende elektromagnetische storing. Dit product is aldus in volkomenovereenstemming met de voorschriften van dewet (richtlijn 336 EEG). Het ontwerp is zodanig8 /9/gepland dat het geen storingen veroorzaakt bijandere elektrische apparaten die worden gebruikt, mits ook dezen voldoen aan bovengenoemdenormen. De inductieplaat creëert elektromagnetische velden op korte afstand. Teneinde ieder risico van storing tussen dekookplaat en de pacemaker te vermijden moetdeze laatste ook voldoen aan de geldendenormen. Wat dat betreft kunnen wij slechts de conformiteitvan ons eigen product garanderen.
Voor informatie omtrent conformiteit of eventueleproblemen verzoeken wij u zich tot uwbehandelende arts te wenden of tot de fabrikantvan de pacemaker. Na het gebruik dient u de kookplaat uit teschakelen door middel van het bedieningsmechanisme en niet uitsluitend tevertrouwen op de pannensensor. Afvalverwijdering Het verwijderen van het verpakkingsmateriaal:houdt u aan de plaatselijke normen zodat hetmateriaal hergebruikt kan worden. De Europese richtlijn 2002 96 EG, betreffende/ / afgedankte elektrische en elektronische apparatuur (AEEA), voorziet dat huishoudelijkeapparatuur niet met het normale afval mag wordenmeegegeven. De verwijderde apparaten moetenapart worden opgehaald om het terugwinnen enrecyclen van de materialen waaruit ze bestaan teoptimaliseren en te voorkomen dat er eventueleschade voortvloeit voor de gezondheid en het milieu.
Om meer informatie te verkrijgen betreffende een juiste verwijdering van huishoudapparaten kan deconsument zich richten tot de gemeentelijke reinigingsdienst of de verkopers. Energiebesparing en milieubehoud Door de oven te gebruiken vanaf het latemiddaguur tot aan de vroege ochtend zorgt u ervoor dat de elektriciteitscentrales minder worden belast tijdens het spitsuur. De optiewaarmee u programmas programmeert, in het bijzonder de uitgestelde start (zie Programmas)kunnen u hierbij helpen. Houd bij de functies DRAAISPIT en ROOSTERENaltijd de ovendeur dicht: u bereikt betere kookresultaten en een aanzienlijkeenergiebesparing (circa 10%). Houd de afdichtingen altijd schoon zodat ze goedaansluiten op de deur en er geen hitte vrij kankomen.
Dit product voldoet aan de eisen die gesteldworden door de nieuwe Europese Richtlijn voor energiebesparing voor apparaten in de standby-stand. OVENWanneer 2 minuten lang geen handelingen worden uitgevoerd, gaat het apparaat automatisch in de standy-stand. De standby-stand wordt weergegeven middels het "toets Klok" op een lage verlichtingssterkte. Wanneer weer een handelingaan het apparaat wordt uitgevoerd, gaat het systeem onmiddellijk weer over in de operationelestand. COOKPLAATWanneer 2 minuten lang geen handelingen wordenuitgevoerd gaat het apparaat, na het uitgaan van de waarschuwingslampjes voor restwarmte en voor de ventilator (indien aanwezig), automatisch in de offmode. Door op de O OFF toets te drukken, keert hetN/apparaat weer terug in de operationele stand.
18NLDe elektrische stroom afsluitenSluit altijd eerst de elektrische stroom af voordat utot enige handeling overgaat. Reinigen van het apparaat Gebruik nooit stoom- of hogedrukreinigers voor hetreinigen van het apparaat. Reinig het glas van de deur met een spons enniet schurende producten. Droog met een zachtedoek. Gebruik geen ruwe schurende materialen of scherpe schrapertjes die het oppervlak zoudenkunnen krassen waardoor als gevolg het glas zou kunnen barsten. De buitenkant, dus zowel het email en het roestvrijstaal als de rubberen afdichtingen, kunnen meteen spons en een sopje worden afgenomen. Alsde vlekken moeilijk te verwijderen zijn, kunt u een speciaal reinigingsmiddel gebruiken. Spoel endroog het na het schoonmaken goed af. Gebruikgeen schuurmiddelen of bijtende producten. De binnenkant van de oven kunt u het bestedirect na gebruik schoonmaken, als hij nog lauwis.
Gebruik warm water en een schoonmaakmiddel, spoel vervolgens af en droogmet een zachte doek. Gebruik geenschuurmiddelen. De accessoires kunnen gewoon wordenafgewassen (eventueel ook in de vaatwasser). Het bedieningspaneel moet worden gereinigd meteen niet schurende spons of een zachte doek. Roestvrij staal kan vlekken vertonen als er langere tijd kalkhoudend water of fosforhoudende schoonmaakmiddelen op hebben gelegen. Weraden u dus aan alles goed af te spoelen en tedrogen. H f et controleren van de a dichtingen van de ovenControleer regelmatig de staat van de afdichtingenrondom de ovendeur. In het geval de afdichting beschadigd is, dient u zich tot de dichtstbijzijndeErkende Servicedienst te wenden. Gebruik de ovenniet voordat de reparatie is uitgevoerd. Vervan eng van he at ovenlmpjeVoor hetvervangen van hetovenlampje:1.
Zet het deksel weer op zijn plaats en let erop dat de afdichting goed is bevestigd (zie afbeelding). Het reinigen an v de glaskeramis echkookplaat Vermijd het gebruik van schuurmiddelen of bijtende middelen, zoals vlekkenmiddelen en roestverwijderende producten, schoonmaakmiddelenin poedervorm of schuursponzen: deze kunnen het oppervlak onherstelbaar krassen. Voor normaal onderhoud moet u de kookplaat meteen vochtige spons reinigen en afdrogen metkeukenpapier. Als de plaat erg vuil is moet hij worden schoongemaakt met een speciaal middel voorkeramiekplaten. Daarna moet u hem afspoelen enafdrogen. Voor het verwijderen van hardnekkig vuil kunt ueen hiervoor bestemd schrapertje gebruiken.
Doedit zo snel mogelijk zonder te wachten tot hetapparaat koud is geworden, om het hard worden van de resten te vermijden Uitstekende resultatenkunnen ook worden bereikt met een speciaal roestvrij staalwolsponsje voor keramiekplaten ineen sopje gedoopt. Als er op de kookplaat onverhoopt voorwerpen of plastic materiaal of suiker zouden smelten, moetu ze onmiddellijk met het schrapertje verwijderenzolang het oppervlak nog warm is. Als de plaat is schoongemaakt, kan hij wordenbehandeld met een speciaal product vooronderhoud en bescherming: het onzichtbarelaagje dat dit product achterlaat beschermt de plaat in het geval er iets overkookt. Dit soorthandelingen moeten worden uitgevoerd als deplaat lauw of koud is. Vergeet niet de kookplaat altijd met schoon wateraf te spoelen en goed af te drogen: restjesschoonmaakmiddel kunnen de volgende keer dat u kookt aankoeken.
NL19Au is e reiniging YROLYSEt m toachPHet programma PYROLYSE brengt deoventemperatuur op 500°C om het pyrolyseproces (ofwel het verbranden van voedselrestjes) te starten. Het vuil wordt letterlijk as. Gedurende de automatische reiniging kunnen deoppervlakken zeer heet worden: houd kinderen opeen afstand. Door de ovendeur heen kunt u zien dat bepaalde deeltjes oplichten: dit is een plotselingeverbranding, hetgeen een absoluut normaalverschijnsel is dat geen enkel gevaar met zich meebrengt. Voor het activeren van de PYROLYSE: verwijder met een natte spons het ergste vuil uit de oven. Gebruik geen schoonmaakmiddelen; haal alle accessoires uit de oven; laat geen keukendoeken of pannenlappen aan het handvat hangen. zet de PROGRAMMAK OP op 0N Als de oven te heet is kan het gebeuren dat de pyrolyse niet start. Wacht tot de oven is afgekoeld.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Scholtes CI 96 IA stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Fornuis Scholtes
Handleiding Fornuis
Nieuwste handleidingen voor Fornuis