Pelgrim GVW695 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Pelgrim GVW695 (30 pagina’s), behorend tot de categorie Vaatwassers. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 58 mensen en kreeg gemiddeld 4.4 sterren uit 2 reviews. Heb je een vraag over Pelgrim GVW695 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/30
   
GVW 695
Handleiding

Beoordeel deze handleiding

4.4/5 (2 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Pelgrim
Categorie: Vaatwassers
Model: GVW695

Handleiding Pelgrim GVW695 – volledige tekst

nl4VeiligheidsvoorschriftenBij aflevering Controleer onmiddellijk of deverpakking en de afwasautomaattijdens het transport beschadigd zijn. Een beschadigd apparaat niet ingebruik nemen maar contact opnemenmet uw leverancier. Het verpakkingsmateriaal volgens debestaande milieuvoorschriften (laten)afvoeren:DHet karton bestaat voornamelijk uitoudpapier. DHet opvulmateriaal is van CFK-vrijgeschuimd styropor. DHet foliemateriaal van polyetheen(PE) bestaat voor een deel uitsecundaire grondstoffen. DHet hout (indien aanwezig) is vanafvalhout en onbehandeld. DDe banden (indien aanwezig) zijnvan polypropeen (PP). Bij de installatieHet apparaat volgens het installatie-en montagevoorschrift plaatsen enaansluiten. Tijdens het installeren mag deafwasautomaat niet op het lichtnetzijn aangesloten.

Overtuig u ervan dat het aardings-systeem van de elektrischehuisinstallatie volgens de geldendeelektrotechnische voorschriften isgeïnstalleerd. De elektrische aansluitvoorwaardenmoeten overeenkomen met degegevens op het typeplaatje vande afwasautomaat. Als de afwasautomaat in een hoge kastmoet worden ingebouwd, dan moet hijvolgens de voorschriften en bovendienaan de achterwand bevestigd worden. Voor een goede stabiliteit van hetapparaat mogen integreerbare ofonderbouwapparaten alleen onder eendoorlopend werkblad wordeningebouwd dat aan de kasten ernaastis vastgeschroefd. Na het plaatsen van het apparaat moetde stekker gemakkelijk te bereiken zijn. Niet bij alle modellen:Het kunststof huis aan de water-aansluiting bevat een elektrisch ventiel. In de toevoerslang bevindenzich de aansluitingsleidingen. De slangniet doorsnijden en het kunststof huisniet in water onderdompelen.

WaarschuwingAls het toestel niet in een nis staat endaardoor een zijwand toegankelijk is, danmoeten de deurscharnieren omveiligheidsredenen bedekt worden (gevaarvoor verwondingen). De afdekkingen krijgt u als extratoebehoren bij de klantendienst of uwdealer.

Dagelijks gebruikWaarschuwingMessen en andere voorwerpen metscherpe punten met de punten naarbeneden inruimen of plat in de servieskorfleggen. De afwasautomaat alleen in hethuishouden gebruiken en alleen voorhet aangegeven doel: het afwassenvan huishoudelijk serviesgoed. Niet op de geopende deur gaan zittenof staan. Het apparaat kan kantelen. Bij vrijstaande apparaten erop lettendat het apparaat naar voren kan kiepenbij te vol geladen servieskorven. Het water in de spoelruimte is geendrinkwater.

nl5Doe geen oplosmiddel in despoelruimte. Kans op explosie.Tijdens het programmaverloop de deuralleen heel voorzichtig openen. Er kanwater uit het apparaat spuiten.Om verwondingen bijv. door struikelente voorkomen: de afwasautomaattijdens het in- en uitladen zo kortmogelijk openen.Let op de veiligheidsvoorschriften resp.de aanwijzingen op de verpakking vanhet afwa- en glansspoelmiddel.Bij kinderen in het huishoudenKleine kinderen mogen niet met deafwasautomaat spelen of dezebedienen.Kleine kinderen uit de buurt vanafwasmiddel of glansspoelmiddelhouden.

Deze kunnen irritatiesin mond, keel en ogen veroorzakenof tot verstikking leiden.Kleine kinderen uit de buurt van degeopende afwasautomaat houden.Er kunnen nog resten afwasmiddel inhet apparaat zijn achtergebleven.Bij een hoog ingebouwd apparaat bijhet openen en sluiten van de deur eropletten dat kinderen zich niet tussen dedeur van het apparaat en de kastdeureronder wringen en/of bekneld raken.Bij schadeReparaties mogen alleen door eenvakkundig monteur worden uitgevoerd.Bij reparaties mag het apparaat niet ophet lichtnet zijn aangesloten. Stekker uithet stopcontact trekken of de zekeringin de meterkast uitschakelen. Alleenaan de stekker trekken, niet aan deaansluitkabel. Kraan dichtdraaien.Bij het afvoeren van hetapparaatAfgedankte apparaten onmiddellijkonbruikbaar maken waardoorongevallen worden voorkomen.

Stekkeruit het stopcontact trekken,aansluitkabel doorknippen en dedeursluiting onklaar maken.Het apparaat volgens de bestaandemilieuvoorschriften (laten) afvoeren.WaarschuwingKinderen kunnen in het toestel ingeslotenraken (verstikkingsgevaar) of in anderesituaties terechtkomen.Daarom: Stekker uittrekken, netkabelafsnijden en weggooien. Deurslot zodanigkapot maken dat de deur niet meer sluit.

nl6Kennismaking met hetapparaatDe afbeeldingen van hetbedieningspaneel en van de binnenruimtevan het apparaat vindt u vooraan inde omslag van deze gebruiksaanwijzing.Bedieningspaneel1Hoofdschakelaar2Handgreep voor het openenvan de deur3Toets starttijd kiezen *4Cijferindicatie/programmaverloopindicatie5Toets mono-afwassysteem *(alleen bovenste servieskorf)6Indicatie Watertoevoer controleren7Indicatie zout bijvullen8Indicatie glansspoelmiddel bijvullen9Programmatoetsen* niet bij alle modellenBinnenkant van het apparaat20Bovenste servieskorf met etagère21Extra bestekkorf voor de bovensteservieskorf *22Bovenste sproeiarm23Onderste sproeiarm24Zoutreservoir met bijvul-indicatie *25Zeven26Bestekkorf27Onderste servieskorf28Vergrendeling voorafwasmiddelbakje29Reservoir voor glansspoelmiddelmet bijvulindicatie30Afwasmiddelbakje31Typeplaatje* niet bij alle modellenInkopen voordat u het apparaatvoor het eerst in gebruik neemt:– zout– afwasmiddel– glansspoelmiddelGebruik enkel producten die geschikt zijnvoor de vaatwasmachine.

nl7WateronthardingsinstallatieVoor een goed afwasresultaat heeft deafwasautomaat zacht water, d.w.z. watermet weinig kalk nodig. Anders zetten zichwitte kalkresten op het serviesgoed en debinnenkant van de spoelruimte af.Leidingwater met een te hogehardheidsgraad moet voor gebruik in deafwasautomaat onthard, d.w.z. ontkalktworden.Dit gebeurt met behulp van speciaal zoutin de wateronthardingsinstallatie van deafwasautomaat.De instelling en daarmee de benodigdehoeveelheid zout zijn afhankelijk van dehardheidsgraad van het leidingwater.Instellen van dewateronthardingsinstallatieVraag de hardheidsgraad van het waterbij het waterleidingbedrijf of bij deServicedienst op.De juiste instelling vindt u in de tabelvoor de waterhardheid.Tabel voor de waterhardheidProgrammatoets B ingedrukt houdenen de hoofd- schakelaar1 inschakelen. Daarna de toetsenloslaten.

De indicatie van de toets Ben de door de fabriek ingesteldewaarde op de cijfer- indicatieknipperen.Om de instelling te veranderen:programmatoets B indrukken.Bij elke druk op de toets wordt deinstelling steeds met één cijfer ver-hoogd. Als u het cijfer hebt bereikt,dan springt de indicatie weer op .Hoofdschakelaar 1 uitschakelen. Deingestelde waarde is in het geheugenvan het apparaat opgeslagen.Om de onthardingsinstallatie te regenerenis ca. 4 liter water nodig. Hierdoor wordthet waterverbruik per afwasprogramma –afhankelijk van de instelling voor dewaterhardheid – met 0 tot 4 liter verhoogd.

nl8Onthardingszout toevoegenDe schroefdop van hetvoorraadreservoir 24 eraf draaien.AttentieVoordat u het apparaat voor het eerstin gebruik neemt: ca. 1 liter water in hetzoutreservoir gieten.Hierna zoveel zou bijvullen (geentafelzout) tot het zoutreservoir volis (max. 1,5 kg). Als u het reservoirmet zout vult, dan wordt het waterverdrongen en loopt weg.Om corrosie te voorkomen moet het zoutaltijd direct vóór het inschakelen van hetapparaat worden bijgevuld.

Hierdoor wordtde overgelopen zoutoplossing onmiddellijkverdund en uitgespoeld.Verwijder vervolgens de zoutrestenrond de vulopening en schroef hetreservoir dicht zonder het deksel erschuin op te draaien.De indicatie zout bijvullen 7 op hetbedieningspaneel brandt eerst en gaat naenige tijd uit als zich een voldoendezoutconcentratie heeft gevormd.AttentieBij het instellen op mag ugeen regenereerzout gebruikenomdat er tijdens het afwassengeen zout verbruikt wordt. Deindicatie voor zout isuitgeschakeld.Bij het instellen op tot moet het zoutreservoir met zoutworden gevuld.Het zoutreservoir nooit metafwasmiddel vullen.

nl9Vullen metglansspoelmiddelGlansspoelmiddel hebt u nodig voorstreeploos gedroogd serviesgoed enheldere glazen.Gebruik alleen glansspoelmiddel voorhuishoudelijke afwasautomaten.Deksel van het voorraadreservoir voorglansspoelmiddel 29 openklappen.Hiertoe op de markering (1 ) op hetdeksel drukken en tegelijkertijd hetdeksel met het bedieningslipje (2 )optillen.Het reservoir voorzichtig tot netonder de rand van de vulopening metglansspoelmiddel vullen.Deksel sluiten tot u een klik hoort.Eventueel gemorst glansspoelmiddelmet een doekje verwijderen omovermatige schuimontwikkeling bijde volgende afwasbeurt te voorkomen.Instellen van de juiste doseringvan glansspoelmiddelDe dosering van de hoeveelheidglansspoelmiddel kan traploos wordeningesteld.

De instelknop is door de fabriekop 4 ingesteld.Verander de instelling van de instelknopvoor glansspoelmiddel als er strepen(draaien in richting –) of watervlekken(draaien in richting +) op het serviesgoedachterblijven.29Instelknop voorglansspoelmiddelIndicatie glansspoelmiddelbijvullenZodra de glansspoelmiddelindicatieop het bedieningspaneel 8 brandt,moet glansspoelmiddel worden bijgevuld.Bij gebruik van reinigingsproductenmet geïntegreerd glansspoelmiddel kande glansspoelmiddelindicatie wordenuitgeschakeld (zie „Glansspoelmiddel-indicatie uit- en inschakelen” in hethoofdstuk „auto 3in1”).

Ze logen uit enworden lelijk; ook is de gebruikte lijmniet bestand tegen de optredendetemperaturen.Gevoelige, gedecoreerde glazen,met de hand beschilderde vazenen serviesgoed, speciaal antiekof onvervangbaar serviesgoed.De decoraties waren nog niet geschiktvoor de afwasautomaat.Kunststof voorwerpen die gevoelig zijnvoor heet water.Koperen en tinnen serviesgoed.Serviesgoed dat bevuild is met as,kaarsvet, smeerolie of verf.Materiaal dat water absorbeert,zoals sponzen of doeken.Geglazuurd serviesgoed en voorwerpenvan aluminium en zilver kunnen bij hetafwassen gaan verkleuren of verbleken.Ook sommige soorten glas (bijv.voorwerpen van kristal) kunnen dofworden nadat ze vele malen zijnafgewassen.Advies:koop voortaan alleen serviesgoed waaropstaat aangegeven dat het geschikt is voorde afwasmachine.Schade aan glas enserviesgoedOorzaken:glassoort en fabricagewijze van hetglas;chemische samenstelling van hetafwasmiddel;temperatuur van het water enprogrammaduur van deafwasautomaat.Advies:gebruik glas en porcelein dat door defabricant aangeduid wordt als geschiktvoor afwasautomaten.Gebruik afwasmiddel dat hetserviesgoed ontziet.

U kunt ditinformeren bij de fabricant van hetafwasmiddel.Kies een programma met een zo laagmogelijke temperatuur en een korteprogrammaduur.Om beschadigingen te voorkomen glasen bestek na afloop van het programmazo snel mogelijk uit de afwasautomaathalen.Mono-afwassysteem (alleen debovenste servieskorf)* niet bij alle modellenBij een kleine afwas vult u alleen debovenste servieskorf en schakelt u hetmono-afwassysteem in. Hiermee bespaartu op stroom en water. Bij het mono-afwassysteem moet de onderste servies-korf leeg zijn. Om af te wassen iets minderafwasmiddel gebruiken dan wordt aange-raden bij een volle belading van de afwas-automaat.

met de openingnaar beneden zetten.DServiesgoed met een ronding ofeen holte schuin in de servieskorfzetten zodat het water er vanaf kanlopen.DHet serviesgoed moet stevig staanen mag niet wankelen.DDe twee sproeiarmen moetenongehinderd kunnen ronddraaien.Heel kleine stukken kunnen niet in demachine gewassen worden omdat zemakkelijk uit de manden kunnen vallen.Vaatwerk uit de machine halenOm te vermijden dat waterdruppels van debovenste mand op het vaatwerk in deonderste mand vallen, is het aan te radenom eerst de onderste en dan de bovenstemand te legen.Kopjes en glazenBovenste servieskorf 20* niet bij alle modellenPannenOnderste servieskorf 27BestekBestek altijd ongesorteerd met het eetvlaknaar beneden inruimen.

nl14Bakplaat-sproeikop ** niet bij alle modellenGrote bakplaten of roosters kunt u metbehulp van de bakplaat-sproeikopreinigen. Hiertoe de bovenste servieskorferuit halen en de sproeikop zoalsafgebeeld erin zetten.De bakplaten zoals afgebeeld inruimenzodat de sproeistraal alle delen kanbereiken (maximaal 4 bakplaten en 2 roosters).AttentieDe afwasautomaat altijd met de bovensteservieskorf of de bakplaat-sproeikopgebruiken!AfwasmiddelenAttentieU kunt in uw afwasautomaat de in dehandel verkrijgbare vloeibare ofpoedervormige afwasmiddelen, resp.tabletten gebruiken (geen hand-afwasmiddel!).Er zijn momenteel drie soortenafwasmiddel verkrijgbaar:1. met fosfaat en chloor2. met fosfaat en zonder chloor3. zonder fosfaat en zonder chloorBij gebruik van afwasmiddel zonderfosfaat kan er bij hard leidingwater eerderwitte aanslag op het serviesgoed en dewanden van de spoelruimte ontstaan.

Ukunt dit vermijden door een grotere hoe-veelheid afwasmiddel te doseren.Afwasmiddel zonder chloor heeft eengeringere bleekwerking. Dit kan leiden toteen versterkte aanslag van thee of totverkleuringen op kunststof onderdelen.De oplossing in dit geval:D het gebruik van een sterkerafwasprogramma ofDhet doseren van een groterehoeveelheid afwasmiddel ofDhet gebruik van een afwasmiddelmet chloorOf een afwasmiddel geschikt is voorzilveren voorwerpen vindt u op deverpakking van het afwasmiddel.Heeft u nog andere vragen, dan raden wiju aan contact op te nemen met defabrikant van het afwasmiddel.

nl15Afwasmiddelbakje metdoseerhulpDe indeling in het afwasmiddelbakje biedthulp bij de juiste dosering van hetafwasmiddel. Het afwasmiddelbakje bevat bij deonderste lijn 15 ml afwasmiddel en bij demiddelste lijn 20 ml. Een vol afwasmiddel-bakje bevat 40 ml afwasmiddel.Als het afwasmiddelbakje 30 nog dichtis: vergrendeling 28 bedienen om hette openen.Vul afwasmiddelBakje 30 met afwasmiddel vullen.Neem voor een juiste dosering degegevens van de fabrikant op deverpakking van het afwasmiddel inacht.Attentie!Doordat de reinigingstablettenvan verschillend fabrikaat op eenverschillende manier oplossen, is hetmogelijk dat bij korte programma’s niet devolle reinigingskracht wordt bereikt. Voordeze programma’s is een reinigingsmiddelin poedervorm beter geschikt.Bij het programma „Intensief”(niet bij alle modellen) ca. 10–15 mlextra afwasmiddel op de deur van hetapparaat gieten.

Bij gebruik van tabseen extra tablet op de deur van hetapparaat leggen.BesparingstipAls het serviesgoed niet ergvuil is, kunt u normalerwijzevolstaan met minderafwasmiddel dan isaangegeven.Deksel van het afwasmiddelbakjesluiten: (1) deksel dichtschuiven en totslot (2) licht erop drukken zodat desluiting hoorbaar vastklikt.Bij gebruik van tabletten vindt u op deverpakking waar u de tabletten moetgebruiken (bijv. in de bestekkorf, hetafwasmiddelbakje etc.).Let erop dat ook bij gebruik vantabletten het deksel van hetafwasmiddelbakje gesloten is.

nl16auto 3in1Het gebruik van zogenaamdegecombineerde reinigingsproducten kanhet gebruik van glansspoelmiddel en/ofonthardingszout overbodig maken. Op het moment zijn verschillende soortengecombineerde reinigingsproductenverkrijgbaar:3in1: deze bevatten afwasmiddel,glansspoelmiddel en een zoutfunctie. 2in1: deze bevatten afwasmiddel englansspoelmiddel of een zoutfuntie. >>> Altijd nakijken om welk soortafwasmiddel of gecombineerdproduct het gaat. De gebruiksaanwijzing of de aanwijzingenop de verpakking altijd in acht nemen. Het afwasprogramma past zichautomatisch zó aan dat altijd het bestmogelijke afwas- en droogresultaatwordt bereikt. Neem de volgende belangrijkeaanwijzingen in acht bij het gebruik vangecombineerde reinigingsproducten:Alleen tot een waterhardheid van21_ dH (37_ fH, 26_ Clarke,3,7 mmol/L) kan van het gebruik vanonthardingszout worden afgezien.

Andere instellingen aan het apparaatzijn overbodig. Bij een waterhardheid van meer dan21_ dH (37_ fH, 26_Clarke, 3,7 mmol/L)is het gebruik van zout welnoodzakelijk. Zoutreservoir 24 metzout vullen en dewateronthardingsinstallatie op stand6 zetten. Neem in geval van twijfel contact op metde fabrikant van het reinigingsmiddel,vooral als:het serviesgoed na afloop van hetprogramma erg nat is,er kalkaanslag ontstaat. Attentie. Optimale afwas- en droogresultatenbereikt u door het gebruik van normaleafwasmiddelen in combinatie met(apart) gebruik van onthardingszout englansspoelmiddel. Het in acht nemen van degebruiksaanwijzing of de aanwijzingenop de verpakking van de gecombineerdereinigingsmiddelen is van groot belangvoor de effectiviteit van deze middelen. Attentie.

Als de indicatie glansspoelmiddel bijvullen8 of onthardingszout bijvullen 7u stoort en u deze wilt uitschakelen,ga dan als volgt te werk:Indicatie glansspoelmiddelbijvullen uit- en inschakelenU kunt de indicatie glansspoelmiddelbijvullen 8 in- of uitschakelen. Dezefunctie kan als volgt gewijzigd worden. Programmatoets 3 ingedrukt houdenen de hoofdschakelaar 1 net zolangindrukken tot de cijferindicatie brandt. Hierna de toetsen loslaten. Op de cijferindicatie 4 verschijnt (indicatie glansspoelmiddel bijvulleningeschakeld). Door indrukken van de programmatoets3 kunt u de indicatieglansspoelmiddel bijvullen uit- ofinschakelen. Hoofdschakelaar 1 uitschakelen;de instelling is in het geheugenopgeslagen.

nl18Programma-overzichtIn dit overzicht staat het maximaal mogelijke aantal programma’s vermeld. De bij uw apparaatbehorende programma’s kunt u op het bedieningspaneel aflezen.Soort serviesgoedbijv. porcelein,pannen,bestek,glazen,etc.Soortetensrestenbijv.

van deetensresten kunt u in het programma-overzicht het juiste door u in te stellenprogramma vinden.De bijbehorende programmagegevensvindt u in de korte handleiding.

nl19AfwassenBesparingstipBij een niet vol beladenmachine kunt u meestalgebruik maken van een mindersterk programma. ProgrammagegevensDe programmagegevens vindt uin de korte handleiding. Ze hebbenbetrekking op normale omstandigheden. Door:verschillen in de hoeveelheidserviesgoedde temperatuur van het toegevoerdewaterde druk in de waterleidingde omgevingstemperatuurtoleranties in de netspanningen de onvermijdelijke toleranties in hetapparaat (bijv. temperatuur,hoeveelheid water,. )kunnen grotere afwijkingen optreden. De waarden van het waterverbruik hebbenbetrekking op instelwaarde 4 van dewaterhardheid. Aqua-Sensor ** niet bij alle modellenDe Aqua-Sensor is een optischmeetsysteem waarmee de vertroebelingvan het afwaswater wordt gemeten. Metinfrarood licht kan de vervuiling van hetwater door losgeweekte etensresten,zoals ei, vet en havermout, herkendworden.

Afhankelijk van het programma treedtde Aqua-Sensor in werking. Als deAqua-Sensor actief is, kan het ”schone”afwaswater in de volgende reinigingsfasegebruikt worden en/of de temperatuurworden aangepast. Is het water te vuil,dan wordt het afgepompt en door verswater vervangen. Op deze manier wordthet waterverbruik bij ”minder” vervuilingvan het serviesgoed met ca. 4 literverminderd. Inschakelen van het apparaatKraan opendraaien. Hoofdschakelaar 1 inschakelen. De indicaties van het laatst gekozenprogramma branden. Dit programma begint als u geenandere programmatoets 9 hebtingedrukt. Bij apparaten met mono-afwassysteem:als u alleen de bovenste servieskorfhebt ingeruimd, dan drukt u de toetsmono-afwassysteem 5 in. Op de cijferindicatie 4 verschijnt devermoedelijke programmaduur. Deur sluiten. Het programmaverloop startautomatisch.

Optische indicatie tijdenshet programmaverloop ** niet bij alle modellenTerwijl het afwasprogramma loopt,verschijnt op de vloer onder de deur vanhet apparaat een lichtpunt. Deur van deafwasautomaat pas openen als delichtpunt op de vloer niet meer zichtbaar is.

Bij inbouw in een hoge kast met eenvolledig aansluitende meubeldeur isde lichtpunt niet zichtbaar. ResttijdindicatieNa het starten verschijnt op het displayde vermoedelijke duur van hetprogramma. De programmaduur wordtbeïnvloed door de temperatuur van hetwater, de hoeveelheid serviesgoed en degraad van vervuiling. Door wijzigingen in deze gegevens kande looptijd (afhankelijk van het gekozenprogramma) sterk variëren. Doordat debeïnvloeding van de programmaduur pastijdens het programmaverloop wordtherkend, kunnen grotere tijdsprongenoptreden.

nl20Starttijd kiezen ** niet bij alle modellenU kunt het programma tot 19 uur later(in stappen van een uur) laten starten.Apparaat inschakelen.Toets starttijd kiezen 3 net zolangindrukken tot de cijferindicatie 4op springt.Toets starttijd kiezen net zo vaakindrukken tot de aangegeven tijd aanuw wens voldoet.Om de gekozen starttijd te wissen:toets starttijd kiezen net zo vaakindrukken tot op de cijferindicatie verschijnt.Tot de starttijd kunt u het programmawillekeurig wijzigen.Einde van het programmaHet einde van het programma wordtakoestisch aangegeven door eenzoemtoon.Deze functie kan als volgt veranderdworden:functietoets C ingedrukt houden ende hoofdschakelaar 1 inschakelen.Daarna de toetsen loslaten.De functietoets C knippert en op decijferindicatie brandt de door de fabriekingestelde waarde (halfluid).Om de instelling te veranderen:functietoets C indrukken.Bij elke druk op de toets wordt deinstelwaarde met één cijfer verhoogd;als stand is bereikt, springt deindicatie weer op (uit).Hoofdschakelaar 1 uitschakelen.De instelling is in het geheugenopgeslagen.Uitschakelen van het apparaatEnkele minuten na afloop van hetprogramma:Na afloop van het programma de deuropenen.Hoofdschakelaar 1 uitschakelen.Kraan dichtdraaien(niet van toepassing op apparaten metAqua-Stop).Na afkoeling het serviesgoed uit hetapparaat halen.Onderbreking van hetprogrammaDeur openen.

Wees voorzichtig! Er bestaat kans dat er water uit hetapparaat spuit. De deur pas helemaalopenen als de sproeiarm niet meerronddraait.Hoofdschakelaar 1 uitschakelen.De lichtindicatie gaat uit. Hetprogramma blijft opgeslagen in hetgeheugen.Bij aansluiting op warm water of als demachine al is opgewarmd en de deur vanhet apparaat geopend werd, de deur eersteen paar minuten op een kier laten staanen daarna dichtdoen.Anders kan door expansie de deur van hetapparaat openspringen.Om het programma door te laten gaan:hoofdschakelaar weer inschakelen ende deur sluiten.

nl21Programma afbreken (Reset)Alleen als de hoofdschakelaar isingeschakeld:Programmatoetsen A C en gedurende ca. 3 sec. tegelijkertijdindrukken. De cijfer-indicatie geeft aan. Deur sluiten. Het programma is binnen ca. 1 minuutafgelopen. Hoofdschakelaar 1 na afloop van hetprogramma uitschakelen. Afwasmiddelbakje 30 sluiten. Om een nieuw programma te starten dehoofdschakelaar 1 weer inschakelenen het gewenste programma kiezen. Wijzigen van het programmaNadat u het apparaat hebt ingeschakeld,kunt u binnen 2 min. een anderprogramma instellen. Als het programma hierna gewijzigd moetworden, dan worden eerst de al gestarteprogramma-onderdelen (bijv. reinigen)afgewerkt. De nieuw aangegeven resttijd bestaat uitde resttijd van het vorigeprogramma-onderdeel en de resttijd vanhet nieuw gekozen programma.

Intensief drogenDoor de functie „Intensief drogen”te activeren wordt in alle programma’stijdens het glansspoelen een hogeretemperatuur bereikt en daardoor een beterdroogresultaat. (Wees voorzichtig metgevoelig serviesgoed bij een hogeretemperatuur. )Programmatoets A ingedrukthouden en de hoofdschakelaar 1inschakelen. Beide toetsen loslaten. De cijferindicatie 4 knippert (aan)of (uit). Om de instelling te wijzigenprogrammatoets A indrukken. Hoofdschakelaar 1 uitschakelen;de instelling blijft opgeslagen. Schoonmakenen onderhoudRegelmatige controle en onderhoud vanhet apparaat dragen ertoe bij defecten tevoorkomen. Dit bespaart u tijd en ergernis. Daarom moet u af en toe deafwasautomaat goed controleren. Algemene toestand van de machineSpoelruimte controleren op kalkaanslagen vetresten. Als u zulke aanslag aantreft:afwasmiddelbakje met afwasmiddelvullen.

Het apparaat zonderserviesgoed in het programma metde hoogste afwastemperatuur starten. Om het apparaat te reinigen alleenspeciaal voor afwasautomaten geschikteafwas-/schoonmaakmiddelen gebruiken. Deurafdichting regelmatig met eenvochtig doekje afnemen om vet enetensresten te verwijderen.

Gebruik bij het reinigen van uwafwasautomaat nooit een stoomreiniger. De fabrikant kan niet aansprakelijkworden gesteld voor eventuele gevolgen. De voorkant van het apparaat en hetbedieningspaneel regelmatig metwater en een beetje afwasmiddelschoonmaken. Geen schuursponsjesgebruiken of schoonmaakmiddelen metschuurmiddelen. Dit kan krassen opde oppervlakken veroorzaken. Attentie. Gebruik nooit andere huishoudelijkeschoonmaakmiddelen die chloor bevatten. Ze kunnen schadelijk zijn voor degezondheid. Speciaal zoutControleer de indicatie zout bijvullen7. Indien nodig zout bijvullen.

nl22GlansspoelmiddelZodra de glansspoelmiddelindicatieop het bedieningspaneel 8 brandt,moet glansspoelmiddel wordenbijgevuld.ZevenDe zeven 25 zorgen ervoor dat groveetensresten in het spoelwater niet in deafvoerpomp terechtkomen. Door dezeetensresten kunnen de zeven verstoptraken.Het zeefsysteem bestaat uit eenzeefcylinder, een vlakke fijne zeef en –afhankelijk van het type apparaat –tevens uit een microzeef (*).Na elke afwasbeurt de zeven opetensresten controleren.Na het losdraaien van de zeefcylinderkunt u het zeefsysteem eruit halen.Etensresten verwijderen en de zevenonder stromend water schoonmaken.Bij de montage:het zevensysteem erin zetten en metde zeefcylinder vastschroeven.

nl23SproeiarmenKalk en etensresten in het spoelwaterkunnen de sproei-openingen en de lagersvan de sproeiarmen 22 23 en blokkeren.Sproeiopeningen van de sproeiarmenop verstopping door etensresten con-troleren.Eventueel de onderste sproeiarm 23naar boven eraf trekken.Bovenste sproeiarm 22 erafschroeven.Sproeiarmen onder stromend waterschoonmaken.0123Sproeiarmen weer vastdrukken resp.vastschroeven.Afvoerpomp ** niet bij alle modellenGrove etensresten in het spoelwater dieniet door de zeven worde egengehouden,n tkunnen de afvoerpomp blokkeren.

Hetspoelwater wordt dan niet afgepompt enblijft boven de zeef staan.In dit geval:De stekker van het apparaat altijd eerstuit het stopcontact trekken of detrekschakelaar uitschakelen.eventueel water eruit scheppen.Zeven 25 eruit halen.Schroef uit de afdekking schroeven(torx T 20) en de afdekking eraf halen.Binnenruimte controleren op vreemdevoorwerpen en deze – indien nodig –verwijderen.Afdekking weer aanbrengen envastschroeven.Zeven er weer in zetten envastschroeven.Torx T2021

nl24Opsporing van storingenKleine storingen zelf verhelpenDe meest voorkomende storingen in hetdagelijks gebruik van het apparaat kunt uzelf verhelpen zonder de hulp van deServicedienst in te roepen. Hiermeebespaart u kosten en bent u ervan zekerdat u het apparaat weer snel kuntgebruiken. Het volgende overzicht kan uerbij helpen de oorzaken van de ontstanestoringen vinden.StoringenAttentieDenk eraan: reparaties mogenalleen door een vakkundig monteurworden uitgevoerd. Mocht hetuitwisselen van een onderdeelnoodzakelijk zijn, let er dan opdat alleen originele onderdelengebruikt worden. Ondeskundigereparatie of gebruik vanniet-originele onderdelen kanaanzienlijke schade en gevaarvoor de gebruiker opleveren....

bij het inschakelenHet apparaat start niet.De zekering van de huisinstallatieis niet in orde.De stekker zit niet in hetstopcontact.De deur van het apparaat is nietgoed dicht.De kraan is niet open.De zeef aan de watertoevoerslangis verstopt.Apparaat uitschakelen en destekker uit het stopcontact trekken.Kraan dichtdraaien. Hierna de zeefschoonmaken die zich aan deaansluiting van de toevoerslangbevindt. Tenslotte het apparaatweer op het elektriciteitsnetaansluiten, kraan opendraaien enhet apparaat inschakelen.... aan het apparaatde onderste sproeiarm draaitmoeilijkSproeiarm door kleine deeltjes ofetensresten geblokkeerd.Deksel van het afwasmiddelbakjekan niet gesloten wordenDoseerreservoir te vol.Mechanisme door vastgeplakteafwasmiddelresten geblokkeerd.Controlelampjes gaan na de afwasniet uitHoofdschakelaar nogingeschakeld.

nl25De indicatie „Watertoevoercontroleren” 6 brandt. Kraan dicht. Watertoevoer onderbroken. Zeef aan de kraan verstopt. Watertoevoerslang geknikt. Er kleven na de afwas restenafwasmiddel in het reservoirReservoir was bij het vullenvochtig, alleen een droog reservoirmet afwasmiddel vullen. De bijvulindicatie brandt niet. Indicatie glansspoelmiddelbijvullen uitgeschakeld. (zie hoofdstuk auto 3in1)Indicatie onthardingszout bijvullenuitgeschakeld. (zie hoofdstuk auto 3in1)Na afloop van het programma blijfter water in het apparaat staanDe afvoerslang is verstopt ofgeknikt. De afvoerpomp is geblokkeerd. De zeven zijn verstopt. Het programma is nog nietafgelopen. Wacht op het einde vanhet programma (de cijferindicatiegeeft 0 aan). Functie ”Reset” uitvoeren. bij de afwasAbnormale schuimvormingHandafwasmiddel in het reservoirvoor glansspoelmiddel.

Gemorst spoelmiddel kan bij devolgende spoelbeurt totovermatige schuimvorming leiden,daarom moet u het gemorstespoelmiddel met een doekverwijderen. Het programma stopt tijdens deafwasStroomtoevoer onderbroken. Watertoevoer onderbroken. Klappende geluiden tijdens deafwasSproeiarm slaat tegenserviesgoed. Kletterende geluiden tijdens deafwasServiesgoed niet goed ingeruimd. Klappende geluiden van devul-ventielenWordt veroorzaakt door de liggingvan de waterleiding en heeft geeninvloed op het functioneren van demachine. Deze geluiden kunnenniet verholpen worden. aan het serviesgoedEr blijven gedeeltelijk etensrestenaan het serviesgoed plakkenHet serviesgoed was niet goedingeruimd, de waterstralen kondenhet oppervlak niet bereiken. De servieskorf was te vol. Het serviesgoed ligt tegen elkaaraan. Te weinig afwasmiddel gebruikt. Een te zwak programma gekozen.

nl26Er blijven gedeeltelijk witte vlekkenop het serviesgoed achter, deglazen blijven melkkleurigTe weinig afwasmiddel gebruikt.Hoeveelheid glansspoelmiddel telaag ingesteld.Ondanks een hogehardheidsgraad van hetleidingwater geen zouttoegevoegd.Onthardingsinstallatie te laagingesteld.Het deksel van het zoutreservoir isniet goed vastgedraaid.Als u afwasmiddel zonder fosfaathebt gebruikt, probeer dan eensafwasmiddel met fosfaat tervergelijking.Het serviesgoed wordt niet droogProgramma zonder drogengekozen.Hoeveelheid glansspoelmiddel telaag ingesteld.Serviesgoed te snel uit hetapparaat gehaald.De glazen zien er dof uitHoeveelheid glansspoelmiddel telaag ingesteld.Resten thee of lippenstift zijnachtergeblevenHet afwasmiddel heeft te weinigbleekwerking.Een te lage afwastemperatuurgekozen.Roestsporen op het bestekHet bestek is niet voldoenderoestbestendig.Het zoutgehalte in het afwaswateris te hoog.Deksel van het zoutreservoirniet goed vastgedraaid.Tijdens het navullen te veelzout toegevoegd.De glazen worden dof enverkleuren, de aanslag kan nietworden afgewrevenEen ongeschikt afwasmiddelgebruikt.De glazen zijn niet geschikt vooreen afwasautomaat.Op glazen en bestek blijven strepenachter, de glazen zien ermetaalachtig uit.Hoeveelheid glansspoelmiddel tehoog ingesteld.

nl27Inschakelen van deServicedienstAls het u niet lukt de fout te verhelpen,schakel dan de Servicedienst in. Hetdichtstbijzijnde adres van de Servicedienstvindt u in het telefoonboek of in demeegeleverde brochure metservice-adressen. Geef aan deServicedienst het typenummer (1) en hetFD-nummer (2) op.

U vindt deze gegevensop het typeplaatje 31 op de deur van hetapparaat.FD12OpgeletWe willen er u op wijzen dateen bezoek van een technicusvan onze klantendienst naaraanleiding van een debeschreven storingen ooktijdens de garantieperiode nietkostenloos is.AanwijzingenAanwijzingen voorvergelijkende testsDe voorwaarden voor de vergelijkendetests vindt u op het extra blad“Aanwijzingen voor vergelijkende tests”.De verbruikswaarden voor de betreffendeprogramma’s vindt u in de kortehandleiding.Algemeen Geïntegreerde en onderbouwapparatendie achteraf als vrijstaand apparaatworden opgesteld, moeten beveiligdworden tegen kantelen, bijv. doorvastschroeven aan de muur of doorinbouw onder een doorlopend werkbladdat aan de kasten ernaast isvastgeschroefd.

nl28InstallatieOm de afwasautomaat goed te latenfunctioneren moet hij vakkundig wordenaangesloten. De gegevens van dewatertoevoer en -afvoer en de elektrischeaansluitwaarden moeten met de vereistecriteria overeenkomen zoals deze in devolgende alinea’s resp. in hetmontagevoorschrift zijn beschreven. Bij de montage de juiste volgorde van dehandelingen aanhouden:– bij aflevering controleren– plaatsen– aansluiten op de waterafvoer– aansluiten op de watertoevoer– elektrische aansluitingAfleveringUw afwasautomaat werd in de fabriekzorgvuldig getest op functionerenwaardoor kleine watervlekken zijnachtergebleven. Deze verdwijnen na deeerste afwas. PlaatsingDe vereiste inbouwmaten vindt u in hetmontagevoorschrift. Het apparaat metbehulp van de verstelbare voetjeswaterpas zetten. Let erop dat het apparaatstevig staat.

Aansluiten op de waterafvoerDe noodzakelijke handelingen vindt u inhet montagevoorschrift. Eventueel eensifon met aansluitnippel monteren. Afvoerslang met behulp van demeegeleverde onderdelen op deaansluitnippel van de sifon aansluiten. Let erop dat de afvoerslang niet geknikt,platgedrukt of ineengestrengeld is. (Let erook op dat de stop niet in de wasbak zitzodat het water ongehinderd kanweglopen. )Aansluiten op de watertoevoerAansluiting volgens montagevoorschrift. Toevoerslang met behulp van demeegeleverde onderdelen op de kraanaansluiten. Let erop dat de watertoevoerslang nietgeknikt, platgedrukt of ineengestrengeldis. Bij vervanging van het apparaat moetook de watertoevoerslang voor deaansluiting op de kraan vervangenworden. De oude toevoerslang mag nietmeer gebruikt worden. Waterdruk:minimaal 0,05 MPa (0,5 bar), maximaal1 MPa (10 bar). Bij hogere druk een reduceerventielaanbrengen.

nl29DemontageDe volgorde van de handelingen is ookhier van belang: altijd eerst het apparaatvan het elektriciteitsnet loskoppelen. Stekker uit het stopcontact trekken. Kraan dichtdraaien. Aansluiting op de waterafvoer en -toevoerloskoppelen. Bevestigingsschroeven onder hetwerkblad eruit draaien. De plint – indienaanwezig – demonteren. Apparaat eruit halen en daarbij de slangvoorzichtig naar voren trekken. TransportDe afwasautomaat leeg laten lopen. Losseonderdelen vastzetten. Het apparaatalleen rechtop vervoerenAls het apparaat niet rechtop wordtvervoerd, dan kan er resterend water inhet besturingsmechanismeterechtkomen. Dit kan tot een verkeerdprogrammaverloop leiden. Het apparaat laten leeglopen op devolgende wijze:Kraan opendraaien. Hoofdschakelaar inschakelen. Programma B kiezen. Op decijferindicatie verschijnt deprogrammaduur in minuten. Deur sluiten. Ca. 4 minuten wachten.

Programma beëindigen door detoetsen A en C tegelijkertijdin te drukken. De tijdindicatie springt weer op. Deur sluiten. Na één minuut het apparaatuitschakelen. Kraan dichtdraaien. Bescherming tegen vorstAls het apparaat niet in een vorstvrijeruimte staat (bijv. in een vakantiehuisje),dan moet u het apparaat helemaal latenleeglopen (zie transport). Kraan dichtdraaien, toevoerslanglosmaken en laten leeglopen. Afvoeren van de verpakkingen van uw oude apparaatAfvoeren van de verpakkingen van uw oude apparaat Een oud apparaat is geen waardeloosafval. Door een milieuvriendelijke afvoerkunnen waardevolle grondstoffen nabewerking opnieuw gebruikt worden. Bij afgedankte apparaten de stekker uithet stopcontact trekken, aansluitkabeldoorknippen en samen met de stekkerverwijderen. Deurslot en kinderbeveiliging (indienaanwezig) onklaar maken.

Voor de verpakking wordtgebruik gemaakt van materialen die hetmilieu kan verdragen en die geschikt zijnvoor hergebruik. Help daarom mee enzorg ervoor dat de verpakkingmilieuvriendelijk wordt afgevoerd. Allekunststofdelen van het apparaat zijngemerkt met een gestandaardiseerdafkortingsteken (bijv. >PS< polystyreen). Hierdoor kunnen de kunststof afvaldelenbij de verwerking van het apparaat vooreen milieubewuste recycling gescheidenworden. U kunt bij uw leverancier of bij dereinigingsdienst in uw gemeenteinformeren hoe u uw oude apparaaten het verpakkingsmateriaal van hetnieuwe apparaat kunt (laten) afvoeren.

nl30Afvoeren van de verpakkingHet verpakkingsmateriaalmilieuvriendelijk volgens degeldende voorschriften afvoeren.Laat kinderen niet met de verpakkingen de onderdelen daarvan spelen.Kans op stikken door vouwdozen enfolie.DHet karton bestaat overwegenduit oud papier.DHet CFK-vrije opvulmateriaal isgemaakt van geschuimdpolystyreen.DHet foliemateriaal is gemaakt vanpolyetheen (PE) en bestaat vooreen deel uit secundairegrondstoffen.DHet hout (indien aanwezig)is niet chemisch behandeld.DDe banden (indien aanwezig) zijngemaakt van polypropeen (PP).Afvoeren van uw oude apparaatHet afgedankte apparaat onmiddellijkonbruikbaar maken om eventueleongelukken te voorkomen.Het apparaat op een milieuvriendelijkewijze (laten) afvoeren.AttentieKinderen kunnen zichzelf tijdenshet spelen in het apparaat opsluiten(kans op stikken) of in een anderegevaarlijke situatie geraken.Trek daarom de stekker uit hetstopcontact.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Pelgrim GVW695 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden