Nikon Nikkor AF-S DX 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II Handleiding

Nikon Niet gecategoriseerd Nikkor AF-S DX 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II

Bekijk gratis de handleiding van Nikon Nikkor AF-S DX 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II (164 pagina’s), behorend tot de categorie Niet gecategoriseerd. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 50 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 8 reviews. Heb je een vraag over Nikon Nikkor AF-S DX 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/164
Jp
Kr
De
It
Gr
Sk
Sc
Tc
Nl
Ru
Sv
Es
En
Fr
Cz
Printed in Thailand
7MAA65F4-02
使用説明書
P. 2Manuale d'usoP. 88
User’s ManualP. 12
Εγχειρίδιο οδηγιών χρήσης
Σελ. 98
BenutzerhandbuchS. 28Návod k obsluzeSTR. 108
Manuel d'utilisationP. 38
Užívateľská príručka
STR. 118
Manual del usuarioP. 48P. 128
AnvändarhandbokS. 58P. 142
Pykoводство пользoвaтеля
CTP. 68P. 152
GebruikshandleidingP.78
AF-S DX NIKKOR 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR
使用説明書の内容が破損などによって判読できなくなったときは
ニコンサービス機関にて新しい使用説明書をお求めください(有料)
Noreproduction in any form of thismanual, in whole or inpart (except for
brief quotationincritical articles or reviews), may be made without written
authorization from NIKON CORPORATION.
Avis pour les clients en France
LE PRODUIT ET SON EMBALLAGE RELÈVENT DUNE CONSIGNE DE TRI

Beoordeel deze handleiding

4.9/5 (8 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Nikon
Categorie: Niet gecategoriseerd
Model: Nikkor AF-S DX 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II

Handleiding Nikon Nikkor AF-S DX 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II – volledige tekst

78EnNlVeiligheidsvoorschriftenWAARSCHUWINGHaal het toestel niet uit elkaarHet aanraken van de inwendige delen van het fototoestel of van het objectief kan een letsel veroorzaken. Herstellingen mogen alleen worden uitgevoerd door bevoegde technici. Indien het fototoestel of het objectief breekt na een val of een ander ongeluk, laat u het product door een door Nikon erkende servicedienst nakijken nadat u de stekker uit het stopcontact hebt gehaald en/of de batterijen hebt verwijderd. Schakel het toestel onmiddellijk uit bij storingenIndien u merkt dat er rook of een ongewone geur uit het fototoestel of het objectief komt, moet u de batterij onmiddellijk verwijderen om brandwonden te vermijden. Verdere bediening van het toestel kan een letsel tot gevolg hebben. Nadat u de stroombron hebt verwijderd of losgekoppeld, laat u het toestel nakijken door een door Nikon erkende servicedienst.

Gebruik het fototoestel of het objectief niet in de buurt van ontvlambare gassenHet bedienen van elektronische apparatuur in de buurt van ontvlambare gassen kan leiden tot een ontploffing of brand. Kijk niet naar de zon door het objectief of de beeldzoekerKijken naar de zon of naar ander fel licht door het objectief of de beeldzoeker kan een blijvend oogletsel veroorzaken. Buiten het bereik van kinderen houdenZorg ervoor dat kleine kinderen de batterijen of andere kleine onderdelen niet in hun mond kunnen stoppen. Let op de volgende punten bij het gebruik van het fototoestel en het objectief• Houd de camera en het objectief droog. Indien u deze voorzorgsmaatregel niet in acht neemt, kan dit brand of een elektrische schok tot gevolg hebben. • Bedien het fototoestel of het objectief niet of raak deze niet aan met natte handen.

Indien u deze voorzorgsmaatregel niet in acht neemt, kan dit een elektrische schok tot gevolg hebben. • Wanneer u opnames maakt bij tegenlicht, mag u het objectief niet naar de zon richten en moet u vermijden dat zonlicht rechtstreeks in het objectief valt.

Dit kan namelijk leiden tot oververhitting van de camera met mogelijk brand tot gevolg. • Wanneer u het objectief niet gebruikt gedurende een langere periode, bevestig dan zowel de voorste als de achterste objectiefdoppen om het objectief te beschermen tegen direct zonlicht. Indien u deze voorzorgsmaatregel niet in acht neemt, kan dit brand tot gevolg hebben, aangezien het objectief het zonlicht kan convergeren op een ontvlambaar voorwerp.

80EnNlGefeliciteerd met de aanschaf van een AF-S DX NIKKOR 18-200mm f/3,5-5,6G ED VR II-objectief. DX NIKKOR-objectieven werden speciaal ontwikkeld voor gebruik met digitale Nikon SLR-camera's (Nikon DX-formaat), zoals de D300-reeks en de D90. Wanneer het objectief is geplaatst op camera's van Nikon DX-formaat, is de beeldhoek van het objectief gelijk aan circa 1,5× de brandpuntsafstand in 35mm-formaat. Lees deze instructies eerst door en raadpleeg de Gebruikshandleiding van uw camera alvorens u dit objectief gebruikt.■ Belangrijkste functies• Door vibratiereductie te activeren kunnen langere snelle sluitertijden (3,5 stoppen*) worden gebruikt waardoor meer snelle sluitertijden en zoomstanden kunnen worden toegepast, vooral wanneer u de camera vasthoudt om te fotograferen.

Zoomobjectieven worden bij maximale zoom gemeten.) • U kunt schakelen tussen de stand NORMAL, waarmee de effecten van cameratrillingen worden verminderd bij normale opnameomstandigheden, en de stand ACTIVE, waarmee de effecten van ruwere camerabewegingen worden verminderd, zoals bij het fotograferen van een bewegend voertuig.In de stand NORMAL onderscheidt de camera automatisch cameratrillingen van panbewegingen om de effecten van cameratrillingen tijdens horizontaal of verticaal pannen te kunnen verminderen.• De superieure optische prestaties en de weergavekenmerken worden gemaximaliseerd door het gebruik van drie asferische objectiefelementen en twee ED-glaselementen (extra-low dispersion) die zorgen voor een correctie van de chromatische aberratie. Daarnaast produceert het afgeronde diafragma een zachte en aangename beeldwaas in delen van het beeld waarop niet is scherpgesteld.

81Nl■Scherpstellen, zoomen en scherptediepteVoor u scherpstelt, draait u aan de zoomring 5 om de brandpuntsafstand aan te passen tot de gewenste compositie gekadreerd is. Als uw camera is uitgerust met een knop of hendel voor een scherptedieptevoorbeeld (stop-down), kunt u een voorbeeld bekijken van de scherptediepte via de zoeker van de camera. • Dit objectief is uitgerust met het Nikon Internal Focusing-systeem (IF). Naarmate de opnameafstand afneemt, neemt de brandpuntsafstand ook af. • De afstandschaal geeft niet de precieze afstand weer tussen het onderwerp en de camera. De waarden vormen een schatting en dienen alleen als richtlijn te worden gebruikt. Bij het fotograferen van verafgelegen landschappen, kan de scherptediepte de bediening beïnvloeden zodat de camera scherpstelt op een positie dichter dan oneindig.

• Wanneer de schakelaar voor zoomvergrendeling g ingesteld is op de stand LOCK bij een brandpuntsafstand van 18mm, is de zoomring vergrendeld. Vergrendel tijdens het dragen van de camera de zoomring om te verhinderen dat het objectief verlengt door zijn eigen gewicht. ■ De diafragma instellenGebruik het fototoestel om de instellingen van de diafragma aan te passen. ■ Variabele maximale diafragma'sWanneer u het objectief zoomt van 18mm naar 200mm, vermindert het maximale diafragma met 1 1/3 stop. Het is echter niet nodig de instellingen van het diafragma aan te passen om een juiste belichting te verkrijgen, omdat de camera deze variabele automatisch compenseert. ■ Scherpstellen (fig. A)Stel de scherpstelfunctieschakelaar van de camera in overeenkomstig de volgende tabel. Raadpleeg de Gebruikshandleiding van de camera voor meer informatie over de scherpstelmodi van de camera.

2 Autofocus is ingeschakeld, maar u kunt dit opheffen door de aparte scherpstelring 0 te draaien terwijl u de ontspanknop half ingedrukt houdt of door te drukken op de AF-ON-knop op fototoestellen die hiermee zijn uitgerust. 3Druk de ontspanknop of de AF-ON-knop opnieuw half in om de handmatige scherpstelling te annuleren en autofocus te hernemen. Goede resultaten behalen met autofocusZie “Opmerkingen bij het gebruik van groothoek of ultragroothoek AF NIKKOR-objectieven” (P. 87). Camera's scherpstelling standScherpstelstand van objectiefM/A MAFAutofocus handmatige aanpassingHandmatige scherpstelling (hulpverlichting is beschikbaar. )MFHandmatige scherpstelling (hulpverlichting is beschikbaar. ).

82EnNl■ VibratiereductiestandHet basisconcept van vibratiereductieZet de Vibratiereductiemodus-schakelaar op NORMAL.Zet de Vibratiereductiemodus-schakelaar op ACTIVE.De ON/OFF-schakelaar voor vibratiereductie instellen (fig. B)ON: De effecten van cameratrillingen worden verminderd wanneer de ontspanknop half wordt ingedrukt en ook op het moment dat de sluiter wordt losgelaten. Omdat de vibratie wordt verminderd in de zoeker, is het eenvoudiger om automatisch/handmatig scherp te stellen en het onderwerp precies te kadreren.OFF: De effecten van cameratrillingen worden niet verminderd.De Vibratiereductiemodus-schakelaar instellen (fig. C)Zet de ON/OFF-schakelaar voor vibratiereductie op ON en kies een vibratiereductiestand met de Vibratiereductiemodus-schakelaar.NORMAL: Het vibratiereductiemechanisme vermindert in de eerste plaats de effecten van cameratrillingen.

De effecten van cameratrillingen worden ook verminderd tijdens horizontaal en verticaal pannen.ACTIVE: Het vibratiereductiemechanisme vermindert effecten van zowel normale als intense cameratrillingen, zoals bij het fotograferen van een bewegend voertuig. In deze stand worden de cameratrillingen niet automatisch onderscheiden van panbewegingen.Bij het maken van foto'sZet de Vibratiereductiemodus-schakelaar op NORMAL of ACTIVE.Bij het maken van panopnamesZet de Vibratiereductiemodus-schakelaar op NORMAL.Bij het fotograferen van een bewegend voertuigZet de Vibratiereductiemodus-schakelaar op ACTIVE.Aantal vibratiesCameratrillingPanopnamesCameratrillingen bij het fotograferen van een bewegend voertuigIntensiteit van de vibratiesHoogLaagHoog Laag

83NlOpmerkingen over het gebruik van de vibratiereductie• Nadat u de ontspanknop half hebt ingedrukt, wacht u totdat het beeld in de beeldzoeker stabiliseert alvorens u de ontspanknop verder indrukt.• Als een gevolg van de eigenschappen van vibratiereductie is het mogelijk dat het beeld in de beeldzoeker vaag wordt na het loslaten van de sluiterknop. Dit is geen storing.• Zet bij panorama-opnamen de vibratiereductiemodusschakelaar op NORMAL.Als het fototoestel gepand wordt in een grote cirkel, wordt er geen compensatie uitgevoerd voor bewegingen van het fototoestel in de panrichting. Zo worden alleen de effecten van verticale cameratrillingen verminderd tijdens horizontaal pannen.• Schakel het fototoestel niet uit of verwijder het objectief niet van het fototoestel terwijl de vibratiereductie in werking is.

Als u deze voorzorgsmaatregel niet in acht neemt, kan het objectief klinken en aanvoelen alsof een interne component is losgekomen of afgebroken wanneer ermee wordt geschud. Dit is geen storing. Schakel het fototoestel opnieuw in om dit te corrigeren.• Bij fototoestellen met ingebouwde flitser werkt de vibratiereductie niet wanneer de ingebouwde flitser wordt opgeladen.• Bij autofocuscamera's die uitgerust zijn met een AF-ON-knop, werkt de vibratiereductie niet wanneer u de AF-ON-knop indrukt.• Als het fototoestel op een statief met drie poten is geplaatst, stelt u de ON/OFF-schakelaar voor vibratiereductie e in op OFF. Wanneer u echter een statief (met een of drie poten) gebruikt zonder het statiefhoofd vast te maken, zet u de schakelaar op ON.

84EnNl■De ingebouwde flitser en vignettering• De ingebouwde flitser kan niet worden gebruikt op afstanden van minder dan 0,6 m.• Gebruik ter voorkoming van vignettering geen zonnekap.* Vignetteren is het verduisteren van de hoeken rond een beeld, wat voorkomt wanneer het licht dat door de flitser wordt weergegeven, wordt belemmerd door de zonnekap of door het objectiefvat, afhankelijk van de brandpuntsafstand of de opnameafstand. • De ingebouwde flitser van de D100 heeft een bereik dat geschikt is voor brandpuntsafstanden van 20mm en meer. Vignetteren doet zich voor bij een brandpuntsafstand van 18mm. • Zie de camerahandleiding voor de meest recente informatie over vignettering met dit objectief.■ Gebruik van de zonnekapDe zonnekap blokkeert lichtstralen die een negatief effect hebben op de beelden.

De kap beschermt eveneens het glazen oppervlak van het objectief.De zonnekap bevestigen• Om het vastmaken of verwijderen van de zonnekap te vergemakkelijken, neemt u deze vast aan de bevestigings-index voor zonnekap (A) in plaats van aan de buitenste rand.• Als de zonnekap niet correct is bevestigd, kan er vignettering voorkomen.• U kunt het objectief opbergen met de zonnekap in omgekeerde positie vastgemaakt.Camera'sOndersteunde brandpuntsafstand/OpnameafstandD7000/D300-reeks/D200/D100• 18mm/1 m of meer• 24mm of langer/Geen beperkingD90/D80• 24mm en 35mm/1 m of meer• 50mm of langer/Geen beperkingD70-reeks/D5100/D5000/D3100/D3000/D60/D50/D40-reeks• 24mm/1 m of meer• 35mm of langer/Geen beperking• Zorg ervoor dat de montage-index voor zonnekap (C) wordt uitgelijnd met de instel-index voor zonnekap (B) 3.

85Nl■ Onderhoud van het objectief• Zorg ervoor dat de CPU-contacten c niet vuil of beschadigd worden. • Als de rubberen pakking van de objectiefvatting b is beschadigd, moet u het objectief voor reparatie naar de dichtstbijzijnde door Nikon erkende servicedienst brengen. • Reinig het objectief met een blaasbalgje. Om vuil en vlekken te verwijderen, gebruikt u een zachte, zuivere katoenen doek of een objectiefdoekje met ethanol (alcohol) of objectiefreiniger. Maak ronddraaiende bewegingen van het midden naar de buitenkant en let erop dat u geen strepen maakt of andere onderdelen van het objectief aanraakt. • Gebruik nooit organische oplosmiddelen zoals thinner of benzeen om het objectief te reinigen. Deze kunnen namelijk schade, brand of gezondheidsproblemen veroorzaken. • NC-filters zijn beschikbaar om het voorste objectiefelement te beschermen.

De zonnekap helpt ook om de voorkant van het objectief te beschermen. • Wanneer u het objectief in het flexibele objectiefetui opbergt, maakt u zowel de voorste als de achterste objectiefdoppen vast. • Wanneer het objectief is geïnstalleerd op een fototoestel, mag u het fototoestel en het objectief niet optillen of vasthouden aan de zonnekap. • Bewaar het objectief op een koele, droge plaats wanneer u deze gedurende een lange periode niet gebruikt om schimmel- en roestvorming te voorkomen. Berg het objectief ook op om deze te beschermen tegen rechtstreeks zonlicht of chemicaliën zoals kamfer en naftaleen. • Laat geen water op het objectief komen en laat het objectief niet in water vallen. Hierdoor zal het objectief roesten en slecht functioneren. • Bepaalde onderdelen van het objectief zijn vervaardigd uit versterkt plastic.

87Nl■Opmerkingen bij het gebruik van groothoek of ultragroothoek AF NIKKOR-objectievenIn de volgende situaties is het mogelijk dat de autofocus niet werkt zoals verwacht bij het fotograferen met groothoek of ultragroothoek AF NIKKOR-objectieven.1. Wanneer het hoofdonderwerp binnen de scherpstelhaakjes relatief klein isWanneer een persoon die voor een verafgelegen achtergrond staat binnen de scherpstelhaakjes wordt geplaatst zoals weergegeven in fig. D, is het mogelijk dat er wordt scherpgesteld op de achtergrond terwijl het onderwerp wazig blijft.2. Wanneer het hoofdonderwerp een complex patroon heeftWanneer het onderwerp een complex patroon of weinig contrast heeft, bv. een bloemenveld zoals weergegeven in fig.

E, kan het moeilijk zijn om scherp te stellen met autofocus.Oplossing voor dergelijke situaties(1) Stel scherp op een ander onderwerp dat zich op dezelfde afstand van de camera bevindt, activeer de scherpstelvergrendeling, pas de kadrering aan en maak de foto.(2) Stel de scherpstelstand van de camera in op handmatige scherpstelling en stel handmatig scherp op het onderwerp.Zie “Goede resultaten behalen met autofocus” in de Gebruikshandleiding van de camera.D Een persoon die voor een verafgelegen achtergrond staatE Een bloemenveld

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Nikon Nikkor AF-S DX 18-200mm f/3.5-5.6G ED VR II stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden