Panasonic WH-SDC16K9E8 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Panasonic WH-SDC16K9E8 (56 pagina’s), behorend tot de categorie Airco. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 96 mensen en kreeg gemiddeld 4.1 sterren uit 9 reviews. Heb je een vraag over Panasonic WH-SDC16K9E8 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Panasonic |
| Categorie: | Airco |
| Model: | WH-SDC16K9E8 |
Handleiding Panasonic WH-SDC16K9E8 – volledige tekst
2Hartelijk dank voor het aanschaffen van een Panasonic-product. De instructies voor installatie zijn bijgevoegd. Voor het serienummer en jaar van fabricage zie de naamplaat. InhoudsopgaveSysteemoverzicht, Gebruiksomstandigheden. 3Veiligheidsmaatregelen. 4-16Knoppen en scherm van de afstandsbediening. 17-18Initialisering. 19Snelmenu. 20Hoe gebruikt u het snelmenu. 21-25Menu’s. 26-47Voor gebruiker1 Functie instellen. 26-271. 1 Week-timer1. 2 Vakantie-timer1. 3 Geluidsreductie-tim. 1. 4 Prioriteit stil1. 5 Vrijg. back-up heat. 1. 6 Tankverwarming1. 7 Sterilisatie2 Systeem check. 282. 1 Energiemonitor2. 2 Systeeminformatie2. 3 Fout geschiedenis2. 4 Compressor2. 5 Verwarmer3 Persoonlijke instell. 29-303. 1 Bediening nr. 3. 2 Toetsgeluid3. 3 Contrast LCD3. 4 Achtergrondverl. 3. 5 Achtergr. verlichting3. 6 Klokweergave3. 7 Datum & tijd3. 8 Taal3. 9 Wachtwoord ontgr. 4 Service contactpers. 304.
GebruiksomstandighedenVERWARMEN (CIRCUIT) *1, *2 KOELEN (CIRCUIT)Wateruitlaattemperatuur (°C) (Min. / Max. )20 / 55 (onder omgevingstemperatuur -15 °C) *320 / 60 (boven omgevingstemperatuur -10 °C) *35 / 20Omgevingstemperatuur buiten (°C)(Min. / Max. )-20 / 35 (WH-UDZ03KE5)-25 / 35 (WH-UDZ05/07/09/12KE5), (WH-UDZ09/12/16KE8)-28 / 35 (WH-UXZ-serie)10 / 43Wanneer de buitentemperatuur buiten het in de tabel vermelde temperatuurbereik ligt, zal de verwarmingscapaciteit aanzienlijk afnemen en zal de buitenunit door een beveiligingsvoorziening misschien niet meer functioneren. De unit wordt automatisch heropgestart wanneer de buitentemperatuur terugkeert binnen het vermelde bereik. *1 Het systeem is beveiligd zodat het niet zonder de stand COOL kan worden gebruikt. De beveiliging kan worden verwijderd door een erkende installateur of onze erkende onderhoudspartners.
*2 Wordt alleen weergegeven als de stand COOL niet beveiligd is (Dat wil zeggen als de stand COOL beschikbaar is)*3 Tussen een omgevingstemperatuur buiten van -10 °C en -15 °C, zal de wateruitlaattemperatuur geleidelijk verminderen van 60 °C naar 55 °C. Zorg ervoor dat het systeem juist is geïnstalleerd door een erkende dealer volgens de verstrekte instructies, voordat u het gaat gebruiken. • De Panasonic Lucht-naar-Water warmtepomp is een split systeem en bestaat uit twee units: een binnen- en een buitenunit. Dit systeem is ontworpen om met de Panasonic watertankunit te werken. Panasonic garandeert uitsluitend een normale werking en betrouwbaarheid van het systeem als het samen met de Panasonic watertankunit wordt toegepast. • In deze bedieningshandleiding wordt uitgelegd hoe u het systeem met de binnen- en buitenunits bedient.
• De beschrijving van sommige functies in deze handleiding geldt misschien niet voor uw systeem. • Neem contact op met een erkende dealer bij u in de buurt voor meer informatie. De afbeeldingen in deze handleiding zijn alleen bedoeld als toelichting en kunnen afwijken van het daadwerkelijke uiterlijk van het apparaat. Deze handleiding kan zonder voorafgaande kennisgeving worden gewijzigd ter verbetering. Opmerking:Het is niet aanbevolen de Voorplaat er af te nemen. (Slechts voor gebruik door offi ciele dealer/speciaal opgeleide monteur)BuitenunitStroom ToevoerZonnepaneelRadiatorDoucheVentilator convectorVloerverwarmingWatertankunitBinnenunitSysteemoverzichtAfstandsbedieningVoorplaat3.
4VeiligheidsmaatregelenHoud u aan de volgende instructies zodat persoonlijk letsel, bij u of bij iemand anders, ofmateriële schade wordt voorkomen:Onjuiste bediening wegens het niet opvolgenvan de instructies kan leiden tot letsel of schade, waarvan de ernst wordt geclassifi ceerd zoals hieronder is aangegeven:WAARSCHUWINGMet dit tekenwordt ugewaarschuwdvoor de dood of ernstig letsel. VOORZICHTIGMet dit tekenwordt ugewaarschuwdvoor letsel ofschade aaneigendommen. De op te volgen instructies worden aangeduidmet de volgende symbolen:Dit symbool verwijst naar een handeling die VERBODEN is. Deze symbolen gevenVERPLICHTE acties aan.
WAARSCHUWINGBinnenunit En BuitenunitDit apparaat kan worden gebruikt door kinderen vanaf de leeftijd van 8 jaar en door personen met verminderde fysieke, sensorische of mentale capaciteiten, of zonder ervaring of kennis, als dat plaatsvindt onder toezicht of na instructie over het veilig gebruik van het apparaat en zij begrijpen welke risico’s er zijn. Kinderen mogen niet met het apparaat spelen. Reiniging en door gebruiker uit te voeren onderhoud mag niet zonder toezicht door kinderen worden uitgevoerd. Neem contact op met een erkende dealer of gespecialiseerde vakman voor het schoonmaken, repareren, installeren, verwijderen, demonteren of opnieuw installeren van de unit. Onjuiste behandeling kan lekkage, elektrische schokken of brand tot gevolg hebben. Vraag een gekwalifi ceerde dealerof specialist voor eventueel tegebruiken koelmiddel.
Het gebruik van koelmiddelen anders dan aangegeven kan schade aan het product, ongevallen en letsel veroorzaken, enz. Gebruik geen hulpmiddelen om hetontdooiproces te versnellen en gebruik geen andere schoonmaakmiddelen dan door de fabrikant voorgeschreven. Elke ondeugdelijke methode of gebruik van ongeschikt materiaal kan schade aan het product, barsten en ernstig letsel veroorzaken. Installeer de unit niet in een ruimte waar explosie- of brandgevaar kan ontstaan.
5Pas op dat uw vingers of andere voorwerpen niet in de binnen- of buitenunit van de lucht-naar-water airconditioner terecht komen, de draaiende delen kunnen letsel veroorzaken. Raak de buitenunit niet aan tijdensonweer, het zou kunnen leiden tot een elektrische schok. Ga niet op het apparaat zitten of staan, omdat u per ongeluk zou kunnen vallen. Installeer de binnenunit niet buiten. Deze unit is uitsluitend ontworpenvoor installatie binnen. Stroom ToevoerVoorkom oververhitting of brand, gebruik niet een snoer waarin wijzigingen zijn aangebracht of dat uit meerdere stukken is samengesteld of een verlengsnoer of een snoer van onbekende herkomst. Om oververhitting, brand of elektrische schokken te voorkomen:• Sluit geen andere apparaten aan op hetzelfde stopcontact. • Bedien het apparaat niet met natte handen. • Laat geen knikken in het stroomsnoer komen.
Als het netsnoer beschadigd is, moet deze door de fabrikant, een onderhoudsmonteur of een vergelijkbaar gekwalifi ceerd persoon vervangen worden om mogelijk risico te voorkomen. Deze unit is voorzien van een aardlekautomaat / aardlekschakelaar. Vraag een erkende dealer om deaardlekautomaat / -schakelaarregelmatig na te kijken, in hetbijzonder na installatie, inspectie en onderhoud. Storing van de aardlekautomaat / -schakelaar kaneen elektrische schok en/of brandveroorzaken. U wordt ten zeerste geadviseerd deapparatuur ter plaatse te installerenmet een reststroomonderbreker zodat een elektrische schok en/of brand wordt voorkomen. Ontkoppel alle stroomcircuits voordat u aansluitcontacten opent of manipuleert. Stop gebruik van het product als u een abnormaliteit of een storing opmerkt en ontkoppel de stroomtoevoer.
Neem onmiddellijk contact op metuw plaatselijke leverancier vooronderhoud/reparatie. Draag handschoenen tijdens inspectie en onderhoud. Deze apparatuur moet worden geaardom te voorkomen dat een elektrischeschok of brand ontstaat. Voorkom elektrische schokken door de stroomvoorziening uit te schakelen: -Voordat de apparatuur wordt gereinigd of nagezien. -Wanneer de apparatuur lange tijd niet wordt gebruikt. Dit toestel heeft meerdere toepassingen. Ontkoppel destroomtoevoer volledig voordat u een aansluitpunt in de binnenunit opent of manipuleert om een elektrische schok, verbranding en/of dodelijke verwonding te voorkomen.
6VeiligheidsmaatregelenVOORZICHTIGBinnenunit En BuitenunitWas de interne unit niet met water,benzeen, thinner of schuurpoeder omschade en roest bij de unit te vermijden.Installeer de unit niet dicht bij brandgevaarlijke materialen of in een badkamer. Anders kan de unit een elektrische schok en/of brand veroorzaken.Raak de scherpe aluminium vin niet aan; scherpe delen kunnen blessures veroorzaken.Gebruik het systeem niet tijdens sterilisatie om verbranding door heet water of oververhitting van douchewater te voorkomen.Haal de unit niet uit elkaar om schoon te maken. Hierdoor voorkomt u letsel.Stap niet op een bank die niet stevigstaat. Zo voorkomt men letsel.Zet geen vaas of object met water op de unit. Water kan de unit binnendringen en de kwaliteit van de isolatie verslechteren.
Dit kan tot een elektrische schok leiden.Voorkom lekkend water door te zorgen dat de aftapslang: -Goed aangesloten is, -Uit de buurt van dakgoten en containers loopt of, -Niet ondergedompeld is in waterNa een lange periode van gebruik of ook gebruik met brandbare apparatuur, moet u de ruimte goed luchten.Controleer, wanneer u de apparatuurlange tijd hebt gebruikt, dat hetinstallatierek nog in goede staat is, zodat u er zeker van kunt zijn dat de unit niet kan vallen.AfstandsbedieningMaak de afstandsbediening niet nat. Als dit toch nat wordt, kan dat een elektrische schok en/of brand veroorzaken.Druk de toetsen van de afstandsbediening niet in met eenhard en scherp voorwerp. Dit kan schade aan de unit toebrengen.Maak de afstandsbediening niet schoon met water, wasbenzine, thinner of een schuurmiddel.Voer niet zelf inspecties of onderhoud uit aan de afstandsbediening.
7WAARSCHUWINGDit apparaat is gevuld met R32(matig brandbaar koelmiddel). Als er koelmiddel lekt dat wordt blootgesteld aan een externe ontstekingsbron, ontstaat er brandgevaar. Binnenunit En BuitenunitHet apparaat moet in een ruimte met een vloeroppervlak van meer dan Amin (m²) worden geïnstalleerd en/of gebruikt en mag zich niet in de buurt bevinden van ontstekingsbronnen, zoals hitte/vonken/open vuur of gevaarlijke gebieden, zoals gastoestellen, gasfornuizen, leidingsystemen voor gastoevoer of elektrische kooktoestellen enz. (zie de installatiehandleiding voor de tabel Amin (m²))Let op dat koelmiddel wellicht geen geur heeft. Het is sterk aanbevolen dat er voor brandbaar koelmiddel geschikte gasdetectoren aanwezig zijn die werken en waarschuwen bij lekkage. Houd alle noodzakelijke ventilatieopeningen vrij van belemmeringen.
Het apparaat staat onder druk, dusprobeer het niet te doorboren of teverbranden. Stel het apparaat niet bloot aan hitte, vlammen, vonken of andere ontstekingsbronnen. Anders zou het kunnen exploderen en verwondingen of overlijden veroorzaken. Voorzorgsmaatregelen voor gebruik van R32-koelmiddelDe procedures voor de standaardinstallatiewerkzaamheden zijn hetzelfde als voor modellen met een conventioneel koelmiddel (R410A, R22). Omdat de bedrijfsdruk hoger is danbij modellen met R22-koelmiddel zijn er enkele speciale leidingen metinstallatie en speciaal gereedschapnodig. In het bijzonder als een modelmet R22-koelmiddel wordt vervangendoor een model met het nieuwe R32-koelmiddel moeten de normale leidingen en wartelmoeren worden vervangen door leidingen geschikt voor R32 en R410A en de wartelmoeren die op de buitenzijde van de buitenunit zitten.
Modellen die R32- en R410A-koelmiddel gebruiken, hebben een andere schroefdraaddiameter van de vulpoort, zodat per ongeluk vullen met R22 wordt voorkomen en voor de veiligheid. Controleer daarom vooraf. [De schroefdraaddiameter van devulpoort voor R32 en R410A is 1/2”. ]Zorg er altijd voor dat er geenverontreinigingen (olie, water, enz. ) in de leidingen terecht komen. Zorg daarnaast bij opslag van de leidingen voor een goede afdichting van de opening door deze dicht te knijpen, af te tapen, enz. (Behandeling van R32 is gelijk aan R410A. ).
8Veiligheidsmaatregelen• Bediening, onderhoud, reparatie en terugwinning van koelmiddel moet worden uitgevoerd door personeel, opgeleid en gecertifi ceerd voor het gebruik van brandbare koelmiddelen, zoals aanbevolen door de fabrikant. Alle personeel dat handelingen, service of onderhoud uitvoert aan een systeem of de bijbehorende onderdelen van de apparatuur, moet opgeleid en gecertifi ceerd zijn. • Elk onderdeel van het koelcircuit (verdampers, luchtkoelers, luchtbehandelingsunit, condensors of vloeistofvaten) of de leidingen mogen niet vlakbij warmtebronnen, open vuur, werkende gastoestellen of een werkende elektrische verwarmer worden gesitueerd.
• De gebruiker/eigenaar of hun bevoegde vertegenwoordiger moeten regelmatig maar ten minste eenmaal per jaar de alarmen, mechanische ventilatie en detectoren controleren, zoals in nationale verordeningen is vereist om te zorgen dat deze goed blijven functioneren. • Er moet een logboek worden bijgehouden. Het resultaat van deze controles moet in het logboek worden vastgelegd. • Bij ventilatie in intensief gebruikte ruimten moet worden gecontroleerd dat en geen belemmeringen zijn. • Voordat een nieuw koelsysteem in gebruik wordt genomen, moet degene die voor ingebruikname verantwoordelijk is, ervoor zorgen dat opgeleid en gecertifi ceerd bedieningspersoneel worden geïnstrueerd.
Hierbij moet op basis van de gebruiksaanwijzing de uitvoering, het toezicht, de bediening en het onderhoud van het koelsysteem, zowel als de te nemen veiligheidsmaatregelen, en de eigenschappen en het omgaan met het gebruikte koelmiddel worden uitgelegd.
• De algemene eisen aan goed opgeleid en gecertifi ceerd personeel zijn hieronder aangegeven:a) Kennis van wet- en regelgeving en normen met betrekking tot brandbare koelmiddelen; enb) Gedetailleerde kennis over en vaardigheden in het omgaan met brandbare koelmiddelen, persoonlijke beschermingsmiddelen, voorkoming van lekkage van koelmiddel, omgaan met cilinders, vullen, lekdetectie, terugwinning en verwijdering; enc) Het kunnen begrijpen en in de praktijk toepassen van de eisen in de nationale wet- en regelgeving en normen; end) Het doorlopend volgen van periodieke en uitgebreide opleidingen om deze expertise te behouden. e) De leidingen van de airconditioner moeten in de gebruikte ruimte zo worden geïnstalleerd dat ze beschermd zijn tegen toevallig beschadiging tijdens het gebruik en onderhoud.
f) Er moeten voorzorgsmaatregelen worden genomen om overmatige trillingen of slaan van koelleidingen te voorkomen. g) Zorg ervoor dat beschermingsmiddelen, koelleidingen en hulpstukken goed beschermd zijn tegen negatieve omgevingseffecten (zoals het gevaar van verzameld water dat bevriest in schuine leidingen of de ophoping van vuil en resten). h) Uitzetting en krimpen van lange leidingen in koelsystemen moet zorgvuldig worden ontworpen en gemonteerd (bevestigd en beschermd) om de mogelijkheid te minimaliseren dat het systeem beschadigd wordt door waterslag.
9i) Bescherm het koelsysteem tegen toevallige breuk door het verschuiven van meubilair of verbouwingswerkzaamheden. j) Om lekkages te voorkomen, moeten ter plaatse gemaakte verbindingen in koelleidingen binnen op dichtheid worden getest. De testmethode moet een gevoeligheid hebben van 5 gram koelmiddel per jaar of beter, bij een druk van tenminste 0,25 maal de maximaal toelaatbare druk (>1,04 MPa, max. 4,15 MPa). Er mag geen lekkage worden gedetecteerd. 1. Installatie (Ruimte)• Een product met brandbaar koelmiddel moet volgens de minimale ruimteafmetingen Amin (m²) die in de installatiehandleiding zijn vermeld, worden geïnstalleerd. • Als ter plekke wordt bijgevuld, moet het effect van het verschil in leidinglengte op het vullen met koelmiddel worden bepaald, gemeten en vastgelegd. • Zorg ervoor dat de installatie van leidingen zo kort mogelijk wordt gehouden.
Vermijd het gebruik van gedeukte leidingen en pas geen scherpe bochten toe. • Zorg ervoor dat het leidingwerk beschermd is tegen fysieke beschadiging. • Het moet voldoen aan de nationale gasvoorschriften en lokale wet- en regelgeving. De betreffende autoriteiten moeten worden geïnformeerd conform alle van toepassing zijnde voorschriften. • Zorg ervoor dat mechanische verbindingen toegankelijk zijn voor onderhoud. • Daar waar mechanische ventilatie vereist is, moeten de ventilatieopeningen vrij worden gehouden van belemmeringen. • Volg de voorzorgsmaatregelen op van #12 en voldoe aan de nationale voorschriften als u het product afdankt. Neem altijd contact op met uw gemeente voor de juiste behandeling. 2. Onderhoud2-1.
• Zorg ervoor dat bij het vullen geen koelmiddel lekt. • Elke bevoegde persoon die werkt aan een koelcircuit of het openmaakt, moet een op dat moment geldig certifi caat hebben van een door de bedrijfstak goedgekeurde beoordelingsinstantie, die de deskundigheid erkent veilig om te kunnen gaan met koelmiddelen conform een door de bedrijfstak goedgekeurde beoordelingsspecifi catie. • Onderhoud mag alleen worden uitgevoerd zoals door de fabrikant van de apparatuur is aanbevolen. Onderhoud en reparatie waarbij de hulp van ander deskundig personeel nodig is, moet worden uitgevoerd onder toezicht van iemand die deskundig is in het werken met brandbare koelmiddelen. • Onderhoud mag alleen worden uitgevoerd zoals door de fabrikant is aanbevolen.
10Veiligheidsmaatregelen2-2. Werkzaamheden• Voordat er begonnen wordt met werk aan systemen met brandbare koelmiddelen zijn er veiligheidscontroles nodig om het risico op ontbranding te minimaliseren. Voor reparaties aan het koelsysteem moeten de voorzorgsmaatregelen in #2-2 tot #2-8 worden opgevolgd, voordat het werk aan het systeem wordt uitgevoerd. • Werk moet volgens een gecontroleerde procedure worden uitgevoerd om het risico te minimaliseren dat een brandbaar gas of damp aanwezig is terwijl het werk wordt uitgevoerd. • Alle onderhoudspersoneel en anderen die in de buurt werken, moeten worden ingelicht over de aard van het werk dat wordt uitgevoerd en er moet toezicht worden gehouden. • Vermijd het werken in beperkte ruimten. Zorg er altijd voor dat er minimaal 2 meter veiligheidsruimte is vanaf de apparatuur of een vrije ruimte met een straal van tenminste 2 meter.
• Draag de juiste beschermingsmiddelen inclusief ademhalingsbescherming als de omstandigheden dit vereisen. • Houd alle ontstekingsbronnen en hete metalen oppervlakken uit de buurt. 2-3. Controle op de aanwezigheid van koelmiddel• De ruimte moet voor en tijdens het werk worden gecontroleerd met een geschikte detector voor koelmiddel om ervoor te zorgen dat de monteur op de hoogte is van een mogelijk brandbare atmosfeer. • Zorg ervoor dat de gebruikte detectieapparatuur voor lekkages geschikt is voor gebruik met brandbare koelmiddelen, d. w. z. vonkvrij, goed afgedicht of intrinsiek veilig. • Als er lekkage is opgetreden, moet de ruimte onmiddellijk worden geventileerd en moet u aan de kant blijven waar de wind vandaan komt en uit de buurt van de lekkage.
112-5. Geen ontstekingsbronnen• Iemand die werk uitvoert aan een koelsysteem waarbij leidingwerk betrokken is dat brandbaar koelmiddel bevat of heeft bevat, mag niet op een zodanige manier ontstekingsbronnen gebruiken dat dit kan leiden tot risico’s op brand of explosie. Bij het uitvoeren van zulke werkzaamheden mag niet gerookt worden. • Alle mogelijke ontstekingsbronnen, inclusief roken, moeten voldoende ver weg blijven van de plaats van installatie, reparatie of verwijdering zolang er brandbaar koelmiddel kan ontsnappen naar de omliggende ruimte. • Voordat het werk plaatsvindt, moet de ruimte rond de apparatuur worden onderzocht om zeker te zijn dat er geen brandgevaar of ontstekingsrisico’s zijn. • Er moeten “Niet roken”-borden worden geplaatst. 2-6.
Geventileerde ruimte• Zorg ervoor dat het gebied in de open lucht is of dat het voldoende geventileerd wordt voordat u het systeem openmaakt of werk uitvoert waarbij warmte vrijkomt. • Tijdens de periode dat het werk wordt uitgevoerd, moet voortdurend in zekere mate geventileerd worden. • De ventilatie moet eventueel vrijgekomen koelmiddel veilig verspreiden en bij voorkeur het naar buiten afvoeren in de buitenlucht. 2-7. Controles van de koelapparatuur• Als elektrische onderdelen worden uitgewisseld, moeten deze geschikt zijn voor hun doel en de juiste specifi catie hebben. • De onderhoudsrichtlijnen van de fabrikant moeten te allen tijde worden opgevolgd. • Bij twijfel kunt u contact opnemen met de technische dienst van de fabrikant voor hulp. • De volgende controles moeten worden uitgevoerd bij installaties die brandbare koelmiddelen gebruiken.
-Als een indirect koelcircuit wordt toegepast, moet het secundaire circuit worden gecontroleerd op de aanwezigheid van koelmiddel. -Markeringen op de apparatuur moeten zichtbaar en leesbaar blijven. Markeringen en aanduidingen die onleesbaar zijn moeten worden gecorrigeerd. -Koelleidingen of onderdelen moeten op een plaats worden geïnstalleerd waar het onwaarschijnlijk is dat deze worden blootgesteld aan stoffen die onderdelen die koelmiddel bevatten corroderen, tenzij die onderdelen zijn gemaakt van materialen die corrosiebestendig zijn of goed worden beschermd tegen corrosie.
12Veiligheidsmaatregelen2-8. Controles van elektrische apparaten• Bij reparatie en onderhoud aan elektrische onderdelen moeten veiligheidscontroles en procedures voor inspectie van onderdelen worden uitgevoerd. • De eerste veiligheidscontroles houden onder andere in dat: -De condensatoren ontladen zijn; dit moet op een zodanig veilige manier gebeuren dat er geen vonken ontstaan. -Er geen elektrische onderdelen en bedrading zijn die onder spanning staan tijdens het vullen, terugwinnen of doorspoelen van het systeem. -Er doorlopend verbinding met de aarde is. • De onderhoudsrichtlijnen van de fabrikant moeten te allen tijde worden opgevolgd. • Bij twijfel kunt u contact opnemen met de technische dienst van de fabrikant voor hulp.
• Als er een storing is die de veiligheid in gevaar brengt, mag er geen elektrische voeding worden aangesloten op het circuit, totdat de storing voldoende is verholpen. • Als de storing niet onmiddellijk kan worden verholpen maar het nodig is dat de apparatuur blijft werken, moet er een afdoende tijdelijke oplossing worden gebruikt. • De eigenaar van de apparatuur moet worden ingelicht, zodat alle partijen hierover zijn geïnformeerd. 3. Reparatie aan afgedichte onderdelen• Tijdens reparaties aan afgedichte onderdelen moeten alle elektrische voedingen worden losgekoppeld van de apparatuur waaraan gewerkt wordt, voordat afdekkingen e. d. worden verwijderd.
• Als het absoluut noodzakelijk is dat er tijdens het onderhoud een elektrische voeding is naar de apparatuur, dan moet er een doorlopend werkende vorm van lekdetectie worden aangebracht op het meest kritische punt om te waarschuwen voor mogelijk gevaarlijke situaties. • In het bijzonder moet er aandacht worden besteed dat bij werkzaamheden aan elektrische onderdelen de behuizing niet zodanig wordt gewijzigd dat het beschermingsniveau wordt aangetast.
Dit houdt ook in schade aan kabels, overmatig aantal aansluitingen, niet originele aansluitklemmen, schade aan afdichtingen, onjuist aanbrengen van doorvoeringen, enz. • Zorg ervoor dat de apparatuur stevig gemonteerd is. • Zorg ervoor dat afdichtingen of afdichtingsmateriaal niet zodanig is verweerd dat ze niet langer geschikt zijn om het binnendringen van brandbare gassen te voorkomen. • Vervangende onderdelen moeten overeenkomen met de specifi caties van de fabrikant. OPMERKING: Het gebruik vansiliconenkit kan de effectiviteit vansommige typen detectieapparatuur voor lekkages negatief beïnvloeden. Intrinsiek veilige onderdelen hoeven niet te worden afgeschermd voordat er aan gewerkt wordt.
134. Reparaties aan intrinsiek veilige onderdelen• Breng niet een permanente inductieve belasting of belastingscapaciteit aan op het circuit zonder ervoor te zorgen dat deze niet de toelaatbare spanning en stroom voor de gebruikte apparatuur overschrijdt. • Intrinsiek veilige onderdelen zijn de enige waaraan gewerkt mag worden in de buurt van brandbare gassen, terwijl er spanning op staat. • De testapparatuur moet de juiste specifi caties hebben. • Vervang onderdelen alleen met onderdelen die door de fabrikant zijn voorgeschreven. Andere dan de door de fabrikant voorgeschreven onderdelen kunnen ontbranding veroorzaken van koelmiddel dat door een lek in de lucht is terechtgekomen. 5. Bekabeling• Controleer dat de bekabeling niet wordt blootgesteld aan slijtage, corrosie, overmatige druk, trillingen, scherpe randen of andere negatieve effecten uit de omgeving.
• De controle moet ook rekening houden met het effect van veroudering of doorlopende trillingen van bronnen zoals compressoren of ventilatoren. 6. Detectie van brandbare koelmiddelen• Onder geen enkele omstandigheid mogen mogelijke ontstekingbronnen worden gebruikt bij het zoeken naar of detecteren van lekkages van koelmiddel. • Een halogenide fakkel (of elke andere detector met een onafgeschermde vlam) mag niet worden gebruikt. 7. De volgende methodes voor lekdetectie zijn toegestaan voor alle koelsystemen• Er mag geen lekkage worden gedetecteerd bij gebruik van testapparatuur met een gevoeligheid van 5 gram koelmiddel per jaar of beter, bij een druk van tenminste 0,25 maal de maximaal toelaatbare druk (>1,04 MPa, max. 4,15 MPa), bijvoorbeeld een standaard lekdetector.
• Er kunnen elektronische lekdetectoren worden gebruikt voor het detecteren van brandbare koelmiddelen, maar het kan zijn dat de gevoeligheid niet afdoende is of opnieuw gekalibreerd moet worden. (Detectieapparatuur moet worden gekalibreerd in een ruimte zonder koelmiddel.
)• Zorg ervoor dat de detector niet een mogelijke ontstekingsbron is en geschikt is voor het gebruikte koelmiddel. • Detectieapparatuur voor lekkages moet worden ingesteld op een percentage van de brandbaarheidsgrens-laag van het koelmiddel en moet worden gekalibreerd op het gebruikte koelmiddel met toepassing van het juiste percentage gas (25% maximaal). • Vloeistoffen voor lekkagedetectie zijn ook geschikt om met de meeste koelmiddelen te gebruiken, bijvoorbeeld middelen voor de bellenmethode of de fl uorescentiemethode. Het gebruik van reinigingsmiddelen met chloor moet worden vermeden omdat de chloor kan reageren met het koelmiddel en de koperen leidingen kan corroderen. • Als er een lek wordt vermoed, moeten alle onafgeschermde vlammen worden verwijderd/gedoofd.
14Veiligheidsmaatregelen• Als er een lekkage van koelmiddel is ontdekt waarvoor soldeerwerk nodig is, moet alle koelmiddel uit het systeem worden verwijderd of afgescheiden (d. m. v. afsluitventielen) in een deel van het systeem dat van het lek verwijderd is. De voorzorgsmaatregelen in #8 moeten voor de verwijdering van het koelmiddel worden opgevolgd. 8. Verwijdering en leegmaken• Als het koelcircuit moet worden geopend voor reparaties – of voor andere doeleinden – moeten de conventionele procedures worden gebruikt. Het is echter belangrijk dat de beste methode wordt gebruikt omdat de brandbaarheid in overweging moet worden genomen. De volgende procedure moet worden gevolgd: verwijder koelmiddel -> spoel het circuit met inert gas -> leegmaken -> spoel met inert gas -> open het circuit door zagen of solderen.
• De vulling van koelmiddel moet worden opgevangen in de juiste cilinders voor terugwinning. • Het systeem moet worden gespoeld met OFN om de unit veilig te maken. • Het kan zijn dat dit proces een paar keer moet worden herhaald. • Voor deze taak mag geen perslucht of zuurstof worden gebruikt. • Het doorspoelen moet worden uitgevoerd door het vacuüm in het systeem met zuurstofvrije stikstof (OFN) op te heffen en door te gaan met vullen tot de bedrijfsdruk is bereikt, daarna naar de buitenlucht te ventileren en tenslotte een vacuüm te trekken. • Dit proces moet worden herhaald tot er geen koelmiddel meer in het systeem is. • Als het systeem voor de laatste keer met OFN is gevuld, moet het worden doorgespoeld tot atmosferische druk, zodat de werkzaamheden plaats kunnen vinden. • Deze uitvoering is absoluut cruciaal als er gesoldeerd moet worden aan de leidingen.
• Zorg ervoor dat de uitlaat van de vacuümpomp niet dichtbij een mogelijke ontstekingsbron is en dat er ventilatie aanwezig is. OFN = distikstof, een type inert gas. 9. Vulprocedures• In aanvulling op de normale vulprocedures moeten de volgende voorschriften worden opgevolgd.
-Zorg ervoor dat er geen vervuiling van verschillende koelmiddelen optreedt bij het gebruik van de vulapparatuur. -Slangen of leidingen moeten zo kort mogelijk zijn om de hoeveelheid koelmiddel die het bevat te minimaliseren. -De cilinders moeten op de juiste positie worden gezet in overeenstemming met de instructies. -Zorg ervoor dat het koelsysteem geaard is voordat het systeem met koelmiddel wordt gevuld. -Breng labels aan op het systeem als het compleet gevuld is (tenzij ze reeds aanwezig zijn). -Er moet heel goed voor worden gezorgd dat het koelsysteem niet te veel gevuld wordt. • Voordat het systeem opnieuw wordt gevuld, moet een druktest met OFN worden uitgevoerd (zie punt 7). • Het systeem moet worden getest op lekkages na het vullen maar voor de inbedrijfstelling. • Voordat de locatie wordt verlaten, moet er nog een vervolgtest op lekkage worden uitgevoerd.
15• Bij het vullen en aftappen van koelmiddel kan er een gevaarlijke situatie ontstaan door opbouw van elektrostatische lading. Om brand of explosie te voorkomen moet statische elektriciteit tijdens de overdracht afgevoerd worden door aarding en verbinding van houders en apparatuur vóór het vullen/aftappen. 10. Buitenbedrijfstelling• Voordat deze procedure wordt uitgevoerd, is het essentieel dat de monteur volledig bekend is met de apparatuur en alle details. • Het is een aanbevolen goede werkwijze dat alle koelmiddelen veilig worden teruggewonnen. • Voordat de taak wordt uitgevoerd, moet er een monster van de olie en het koelmiddel worden genomen, indien er een analyse nodig is om het teruggewonnen koelmiddel te kunnen hergebruiken. • Het is essentieel dat er stroom beschikbaar is voordat de taak wordt uitgevoerd. a) Zorg ervoor dat u bekend bent met de apparatuur en zijn werking.
b) Isoleer het systeem elektrisch. c) Voordat u de procedure gaat uitvoeren, moet u ervoor zorgen dat: • er zo nodig apparatuur voor mechanische bewerking aanwezig is voor het werken met cilinders met koelmiddel; • alle persoonlijke beschermingsmiddelen aanwezig zijn en juist worden gebruikt;• het terugwinningsproces doorlopend door een deskundig persoon wordt bewaakt;• de apparatuur en cilinders voor terugwinning voldoen aan de van toepassing zijnde normen. d) Pomp het koelsysteem zo mogelijk leeg. e) Als een vacuüm niet mogelijk is, moet er een verdeelleiding worden gemaakt, zodat het koelmiddel uit de diverse onderdelen van het systeem kan worden verwijderd. f) Zorg ervoor dat de cilinder op de weegschaal staat, voordat de terugwinning plaatsvindt. g) Start de machine voor terugwinning en werk volgens de instructies. h) Vul de cilinders niet te veel.
j) Als de cilinders op de juiste manier zijn gevuld en het proces klaar is, moeten de cilinders en apparatuur direct van de locatie worden afgevoerd en alle afsluitventielen op de apparatuur worden gesloten. k) Teruggewonnen koelmiddel mag niet worden gebruikt voor vulling van een ander koelsysteem voordat het is gereinigd en gecontroleerd. • Bij het vullen en aftappen van koelmiddel kan er een gevaarlijke situatie ontstaan door opbouw van elektrostatische lading. Om brand of explosie te voorkomen moet statische elektriciteit tijdens de overdracht afgevoerd worden door aarding en verbinding van houders en apparatuur vóór het vullen/aftappen.
16Veiligheidsmaatregelen11. Etikettering• De apparatuur moet worden voorzien van een label waarop staat dat deze buiten bedrijf is gesteld en het koelmiddel is verwijderd. • Het label moet worden gedateerd en ondertekend. • Zorg ervoor dat er op de apparatuur labels zitten die aangeven dat de apparatuur brandbaar koelmiddel bevat. 12. Terugwinning• Bij het verwijderen van koelmiddel uit een systeem hetzij voor onderhoud dan wel buitenbedrijfstelling, is een aanbevolen goede werkwijze dat alle koelmiddel veilig wordt verwijderd. • Bij het overbrengen van koelmiddel in de cilinders moet u ervoor zorgen dat alleen juiste cilinders voor teruggewonnen koelmiddel worden gebruikt. • Zorg ervoor dat het juiste aantal cilinders beschikbaar is voor het opvangen van de totale hoeveelheid in het systeem.
• Alle gebruikte cilinders moeten geschikt zijn voor het teruggewonnen koelmiddel en worden voorzien van labels voor dat koelmiddel (d. w. z. speciale cilinders voor de terugwinning van koelmiddel). • Cilinders moeten in goede staat verkeren en voorzien zijn van overdrukklep en bijbehorende afsluitkleppen. • Cilinders voor terugwinning moeten leeg zijn gemaakt en zo mogelijk worden gekoeld voordat de terugwinning plaatsvindt. • De terugwinningsapparatuur moet in goede staat verkeren met een set instructies voorhanden over de apparatuur en moet geschikt zijn voor de terugwinning van brandbaar koelmiddel. • Daarnaast moet er een set geijkte weegschalen aanwezig zijn die in goede staat verkeren. • Slangen moeten compleet zijn met lekvrije verbindingskoppelingen en in een goede staat verkeren.
• Voordat u de terugwinningsapparatuur gebruikt, moet worden gecontroleerd dat het in voldoende goede staat verkeert, juist onderhouden is en dat alle bijbehorende elektrische onderdelen zijn afgedicht om ontbranding te voorkomen als er koelmiddel is vrijgekomen. Neem bij twijfel contact op met de fabrikant.
• Het teruggewonnen koelmiddel moet teruggestuurd worden naar de leverancier van het koelmiddel in de juiste cilinder en voorzien van het betreffende afvalverzendformulier. • Meng koelmiddelen niet in de terugwinningsunits en zeker niet in cilinders. • Als compressoren of compressorolie moet worden verwijderd, moet u ervoor zorgen dat ze op een acceptabel niveau zijn geleegd, zodat zeker is dat er geen brandbaar koelmiddel bij het smeermiddel aanwezig is. • Dit proces van leegmaken moet worden uitgevoerd voordat de compressor naar de leverancier wordt teruggezonden. • Om dit proces te versnellen mag alleen elektrische verwarming op de compressorbehuizing worden gebruikt. • Als de olie uit een systeem wordt afgetapt, moet dit veilig gebeuren.
17Knoppen en scherm van de afstandsbedieningHet lcd-scherm zoals in deze handleiding is weergegeven, is alleen bedoeld ter verduidelijking en kan van de werkelijke unit afwijken.Knoppen / Controlelampjes1 Snelmenu-knop2Terug-knopGaat terug naar het vorige scherm.3LCD-scherm(werkelijk – donkere achtergrond met witte pictogrammen)4Hoofdmenu-knopVoor het instellen van de functies. 5AAN/UIT-knopStart/stopt de werking.6Controlelampje bedieningBrandt tijdens de werking, knippert bij alarm.Druk in het middenGeen handschoenenGebruik geen pen2A14EF56B C D3GPijltjestoetsenSelecteert een onderdeel.Enter-knopBevestigt het gekozen onderdeel.OmhoogOmlaagLinks Rechts
18Knoppen en scherm van de afstandsbediening*1Het systeem is beveiligd zodat het niet zonder de stand COOL kan worden gebruikt. De beveiliging kan worden verwijderd door een erkende installateur of onze erkende onderhoudspartners. *2Wordt alleen weergegeven als de stand COOL niet beveiligd is (Dat wil zeggen als de stand COOL beschikbaar is). SchermA Standkeuze*1, *2 AUTO• Afhankelijk van de vooraf ingestelde buitentemperatuur selecteert het systeem de stand VERW. of *1, *2 KOELEN. Automatisch verwarmenAutomatisch koelen*1, *2 KOELEN • De koelfunctie staat AAN of UIT. • De buitenunit voorziet in koeling voor het systeem. *1, *2 AUTO +TAPWATER• Afhankelijk van de vooraf ingestelde buitentemperatuur selecteert het systeem de stand VERW. + TAPWATER of *1, *2 KOELEN + TAPWATER. Automatisch verwarmenAutomatisch koelen*1, *2 KOELEN + TAPWATER• De buitenunit voorziet in koeling voor het systeem.
• De buitenunit voorziet in verwarming voor het opwarmen van de tank. VERW. • De verwarmingsfunctie staat AAN of UIT. • De buitenunit voorziet in verwarming voor het systeem. TAPWATER • De werking van de tank staat AAN of UIT. • De buitenunit voorziet in verwarming voor de watertank. VERW. + TAPWATER• De buitenunit voorziet in verwarming voor de watertank en het systeem. • Deze stand kan alleen worden geselecteerd als de watertank is geïnstalleerd. * De richting-icoontjes geven de huidige actieve stand aan. • Ruimte in bedrijf / Tank in bedrijf. • Ontdooien in bedrijf. BFunctie-icoontjesDe bedrijfstoestand wordt weergegeven. Icoontje wordt niet weergegeven (ook bij scherm UIT) als de functie UIT staat, met uitzondering van het week-timer icoontje.
19InitialiseringVoordat de diverse menu-instellingen worden geconfi gureerd, moet u eerst de afstandsbediening opstarten door de taal te kiezen en de datum en tijd in te stellen.Als de stroom voor het eerst wordt ingeschakeld, wordt automatisch het instellingsscherm getoond. Het kan ook ingesteld worden door een persoonlijke instelling in het menu.Kiezen van de taalLCD knippertWacht terwijl het scherm opstart. Zodra het scherm is opgestart, verandert het naar het normale scherm. Als een willekeurige knop wordt ingedrukt, verschijnt het scherm voor de taalinstellingen. 1Loop met en door het menu en kies de taal.2Druk op om de keuze te bevestigen.Instellen van de klokSelect Bevest.12:00am,ZaDatum & tijd/ 01 / 01Jaar/maand/dagUur : Min.12 : 00 am20221 Kies met of hoe de tijd moet worden weergegeven, hetzij 24- of 12-uursnotatie (bijv.
15:00 of 3:00).2Druk op om de keuze te bevestigen.3Gebruik en om het jaar, de maand, dag, uur en minuten te kiezen. (Selecteer en beweeg met en druk op voor bevestiging.)4Zodra de tijd is ingesteld, wordt de tijd en dag op het scherm weergegeven zelfs als de afstandsbediening UIT staat.5Uit veiligheidsoverwegingen moet als laatste stap worden gecontroleerd en bevestigd dat het rooster aan de voorzijde is vastgezet, voordat de unit wordt gebruikt.Selecteer Ja als het rooster aan de voorzijde van de buitenunit al is vastgezet.
Het gaat dan verder naar het hoofdscherm.Selecteer Nee als het rooster aan de voorzijde van de buitenunit nog niet is vastgezet.Er wordt een waarschuwingsvenster weergegeven om te herinneren dat dit nog moet worden gedaan.*OPMERKING: Alleen verkrijgbaar voor de SDC-binnenunits.Rooster b/u vastgezet?Select Bevest.12:00am,ZaJaRooster voorzijdeNeeRooster b/u vastgezet?Select Bevest.12:00am,ZaJaRooster voorzijdeNeeZet rooster vast voor gebruikom letsel te voorkomenDichtVoorzichtig12:00am,ZaStart
20Nadat de eerste instellingen afgerond zijn, kunt u een snelmenu kiezen uit de volgende opties en de instellingen bewerken.Selecteer elke instelling en bevestig deze in overeenstemming met de instructies die onderin het scherm worden weergegeven. (De icoontjes verwijzen naar elke keuzeknop.)SnelmenuForceren warmtapwaterExtra vermogen GeluidsreductieGeforceerd verw.Week-timer Forceren ontdooienReset foutmelding Vergrendel R/C1Druk op om het snelmenu weer te geven.2Gebruik om het menu te kiezen.3Druk op om het geselecteerde menu aan/uit te zetten.Om naar het hoofdscherm terug te gaan,druk op of .Snelmenu
21Hoe gebruikt u het snelmenu Forceren warmtapwaterSelecteer dit icoontje om de warmtapwatertank in of uit te schakelen.Druk op , om uw keuze te bevestigen.• Forceren warmtapwater is uitgeschakeld.• Forceren warmtapwater is ingeschakeld.Opmerking:• Forceren warmtapwater is niet beschikbaar als forceren verwarming ingeschakeld is.• Als forceren warmtapwater uitgeschakeld is, zullen werking en stand teruggaan naar de vorige status in het geheugen.
22Hoe gebruikt u het snelmenu GeluidsreductieSelecteer dit icoontje voor een stille werking.Druk op , om uw keuze te bevestigen.(De stille werking start ongeveer 1 minuut nadat is ingedrukt.)• De stille stand is uitgeschakeld.• De stille stand werkt op niveau 1.• De stille stand werkt op niveau 2.• De stille stand werkt op niveau 3.Niveau 3 is de stilste stand.• Selecteer dit om een timer voor werking van de stille stand in te stellen.Na 1 sec. vertraging.Selecteer “Yes”.• Selecteer “Yes” met gebruik van de knoppen.Selecteer schema “1” ~ “6”.Selecteer “Edit”.• Als u “Delete” selecteert, wordt de timerinstelling van het gekozen schema gewist.Stel de uren en minuten in.Selecteer het niveau van de stille stand.Opmerking:• Als de tijd overlapt met een ander schema wordt op het scherm “Set time is overlapped!” weergegeven.
23 Geforceerd verw.Selecteer om de verwarming geforceerd aan te zetten.Druk op , om uw keuze te bevestigen.(De stand forceren verwarming start ongeveer 1 minuut nadat is ingedrukt.)• Forceren verwarming is uitgeschakeld.• Forceren verwarming is ingeschakeld.Opmerking:• Forceren verwarming is niet beschikbaar als het apparaat al in bedrijf is en “Niet beschikbaar, is al in bedrijf!” wordt dan op het scherm weergegeven.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Panasonic WH-SDC16K9E8 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Airco Panasonic
Handleiding Airco
Nieuwste handleidingen voor Airco