Milwaukee M12 BLROT Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Milwaukee M12 BLROT (73 pagina’s), behorend tot de categorie Slijpmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 33 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 2 reviews. Heb je een vraag over Milwaukee M12 BLROT of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Milwaukee |
| Categorie: | Slijpmachine |
| Model: | M12 BLROT |
Handleiding Milwaukee M12 BLROT – volledige tekst
44 45 M12 BLROT 4978 20 01 XXXXXX MJJJJ 12 V 5000 - 27500 min-1 0,8 / 1,6 / 2,4 / 3,2 mm Ø 25 mm Ø 38 mm Ø 20 mm Ø 20 mm 562. 800 g -18. +50 °C M12B. M12-18C, M12-18AC, M12-18FC, C12C 75,5 dB(A) / 3 dB(A) 83,5 dB(A) / 3 dB(A) 12,49 m/s2 / 1,5m/s2tot gehoorverlies. i) Let erop dat andere personen zich op een veilige afstand bevinden van de plaats waar u werkt. Iedereen die de werkomgeving betreedt, moet persoonlijke beschermende uitrusting dragen. Brokstukken van het werkstuk of gebroken inzetgereedschappen kunnen wegvliegen en verwondingen veroorzaken, ook buiten de directe werkomgeving. j) Houd het elektrische gereedschap alleen vast aan de geïsoleerde greepvlakken als u werkzaamheden uitvoert waarbij het inzetgereedschap verborgen stroomleidingen of de eigen netkabel kan raken.
Contact met een onder spanning staande leiding zet ook de metalen delen van het elektrische gereedschap onder spanning en leidt tot een elektrische schok. k) Houd het elektrische gereedschap goed vast als u het inschakelt. Bij de acceleratie tot de volle snelheid kan het reactiemoment van de motor ertoe leiden dat het elektrische gereedschap verdraait. l) Gebruik indien mogelijk spanklemmen om het werkstuk te fi xeren. Houd een klein werkstuk nooit met een hand vast terwijl u het met het gereedschap in de andere hand bewerkt. Door kleine werkstukken vast te spannen, hebt u de handen vrij om het elektrische gereedschap beter te kunnen bedienen. Bij het doorslijpen van ronde werkstukken zoals houtpluggen, stangmateriaal of buizen, kunnen deze wegrollen, waardoor het toebehoren klem kan raken en in uw richting kan worden geslingerd.
m) Leg het elektrische gereedschap nooit neer, vóór het inzetstuk volledig tot stilstand is gekomen. Het draaiende inzetstuk kan in aanraking komen met de ondergrond, waardoor u de controle over het elektrische gereedschap kunt verliezen.
n) Na het vervangen van het toebehoren of na instellingen aan het apparaat dient u te waarborgen dat de moer van de spantang, de boorhouder en andere bevestigingselementen vast aangedraaid zijn. Losse bevestigingselementen kunnen onverwacht verschuiven en controleverlies veroorzaken, niet-bevestigde, roterende componenten worden met geweld weggeslingerd. o) Laat het elektrische gereedschap niet lopen terwijl u het draagt. Uw kleding kan door toevallig contact met het draaiende inzetgereedschap worden meegenomen en het inzetgereedschap kan zich in uw lichaam boren. p) Reinig regelmatig de ventilatieopeningen van het elektrische gereedschap. De motorventilator trekt stof in het huis en een sterke ophoping van metaalstof kan elektrische gevaren veroorzaken. q) Gebruik het elektrische gereedschap niet in de buurt van brandbare materialen. Vonken kunnen deze materialen ontsteken.
r) Gebruik geen inzetgereedschappen waarvoor vloeibare koelmiddelen vereist zijn. Het gebruik van water of andere vloeibare koelmiddelen kan tot een elektrische schok leiden. Terugslag en bijbehorende waarschuwingenTerugslag is de plotselinge reactie als gevolg van een vasthakend of geblokkeerd draaiend inzetgereedschap, zoals een slijpschijf, steunschijf, draadborstel, enz. Vasthaken of blokkeren leidt tot abrupte stilstand van het ronddraaiende inzetgereedschap. Daardoor wordt een ongecontroleerd elektrisch gereedschap tegen de draairichting van het inzetgereedschap versneld op de plaats van de blokkering. Als bijvoorbeeld een slijpschijf in het werkstuk vasthaakt of blokkeert, kan de rand van de slijpschijf die in het werkstuk invalt, zich vastgrijpen. Daardoor kan de slijpschijf uitbreken of een terugslag veroorzaken.
Een terugslag is het gevolg van het verkeerd gebruik of onjuiste gebruiksomstandigheden van het elektrische gereedschap. Terugslag kan worden voorkomen door geschikte voorzorgsmaatregelen, zoals hieronder beschreven. a) Houd het elektrische gereedschap goed vast en breng uw lichaam en uw armen in een positie waarin u de terugslagkrachten kunt opvangen. Gebruik altijd de extra handgreep, indien aanwezig, om de grootst mogelijke controle te hebben over terugslagkrachten of reactiemomenten bij het op toeren komen. De bediener kan door geschikte voorzorgsmaatregelen de terugslag- en reactiekrachten beheersen. b) Werk bijzonder voorzichtig in de buurt van hoeken, scherpe randen, enz. Voorkom dat inzetgereedschappen van het werkstuk terugspringen en vastklemmen. Het ronddraaiende inzetgereedschap neigt er bij hoeken, scherpe randen of wanneer het terugspringt toe om zich vast te klemmen.
Dit veroorzaakt een controleverlies of terugslag. c) Gebruik geen getand zaagblad. Dergelijke inzetstukken veroorzaken vaak een terugslag of verlies van controle over het elektrische gereedschap. d) Beweeg het toebehoren steeds in dezelfde richting in het materiaal waarin de snijrand het materiaal verlaat (komt overeen met dezelfde richting waarin de spaanders worden uitgeworpen). Als het elektrische gereedschap in de verkeerde richting wordt bewogen, leidt dit ertoe dat het toebehoren uit het werkstuk breekt waardoor het elektrisch gereedschap in de aanvoerrichting wordt getrokken. e) Bij gebruik van draaivijlen, doorslijpschijven, hogesnelheidsfrezen of hardmetalen frezen moet het werkstuk altijd stevig vastgeklemd zijn. Deze schijven lopen vast als ze een beetje schuin in de gleuf staan, wat leidt tot terugslag. Wanneer een doorloopschijf vastloopt, breekt deze meestal af.
Wanneer een roterende vijl, snelfrees of hardmetalen frees vastloopt, springt deze meestal uit de gleuf waardoor men de controle over het apparaat kan verliezen.
Bijzondere waarschuwingen voor slijp- en doorslijpwerkzaamhedena) Gebruik alleen slijpschijven die voor uw elektrisch gereedschap worden aanbevolen en alleen voor de aanbevolen toepassingsgebieden. Slijp bijvoorbeeld nooit met het zijvlak van een doorslijpschijf. Doorslijpschijven zijn bedoeld voor de materiaalverwijdering met de rand van de schijf. Door krachtinwerking van opzij kunnen deze slijpschijven breken. b) Gebruik voor conische en rechte slijppennen met schroefdraad alleen onbeschadigde doornen van de correcte maat en lengte, zonder achtersnijding aan de schouder. Geschikte doornen verminderen de mogelijk van een breuk. c) Vermijd blokkeren van de doorslijpschijf of te hoge aanpersdruk. Voer geen overmatig diepe zaagsneden uit.
Een overbelasting van de doorslijpschijf verhoogt de belasting en het risico voor haken of blokkeren, waardoor het gevaar voor een terugslag of een breuk van de doorslijpschijf stijgt. d) Positioneer uw hand niet in de rotatierichting resp. achter de roterende doorslijpschijf. Als u de doorslijpschijf in het werkstuk van uw hand weg beweegt, kan het elektrische gereedschap in geval van een terugslag met de draaiende schijf direct in uw richtig worden geslingerd. e) Als de doorslijpschijf vastklemt of als u de werkzaamheden onderbreekt, schakelt u het elektrische gereedschap uit en houdt u het rustig tot de schijf tot stilstand is gekomen. Probeer nooit om de nog draaiende doorslijpschijf uit de groef te trekken. Anders kan een terugslag het gevolg zijn. Stel de oorzaak van het vastklemmen vast en maak deze ongedaan.
f) Schakel het elektrische gereedschap niet opnieuw in zolang het zich in het werkstuk bevindt. Laat de doorslijpschijf eerst het volledige toerental bereiken voordat u het doorslijpen voorzichtig voortzet. Anders kan de schijf vasthaken, uit het werkstuk springen of een terugslag veroorzaken. g) Ondersteun platen of grote werkstukken, om het risico op terugslag door een klemmende doorslijpschijf te beperken.
Grote werkstukken kunnen onder invloed van hun eigen gewicht doorbuigen. Het werkstuk dient aan beide kanten te worden ondersteund en dat zowel in de buurt van de insnijding als aan de randen. h) Wees bijzonder voorzichtig bij het insteekzagen in bestaande wanden of andere niet-zichtbare bereiken. De invallende doorslijpschijf kan bij het doorslijpen van gas- of waterleidingen, elektrische leidingen of andere objecten een terugslag veroorzaken. Bijzondere waarschuwingen voor schuurwerkzaamheden:a) Gebruik geen schuurbladen met te grote afmetingen, maar houd u aan de voorschriften van de fabrikant voor de maten van schuurbladen. Schuurbladen die over de rand van de steunschijf uitsteken, kunnen verwondingen veroorzaken en kunnen tot blokkeren, scheuren van de schuurbladen of terugslag leiden.
Bijzondere waarschuwingen voor werkzaamheden met draadborstels:a) Let op dat de draadborstel ook tijdens het normale gebruik draadstukken verliest. Overbelast de draden niet door een te hoge aanpersdruk. Wegvliegende draadstukken kunnen probleemloos door dunne kleding en/of de huid dringen. b) Laat een borstel ten minste één minuut op bedrijfssnelheid draaien, voordat u deze gebruikt. Gedurende deze tijd mag zich niemand vóór of op één lijn met de borstel bevinden. Tijdens de inlooptijd worden losse borstelharen of draden weggeslingerd. c) Keer de slingerrichting van de draaiende draadborstel van u weg. Bij het gebruik van deze borstels kunnen kleine deeltjes en minuscule draadsplinters met hoge snelheid worden weggeslingerd en in uw huid dringen. NEDERLANDSTECHNISCHE GEGEVENSTypeProductienummerAccuspanningNominaal toerentalSpantangdiameterSlijpsteen ø max. doorslijpschijf-ø max. Max.
Het kenmerkende A-gewogen geluidsniveau van de machine bedraagt:Geluidsdrukniveau / Onzekerheid KGeluidsvermogenniveau / Onzekerheid KDraag oorbeschermers. Trillingsinformatie: Totale trillingswaarden (vectorsom van drie richtingen) bepaald volgens EN 60745. Trillingsemissiewaarde ah / Onzekerheid K WAARSCHUWING. Lees alle veiligheidswaarschuwingen, voorschriften, afbeeldingen en specifi caties voor dit elektrische gereedschap. Als de onderstaande waarschuwingen niet worden opgevolgd, kan dit een elektrische schok, brand of ernstig letsel tot gevolg hebben. Bewaar alle waarschuwingen en voorschriften voor toekomstig gebruik.
VEILIGHEIDSINSTRUCTIES VOOR STAAFSLIJPERSAlgemene waarschuwingen voor slijpen, schuren, borstelen, polijsten en doorslijpen:Algemene veiligheidsinstructies voor het slijpena) Dit elektrisch gereedschap is bedoeld als slijp-, schuur-, draadborstel-, polijst-, snij- of doorslijpmachine. Lees alle waarschuwingen, instructies, specifi caties en bekijk alle afbeeldingen die bij dit elektrisch gereedschap horen. Als u de volgende aanwijzingen niet in acht neemt, kunnen een elektrische schok, brand en/of ernstig letsel het gevolg zijn. b) Gebruik uitsluitend toebehoren dat door de fabrikant speciaal voor dit elektrische gereedschap is voorzien en geadviseerd. Het feit dat u het toebehoren aan het elektrische gereedschap kunt bevestigen, waarborgt nog geen veilig gebruik.
c) Het toelaatbare toerental van het inzetgereedschap moet minstens even hoog zijn als het maximale toerental dat op het elektrische gereedschap is aangegeven. Toebehoren dat sneller draait dan toegestaan, kan breken en in het rond vliegen. d) De buitendiameter en de dikte van het inzetgereedschap moeten overeenkomen met de maatgegevens van het elektrische gereedschap. Inzetgereedschappen met onjuiste afmetingen kunnen niet voldoende afgeschermd of gecontroleerd worden.
e) Slijpschijf, slijpcilinder of ander toebehoren moet exact op de slijpspil of de spantang van het elektrische gereedschap passen. Toebehoren dat niet exact op de slijpspil van het elektrische gereedschap past, draait ongelijkmatig, trilt sterk en kan controleverlies over het gereedschap veroorzaken. f) Schijven met een opspandoorn, schuurtrommels, snijders of ander toebehoor moet volledig in de spanhuls of boorhouder passen. Het uitstekende of blootliggende deel van de doorn tussen het toebehoren en de spantang of klauwplaat moet minimaal zijn. Als de doorn onvoldoende wordt vastgehouden en/of het uitstekende deel te groot is, kan de gemonteerde schijf losraken en met hoge snelheid worden weggeslingerd. g) Gebruik geen beschadigde inzetgereedschappen.
Controleer voor het gebruik altijd inzetgereedschappen zoals slijpschijven op afsplinteringen en scheuren, steunschijven op scheuren of sterke slijtage en draadborstels op losse of gebroken draden. Als het elektrische gereedschap of het inzetgereedschap valt, dient u te controleren of het beschadigd is, of gebruik een onbeschadigd inzetgereedschap. Als u het inzetgereedschap hebt gecontroleerd en ingezet, laat u het elektrische gereedschap een minuut lang met het maximale toerental lopen. Daarbij dient u en dienen andere personen uit de buurt van het ronddraaiende inzetgereedschap te blijven. Beschadigde inzetgereedschappen breken meestal gedurende deze testtijd. h) Draag persoonlijke veiligheidsuitrusting. Draag al naargelang het gebruik een gelaatsbescherming, oogbescherming of veiligheidsbril.
Draag zo nodig een stofmasker, gehoorbescherming, veiligheidshandschoenen of speciale schorten die kleine slijp- en metaaldeeltjes van u verwijderd houden. De oogbescherming moet u beschermen tegen rondslingerende vreemde voorwerpen die bij verschillende toepassing ontstaan. Stof- en ademhalingsmaskers moeten het stof fi lteren dat tijdens het gebruik ontstaat.
Als u gedurende een langere periode aan lawaai bent blootgesteld, kan dit leiden WAARSCHUWING. De in dit informatieblad vermelde trillings- en geluidsniveaus zijn gemeten in overeenstemming met een standaard testmethode conform EN 60745 en kunnen worden gebruikt om gereedschap met elkaar te vergelijken. Deze kunnen ook worden gebruikt voor het vooraf evalueren van de blootstelling. De vermelde trillings- en geluidsniveaus gelden voor de meest gebruikelijke toepassingen van het gereedschap. Wanneer het gereedschap echter voor andere doeleinden of met andere hulpstukken gebruikt wordt of niet naar behoren onderhouden wordt, kan de mate van blootstelling over de hele werkperiode aanzienlijk hoger uitvallen.
Voor een nauwkeurige inschatting van de blootstelling aan trillingen en geluid moet ook de tijd in aanmerking worden genomen die het apparaat uitgeschakeld is of weliswaar loopt, maar niet werkelijk in gebruik is. Dit kan de waarde van de mate aan blootstelling over de hele werkperiode aanzienlijk verminderen. Bepaal extra veiligheidsmaatregelen ter bescherming van de gebruiker tegen de gevolgen van trillingen en/of geluid, bijvoorbeeld: onderhoud van het gereedschap en hulpstukken, warmhouden van de handen, organisatie van de werkprocessen. Accu-staafslijperNEDERLANDS.
46 47VERDERE VEILIGHEIDS- EN WERKINSTRUCTIESDraag persoonlijke veiligheidsuitrusting. Draag altijd een veiligheidsbril. Door het dragen van een geschikte veiligheidsuitrusting zoals een stofmasker, slipvast schoeisel, een veiligheidshelm of gehoorbescherming, vermindert u het risico voor letsel. Bij het schuren van metalen ontstaan vonken. Er op letten dat er geen personen in gevaar worden gebracht. In verband met het brandgevaar mogen zich geen brandbare materialen in de buurt (gebied waar de vonken vallebevinden. Geen stofafzuiging gebruikenVoorkom dat vonkenregen en slijpstof het lichaam raken. Gebruik alleen goed passende en onbeschadigde steeksleutels. De insteekgereedschappen moeten volledig concentrisch draaien. Gebruik geen onregelmatig draaiend insteekgereedschap. Vervang dit, voordat u verder werkt. Niet aan de draaiende delen komen.
Spanen of splinters mogen bij draaiende machine niet worden verwijderd. Machine onmiddellijk controleren als sterke trillingen optreden of andere gebreken worden vastgesteld. Controleer de machine om de oorzaak vast te stellen. Leg het gereedschap altijd pas neer nadat het tot stilstand is gekomen. In extreme omstandigheden (bijv. bij het glad slijpen van metalen met een opspandoorn en slijpschijf van gevulkaniseerde vezels) kan zich veel verontreiniging ophopen in de slijpmachine. Let op dat geen metalen onderdelen in de ventilatieopeningen terechtkomen, want dit kan leiden tot een kortsluiting. Gebruik en bewaar het toebehoren altijd volgens de instructies van de fabrikant. Bewerk geen asbesthoudende producten met dit gereedschap. Bepaal de samenstelling van het werkstuk, voordat u begint te werken. Asbest mag alleen worden verwijderd door gekwalifi ceerde vakmensen.
Het insteekgereedschap moet ten minste 10 mm diep worden ingestoken. Met de binnenmaat van de as L0 kan het maximaal toelaatbare toerental van het insteekgereedschap worden berekend op basis van de specifi caties van de fabrikant.
Dit mag niet lager zijn dan de maximale snelheid van het elektrische gereedschap. Het te bewerken werkstuk moet vast worden ingespannen als het niet door het eigen gewicht stabiel ligt. Verplaats het werkstuk nooit met de hand in de richting van het roterende insteekgereedschap. Verwijder stof en verontreiniging uit de spantang en reinig de opspandoorn van het insteekgereedschap, voordat u het bevestigt. Bescherm het insteekgereedschap tegen:• water en extreme vochtigheid• elk type oplosmiddel• extreme temperatuurschommelingen• neervallen en stotenBewaar insteekgereedschappen als volgt:• berg ze zo op, dat ze kunnen worden weggenomen zonder andere insteekgereedschappen te hinderen of te beschadigen• samen met de veiligheidsinstructiesZorg ervoor dat insteekgereedschap NIET neervalt, wegrolt of gestoten wordt. Schakel het apparaat onmiddellijk uit als het gereedschap blokkeert.
Schakel het apparaat niet in zolang het gereedschap geblokkeerd is; dit zou een terugslag met een hoog reactiemoment kunnen veroorzaken. Achterhaal en verhelp de oorzaak voor de blokkering van het gereedschap met inachtneming van de veiligheidsinstructies. Mogelijke oorzaken voor de blokkering:• kantelen in het te bewerken werkstuk• doorbreken van het te bewerken materiaal• overbelasting van het elektrische gereedschapGrijp niet in de lopende machine. Het inzetgereedschap heeft scherpe randen en kan tijdens het gebruik heet worden. WAARSCHUWING. Gevaar voor snij- en brandwonden– tijdens het gebruik van het inzetgereedschap– bij het neerleggen van het apparaat. Draag veiligheidshandschoenen bij het hanteren met de inzetgereedschappen.
Insteekgereedschap dat gevallen, weggerold, gestoten, aan extreme temperatuurschommelingen blootgesteld of met oplosmiddelen of vocht in contact geweest is, moet worden verwijderd. Voor alle werkzaamheden aan de machine de akku verwijderen. Verbruikte akku’s niet in het vuur of bij het huisvuil werpen.
Milwaukee biedt namelijk een milieuvriendelijke recyclingmethode voor uw oude akku’s. Wisselakku’s niet bij metalen voorwerpen bewaren (kortsluitingsgevaar. ). Wisselakku’s van het Akku-Systeem M12 alléén met laadapparaten van het Akku-Systeem M12 laden. Geen akku’s van andere systemen laden. breek accu's en laadtoestellen nooit open en bewaar ze alleen in droge ruimten. Tegen vocht beschermen. Onder extreme belasting of extreme temperaturen kan uit de accu accu-vloeistof lopen. Na contact met accu-vloeistof direct afwassen met water en zeep. Bij oogcontact direct minstens 10 minuten grondig spoelen en onmiddelijk een arts raadplegen. Waarschuwing. Voorkom brand, persoonlijk letsel of materiële schade door kortsluiting en dompel het gereedschap, de wisselaccu en het laadtoestel niet onder in vloeistoff en en waarborg dat geen vloeistoff en in de apparaten en accu's kunnen dringen.
Corrosieve of geleidende vloeistoff en zoals zout water, bepaalde chemicaliën, bleekmiddelen of producten die bleekmiddelen bevatten, kunnen een kortsluiting veroorzaken. VOORGESCHREVEN GEBRUIK VAN HET SYSTEEMDe rechte slijpmachine is bedoeld voor het schuren, doorslijpen, polijsten en borstelen van hout, kunststof en metaal. Hij is ideaal om moeilijk bereikbare plekken te bewerken. Neem in twijfelgevallen deaanwijzingen van de toebehorenfabrikant in acht. Het elektrische gereedschap is alleen geschikt voor de droge bewerking. Gebruik dit product alleen in overeenstemming met het beoogde gebruik. RESTRISICO'SZelfs bij correct gebruik van het product kunnen resterende gevaren niet volledig worden uitgesloten. De bediener dient de volgende punten in acht te nemen om eventuele risico's te vermijden:• Door vibraties veroorzaakt letsel.
Draag een gehoorbescherming en beperk de tijd waarin u aan het lawaai wordt blootgesteld. • Door vuildeeltjes veroorzaakt oogletsel. Draag altijd een veiligheidsbril, een stevige lange broek en vast schoeisel. • Inademen van toxische stoff en. TOEBEHOREN/SNELHEID KIEZENToebehoren Materiaal SnelheidSlijppunt Hout 2Staal 3Aluminium 2Staalfrees Hout 6Kunststof 2Staal 2Aluminium 3Slijpsteen Kunststof 2Staal 6Aluminium 1Draadborstel Staal 2Aluminium 2Polijstpunt Hout 1Kunststof 1Staal 1Aluminium 1Slijpschijf Hout 6Kunststof 1Staal 6Aluminium 6NEDERLANDSBoorpunt Hout 6Kunststof 1Staal 3Aluminium 3Frees Hout 6OPMERKINGEN OVER LI-ION-ACCU'SGebruik van li-ion-accu'sLangere tijd niet toegepaste akku’s vóór gebruik altijd naladen. Een temperatuur boven de 50°C vermindert de capaciteit van de accu. Langdurige verwarming door zon of hitte vermijden.
De aansluitkontakten aan het laadapparaat en de akku schoonhouden. Voor een optimale levensduur moeten de accu's na het gebruik volledig opgeladen worden. Voor een zo lang mogelijke levensduur van de accu's dienen deze na het opladen uit het laadtoestel te worden verwijderd. Bij een langere opslag van de accu dan 30 dagen:Bewaar de accu op een droge plaats bij een temperatuur van minder dan 27 °C. Accu bij ca. 30 % - 50 % van de laadtoestand bewaren. Accu om de 6 maanden opnieuw opladen. Overbelastingsbeveiliging voor li-ion-accu'sBij overbelasting van de accu door zeer hoog stroomverbruik, bijv. extreem hoge draaimomenten, klemmen van de boor, plotseling stoppen of kortsluiting, vibreert het elektrische gereedschap gedurende 5 seconden, de laadweergave knippert en het elektrische gereedschap schakelt automatisch uit.
Om het gereedschap weer in te schakelen, moet u de drukschakelaar loslaten en vervolgens weer inschakelen. Onder extreme belastingen wordt de accu te heet. In dit geval knipperen alle lampen van de laadweergave totdat de accu afgekoeld is. Na het doven van de laadweergave kunt u weer verder werken.
Transport van lithium-ionen-accu'sLithium-ionen-accu's vallen onder de wettelijke bepalingen inzake het transport van gevaarlijke goederen. Voor het transport van deze accu's moeten de lokale, nationale en internationale voorschriften en bepalingen in acht worden genomen. • Verbruikers mogen deze accu's zonder meer over de weg transporteren. • Het commerciële transport van lithium-ionen-accu's door expeditiebedrijven is onderhevig aan de bepalingen inzake het transport van gevaarlijke goederen. De verzendingsvoorbereidingen en het transport mogen uitsluitend worden uitgevoerd door dienovereenkomstig opgeleide personen. Het complete proces moet vakkundig worden begeleid. Onderstaande punten moeten bij het transport van accu's in acht worden genomen:• Waarborg ter vermijding van kortsluitingen dat de contacten beschermd en geïsoleerd zijn.
• Let op dat het accupack in de verpakking niet kan verschuiven. • Beschadigde of lekkende accu's mogen niet worden getransporteerd. Neem voor meer informatie contact op met uw expeditiebedrijf. REINIGINGAltijd de luchtspleten van de machine schoonhouden. ONDERHOUDGebruik uitsluitend Milwaukee toebehoren en onderdelen. Indien componenten die moeten worden vervangen niet zijn beschreven, neem dan contact op met een offi cieel Milwaukee servicecentrum (zie onze lijst met servicecentra). Zo nodig kan een explosietekening van het apparaat worden aangevraagd bij uw klantenservice of direct bij Techtronic Industries GmbH, -Eyth-Straße 10, 71364 Winnenden, Duitsland onder vermelding van het machinetype en het zescijferige nummer op het typeplaatje. SYMBOLENLees de instructies zorgvuldig door voordat u het apparaat in gebruik neemt. LET OP. WAARSCHUWING. GEVAAR.
Voor alle werkzaamheden aan de machine de akku verwijderen. Bij het werken met de machine altijd een veiligheidsbril dragen. Draag derhalve een geschikt stofbescermingsmasker. Draag veiligheidshandschoenen. Geen kracht uitoefenen. Toebehoren - Wordt niet meegeleverd.
Is apart leverbaar. Zie hiervoor het toebehorenprogramma. Afgedankte batterijen en afgedankte elektrische en elektronische apparatuur mogen niet samen via het huisafval worden afgevoerd. Afgedankte batterijen en afgedankte elektrische en elektronische apparatuur moeten gescheiden ingezameld en afgevoerd worden. Verwijder afgedankte batterijen, afgedankte accu's en verlichtingsmiddelen uit de apparatuur voordat u deze afvoert. Informeer bij uw gemeente of bij uw vakhandelaar naar recyclingbedrijven en inzamelpunten. Al naargelang de lokaal van toepassing zijnde voorschriften kunnen detailhandelaren verplicht zijn om afgedankte batterijen, afgedankte elektrische en elektronische apparatuur kosteloos terug te nemen. Geef uw afgedankte batterijen, afgedankte elektrische en elektronische apparatuur af voor recycling en help zo mee om de behoefte aan grondstoff en te verminderen.
Afgedankte batterijen (vooral lithium-ion-batterijen), afgedankte elektrische en elektronische apparatuur bevatten waardevolle, recyclebare materialen die, mits ze niet milieuvriendelijk worden afgevoerd, negatieve gevolgen kunnen hebben voor het milieu en uw gezondheid. Verwijder persoonlijke gegevens van uw afgedankte apparatuur voordat u deze afvoert. Draairichtingn0Onbelast toerentalVSpanningGelijkstroomEuropees symbool van overeenstemmingBritse conformiteitsmarkeringOekraïens symbool van overeenstemmingEurAsian-symbool van overeenstemming.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Milwaukee M12 BLROT stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Slijpmachine Milwaukee
Handleiding Slijpmachine
Nieuwste handleidingen voor Slijpmachine