Revell Bolt GT 21 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Revell Bolt GT 21 (16 pagina’s), behorend tot de categorie Modelbouw. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 85 mensen. Heb je een vraag over Revell Bolt GT 21 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Revell |
| Categorie: | Modelbouw |
| Model: | Bolt GT 21 |
| Kleur van het product: | Black, Blue |
| Breedte: | 155 mm |
| Diepte: | 250 mm |
| Hoogte: | 75 mm |
| Soort: | Auto |
| Gebruikershandleiding: | Ja |
| Aanbevolen leeftijd (min): | 8 jaar |
| Type verpakking: | Vensterdoos |
| Frequentieband: | 2.4 GHz |
| Accu/Batterij voltage: | 1.5 V |
| Ondersteund aantal accu's/batterijen: | 4 |
| Batterijen vereist: | Ja |
| Aantal kanalen: | 2 kanalen |
| Aanbevolen geslacht: | Jongen |
| Accessoires (meegeleverd in doos)::afstandsbediening batterij::: | 2 x AA |
| Batterijen inbegrepen: | Nee |
| Type motor: | Elektromotor |
| Koplampen: | Ja |
| Voorgemonteerd: | Ja |
| Aantal batterijen (transmitter): | 2 |
| EU TSD-waarschuwing: | Niet geschikt voor kinderen onder de 36 maanden |
| Aantal afstandsbedieningen: | 1 stuk(s) |
Handleiding Revell Bolt GT 21 – volledige tekst
Nederlands18 1924615 - 24616 BelangrIjke kenMerkenRacing Car• Robuuste constructie en hoge rijsnelheid• Werkt op batterijen, dus lang rijplezier zonder opladen • Geprofileerde banden voor veel grip en een goede wegligging• Gebruik een model nooit wanneer u onder invloed bent van drugs of alcohol. • Dit model mag niet op de openbare weg worden gebruikt. • In zijn algemeenheid moet ervoor worden gezorgd, dat niemand gewond kan raken door de modelauto, ook als er storingen optreden of de auto defect raakt. • Het model mag alleen met originele Revell Control-reserveonderdelen worden gerepareerd of veranderd. Het model kan anders beschadigd raken of een gevaar vormen. Bedien het model, om risico's te voorkomen, altijd in een positie waarvanuit u eventueel snel kunt uitwijken.
Veiligheidsaanwijzingen met betrekking tot de zender:• Oplaadbare batterijen moeten voor het laden uit de zender of uit het model worden verwijderd. • Nietoplaadbare batterijen mogen niet worden opgeladen. • Oplaadbare batterijen mogen alleen onder toezicht van volwassenen worden opgeladen. • Gebruik geen batterijen van verschil-lende typen of nieuwe en gebruikte batterijen door elkaar. • Gebruik uitsluitend de aanbevolen batterijen of batterijen van een gelijkwaardig type. Veiligheidsaanwijzingen:• Lees voor de eerste inbe-drijfstelling de handleiding helemaal door en zorg dat u deze begrijpt. • Bewaar de handleiding en de verpakking a. u. b. , deze bevatten belangrijke aanwijzingen. • Het model mag uitsluitend volgens de aanwijzingen in deze handleiding worden gebruikt. • Dit model is geschikt voor volwassenen en jongeren vanaf 8 jaar.
Ouderlijk toezicht is vereist wanneer jongeren met het model rijden. • Waarschuwing. Niet geschikt voor kinderen jonger dan 36 maanden. Kleine onderdelen. Verstikkingsgevaar. • Dit model is geschikt voor gebruik binnenshuis en bij droog weer in de open lucht.
• Houd de handen, het gezicht en losse kleding uit de buurt van het model wanneer ermee wordt gereden. • Schakel de zender en het model uit wanneer deze niet worden gebruikt. • Verwijder de batterijen uit de zender en de accu uit het model wanneer deze langere tijd niet worden gebruikt. • Houd het model steeds in het oog, zodat u er niet de controle over verliest. Als het model onoplettend en zorgeloos wordt gebruikt, kan aanmerkelijke schade het gevolg zijn. • Gebruik het model niet in de buurt van personen, dieren, straten of open water. • Dit model is niet geschikt voor mensen met een lichamelijke of geestelijke beperking. • Als u nog geen ervaring hebt met op afstand bestuurde modellen, raden wij aan het model in gebruik te nemen onder leiding van een ervaren persoon. • Voor de zender raden wij het gebruik van alkali-mangaanbatterijen aan.
Oplaadbare batterijen (accumulatoren) zijn een milieuvriendelijk alternatief voor wegwerpbatterijen voor deze zender en andere huishoudelijke elektrische apparaten. • Plaats batterijen altijd met de polen (+ en -) in de juiste richting. • Verwijder lege batterijen uit de zender. • De aansluitklemmen/polen mogen niet worden kortgesloten. • Verwijder de batterijen uit de zender wanneer deze langere tijd niet wordt gebruikt. • Verwijder de batterijen uit de zender en het model wanneer deze langere tijd niet worden gebruikt. Onderhoud en verzorging:• Neem het model alleen af met een schone, vochtige doek. • Voorkom blootstelling van het model en de accu aan direct zonlicht en/of inwerking van intense warmte. • Laat het model en de zender niet in aanraking komen met water; hierdoor kan de elektronica beschadigd raken. • Wijzigingen in techniek en kleur voorbehouden.
Benodigde batterij/accu voor de zender:Voeding: Batterijen: DC 3 V; 2 x 1,5 V AA batterijen (niet meegeleverd)Benodigde batterijen/ accu's voor het voertuig:Voeding: Batterijen: DC 6 V; 4 x 1,5 V AA(niet meegeleverd)1 voerTuIg1A Aangedreven as1B Antenne onder de carrosserie 1C Borgschroef van het batterijvak1D ON/OFF-schakelaar1E Trim v. rechtdoor rijden1F Batterijvak3 BaTTerIjen plaaTsenZender3A Verwijder de afdekking voorzichtig. 3B Plaats 2 AA-batterijen van 1,5 V. Let op de juiste richting van de polen, zoals aangegeven in het batterijvak. 3C Sluit he t batterijvak met de afdekking. Model3D Schroef de afdekking los en verwijder deze. 3E Plaats 4 AA-batterijen van 1,5 V. Let op de juiste richting van de polen, zoals aangegeven in het batterijvak. 3F Sluit de afdekking van het batterijvak en schroef deze vast.
20 21aanWIjzIngen voor veIlIg rIjdenALGEMENE RIJTIPS:• Houd altijd het voertuig in het oog, kijk niet naar de zender. • De eerste keren dat met het voertuig wordt gereden, heeft men meestal de neiging de regelaars te heftig te bedienen. Zorg ervoor, dat u voldoende ruimte ter beschikking hebt. Laat na een botsing altijd onmiddellijk de hendel voor vooruit- en achteruitrijden los om te voorkomen dat de elektronica beschadigd raakt. DE GESCHIKTE RIJOMGEVING:De plaats waar u met het voertuig rijdt, moet voldoen aan de volgende criteria:1. Het moet een plaats zijn met zoveel mogelijk vrije ruimte en zonder storende hindernissen. 2. Verzeker u er voor het starten in ieder geval van, dat er zich geen mensen en dieren in de directe nabijheid bevinden. 3. Houd het voertuig steeds in het oog, zodat het niet tegen de bestuurder of andere mensen of tegen dieren aanrijdt en mogelijk letsel toebrengt.
proBleeMoplossIngProbleem: Het voertuig beweegt niet. Oorzaak: 1. De batterijen zijn te zwak of leeg. Oplossing: 1. De batterijen zijn mogelijk verkeerd geplaatst. Neem de polariteitsindicatie in het model in acht. 2. Vervang de batterijen door nieuwe. Probleem : De zender werkt niet. Oorzaak: 1. De batterij is verkeerd geplaatst. 2. De batterij heeft niet voldoende energie meer. Oplossing: 1. Controleer of de batterijen juist zijn geplaatst. 2. Vervang de batterijen door nieuwe. Probleem: Het voertuig kan niet worden bestuurd met de zender. Oorzaak: 1. De batterijen zijn leeg. 2. De verbinding tussen de afstandsbediening en het model is verbroken. Oplossing: 1. Plaats nieuwe batterijen. 2. Als het model meer dan 10 meter verwijderd is, dichterbij het model gaan staan. NederlandsNederlandsservICeaanWIjzIngenOp www. revell-control.
6 BesTuren van de auTo6A Druk de hendel voor vooruit-/achteruitrijden (2A) aan de linkerzijde van de zender naar voren om vooruit te rijden. 6B Druk de hendel voor vooruit-/achteruitrijden (2A) naar achteren om achteruit te rijden. 6C Druk de stuurhendel (2C) rechts op de zender naar links om een bocht naar links te maken. 6D Druk de stuurhendel (2C) rechts op de zender naar rechts om een bocht naar rechts te maken. 4 sTarTvoorBereIdIngZet eerst de ON/OFF-schakelaar op de zender op "ON"; de Power-led gaat branden (4A). Zet daarna pas de ON/OFF-schakelaar op de auto in de stand "ON" (4B). Zet de ON/OFF-schakelaars (1D) en (2D) na gebruik op OFF. Anders kan er onbedoeld een rijcommando worden gegeven, waardoor het voertuig gaat rijden en aanzienlijke schade kan ontstaan. 5 TrIMMen van de BesTurIngVoor een goed rijgedrag van de auto moet de besturing in elk geval juist zijn getrimd.
Het afstellen van de trim is eenvoudig, maar er is wel wat geduld en gevoel voor vereist. Neem de volgende aanwijzingen in acht:Als de auto, zonder dat u stuurt, bij het rijden naar links of naar rechts afwijkt,. kunt u de spoorafstelling corrigeren met de trimregeling voor rechtdoor rijden (1E), door deze in de tegengestelde richting te draaien. De stuurtrim hendel bevindt zich aan de onderzijde van de auto (zie afb. 5). www. revell-control. de.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Revell Bolt GT 21 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Modelbouw Revell
Handleiding Modelbouw
Nieuwste handleidingen voor Modelbouw