Liebherr FNd 5056-20 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Liebherr FNd 5056-20 (22 pagina’s), behorend tot de categorie Vriezer. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 46 mensen. Heb je een vraag over Liebherr FNd 5056-20 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Liebherr |
| Categorie: | Vriezer |
| Model: | FNd 5056-20 |
Handleiding Liebherr FNd 5056-20 – volledige tekst
Inhoudsopgave1 Het apparaat in vogelvlucht. 21. 1 Leveringsomvang. 21. 2 Apparaten- en uitrustingsoverzicht. 31. 3 Toepassingsgebied van het apparaat. 31. 4 Conformiteit. 31. 5 EPREL-database. 32 Algemene veiligheidsvoorschriften. 33 In gebruik nemen. 53. 1 Apparaat inschakelen. 53. 2 Uitrusting aanbrengen. 54 Levensmiddelenbeheer. 54. 1 Levensmiddelen opslaan. 54. 2 Opslagtijden. 65 Energie sparen. 66 Bediening. 66. 1 Bedienings- en weergave-elementen. 66. 1. 1 Status-weergave. 66. 1. 2 Navigatie. 66. 1. 3 Symbolen. 76. 2 Bedieningslogica. 76. 2. 1 Functie activeren / deactiveren. 76. 2. 2 Functiewaarde selecteren. 76. 2. 3 Instelling activeren / deactiveren. 76. 2. 4 Instellingswaarde selecteren. 86. 2. 5 Klantenmenu oproepen. 86. 3 Functies. 8Temperatuur. 8SuperFrost. 8PartyMode. 8EnergySaver. 9IceMaker / MaxIce*. 96. 4 Instellingen. 9Taal. 9WLAN-verbinding tot stand brengen.
Paragrafen die alleen voor bepaalde apparaten vantoepassing zijn, zijn gekenmerkt met een sterretje (*). Handelingsinstructies zijn gemarkeerd met een , hande-lingsresultaten met een. Deze gebruiksaanwijzing geldt voor:FN c 46/50/52. FN d 42/46/50. FN (sd) d 52. (i)SFN bs/sd/st d 52. (i)GNex 1460-c1 Het apparaat in vogelvlucht1. 1 LeveringsomvangControleer alle onderdelen op transportschade. Neem bij op- ofaanmerkingen contact op met de handelaar of de klantenser-vice (zie 9. 4 Klantenservice). De levering bestaat uit de volgende onderdelen:-Rechtopstaand apparaat-Uitrusting (afhankelijk van het model)-Montagemateriaal (afhankelijk van het model)-„Quick Start Guide”-„Installation Guide”-ServicebrochureHet apparaat in vogelvlucht2 * afhankelijk van model en uitvoering.
1. 2 Apparaten- en uitrustingsoverzichtFig. 1 VoorbeeldweergaveUitrusting(1) (8)Bedieningselementen Invriesblad, koelaccu’s(2) Verlichting, statusweer-gave*(9) IJsblokjesschaal*(3) Typeplaatje IJsblokjesschep*(10)(4) (11)Lade opklapbaar* NoFrost(5) SpaceBox Ventilatiesleuf(12)(6) IceTower* VarioSpace(13)(7) IceMaker* / EasyTwist-Ice*(14) Stelvoeten (voor), trans-portrollen (achter), draag-greep boven (achter) enonder (voor)AanwijzinguDraagplateaus, laden of manden zijn in de leveringstoe-stand geplaatst voor een optimale energie-efficiëntie. Veran-deringen in de opstelling binnen de gegeven inschuifmo-gelijkheden van bijv. draagplateaus in het koelgedeelte,hebben echter geen effect op het energieverbruik. 1.
3 Toepassingsgebied van het appa-raatGebruik volgens de voorschriftenHet apparaat is uitsluitend geschikt voor hetkoelen van levensmiddelen voor huishoudelijkeof soortgelijke doeleinden. Hieronder valt bijv. het gebruik-in privékeukens, ontbijtgelegenheden,-door gasten in landhuizen, hotels, motels enandere accommodaties,-bij catering en vergelijkbare service in degroothandel. Het apparaat is niet bestemd voor gebruik alsinbouwapparaat. Alle andere toepassingen zijn niet toegestaan.
Voorzienbaar verkeerd gebruikDe volgende toepassingen zijn uitdrukkelijkverboden:-Opslag en koeling van medicijnen, bloed-plasma, laboratoriumpreparaten of vergelijk-bare, overeenkomstig de Europese richtlijn2007/47/EG medische hulpmiddelen, tengrondslag liggende stoffen en producten-Gebruik in explosiegevaarlijke gebiedenVerkeerd gebruik van het apparaat kan totbeschadigingen van de opgeslagen goederenof het bederf hiervan leiden. KlimaatklassenHet apparaat kan afhankelijk van de klimaat-klasse, bij begrensde omgevingstemperaturen,worden gebruikt. De voor uw apparaat betref-fende klimaatklasse staat op het typeplaatjevermeld. AanwijzinguOm een probleemloze werking te waar-borgen, moet de aangegeven omgevingstem-peratuur worden aangehouden.
Klimaatklasse voor omgevingstemperaturenSN, N t/m 32 °CST t/m 38 °CT t/m 43 °CEen probleemloze werking van het apparaatis gewaarborgd tot een omgevingstemperatuurvan 0 °C. *Een probleemloze werking van het apparaatis gewaarborgd tot een omgevingstemperatuurvan -15 °C. *1. 4 ConformiteitDe koudemiddelkringloop is op dichtheid gecontroleerd. Hetapparaat voldoet aan de toepasbare veiligheidsbepalingenen de richtlijnen 2014/35/EU, 2014/30/EU, 2009/125/EG,2011/65/EU, 2010/30/EU en 2014/53/EU. De volledige tekst van de EU-conformiteitsverklaring isbeschikbaar op het volgende internetadres: www. Liebherr. com1. 5 EPREL-databaseVanaf 1 maart 2021 zijn informatie over etikettering inzakeenergieverbruik en vereisten inzake ecologisch ontwerpte vinden in de Europese productdatabase (EPREL). Ukrijgt toegang tot de productdatabase via de link https://eprel. ec. europa. eu/.
een gebrek aan ervaring en kennis wordengebruikt onder toezicht van een derde ofmet betrekking tot het veilige gebruik vanhet apparaat zijn onderwezen en de gevarenkennen en begrijpen. Kinderen mogen nietmet het apparaat spelen. De reiniging en hetonderhoud mag niet door kinderen zondertoezicht worden uitgevoerd. Kinderen van 3-8jaar mogen het apparaat inladen en uitladen. Kinderen jonger dan 3 jaar dienen uit de buurtvan het apparaat te worden gehouden, als hetapparaat niet continu onder toezicht staat. -Als u het stroomsnoer van het apparaat uithet stopcontact trekt, altijd bij de stekkernemen. Niet aan het snoer trekken. -Trek, in geval van een storing, de stekker uithet stopcontact of schakel de beveiliging uit. -Beschadig het netsnoer niet. Gebruik hetapparaat niet wanneer het netsnoer defect is.
-Reparaties en ingrepen aan het apparaatalleen door de klantenservice of ander hier-voor opgeleid vakpersoneel laten uitvoeren. -Het apparaat alleen conform de beschrijvingin de handleiding monteren, aansluiten enafvoeren. -Bewaar deze gebruiksaanwijzing zorgvuldigen geef hem eventueel aan de volgende eige-naar door. -De fabrikant is niet aansprakelijk voor schadedie door een verkeerde aansluiting aan dewatervoorziening is ontstaan. *Brandgevaar:-Het gebruikte koelmiddel (gegevens ophet typeplaatje) is milieuvriendelijk maarbrandbaar. Koelmiddel dat ontsnapt kanontbranden. •Pijpleidingen van het koelcircuit nietbeschadigen. •Vermijd het hanteren van ontstekings-bronnen in de binnenkant van het apparaat. •Binnen het apparaat geen elektrischetoestellen gebruiken (bijv. stoomreinigers,verwarmingen, ijsmakers, enz. ).
Zulke spuitbussen zijn herkenbaaraan de op de verpakking vermelde inhouds-stoffen of een vlammensymbool. Eventueelontsnappende gassen kunnen door elektri-sche componenten vlam vatten. -Houd brandende kaarsen, lampen en anderevoorwerpen met open vlammen uit de buurtvan het apparaat, zodat ze geen brandveroorzaken. -Alkoholische dranken of andere verpakkingendie alcohol bevatten, mogen uitsluitend goedafgesloten worden bewaard. Eventueel uittre-dende alcohol kan door elektrische compo-nenten vlam vatten. Gevaar voor vallen en omkiepen:-Plint, laden, deuren enz. niet als voetensteunof om te leunen misbruiken. Dit geldt in hetbijzonder voor kinderen. Gevaar voor voedselvergiftiging:-Te lang opgeslagen levensmiddelen niet meernuttigen.
Gevaar voor bevriezingen, gevoelloosheiden pijn:-Vermijd permanent contact van de huid metkoude oppervlakken of gekoelde/bevrorenproducten of tref beschermende maatre-gelen, gebruik bijvoorbeeld handschoenen. Gevaar voor verwonding en beschadiging:-Hete stoom kan letsel tot gevolg hebben. Voor het ontdooien geen elektrische kachel-tjes of stoomreinigers, open vuur of ontdoois-pray gebruiken. -IJs niet met scherpe voorwerpen verwijderen. Klemgevaar:-Bij het openen en sluiten van de deur nietin het scharnier grijpen. Vingers kunnen inge-klemd raken. Symbolen op het apparaat:Het symbool kan zich op de compressorbevinden. Het heeft betrekking op de oliein de compressor en wijst op het volgendegevaar: Kan bij het inslikken en indringen inde luchtwegen dodelijk zijn. Deze aanwijzingis alleen voor het recyclingproces van belang. In de normale modus bestaat er geen gevaar.
Het symbool bevindt zich op de compressoren wijst op het gevaar van ontvlambarestoffen. De sticker niet verwijderen. Deze of een vergelijkbare sticker kan op deachterkant van het apparaat zijn aangebracht. Deze heeft betrekking op de schuimpanelenin de deur en/of de behuizing. Deze aanwij-zing is alleen voor het recyclingproces vanbelang. De sticker niet verwijderen.
GEVAAR duidt een direct gevaar aan, diede dood of ernstig lichamelijk letseltot gevolg kan hebben wanneer ditgevaar niet vermeden wordt. WAAR-SCHUWINGduidt een gevaarlijke situatie aan,die de dood of ernstig lichame-lijk letsel tot gevolg kan hebbenwanneer dit gevaar niet vermedenwordt. VOORZICHTIGduidt een gevaarlijke situatie aan,die licht of middelzwaar lichame-lijk letsel tot gevolg kan hebbenwanneer dit gevaar niet vermedenwordt. LET OP duidt een gevaarlijke situatie aan,die materiële schade tot gevolg kanhebben wanneer dit gevaar nietvermeden wordt. Aanwijzing duidt op nuttige informatie en tips. 3 In gebruik nemen3. 1 Apparaat inschakelenZorg ervoor dat aan de volgende eisen zijn voldaan:qHet apparaat is overeenkomstig de montagehandleidinggeplaatst en aangesloten. qAlle bevestigingsstrips, plak- en beschermfolie en de trans-portbeveiligingen in en op het apparaat zijn verwijderd.
qAlle reclame-inserts zijn uit de laden verwijderd. uApparaat inschakelen in de weergave. Fig. 2 uNa het inschakelen van het apparaat de taal selecteren. Fig. 3 uDaarna wordt het statusbeeldscherm weergegeven. uAls de DemoMode samen met het blauwe beeldschermna het inschakelen van het apparaat wordt weergegeven,kan de DemoMode binnen de volgende 5 minuten wordengedeactiveerd. Fig. 4 uDemoMode 3 seconden lang indrukken. wDemoMode is gedeactiveerd. AanwijzingDe fabrikant adviseert:uDiepvriesproducten bij -18 °C of kouder in de diepvriezerleggen. 3. 2 Uitrusting aanbrengenuBijgevoegde uitrusting aanbrengen om het apparaat opti-maal te gebruiken. uSmartDevice-bakje verkrijgen en gebruiken (zie https://smartdevice. liebherr. com/install). *uSmartDevice-app installeren (zie https://apps. home. liebherr. com/).
1 Levensmiddelen opslaanWAARSCHUWINGBrandgevaaruGeen elektrische apparaten in het levensmiddelengedeeltevan het apparaat gebruiken, wanneer deze daarvoor nietdoor de fabrikant zijn aanbevolen. AanwijzingHet energieverbruik stijgt en het koelvermogen neemt af als deontluchting niet toereikende is. uHoud de luchtopening altijd vrij. Bij de opslag van levensmiddelen ervoor zorgen dat:qVentilatieopeningen aan de achterkant vrij zijn. qVentilatieopeningen op de ventilator vrij zijn. qLevensmiddelen goed zijn verpakt. qRauw vlees of vis bevindt zich in schonen, afgeslotenbakjes, zodat deze geen contact met andere levensmid-delen kunnen maken of op ander voedsel kunnen druipen. qLevensmiddelen zijn op afstand opgeslagen, zodat de luchtgoed kan circuleren. AanwijzingHet niet opvolgen van deze gegevens kan tot bederf vanlevensmiddelen leiden. 4. 1.
1 VriesgedeelteHier kan bij -18 °C een droog, koud opslagklimaat wordeningesteld. Een koud klimaat is geschikt voor de opslag vandiepvriesproducten voor meerdere maanden, voor de bereidingvan ijsblokjes of voor het invriezen van verse levensmiddelen. In gebruik nemen* afhankelijk van model en uitvoering 5.
Levensmiddelen invriezenU kunt maximaal zoveel kilogram aan verse levensmiddeleninvriezen binnen 24 uur, zoals aangegeven op het typeplaatje(zie 9. 5 Typeplaatje) onder "vriescapaciteit. kg/24u". Om ervoor te zorgen dat de levensmiddelen door en door inge-vroren worden, dient u de volgende hoeveelheden per verpak-king in acht te nemen:-Groente, fruit tot 1 kg-Vlees tot 2,5 kgVóór het invriezen ervoor zorgen dat:qSuperFrost is geactiveerd (zie 6. 3 Functies) wanneer deinvrieshoeveelheid groter dan ca. 2 kg is. qBij een kleinere invrieshoeveelheid: moet SuperFrost ca. 6uur vooraf worden geactiveerd. qBij de maximale invrieshoeveelheid: moet SuperFrost ca. 24uur vooraf worden geactiveerd. Levensmiddelen ordenen:VOORZICHTIGVerwondingsgevaar door glasscherven. Flessen en blikken met drank kunnen bij bevriezen openbar-sten. Dit geldt met name voor koolzuurhoudende dranken.
Het diepvriesproduct blijft qua vorm zoveel mogelijkbehouden en is later gemakkelijker te positioneren. Bovendien kunt u in het vriesvak de koelaccu's ruimtebespa-rend bewaren.
-Plaats het apparaat niet naast een fornuis, verwarming ofdergelijke en stel het apparaat niet bloot aan direct zonlicht. -Het energieverbruik is afhankelijk van de plaatsings-omstandigheden zoals bijv. de omgevingstemperatuur(zie 1. 3 Toepassingsgebied van het apparaat). Bij eenwarmere omgevingstemperatuur kan het energieverbruiktoenemen. -Open het apparaat, indien mogelijk zo kort mogelijk. -Hoe lager de temperatuur wordt ingesteld, hoe hoger hetenergieverbruik. -Alle levensmiddelen goed verpakt en afgedekt bewaren. Condensvorming wordt voorkomen. -Warme gerechten plaatsen: eerst tot op kamertemperatuurlaten afkoelen. 6 Bediening6. 1 Bedienings- en weergave-elementenHet display maakt via de temperatuurinstelling en de toestandvan functies en instellingen een snel overzicht mogelijk.
Van hieruit vindt de navigatie naar de functiesen instellingen plaats. 6. 1. 2 NavigatieDoor in het menu te navigeren krijgt u toegang tot de afzonder-lijke functies. Na bevestiging van een functie of instelling klinkteen geluidssignaal. Als na 10 s geen keuze plaatsvindt, wisseltde weergave naar de Status-weergave. De bediening van het apparaat vindt via vegen en bevestigenop het display plaats:Energie sparen6 * afhankelijk van model en uitvoering.
Fig. 6 Terug:-Keuze in het submenu bevestigen. De weergave keert terugnaar het menu. - kiezen. De weergave keert terug naar de functie /instelling. Terug naar de Status-weergave:-Deur sluiten en openen. -10 s wachten. De weergave wisselt naar de Status-weer-gave. 6. 1. 3 SymbolenDe symbolen geven informatie over de actuele staat van hetapparaat. Symbool Toestand van het apparaatStand-byApparaat of temperatuurzone is uitge-schakeld. Knipperend cijferApparaat werkt. Temperatuur knipperttot de ingestelde waarde is bereikt. Knipperend symboolApparaat werkt. Instelling wordt uitge-voerd. 6. 2 Bedieningslogica6. 2. 1 Functie activeren / deactiverenDe volgende functies kunnen geactiveerd / gedeactiveerdworden:Symbool FunctieSuperFrostx * IceMaker en MaxIcex*PartyModexEnergySaverx Wanneer functie actief is, werkt het apparaat met een hogerecapaciteit.
Daardoor kunnen werkingsgeluiden van het appa-raat tijdelijk luider klinken en het energieverbruik toenemen. uOp het display zo vaak naar links vegen totdat de functiewordt weergegeven. uGeselecteerde functie door kort aantikken bevestigen. wEr klinkt een bevestigingstoon. wStatus wordt in het menu weergegeven. wFunctie is geactiveerd / gedeactiveerd. 6. 2. 2 Functiewaarde selecterenBij de volgende functies kan een waarde in het submenuworden ingesteld:Symbool FunctieDe temperatuur instellenTemperatuurzone uit- / inschakelenuOp het display zo vaak naar links vegen totdat de functiewordt weergegeven. uGeselecteerde functie door kort aantikken bevestigen. uDoor vegen in de weergave de instellingswaarde selecteren. De temperatuur instellenuGeselecteerde waarde door kort aantikken bevestigen. wEr klinkt een bevestigingstoon. wHet display wisselt naar blauw, in de geactiveerde toestand.
3 Instelling activeren / deactiverenDe volgende instellingen kunnen geactiveerd / gedeactiveerdworden:Symbool InstellingWiFi1Invoerblokkering2SabbathMode2Herinneringen1Terugzetten2Uitschakelen 2uOp het display zo vaak naar links vegen totdat instellingen wordt weergegeven. uInstellingen door aantikken te bevestigen. uVegen totdat de gewenste instelling wordt weergegeven. 1 Instelling activeren (shortpress)uDoor aantikken bevestigen. wEr klinkt een bevestigingstoon. wStatus wordt in het menu weergegeven. wInstelling is geactiveerd/gedeactiveerd. 2 Instelling activeren (longpress)uKeuze voor het bevestigen 3 seconden lang indrukken. wEr klinkt een bevestigingstoon. wStatus wordt in het menu weergegeven. Bediening* afhankelijk van model en uitvoering 7.
wDisplay wordt gewijzigd. 6. 2. 4 Instellingswaarde selecterenBij de volgende instellingen kan een waarde in het submenuworden ingesteld:Symbool InstellingenHelderheidDeuralarmTemp. eenheidTaaluOp het display zo vaak naar links vegen totdat instellingen wordt weergegeven. uInstellingen door aantikken te bevestigen. uVegen totdat de gewenste instelling wordt weergegeven. uDoor aantikken bevestigen. uDoor vegen in de weergave de gewenste instellingswaardeselecteren. uDoor aantikken bevestigen. wEr klinkt een bevestigingstoon. wStatus wordt kort op het submenu weergegeven. wDisplay keert terug naar het menu. 6. 2. 5 Klantenmenu oproepenDe volgende instellingen kunnen in het klantenmenu wordenopgeroepen:Symbool Functie*TubeClean*2**IJsblokjes1*SoftwareuOp het display zo vaak naar links vegen totdat instellingen wordt weergegeven. uInstellingen door aantikken bevestigen.
uVegen totdat de apparaatgegevens op het displayverschijnen. uOm te bevestigen kort aantikken. uKlantenmenu oproepen: Cijfercode 151 invoeren. uIn het klantenmenu vegen totdat de gewenste instellingwordt weergegeven. 1 waarde kiezenuOm te bevestigen kort aantikken. wEr klinkt een bevestigingstoon. wStatus wordt kort op het display weergegeven. wDisplay keert terug naar het menu. 2 Instelling activerenuVoor het bevestigen het display 3 seconden lang indrukken. wEr klinkt een bevestigingstoon. wStatus wordt op het display weergegeven. wSymbool knippert zolang het apparaat werkt. 6.
3 Functies TemperatuurDe temperatuur is afhankelijk van de volgende factoren:-de frequentie van het openen van de deur-de duur van het openen van de deur-de kamertemperatuur van de plaats van opstelling-het type, temperatuur en hoeveelheid van het levensmiddelVriesgedeelte Aanbevolen instelling-18 °CDe temperatuur instellenFig. 7 uWaarde instellen. (zie 6. 2 Bedieningslogica)wIngestelde temperatuur wordt rechtsonder op het displayweergegeven. SuperFrostMet deze functie schakelt u naar de hoogste invriescapaciteit.
Daardoor kunt u lagere vriestemperaturen bereiken. Toepassing:-Meer dan 2 kg verse levensmiddelen dagelijks invriezen. -Verse levensmiddelen snel tot de kern invriezen. -Koudereserve in opgeslagen diepvriesproducten verhogen,voordat het apparaat wordt ontdooid. Functie activeren / deactiverenBij een kleinere invriescapaciteit:u6 uur voor gebruik activeren. Bij de maximale invriescapaciteit:u24 uur voor gebruik activeren. uActiveren / deactiveren (zie 6. 2 Bedieningslogica). -of-uActiveren / deactiveren met de. *Liebherr SmartDevice-appDe functie wordt automatisch gedeactiveerd. Daarna draait hetapparaat in de normale modus verder. De temperatuur steltzich op de ingestelde waarde in. PartyModeDeze functie biedt een verzameling van speciale functies eninstellingen die tijdens een feest handig zijn.
Alle functies kunnen flexibel en individueel worden ingesteld. Wijzigingen worden verworpen wanneer de functie wordtgedeactiveerd. Functie activeren / deactiverenuActiveren / deactiveren (zie 6. 2 Bedieningslogica). wGeactiveerd: Alle functies zijn gelijktijdig geactiveerd. wGedeactiveerd: Vooraf ingestelde temperaturen zijnhersteld. Na 24 uur wordt de functie automatisch gedeactiveerd. EnergySaverDeze functie reduceert het energieverbruik. Als u deze functieinschakelt, wordt de koeltemperatuur hoger. Temperatuurzone AanbevoleninstellingTemperatuur bijactieve EnergySaver-18 °C -16 °CToepassing:-Energie sparen. Functie activeren / deactiverenuActiveren / deactiveren (zie 6. 2 Bedieningslogica). wGeactiveerd: In alle temperatuurzones zijn hogere tempera-turen ingesteld. wGedeactiveerd: Vooraf ingestelde temperaturen zijnhersteld.
*wLopende productie van ijsblokjes wordt afgesloten. Daarnagaat de IceMaker uit. 6. 4 Instellingen TaalMet deze instelling kan de taal van de weergave worden inge-steld.
De volgende talen kunnen worden geselecteerd:-Duits-Engels-Frans-Spaans-Italiaans-Nederlands-Tsjechisch-Pools-Portugees-Russisch-ChineesInstelling activeren / deactiverenuActiveren / deactiveren (zie 6. 2 Bedieningslogica). WLAN-verbinding tot stand brengenDeze instelling maakt de verbinding mogelijk tussen het appa-raat en het internet mogelijk. De verbinding wordt via deSmartDevice-box gestuurd. Het apparaat kan dan via deSmartDevice-App in een SmartHome-System worden geïmple-menteerd. Met de SmartDevice-App en de overige compati-bele partnernetwerken kunnen bovendien uitgebreide opties eninstelmogelijkheden worden gebruikt. AanwijzingDe SmartDevice-box is verkrijgbaar in de Liebherr-shopvoor huishoudelijke apparatuur (https://home. liebherr. com/ shop/de/deu/smartdevicebox. html).
uInstelling activeren (zie 6. 2 Bedieningslogica). wVerbinding wordt tot stand gebracht: Connecting wordtweergegeven. Het symbool knippert. wVerbinding is tot stand gebracht: WiFi wordt weergegeven,de weergave wordt blauw. wVerbinding is mislukt: WiFi Error wordt weergegeven. Verbinding verbrekenuInstelling deactiveren (zie 6. 2 Bedieningslogica). Fig. 9 wVerbinding is verbroken: Symbool is continu zichtbaar. Verbinding terugzettenuInstellingen terugzetten (zie 6. 2 Bedieningslogica). Fig. 10 wVerbinding en overige instellingen worden op de leverings-toestand teruggezet. InvoerblokkeringDeze instelling voorkomt de abusievelijk bediening van hetapparaat, bijv. door kinderen. Toepassing:-Onbedoelde wijzigingen van instellingen en functies voor-komen. -Onbedoeld uitschakelen van het apparaat voorkomen. -Onbedoelde temperatuurinstelling voorkomen.
Instelling activeren / deactiverenuActiveren / deactiveren. (zie 6. 2 Bedienings-logica) Helderheid displayDeze instelling maakt de trapsgewijze instelling van de helder-heid van het display mogelijk. De volgende helderheidsniveaus kunnen worden ingesteld:-40%-60%-80%-100%Instelling kiezenuWaarde instellen (zie 6. 2 Bedieningslogica). DeuralarmDeze instelling maakt het instellen van de tijd tot het deuralarm(zie Deur sluiten) klinkt mogelijk. De volgende waarden kunnen ingesteld worden:-1 min. -2 min. -3 min. -UitInstelling kiezenuWaarde instellen (zie 6. 5 Waarschuwingen). TemperatuureenheidMet deze instelling kan tussen de temperatuureenhedenCelsius - Fahrenheit worden gewisseld. Instelling selecterenuWaarde instellen (zie 6. 2 Bedieningslogica). InfoDeze instelling maakt het aflezen van apparaatinformatie en detoegang tot het klantenmenu mogelijk.
De volgende gegevens kunnen afgelezen worden:-Modelnaam-Index-Serienummer-ServicenummerApparaatgegevens oproepenuOp het display vegen totdat instellingen wordt weerge-geven. uWeergave bevestigen. uOp het display vegen tot de informatie wordt weergegeven. uApparaatgegevens aflezen.
SabbathModeDeze instelling vervult de religieuze eisen op de sabbat resp. Joodse feestdagen. Als de SabbathMode is geactiveerd, zijnenkele functies van de besturingselektronica uitgeschakeld. Daardoor kunt u het apparaat gebruiken zonder een apparaa-tactiviteit uit te voeren. Een lijst over de Star-K gecertificeerde apparaten treft u aan opde website: www. star-k. org/appliances. WAARSCHUWINGGevaar van een levensmiddelenvergiftiging. Als er een stroomuitval optreedt als de SabbathMode is geac-tiveerd, dan wordt deze melding niet opgeslagen. Als destroomuitval is beëindigd, werkt het apparaat verder in deSabbathMode. Als deze modus is beëindigd, wordt er geenmelding weergegeven over de stroomuitval in de temperatuur-weergave. Als tijdens de SabbathMode een stroomuitval is opgetreden:uLevensmiddelen op hun kwaliteit controleren. Ontdooidelevensmiddelen niet consumeren.
Gedrag van het apparaat als SabbathMode is geactiveerd:-De Status-weergave toont continu de SabbathMode. -Het display is voor de bediening, met uitzondering van hetdeactiveren van de SabbathMode, geblokkeerd. -Zijn er functies / instellingen geactiveerd, blijven deze actief. -Het display blijft verlicht, wanneer de deur wordt gesloten. -Herinneringen worden niet uitgevoerd. Het ingesteldetijdsinterval wordt ook gestopt. De functie wordt in deSabbathMode niet verder uitgevoerd. -De herinneringen en waarschuwingen worden niet weerge-geven. Er worden geen akoestische signalen weergegevenen in de weergave worden geen waarschuwingen/instel-lingen weergegeven, bijv. temperatuuralarm, deuralarm. -De IceMaker is uitgeschakeld. *-De binnenverlichting is uitgeschakeld. -De ontdooicyclus werkt alleen tot de ingestelde tijd, zonderrekening te houden met het gebruik van het apparaat.
-Na een stroomuitval schakelt het apparaat automatischterug naar de SabbathMode. SabbathMode activeren/deactiverenuVoor het activeren van de functie in de weergave tothet menuonderdeel Instellingen vegen en 1 secondeaantikken. Het menu wisselt naar de beschikbare instel-lingen. uIn de weergave vegen tot het symbool voor deSabbathMode (Menora) verschijnt. Het symbool drieseconden indrukken. wDe weergave wisselt van kleur. wSabbathMode is geactiveerd. Voor het deactiveren van de functie, de weergave 3 secondenindrukken. SabbathMode is gedeactiveerd. TubeClean*Deze instelling maakt het reinigen van de IceMaker-leidingenmogelijk. *Zorg ervoor dat aan de volgende eisen zijn voldaan:*qIceMaker-reiniging is voorbereid (zie 8. 2. 6 IceMakerreinigen*). Instelling activeren*uInstelling in het klantenmenu activeren (zie 6. 2 Bedienings-logica). wSpoelen wordt voorbereid (max. 60 Min.
IJsblokjes*Deze instelling maakt de individuele instelling van de groottevan een ijsblokje mogelijk. *Instelling kiezen*uWaarde in het klantenmenu instellen (zie 6. 2 Bedieningslo-gica). herinneringHerinneringen worden akoestisch door een geluidssignaal enoptisch door een symbool op het display weergegeven. Hetgeluidssignaal versterkt zich en wordt luider, totdat de meldingwordt beëindigd. IceMaker-schuiflade aanbrengen*Deze melding wordt weergegeven, wanneer de IceMaker-schuiflade wordt geopend. uDe IceMaker-schuiflade er weer inschuiven. wMelding verdwijnt. wIceMaker produceert ijsblokjes. Instelling activerenuActiveren / deactiveren (zie 6. 2 Bedieningslogica). ResettenMet deze functie kunnen alle instellingen op de fabrieksinstel-lingen worden teruggezet. Alle instellingen die u tot nu toe heeftuitgevoerd worden teruggezet op hun oorspronkelijke instelling.
Instelling activerenuActiveren (zie 6. 2 Bedieningslogica). Apparaat uitschakelenDeze instelling maakt het mogelijk om het complete apparaatuit te schakelen. Complete apparaat uitschakelenFig. 11 uIceMaker uitschakelen. *uActiveren / deactiveren (zie 6. 2 Bedieningslogica). wGedeactiveerd: Display wordt zwart. 6. 5 WaarschuwingenWaarschuwingen worden akoestisch door een geluidssignaalen optisch door een symbool op het display weergegeven. Hetgeluidssignaal versterkt zich en wordt luider, totdat de meldingwordt beëindigd. 6. 5. 1 Melding Deur sluitenDe melding wordt weergegeven als de deur te lang openstaat. De tijd totdat de melding wordt weergegeven kan worden inge-steld. uAlarm beëindigen: Melding bevestigen. -of-uDeur sluiten. Bediening* afhankelijk van model en uitvoering 11.
StroomuitvalDe melding wordt weergegeven als de vriestemperatuur dooreen stroomonderbreking gestegen is. Als de stroomonderbre-king is beëindigd, werkt het apparaat met de laatst ingesteldetemperatuur verder. uAlarm beëindigen: Melding bevestigen. wTemperatuuralarm wordt weergegeven (zie Temperatuur-alarm). TemperatuuralarmDe melding wordt weergegeven als de temperatuur niet met deingestelde temperatuur overeenkomt. Oorzaken voor temperatuurverschillen kunnen zijn:-Het plaatsen van warme frisse levensmiddelen in het appa-raat. -Dat bij het hersorteren en het eruit halen van levensmid-delen teveel warme lucht in het apparaat is gestroomd. -De stroom is te lang uitgevallen. -Het apparaat is defect. Als de storing is verholpen, werkt het apparaat met de inge-stelde temperatuur verder. uWeergave bevestigen. wWarmste temperatuur wordt weergegeven. uWeergave opnieuw bevestigen.
wStatusweergave wordt weergegeven. wActuele temperatuur wordt weergegeven. StoringDeze melding wordt weergegeven als er een storing van hetapparaat optreedt. In een onderdeel van het apparaat is eenstoring opgetreden. uDeur openen. uFoutcode noteren. uMelding bevestigen. wHet geluidssignaal wordt uitgeschakeld. wHet display wisselt naar de statusweergave. uDeur sluiten. uContact met de klantenservice opnemen (zie 9. 4 Klanten-service). 6. 5. 2 DemoModeWanneer op het display „D” wordt weergegeven, is de preview-modus actief. Deze functie is voor dealers ontwikkeld, omdatalle koudetechnische functies gedeactiveerd zijn. DemoMode deactiverenWanneer een tijd op het display afloopt:uWeergave binnen de aflopende tijd bevestigen. wDemoMode is gedeactiveerd. Wanneer geen tijd afloopt:uNetstekker uit het stopcontact halen. uNetstekker weer aansluiten. wDemoMode is gedeactiveerd. 7 Uitrusting7.
1 SchuifladenDe schuifladen kunnen voor het reinigen worden verwijderd. Het eruit halen en erin plaatsen van de schuifladen is afhanke-lijk van het uitschuifsysteem.
Uw apparaat kan verschillendeuitschuifsystemen hebben. AanwijzingHet energieverbruik stijgt en het koelvermogen neemt af als deontluchting niet toereikende is. uOnderste schuiflade in het apparaat laten. uLaat de ventilatieopeningen aan de binnenkant van deachterwand altijd vrij. 7. 1. 1 Schuiflade eruit halenSchuiflade op telescooprails*Fig. 12 Zorg ervoor dat aan de volgende vereisten is voldaan:qSchuiflade is volledig uitgeschoven (zie Fig. 1816). Lade geleid op glasplaat*Fig. 13 *uLade er volledig uittrekken Fig. 13 (1). *uLade links optillen Fig. 13 (2). *uLinker rail erin schuiven Fig. 13 (3). *Fig. 14 *uLade rechts optillen Fig. 14 (4). *uRechter rail erin schuiven Fig. 14 (5). *uLade er naar voren uitnemen Fig. 14 (6). *Fig. 15 *Als de rails na het verwijderen van de lade nog niet volledigzijn ingeschoven:*uRails er volledig inschuiven.
22 Uitschuifplateau met IceTower(1) (3)IceMaker Bakken voor bijv. pizza,alcoholische dranken(2) Inhangschalen voorijsblokjes(4) UitschuifplateauOp het uitschuifplateau bevinden zich twee hoge bakken(IceTower). In de bak Fig. 22 (2) worden ijsblokjes uit deIceMaker verzameld en bewaard. Bak Fig. 22 (3) is geschiktvoor het bewaren van hoge levensmiddelen zoals pizza’s ofalcoholische dranken.Het uitschuifplateau met IceTower is op een glasplaat metuitschuifrails gemonteerd. U kunt het uitschuifplateau ter reini-ging uit elkaar nemen.7.2.1 Uitschuifpateau met IceTower uit elkaarnemenBak verwijderenFig. 23 uUitschuifplateau eruit trekken.uBak Fig. 23 (5) aan voorzijde optillen.Uitrusting* afhankelijk van model en uitvoering 13
Zorg ervoor dat de aanslag aan beidezijden achter de lip is. Fig. 27 (11)uUitschuifplateau aan voorzijde neerzetten. Fig. 27 (12)Fig. 28 uUitschuifplateau aan voorzijde omlaag drukken.wUitschuifplateau vergrendelt hoorbaar.Bak aanbrengenZorg ervoor dat aan de volgende vereisten is voldaan:qUitschuifplateau is aangebracht. (zie 7.2.2.1 Uitschuifpla-teau aanbrengen)Fig. 29 uUitschuifplateau eruit trekken.uUitschuifplateau met een hand vasthouden.AanwijzingDe bakken zijn zodanig gevormd dat ze niet kunnen wordenverwisseld.uBak schuin op het uitschuifplateau plaatsen. Fig. 29 (13)uBak er schuin naar achteren inschuiven. Fig. 29 (14)uBak aan voorzijde neerzetten. Fig. 29 (15)Uitrusting14 * afhankelijk van model en uitvoering
AanwijzingDoor het gebruik van water dat gefilterd en gedecarboniseerdis, wordt drinkwater in uiterst smaakvolle kwaliteit voor destoringsvrije productie van ijsblokjes gerealiseerd. Deze waterkwaliteit kan met een in de handel verkrijgbaardrinkwaterfilter worden bereikt. uWaterreservoir alleen met drinkwater vullen dat gefilterd engedecarboniseerd is. De watertoevoer voor EasyTwist-Ice vindt via een waterreser-voir plaats. Fig. 31 uWaterreservoir van achter optillen Fig. 31 (1) en omhoogverwijderen Fig. 31 (2). uDrinkwater tot de markering vullen. uWaterreservoir in omgekeerde volgorde aanbrengen. 7. 3. 2 IJsblokjes producerenDe productiecapaciteit is afhankelijk van de vriestemperatuur. Hoe lager de temperatuur, hoe meer ijsblokjes er in eenbepaalde periode gemaakt kunnen worden. Maximale capaciteit van de ijsblokjeslade – 40 stuks (2 keerijsblokjes bereiden).
Zorg ervoor dat aan de volgende voorwaarden zijn voldaan:-IceMaker is gereinigd (zie 8 Onderhoud). -IceMaker-schuiflade is volledig erin geschoven. 7. 4. 1 IJsblokjes producerenDe productiecapaciteit is afhankelijk van de vriestemperatuur. Hoe lager de temperatuur hoe meer ijsblokjes er in eenbepaalde periode gemaakt kunnen worden. Nadat de IceMaker voor de eerste keer wordt ingeschakeld,kan het 24 uur duren totdat het eerste ijsblokje wordt geprodu-ceerd. uFunctie IceMaker inschakelen (zie 6. 2 Bedieningslogica). uVele ijsblokjes produceren: Functie MaxIce inschakelen(zie 6. 2 Bedieningslogica). uIjsblokjes gelijkmatig in de schuiflade verdelen om devulhoeveelheid te verhogen. uSchuiflade sluiten: IceMaker begint weer automatisch metde productie. AanwijzingWanneer een bepaalde vulhoogte in de IceMaker-schuiflade isbereikt, worden er geen verdere ijsblokjes geproduceerd.
7. 5 VarioSpaceFig. 32 U kunt laden en glazen apparaten uit het apparaat nemen. Zohebt u plaats voor grote levensmiddelen zoals gevogelte, vlees,delen van groot wild en hoog gebak. Deze kunnen daardoorvolledig worden ingevroren en verder worden verwerkt. uBelastingsgrenzen van de lades en glazen platen in achtnemen (zie 9. 1 Technische gegevens). 7. 6 Accessoires7. 6. 1 KoelaccuDe koelaccu's verhinderen bij stroomuitval dat de temperatuurte snel stijgt. De koelaccu's bevinden zich in de schuiflade. U kunt de koelaccu’s in het vriestableau bewaren. Koelaccu gebruikenFig. 33 Wanneer de koelaccu's zijn bevroren:uIn het bovenste, voorste bereik van het vriesgedeelte op dediepvriesproducten leggen. 7. 6. 2 IJsblokjeshouder met deksel*IJsblokjeshouder gebruikenFig. 34 Als water is bevroren:uIJsblokjesbakje kort onder warm water houden. uDeksel eraf halen.
ubeide uiteinden van de ijsblokjeshouder licht in tegenge-stelde richting draaien. uIJsblokjes eruit halen. IJsblokjeshouder uit elkaar halenDe ijsblokjeshouder kan voor het reinigen uit elkaar wordengehaald. Fig. 35 uijsblokjeshouder uit elkaar halen. 8 Onderhoud8. 1 Apparaat ontdooien8. 1. 1 Met NoFrost ontdooienMet NoFrost-systeem gebeurt het ontdooien automatisch. Het vocht condenseert op de verdamper, wordt regelmatigontdooid en verdampt. Het apparaat hoeft niet ontdooid te worden. AanwijzingWaterdruppels kunnen zich op de bodem van het apparaatverzamelen. Wanneer u het apparaat buiten werking stelt:uEen handdoek voor het apparaat leggen om eventuelewaterdruppels die eruit kunnen lopen op te vangen. (zie 10 Buiten bedrijf stellen)8. 2 Apparaat reinigen8. 2. 1 VoorbereidenWAARSCHUWINGGevaar voor elektrische schok.
uTrek de stekker van de koelkast uit het stopcontact of onder-breek de stroomtoevoer. WAARSCHUWINGBrandgevaaruDe buisleidingen van het koelmiddelcircuit niet bescha-digen. uApparaat leegmaken. uNetstekker eruit halen. 8. 2. 2 Behuizing reinigenLET OPOndeskundige reiniging. Beschadigingen aan het apparaat.
uBehuizing met een zachte, schone doek schoonvegen. Bijsterke vervuiling lauwwarm water met neutraal reinigings-middel gebruiken. Glazen oppervlakken kunnen ook meteen glasreinigingsmiddel worden gereinigd. 8. 2. 3 Binnenruimte reinigenLET OPOndeskundige reiniging. Beschadigingen aan het apparaat. uUitsluitend zachte poetsdoekjes en een ph-neutrale allesrei-niger gebruiker. uKunststof vlakken: met een zachte, schone doek, lauwwarmwater en een beetje spoelmiddel met de hand reinigen. uMetalen vlakken: met een zachte, schone doek, lauwwarmwater en een beetje spoelmiddel met de hand reinigen. 8. 2. 4 Uitrusting reinigenLET OPOndeskundige reiniging. Beschadigingen aan het apparaat. uUitsluitend zachte poetsdoekjes en een ph-neutrale allesrei-niger gebruiker.
Reinigen met een zachte, schone doek, lauwwarm wateren een beetje spoelmiddel:- Uittrekbord IceTower*- SchuifladeLet op: Magneet van de schuiflade niet verwijderen. Magneet zorgt voor correcte werking van de IceMaker. *- InvriesbladReinigen met een vochtige doek:*- TelescooprailsLet op: Het vet in de geleiders dient voor de smering en magniet worden verwijderd. Reinigen in de vaatwasser tot 60 °C:- IJsblokjeshouder*- IJsblokjesschep*uUitrusting demonteren: zie betreffende hoofdstuk. uUitrusting reinigen. 8. 2. 5 EasyTwist-Ice reinigen*De reiniging moet worden uitgevoerd bij:qEerste inbedrijfnameqNiet-gebruik langer dan 48 uurqVereiste reiniging. Bij eerste inbedrijfname, langdurig niet-gebruik of alsreiniging vereist isFig. 36 uWatertank Fig. 36 (1) en ijsblokjeslade Fig. 36 (2) verwij-deren. uVrieslade met EasyTwist-Ice verwijderen. Fig. 37 uLip Fig.
Fig. 40 uDe assen Fig. 40 (1) van EasyTwist-Ice in de geleidingenschuiven en de achterste zijde Fig. 40 (2) erin drukken tot delip vergrendelt. uEasyTwist-Ice-lade erin schuiven. WAARSCHUWINGVerontreinigd water. Vergiftigingen. uAlleen met drinkwater vullen. uWatertank met water vullen en aanbrengen. (zie 7. 3. 1 Waterreservoir vullen)Met niet-gefilterd water:uIJsblokjes die 24 uur na de eerste ijsblokjesproductieworden gemaakt verwijderen. Met gefilterd water:uIJsblokjes die 48 uur na de eerste ijsblokjesproductieworden gemaakt verwijderen. 8. 2. 6 IceMaker reinigen*De IceMaker kan op verschillende manieren worden gereinigd. De reiniging moet worden uitgevoerd bij:qEerste inbedrijfnameqNiet gebruik langer dan 5 dagen. *Zorg ervoor dat aan de volgende eisen zijn voldaan:qIceMaker-schuiflade is leeggemaakt. qIceMaker-schuiflade is erin geschoven. qIceMaker is geactiveerd. (zie 6.
2 Bedieningslogica)Bij de eerste inbedrijfstelling of wanneer het apparaatgedurende langere tijd niet is gebruiktIceMaker met functie TubeClean reinigen. uFunctie TubeClean activeren. (zie 6. 2 Bedieningslogica)uIceMaker-schuiflade eruit halen en bak verwijderen. uIceMaker-schuiflade met warm water en een beetje spoel-middel reinigen. uDe IceMaker-schuiflade er weer inschuiven. wDe productie van ijsblokjes start automatisch. uIJsblokjes die 24 uur na de eerste productie van ijsblokjeszijn gemaakt, afvoeren. Bij een reinigingsbehoefteIceMaker handmatig reinigen. uIceMaker-schuiflade eruit halen en met warm water en eenbeetje spoelmiddel reinigen. uDe IceMaker-schuiflade er weer inschuiven. wDe productie van ijsblokjes start automatisch. 8. 2. 7 Na het reinigenuApparaat en uitrustingsdelen droogwrijven. uApparaat aansluiten en inschakelen. uSuperFrost inschakelen (zie 6. 3 Functies).
1 Technische gegevensTemperatuurbereikInvriezen -28 °C tot -15 °CMaximale invriescapaciteit / 24 uurVriesgedeelte Zie het typeplaatje onder „invriescapa-citeit … /24 uur”Maximaal laadgewicht van de uitrustingUitrusting Apparaat-breedte55 cm (ziemontage-handlei-ding, afme-ting appa-raat)Apparaat-breedte60 cm (ziemontage-handlei-ding, afme-ting appa-raat)Apparaat-breedte70 cm (ziemontage-handlei-ding, afme-ting appa-raat)Schuiflade 12 kg 12 kgProductie ijsblokjes*Productie vanijsblokjes / 24 uurBij temperatuur -18 °C: 1,2 kgijsblokjesmaximale productievan ijsblokjes / 24uurAls de functie MaxIce actief is: 1,5 kgijsblokjesVerlichtingEnergie-efficiëntieklasse1LichtbronDit product bevat een lichtbron van energie-effi-ciëntieklasse GLED1 Het apparaat kan lichtbronnen met verschillende energie-effi-ciëntieklassen bevatten. De laagste energie-efficiëntieklasse isaangegeven.
9. 2 BedrijfsgeluidenHet apparaat veroorzaakt tijdens de werking verschillendeloopgeluiden. -Bij werkt het apparaat zuiniger,een lage koelcapaciteitmaar langer. De geluidssterkte is. lager-Bij een krachtige koelcapaciteit worden levensmiddelensneller gekoeld. De geluidssterkte is. hogerVoorbeelden:•Geactiveerde functies (zie 6. 3 Functies)•Draaiende ventilator•Vers erin gelegde levensmiddelen•Hoge omgevingstemperatuur•Lang geopende deurGeluiden Mogelijke oorzaak Type geluidBorrelen en ruisen Koelmiddel stroomtin het koelcircuit. Normaal werkings-geluidBlazen en sissen Koelmiddel spuit inhet koelcircuit. Normaal werkings-geluidBrommen Het apparaat koelt. De geluidssterkte isafhankelijk van dekoelcapaciteit. Normaal werkings-geluidSlurpgeluiden De deur metsluitdemper wordtgeopend engesloten. Normaal werkings-geluidZoemen en ruisen De ventilator draait.
Normaal bedrijfs-geluidKlikken Componentenworden in- en uitge-schakeldNormaal schakel-geluidGeluiden Mogelijke oorzaak Type geluidRatelen of zoemen Ventielen ofklappen zijn actief. Normaal schakel-geluidGeluiden MogelijkeoorzaakType geluid OplossenTrilling Ongeschikteopbouw. Foutgeluid Apparaat metstelvoetenhorizontaaluitlijnen. Klapperen Uitrusting,Voorwerpenaan debinnenkantvan het appa-raatFoutgeluid Uitrustings-delen beves-tigen. Afstandtussen devoorwerpenlaten. 9. 3 Technische storingUw apparaat is zo geconstrueerd en gemaakt dat de functi-onele veiligheid en een lange levensduur gegarandeerd zijn. Mocht er tijdens het bedrijf toch een storing optreden, contro-leer dan a. u. b. of de storing te wijten is aan een bedieningsfout. In dat geval moet u tijdens de garantieperiode de ontstanekosten zelf betalen. De volgende storingen kunt u zelf oplossen. 9. 3.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Liebherr FNd 5056-20 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Vriezer Liebherr
Handleiding Vriezer
Nieuwste handleidingen voor Vriezer