Princess 249401 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Princess 249401 (92 pagina’s), behorend tot de categorie Koffiezetapparaat. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 23 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Princess 249401 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/92
249401 Princess
Coffee Maker and Grinder
Nederlands 7
English 14
Français 21
Deutsch 28
Español 35
Italiano 42
Svenska 49
Dansk 55
Norsk 61
Suomi 67
Português 73
Ελληνικά80
ةيبرع93

Beoordeel deze handleiding

4.9/5 (7 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Princess
Categorie: Koffiezetapparaat
Model: 249401
Apparaatplaatsing: Aanrecht
Kleur van het product: Zwart, zilver
Ingebouwd display: Ja
Waterniveau-indicator: Ja
Materiaal behuizing: Roestvrijstaal
Vermogen: 1100 W
Capaciteit watertank: 1.25 l
Automatisch uitschakelen: Ja
Koffie invoertype: Gemalen koffie
Capaciteit in kopjes: 12 kopjes
Ingebouwde molen: Ja
Anti-druppelfunctie: Ja
Koffie maken: Ja
Verlichte aan-/uit knop: Ja
Hotplate: Ja
Type product: Filterkoffiezetapparaat
Type beeldscherm: LCD

Handleiding Princess 249401 – volledige tekst

7NL7Gefeliciteerd. U heeft een product van Princess aangeschaft. Ons doel is om kwaliteitsproducten met een smaakvol ontwerp en tegen een betaalbare prijs te bieden. We hopen dat u gedurende vele jaren plezier zult hebben van dit product. Beschrijving (fig. A - C)Uw 249401Princess koffiezetapparaat is bedoeld voor het zetten van koffie met koffiebonen of gemalen koffie. Het apparaat is uitsluitend geschikt voor gebruik binnenshuis. Het apparaat is uitsluitend geschikt voor huishoudelijk gebruik. 1. Aan/uit-knop / Aan/uit-indicator (koffiezetapparaat) 2. Aan/uit-knop / Aan/uit-indicator (maalfunctie) 3. Keuzeknop koffiehoeveelheid 4. Keuzeknop koffiesterkte 5. PROGRAM-knop 6. HOUR-knop 7. MINUTE-knop 8. Display 9. Keuzeknop fijnheid gemalen koffie 10. Koffiefilterhouder 11. Filterhoudervoorziening 12. Ontgrendelingsknop (filterhoudervoorziening) 13. Koffiebooncompartiment 14.

Waterreservoir 15. Waterniveau-indicator 16. Koffiekan 17. Koffieniveau-indicator 18. Verwarmingsplaat 19. Maalcompartiment 20. Borstel / schroevendraaier 21. Ontkalkingsknop A. Koffiehoeveelheidindicator B. Koffiesterkte-indicator C. Warmhoudindicator D. Ontkalkingsindicator E. Reinigingsindicator (maalcompartiment)Eerste gebruikVoorbereidingReinig de accessoires:• - Reinig de koffiekan in sop. Spoel de koffiekan af. - Reinig de koffiefilterhouder in sop. Spoel de koffiefilterhouder af. - Reinig het deksel van het koffieboon-compartiment in sop. Spoel het deksel van het koffiebooncompartiment af. - Droog de accessoires grondig. Reinig de buitenkant van het apparaat met •een vochtige doek. Droog de buitenkant van het apparaat met een schone, droge doek. Spoel het apparaat. •Instellen van de klok (fig.

B & C)Indien de netstekker in het stopcontact wordt geplaatst, zal de display (8) gaan branden ter indicatie dat de klok kan worden ingesteld. De klok kan later op ieder willekeurig moment worden bijgesteld. Druk herhaaldelijk op de HOUR-knop (6) •om de uren in te stellen.

Druk herhaaldelijk op de MINUTE-knop (7) •om de minuten in te stellen. De tijd wordt zichtbaar op de display (8). GebruikVullen van het waterreservoir (fig. D)Voordat u verdergaat, vragen wij graag uw aandacht voor de volgende punten: - Schakel voor het vullen van het waterreservoir het apparaat uit en verwijder de netstekker uit het stopcontact. - Vul het waterreservoir niet met meer water dan nodig voor het zetten van de koffie. Gebruik uitsluitend de benodigde hoeveelheid water voor het zetten van de koffie. Het apparaat stopt automatisch wanneer het waterreservoir leeg is. Voordat u verdergaat, willen wij graag dat u uw aandacht vestigt op de volgende punten: - Gebruik het apparaat niet zonder water in het waterreservoir.

8NL - Vul het waterreservoir niet verder dan de maximummarkering. Zorg ervoor dat het waterniveau zich tijdens gebruik altijd boven de minimummarkering bevindt. - Vul het waterreservoir uitsluitend met koud water. - Vul het waterreservoir niet met koolzuur-houdend water of andere vloeistoffen. - Giet geen water in het koffieboon-compartiment. Open het deksel (22). •Vul het waterreservoir (14) met water tot •de gewenste markering op de waterniveau-indicator (15). Vul het waterreservoir niet met meer water •dan nodig voor het zetten van de koffie. Gebruik uitsluitend de benodigde hoeveelheid water voor het zetten van de koffie. Het apparaat stopt automatisch wanneer het waterreservoir leeg is. Sluit het deksel (22). •Instellen van de koffiehoeveelheid (fig. B & C)De koffiehoeveelheid-keuzeknop (3) wordt gebruikt voor het instellen van de gewenste koffiehoeveelheid.

De koffiehoeveelheid-keuzeknop (3) kan worden ingesteld op 2, 4, 6, 8 of 10 koppen. Let op: Het apparaat kan uitsluitend worden gebruikt wanneer de display is geactiveerd. Indien de display niet geactiveerd is, druk dan op een willekeurige knop om de display te activeren. Het apparaat is klaar voor gebruik. Druk herhaaldelijk op de koffiehoeveelheid-•keuzeknop (3) om de koffiehoeveelheid in te stellen. Het aantal koppen (A) wordt zichtbaar op de display (8). Instellen van de koffiesterkte (fig. B & C)De koffiesterkte-keuzeknop (4) wordt gebruikt voor het instellen van de gewenste koffiesterkte. De koffiesterkte-keuzeknop (4) kan worden ingesteld op milde koffie (1 koffieboon), medium koffie (2 koffiebonen) en sterke koffie (3 koffiebonen). Let op: Het apparaat kan uitsluitend worden gebruikt wanneer de display is geactiveerd.

Indien de display niet geactiveerd is, druk dan op een willekeurige knop om de display te activeren. Het apparaat is klaar voor gebruik. Druk herhaaldelijk op de koffiesterkte-•keuzeknop (4) om de koffiesterkte in te stellen.

Het aantal koffiebonen (B) wordt zichtbaar op de display (8). Instellen van de fijnheid van de gemalen koffie (fig. E)De keuzeknop voor de fijnheid van de gemalen koffie (9) wordt gebruikt voor het instellen van de gewenste fijnheid van de gemalen koffie bij het gebruik van koffiebonen. De keuzeknop voor de fijnheid van de gemalen koffie (9) kan worden ingesteld op verschillende posities tussen fijne koffiemaling en grove koffiemaling. Draai de keuzeknop voor de fijnheid van •de gemalen koffie (9) naar de gewenste positie om de fijnheid van de gemalen koffie in te stellen. In- en uitschakelen (fig. B)Let op: Het apparaat kan uitsluitend worden gebruikt wanneer de display is geactiveerd. Indien de display niet geactiveerd is, druk dan op een willekeurige knop om de display te activeren. Het apparaat is klaar voor gebruik. Druk op de aan/uit-knop (1) om het •apparaat in te schakelen.

De aan/uit-indicator (1) gaat branden. Druk nogmaals op de aan/uit-knop (1) om •het apparaat uit te schakelen. De aan/uit-indicator (1) gaat uit. Maalfunctie (fig. B & F)Let op: Het apparaat kan uitsluitend worden gebruikt wanneer de display is geactiveerd. Indien de display niet geactiveerd is, druk dan op een willekeurige knop om de display te activeren. Het apparaat is klaar voor gebruik. Druk voor het uitschakelen van de •maalfunctie eerst op de aan/uit-knop voor de maalfunctie (2) en vervolgens op de aan/uit-knop (1) om te beginnen met koffie zetten. De aan/uit-indicator (1) en de aan/uit-indicator voor de maalfunctie (2) gaan branden.

9NLDruk voor het inschakelen van de maalfunctie •op de aan/uit-knop voor de maalfunctie (2). De aan/uit-indicator voor de maalfunctie (2) gaat uit. Koffie zetten met koffiebonen (fig. A - H)Voordat u verdergaat, willen wij graag dat u uw aandacht vestigt op de volgende punten: - Gebruik uitsluitend koffiebonen die geschikt zijn voor het apparaat. - Gebruik uitsluitend papieren koffiefilters (1x4) die geschikt zijn voor het apparaat. Vul het waterreservoir (14) met de gewenste •hoeveelheid water. Vul het waterreservoir niet met meer water •dan nodig voor het zetten van de koffie. Gebruik uitsluitend de benodigde hoeveelheid water voor het zetten van de koffie. Het apparaat stopt automatisch wanneer het waterreservoir leeg is. Verricht voor het gebruik van koffiebonen •de volgende stappen: - Open het deksel (23). - Vul het koffiebooncompartiment (13) volledig met koffiebonen.

- Sluit het deksel (23). - Stel de fijnheid van de gemalen koffie in. Zie het gedeelte ”Instellen van de fijnheid van de gemalen koffie”. - Druk op de ontgrendelingsknop (12) om de filterhoudervoorziening (11) te openen. - Plaats een geschikt koffiefilter in de koffiefilterhouder (10). - Sluit de filterhoudervoorziening (11) totdat de ontgrendelingsknop (12) op zijn plaats klikt. Let op: Het apparaat kan uitsluitend worden gebruikt wanneer de display is geactiveerd. Indien de display niet geactiveerd is, druk dan op een willekeurige knop om de display te activeren. Het apparaat is klaar voor gebruik. - Stel de koffiehoeveelheid in. Zie het gedeelte ”Instellen van de koffiehoeveelheid”. - Stel de koffiesterkte in. Zie het gedeelte ”Instellen van de koffiesterkte”. - Plaats de koffiekan (16) op de verwarmings-plaat (18). Schakel het apparaat in met behulp van de •aan/uit-knop (1).

Druk voor het onderbreken van het proces •op de aan/uit-knop (1). Na het einde van het proces zal het •apparaat piepen en overschakelen naar de warmhoudmodus (C). Het apparaat kan worden uitgeschakeld met behulp van de aan/uit-knop (1) of het apparaat schakelt na 2 uur automatisch uit. Laat het apparaat volledig afkoelen. •Koffie zetten met gemalen koffie (fig. A, B, C, D & G)Voordat u verdergaat, willen wij graag dat u uw aandacht vestigt op de volgende punten: - Gebruik uitsluitend gemalen koffie die geschikt is voor het apparaat. - Gebruik uitsluitend papieren koffiefilters (1x4) die geschikt zijn voor het apparaat. Vul het waterreservoir (14) met de gewenste •hoeveelheid water. Vul het waterreservoir niet met meer water •dan nodig voor het zetten van de koffie. Gebruik uitsluitend de benodigde hoeveelheid water voor het zetten van de koffie.

Het apparaat stopt automatisch wanneer het waterreservoir leeg is. Verricht voor het gebruik van gemalen •koffie de volgende stappen: - Druk op de ontgrendelingsknop (12) om de filterhoudervoorziening (11) te openen. - Plaats een geschikt koffiefilter in de koffiefilterhouder (10). - Doe de gewenste hoeveelheid koffie in het koffiefilter. - Sluit de filterhoudervoorziening (11) totdat de ontgrendelingsknop (12) op zijn plaats klikt. - Plaats de koffiekan (16) op de verwarmingsplaat (18). Let op: Het apparaat kan uitsluitend worden gebruikt wanneer de display is geactiveerd. Indien de display niet geactiveerd is, druk dan op een willekeurige knop om de display te activeren. Het apparaat is klaar voor gebruik.

10NLDruk op de aan/uit-knop voor de maalfunctie •(2) om de maalfunctie uit te schakelen. De aan/uit-indicator voor de maalfunctie (2) gaat branden. Schakel het apparaat in met behulp van de •aan/uit-knop (1). De aan/uit-indicator (1) gaat branden. Het apparaat begint met het zetten van de koffie. Druk voor het onderbreken van het proces •op de aan/uit-knop (1). Na het einde van het proces zal het apparaat •piepen en overschakelen naar de warmhoudmodus (C). Het apparaat kan worden uitgeschakeld met behulp van de aan/uit-knop (1) of het apparaat schakelt na 2 uur automatisch uit. Laat het apparaat volledig afkoelen. •Uitgestelde startfunctie (fig. B & C)Het apparaat heeft een uitgestelde startfunctie waarmee de tijd voor aanvang van het koffiezetproces kan worden geprogrammeerd. Let op: Het apparaat kan uitsluitend worden gebruikt wanneer de display is geactiveerd.

Indien de display niet geactiveerd is, druk dan op een willekeurige knop om de display te activeren. Het apparaat is klaar voor gebruik. Stel de klok in. Controleer of de klok reeds •ingesteld is. Indien de klok niet ingesteld is, zie het gedeelte ”Instellen van de klok”. Stel de koffiehoeveelheid in. Zie het gedeelte •”Instellen van de koffiehoeveelheid”. Stel de koffiesterkte in. Zie het gedeelte •”Instellen van de koffiesterkte”. Houd de PROGRAM-knop (5) ingedrukt •totdat de PROGRAM-knopindicator (5) knippert. Druk herhaaldelijk op de HOUR-knop (6) •om de uren in te stellen. Druk herhaaldelijk op de MINUTE-knop (7) •om de minuten in te stellen. Druk op de PROGRAM-knop (5) om de •instellingen op te slaan. De PROGRAM-knopindicator (5) gaat branden. Druk voor het onderbreken van het proces •nogmaals op de PROGRAM-knop (5). De PROGRAM-knopindicator (5) gaat uit.

Reiniging en onderhoudVoordat u verdergaat, vragen wij graag uw aandacht voor de volgende punten: - Schakel voor reiniging en onderhoud altijd het apparaat uit, verwijder de netstekker uit het stopcontact en wacht totdat het apparaat is afgekoeld. - Dompel het apparaat niet onder in water of andere vloeistoffen. Voordat u verdergaat, willen wij graag dat u uw aandacht vestigt op de volgende punten: - Gebruik geen bijtende of schurende reinigingsmiddelen om het apparaat te reinigen. - Gebruik geen scherpe voorwerpen om het apparaat te reinigen. Controleer het apparaat regelmatig op •mogelijke schade. Reinig de accessoires:• - Reinig de koffiekan in sop. - Reinig de koffiefilterhouder in sop. - Reinig het deksel van het koffiebooncompartiment in sop. - Droog de accessoires grondig. Reinig de buitenkant van het apparaat met •een vochtige doek.

Droog de buitenkant van het apparaat met een schone, droge doek. Berg het apparaat op op een droge en •vorstvrije plaats, buiten bereik van kinderen. Reinigen van het maalcompartiment (fig. C & I)Tijdens het malen van koffiebonen kan koffie-poeder het maalmechanisme verstoppen. Het maalcompartiment (19) moet worden gereinigd wanneer het waarschuwings symbool (E) zichtbaar wordt op de display (8). Het maal compartiment (19) kan iedere 2 weken worden gereinigd om te voorkomen dat het maalmechanisme verstopt raakt.

11NLVoordat u verdergaat, willen wij graag dat u uw aandacht vestigt op de volgende punten: - Verricht voor het reinigen van het maalcompartiment de volgende stappen: - Schakel het apparaat uit. - Verwijder de netstekker uit het stopcontact. - Verwijder de koffiekan van de verwarmings -plaat. - Leeg de koffiefilterhouder. Plaats een geschikt koffiefilter. Sluit de filterhouder-voorziening. Draai de schroef (24) los met behulp van •de schroevendraaier (20). Open het deksel (25). •Reinig het maalcompartiment (19) met •behulp van de borstel (20). Sluit het deksel (25). •Draai de schroef (24) vast met behulp van •de schroevendraaier (20). Ontkalken van het apparaat (fig. A - D)Het apparaat moet worden ontkalkt wanneer de ontkalkingsindicator (D) knippert op de display (8). Indien het apparaat moet worden ontkalkt, gebruik dan een geschikt ontkalkings-middel.

Speciale ontkalkingsmiddelen zijn ver-krijgbaar bij ons servicestation. Let op: Princess is niet aansprakelijk voor schade veroorzaakt door ontkalkingsmiddelen. Schade veroorzaakt door het niet regelmatig ontkalken van het apparaat wordt niet gedekt door de garantie. Voordat u verdergaat, vragen wij graag uw aandacht voor de volgende punten: - Verwijder voor het ontkalken van het apparaat de netstekker uit het stopcontact en wacht totdat het apparaat is afgekoeld. - Dompel het apparaat niet onder in water of andere vloeistoffen. Voordat u verdergaat, willen wij graag dat u uw aandacht vestigt op de volgende punten: - Wees voorzichtig tijdens het ontkalken van het apparaat om beschadiging van meubels of kleding te voorkomen. - Gebruik geen azijn of azijnconcentraat om het apparaat te ontkalken. - Gebruik geen citroenzuur om het apparaat te ontkalken.

Vul het waterreservoir (14) met een geschikt •ontkalkingsmiddel. Plaats de koffiekan (16) op de verwarmings-•plaat (18). Plaats de netstekker in het stopcontact.

•Controleer voor de volgende stap of de •display (8) verlicht is of niet: - DISPLAY VERLICHT: Houd de koffiehoeveelheid-keuzeknop (3) en de koffiesterkte-keuzeknop (4) ingedrukt totdat de ontkalkingsindicator (D) continu verlicht is op de display (8) (fig. C). - DISPLAY NIET VERLICHT: Druk op een willekeurige knop om de display (8) te verlichten. Houd vervolgens de koffie-hoeveelheid-keuzeknop (3) en de koffies terkte-keuzeknop (4) vervolgens ingedrukt totdat de ontkalkingsindicator (D) continu verlicht is op de display (8) (fig. C). Schakel het apparaat in met behulp van de •aan/uit-knop (1). Laat het apparaat lopen totdat 1/3 van het •ontkalkingsmiddel zich in de koffiekan (16) bevindt. Schakel het apparaat uit met behulp van •de aan/uit-knop (1). Laat het ontkalkingsmiddel ongeveer •30 minuten werken. Schakel het apparaat in met behulp van de •aan/uit-knop (1).

Laat het apparaat lopen totdat het •resterende ontkalkingsmiddel zich in de koffiekan (16) bevindt. Het apparaat schakelt uit wanneer het waterreservoir (14) leeg is. De ontkalkingsindicator (D) verdwijnt van de display (8). Spoel het apparaat tweemaal volgens de •onderstaande procedure: - Vul het waterreservoir (14) met schoon water tot de maximummarkering op de waterniveau-indicator (15). - Plaats de lege koffiekan (16) op de verwarmingsplaat (18). - Controleer voor de volgende stap of de display (8) verlicht is of niet:.

12NL - DISPLAY VERLICHT: Houd de koffie-hoeveelheid-keuzeknop (3) en de koffie-sterkte-keuzeknop (4) ingedrukt totdat de ontkalkingsindicator (D) continu verlicht is op de display (8) (fig. C). - DISPLAY NIET VERLICHT: Druk op een willekeurige knop om de display (8) te verlichten. Houd vervolgens de koffie-hoeveelheid-keuzeknop (3) en de koffie-sterkte-keuzeknop (4) vervolgens ingedrukt totdat de ontkalkingsindicator (D) continu verlicht is op de display (8) (fig. C). - Schakel het apparaat in met behulp van de aan/uit-knop (1). - Laat alle water door het apparaat lopen. Het apparaat schakelt uit wanneer het waterreservoir (14) leeg is. De ontkalkings-indicator (D) verdwijnt van de display (8). Reinig de buitenkant van het apparaat met •een vochtige doek. Droog de buitenkant van het apparaat met een schone, droge doek. Het apparaat is klaar voor gebruik.

VeiligheidsinstructiesAlgemene veiligheidLees voor gebruik de gebruiksaanwijzing •zorgvuldig door. Bewaar de gebruiksaan-wijzing voor toekomstig gebruik. Gebruik het apparaat en de accessoires •uitsluitend voor hun beoogde doeleinden. Gebruik het apparaat en de accessoires niet voor andere doeleinden dan beschreven in de gebruiksaanwijzing. Gebruik het apparaat niet als een onderdeel •of een accessoire beschadigd of defect is. Indien een onderdeel of een accessoire beschadigd of defect is, moet het door de fabrikant of een erkend servicecentrum worden vervangen. Houd altijd toezicht op kinderen om te •voorkomen dat ze met het apparaat spelen. Het gebruik van dit apparaat door kinderen •of personen met een lichamelijke, zintuiglijke, geestelijke of motorische handicap of zonder de benodigde kennis en ervaring kan gevaar veroorzaken.

Gebruik het apparaat niet in de buurt van •badkuipen, douches, wastafels of andere voorzieningen die water bevatten. Dompel het apparaat niet onder in water •of andere vloeistoffen. Verwijder het apparaat niet met uw handen indien het apparaat is ondergedompeld in water of andere vloeistoffen. Verwijder onmiddellijk de netstekker uit het stopcontact. Gebruik het apparaat niet opnieuw indien het apparaat is ondergedompeld in water of andere vloeistoffen. Dit apparaat is uitsluitend bedoeld voor •huishoudelijk gebruik en voor gelijksoortige toepassingsgebieden zoals werknemers-kantines in winkels, kantoren en andere werkomgevingen; boerderijen; door gasten in hotels, motels, bed and breakfasts en andere woonomgevingen. Elektrische veiligheidControleer voor gebruik altijd of de net-•spanning overeenkomt met de spanning op het typeplaatje van het apparaat.

Het apparaat mag niet worden bediend •door middel van een externe timer of een apart afstandsbedieningssysteem. Sluit het apparaat aan op een geaard •stopcontact. Gebruik indien nodig een geaarde verlengkabel met een geschikte diameter (minimaal 3 x 1 mm2). Zorg ervoor dat er geen water in de pluggen •van het netsnoer en het verlengsnoer kan komen. Draai het netsnoer en het verlengsnoer •altijd volledig uit. Zorg ervoor dat het netsnoer niet over de •rand van een werkblad hangt. Zorg ervoor dat het netsnoer niet per ongeluk verstrengeld raakt of de oorzaak van een struikeling kan vormen.

13NLHoud het netsnoer uit de buurt van warmte-•bronnen, olie en scherpe randen.Gebruik het apparaat niet als het netsnoer •of de netstekker beschadigd of defect is.

Indien het netsnoer of de netstekker beschadigd of defect is, moet het door de fabrikant of een erkend servicecentrum worden vervangen.Trek niet aan het netsnoer om de netstekker •van de netvoeding te verwijderen.Verwijder de netstekker van de netvoeding •wanneer het apparaat niet in gebruik is, voor montage- of demontagewerk zaam-heden en voor reinigings- en onderhouds-werkzaamheden.Veiligheidsinstructies voor koffiezetapparatenGebruik het apparaat niet buitenshuis.•Gebruik het apparaat niet in vochtige •omgevingen.Gebruik een met water gevuld apparaat •uitsluitend in vorstvrije omgevingen.Plaats het apparaat op een stabiel en vlak •oppervlak.Plaats het apparaat op een hittebestendig •en spatvrij oppervlak.Plaats het apparaat niet op een kookplaat.•Plaats het apparaat niet op hete opper-•vlakken of in de buurt van open vlammen.Zorg ervoor dat het apparaat niet in •contact komt met brandbaar materiaal.Houd het apparaat uit de buurt van •warmtebronnen.Wees voorzichtig met heet water en stoom •om brandwonden te vermijden.Berg het apparaat op een droge plaats op •wanneer het niet in gebruik is.

Apperaat wil niet uit en de lampjes branden niet. wat moet ik doen?

  Wilma - 6 Maart 2023

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Princess 249401 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden