Pelgrim NF930 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Pelgrim NF930 (74 pagina’s), behorend tot de categorie Fornuis. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 43 mensen en kreeg gemiddeld 4.7 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Pelgrim NF930 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/74
Handleiding
Manual | Notice d’utilisation | Anleitung
NF925
NF930

Beoordeel deze handleiding

4.7/5 (7 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Pelgrim
Categorie: Fornuis
Model: NF930

Handleiding Pelgrim NF930 – volledige tekst

INHOUD3IntroductieAls u deze gebruiksaanwijzing doorleest, bentu snel op de hoogte van alle mogelijkhedendie dit toestel u biedt. U vindt informatie vooruw veiligheid en over het onderhoud van hettoestel. Verder vindt u milieutips enaanwijzingen om energie te besparen. Bewaar de gebruiksaanwijzing en hetinstallatievoorschrift. Een eventueel volgendegebruiker van dit toestel kan daar zijnvoordeel mee doen. De gasgeventileerde oven NF930In dit fornuis met gasverwarmde hetelucht-oven wordt de oven verwarmd met eengasbrander. Dit garandeert een zeer snelleopwarming van de oven, het allerhoogsterendement en een optimaal bak- enbraadresultaat. Naast het extra vermogen van de gasbranderin de oven levert de brander vocht, waardooruitdrogen van een gerecht of ingrediëntvrijwel onmogelijk is. Gerechten zoalsSurinaamse kip en Turks brood zijn dan ookperfect te bereiden in dit type ovensysteem.

Waar u op moet lettenDit toestel mag niet (zonder toezicht)gebruikt worden door personen (inclusiefkinderen) met een geestelijke oflichamelijke beperking of beperkte kennisen ervaring met het gebruik van het toestel. Dit toestel mag alleen door een erkendinstallateur worden aangesloten. De met het apparaat in contact staandemeubels moeten bestand zijn tegentemperaturen van 90 °C. Bij reparatie of schoonmaakbeurten moethet toestel afgesloten worden van stroomen gas. Neem de stekker uit decontactdoos of draai de schakelaar in demeterkast op nul. Draai de gaskraan in detoevoerleiding dicht. Gebruik het toestel niet, indien hetbeschadigd is. Het toestel is alleen geschikt voorhuishoudelijk gebruik en voor de in dezehandleiding aangegeven doeleinden,namelijk het bereiden van eetwaren. Al hetandere gebruik dient te worden beschouwdals oneigenlijk en gevaarlijk.

Wij wijzen elke aansprakelijkheid van dehand in geval van schade wegens onjuist,verkeerd of irrationeel gebruik van hettoestel. Bij koken en braden worden de brandersheet. Let op als er kinderen in de buurt zijn. Vet en olie zijn bij oververhittingontvlambaar. Blijf in de buurt tijdens hetbereiden van gerechten. Bedek de ovenbodem nooit metaluminiumfolie en plaats ook geenbakblikken of -vormen op de ovenbodem. De folie houdt namelijk de hitte tegen,waardoor emailleschade ontstaat en hetbakresultaat ongunstig beïnvloed wordt. Gebruik het toestel niet voor het ver-warmen van de keuken. Er ontstaat daneen vochtige atmosfeer. Bij het gebruik van gas-kookapparatuurontstaat warmte en vocht in de ruimte waarhet toestel is geplaatst. Let op dat de ruimtevoldoende is geventileerd: houd natuurlijkeventilatie-openingen open of installeer eenmechanische ventilator (wasemkap).

Bijlangdurig gebruik van de kookplaat kanextra ventilatie noodzakelijk zijn,bijvoorbeeld een open raam of een hogerestand van de ventilator (wasemkap).

VEILIGHEID7Bij gebruik van de gasoven (NF 930) kan deontluchtingsopening aan de achterzijdeheet worden door de verbrandingsgassenvan de oven.Gebruik geen schuurmiddelen of glas-schrapers om de ruit van de ovendeur tereinigen. Door de krassen kan de ovenruitbarsten.Snoeren van elektrische apparaten – zoalsvan een mixer – kunnen bekneld rakentussen de deur van de hete oven of terechtkomen op hete branders.De binnenzijde van het opbergvak wordtheet tijdens gebruik van de oven. Gebruikhet opbergvak niet voor brandgevaarlijke oflicht vervormbare materialen.Plaats geen brandbare materialen in deoven.Giet nooit water direct in de hete oven.Hierdoor kan het emaille beschadigen.Ga nooit op de geopende ovendeur zitten of staan.Reinig de oven niet met een hogedruk- ofstoomreiniger.

Hierdoor kan sluiting in deelektrische bedrading ontstaan.De oven altijd laten afkoelen met gesloten deur.Gemorste suikerhoudende gerechten ofvruchtensappen, zoals pruimennat ofrabarber, kunnen de kleur van hetroestvrijstaal aantasten. Het verdientaanbeveling dit direct schoon te maken.Gebruik het toestel niet als speeltoestel.

8 INGEBRUIKNAMEVóór het eerste gebruikKookplaatInbranden emailDe pandrager wordt door de kookbranderzeer sterk verhit, waardoor na verloop vantijd het email op de dragerpunt kaninbranden. Dit is niet te voorkomen en valtdan ook niet onder de garantie.BranderdekselsControleer regelmatig of de branderdoppenen branderringen juist op de branderkelkenliggen; onjuiste positionering kan slechteontsteking, ongunstige verbranding ofbeschadiging van de doppen tot gevolghebben.OvenGebruiksklaar maken van de ovenVerwijder bij roestvrijstalen deuren deblauwe beschermfolie. Haal alle toebehoren uit de oven en reinigdeze grondig met een afwasmiddel. Schakel de gesloten lege oven ongeveer30 minuten in op de maximum temperatuur. Schakel hierna gedurende 15 minuten hetgrillelement in. Na het afkoelen de ovenmet warm water schoonmaken.

Opmerking:Als de oven voor de eerste maal sterk verhitwordt, zult u een “nieuwigheidsluchtje”ruiken. Dit is normaal.Uitschakeltimer (NF 925)fig. 1Gebruik zonder uitschakeltimerDraai de timerknop linksom op .De oven is nu te gebruiken zonderuitschakelfunctie.Automatisch uitschakelen met deuitschakeltimerDe oven schakelt na het verstrijken van debaktijd automatisch uit.Kies een ovenfunctie of temperatuur doorde knop op het gewenste symbool tedraaien.Draai de timerknop rechtsom helemaal op120 minuten. Hiermee spant u de veer.Draai de timerknop terug (linksom) tot aande gewenste tijd.De oven is ingeschakeld en geeft een signaalals de baktijd afgelopen is. De oven schakeltdan automatisch uit.

BEDIENING9Ontsteking kookgedeelteElektrische vonkontstekingDraai de branderknop linksom tot volstand (ziefig. 3) en druk gelijktijdig op de vonkontstekings-knop . Er springen dan vonken over op debrander, die nu vanzelf ontsteekt. Hierna kan devlam traploos ingesteld worden tussen groot enklein. Mocht de brander na herhaalde pogingenniet ontsteken, controleer dan of de branderdopgoed op zijn plaats ligt. PannenDe aanbevolen panbodemdiameters zijn: voor de wokbrander minimaal 28-34 cm;voor de sterkbrander minimaal 22-26 cm;voor de normaalbrander minimaal 16-20 cm; voor de sudderbrander minimaal 12-14 cm.Fout: Er ontsnapt veelwarmte langs de pan.Goed: De warmte wordtgelijkmatig over depanbodem verdeeld.TipBij het koken zonder deksel of met eenverschoven deksel wordt onnodig veelenergie verspild.

10 BEDIENINGInschakelen van de ovenControlelampjeGedurende het verwarmen brandt hetcontrolelampje. Het lampje dooft als deingestelde temperatuur bereikt is.Type NF925Met de ovenknop stelt u de temperatuur in ofkiest u een stand. De oventemperatuur istraploos regelbaar. Indien u een temperatuurkiest geeft de oven onder- en bovenwarmte.Symbool Functie-omschrijvingovenlamponderwarmtebovenwarmtegrillVerwijder alles uit de oven wat u niet gebruiktvoor het bereiden van het gerecht.Schuif het gerecht in de bakoven, wanneerhet niet nodig is de oven voor te verhitten.Enkele aanwijzingen hiervoor vindt u in deoverzichtstabel.Ovenlamp De ovenverlichting gaat branden. Deze standis makkelijk voor het reinigen van de oven.OnderwarmteDeze functie wordt aanbevolen voorgerechten waarbij de bodem goed gaar moetworden.

De bodems van gerechten wordengoed doorbakken.Vóór het einde van hetbakproces (met nog een kwart van de baktijdte gaan) draait u de functieknop oponderwarmte. Het gerecht wordt danvoornamelijk door het onderelementverwarmd, maar kleurt wel door aan debovenzijde. BovenwarmteDeze stand is geschikt voor het kortstondigextra doorbakken van soufflé’s, schuimgebaketc. Aan het einde van het bakproces draait ude functieknop op bovenwarmte. Grill De gerechten worden verwarmd door destralingswarmte van het gecombineerdegrillelement. Platte stukken vlees, kip of andergevogelte kunnen direct op het roostergegrilld worden. Deze grillstand is ookgeschikt voor het roosteren van brood.fig. 7 - NF925

BEDIENING11Grillleren met de grillset Door op de knop te drukken, kunt u grillenmet gebruik van het draaispit. De gerechtenworden verwarmd door de stralingswarmtevan het gecombineerde grill-/bakelement. Dethermostaat regelt ook de grill. Het elementzal daarom niet continu maar van tijd tot tijdrood oplichten. De gerechten krijgen eenknapperig bruin korstje.Plaatsen van de grillsetSteek het gerecht aan de spit (L) en zet hetstevig en goed uitgebalanceerd vast metde haken (F). Zie fig. 8.Duw de draaispit in opening (P) van dekoppeling en leg hem aan de voorzijde inhaak (G). Verwijder handgreep (A).Schuif het rooster met grillspit in de oven.Zorg dat de aandrijfas (K) in de opening vande grillmotor valt.Plaats een bakplaat met een beetje wateronder het draaispit.Type NF930Met de ovenknop stelt u de temperatuur in ofkiest u een stand.

12 TOEPASSINGBak-, braad- en grilltipsInzethoogten Afhankelijk van de hoogte van gebak of koekjesplaatst u de bakplaat op de tweede of derderichel van onderen. Bakvormen plaatst u op hetrooster op de eerste of tweede richel vanonderen. Bakvormen zijn belangrijkVooral voor ovens met boven-/onderwarmte ishet materiaal waaruit de bakvormen zijn ver-vaardigd, erg belangrijk. De beste bakvormenzijn gemaakt van zwart blik, of bekleed met eenspeciale kunststof; deze nemen het snelst dehitte op en bevorderen kortere baktijden. Zo stelt u vast of de taart gaar isPrik 10 minuten voor het einde van de baktijdmet een prikker in de taart op de plaats waardeze het hoogst is. Als de prikker droog blijften er geen deeg aan vastplakt, kunt u de ovenuitschakelen en de nawarmte benutten om detaart te laten doorbakken.

De taart zakt inGebruik de volgende keer minder vloeistof, ofstel de temperatuur 10 °C lager in. U dient zichexact aan de roertijden te houden die in uwrecept staan aangegeven. De taart is aan de rand prachtig hoog maar inhet midden ingezaktDe rand van de springvorm niet invetten. Nahet bakken moet u de taart voorzichtig meteen mes losmaken. De taart wordt aan de bovenkant te donkerDe taart op een lagere richel in de ovenplaatsen, de temperatuur lager instellen, detaart iets langer laten bakken en eventueelzwarte bakvormen gebruiken. De taart wordt aan de onderkant te donkerHet gebak op een hogere richel in de ovenplaatsen en de temperatuur lager instellen. De soufflé is aan de bovenkant veel te donkerVerwijder de korst. Laat onder de grill eveneen bruin korstje op de soufflé komen. Gebruikgeen Parmezaanse kaas; deze kaassoortwordt te snel bruin en smaakt dan bitter.

Zetde volgende keer de vorm iets lager in de ovenen stel de temperatuur 10 °C lager in. De koekjes plakken aan het bakblik vastSchuif het bakblik nog even in de oven en haalde koekjes er daarna onmiddellijk af. De cake gaat bij het omkeren niet uit de vormMaak de rand met een scherp mes voorzichtiglos.

TOEPASSING13BakhoogtenBij kleinere hoeveelheden de braadsledebovenin de oven plaatsen (richel 4). Gerechtendie een langere grilltijd vergen lager in deoven plaatsen (richel 3). Dit geldt ook bij hetgrillen van gerechten met grotereoppervlakken. Donker vlees, zoals rundvlees, wild enschapenvlees, wordt sneller bruin dan lichtvlees, zoals kalfsvlees, varkensvlees engevogelte. Licht vlees en visfilet worden aande buitenkant minder bruin, al zijn ze vanbinnen gaar en sappig.RookontwikkelingHet grilleren van vlees, direct op het rooster,gaat vaak gepaard met rookontwikkeling,doordat vetspetters inbranden op de bodem. U kunt de rookontwikkeling beperken door debraadslede te vullen met water en hem onderhet grillrooster te schuiven. Er treedt dan welmeer condensvorming op.Grilltijdentabel Gerecht Temp. Richel Temp.

Oven reinigen Let op:Maak het toestel spanningsloos voordat metreparatie of schoonmaken wordt gestart. Bijvoorkeur door de stekker uit het stopcontactte halen of de schakelaar in de meterkast opnul te zetten.Geëmailleerde delenDe binnenkant van de ovendeur, de oven-bodem en de bak- en braadplaat zijn geheelgeëmailleerd. U kunt ze het beste reinigen meteen warm sopje en nabehandelen met schoonwater.Hardnekkige vlekken op roestvrijstaalVerwijderen met een speciaal roestvrijstaalreinigingsmiddel. Altijd met de structuur vande kookplaat meebewegen om glansplekkente voorkomen. Nabehandelen met eenroestvrijstaal glans-/onderhoudsmiddel.BuitenkantReinig de buitenkant van de oven met eenwarm sopje. Nabehandelen met schoon water.GlasReinig de ovenruit met een sopje. Gebruik geenschuurmiddelen of glasschrapers om de ruit vande ovendeur te reinigen.

Door de krassen kan deovenruit barsten.Zie ook www.HPS.nl voor meer schoonmaak-adviesen en reinigingsmiddelen.Ovenlamp vervangenVerwijder de stekker uit het stopcontact.Draai de beschermkap (A), tegen de klok in, los. Vervang de lamp door een nieuwe (230 V-50 Hz -300°C) met eenzelfde wattage. Draai de beschermkap, met de klok mee,weer vast.fig. 10ONDERHOUD15A

INSTALLATIE17InstallatieAlgemeenDit toestel mag alleen door een erkendgastechnisch installateur aangeslotenworden. Het toestel wordt niet aangesloten opeen rookgas-afvoerkanaal.Elektrische aansluiting 230 V - 50 Hz.De elektrische aansluiting moet voldoenaan de nationale en lokale voorschriften.Voor Nederland is dit onder andereNEN 1010.Stopcontact en stekker moeten te allentijde bereikbaar blijven.Het toestel moet altijd geaard zijn.Gebruik voor het aansluiten een kabel van goedekwaliteit, bijv. H05RRF, 1,5 of 2,5 mm2, met 3 aders, afhankelijk van de voorschriften.Met de volgende kleurcode:bruin = fase Lblauw = Ngroen/geel = aarde ( )De kabel moet voorzien zijn van een stekker diegeschikt is voor een nominaal vermogen vanminimaal 15 A.

Wilt u een vaste aansluitingmaken, zorg er dan voor dat er een omnipolaireschakelaar met een contactafstand vanminimaal 3 mm in de toevoerleiding wordtaangebracht.De kabel mag niet in aanraking komen methete delen (>70 ˚C),Vervanging van de kabelVervang de kabel bij beschadigingen als volgt:Open het aansluitkastje (zie fig. 13).Draai schroef “A” van de trekontlasting los.Draai de schroeven van de aansluit-klemmen los en verwijder de kabel.Plaats een nieuwe kabel van hetzelfde typeen lengte. Zie voor de aansluiting dekleurcode bij “Elektrische aansluiting”.Zet de kabel vast met schroef ”A” van detrekontlasting en sluit het aansluitkastje.fig.13

18 INSTALLATIEGasaansluiting: RC 1/2˝ (ISO 7/1-RC 1/2)De gasaansluiting moet voldoen aan denationale en lokale voorschriften. VoorNederland zijn dit onder andere de GAVO-voorschriften (NEN 1078). Deze bepalen onder andere dat:– uitsluitend goedgekeurde materialengebruikt mogen worden.De gasaansluiting kan aan de achterzijde naarkeuze links of rechts boven gemaakt worden.Dit kan door de gasaansluiting en de afsluit-dop om te wisselen.Let op:De gassoort en het land waarvoor het toestelis ingericht staan vermeld op het gegevens-plaatje.In de fabriek is het toestel ingeregeld voor G25(aardgas) met een druk van 25 mbar. Toestelcategorie klasse 2 subklasse 1.Sluit het fornuis aan met een vaste leiding.Dit in verband met de hoge temperaturendie de oven kan bereiken.Aansluiting door middel van een speciaaldaarvoor bestemde veiligheidsslang is ooktoegestaan.

Monteer deze slang terzijdevan het fornuis om aanraking met hetefornuisdelen te voorkomen. In alle gevallen moet er voor het toesteleen gaskraan geplaatst worden op eenmakkelijk bereikbare plaats. Tabel:G25/25mBarBrandertype (kW)sudderbrander 1,00normaalbrander 1,75sterkbrander 3,00wokbrander 3,60oven (NF930) 3,80InbouwmatenGasgeventileerde oven NF930Voor een goede en veilige werking heeft degasoven voldoende luchttoevoer nodig. Indieneen plint onder het fornuis wordt toegepastmoet daarin een opening van minimaal 100 cm2gemaakt worden.Montage stelvoetjesHet fornuis is uitgerust met 4 stelvoetjeswaarmee de hoogte kan worden ingesteld. Tilhet fornuis op en schroef de voetjes in despeciale openingen in de hoeken (zie fig. 14).60090050890-950fig. 13900-950

INSTALLATIE19Let op:Wanneer het fornuis wordt geplaatst naast eenhoge kast of een andere wand van brandbaarmateriaal, houd dan minimaal 50 mm afstandtussen het fornuis en deze wanden. Houd ookeen afstand van minimaal 650 mm aan tussen dekookplaat en een eventueel boven de kookplaatgeplaatste afzuigkap.Als het fornuis in een keukenmeubel wordtgeplaatst moet de minimale ruimte wordenaangehouden zoals aangegeven in fig. 15.Als het fornuis vast tussen keukenkastjeswordt ingebouwd dan moet de bekleding vanhet meubel bestand zijn tegen temperaturenvan minimaal 90 °C.Waterpas stellenMet de stelvoetjes is het fornuis in hoogteverstelbaar (zie fig.

16).Wilt u het fornuis op een verhoging plaatsen,zorg er dan voor dat deze hier niet vanaf kanglijden.Alvorens het toestel in gebruik te nemen deaansluitingen met zeepsop controleren opgasdichtheid.Controleer na installatie van het toestel of debranders goed werken. Het vlambeeld moetregelmatig en stabiel zijn in volstand, terwijlde branders niet mogen uitgaan in kleinstand.fig. 15 fig. 16fig. 14

VERPAKKING20Afvoeren verpakking en toestelVerpakking en toestel afvoerenDe verpakking van het toestel is recyclebaar.Voor de verpakking kunnen gebruikt zijn:kartonpoly-ethyleenfolie (PE)CFK-vrij polystyreen (PS-hard-schuim)Deze materialen op verantwoorde wijze enconform de overheidsbepalingen afvoeren.Op het typeplaatje is het symbool van eendoorgekruiste vuilnisbak aangebracht:Dit betekent dat het apparaat aan het eindevan zijn levensduur niet bij het gewonehuisvuil mag worden gevoegd, maar naar eenspeciaal centrum voor gescheidenafvalinzameling van de gemeente moetworden gebracht of naar een verkooppunt datdeze service verschaft.Het apart verwerken van een huishoudelijkapparaat zoals deze kookplaat, voorkomtmogelijk negatieve gevolgen voor het milieuen de gezondheid die door een ongeschikteverwerking ontstaat en zorgt ervoor dat dematerialen waaruit het apparaat bestaatteruggewonnen kunnen worden om eenaanmerkelijke besparing van energie engrondstoffen te verkrijgen.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Pelgrim NF930 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden