Saeco RI9373 Aroma Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Saeco RI9373 Aroma (76 pagina’s), behorend tot de categorie Espresso apparaat. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 42 mensen en kreeg gemiddeld 4.7 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Saeco RI9373 Aroma of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Saeco |
| Categorie: | Espresso apparaat |
| Model: | RI9373 Aroma |
Handleiding Saeco RI9373 Aroma – volledige tekst
• 56 •1 ALGEMEENDe koemachine is geschikt voor het zetten van 1 of 2 kopjes espresso en is voorzien van een zwenkbaar stoom- en heet-waterpijpje. De symbolen op de bedieningsknoppen aan de voorkant van het apparaat zijn gemakkelijk te begrijpen. De machine is ontworpen voor huishoudelijk gebruik en is niet geschikt voor continu professioneel gebruik. 1.
1 Voor een gemakkelijke raadpleging Verwijzingen naar illustraties, delen van het apparaat of be-dieningselementen, enz. bestaan uit cijfers of letters; in dit geval wordt verwezen naar de illustratie. 1. 2 Gebruik van deze gebruiksaanwijzingBewaar deze gebruiksaanwijzing op een veilige plaats en houd hem bij de koemachine in geval van gebruik door anderen. Neem voor nadere informatie of bij problemen contact op met één van de erkende servicecentra.
2 TECHNISCHE GEGEVENSDe constructeur behoudt zich het recht voor om de technische eigenschappen van het product te wijzigen. Nominale spanning - Nominaal vermogen - Voeding Zie plaatje op het apparaatMateriaal behuizing MetaalAfmetingen (l x h x d) (mm) 210 x 300 x 255Gewicht 7,5 kgKabellengte 1,2 mBedieningspaneel Op de voorkantFilterhouder Mechanisch onder drukPannarello Speciaal voor cappuccino’s Waterreservoir 2,6 liter - UitneembaarPompdruk 15 barWaterketel InoxVeiligheidsinrichtingen Thermostaat met handmatige inschakelingThermozekering.
Het apparaat is niet bestemd om gebruikt te worden door personen (inclusief kinderen) met verminderde sieke, mentale of gevoelige capaciteiten of met onvoldoende ervaring en/of bekwaamheid, tenzij ze onder het toezicht staan van een persoon die verantwoordelijk is voor hun veiligheid en van wie ze instructies verkrijgen aangaande het gebruik van het apparaat. StroomvoedingSluit de koemachine alleen aan op een geschikt stopcontact. De spanning moet overeenstemmen met de spanning die op het plaatje van het apparaat staat vermeld. VoedingskabelGebruik de koemachine nooit als de voedingskabel defect is. Indien de voedingskabel beschadigd is moet deze door de fabrikant of door zijn klantenservice vervangen worden.
Laat de voedingskabel niet over hoeken en scherpe randen of hete voorwerpen lopen, en bescherm het tegen olie. Draag de koemachine niet aan de kabel en trek er niet aan. Haal de stekker niet uit het stopcontact door aan de kabel te trekken en raak het niet met natte handen aan. Voorkom dat de voe-dingskabel los van tafels of planken afhangt. Bescherming van andere personenHoud kinderen onder toezicht om te vermijden dat ze met het apparaat spelen. Kinderen realiseren zich de gevaren die aan elektrische apparaten verbonden zijn niet. Laat het verpakkingsmateriaal van de machine niet binnen bereik van kinderen. VerbrandingsgevaarRicht de oververhitte stoomstraal en/of heetwaterstraal nooit op uzelf of op anderen. Gebruik altijd de handgrepen of knop-pen. Verwijder de “Crema” lterhouder nooit terwijl de koe uit het apparaat stroomt.
Tijdens het opwarmen kan warm water uit de centrale koe-unit druppelen. PlaatsingZet de koemachine op een veilige plek waar niemand het kan omstoten of zich eraan kan verwonden. Er kan heet water of oververhitte stroom uitkomen: Bewaar de machine niet bij een temperatuur van minder dan 0°C; het apparaat kan door bevriezing worden beschadigd. Gebruik de koemachine niet buiten. Zet de machine niet op erg warme oppervlakken en in de buurt van open vuur om te voorkomen dat de behuizing smelt of an-derszins beschadigd raakt. ReinigingAlvorens het apparaat schoon te maken, moeten alle toetsen worden uitgeschakeld en moet de stekker uit het stopcontact worden gehaald. Wacht dan tot de machine is afgekoeld. Dompel het apparaat nooit onder in water. Pogingen tot reparaties aan de binnenkant van de machine zijn ten strengste verboden.
Ruimte voor gebruik en onderhoudVoor een correcte en goede werking van de koemachine wordt het volgende aanbevolen:• Kieseenvlakkeondergrond;• Kieseenvoldoendeverlichte,hygiënischeomgevingmeteen gemakkelijk toegankelijk stopcontact;• Zorgervoordathetapparaatopeenminimumafstandvande wanden staat, zoals op de afbeelding is aangegeven . Opslag van de machineSchakel de machine uit en haal de stekker uit het stopcontact, wanneer de machine langere tijd niet wordt gebruikt. Bewaar de machine in een droge ruimte en buiten het bereik van kin-deren. Bescherm de machine tegen stof en vuil. Reparaties / OnderhoudHaal de stekker meteen uit het stopcontact bij storingen, de-fecten of vermoedelijke defecten na een val. Zet de machine nooit in werking als deze defect is. Alleen de erkende service-centra mogen werkzaamheden en reparaties uitvoeren.
2 Waarschuwingen voor de installatieHoud u aan de volgende veiligheidsvoorschriften, voordat u het apparaat installeert:• zethetapparaatopeenveiligeplek;• verzekeruervandatkinderennietmethetapparaatkun-nen spelen;• zethetapparaatnietopergwarmeoppervlakkenofindebuurt van open vuur. De koemachine mag nu op het elektriciteitsnet worden aan-gesloten. 4.
3 Aansluiting van de machine De spanning van het apparaat is in de fabriek ingesteld. Con-troleer of de netspanning overeenstemt met de aanwijzingen op het typeplaatje op de achterkant van het apparaat. • ControleerofdeschakelaarON/OFF(17)nietisingedrukt,voordat u het apparaat op het elektriciteitsnet aansluit. • Devoedingskabelbevindtzichbinnenindemachine;volgde aanwijzingen van par. 4. 4 om het waterreservoir op te tillen. - Plaats de voedingskabel op de juiste manier, zo-dat deze niet met het waterreservoir in aanraking komt. • Steek de stekker in een wandstopcontact met de juistespanning. 4.
4 Waterreservoir• - Verwijder de deksel van het waterreservoir (4). • - Til het aanzuigbuisje op en verwijder het water-reservoir (5); let er op dat het aanzuigbuisje voor water niet beschadigd wordt. • - Spoel het reservoir en vul het met vers drinkwa-ter zonder het te vol te maken. • - Til het aanzuigbuisje op en plaats het reservoir terug.
• 59 •Nederlands4. 5 Vullen van het circuitNadat het apparaat lange tijd niet gebruikt is en het water verbruikt is, moet het circuit van het apparaat worden gevuld, voordat het apparaat wordt ingeschakeld. • - Druk op de schakelaar ON/OFF (17). • - Plaats een bak onder het stoompijpje. Draai de heetwater-/stoomknop (3) linksom open en druk op de schakelaar (15). • Wachttotuithetstoompijpje(pannarello)eengelijkma-tige waterstraal stroomt. • Druk op de schakelaar (15) en draai de kraan (3) voor"heetwater/stoom" rechtsom dicht. 4.
6 Spoeling van het watercircuitDeze eenvoudige handeling verzekert van een optimale afgifte en dient uitgevoerd te worden:- bij de ingebruikname;- wanneer de machine gedurende een lange tijd niet wordt gebruikt. • - Plaats een kannetje onder het stoompijpje (Pan-narello). Draai de kraan (3) open door deze linksom te draaien en druk op de koeschakelaar (15). • Verstrekdehelftvanhetwaterreservoirdoorhetstoom/heet waterpijpje; om de afgifte te stoppen, druk opnieuw op de schakelaar voor de koeafgifte (15) en draai de kraan (3) dicht door deze rechtsom te draaien. • - Plaats de lterhouder van onderen in de centrale unit (7) en draai deze van links naar rechts totdat deze geblokkeerd is. • Plaatseenpassendkopjeonderdelterhouder.
• Drukopdekoetoets(15)enschenkhetresterendewateruit het reservoir. Wanneer het water op is, stop de afgifte door opnieuw op de koetoets (15) te drukken. • Vulopnieuwhetreservoirenwachttothetcontrolelampjevan de koeschakelaar (15) "klaar voor gebruik" aangaat. 5 KOFFIEAFGIFTE • Tijdensdezeafgiftekanhetcontrolelampjevandekoe-schakelaar ‘klaar voor gebruik’ (15) aan en uit gaan; dit is normaal en geen storing. • Controleervoorgebruikofdeheetwater-/stoomknop(3)dicht gedraaid is en of het waterreservoir van het apparaat voldoende water bevat. • - Druk op de schakelaar ON/OFF (17).
• Wachttothetcontrolelampjevandekoeschakelaar(15)"klaar voor gebruik" aangaat, nu is de machine klaar voor de koeafgifte. 5. 1 Met gemalen koffie• - Plaats het lter (11) in de “Crema” lterhouder (14). • - Breng de lterhouder van onderen in de cen-trale unit (7) aan. • - Draai de lterhouder van links naar rechts tot-dat hij is geblokkeerd. Laat het handvat van de “Crema” lterhouder los, het handvat draait lichtjes naar links. Deze beweging garandeert een perfecte werking van de lterhouder. • - Verwarm de “Crema” lterhouder voor.
Als op de koeschakelaar (15) wordt gedrukt, stroomt het water uit de “Crema” lterhouder (deze handeling is alleen nood-zakelijk voor het eerste kopje koe). • Laat50ccwateruithetapparaatstromenendrukopnieuwop de koeschakelaar (15) om de afgifte van warm water te stoppen. • - Haal de lterhouder uit het apparaat door hem van rechts naar links te draaien en gooi het restwater weg. Met de speciale lterhouder (14) waarmee de machine is uitgerust, hoeft het lter niet te worden verwisseld om één of twee kopjes koe te verkrijgen. • - Doe 1 of 2 afgestreken maatlepels gemalen koe in het lter om één of twee kopjes koe te bereiden; ontdoe de rand van de lterhouder van de koeresten. • - Breng de lterhouder (14) van onderen in de centrale unit (7) aan. • - Draai de lterhouder van links naar rechts tot-dat hij is geblokkeerd.
• 60 •koetoets (15) om de afgifte van de koe te stoppen en neem de kopjes koe weg . • - Wacht na de afgifte enkele seconden, neem de “Crema” lterhouder weg en gooi het koedik weg. 5. 2 Met koffiepads• - Haal het lter voor gemalen koe (11) uit de "Crema" lterhouder (14) door hem omhoog te trekken. • - Plaats de houder voor koepads (13) met de bolle kant naar beneden in de “Crema” lterhouder (14); plaats daarna ook het lter (12). • - Breng de “Crema” lterhouder van onderen in de centrale unit (7) aan. • - Draai de lterhouder van links naar rechts tot-dat hij is geblokkeerd. • Laathethandvatvande"Crema"lterhouderlos.
Eenau-tomatisch systeem brengt het handvat nu iets naar links terug. Deze beweging garandeert een perfecte werking van de “Crema” lterhouder. • - Verwarm de “Crema” lterhouder voor. Als op de koeschakelaar (15) wordt gedrukt, stroomt het water uit de “Crema” lterhouder (deze handeling is alleen nood-zakelijk voor het eerste kopje koe). • Laat50ccwateruithetapparaatstromenendrukopnieuwop de koeschakelaar (15) om de afgifte van warm water te stoppen.
• - Haal de “Crema” lterhouder uit het apparaat door hem van rechts naar links te draaien en gooi het rest-water weg. • Plaatsde koepadin delterhouder;controleerof hetpapier van de koepad niet uit de lterhouder steekt. • - Breng de “Crema” lterhouder van onderen in de centrale unit (7) aan. • -Draai de lterhouder van links naar rechts totdat hij is geblokkeerd. • Neem en zet het onder de l-terhouder; controleer of het correct onder de gaten is ge-plaatst waar de koe uitstroomt. • - Druk op de koetoets (15). • Drukbijdegewenstehoeveelheidkoeopnieuwopdekoetoets (15) om de afgifte te stoppen en neem het kopje koe weg. • - Wacht na de afgifte enkele seconden, neem de lterhouder weg en gooi de gebruikte koepad weg.
6 KEUZE VAN DE KOFFIE ADVIEZENIn principe kunnen alle in de handel verkrijgbare koesoorten worden gebruikt. Koe is echter een natuurlijk product en de smaak ervan ver-andert naar gelang de herkomst en de melange; het verdient dus de voorkeur om verschillende soorten te proberen om het type koe te vinden dat het meest naar uw smaak is. Toch wordt er voor een beter resultaat aangeraden om melan-ges te gebruiken die speciaal gemaakt zijn voor espressoma-chines.
De koe zou altijd normaal uit de "Crema" lterhouder moe-ten lopen zonder te druppelen. De uitloopsnelheid van de koe kan worden gewijzigd door de koedosis in het lter iets te veranderen en/of door koe met een andere maaljnheid te gebruiken. 7 WARM WATER • - Druk op de schakelaar ON/OFF (17). • Wachttothetcontrolelampjevandekoeschakelaar(15)"klaar voor gebruik" aangaat, nu is de machine klaar voor gebruik. • Tijdensdezehandelingkancontrolelampjevandekoe-schakelaar (15) “klaar voor gebruik” aan en uit gaan; dit is normaal en geen storing.
• - Zet een bak of een theeglas onder het stoompijp-je (pannarello). Draai de kraan (3) open door deze linksom te draaien en druk op de schakelaar (15). • Wanneerdegewenstehoeveelheidheetwaterverkregenis, druk op de schakelaar (15) en draai de kraan (3) dicht door deze rechtsom te draaien. • Neemdebakmetwarmwaterweg. .
• 61 •Nederlands8 STOOM / CAPPUCCINO • - Druk op de schakelaar ON/OFF (17). • Wachttothetcontrolelampjevandekoeschakelaar(15)"klaar voor gebruik" aangaat. • - Druk op de stoomschakelaar (16). Het controle-lampje van de koeschakelaar (15) gaat uit. • Wacht tot het controlelampje van de stoomschakelaar(16) aangaat; op dit moment is de machine klaar voor de stoomafgifte. • Tijdensdeafgiftekanhetcontrolelampje(16)aanenuitgaan; dit is normaal en geen storing. • - Plaats een bak onder het stoompijpje en draai de heetwater-/stoomknop (3) even open, zodat het rest-water uit het stoompijpje (pannarello) kan lopen; na korte tijd komt er alleen stoom uit.
• Draaideknop(3)dichtenneemdebakweg. • Vuldebekerdieuvoordebereidingvandecappuccinowilt gebruiken voor 1/3 met koude melk. • - Steek het stoompijpje in de melk en draai de knop (3) open door deze linksom te draaien; laat de bak met de melk langzaam draaien en beweeg het onder naar boven om gelijkmatige opwarming te verkrijgen.
• Wijradenuaanomhetwaterreservoirdagelijkstereini-gen en met vers water te vullen. • - Demonteer dagelijks, na de melk opge-warmd te hebben, de buitenkant van de pannarello en was deze met vers drinkwater. • - Het stoompijpje dient wekelijks gereinigd te worden. Om deze handeling uit te voeren, dient men:- de buitenkant van de pannarello te verwijderen (voor een juiste reiniging);- draai de ring los (zonder deze te verwijderen);- schuif het bovenste gedeelte van de pannarello van het stoompijpje af;- was het bovenste gedeelte van de pannarello met vers drinkwater;- was het stoompijpje met een vochtige doek en verwijder eventuele melkresten;- plaats het bovenste gedeelte in het stoompijpje (verze-ker u ervan dat deze er geheel ingeschoven is);- maak de ring weer vast. Plaats de buitenkant van de pannarello terug.
• - Maak het lekbakje dagelijks leeg en was het af. • Gebruik voor de reiniging van het apparaat een zachtedoek die met water is bevochtigd. • - Ga als volgt te werk om de “Crema” lterhouder schoon te maken:- verwijder de lter, was deze zorgvuldig met warm wa-ter. - verwijder de adapter (indien aanwezig), was deze zorg-vuldig met warm water. - was de binnenkant van de “Crema” lterhouder. • Droogdemachineen/ofzijncomponentennietindemag-netron en/of in een traditionele oven.
- Haal het waterreservoir eruit en leeg het. - Giet de gehele inhoud van de es met geconcen-treerd ontkalkingsmiddel van Saeco in het waterreservoir van het apparaat en vul het met vers drinkwater tot het MAX niveau. - Schakel de machine in door op de schakelaar ON/OFF (17) te drukken en neem 2 kopjes water (circa 150 ml per kopje) uit het stoom/heet waterpijpje . Zet daarna de machine uit. 4 Laat het ontkalkingsmiddel voor circa 15-20 minuten in-werken terwijl de machine uitgeschakeld is. - Schakel de machine in door op de schakelaar ON/OFF (17) te drukken en neem 2 kopjes water (circa 150 ml per kopje) uit het stoom/heet waterpijpje . Scha-kel vervolgens de machine uit met de schakelaar ON/OFF (17) en laat deze gedurende 3 minuten uit. Herhaal de handelingen beschreven bij totdat het waterreservoir geheel leeg is.
- Spoel het reservoir met vers drinkwater en vul het weer opnieuw. Plaats een kannetje onder de lterhouder. - Schakel de machine in door op de schakelaar ON/OFF (17) te drukken; druk op de koeschakelaar (15) en schenk de gehele inhoud van het reservoir door de lter-houder. - Vul het reservoir opnieuw met vers water. Draai de kraan voor de afgifte van water (3) open door deze linksom te draaien. Schenk de gehele inhoud van het re-servoir door het stoom/heet waterpijpje door op de toets (15) te drukken. 11 Wanneer men klaar is met de afgifte van het water, stop de afgifte door opnieuw op de toets (15) te drukken; draai de kraan voor de afgifte van het water (3) rechtsom dicht. Verwijder de lterhouder uit de centrale unit door deze van rechts naar links te draaien en spoel het met vers drinkwater. De ontkalkingscyclus is nu voltooid.
- Vul het reservoir opnieuw met vers water. Vul indien nodig het circuit volgens de aanwijzingen beschreven in par. 4. 5. 11 AFDANKINGDit product voldoet aan de EU-richtlijn 2002/96/EG. Het symbool op het product of op verpakking wijst erop dat dit product niet als huishoudafval mag worden be-handeld. Het moet echter naar een plaats worden gebracht waar elektri-sche en elektronische apparatuur worden gerecycled. Als u ervoor zorgt dat dit product op de correcte manier wordt verwijderd, voorkomt u mogelijk voor het milieu negatieve gevolgen die zich zouden kunnen voordoen in geval van ver-keerde afvalbehandeling. Voor meer details in verband met het recyclen van dit product, neemt u het best contact op met de gemeentelijke instanties, het bedrijf of de dienst belast met de verwijdering van huishoudafval of de winkel waar u het pro-duct hebt gekocht.
• 63 •Nederlands De machine kan niet worden in-geschakeld. Machine niet aangesloten op het elektri-citeitsnet. Sluit de machine op het elektriciteitsnet aan. De pomp maakt veel lawaai. Geen water in het reservoir. Voeg water toe (par. 4. 4). De koe is te koud. Het controlelampje van de schakelaar (15) “klaar voor gebruik” was uit toen de scha-kelaar werd ingedrukt. Wacht tot het controlelampje van de schakelaar (15) aangaat. Filterhouder niet geplaatst voor voorver-warming (hst. 5). Verwarm de lterhouder voor. Koude kopjes. Warm de kopjes voor met warm water. Er komt geen schuim. Het lukt niet om een cappuccino te bereiden. Melk is niet geschikt: poedermelk, magere melk. Gebruik volle melk. Pannarello is vuil. Reinig de pannarello zoals beschreven in Hst. 9. Er is geen stoom meer in de waterketel. Laad het circuit opnieuw (par. 4.
5) en herhaal de handelingen beschreven in Hst. 8. De koe loopt te snel over, er wordt geen schuim gevormd. Te weinig koe in de lterhouder. Voeg koe toe (hst. 5). Te grove maling. Gebruik een andere melange (hst. 6). Koe oud of niet geschikt. Gebruik een andere melange (hst. 6). Koepad oud of niet geschikt. Vervang de gebruikte koepad. De koe komt niet of slechts druppelsgewijs naar buiten. Geen water. Voeg water toe (par. 4. 4). Te jne maling. Gebruik een andere melange (hst. 6). Koe aangedrukt in de lterhouder. Maak de gemalen koe los. Te veel koe in lterhouder. Doe minder koe in de lterhouder. Knop (3) open. Draai de knop (3) dicht. Kalkaanslag in machine. Ontkalk de machine (hst. 10). Filter in lterhouder verstopt. Maak het lter schoon (hst. 9). Koepad niet geschikt. Gebruik een ander type koepad. De koe komt langs de rand naar buiten.
Bovenrand van lterhouder vuil. Maak de rand van de lterhouder schoon. Koepad onjuist aangebracht. Breng de koepad juist aan en zorg ervoor dat deze niet uit de lterhouder steekt. Te veel koe in lterhouder. Doe minder koe in de lterhouder. Gebruik de maatlepel. .
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Saeco RI9373 Aroma stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Espresso apparaat Saeco
Handleiding Espresso apparaat
Nieuwste handleidingen voor Espresso apparaat