Livarno Lux IAN 273026 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Livarno Lux IAN 273026 (67 pagina’s), behorend tot de categorie Verlichting. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 29 mensen en kreeg gemiddeld 4.4 sterren uit 3 reviews. Heb je een vraag over Livarno Lux IAN 273026 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Livarno Lux |
| Categorie: | Verlichting |
| Model: | IAN 273026 |
Handleiding Livarno Lux IAN 273026 – volledige tekst
32 NL/BELED-Solar-bollamp Correct gebruikDe lamp op zonne-energie is bestemd voor deco-ratieve verlichting buitenshuis. Het product is niet bestemd voor commerciële doeleinden. Dit product is niet geschikt voor de verlichting van kamers in privéhuis-houdens. Dit product is geschikt voor extreme tempera-turen onder -20 °C.De ingebouwde zonne-module van het artikel zet bij zonlicht het licht in elektrische energie om en slaat deze op in de NiMH-accu. Het licht schakelt zich bij schemering in.De ingebouwde lichtdioden zijn uiterst duurzame en energiebesparende lampjes.De verlichtingsduur is afhankelijk van de zonnestra-ling, de invalshoek van het licht op de zonnecel en de temperatuur (op basis van de temperatuuraf-hankelijkheid van de accucapaciteit).
Verticale lichtinval bij temperaturen boven het vriespunt is hiervoor ideaal.De accu bereikt pas na meerdere laad- en ontlaad-cycli de maximale capaciteit. Beschrijving van de onderdelen1 Aardnagel2 Afstandsbuis ca. 7 cm3 Afstandsbuis ca. 20 cm (voor IAN 273025); ca. 17 cm (voor IAN 273026); ca. 25 cm (voor IAN 273027)4 Kogel5 Zonne-module6 Aan- / uit-knop7 Kruiskop schroeven (behuizing)8 Behuizing9 Kruiskop schroeven (deksel)10 Deksel11 AAA accu12 Zonnecel Omvang van de leveringControleer de levering altijd direct na het uitpakken op volledigheid en optimale staat van het product.1 Grondspies 11 Afstandsbuis ca. 7 cm 21 Afstandsbuis ca. 20 cm (voor IAN 273025); ca. 17 cm (voor IAN 273026); ca. 25 cm (voor IAN 273027) 31 Kogel 4
33 NL/BE1 Zonne-module incl. LED en accu Ni-Mh, AAA / 1,2 V / 300 mAh 51 Montagehandleiding Technische gegevensAccu: 1 x Ni-Mh-accu / AAA / 1,2 V / 300 mAhVerlichtingsmiddel: 1 x LED (niet vervangbaar)Nominaal vermogen: 0,2 W per LEDBeschermingsklasse: IP44 (spatwaterdicht)Zonnecel: 50 mA, multikristallijnAfmetingen:Lamp op zonne-energie (zonder grondpen): ca. 42 x 20 cm (h x Ø) (voor IAN 273025); ca 34 x 15 cm (h x Ø) (voor IAN 273026); ca 51 x 25 cm (h x Ø) (voor IAN 273027)Grondpen: 10 cm (h) VeiligheidsinstructiesMaak u voor de eerSte ingeBruiknaMe van het Product vertrouwd Met alle Be-dieningS- en veiligheidSvoorSchriften! geef alle docuMenten Mee wanneer u het Product aan derden doorgeeft! LE-VENSGEVAAR EN KANS OP ONGEVALLEN BIJ KLEUTERS EN KINDEREN! Houd accu‘s uit de buurt van kinderen. Laat de accu‘s niet rondslingeren.
Het gevaar bestaat dat deze door kinderen of huisdieren worden ingeslikt. Raadpleeg bij inslikken onmiddellijk een arts. Kinderen of personen met onvoldoende kennis over of ervaring in de omgang met het appa-raat of met beperkte lichamelijke, sensorische of geestelijke vermogens mogen het apparaat niet zonder toezicht of voorafgaande instructie door een voor hun veiligheid verantwoordelijke persoon gebruiken. Kinderen moeten onder toezicht staan, zodat ze niet met het apparaat kunnen spelen. Laat kinderen nooit zonder toezicht bij het verpakkingsmateriaal. Er bestaat kans op ver-stikking door verpakkingsmateriaal. Kinderen onderschatten vaak de gevaren. Houd kinde-ren altijd uit de buurt van het product. Dit product is geen speelgoed en hoort niet thuis in kinderhanden. Kinderen begrijpen de gevaren die door de omgang met elektrische producten ontstaan niet.
34 NL/BE Gebruik het artikel niet als u beschadigingen constateert. GEVAAR EXPLOSIEGE-VAAR! Gebruik de lamp op zonne-energie niet in een explo-sieve omgeving waarin zich brandbare dam-pen, gassen of stoffen bevinden. Productspecifieke veiligheidsinstructies Stel de lamp op zonne-energie niet bloot aan sterke trillingen of sterke mechanische belas-tingen. Let erop, dat de zonnecel niet verontreinigd of in de winter met sneeuw en ijs bedekt is. Hierdoor wordt de werking van de zonnecel belemmerd. Lage temperaturen hebben een negatieve in-vloed op de gebruiksduur van de accu. Als u de lamp op zonne-energie langere tijd niet ge-bruikt, bijv. in de winter, moet hij gereinigd en op een droge, warme plaats bewaard worden. Neem in geval van beschadigingen, repara-ties of andere problemen aan de lamp op zonne-energie contact op met een elektricien. De LEDs kunnen niet worden vervangen.
GEVAAR EXPLOSIEGE-VAAR! Gebruik alléén accu‘s van het vermelde type. Andere accu‘s / batterijen kunnen tijdens het opladen explo-deren. GEVAAR KANS OP LETSEL! Controleer dat als u de lamp op zonne-energie verwijdert, u ook de bodemplaat en de grondpen verwijderd, zo-dat deze geen gevaar vormen (bijv. struikelen). GEVAAR BRANDGEVAAR! De lamp op zonne-energie mag niet worden ingeschakeld, als deze zich nog in de verpakking bevindt. Veiligheidsinstructies voor accu’s Uit verouderde of verbruikte accu‘s kunnen chemische vloeistoffen lekken. Deze kunnen het product beschadigen. Verwijder daarom de batterijen als u de lamp op zonne-energie gedurende een langere periode niet gebruikt. GEVAAR BRANDGEVAAR! Accu’s mogen niet worden kortge-sloten. Daardoor kunnen ze over-verhit raken, in brand vliegen of exploderen. GEVAAR EXPLOSIEGE-VAAR! Gooi batterijen nooit in open vuur of water.
35 NL/BEbeschadigde accu‘s kunnen bij contact met de huid chemische brandwonden veroorzaken. Gebruik daarom in dergelijke gevallen ge-schikte veiligheidshandschoenen. GEVAAR KANS OP IRRI-TATIE. Lekkende accu‘s kunnen chemische brandwonden veroorza-ken. Let erop, dat de batterijvloeistof niet in contact komt met uw huid resp. uw ogen. Mocht dit toch gebeuren, dient u de batterijvloeistof zo mogelijk direct onder stromend, koud water te verwijderen. Raadpleeg voor de zekerheid een arts. Ingebruikname Lamp monteren Haal de afzonderlijke onderdelen uit de ver-pakking en monteer de lamp op zonne-ener-gie volgens afbeelding A. Hier heeft u twee keuzemogelijkheden: met behulp van afstands-buis 3 komt de lamp op zonne-energie op een hoogte van ca. 42 cm (voor IAN 273025); ca 34 cm (voor IAN 273026); ca 51 cm (voor IAN 273027) (zie afb. B); met behulp van afstandsbuis 2 op een hoogte van ca.
29 cm (voor IAN 273025); ca. 24 cm (voor IAN 273026); ca. 34 cm (voor IAN 273027) (zie afb. C). Steek de geselecteerde afstandsbuis 2 resp 3 in de hiervoor bestemde uitsparing van de zonne-module 5 (zie afb. A). Steek aansluitend de grondpen 1 in de on-derzijde van de afstandsbuis 2 resp. 3 (zie afb. A). Lamp plaatsenAanwijzing: de lamp op zonne-energie kan on-afhankelijk van een stroombron worden geplaatst. Gebruik de lamp op zonne-energie alleen met de meegeleverde grondpen 1. Steek de gemonteerde lamp op zonne-energie zover in de grond (het gazon, een bloemperk) dat hij stabiel staat. Aangezien de lamp afhan-kelijk is van zonne-energie, moet u voor het plaatsen rekening houden met de volgende punten: 1. Kies een plaats, waar de zonne-module 5 overdag wordt blootgesteld aan direct zonlicht. 2.
Plaats de lamp op zonne-energie zodanig, dat de zonne-module 5 niet afgedekt wordt of in de schaduw staat (bomen, dak, etc. ). 3. Zorg ervoor dat de zonne-module 5 niet door een andere lichtbron, bijv.
36 NL/BElichtbronnen pas midden in de nacht tijd- en bewegingsafhankelijk worden ingeschakeld. Lamp voor de eerste inge-bruikname voorbereidenAanwijzing: de lamp op zonne-energie heeft een schemersensor en een aan- / uit-schakelaar 6. De verlichtingsduur bedraagt bij een volledig op-geladen accu ca. 6 tot 8 uur. Draai de kogel 4 tegen de wijzers van de klok in van de zonne-module 5 af. Zet voor de eerste ingebruikname de aan- / uit-schake-laar 6 op ON. Draai de kogel 4 met de wijzers van de klok tot aan de aanslag weer op de zonne-module 5 vast en plaats in de zon. Lamp aan- / uitschakelen Zet de aan- / uit-schakelaar 6 op ON. Bij het invallen van de duisternis wordt de lamp automatisch ingeschakeld. Tijdens de dage-raad gaat de lamp weer automatisch uit. Zet de aan- / uit-schakelaar 6 op OFF. De lamp op zonne-energie is voortdurend uitge-schakeld.
Accu vervangenAanwijzing: de accu 11 is bedoeld voor lang-durig gebruik. Het kan echter nodig zijn om in geval van een langere gebruiksduur de accu te vervan-gen. Accu‘s zijn onderhevig aan natuurlijke slijtage en het vermogen kan afnemen. Voor optimale prestaties dient u de accu‘s elke 12 maanden te vervangen.Vervang de accu‘s overeenkomstig afbeeldingen D–F. Schroef de kogel 4 tegen de wijzers van de klok in los. Zet de aan- / uit-schakelaar 6 van de lamp 5 op OFF. Verwijder de zonne-module 5 van de af-standsbuis 2 resp. 3. Draai beide schroeven 7 aan de onderzijde met behulp van een geschikte kruisschroeven-draaier linksom open en verwijder de behuizing 8 van de rest van de module (zie afb. D). Draai daarna de drie schroeven 9 aan de onderzijde van het deksel met behulp van een geschikte kruisschroevendraaier linksom open en verwijder het deksel 10 van de rest van de module (zie afb.
E). Verwijder de accu 11 en vervang deze door een nieuwe, geladen accu van hetzelfde type (zie „Technische gegevens“). Let tijdens het plaatsen van de accu op de juiste polariteit (+ / -) (zie afb. F).
37 NL/BE Plaats het deksel 10 nu weer op de zonnecel 12 en fixeer deze met de beide schroeven 9 rechtsom. Plaats vervolgens de behuizing 8 weer terug en fixeer deze met de beide schroeven 7 rechtsom. Steek de zonne-module 5 weer op afstands-buis 2 resp. 3. Zet de aan- / uit-schakelaar 6 weer op ON. Draai de kogel 4 rechtsom op de zonne-mo-dule 5 tot aan de aanslag weer vast. Storingen oplossenOpmerking: Het apparaat bevat gevoelige elektronische componenten. Daarom is het moge-lijk dat het door radiografische apparaten in de directe omgeving verstoord wordt. Dit kunnen bijv. mobiele telefoons, draadloze babyfoons, CB-zen-ders, radiografische afstandsbedieningen / andere afstandsbedieningen en magnetrons zijn.
Bij even-tuele functionele storingen moeten mogelijke storings-bronnen uit de omgeving van het product worden verwijderd.Opmerking: Elektrostatische ontladingen kun-nen tot functiestoringen leiden. Verwijder in geval van dergelijke functionele storingen even de accu‘s en plaats ze opnieuw.Aanwijzing: het vermogen van de accu is af-hankelijk van het weer in de zomer groter dan in de winter.Storing Oorzaak OplossingLEDs branden nietOmgeving is te licht resp. licht van an-dere licht-bronnen valt op de lamp op zonne-energieKies voor een an-dere plaats (op een afstand van bijvoor-beeld tuin- of straat-verlichting)LEDs branden slechts zwakAccu is niet volledig op-geladen of defectLaad de accu in een lader resp. ver-vang hem door een nieuwe accu (zie “Accu vervangen“)LEDs branden nietLEDs zijn defectDe LEDs kunnen niet worden vervan-gen.
Voer het pro-duct vakkundig af (zie “Afvoer“) Onderhoud / reinigingOpmerking: de lichtdioden kunnen niet worden vervangen. De lamp op zonne-energie is onder-houdsvrij.
38 NL/BE Gebruik in géén geval bijtende reinigingsmid-delen. Reinig de lamp op zonne-energie regelmatig met een droge, pluisvrije doek. Gebruik een iets vochtige doek voor het verwijderen van hardnekkige verontreinigingen. Vervang de accu‘s als de verlichtingsduur on-danks veel zonlicht na een korte tijd duidelijk vermindert (zie hoofdstuk „Accu vervangen“). Gebruik uitsluitend accu‘s van de juiste grootte en het aanbevolen type (zie hoofdstuk ‚Tech-nische gegevens‘). AfvoerenDe verpakking bestaat uit milieuvriendelijke grondstoffen die u via de plaatselijke recycling-containers kunt afvoeren. Informatie over de mogelijkheden om het uitge-diende artikel na gebruik af te voeren, verstrekt uw gemeentelijke overheid. Gooi het afgedankte product omwille van het milieu niet weg via het huisvuil, maar geef het af bij het daarvoor be-stemde depot of het gemeentelijke mili-eupark.
Over afgifteplaatsen en hun openingstijden kunt u zich bij uw aan-gewezen instantie informeren. Defecte of verbruikte accu‘s moeten volgens de richtlijn 2006 / 66 / EG en aanpassingen daarop worden gerecycled. Geef de accu‘s en / of het apparaat af bij de daarvoor bestemde verzamel-stations. Milieuschade door onjuiste afvoer van accu‘s. Accu‘s mogen niet via het huisvuil worden afgevoerd. Ze kunnen giftige zware metalen bevatten en val-len onder het chemisch afval. De chemische sym-bolen van de zware metalen zijn: Cd = cadmium, Hg = kwik, Pb = lood. Geef verbruikte batterijen daarom af bij een gemeentelijk inzamelpunt. GarantieHet apparaat wordt volgens strenge kwaliteitsricht-lijnen zorgvuldig geproduceerd en voor levering grondig getest. In geval van schade aan het product kunt u rechtmatig beroep doen op de verkoper van het product.
Deze wettelijke rechten worden door onze hierna vermelde garantie niet beperkt. U ontvangt op dit apparaat 3 jaar garantie vanaf de aankoopdatum. De garantieperiode start op de dag van aankoop. Bewaar de originele kassa-bon alstublieft.
39 NL/BEWanneer binnen 3 jaar na de aankoopdatum van dit product een materiaal- of productiefout optreedt, dan wordt het product door ons – naar onze keuze – gratis voor u gerepareerd of vervangen. Deze garantie komt te vervallen als het product bescha-digd wordt, niet correct gebruikt of onderhouden wordt. De garantie geldt voor materiaal- en productiefou-ten. Deze garantie is niet van toepassing op pro-ductonderdelen, die onderhevig zijn aan normale slijtage en hierdoor als aan slijtage onderhevige onderdelen gelden (bijv. batterijen) of voor bescha-digingen aan breekbare onderdelen, zoals bijv. schakelaars, accu’s of dergelijke onderdelen, die gemaakt zijn van glas.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Livarno Lux IAN 273026 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Verlichting Livarno Lux
Handleiding Verlichting
Nieuwste handleidingen voor Verlichting