Nevadent NMD 3.7 D9 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Nevadent NMD 3.7 D9 (162 pagina’s), behorend tot de categorie Niet gecategoriseerd. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 38 mensen en kreeg gemiddeld 4.7 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Nevadent NMD 3.7 D9 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Nevadent |
| Categorie: | Niet gecategoriseerd |
| Model: | NMD 3.7 D9 |
Handleiding Nevadent NMD 3.7 D9 – volledige tekst
■ 48 │ NL│BENMD 3. 7 D9InleidingHartelijk gefeliciteerd met de aankoop van uw nieuwe apparaat. U hebt hiermee gekozen voor een hoogwaardig product. De gebruiksaanwijzing maakt deel uit van dit product. Deze bevat belangrijke aanwijzingen voor veiligheid, gebruik en afvoer. Lees alle bedienings- en veiligheidsaanwijzingen voordat u het product in gebruik neemt. Gebruik het product uitsluitend op de voorgeschreven wijze en voor de aangegeven doeleinden. Geef alle documenten mee als u het product doorgeeft aan een derde. Gebruik in overeenstemming met bestemmingDit apparaat dient uitsluitend voor de persoon-lijke gebitsverzorging thuis. Dit apparaat is uitsluitend bestemd voor gebruik in privéhuis-houdens. Het is niet bestemd voor gebruik in industriële of medische omgevingen en ook niet voor dierverzorging. Gebruik het apparaat niet bedrijfsmatig.
Gebruikte waarschuwin-gen en pictogrammenIn deze gebruiksaanwijzing, op de verpakking en op het apparaat worden de volgende waar-schuwingen en pictogrammen gebruikt (indien van toepassing):GEVAAR. Een waarschuwing met dit pictogram en met het signaal-woord “GEVAAR” duidt op een onmiddellijk aanwezige gevaarlijke situatie, die fataal of ernstig letsel tot gevolg heeft als deze niet wordt vermeden. WAARSCHUWING. Een waarschuwing met dit pictogram en met het signaalwoord “WAARSCHU-WING” duidt op een mogelijk ge-vaarlijke situatie, die fataal of ernstig letsel tot gevolg kan hebben als deze niet wordt vermeden. VOORZICHTIG. Een waarschu-wing met dit pictogram en met het signaalwoord “VOORZICHTIG” duidt op een mogelijk gevaarlijke situatie, die licht of matig letsel tot gevolg kan hebben als deze niet wordt vermeden. LET OP.
Een waarschuwing met dit pictogram en met het signaalwoord “LET OP” duidt op een mogelijke situatie die materiële schade tot ge-volg kan hebben als deze niet wordt vermeden. Opmerking: Een opmerking bevat extra informatie die de omgang met het apparaat eenvoudiger maakt.
NL│BE │ 49 ■NMD 3.7 D9Veiligheidsvoorschriften GEVAAR! ELEKTRISCHE SCHOK! ■ Sluit het apparaat uitsluitend aan op een correct geïnstalleerd en goed bereikbaar stopcontact met een netspanning van 100‒240V∼, 50/60 Hz. ■ Om het product tussen 50 en 60 Hz te schakelen, is geen tussen-komst van de gebruiker vereist. Het product past zich zowel voor 50 als voor 60 Hz aan. ■ Let erop dat het netsnoer niet wordt beschadigd. Houd het net-snoer buiten bereik van hete oppervlakken en leg het zodanig dat het niet beschadigd kan raken. ■ Controleer het apparaat vóór gebruik op zichtbare schade aan de buitenzijde. Gebruik het apparaat niet bij beschadigingen aan het snoer, de stekker of de behuizing. ■ Neem bij storingen of zichtbare beschadigingen contact op met de klantenservice. ■ Het netsnoer van het apparaat kan niet worden vervangen.
Als het snoer beschadigd is, moet het apparaat worden afgevoerd. ■ Laat reparaties alleen uitvoeren door een gespecialiseerd bedrijf. Open in geen geval zelf het apparaat. Ingrepen die niet zijn uit-gevoerd door een gespecialiseerd bedrijf kunnen letsel tot gevolg hebben. ■ Gebruik het apparaat niet in de buurt van een badkuip/ douche of boven een met water gevulde wasbak. Nabijheid van water is gevaarlijk, ook als het apparaat is uitgeschakeld. ■ Laat geen vloeistoffen in het apparaat binnendringen en dompel het niet onder in water om beschadigingen te voorkomen. ■ Voorkom het binnendringen van vreemde voorwerpen.
■ 50 │ NL│BENMD 3.7 D9 ■ Voorkom dat het netsnoer nat of vochtig kan worden wanneer het apparaat in bedrijf is. Plaats het netsnoer zodanig dat het niet bekneld raakt of anderszins beschadigd kan raken. Gevaar voor een elektrische schok! ■ Raak het laadstation nooit aan als dit in het water is gevallen. Haal in ieder geval eerst de stekker uit het stopcontact! Gevaar voor een elektrische schok! ■ Dompel het handgedeelte of het laadstation niet onder in water of andere vloeistoffen. ■ Pak het netsnoer of de stekker niet aan met natte of vochtige handen. ■ Gebruik voor de netvoeding geen verlengsnoer, maar sluit het rechtstreeks aan op een stopcontact. WAARSCHUWING! LETSELGEVAAR! ■ Dit apparaat kan worden gebruikt door kinderen vanaf 8 jaar en personen met beperkte fysieke, zintuiglijke of geestelijke vermo-gens of met een gebrek aan ervaring en/of kennis, mits zij onder toezicht staan.
■ Kinderen mogen niet met het apparaat spelen. ■ Berg het apparaat altijd op in een afgesloten ruimte om onge-lukken te voorkomen. Bewaar het apparaat na gebruik op een droge plaats zonder direct zonlicht. ■ Onder extreme omstandigheden kunnen de batterijcellen gaan lekken en kan de elektrolytoplossing weglekken. Als de vloeistof in contact komt met de huid of de ogen, spoel dan het getroffen gebied onmiddellijk met veel schoon water en raadpleeg een arts. ■ Schakel het apparaat uit voordat u het weglegt of accessoires verwisselt.
NL│BE │ 51 ■NMD 3.7 D9 ■ Leg het snoer zodanig neer dat niemand erover kan struikelen of erop kan gaan staan. ■ Haal voor het reinigen altijd eerst de stekker uit het stopcontact. Trek daarbij niet aan het snoer, maar pak altijd de stekker vast om het apparaat los te koppelen van de stroomvoorziening. LET OP! MATERIËLE SCHADE! ■ Gebruik het apparaat alleen met het meegeleverde laadstation. ■ Gebruik alleen door de fabrikant aanbevolen accessoires. ■ Probeer niet zelf het apparaat om te bouwen of te modificeren. ■ Zorg ervoor dat u het apparaat niet naast of op radiatoren, ovens of andere verwarmde apparaten of oppervlakken plaatst. ■ Het apparaat mag alleen worden gebruikt met koud of lauw leidingwater tot maximaal 40 °C. Voeg zo nodig een paar druppels mondwater toe. Het waterreservoir mag nooit volledig worden gevuld met toevoegingen zoals mondwater of mond-spoelmiddel.
Deze kunnen het apparaat beschadigen. ■ Dit apparaat bevat een batterij die niet kan worden vervangen. ■ Het product bevat een lithium-ion-batterij of deze is bij het product meegeleverd. Gooi de batterij niet in het vuur en stel hem niet bloot aan hoge temperaturen. Er bestaat explosiegevaar! ■ Laad of gebruik dit apparaat niet in de openlucht. ■ Berg het apparaat nooit op terwijl de accu ontladen is. Langdurig opbergen in ontladen toestand kan leiden tot permanente schade aan de accu. Als het apparaat langere tijd moet worden opge-borgen, moet de laadtoestand van de accu periodiek worden ge-controleerd. De optimale laadtoestand ligt tussen 50% en 80%.
■ 52 │ NL│BENMD 3.7 D9Technische gegevensLaadstationVoeding100 - 240 V ~, 50/60 HzOpgenomen vermogen 3,5 WBeschermingsklasseII / (dubbel geïsoleerd)BeschermingsgraadIPX7 (bescherming tegen tijdelijke onderdompeling)BatterijCapaciteit 1200 mAhBatterij (lithium-ion)3,7 V / 4,44 WhHandgedeelte Volume waterreservoir 130 mlBeschermingsgraadIPX7 (bescherming tegen tijdelijke onderdompeling)Inhoud van het pakketHet apparaat wordt standaard met de volgen-de onderdelen geleverd:Handgedeelte met waterreservoirLaadstation2 opzetstukken2 schroeven2 pluggen (∅ 5 mm)Gebruiksaanwijzing Opmerking► Controleer of het pakket compleet is en of er geen sprake is van zichtbare schade.► Neem contact op met de service-hotline (zie het hoofdstuk Service) als het pakket niet compleet is, of indien er sprake is van schade door gebrekkige verpakking of transport.Beschrijving van het apparaat(afbeeldingen: zie uitvouwpagina)1 Mondstuk2 Opzetstuk3 Bevestiging opzetstuk4 Luchttoevoeropeningen5 Handgedeelte6 Waterreservoir7 Vulopening waterreservoir/ deksel waterreservoir8 Ophangogen9 Houders voor opzetstukken0 Uitsparing voor netsnoerq Laadstationw Oplaadindicatie e Indicatielampje softr Indicatielampje normalt Indicatielampje jetz Selectieknob voor vermogensniveauu Aan-/uitknop i Ontgrendelingsknop
NL│BE │ 53 ■NMD 3. 7 D9Apparaat opstellen / wandmontage Opmerking ► Het laadstation q mag alleen in droge ruimtes vrijstaand worden gebruikt. Plaats het laadstation q op een egaal vlak. ► In vochtige ruimtes, in het bijzonder in de buurt van water (bad), moet het laadstation q vast gemonteerd zijn, zodat het niet per ongeluk in het water kan vallen. ► Zorg ervoor dat zich geen kabels of buizen bevinden in de buurt van de plaats waar u het laadstation q wilt ophangen. 1) Markeer op de wand twee boorgaten met een afstand van 3,3 cm en boor met een 5 mm boortje de gemarkeerde gaten. Let er daarbij op dat zich een stopcontact binnen bereik bevindt. 2) Schuif de meegeleverde pluggen erin en schroef de schroeven zo ver in de pluggen dat de kop van de schroeven nog ca. 3 mm uit de schroefkraag steken.
3) Leid de kabel door een van de uitsparingen voor netsnoer 0 van het laadstation q, afhankelijk van de kant waar het stopcon-tact zich bevindt. 4) Schuif het laadstation q op de schroeven, zodat de schroeven door de gaten in het laadstation q steken. Druk dan het laad-station q omlaag, zodat de schroeven in de rails glijden en het laadstation q vastzit. Laden van het apparaat Opmerking ► Controleer of het apparaat compleet en zonder gebreken is, voordat u het in ge-bruik neemt. Anders mag het niet worden gebruikt. ► Laad het apparaat uitsluitend op als zich geen water in het waterreservoir 6 bevindt. ► In de volgende gevallen moet het apparaat minstens gedurende 15 uur opladen: – voor de eerste ingebruikname; – als tijdens het gebruik de accu leeg geraakt is; – als u het apparaat meer dan 3 maan-den niet hebt gebruikt. ► Een volledig opgeladen batterij is goed voor ca.
20 minuten gebruik. 1) Steek de stekker in het stopcontact. 2) Plaats de handgedeelte 5 zodanig op het laadstation q, dat het op de punt van het laadstation q glijdt. 3) Laat de handgedeelte 5 ca. 15 uur opla-den, voordat u het apparaat voor het eerst gebruikt.
■ 54 │ NL│BENMD 3. 7 D9Waterreservoir vullenLET OP. ► Gebruik schoon leidingwater voor het vullen van het waterreservoir 6. Voeg zo nodig een paar druppels mondwater toe. Het waterreservoir 6 mag nooit volledig worden gevuld met toevoegingen zoals mondwater of mondspoelmiddel. ► Gebruik alleen koud of lauw leidingwater met een temperatuur tot maximaal 40 °C. Doe geen heet water in het water-reservoir 6. Het waterreservoir 6 kunt u altijd vullen/navul-len zonder het van het apparaat te verwijderen:1) Neem de handgedeelte 5 met het bevestigde lege waterreservoir 6 van het laadstation q. Houd het uitgeschakelde handgedeelte 5 horizontaal. 2) Open het deksel van het waterreservoir 7 en vul water bij door de vulopening 7. 3) Sluit het deksel van het waterreservoir 7.
Opzetstukken bevesti-gen/verwijderen Opmerking ► Let erop dat het handgedeelte 5 is uitge-schakeld alvorens de opzetstukken2 te bevestigen of te verwijderen. ► Twee opzetstukken 2 met verschillend gekleurde markeerringen voor verschillende gebruikers worden meegeleverd. ► Vervang de opzetstukken 2 bij dagelijks gebruik uiterlijk na zes maanden. ► Gebruik uitsluitend de door de fabrikant aanbevolen opzetstukken 2. Informatie over het bestellen van ver-vangende opzetstukken 2 vindt u in het hoofdstuk Vervangingsonderdelen bestellen. Voor dit apparaat kunnen ook de opzetstukken van Panasonic ©* mond-douche (model EW0950) gebruikt worden (*Panasonic is een geregistreerd handels-merk van Panasonic Corporation). ♦ Steek, om een opzetstuk 2 met de hand-gedeelte 5 te verbinden, dit in bevestiging opzetstuk 3 en druk het opzetstuk 2 omlaag, zodat het vastklikt.
♦ Om een opzetstuk 2 uit de handgedeelte 5 te halen, drukt u op de ontgrende-lingsknop i en neemt u het opzetstuk 2 omhoog af. ♦ Opzetstukken 2 die u niet onmiddellijk gebruikt, kunt u plaatsen in een van de houders voor opzetstukken 9 op het laadstation q.
Vóór het eerste gebruik1) Spoel de opzetstukken 2 uit met schoon water. Eén opzetstuk 2 kunt u plaatsen in een van de houders voor opzetstukken 9 van het laadstation q. Het andere opzet-stuk 2 steekt u op de handgedeelte 5. 2) Trek het waterreservoir 6 naar onder af van de handgedeelte 5 en spoel het waterreservoir 6 met helder water uit. 3) Schuif het waterreservoir 6 weer op de handgedeelte 5. Let erop dat de aanzuig-slang in het waterreservoir 6 ligt. 4) Vul het waterreservoir 6 met water, zoals in het hoofdstuk Waterreservoir vullen beschreven.
NL│BE │ 55 ■NMD 3. 7 D95) Richt het mondstuk 1 van het opzetstuk 2 naar beneden in een wastafel. Let er daarbij op dat u het handgedeelte 5 niet te ver naar voren kantelt. Anders komt de aanzuigslang niet meer bij het water of kan er water uit de luchttoevoer-openingen 4 lekken. 6) Druk op de aan-/uitknop u. Het hand-gedeelte 5 begint water te pompen en via het mondstuk 1 af te geven. Laat het handgedeelte 5 lopen tot het waterreservoir 6 leeg is. Dit spoelt alle interne leidingen. 7) Druk op de aan-/uitknop u om het handgedeelte 5 uit te schakelen. PrestatieniveausDeze monddouche heeft 3 verschillende pres-tatieniveaus: – jet: sterke waterstraal, indicatielampje jet t brandt. Voor de reiniging van voed-selresten tussen de tanden. – normal: waterstraal met luchttoevoer, indicatielampje normal r brandt.
Voor de reiniging van voedselresten tussen de tanden, voor de massage van het tandvlees, voor het spoelen tussen tandvlees en tanden. – soft: waterstraal met veel luchttoevoer, indicatielampje soft e brandt. Voor het zacht masseren van het tandvlees. Opmerking ► Indien het apparaat bij het laatste gebruik volledig ontladen werd, start het altijd met het prestatieniveau jet. ♦ Druk herhaaldelijk op de selectieknob voor het vermogensniveau z totdat het gewens-te vermogensniveau is ingesteld. ♦ Druk op de aan-/uitknop u. Het appa-raat start met het ingestelde prestatie niveau. ♦ Om de monddouche uit te zetten, drukt u nog een keer op de aan-/uitknop u. Apparaat gebruikenVOORZICHTIG. ► In het begin kan door de ongewone stimu-latie een licht bloeden van het tandvlees optreden; dat is normaal. Gebruik in dit geval een minder intensief prestatieniveau, bijvoorbeeld normaal of soft.
► Raadpleeg uw tandarts voordat u het apparaat gebruikt als u last heeft van ernstige parodontitis, letsel of zweren in het mondslijmvlies of als u in de afgelo-pen twee maanden een tandheelkundige ingreep heeft ondergaan. Opmerking ► Het gebruik van het apparaat is geen ver-vanging van de dagelijkse gebitsreiniging met een tandenborstel en tandpasta. Ge-bruik het apparaat uitsluitend als aanvulling op de dagelijkse gebitsreiniging met een tandenborstel en tandpasta. ► Zorg ervoor dat u de luchttoevoeropening-en 4 aan de achterkant van het handge-deelte 5 tijdens het gebruik niet met uw vingers afsluit. ► Als u het handgedeelte 5 tijdens het gebruik te schuin houdt, kan er water uit de luchttoevoeropeningen 4 lopen.
► Het handgedeelte 5 schakelt na ongeveer 50 seconden (jet)/ongeveer 60 seconden (normal)/ongeveer 70 seconden (soft) automatisch uit, ook als er nog water in het waterreservoir 6 zit. 1) Vul het waterreservoir 6. 2) Steek het opzetstuk 2 op de handgedeel-te 5. 3) Druk op de selectieknob voor het ver-mogensniveau z om het gewenste vermogens niveau te selecteren.
■ 56 │ NL│BENMD 3. 7 D94) Breng het opzetstuk 2 in de mond, om rondspattend water te voorkomen. Buig u over de wasbak en houd het handgedeelte 5 zo veel mogelijk rechtop (zie afb. 1). Het mondstuk 1 van het opzetstuk 2 is naar de tanden/tandentussenruimtes gericht. Afb. 15) Druk op de aan-/uitknop u om het handgedeelte 5 te starten. Sluit de mond iets om rondspattend water te voorkomen. 6) Naargelang het gewenste effect brengt u het mondstuk 1 van het opzetstuk 2 lang-zaam van tandtussenruimte naar tandtussen-ruimte of ter massage over het tandvlees. Naargelang de graad van verontreiniging van de tandtussenruimtes kan het gebruik korter of langer duren. Ga zo lang door tot u het gevoel hebt dat de verontreinigingen zijn verdwenen. Bij massage van het tandvlees gebruikt u het apparaat zolang als u de massage als aangenaam ervaart.
Opmerking ► Het water in het waterreservoir 6 volstaat voor ca. 30 seconden gebruik. ► Als intussen het water in het waterreservoir 6 opgebruikt is, stopt u het handgedeelte 5, neemt u het uit de mond en vult u het waterre-servoir 6 weer via de vulopening 7. 7) Als het gebruik beëindigd is, drukt u op de aan-/uitknop u om het handgedeelte 5 te stoppen. 8) Neem dan eerst het opzetstuk 2 uit de mond en spoel het met stromend water af. Na het gebruik Opmerking ► Leeg beslist na elk gebruik het waterre-servoir 6 en alle leidingen volledig, om de vorming van kiemen en bacteriën te voorkomen. Als het handgedeelte 5 is uitgeschakeld en u het gebruik beëindigd hebt:1) Open, terwijl het opzetstuk 2 nog beves-tigd is, het deksel van het waterreservoir 7 en schud het resterende water eruit. 2) Sluit het deksel van het waterreservoir 7.
3) Richt het mondstuk 1 van het opzetstuk 2 naar beneden in een wastafel. Schakel het handgedeelte 5 enkele seconden in om waterresten uit het waterreservoir 6 en de leidingen te spoelen.
NL│BE │ 57 ■NMD 3. 7 D9Reiniging en onderhoudGEVAAR ► Haal vóór het reinigen altijd eerst de stek-ker van het laadstation q uit het stopcon-tact. Er bestaat gevaar voor een elektrische schok. Dompel de handgedeelte 5 of het laad-station q nooit onder in water of andere vloeistoffen. LET OP. ► Open nooit de behuizing van het laadsta-tion q of de handgedeelte 5. Deze kun-nen niet meer waterdicht gesloten worden. ► Gebruik geen agressieve, scherpe, schurende of chemische schoonmaakmid-delen. Deze tasten het oppervlak van het apparaat aan. ♦ Reinig het laadstation q alleen met een zachte, licht vochtig gemaakte doek. Gebruik geen schoonmaak- of oplosmidde-len. Deze kunnen de kunststofoppervlakken beschadigen. ♦ Neem het opzetstuk 2 van de handge-deelte 5 af. Maak de opzetstukken 2 na gebruik grondig schoon onder stromend water.
♦ Voor het reinigen van de handgedeelte 5 neemt u het waterreservoir 6 af en veegt u de handgedeelte 5 met een vochtige doek af. Bij hardnekkige verontreinigingen doet u wat mild afwasmiddel op de doek en veegt u daarna met een doek, dat uitsluitend met helder water bevochtigd werd, af. Wrijf daarna de handgedeelte 5 droog. ♦ Spoel het waterreservoir 6 met water af en uit. Schud alle water na de reiniging uit het waterreservoir 6. Indien u het apparaat langer dan een week niet gebruikt, laat dan het waterreservoir 6 van binnen drogen, door het te laten open staan. Opbergen LET OP. ► Berg het apparaat nooit op terwijl de accu ontladen is. Langdurig opbergen in ontladen toestand kan leiden tot permanen-te schade aan de accu. Als het apparaat langere tijd moet worden opgeborgen, moet de laadtoestand van de accu perio-diek worden gecontroleerd. De optimale laadtoestand ligt tussen 50% en 80%.
♦ Verwijder eventueel aanwezig water uit het apparaat en laat het apparaat volledig opdrogen (zie het hoofdstuk Reiniging en onderhoud). ♦ Berg het apparaat op een droge en stofvrije plek zonder rechtstreeks zonlicht op. AfvoerenGeldt alleen voor Frankrijk: Het product, de verpakking en de gebruiksaan-wijzing zijn recycleerbaar, vallen onder de uitgebreide producentenverantwoordelijkheid en worden gescheiden ingezameld.
■ 58 │ NL│BENMD 3. 7 D9Apparaat afvoerenHet pictogram hiernaast met een doorgekruiste vuilnisbak geeft aan dat dit apparaat is onderworpen aan de Richtlijn 2012/19/EU. Deze richtlijn stelt dat u dit apparaat aan het einde van zijn levensduur niet met het normale huisvuil mag afvoeren, maar moet inleveren bij speciaal daartoe bestemde inzamelpunten, milieuparken of afvalverwerkingsbedrijven. Afvoeren is voor u kosteloos. Spaar het milieu en voer producten op een voor het milieu verantwoorde manier af. Als uw oude apparaat persoonlijke gegevens bevat, bent u er zelf verantwoordelijk voor deze te wissen voordat u het apparaat inlevert. Verwijder de oude batterijen of accu’s indien dit mogelijk is zonder het oude apparaat te vernietigen, voordat u het oude apparaat inle-vert om het af te voeren en lever ze gescheiden in.
Bij vast ingebouwde accu’s moet er bij het afvoeren op worden gewezen dat het product een accu bevat. De ingebouwde accu van dit product kan niet worden verwijderd voor afzonderlijke afvalverwerking. Informatie over mogelijkheden voor het afvoeren van het afgedankte product krijgt u bij uw gemeenterei-niging. Verpakking afvoerenDe verpakkingsmaterialen zijn niet schadelijk voor het milieu. Ze zijn gekozen op grond van hun milieuvriendelijkheid en zijn recyclebaar. Voer niet meer benodigde verpakkingsmaterialen af conform de plaatselijk geldende voorschriften. Voer de verpakking af conform de milieuvoorschriften. Let op de aanduiding op de verschillende verpakkingsmaterialen en voer ze zo nodig gescheiden af. De verpakkingsmaterialen zijn voorzien van afkortingen (a) en cijfers (b) met de volgende betekenis: 1–7: kunststoffen, 20–22: papieren karton, 80–98: composietmaterialen.
Deze wettelijke rechten worden door onze hierna beschreven garantie niet beperkt. GarantievoorwaardenDe garantieperiode geldt vanaf de datum van aankoop. Bewaar de kassabon zorgvuldig. U hebt hem nodig als bewijs van aankoop. Als er binnen drie jaar vanaf de aankoopdatum van dit product een materiaal- of fabricagefout optreedt, wordt - naar onze keuze - het product door ons kosteloos gerepareerd of vervangen of wordt de koopprijs terugbetaald. Voorwaar-de voor deze garantie is dat het defecte appa-raat en het aankoopbewijs (kassabon) binnen de termijn van drie jaar worden overlegd en dat kort wordt omschreven waaruit het gebrek bestaat en wanneer het is opgetreden. Wanneer het defect door onze garantie wordt gedekt, krijgt u het gerepareerde product of een nieuw product retour. Met de reparatie of vervanging van het product begint er geen nieuwe garantieperiode.
NL│BE │ 59 ■NMD 3. 7 D9Garantieperiode en wettelijke aanspraken bij gebrekenDe garantieperiode wordt door deze waarborg niet verlengd. Dat geldt ook voor vervangen en gerepareerde onderdelen. Eventueel al bij aan-koop aanwezige schade en gebreken moeten meteen na het uitpakken worden gemeld. Voor reparaties na afloop van de garantieperiode worden kosten in rekening gebracht. GarantieomvangHet apparaat is op basis van strenge kwa-liteitsnormen met de grootst mogelijke zorg vervaardigd en voorafgaand aan de levering nauwkeurig gecontroleerd. De garantie geldt voor materiaal- of fabricage-fouten. Deze garantie geldt niet voor product-onderdelen die onderhevig zijn aan normale slijtage en die daarom als slijtonderdelen worden beschouwd, of voor schade aan breek-bare onderdelen zoals schakelaars, accu‘s of onderdelen die van glas zijn gemaakt.
Deze garantie vervalt wanneer het product is beschadigd, ondeskundig is gebruikt of is gerepareerd. Voor deskundig gebruik van het product moeten alle in de gebruiksaanwijzing beschreven aanwijzingen precies worden opge-volgd. Gebruiksdoeleinden en handelingen die in de gebruiksaanwijzing worden afgeraden of waarvoor wordt gewaarschuwd, moeten beslist worden vermeden. Het product is uitsluitend bestemd voor privége-bruik en niet voor bedrijfsmatige doeleinden. Bij verkeerd gebruik en ondeskundige behande-ling, bij gebruik van geweld en bij reparaties die niet door ons erkend servicefiliaal zijn uitgevoerd, vervalt de garantie. Afhandeling bij een garantiekwestieVoor een snelle afhandeling van uw aanvraag neemt u de volgende aanwijzingen in acht: ■ Houd voor alle aanvragen de kassabon en het artikelnummer (IAN)452780_2310 als aankoopbewijs bij de hand.
■ Het artikelnummer vindt u op het typeplaatje van het product, op het product gegraveerd, op de titelpagina van de gebruiksaanwij-zing (linksonder) of op de sticker op de achter- of onderkant van het product.
■ Als er fouten in de werking of andere ge-breken optreden, neemt u eerst contract op met de hierna genoemde serviceafdeling, telefonisch of viae-mail. ■ Een als defect geregistreerd product kunt u dan zonder portokosten naar het aan u doorgegeven serviceadres sturen. Voeg het aankoopbewijs (kassabon) bij en vermeld waaruit het gebrek bestaat en wanneer het is opgetreden. Op www. lidl-service. com kunt u deze en vele andere handleidin-gen, productvideo‘s en installa-tiesoftware downloaden. Met deze QR-code gaat u direct naar de web-site van Lidl Service (www. lidl-service. com) en kunt u met het invoeren van het artikelnummer (IAN)452780_2310 de gebruiksaanwijzing openen.
■ 60 │NL│BENMD 3.7 D9Service Service NederlandTel.: 0800 0249630 E-Mail: [email protected] Service BelgiëTel.: 0800 12089E-Mail: [email protected] 452780_2310ImporteurLet op: het volgende adres is geen ser-viceadres. Neem eerst contact op met het opgegeven serviceadres.KOMPERNASS HANDELS GMBHBURGSTRASSE 2144867 BOCHUMDUITSLANDwww.kompernass.comVervangingsonderdelen bestellenVervangingsonderdelen voor dit product kunt u altijd comfortabel op internet nabestellen op www.kompernass.com.Scan de QR-code met uw smartphone/tablet. Met deze QR-code gaat u rechtstreeks naar onze website www.kompernass.com en kunt u de beschikbare vervangings onderdelen bestellen. Opmerking► Mocht u problemen ondervinden met de online bestelling, dan kunt u telefonisch of via e-mail contact opnemen met ons servicecenter (zie het hoofdstuk Service). ► Geef bij uw bestelling altijd het artikel-nummer aan (bijv.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Nevadent NMD 3.7 D9 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Niet gecategoriseerd Nevadent
Handleiding Niet gecategoriseerd
Nieuwste handleidingen voor Niet gecategoriseerd