Nilfisk King 518 Handleiding
Pagina's 48 Dansk, Deutsch, English, Espanõl, Français, Italiano, Nederlands, Norsk, Suomi, Svenska Stofzuiger
Bekijk de handleiding van Nilfisk King 518 gratis online of download de PDF. 161 mensen vonden deze handleiding nuttig. Vraag over dit model? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Nilfisk |
| Categorie: | Stofzuiger |
| Model: | King 518 |
Handleiding Nilfisk King 518 – volledige tekst
23AanwijzingenControleer voordat u de stofzuiger gaat gebruiken of hetvoltage op het typeplaatje overeenkomt met uwnetspanning. De stofzuiger wordt geleverd met een reeds geplaatstestofzak. Gebruik de stofzuiger nooit zonder een juist geplaatstestofzak en hoofdfilter. Zie punt 6 voor het vervangen vande stofzak. Belangrijke informatie 1. Deze machine is niet geschikt voor het opzuigen vangevaarlijk stof. 2. Deze machine is slechts bedoeld voor het stofzuigenen mag niet buiten of onder vochtigeomstandigheden gebruikt of weggezet worden. Bergde machine binnenshuis bij een temperatuur tussen0° en 60°C op. 3. De machine is bedoeld voor het opzuigen van droogstof en mag niet worden gebruikt voor het opzuigenvan water of andere vloeistoffen. 4. De machine mag niet voor het opzuigen vanbrandbare of explosieve stoffen of in explosieveomgevingen worden gebruikt. 5.
De machine mag in geen geval worden gebruikt voorhet opzuigen van hete stoffen of voorwerpen. Demachine mag met name niet worden gebruikt voorhet reinigen van open of gesloten haarden,gasfornuizen of gelijksoortige installaties die hete ofsmeulende as bevatten. 6. De machine mag niet worden gebruikt als het snoerop enigerlei wijze is beschadigd. Controleer het snoerregelmatig op beschadigingen, vooral als hetplatgedrukt is geweest, tussen een deur heeftgezeten of er over heen is gereden. 7. De machine mag niet worden gebruikt als er sprake isvan een defect. 8. Haal de stekker niet uit het stopcontact door aan hetsnoer te trekken. Trek de stekker eruit in plaats vanhet snoer. 9. Als het snoer wordt gerepareerd of vervangen, moethetzelfde type snoer worden gebruikt dat bij demachine wordt geleverd. Dit snoer is verkrijgbaar bijuw erkende Nilfisk-dealer. 10.
Reparaties aan het elektrische gedeelte waarbij demotor of het snoer zijn betrokken, dienen alleen teworden uitgevoerd door daartoe opgeleide ofbekwame personen en alleen nadat dehoofdschakelaar (aan de voorzijde van de machine) isuitgeschakeld of de stekker uit het stopcontact isgehaald. 12. Aan de mechanische of elektrische beveiliging mogengeen wijzigingen worden aangebracht. 13. Het maximum geluidsniveau bedraagt minder dan70 dB(A)/20µPa. 1. Aan/UitTrek het snoer aan de achterzijde van de stofzuiger zover mogelijk uit en steek de stekker in het stopcontact. U zet de stofzuiger aan en uit door op de knop1 tedrukken. Uitvoeringen met twee zuigstandenDe motor heeft 2 zuigstanden: hoog en laag. De motor start in de stand die het laatst is gebruikt. U schakelt tussen de hoge en de lage stand over dooreenmaal op de knop 2 in Afb. 1 te drukken. 2.
Slang en buis aansluitenPlaats het aansluitstuk van de slang in de zuigopening endraai het met de klok mee totdat het op z’n plaats valt. Als u de slang wilt verwijderen, draait u het aansluitstuktegen de klok in. Bevestig de slang op de buis en hetmondstuk door deze onderdelen in elkaar te drukken. Uitvoeringen met telescopische buisDe telescopische buis kan op uw lichaamslengte wordenafgesteld. Houd de kleinste buis vast en druk met éénhand op de grijze knop terwijl u met de andere hand dekleinste buis uittrekt of indrukt tot de door u gewenstelengte. 3. Parkeerklem op de buis bevestigen 1. Schuif de ring op de buis. 2. Duw de koker op het buisstuk totdat deze in detweede groef op de telescopische buis klikt. 3. Schuif de ring op de koker en zet deze op z’n plaatsvast door deze tegen de klok in te draaien. 4.
24 5. Zuigkracht afstellenDe zuigkracht kan worden afgesteld met behulp van dezuigkrachtregelaar op de kromme plastic buis. Dezuigkracht is het sterkst als de zuigkrachtregelaar naarvoren is geschoven en de opening wordt bedekt. Bij het stofzuigen van kleden kunt u de zuigkrachtbijvoorbeeld verminderen door de zuigkrachtregelaarnaar achteren te schuiven, zodat er andere lucht kanbinnenstromen. Uitvoeringen met twee zuigstandenDe motor heeft 2 zuigstanden: hoog en laag. De motor start in de stand die het laatst is gebruikt. U schakelt tussen de hoge en de lage stand over dooreenmaal op de knop 2 te drukken. 6. Stofzak vervangenAls de zuigkracht afneemt, moet de stofzak wordenvervangen. Bij uitvoeringen die voorzien zijn van eenstofstandlampje, moet de stofzak worden vervangenwanneer geheel rood brandt. 1. Open het stofhuis door op de middelste knop 4 tedrukken. 2.
Zet de stofzak los door het zwarte plastic plaatje yterug in de richting van het deksel van het stofhuis tekantelen. 3. Terwijl de stofzak zich nog in de machine bevindt,houdt u het stuk karton met één hand vast terwijl uhet flapje yy met de andere hand omhoog trekt. Daarmee wordt de opening in de stofzak automatischafgesloten. 4. Til de stofzak uit de machine. 5. Vouw de nieuwe stofzak uit, plaats deze en sluit hetstofhuis weer. OpmerkingHoe efficiënt uw stofzuiger werkt, is afhankelijk van dekwaliteit van de stofzak. Gebruik altijd originelestofzakken met de productcode 22359500. Bij gebruik van andere dan originele stofzakken kan deluchtstroom verminderen, waardoor de motor overbelastkan raken. Het gebruik van andere dan originelestofzakken maakt de garantie ongeldig. 7.
Voorfilter vervangenHet voorfilter beschermt de motor tegen demicroscopische deeltjes die niet in de stofzak wordenopgevangen. Ook in geval de stofzak mocht breken,wordt de motor hiermee beschermd. Het voorfilter dienteenmaal per jaar te worden vervangen. 1. Verwijder de stofzak. 2.
Druk op het veerslot en open de voorzijde van hetrooster. 3. Vervang het voorfilter. 4. Klik de voorzijde van het rooster weer terug op z’nplaats. OpmerkingHoe efficiënt uw stofzuiger werkt, is afhankelijk van dekwaliteit van het voorfilter. Gebruik altijd de originelevoorfilters die tezamen met de stofzakken wordengeleverd. Het gebruik van andere dan originele voorfilters maaktde garantie ongeldig. 8. Koolfilter vervangen(niet bij alle uitvoeringen)Het koolfilter verwijdert onaangenaam geurende luchtjesuit de uitblaaslucht. Het koolfilter dient eenmaal per jaarte worden vervangen. 1. Verwijder de stofzak. 2. Druk op het veerslot en open de voorzijde van hetrooster. 3. Verwijder het voorfilter. 4. Verwijder de achterzijde van het rooster door hetframe voorzichtig van de ene naar de andere kant loste wrikken. 5. Vervang het koolfilter door op de twee zijstukken tedrukken. 6.
Plaats de achterzijde van het rooster weer terug enklik deze in alle vier hoeken op z’n plaats. 7. Plaats het voorfilter weer terug en klik de voorzijdevan het rooster terug op z’n plaats. OpmerkingGebruik altijd originele koolfilters met de productcode22358500. Bij gebruik van andere dan originele koolfilters kan deluchtstroom verminderen, waardoor de motor overbelastkan raken. Het gebruik van andere dan originelekoolfilters maakt de garantie ongeldig.
25 9. HEPA-filter vervangenHet HEPA-filter reinigt de uitblaaslucht van demicroscopische deeltjes die niet door de stofzak wordenopgevangen. Om een constante zuigkracht te behoudendient de HEPA-filter bij een gemiddeld gebruik naongeveer 1 jaar te worden vervangen. Bij eenregelmatiger gebruik dient dit vaker te gebeuren. HetHEPA-filter mag niet afgeborsteld of afgespoeld worden. 1. Leg de machine met de zijkant op een schoonoppervlak om krassen te voorkomen. 2. Maak de vier schroeven los door ze met behulp vaneen muntstuk 90° te draaien. 3. Trek de ronde deksel uit de bodemplaat. 4. Vervang het HEPA-filter. Deze klikt op z’n plaats. 5. Plaats de ronde deksel weer zodanig terug dat depijltjes op de deksel en in de bodemplaat naar elkaartoe wijzen. Zet de vier schroeven weer vast door ze90° te draaien.
OpmerkingHoe efficiënt uw stofzuiger werkt, is afhankelijk van degrootte en de kwaliteit van het HEPA-filter. Gebruik altijdoriginele HEPA-filters met de productcode 22356800. Bij het gebruik van andere dan originele HEPA-filters kande luchtstroom verminderen, waardoor de motoroverbelast kan raken. Het gebruik van andere danoriginele filters maakt de garantie ongeldig. 10. Turbo-mondstuk reinigenRoller reinigen:Als er zich draden of haren om de roller heen hebbengewikkeld, kunt u deze gewoon met een schaarwegknippen en verwijderen. Thermische zekeringDe stofzuiger is uitgerust met een thermische zekering,die de motor automatisch uitschakelt als deze oververhitraakt, bijvoorbeeld bij een verstopping. Verwijder deoorzaak van de verstopping, zodat de lucht weer vrij kandoorstromen. Zodra de motor voldoende afgekoeld is,wordt deze automatisch opnieuw gestart.
Problemen • als de motor niet wil starten – misschien is er een zekering doorgeslagen en deze moet worden vervangen. – misschien is het snoer of het stopcontact defect enmoet dit door een elektricien worden nagekeken.
• als de zuigkracht vermindert – misschien is de stofzak vol en moet deze wordenvervangen, zie punt 6. – misschien is het voorfilter, koolfilter of HEPA-filtervuil en moet dit worden vervangen, zie punt 7-8-9. – misschien is de slang, de buis of het mondstukverstopt en moet deze worden gereinigd. • als de stofzuiger stopt – de thermische zekering heeft de motor uitgeschakeldten gevolge van een verstopping in de slang, de buisof het mondstuk. Verwijder de oorzaak van deverstopping. De stofzuiger zal dan al weer gauwopnieuw starten. OnderhoudZet de stofzuiger op een droge plek weg. De stofzuigerhoeft niet te worden doorgesmeerd enz. De stofzuiger isspeciaal ontworpen voor langdurige en veeleisendewerkzaamheden, maar, afhankelijk van de mate vangebruik, moeten de stoffilters op een gegeven momentworden vervangen.
De garantiegeldt voor fabrieks- en materiaalfoutentijdens normaal huishoudelijk gebruik en isinclusief vervangende onderdelen enarbeidsloon. Reparaties onder de garantie vindenslechts plaats indien bewezen wordt dathet defect binnen de garantieperiode vande machine opgetreden is (met een juistingevuld garantiecertificaat of gedrukte/-gestempelde kassabon met vermeldingvan de aankoopdatum en het soortmachine) en mits de machine nieuwaangeschaft en door Nilfisk-Advancegedistribueerd is. Bij een eventuele reparatie van gebrekenof tekortkomingen moet de klant destofzuiger aan de dealer waar destofzuiger gekocht is. Na beëindiging van eventueel benodigdereparaties wordt de stofzuiger voor risicoen op kosten van Nilfisk-Advance naar dedealer geretourneerd.
Ook niet inbegrepen zijn: een onjuiste opstelling, montage ofaansluiting, brand, ongevallen,blikseminslag of buitengewoon grotespanningsvariaties of andere elektrischestoringen zoals defecte zekeringen of eendefecte elektrische installatie op hetelektriciteitsnet, en gebreken of schade in het algemeen die Nilfisk-Advance alseen gevolg van andere oorzaken dan fabrieks- en materiaalfouten beschouwt. DE GARANTIE IS ONGELDIG:Bij een defect door gebruik van anderedan oorspronkelijke NILFISK stofzakken en filters. Na verwijdering van het identiteitsnummer van de stofzuiger. Nareparaties door anderen dan door NILFISKbevoegde dealers. DE GARANTIE GELDT IN:Denemarken, Zweden, Noorwegen, Groot-Brittannië, Ierland, België,Nederland, Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk,Zwitserland, Spanje, Portugal, Australië enNieuw-Zeeland. Vervangende onderdelen kunnen afwijkenvan oorspronkelijke onderdelen.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Nilfisk King 518 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Stofzuiger Nilfisk
Alle Nilfisk Stofzuiger handleidingen