Liebherr ECBNei 9972 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Liebherr ECBNei 9972 (36 pagina’s), behorend tot de categorie Koelkast. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 18 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 5 reviews. Heb je een vraag over Liebherr ECBNei 9972 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Liebherr |
| Categorie: | Koelkast |
| Model: | ECBNei 9972 |
Handleiding Liebherr ECBNei 9972 – volledige tekst
AanwijzingAlle types en modellen worden continu verbeterd. De fabrikant behoudt zich het recht voor veranderingen aan de vorm, uitrusting en technologie uit te voeren. InhoudGradatie van de waarschuwingen. 2Symbolen op het apparaat:. 2Veiligheidsinstructies en waarschuwingen. 3Aanwijzing m. b. t. afdanken. 4EPREL-database. 4Toepassingen van het apparaat. 4Klimaatklasse. 4Beschrijving van het apparaat. 5Bedieningspaneel. 6Snelle toegang tot informatie. 6Inschakelen van het apparaat. 6Hoofdmenu. 7Temperatuur instellen. 8Temperatuur instellen (koelgedeelte). 8Temperatuur instellen (vriesgedeelte). 9Temperatuur instellen (BioFresh-Plus-gedeelte). 9SuperCool. 10SuperFrost. 11Aanwijzingen voor het invriezen. 11Veiligheidsinstructies en waarschuwingen voor de IceMaker 12IceMaker beschrijving. 12Inschakelen van de IceMaker. 12Uitschakelen van de IceMaker.
13Omschakelen van de IceMaker naar maximale ijsproductie. 13PartyMode. 14HolidayMode. 14SabbathMode. 15Uitschakelen van het apparaat. 15Onderhoudsmelding. 16Onderhoudsbevestiging. 16Set-up menu. 17SmartDeviceBox (niet in alle landen bijgevoegd). 19Beschrijving van het SmartDevice-display. 19Alarmmeldingen. 20Uitrusting. 23Waterdispenser. 23BioFresh-Plus-gedeelte. 24Reinigen. 24Onderhoudsmenu. 26Onderhoud. 27Extra functies. 30Energie besparen. 35Storing. 35Buiten werking stellen. 35Gradatie van de waarschuwingen GEVAAR. duidt een direct gevaar aan, die de dood of ernstig lichamelijk letsel tot ge-volg kan hebben wanneer dit gevaar niet vermeden wordt. WAARSCHUWING. duidt een gevaarlijke situ-atie aan, die de dood of ernstig lichamelijk letsel tot gevolg kan hebben wanneer dit gevaar niet vermeden wordt. VOORZICHTIG. VOORZICHTIG.
duidt een gevaarlijke situ-atie aan, die licht of mid-delzwaar lichamelijk letsel tot gevolg kan hebben wanneer dit gevaar niet vermeden wordt. LET OPduidt een gevaarlijke situatie aan, die mate-riële schade tot gevolg kan hebben wanneer dit gevaar niet vermeden wordt.
Aanwijzinggeeft aan dat praktische aanwijzingen en tips ge-geven worden. Symbolen op het apparaat:Het symbool kan zich op de compressor be-vinden. Het heeft betrekking op de olie in de compressor en wijst op het volgende gevaar: Kan bij het inslikken en indringen in de luchtwe-gen dodelijk zijn. Deze aanwijzing is alleen voor het recyclingproces van belang. In de normale modus bestaat er geen gevaar. Het symbool bevindt zich op de compressor en wijst op het gevaar van ontvlambare stoffen. De sticker niet verwijderen. Deze of een vergelijkbare sticker kan op de achterkant van het apparaat zijn aangebracht. Deze wijst erop dat er zich vacuümisolatiepane-len (VIP) of perlietpanelen in de deur en/of de behuizing bevinden. Deze aanwijzing is alleen van belang voor het recyclingproces. De sticker niet verwijderen. 2.
NLVeiligheidsinstructies en waarschuwingen- WAARSCHUWING: ventilatieopeningen van de behuizing van het apparaat of de inbouwruimte niet sluiten. - WAARSCHUWING: om het ontdooien te versnel-len, mogen er geen andere mechanische voor-zieningen of andere middelen worden gebruikt dan de door de fabrikant aanbevolen middelen. - WAARSCHUWING: koelmiddelcircuit niet be-schadigen. - WAARSCHUWING: geen elektrische apparaten in het koelvak gebruiken die niet overeenkomen met de door de fabrikant aanbevolen constructie. - WAARSCHUWING: het netsnoer mag bij het plaatsen van het apparaat niet beschadigd raken. - WAARSCHUWING: meervoudige contactdozen/verdeelstrips evenals andere elektronische ap-paraten (zoals bijv. halogeentrafo's) mogen niet aan de achterkant van apparaten geplaatst en gebruikt worden. - WAARSCHUWING: gevaar voor letsel door elek-trische schok.
Onder de afdekking bevinden zich stroomvoerende delen. LED-binnenverlichting uitsluitend door de technische dienst of daar-voor opgeleid vakpersoneel laten vervangen of repareren. - WAARSCHUWING: gevaar voor persoonlijk letsel door de LED-lamp. De lichtintensiteit van de LED-verlichting komt overeen met risicogro-ep RG 2. Wanneer de afdekking defect is: niet met optische lenzen van korte afstand direct in de lamp kijken. De ogen kunnen daarbij letsel oplopen. - WAARSCHUWING: dit apparaat moet volgens de gebruiksaanwijzing (inbouwhandleiding) worden bevestigd om gevaren door onvoldoende stabiliteit uit te sluiten. - Ga nooit op de sokkel, laden, deur enz. staan of leunen om ergens bij te kunnen.
- Dit apparaat kan door kinderen vanaf 8 jaar en ouder, evenals door personen met verminderde fysieke, sensorische of geestelijke capaciteiten of gebrek aan ervaring en kennis worden gebruikt, indien zij onder toezicht staan of geïnstrueerd zijn over het veilige gebruik van het apparaat en de daaruit resulterende gevaren begrijpen. Kinderen mogen niet met het apparaat spelen.
Kinderen mogen het apparaat niet zonder toezicht reinigen en onderhouden. Kinderen van 3-8 jaar mogen het apparaat inladen en uitladen. - Geen explosieve stoffen, zoals spuitbussen met brandbaar drijfgas, in het apparaat bewaren. - Om letselschade en materiële schade te voorkomen, het apparaat altijd met 4 personen uitpakken en samen opstellen. - Na het uitpakken, het apparaat op beschadigin-gen controleren. Bij beschadigingen contact met de leverancier opnemen. Het apparaat niet op de spanningsvoorziening aansluiten. - Langdurig huidcontact met koude oppervlakken (bijv. te koelen/te bevriezen levensmiddelen) voorkomen. Indien nodig veiligheidsmaatregelen nemen (bijv. handschoenen). - Geen levensmiddelen consumeren die over de datum zijn, ze kunnen een voedselvergiftiging veroorzaken.
- Reparaties en ingrepen aan het apparaat mo-gen enkel door de technische dienst of speciaal daarvoor opgeleid vakpersoneel worden uitge-voerd. Hetzelfde geldt voor het vervangen van het netsnoer. - Reparaties en ingrepen aan het apparaat uit-sluitend uitvoeren, wanneer de netstekker er zichtbaar uitgetrokken is. - Het apparaat uitsluitend volgens de informatie in de gebruiksaanwijzing monteren, aansluiten en verwijderen. - Bij een storing de netstekker uit het stopcontact halen of de zekering in de meterkast uitschakelen. - Het netsnoer uitsluitend door aan de stekker te trekken van het net loskoppelen. Niet aan de kabel trekken. - Bij afsluitbare apparaten de sleutel niet in de buurt van het apparaat of binnen het bereik van kinderen bewaren. - Het apparaat is ontworpen voor gebruik in een 3.
KlimaatklasseMet de klimaatklasse wordt aangegeven, op welke omgevingstemperatuur het apparaat gebruikt mag worden, om de volledige koeling te bereiken. De klimaatklasse wordt op het typeplaatje aangegeven. De positie van het typeplaatje is te vinden in het hoofdstuk „Be-schrijving van het apparaat“. Klimaatklasse OmgevingstemperatuurSN +10 °C tot +32 °CN +16 °C tot +32 °CST +16 °C tot +38 °CT +16 °C tot +43 °CSN-ST +10 °C tot +38 °CSN-T +10 °C tot +43 °CHet apparaat niet buiten de aangegeven omgevings-temperaturen gebruiken. Aanwijzing m. b. t. afdankenHet apparaat bevat waardevolle materialen en moet gescheiden van het ongesorteerde afval worden afge-voerd. Het recyclen van afgedankte apparaten moet vakkundig gebeuren overeenkomstig de plaatselijk geldende voorschriften en wetten.
Erop letten dat bij het afvoeren van het afgedankte apparaat het koelmiddelcircuit niet wordt beschadigd, zodat het koelmiddel (informatie op het typeplaatje) of de olie erin niet ongewild vrijkomen. • Apparaat onbruikbaar maken. • De netstekker uit het stopcontact trekken. • Het aansluitsnoer doorknippen. WAARSCHUWINGGevaar voor verstikking door verpakkingsmate-riaal en folie. Kinderen niet met het verpakkingsmateriaal laten spelen. Het verpakkingsmateriaal naar een officieel in-zamelpunt brengen. EPREL-databaseVanaf 1 maart 2021 zijn informatie over etikettering inzake ener-gieverbruik en vereisten inzake ecologisch ontwerp te vinden in de Europese productdatabase (EPREL). U krijgt toegang tot de productdatabase via de link https://eprel. ec. europa. eu/. Hier wordt u gevraagd de modelidentificatie in te voeren.
De modeli-dentificatie vindt u op het typeplaatjeToepassingen van het apparaatHet apparaat is uitsluitend geschikt voor het koe-len van levensmiddelen in een huishoudelijke of soortgelijke omgeving. Hiertoe behoort bijv.
het gebruik - in personeelskeukens, bed and breakfasts, - door gasten in landhuizen, hotels, motels en andere onderkomens, - voor catering en soortgelijke diensten in de groothandel. Het apparaat alleen voor huishoudelijke toepassingen gebrui-ken. Alle andere toepassingen zijn ongeoorloofd. Het apparaat is niet geschikt voor het bewaren en koelen van medicijnen, bloedplasma, laboratoriumpreparaten en dergelijke stoffen en producten als genoemd in de richtlijn inzake medische hulpmid-delen 2007/47/ EG. Misbruik van het apparaat kan leiden tot schade aan bewaarde producten of tot bederf ervan. Daarnaast is het apparaat niet geschikt voor gebruik op plaatsen waar ont-ploffingsgevaar kan heersen. gesloten ruimte. Het apparaat niet buiten, in een vochtige omgeving of binnen bereik van spatwa-ter plaatsen. - De LED-binnenverlichting niet voor het verlichten van de ruimte gebruiken.
De LED-binnenver-lichting in het apparaat dient uitsluitend voor de verlichting van de binnenruimte ervan. - In de binnenruimte van het apparaat geen open vuur of ontstekingsbronnen gebruiken. - Alcoholische dranken of andere alcohol bevat-tende verpakkingen uitsluitend goed afgesloten opslaan. VerlichtingEnergie-efficiëntieklasse1LichtbronDit product bevat een lichtbron van energie-efficiëntieklasse GLED1 Het apparaat kan lichtbronnen met verschillende energie-efficiëntieklassen bevatten. De laagste energie-efficiëntieklasse is aangegeven. 4.
BedieningspaneelDrie verschillende acties voor het bedienen van het bedienings-paneel.Aanraken Aanraken om functies te activeren.Indrukken Voor het activeren van functies ca. 2 seconden lang indrukken.Schuiven Naar rechts of links schuiven om in het menu te navigeren of naar waarden te zoeken.Inschakelen van het apparaatAanraken Naar de taal schuiven en aanrakenOp de gewenste temperatuureenheid schuiven en aanrakenAanraken om te bevestigenof naar rechts schuiven om de vorige instellingen weer te veranderen.Beschikbare talen:• Duits• Portugees (Brazilië)• Frans• Spaans• Italiaans• Engels (GB)• Engels (US)• Chinees• RussischSnelle toegang tot informatie(alleen modellen met de aanduiding ECBN..
NLHoofdmenuNavigeren door het hoofdmenu. De volgende functies zijn be-schikbaar.Temperatuurindicatie in de koelruimte en temperatuurinstelling.Temperatuurindicatie en temperatuurin-stelling van het BioFresh-Plus-gedeelte.Voor permanente maximale koeling.Gebruiksmodus van het apparaat voor sabbat en feestdagen.
Voldoet aan de STAR-K Kosher certificering.In- en uitschakelen van het apparaat.Beschrijft het vervangen van de filters, het reinigen van de waterdispenser en het stoffilter.Maakt het instellen van de lichtintensiteit van het display mogelijk en bevat de apparaatinformatie (servicenummer, typeaanduiding, serienummer).Schakelt het apparaat in een energie-besparende bedrijfsmodus; de tempera-tuur in het koelgedeelte wordt tot 15 °C verhoogd.Voor maximale koeling met tijdsbeper-king en automatische terugkeer naar normaal bedrijf.Temperatuurindicatie van de vriesruimte en de temperatuurinstelling.Verse levensmiddelen zo snel mogelijk invriezen om te garanderen dat de voe-dingswaarde, het uiterlijk en de smaak van de levensmiddelen intact blijven.Voor het in- en uitschakelen van de IceMaker en voor maximale ijsproductie.AanwijzingWanneer de deur langere tijd geopend wordt, kan de temperatuur in de vakken van het apparaat aanzienlijk stijgen.7
Temperatuur instellen (koelgedeelte)Standaardinstelling is 5 °C.Temperatuur instellenAanraken Op de gewenste insteltemperatuur schuiven en aanraken.Het knipperende getal rechtsonder geeft de actuele binnentemperatuur aan. Dit verdwijnt bij het bereiken van de insteltemperatuur.Weergave wanneer de deur weer ge-opend wordt.De deur van het apparaat sluiten.De temperatuurindicatie van het koelgedeelte knippert wanneer de werkelijke binnentemperatuur van de insteltemperatuur afwijkt. Het knipperen stopt wanneer de insteltemperatuur is bereikt.De temperatuur kan tot tussen 2 °C en 7 °C worden ingesteld.Naar de gewenste zone schuiven. Aanraken ofofAanwijzingDe temperatuurwaarde in het warmere gedeelte van het koelapparaat kan hoger zijn dan de ingestelde waarde.8
NLTemperatuur instellen (BioFresh-Plus-gedeelte)Standaardinstelling is 0 °C.Aanraken Op de gewenste insteltemperatuur schuiven en aanraken.Om -2 °C/0 °C te kiezen moet bovendien een ladeverdeler worden gebruikt.Temperatuurbereik in het vak links: -2 °CTemperatuurbereik in het vak rechts: 0 °CDe lade er volledig uittrekken, aan de achterkant optillen en eruit nemen.Temperatuur instellen (vriesgedeelte)Standaardinstelling is -18 °C.Aanraken Op de gewenste insteltemperatuur schuiven en aanraken.Het knipperende getal rechtsonder geeft de actuele binnentemperatuur aan. Dit verdwijnt bij het bereiken van de insteltemperatuur.Weergave wanneer de deur weer ge-opend wordt.De deur van het apparaat sluiten.De temperatuurindicatie knippert wanneer de werkelijke bin-nentemperatuur van de insteltemperatuur afwijkt.
Het knipperen stopt wanneer de insteltemperatuur is bereikt.De temperatuur kan tot tussen -14 °C en -27 °C worden ingesteld.ofofFor dual temperature please ensure the drawer divider is inserted.AanwijzingBij de instelling op 0 °C of -2 °C is het niet nodig de ladeverdeler te verwijderen. De temperatuur past zich in beide vakken van de lade aan.9
SuperCoolSuperCool activeren om grote hoeveelheden levensmiddelen snel af te koelen. De ingestelde temperatuur bedraagt 2 °C.Aanraken SuperCool is geactiveerd.Rechtsboven is de resterende looptijd van 6 uur zichtbaar. Na het verstrijken van deze tijd schakelt het apparaat weer over naar het normale bedrijf.SuperCool is gedeactiveerd.Weergave wanneer de deur weer ge-opend wordt.De deur van het apparaat sluiten.Om de temperatuur te veranderen moet SuperCool gedeactiveerd worden. Het display aanraken.Aanraken Aanraken De deur van het apparaat sluiten.Weergave wanneer de deur weer ge-opend wordt.Het bevestigingsdeel boven inhaken (1) en draaien (2).Ladeverdeler erin zetten.De telescooprails helemaal uittrekken. De lade op de rails plaatsen en er volledig inschuiven.10
NLSuperFrostVerse levensmiddelen moeten zo snel mogelijk worden ingevro-ren. Dit wordt gegarandeerd door de SuperFrost-functie en zorgt ervoor dat de voedingswaarde, het uiterlijk en de smaak van de levensmiddelen behouden blijven.Aanraken SuperFrost is geactiveerd.24 uur wachten. De levensmiddelen erin leggen en de deur van het apparaat sluiten.SuperFrost is gedeactiveerd.Weergave wanneer de deur weer ge-opend wordt.De SuperFrost-functie schakelt auto-matisch tussen 30 en 65 uur uit, afhan-kelijk van de hoeveelheid erin gelegde levensmiddelen.
Om SuperFrost vroeger te deactiveren het display aanraken.Aanraken Aanraken Op het typeplaatje (zie onder Invriescapaciteit) vindt u hoeveel kilo verse levensmiddelen u binnen 24 uur mag invriezen.Aanwijzingen voor het invriezen• De levensmiddelen altijd soort bij soort leggen.• Levensmiddelen die u zelf invriest altijd in afgemeten porties verpakken. Om deze porties meteen door en door te laten bevrie-zen, doet u er goed aan de volgende maximale hoeveelheden per portie aan te houden: fruit, groente: max. 1 kg, vlees: max. 2,5 kg.• Als verpakkingsmateriaal zijn gangbare diepvrieszakken, her-bruikbare houders van kunststof, metaal of aluminium geschikt.• Vers in te vriezen levensmiddelen niet in contact brengen met reeds ingevroren levensmiddelen.
Uitsluitend droge verpak-kingen in het apparaat leggen, om aan elkaar vastvriezen te voorkomen.• Altijd datum en inhoud op de verpakkingen noteren en de aan-bevolen opslagtijd van het vriesproduct niet overschrijden.• Geen flessen en pakken met koolzuurhoudende dranken in-vriezen aangezien deze kunnen exploderen. • Om te ontdooien altijd slechts zo veel wegnemen als direct nodig is. Eenmaal ontdooide levensmiddelen zo snel mogelijk tot een gerecht verwerken.Ingevroren levensmiddelen kunt u als volgt ontdooien:– in de heteluchtoven– in de magnetron– bij kamertemperatuur– in de koelkast11
Wanneer het ijs een bepaald niveau in de lade bereikt, stopt het apparaat de productie van ijsblokjes automatisch.Nadat u de IceMaker voor het eerst gestart heeft, kan het maximaal 24 uur duren, voordat de eerste ijsblokjes klaar zijn.AanwijzingDe eerste drie keer dat u van de IceMaker gebruik maakt, mogen de ijsblokjes niet worden geconsumeerd of gebruikt.Inschakelen van de IceMakerAanraken Naar links schuiven.Aanraken Veiligheidsinstructies en waarschuwingen voor de IceMaker • De IceMaker is uitsluitend ontworpen voor het maken van ijsblokjes in de door een huishouding benodigde hoeveelheid.• Alle herstelwerken of ingrepen aan de IceMaker mogen enkel door de technische dienst of door speciaal daarvoor opgeleid vakpersoneel worden uitgevoerd.• De eerste drie keer dat u van de IceMaker gebruik maakt, mogen de ijsblokjes niet worden geconsumeerd of ge-bruikt.
Dit geldt zowel voor de allereerste keer dat u het apparaat gebruikt als voor gebruik na een langere pauze.• De fabrikant aanvaardt geen aansprakelijkheid voor schade die ontstaat door apparaten of waterleidingen tussen magneetventiel en watervoorziening.De productiecapaciteit bedraagt 100 - 120 ijsblokjes in 24 uur bij een temperatuur van -18 °C in het vriesgedeelte.De IceMaker is ingeschakeld.12
NLDe productiecapaciteit bedraagt ca. 150 ijsblokjes in 24 uur. Houd er rekening mee dat dit het energieverbruik licht verhoogt.Omschakelen van de IceMaker naar maximale ijsproductieAanraken Naar links schuiven.Aanraken De MaxIce-functie is geactiveerd.AanwijzingDe maximale ijsproductie wordt na 36 uur gedeactiveerd.AanwijzingDe temperatuur in het vriesgedeelte wordt op de optimale ijsproductie ingesteld.Uitschakelen van de IceMakerAanraken Naar rechts schuiven.Aanraken De IceMaker is uitgeschakeld.AanwijzingExtra stappen bij de buitenbedrijfstelling van het apparaat of bij langere afwezigheid!• De watertoevoer uitschakelen.• 24 uur wachten of tot er een wateralarm-fout verschijnt.• IceMaker deactiveren.13
Aanraken De PartyMode is geactiveerd. Hij moet handmatig gedeactiveerd worden.De deur van het apparaat sluiten.Weergave wanneer de deur weer ge-opend wordt. De temperatuurindicatie van het koel-gedeelte knippert.Om de temperatuur te veranderen moet de PartyMode gedeactiveerd worden. Het display aanraken.Aanraken Aanraken PartyModeWanneer een grote hoeveelheid eten of drinken nodig is: het eten en de drankjes een dag tevoren in het apparaat leggen en de PartyMode activeren. In het koelgedeelte wordt SuperCool geactiveerd en in het vriesgedeelte de maximale ijsproductie.Weergave wanneer de deur weer ge-opend wordt.De deur van het apparaat sluiten.HolidayModeBij langere afwezigheid alle levensmiddelen in het koelgedeelte consumeren en de HolidayMode activeren.
Daardoor wordt gegarandeerd dat er ook bij een gesloten deur van het apparaat geen onaangename geurtjes in de binnenruimte van het apparaat ontstaan. (De temperatuur in het koelgedeelte wordt tot 15 °C verhoogd.) In het vriesgedeelte wordt de actuele cyclus voor de ijsblokjes voltooid en de IceMaker wordt gedeactiveerd.Aanraken De HolidayMode is geactiveerd.De deur van het apparaat sluiten.Weergave wanneer de deur weer geopend wordt. Op het display wordt de actuele temperatuur in de koelruimte weergegeven.Aanraken Wanneer de HolidayMode gedeactiveerd moet worden, het display aanraken.De HolidayMode is gedeactiveerd.14
NLSabbathModeWanneer de SabbathMode actief is, worden sommige elek-tronische functies uitgeschakeld om aan de STAR-K Kosher certificering te voldoen.• De verlichting blijft uit.• De koelventilator blijft in de actuele toestand: wanneer hij inge-schakeld is, blijft hij ingeschakeld; wanneer hij uitgeschakeld is, blijft hij uitgeschakeld.• Er is geen deuralarm.• Er is geen temperatuuralarm.• De ontdooicycli zijn onafhankelijk van het aantal en de lengte van de deuropeningen.• Na een stroomuitval gaat het apparaat terug naar de Sabbath-Mode.Aanraken Ca. 2 sec. lang op de toets drukken om de SabbathMode te activeren of kort aanraken om naar de normale bedrijfsmodus terug te gaan.SabbathMode is geactiveerd.De SabbathMode wordt na 120 uur automatisch uitgeschakeld.Om de SabbathMode vroeger te deac-tiveren opnieuw aanraken.
SabbathMode is gedeactiveerd.Uitschakelen van het apparaatAanraken Het apparaat is uitgeschakeld.Ca. 2 sec. lang op de toets drukken om het apparaat uit te schakelen of kort aanraken om naar de normale bedrijfsmodus terug te gaan.15
OnderhoudsmeldingTijdens het gebruik van het apparaat klinkt regelmatig de onder-houdsmelding (6 maanden). De filters moeten worden vervangen. De waterdispenser moet worden gespoeld. Het stoffilter moet worden gereinigd.Aanraken ofofAanraken De deur van het apparaat sluiten.Weergave wanneer de deur weer ge-opend wordt.Het waterfilter en luchtfilter bij de dealer halen en het onderhoud uitvoeren. OnderhoudsbevestigingAanraken Aanraken Het waterfilter en het luchtfilter zoals in het hoofdstuk „Onderhoud“ beschre-ven vervangen. Vervolgens ca. 2 sec. lang indrukken om te vervolgen.De waterdispenser zoals in het hoofd-stuk „Onderhoud“ beschreven spoe-len. Vervolgens ca. 2 sec. lang indrukken om te vervolgen.Het stoffilter reinigen zoals in het hoofd-stuk „Onderhoud“ is beschreven.Vervolgens ca. 2 sec.
lang indrukken om te vervolgen.Naar rechts schuiven.Aanraken om het onderhoud te beëin-digen.AanwijzingDe eerste drie charges ijs mogen niet worden genuttigd ofgebruikt – er verschijnt een herinnering.AanwijzingIJsblokjes voor onderhoudsbegin uit de IceMaker verwijderen.16
Deze wordt via het MyLiebherr-klantenportaal geactiveerd.Meer informatie over de beschik-baarheid en voorwaarden alsook de afzonderlijke mogelijkheden zijn te vinden op de website www.smartdevice.liebherr.com/infoDe "SmartDevice" app op je smartphone downloaden.De app op je smartphone starten en de aanwijzingen opvolgen.SmartDevice-functies zijn niet in alle landen beschikbaar.Beschrijving van het SmartDevice-displayWeergave voor het starten van de WLAN-verbinding.Het symbool knippert.De verbinding met WLAN wordt opge-bouwd.De aanmeldgegevens van de router worden weergegeven.Het apparaat is met WLAN verbonden.SmartDeviceBox is aangesloten.Resetten van de verbinding.Dit bericht informeert over router- of internetproblemen.19
AanrakenIceMaker-alarmIceMaker failureFailure XX0000 Please contact service.IceMaker is offActieContact opnemen met de technische dienst en de weergegeven foutcode mededelen.AanrakenDe IceMaker is gedeactiveerd.Het is niet nodig om de koelproducten in andere apparaten te bewaren.In het menu wordt de IceMaker nog steeds als fout weergegeven tot de fout door de technische dienst gereset wordt.VerbindingsfoutAanrakenActieContact opnemen met de technische dienst en de weergegeven foutcode mededelen.AanrakenConnection failureFailure XX0000 Please contact service.De verbinding is gedeactiveerd.Het is niet nodig om de koelproducten in andere apparaten te bewaren.In het menu wordt de verbindingsfout nog steeds als fout weergegeven tot de fout door de technische dienst gereset wordt.22
NLDraagplateaus verplaat-senEruit halenHet draagplateau optillen en eruit halen.Erin zettenDe haken van het draagplateau op de gewenste hoogte in de openingen van de strook zetten en het draagplateau naar onder drukken.UitrustingDe draagplateaus en deurvakken naar behoefte opnieuw in hoogte rangschikken. VOORZICHTIG!VOORZICHTIG! Gevaar voor letsel en beschadiging. Niet proberen om een draagplateau of een deurvak met erop liggende levensmiddelen te verzetten.Alleen een leeg draagplateau of een leeg deurvak verzetten.Opbergvakken verplaatsenEruit halenHet deurvak optillen en eruit halen.Erin zettenDe haken van het deurvak op de gewenste hoogte in de openingen van de strook zetten en het deurvak naar onder drukken.Flessenhouder *Flessen kunnen bij het ope-nen en sluiten van de deur tegen omvallen beschermd worden. De flessenhouder in de gewenste positie schuiven.
FlessenplateauHet plateau boven de Bio-Fresh-laden kan gebruikt worden om flessen op te leggen.Glasplaat wegnemen.AanwijzingBij het opslaan van hoge flessen (groter dan 230 mm) moet het flessenvak op een hogere positie gezet worden, om botsingen te voorkomen.Waterdispenser Een drinkglas tegen het onderste deel van de dispenser drukken. Het bovenste deel komt eruit en het water stroomt in het glas. (max. bedieningstijd 2 min wachttijd voor hergebruik 4 min)AanwijzingDe watertemperatuur is afhankelijk van de instelling van het ap-paraat en de temperatuur van het toegevoerde water.* afhankelijk van model en uitvoering23
Opmerkingen• De luchtvochtigheid in de laden is afhankelijk van het vochtig-heidsgehalte van de opgeslagen levensmiddelen en van hoe vaak de deur wordt geopend. • Versheid en kwaliteit van de levensmiddelen bepalen de duur van de bewaartijd. • Onverpakte dierlijke en plantaardige levensmiddelen apart be-waren en gesorteerd in de laden leggen. Als dit uit plaatsgebrek niet mogelijk is, moeten zulke levensmiddelen worden verpakt. Verschillende soorten vlees van elkaar gescheiden houden. Indien u het vlees afzonderlijk verpakt, kunnen ziektekiemen zich minder snel uitbreiden en voorkomt u vroegtijdig bederf. • Niet in het BioFresh-Plus-gedeelte horen: harde kaas, aardap-pels, kougevoelige groente zoals komkommers, aubergines, avocado's, halfrijpe tomaten, courgettes en kougevoelige zuidvruchten zoals ananas, bananen, grapefruits, meloenen, manga's, papaja's, enz.
BioFresh-Plus-gedeelteDe temperatuur van het Bio-Fresh-Plus-gedeelte passend bij het soort bewaarde levensmid-delen instellen. Zie het hoofd-stuk „Temperatuur instellen (BioFresh-Plus-gedeelte)“. Op 0 °C (fabrieksinstelling) instel-len om fruit, groente, vlees, worst of melkproducten te bewaren. Op -2 °C instellen om vis of zee-vruchten te bewaren. De bewaar-tijd bedraagt maximaal 3 dagen. Reinigen WAARSCHUWING. WAARSCHUWING. • Om mogelijk letsel door een stroomstoot te voorkomen, voor het reinigen van het apparaat de netstekker uit het stopcontact trekken of de zekering uitschakelen. • Om letsel of schade te voorkomen, voor het reinigen van het apparaat geen stoomreinigingsapparaten gebruiken. • Om kortsluiting te voorkomen, bij het reinigen van het apparaat erop letten dat er geen reinigingswater in de elektrische componenten dringt. Geen te natte spons of doek gebruiken.
• Oppervlakken die met levensmiddelen en toegankelijke afvo-ersystemen in aanraking kunnen komen moeten regelmatig worden gereinigd. • De levensmiddelen uit het apparaat nemen en op een koele plaats bewaren.
• Spoelen resp. reinigen van het watersysteem na 5 dagen zonder gebruik, zie hoofdstuk „Onderhoudsmenu“. • Draagplateaus en deurvak-ken wegnemen. Zie hoofdstuk „Uitrusting“. • De laden verwijderen. De lade er volledig uittrek-ken, aan de achterkant optil-len en eruit nemen. • Vrieslade onder aan de rechter en linker hoek omhoog trek-ken (1). De houder naar achter schuiven (2). De houder schuin zetten en wegnemen (3). • Om de glasplaat in het vriesge-deelte te reinigen, moet de on-derste vrieslade weggenomen worden. • Binnenruimte en delen van het interieur met lauwwarm water en een beetje schoonmaakmiddel reinigen. AanwijzingGeen schurende/krassende sponzen, geconcentreerde reini-gingsmiddelen evenmin als schoonmaakproducten die zand, chloride of zuur bevatten of chemische oplosmiddelen gebruiken. 24.
NL• De telescooprails alleen met een licht bevoch-tigde doek reinigen. AanwijzingEr mag geen reinigings-water in de railgeleidin-gen terechtkomen.• Alles met een doek goed drogen.• Het typeplaatje aan de binnenkant van het ap-paraat nooit beschadigen of verwijderen: het is be-langrijk voor de technische dienst.• De laden erin zetten. De telescooprails helemaal uittrekken. De lade op de rails plaatsen en er volledig inschuiven.• Alle delen er weer inzetten en de levensmiddelen er weer inleg-gen. Zie hoofdstuk „Uitrusting“.• Apparaat inschakelen.25
Het onderhoud kan onafhankelijk van de ingestelde regelmatige intervallen worden uitgevoerd. Het onderhoudsmenu omvat de volgende stappen. OnderhoudsmenuComplete reinigingVoor het volledig onderhoud van het apparaat.Waterdispenser reinigenOm de watervoorziening te onderbreken om de afvoer van de waterdispenser te reinigen.Nieuw waterfilter Om te spoelen en om de onderhoudsinterval te resetten.Nieuw luchtfilter Om de onderhoudsinterval te resetten. Leiding spoelenOm de waterdispenser te spoelen wanneer hij langere tijd niet gebruikt is. Terug naar het hoofdmenu.26
NLOnderhoudNieuw waterfilter Het ingebouwde waterfilter neemt afzettingen in het water op en reduceert de chloorsmaak. AanwijzingOm een reducering van de waterdoorstroming van de waterdispenser te voorkomen, moet het waterfilter minstens in de aangegeven onderhoudsintervallen worden vervangen.Bij een merkbare vermindering van de waterdoorstroming moet het waterfilter vroeger worden vervangen.AanwijzingBij het wegnemen of erin zetten van het filter is het niet nodig de watertoevoer uit te schakelen.Het ventilatierooster eraf nemen.Het waterfilter linksom draai-en en wegnemen.Het waterfilter met de noppen naar voor er in horizon-tale positie tot de aanslag inschuiven en rechtsom draaien tot het vastklikt.Het ventilatierooster monteren.AanrakenCa. 2 sec. indrukken.Ca. 2 sec. indrukken.Ca. 1,5 l water door de dispenser spoelen en afvoeren.
De periode voor het vervangen van het waterfilter wordt gereset.3 keer naar links schuiven.Aanraken om het menu te verlaten.Controleren of er tussen de luchtscheider van het apparaat en de luchtscheider van de deur geen spleet zit.AanwijzingBij verkeerde montage van het ventilatierooster ontstaat een spleet.27
AanrakenWaterdispenser reinigenDe opening van de dispenser en de omgeving kunnen worden gereinigd zonder het apparaat van het stroomnet los te koppelen.BerichtDe watervoorziening is nu onderbroken.• Het onderste deel van de dispen-ser naar binnen drukken, zodat het bovenste deel eruit steekt. • De waterafvoer en de omgeving reinigen.• Het onderste deel van de dispen-ser loslaten.Ca. 2 sec. indrukken.De waterdispenser is weer klaar voor gebruik.Wanneer de waterdoorstroming niet meer gelijkmatig is, moet de perlator worden vervangen (zie de contactgegevens op de achterkant van deze handleiding).Nieuw luchtfilterHet luchtfilter absorbeert geurtjes aan de binnenkant van het apparaat.
Het moet minstens in de aangegeven onderhoudsintervallen worden vervangen.AanrakenBerichtDe afdekking linksom draaien en verwijderen.Het luchtfilter linksom draaien en eraf nemen.Het nieuwe luchtfilter erin zetten en rechtsom draaien tot het vastklikt.28
NLDe afdekking erin zetten en rechtsom draaien tot deze vastklikt.Ca. 2 sec. indrukken. De onderhoudsinterval voor het vervan-gen van het luchtfilter wordt gereset.Twee keer naar links schuiven.Aanraken om het menu te verlaten.Spoeling reinigenWanneer de waterdispenser een week of langer niet gebruikt is, moet u de buisleiding spoelen.AanrakenBerichtCa. 1,5 l water door de dispenser spoelen en afvoeren. Ca. 2 sec. indrukken.Naar links schuiven.Aanraken om het menu te verlaten.29
Stoffilter reinigenHet stoffilter in het plintgedeelte minstens met de aangegeven onderhoudsintervallen reinigen.Het ventilatierooster eraf nemen.Het stoffilter met een stofzuiger reinigen.Het ventilatierooster monteren.Controleren of er tussen de luchtscheider van het apparaat en de luchtscheider van de deur geen spleet zit.AanwijzingBij verkeerde montage van het ventilatierooster ontstaat een spleet.Extra functiesAanrakenNaar rechts schuiven.Ca. 2 sec. indrukkenBioFresh temperatuuraanpassingBioFresh-Plus temperatuuraanpassingInstelling van de waterdrukVerwarmingscontrole (alleen ECBN 9673 / ECBN.. 99.3)Handmatig activeren van de ontdooifunctieTerugzetten in de fabrieksinstellingDemoModeNaar links of rechts schuiven.Code 151 invoeren.Wordt er een verkeerde code ingevoerd, dan gaat de weergave terug naar de apparaatinformatie.Door het menu navigeren.30
NLBioFresh temperatuuraanpassing (rechterzijde van de lade)De temperatuur in de lade wordt constant op ca. 0 °C gehouden. Ze kan iets warmer of kouder worden ingesteld.AanrakenNaar rechts schuiven om tussen de waarden B4 - B1 (kouder) te kiezen.Naar links schuiven om tussen de waar-den B6 - B9 (warmer) te kiezen.De gewenste waarde aanraken.Naar rechts schuiventotAanrakenNaar rechts schuiven.Aanraken om het menu te verlaten.BioFresh-Plus temperatuuraanpassing (linkerzijde van de lade)De temperatuur in de lade is op 0 °C of op -2 °C instelbaar. Beide vaste temperatuurinstellingen kunnen elk op iets warmer of kouder worden ingesteld.AanrakenNaar rechts schuiven om tussen de waarden U4 - U1 (kouder) te kiezen.Naar links schuiven om tussen de waar-den U6 - U9 (warmer) te kiezen.De gewenste waarde aanraken.Naar rechts schuiventotAanrakenNaar rechts schuiven.Aanraken om het menu te verlaten.
VOORZICHTIG!VOORZICHTIG! Bij de waarden B4 - B1 kan de temperatuur in de vakken onder 0 °C dalen Levensmiddelen kunnen bevriezen.AanwijzingNiet meer dan één stap verhogen of verlagen.De dagen erna de temperatuur in het BioFresh-Plus-gedeelte controleren. Wanneer de temperatuur nog niet naar wens is, de waarde nogmaals met een stap verhogen of verlagen.AanwijzingNiet meer dan één stap verhogen of verlagen.De dagen erna de temperatuur in het BioFresh-Plus-gedeelte controleren. Wanneer de temperatuur nog niet naar wens is, de waarde nogmaals met een stap verhogen of verlagen.31
Wanneer de ijsblokjes nog kleiner dan gewenst zijn, de waarde nog een keer een stap verhogen.AanrakenAanrakenNaar links of rechts schuivenE4 aanraken voor kleinere ijsblokjesE6 aanraken voor grotere ijsblokjesNaar rechts schuiven.Naar rechts schuiven.Aanraken om het menu te verlaten.Aanraken om het menu te verlaten.Naar rechts schuiventotAanrakenNaar rechts schuiventotAanrakenHeating ControlH1H2H1 Verwarming uitH2 bij lichte condensatie op de afdichting (fabrieksinstelling)32
NLkoelgedeeltevriesgedeelteHandmatige ontdooiingHet apparaat ontdooit automatisch. Voor servicetoepassingen kan de ontdooifunctie handmatig geactiveerd worden.AanrakenAanrakenHet apparaat schakelt na het ontdooien van de verdamper weer over naar het normale bedrijf.Het apparaat schakelt na het ontdooien van de verdamper weer over naar het normale bedrijf.Naar rechts schuiventotAanrakenNaar rechts schuiventotAanraken2 keer naar rechts schuiven.Aanraken om het menu te verlaten.2 keer naar rechts schuiven.Aanraken om het menu te verlaten.33
ResettenMet deze functie kan de elektronische besturing op de fabrieks-instellingen teruggezet worden.AanrakenCa. 2 sec. indrukkenNaar de taal schuiven en aanrakenOp de gewenste temperatuureenheid schuiven en aanrakenAanrakenHet apparaat bevindt zich in normaal bedrijf.DemoModeDe DemoMode kan worden geactiveerd om het apparaat op beurzen of in verkoopruimten te presenteren als bij normaal bedrijf.AanrakenDemoMode activerenDe DemoMode is geactiveerd. Het koelcircuit is uitgeschakeld!34
NLDemoMode deactiverenAanrakenNaar rechts schuiven. Ca. 2 sec. indrukkenNaar links of rechts schuiven. Code 151 invoeren. Ca. 2 sec. indrukkenDe DemoMode is gedeactiveerd. Na 1 seconde wordt het volgende op het display weergegevenStoringDe volgende storingen kunt u zelf opsporen en verhelpen: Het apparaat werkt niet. Controleer:– of het apparaat is ingeschakeld,– of de stekker goed in het stopcontact zit,– of de zekering in de meterkast nog goed is. Het apparaat maakt te veel lawaai. Controleer:– of het apparaat stabiel staat,– of meubels/voorwerpen naast het apparaat door het draaiende aggregaat aan het trillen worden gebracht. Houd er rekening mee dat stromingsgeluiden in het koelmiddelcircuit en ventila-torgeluiden niet te vermijden zijn. De temperatuur is niet laag genoeg.
Controleer:– of u de temperatuur goed hebt ingesteld (zie onder „Tempera-tuur instellen“),– of er te grote hoeveelheden verse levensmiddelen in het ap-paraat gelegd werden,– of de losse thermometer de juiste waarde aangeeft,– of de ventilatie in orde is,– of het apparaat te dicht bij een warmtebron staat. Neem, indien geen van de bovengenoemde oorzaken van toepas-sing zijn en u de storing niet zelf verhelpen kunt, contact op met de dichtstbijzijnde technische dienst van de leverancier van het apparaat. Geef de volgen-de gegevens op het typeplaatje door: de typeaanduiding (1), het servicenummer (2) en het apparaatnummer (3). De positie van het typeplaatje is te vinden in het hoofdstuk „Beschrijving van het apparaat“. Buiten werking stellenWilt u het apparaat voor langere tijd buiten werking stellen:De IceMaker deactiveren als beschreven in het hoofdstuk "Uit-schakelen van de IceMaker".
Schakel het dan uit, trek de stekker uit het stopcontact of draai de zeke ringen in de meterkast eruit. Reinig het apparaat en laat de apparaatdeur open staan om geurvorming te voorkomen.
Het apparaat voldoet aan alle van toepassing zijnde veilig-heidsbepalingen en de EU-richtlijnen 2014/35/EU, 2014/30/EU, 2009/125/EG en 2011/65/EU. Energie besparen- Altijd voor een goede luchttoevoer en -afvoer zorgen. Ventila-tieopeningen resp. -roosters niet afdekken. - Ventilatorluchtspleten altijd vrij houden. - Het apparaat niet opstellen in direct zonlicht en ook niet naast een fornuis, verwarming of dergelijke. - Het energieverbruik is afhankelijk van opstellingsomstandig-heden bijv. de omgevingstemperatuur. - Het apparaat zo kort mogelijk openen. - De levensmiddelen soort bij soort zetten. - Alle levensmiddelen goed verpakt en afgedekt opslaan. Rijp-vorming wordt vermeden. - Warme gerechten erin leggen: eerst laten afkoelen tot kamer-temperatuur. - Diepvriesproducten in de koelruimte laten ontdooien. - Bij langere vakanties koelgedeelte legen en uitschakelen. 35.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Liebherr ECBNei 9972 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Koelkast Liebherr
Handleiding Koelkast
Nieuwste handleidingen voor Koelkast