LG DP281 Handleiding

LG DVD speler DP281

Bekijk gratis de handleiding van LG DP281 (169 pagina’s), behorend tot de categorie DVD speler. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 49 mensen. Heb je een vraag over LG DP281 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/169
Portable DVD Player
Before connecting, operating or adjusting this
product, please read this instruction booklet carefully
and completely.
Owner’s Manual
Model: DP281
DP281B-P_AA3NLLW_ENG

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: LG
Categorie: DVD speler
Model: DP281
Kleur van het product: Zwart
Gewicht: 700 g
Beeldscherm: LCD
Beeldschermdiagonaal: 8 "
Ondersteund audioformaat: MP3, WMA
Ondersteunde videoformaten: DivX
Zoomcapaciteit: Ja
Aantal USB 2.0-poorten: 1
Ingebouwde luidsprekers: Ja
Hoofdtelefoonuitgangen: 2
Levensduur accu/batterij: 5 uur
Beeldverhouding: 16:9
Audio (L,R) out: 1
Soort apparaat: DVD speler
Composiet video-uitgang: 1
Compatibele batterij technologiën: Lithium-Ion (Li-Ion)
Optische drive type: DVD+R, DVD+RW, DVD-R
Afmetingen (B x D x H): 216 x 33.2 x 181.3 mm
Stroomverbruik (typisch): 12 W

Handleiding LG DP281 – volledige tekst

Een bliksem met pijl in een gelijkbenige driehoek is bedoeld omde gebruiker attent te maken op de aanwezigheid van eengevaarlijke, niet-geïsoleerde spanning in de behuizing van hetproduct die zo groot kan zijn dat zij gevaar voor een elektrischeschok oplevert. Het uitroepteken in een gelijkbenige driehoek is bedoeld om degebruiker attent te maken op belangrijke gebruiks- en onderhoudsin-structies in de bij het apparaat geleverde gebruiksaanwijzing. WAARSCHUWING: Plaats het toestel niet in een kleine ruimte, zoals eenboekenkast Of een gelijkwaardige, gesloten ruimte. WAARSCHUWING: Blokkeer de ventilatie openingen niet. Installeer vol-gens de instructies van de fabrikant. Gleuven en openingen in de kast zijn geplaatst ter ventilatie en te zorgenvoor betrouwbaar gebruik van het product, en om oververhitting tevoorkomen.

De openingen mogen nooit geblokkeerd worden door hetproduct op een bed, bank, tapijt of soortgelijke ondergrond te plaatsen. Hetproduct mag niet geplaatst worden in een inbouwinstallatie, zoals eenboekenkast of rek tenzij er voorzien wordt in voldoende ventilatie en deinstructies van de fabrikant opgevolgd worden. WAARSCHUWING: Dit product is uitgerust met een Laser Systeem. U dient, voor een correct gebruik van dit product, de gebruikershandleidingaandachtig door te lezen en deze te bewaren voor toekomstig gebruik. Indien het apparaat onderhoud nodig heeft, neemt u contact op met eengoedgekeurd service centrum. Het gebruik van controles, aanpassingen of het uitvoeren van proceduresanders dan gespecificeerd hierin kunnen leiden gevaarlijke blootstellingaan straling. Voorkom directe blootstelling aan de laserstraal en open het apparaat niet. Zichtbare laser straling indien geopend.

KIJK NIET IN DE STRAAL. WAARSCHUWING: Dit apparaat dient niet te worden blootgesteld aanwater (druppels of spetters) en plaats geen objecten gevuld met vloeistof,zoals vazen, op het apparaat.

Wat u moet weten over Auteursrecht:Het is bij wet verboden om auteursrecht materiaal zonder toestemming tekopiëren, uit te zenden, te tonen, uit te zenden via de kabel, in het open-baar te spelen of te verhuren. Dit product gebruikt de kopieerbeschermingfunctie ontwikkeld doorMacrovision. Op sommige schijfjes werden er signalen opgenomen die henbeschermen tegen kopiëren. Wanneer u de beelden van deze disks opneemtof afspeelt, dan zal er een storend geluid bij de beelden worden weergegeven. Dit product beschikt over ‘copyright protection’-technologie, beschermd door derechten van V. S. -patenten en andere intellectuele eigendom van MacrovisionCorporation en andere eigenaars van rechten.

Het gebruik van deze ‘copyrightprotection’-technologie moet worden toegestaan door Macrovision Corporationen is uitsluitend bestemd voor thuisbioscoop en andere gelegenheden met eenbeperkt aantal toeschouwers, behalve indien Macrovision Corporation haartoestemming verleent voor een andere toepassing. Het is verboden om hettoestel in omgekeerde volgorde uit elkaar te halen of te demonteren. Veiligheidsvoorschriften2LET OP: OM HET RISICO VAN EEN ELEKTRISCHE SCHOK TE VERMINDEREN, HET DEKSEL (OF DE ACHTERZIJDE) NIETVERWIJDEREN. BINNENIN BEVINDEN ZICH GEEN ONDERDELEN DIEDOOR DE GEBRUIKER KUNNEN WORDEN ONDERHOUDEN. DOE HIERVOOR EEN BEROEP OP ERKEND ONDERHOUDSPERSONEELLET OP. GEVAAR VOOR ELEKTRISCHESCHOKKEN NIET OPENENWAARSCHUWING: STEL DIT PRODUCT NIET BLOOT AAN REGENOF VOCHT OM HET RISICO VAN BRAND OF EEN ELEKTRISCHESCHOK TE VERMINDEREN.

3WAARSCHUWING betreffende de StroomkabelHet is aanbevolen voor de meeste apparaten dat ze wordenaangesloten op een toegewezen circuit;Namelijk een enkelvoudig wandcontact circuit dat alleen dat appa-raat van stroom voorziet en geen verdere aansluitingen Betreft. Controleer de specificaties de specificaties in deze gebruikershandleiding om zeker te zijn. Sluit niet teveel apparaten aan op wandcontactdozen. Overladenwandcontactdozen, loszittende of beschadigde wandcontactdozen,verlengsnoeren, beschadigde stroomkabels of beschadigd ofgebarsten kabelisolering zijn gevaarlijk. Elk van dezeomstandigheden kunnen leiden tot elektrische schokken of brand.

Periodieke controle van de kabel van uw apparaat is noodzakelijk,en indien het apparaat tekenen van beschadiging of verslijtingtoont, trek dan de stekker uit de wandcontactdoos, gebruik hetapparaat niet, en laat de kabel vervangen door een exacte kopievan het onderdeel door een goedgekeurd service centrum. Bescherm de stroomkabel van fysiek of mechanisch misbruik,zoals buigen, vastklemmen, klemmen, tussen een gesloten deur,of erover lopen. Let speciaal op stekkers, wandcontactdozen enhet punt waar de kabel het apparaat verlaat. Verwijder de stroomkabel door aan de stekker te trekken, niet aande kabel. Let op dat de stekker makkelijk toegankelijk is nadat uhet product geïnstalleerd heeft. Dit product is geproduceerd volgens EEG RICHTLIJN 89/336/EEC, 93/68/EEC en 2006/95/EC. Uw oude toestel wegdoen1.

Als het symbool met de doorgekruiste verrijdbare afvalbak op eenproduct staat, betekent dit dat het product valt onder de EuropeseRichtlijn 2002/96/EC. 2. Elektrische en elektronische producten mogen niet wordenmeegegeven met het huishoudelijk afval, maar moeten wordeningeleverd bij speciale inzamelingspunten die door de lokale oflandelijke overheid zijn aangewezen. 3. De correcte verwijdering van uw oude toestel helpt negatievegevolgen voor het milieu en de menselijke gezondheidvoorkomen. 4.

InhoudstafelInleidingVeiligheidsvoorschriften. 2-3Inhoudstafel. 4Voor de ingebruikneming. 5-7Weergave van het symbool. 5Symbolen die in deze handleiding worden gebruikt. 5Wat u moet weten over schijfjes. 5Onderhoud en servicewerkzaamheden. 6Soorten afspeelbare schijfjes. 7Regionale Code. 7Onderdelenlijst. 8-11Hoofdtoestel. 8-9Afstandsbediening. 10-11Stroom Aansluitingen. 12-15Sluit de AC adapter aan. 12Sluit de Automotive adapter aan. 13Batterijhouder. 14-15Draai het LCD. 16Een schijf afspelen. 17Gevorderd GebruikSchijf Informatie op het scherm tonen. 18Basisinstellingen. 18-23Algemene bediening. 18TAAL. 19DISPLAY. 19AUDIO. 20Lock (Jeugdbeschermingscontrole of Parental Control). 21-22Overige. 23Algemene functies. 24-26Bijkomende functies. 27Een Audio CD of MP3/WMA bestand afspelen. 28Geprogrammeerde weergave. 29Geprogrammeerde Tracks herhalen.

29Een track uit de geprogrammeerde lijst wissen. 29De volledige geprogrammeerde lijst wissen. 29Een JPEG bestand bekijken. 30-31Diavoorstelling (Grafische voorstelling). 30Stilstaand beeld. 30Naar een ander bestand gaan. 31Zoom. 31Beeld roteren. 31Om naar MP3/WMA muziek te luisteren terwijl u een beeld bekijkt. 31De compatibiliteit van dit toestel en JPEG-schijfjes heeft de volgende beperkingen. 31Een DVD VR-schijf afspelen. 32Een DivX filmbestand afspelen. 33-34De compatibiliteit van deze recorder met DivX-schijfjes heeft de volgende beperkingen. 34Afspelen van een USB Flash Station. 35AansluitingenInstellen van de DVD-speler. 36-38AV uitvoer verbindingen. 36AV ingang Aansluitingen. 37Audio aansluiten op optionele randapparatuur. 38ReferenceOplossen van problemen. 39Taalcodes. 40Landcodes. 41Specificaties. 424.

5InleidingVoor de ingebruikneming Neem deze handleiding zorgvuldig door zodat u het apparaat opde juiste manier gebruikt. Bewaar de handleiding, zodat u dezelater, indien nodig, kan raadplegen. Deze handleiding bevat nuttige informatie over de werking en hetonderhoud van uw DVD-speler. Indien het apparaat onderhoudbehoeft, neem dan contact op met een erkend servicebedrijf. Weergave van het symboolHet is mogelijk dat u bij het ingeven van een functie “ ” op hetTV-scherm ziet verschijnen. Dit betekent dat de functie die in dehandleiding wordt vermeld, niet beschikbaar is op die bepaaldeDVD of video-cd.Symbolen die in deze handleiding worden gebruikt OPMERKINGGeeft aan dat er bijzondere opmerkingen en bedieningsken-merken zijn.TIPGeeft tips en hints weer die de bediening eenvoudiger maken.

Wanneer een van de volgende symbolen bij een hoofdstuk vermeld wordt, dan betekent dit dat dit hoofdstuk van toepassingis voor de schijfjes die het symbool vertegenwoordigt.Alle hieronder genoemde schijven.DVD en afgeronde DVD±R/RWVideo-cd’sAudio-cd’s MP3 BestandenWMA Bestanden DivX BestandenWat u moet weten over schijfjesBehandeling van schijfjes Raak de weergavezijde van de disk niet aan. Hou het schijfje aande randen vast zodat er geen vingerafdrukken op het cd-oppervlakkomen. Plak nooit papier of kleefband op het schijfje.Schijfjes bewaren Nadat u het schijfje heeft afgespeeld, bergt u het op in het daartoevoorziene doosje. Stel het schijfje niet bloot aan rechtstreeks zon-licht of warmtebronnen en laat het nooit achter in een geparkeerdeauto die in volle zon staat.

Schijfjes schoonmaken Vingerafdrukken en stof op het schijfje kunnen een slechte beeld-kwaliteit en geluidsvervorming veroorzaken. Maak het schijfje meteen zachte doek schoon voor u het speelt. Wrijf het schijfje vanbinnen naar buiten schoon. Gebruik geen oplosmiddelen zoals alcohol, benzeen, thinner, in dewinkel verkrijgbare reinigingsmiddelen of antistatische spray voorvinylplaten. DivXWMAMP3ACDVCDDVDALL

6Voor de ingebruikneming (vervolg)Onderhoud en servicewerkzaamhedenLees de informatie in dit hoofdstuk door voor u contact opneemtmet een gekwalificeerde technicus. Behandeling van het toestelTransport van het toestelBewaar de originele doos en verpakkingsmaterialen. Indien u hettoestel moet verzenden dan verpakt u het opnieuw zoals het origineel werd verpakt in de fabriek. Dit zorgt voor een maximalebescherming van het toestel. De buitenwanden van het toestel schoon houden• Gebruik geen vluchtige vloeistoffen (zoals bijvoorbeeld eeninsecticidenspray) in de nabijheid van het toestel. • Vermijd dat plastieken producten gedurende lange tijd in contact komen met het toestel, aangezien deze sporen op hetoppervlak kunnen nalaten.

Het toestel schoonmakenGebruik een zachte, droge doek om de DVD-speler te reinigen.Indien het oppervlak erg vuil is, gebruik dan een zachte doek die ulichtjes bevochtigt met een zachte zeepoplossing. Gebruik geen sterke oplosmiddelen, zoals alcohol, benzeen ofthinner, aangezien deze het oppervlak van het toestel kunnenbeschadigen. Onderhoud van het toestel De DVD-speler is een hoogtechnologisch precisietoestel. Indiende optische, toonopnemende lens en de diskdriveonderdelen vuilof versleten zijn, dan kan de beeldkwaliteit daaronder lijden. Afhankelijk van de omgeving waarin het toestel wordt gebruikt, ishet na elke 1000 gebruiksuren aan te raden om een controle enonderhoud te laten uitvoeren. Neem voor bijkomende informatie contact op met de dichtstbijzijnde dealer.

7InleidingVoor de ingebruikneming (vervolg)Soorten afspeelbare schijfjes DVD (8 cm / 12 cm schijfje)Video-cd (VCD) (8 cm / 12 cm schijfje)Audio-cd (8 cm / 12 cm schijfje)Daarnaast kan dit toestel DVD+R/RW en CD-R/RW, dual schijf,USB, met audiotitels, DivX, MP3, WMA en/of JPEG bestandenafspelen. Deze functie geeft u de mogelijkheid om een DVD-RW schijf die in VR-formaat is opgenomen te kunnenafspelen. OPMERKINGEN• Afhankelijk van de omstandigheden van de opname-apparatuurof de CD-R/RW (of DVD+R/RW) schijf zelf, kunnen zommigeCD-R/RW (of DVD+R/RW) schijven niet met dit toestel wordenafgespeeld. • Bevestig geen label of zegel aan geen van beide zijden (degelabelde zijde of de opnamezijde) van een schijfje. • Gebruik geen cd’s in onregelmatige vormen (vb. hartvormig ofachthoekig), aangezien deze een slechte werking van het toes-tel kunnen veroorzaken.

Gelieve er ook rekening mee te houden dat u toestemmingnodig heeft om MP3/WMA-bestanden en muziek van hetinternet te downloaden. Ons bedrijf heeft niet het recht omu deze toestemming te verlenen. U moet daarvoor steedstoestemming krijgen van de copyright eigenaar. Regionale CodeDeze speler bezit een regionale code die is geprint op deachterkant van het toestel. Deze speler kan alleen DVD schijvenmet hetzelfde label als aan de achterkant, of met “ALL (Alles)”afspelen. Opmerkingen over regiocodes• Op de meeste DVD-covers wordt er op een duidelijk zichtbareplaats op de cover een wereldkaart weergegeven waarop er eenof meer nummers worden vermeld. Dit nummer moet overeen-stemmen met de regiocode van uw DVD-speler. Indien dat niethet geval is, dan kunt u de schijf niet afspelen.

• Wanneer u een DVD probeert af te spelen met een andereregiocode dan de regiocode van uw DVD-speler, dan verschijnter "Controleer Regionale Code" op het TV-scherm. Geproduceerd onder licentie van Dolby Laboratories. “Dolby”, “Pro Logic”, en het dubbele D-symbool zijnhandelsmerken van Dolby Laboratories.

8OnderdelenlijstHoofdtoestela LCD schermb Speakerc LCD MODE : NORMAAL → 4:3 modus → OFFd Functietoetsen• DISPLAY : Opent de OSD (On-Screen Display)• MODE : Selecteert een modus uit DISC, AV IN of USB.• SETUP : Om het menu instellingen (setup) te openen of te sluiten.• MENU : Opent het menu van een DVD-schijfje.• COLOR/BRIGHT (KLEUR/HELDERHEID) : Selecteert de modus voor LCD afstellingBrightness (Helderheid) → Color (Kleur) → OFF (UIT)• FLIP: Roteer het scherm.e Menu Controletoetsen•bBvV(links/rechts/boven/onder)Selecteert een element uit het menu.• bB: Past de KLEUR/HELDERHEID aan.• ENTER : Bevestigt de menukeuze.f Schijfklepg OPEN toetsen : Druk deze knop in om de Schijf klep te openen.abcdefgGebruik Touch PadDe knoppen van c tot e zijn touch pad type knoppen die worden bediend door ze kort aan te raken.

Indien u de knoppen op het touch pad wilt gebruiken, volgt uonderstaande richtlijnen op.1.Raak de ENTER knop op het aanraakscherm aan om de eknoppen te verlichten.2.Raak de knop aan die u wilt gebruiken. De e knoppen zullen10 seconden na gebruik uitgaan.Voorzorgsmaatregelen bij het gebruik van hettouch pad• Het LED op het touch pad brandt alleen indien het toestel isingeschakeld.• Gebruik het touch pad met schone en droge handen.• Druk niet te hard op de knoppen op het touch pad.• Raak de knop op het touch pad niet aan met geleidend materi-aal.

9InleidingHoofdtoestela Volume controleb Oortelefoon ingangc COAXIAL ingang d AV IN/OUT ingangOPMERKINGIndien het VIDEO IN signaal niet is aangesloten in AV IN modus,zal dit toestel automatisch worden uitgeschakeld na 10 minutenom te voorkomen dat de batterijen leeg raken.e DC IN Sluit de AC adapter of Automotive adapter aan.f Sensor van de afstandsbedieningOntvangt het signaal van de Afstandsbediening voor gebruik.g Oplaadindicatorh (POWER): Schakelt de speler AAN of UIT.i Afspeeltoetsen• x ( STOP ) : Stopt de weergave.• B/X ( PLAY/PAUSE ): Om de weergave te starten. /Weergave even stopzetten.• .

( Achteruit SKIP/SEARCH)Achteruit zoeken*/ ga naar het begin van het huidige hoofdstuk of track of ga naar vorig hoofdstuk of track.• > ( Vooruit SKIP/SEARCH)Vooruit zoeken */ ga naar volgend hoofdstuk of track* Druk de knop in en houdt deze langer dan twee secondeningedrukt.j USB: Aansluiten van een USB Flash Station.Onderdelenlijst (vervolg)abcdefg h ij

10       a      POWER: Schakelt de speler AAN of UIT.AUDIO: Selecteert een audiotaal (DVD). SUBTITLE: Selecteert de taal waarin deondertiteling wordt weergegeven.ANGLE: Selecteert een DVD-camerastand-punt, indien beschikbaar.Achteruit SKIP/SEARCH ( .

):Achteruit zoeken*/ ga naar het begin van hethuidige hoofdstuk of track of ga naar vorighoofdstuk of track.Vooruit SKIP/SEARCH ( > ): Vooruitzoeken */ ga naar volgend hoofdstuk of track* Druk de knop in en houdt deze langer dantwee seconden ingedrukt.SLOW ( t / T ): Terug/vooruit langzaamafspelen.       b      SETUP: Om het menu instellingen (setup) teopenen of te sluiten.MENU: Opent het menu van een DVD-schijfje.RETURN(O): Sluit het menu.DISPLAY: Opent de OSD (On-ScreenDisplay).bBvV(links/rechts/boven/onder):Selecteert een element uit het menu.ENTER: Bevestigt de menukeuze.       c      PAUSE/STEP(X): Weergave evenstopzetten / enkele malen drukken voor eenbeeld-per-beeldweergave.PLAY(N): Om de weergave te starten.STOP ( x ): Stopt de weergave.0-9 numerieke toetsen:Selecteert genummerde items in een menu.PROG.: Opent de modus programmeringwijzigen of sluit deze modus af.CLEAR: Wist een tracknummer van de pro-grammatielijst of een markering in het menuZOEKEN OP MARKERING(MARKER/SEARCH).       d      TITLE: Geeft het titelmenu weer, indienbeschikbaar.REPEAT: Herhaal hoofdstuk, track, titel, alle.A-B: Herhaalsequentie.ZOOM: Vergroot het videobeeld.MARKER:Markeert om het even welk punt tijdens deweergave.SEARCH: Displays MARKER SEARCHmenu.RANDOM: Speelt nummers of tracks in eenwillekeurige volgorde af.Onderdelenlijst (vervolg)Afstandsbedieningabcd

11InleidingDe Batterij laden (Lithium batterij)OPMERKING• Voorkom dat de afstandbediening in fel zonlicht wordt geplaatst.• Plaats geen obstakels tussen de afstandbediening en de sensorop het toestel.V De knop batterij vervangenDe batterij gaat gemiddeld een jaar mee. Vervang de batterij In-Dien de afstandbediening niet meer functioneert binnen het bereikvan de afstandbediening.Knop batterij (Lithium Batterij)1. Duw de batterijhouderclip samen en trek aan de tab om de bat-terijhouder te verwijderen.2. Volg de aanwijzing in de batterijhouder wat betref + en – op bijhet plaatsen van de batterij.3. Plaats de batterijhouder met nieuwe batterij In de afstands-Bediening, controleer of deze goed geladen is.OPMERKING• Vervang de batterij van de afstandbediening door een 3V microlithium cel zoals een CR.

2025 of gelijkwaardig.• Let op de regels bij u wat betreft chemisch afval, waaronder ookbatterijen horen. Gooi de batterij niet in vuur.Onderdelenlijst (vervolg)Waarschuwing : De batterij is dit toestel kan brand veroorzakenof chemische brandwonden indien niet correctbehandeld. Laad de batterij niet opnieuw op,demonteer, verpletter of verhit boven 100 °C(212 °F). Vervang de batterij alleen door eenCR. 2025 batterij van Matsushita Elec. Ind.Co.Ltd. (Panasonic).Het gebruik van een andere batterij kan brandof elektrische schokken veroorzaken. Legebatterijen horen bij chemisch afval. Houdt bat-terijen buiten gebruik van kinderen. Nietdemonteren of in vuur werpen.

12Sluit de AC adapter aana Sluit de AC Adapter aan op de DC IN ingang van hettoestel.b Sluit de AC adapter aan op een stopcontact.WAARSCHUWING• Sluit het toestel alleen aan op een stopcontact zoalsaangegeven op het label van de stekker, anders is er een risicoop brand of elektrische schokken.• Steek de stekker niet in het stopcontact, of verwijder deze nietmet natte handen.• Gebruik alleen de bijgeleverde AC adapter, dit kan anders leidentot brand of schade aan de speler.AC Adapter• Deze AC adapter functioneert op 100-240V ~ 50-60Hz 1.5A.• Neem contact op met een elektronicawinkel indien de ACadapter vervangen dient te worden.• Geproduceerd door WANLIDA Digital Technology Co., Ltd.Stroom Aansluitingenab

13InleidingSluit de Automotive adapter aanDeze DVD speler en de adapter voor in de auto zijn speciaal ontworpen voor gebruik in voertuigen met een 8.5-16 volt negatiefgeaard elektrisch systeem. (Dit is standaard bij de meeste voertuigen). Het CD stroomsysteem kan niet worden gebruikt indien uw voertuig een ander elektrisch systeem gebruikt.a Sluit de automotive adapter aan op de DC IN ingangvan het toestel.b Sluit de automotive adapter aan op de sigaretten aanstekeringang van de auto.WAARSCHUWING• Verwijder altijd eerst de stekker uit de sigarettenaansteker voordat u destekker uit de DVD speler haalt. Dit om mogelijke elektrische schokkenen schade aan uw DVD speler te voorkomen.• Er is een 3 amp.

250V zekering uit veiligheidsoverwegingen ingebouwdin de adapter voor in de auto.• Verwijder de stekker uit de sigarettenaansteker voordat u de auto start.• Gebruik uw DVD speler niet indien de accu van de auto niet isaanGesloten. Hierdoor kunnen de zekering springen.• Uw DVD speler werkt niet goed indien het voltage onder ongeveer 10volt zakt.• Laat uw DVD speler niet achter in een ruimte waarin de temperatuurboven de 70 C (158 F) kan oplopen, dit kan het pick-up gedeeltebeschadigen.Bijvoorbeeld:- In een geparkeerde auto in de zon, met de ramen gesloten.- Naast een kachel.Adapter voor in de auto• Deze adapter voor in de auto functioneert op DC 8.5-16 V.• Neem contact op met een elektriciteitszaak om een geschikteadapter voor in de auto te selecteren.• Geproduceerd door WANLIDA Digital Technology Co., Ltd.Stroom Aansluitingen (vervolg)baSigarettenaansteker

14BatterijhouderLaad de batterijen op voordat u deze de eerste keer gebruikt.ADe batterijhouder bevestigena Schuif de haken aan de batterijhouder in de gaten aan deonderkant van de speler.b Druk op de batterij en schuif deze totdat het vastklikt.OPMERKINGEN• Verwijder de batterijen niet tijdens het afspelen.• Let op dat de batterijen niet vallen.ADe batterijen verwijderena Druk op de PUSH knop.b Trek aan de batterijen tot u een klik hoort.Stroom Aansluitingen (vervolg)ATTENTIEHet product dat u heeft aangeschaft bevat een oplaadbare batterij. Deze batterij kan gerecycledworden. Afhankelijk van de lokale wetten kan het strafbaar zijn deze batterij met het huisvuil weg tegooien.

Controleer de lokale wetten voor de correcte manier van batterijen weggooien.HakenababHoudt het toestel in evenwicht zodat het niet naarachteren valt zodra u de deksel open doet.Draai tegen de klok in naverwijderen van de batterijen.

15InleidingADe batterijhouder opladen1. Sluit de batterijhouder aan op de speler. 2. Sluit de AC adapter aan op de speler en steek de stekker ineen stopcontact. 3. De oplaadindicator is tijdens het opladen rood en verandertnaar groen zodra het opladen klaar is. WAARSCHUWINGNeem de volgende voorzorgsmaatregelen wat betreft lekkage,oververhitting etc. in acht. • Gebruik alleen door de fabrikant goedgekeurde onderdelen. • Gebruik alleen de goedgekeurde AC adapter tijdens opladen. • Stel niet bloot aan hoge temperaturen boven 60 C (140 F). • Probeer het toestel niet te demonteren. • Harde klappen kunnen schade veroorzaken. • Niet verbranden. • Niet demonteren; niet zomaar weggooien. • Let op dat er geen kortsluiting plaats vindt. OPMERKINGEen batterij wordt alleen opgeladen indien de speler is uitgeschakeld.

De batterij zal niet worden opgeladen indien dezeper ongeluk of bedoeld losgekoppeld wordt. De speler ontvangtgeen stroom, zelfs niet indien u de batterij weer bevestigd. Mochtdeze situatie zich voordoen, schakel dan de speler uit en weer in. Dat batterij wordt dan wel opgeladen. AOplaad en afspeeltijden* Indien de Helderheid controle is ingesteld op initiële stand. - gebruik de hoofdtelefoon en volumecentrum. - De afspeeltijd kan verschillen, afhankelijk van de gebruikte schijfsoort. ABevestig de batterijstatus op het scherm van de speler. Het batterij display verschijnt niet indien de AC Adapter wordtgebruikt. Indien de batterijcapaciteit niet voldoende is, wordt “CheckBattery Status” of “ ” op het scherm getoond en wordthet vermogen na een paar minuten automatisch uit-geschakeld.

AIndien afspeeltijd dramatisch afneemt na opladenDe batterijhouder is aan het eind van zijn levenscyclus (kan ongeveer300 keer worden opgeladen). AIndien het toestel lange tijd niet is gebruikt• Koppel de batterijhouder los (het toestel gebruikt, zelfs indien uit-geschakeld, dit kan leiden tot beschadigingen aan de batterijhouder).

Inleiding1. Bereid de stroomvoorziening voor.2. Open de buitenklep en druk de POWER knop in.3.Druk op OPEN om de schijfklep te openen en laadt een schijfmet het label naar boven. Sluit de klep met de hand.• Er verschijnt “Geen schijf” of “Schijffout” in het scherm indien dezeverkeerd om geplaatst is (en een enkelvoudige schijf is).• De DVD speler stopt automatisch en keert terug naar menu indien dedisc volledig is afgespeeld.4. Druk op PLAY(N) om af te spelen.5.

Pas het volume aan.OPMERKINGEN• Plaats een schijf met de speelkant naar beneden op de spoel,en duw zacht op de binnenkant van de disc om deze vast teklikken.• Schakel het LCD uit indien u deze enige tijd niet gebruikt, dit omstroom te besparen.• Het LCD wordt uitgeschakeld indien u de speler sluit.• De grootte van het beeld op het LCD wordt bepaald door de opde schijf opgenomen mode en grootte.AGrootte van beeld aanpassen.Gebruik de LCD MODUS knop om de afbeelding te veranderen.Op het scherm van het apparaat verschijnt het volgende.NORMAAL → 4:3 modus → OFFOPMERKINGScherm kan verschillen afhankelijk van schijf.Selecteer een MODUSSelecteert een modus uit DISC, AV IN of USB.1. Druk op de MODUS toets op het toestel.Het modus selectiemenu wordt geopend.2.

Kies een modus met behulp van b / B en druk op ENTER.•DISC: Het schijfmenu of afspeelbeeld voor de schijf wordt getoond op het scherm.• AV IN: Een afbeelding van een extern toestel verschijnt op het scherm.• USB: Een bestand of mappenlijst in USB Flash station verschijnt op het scherm.Een schijf afspelen17

18OSD (On-Screen Display) (vervolg)Schijf Informatie op het scherm tonenU kunt verschillende informatie over de geladen schijf op hetscherm tonen. 1. Druk op DISPLAY om de verschillendeafspeelopties te bekijken. Welke onderdelen getoond worden, isafhankelijk van de schijfsoort of afspeelstatus. 2. U kunt een onderdeel selecteren door op v / V te drukken ende instelling te wijzigen door op b / B te drukken. Titel (Track) - Huidige titel (of track), nummer/totaal aantaltitels (of tracks). Hoofdstuk - Huidige hoofdstuknummer/totaal aantal hoofd-stukken. Tijd - Verstreken afgespeelde tijd. Audio - Geselecteerde audio taak of kanaal. Ondertitel - Geselecteerde ondertitelingPerspectieven - Geselecteerde Perspectieven/totaal aantalhoeken. OPMERKINGDe informatie op het scherm verdwijnt indien er enkele secondengeen knop wordt ingedrukt.

BasisinstellingenVia het menu instellingen (Setup) kunt u tal van items aanpassen,zoals het beeld en de klank. U kunt o. a. ook de taal instellen voorde ondertiteling en voor het menu instellingen (Setup). Voor meerinformatie over elk item van het menu instellingen, raadpleegt u depagina’s 19 tot 23. Het menu weergeven en afsluiten:Druk op SETUP om het menu weer te geven. Een tweede druk opSETUP, brengt u terug naar het beginscherm. Naar het volgende niveau gaan: Druk op B op de afstandsbediening. Naar het vorige niveau gaan:Druk op b op de afstandsbediening. Algemene bediening1. Druk op SETUP. Het menu instellingen (Setup) wordtweergegeven. 2. Druk op v / V om de gewenste optie te selecteren en druk opB om naar het tweede niveau te gaan. Op het scherm wordtde huidige instelling voor het geselecteerde item weergegeven,evenals de andere mogelijke instelling(en). 3.

19Gevorderd GebruikTAALMenutaalSelecteer een taal voor het menu instellingen (Setup) en voor deOSD. Schijf Audio / Subtitel / MenuOm de taal te selecteren voor de weergave van de audiotrack(audio-cd), ondertiteling en het cd-menu.Standaard: Dit is de originele taal waarin de cd werdopgenomen. Overige: Om een andere taal te selecteren, drukt u op denumerieke toetsen en vervolgens op ENTER om hetovereenkomende 4-cijferige getal volgens de taalcode lijst opbladzijde 40 in te geven. Druk op CLEAR als u de verkeerdetaalcode invoert.Uit (Voor Schijf Ondertiteling) – Schakel Ondertitel uit.DISPLAYTV Beeldformaat 4:3: Selecteer dit wanneer er een standaard 4:3 TV is aangesloten. 16:9: Selecteer dit wanneer er een 16:9 breedbeeld-TV is aangesloten.

OPMERKINGBreedbeeld: Indien de TV Aspectoptie is ingesteld op 16:0, wordtde Schermmodus automatisch ingesteld op Breedbeeld.Display modusDe instellingen voor de weergavemodus werken enkel wanneer dehoogte- breedteverhouding van de TV is ingesteld op "4:3". Letterbox (Breedbeeldweergave): Geeft een brede beeld-weergave met banden op het bovenste en onderste deel vanhet scherm. Panscan: Geeft de breedte van het beeld automatisch overhet gehele scherm weer en snijdt de delen af die niet passen. Basisinstellingen

20AUDIOElk DVD-schijfje beschikt over een aantal verschillende audio-uitvoeropties. Stel de AUDIO-opties van de DVD-speler in aan dehand van het soort audiosysteem dat u gebruikt. Dolby Digital / DTS / MPEGBitstream: Selecteer "Bitstream" indien u de digitale uitgangvan de DVD-speler heeft aangesloten op een versterker ofandere randapparatuur met een Dolby Digital, DTS- of MPEG-decoder. PCM (voor Dolby Digital / MPEG): Selecteer deze instellingindien het toestel is aangesloten op een tweekanaals digitalestereoversterker. DVD’s die gecodeerd zijn in Dolby Digital ofMPEG zullen automatisch worden aangepast aan eentweekanaals PCM audio. Uit (voor DTS): Indien u "Uit" selecteert, dan wordt het DTS-signaal niet uitgevoerd via de DIGITALE UITGANG. Sample Freq. (Bemonsteringsfrequentie)Indien uw ontvanger of versterker NIET in staat is om 96 KHz sig-nalen te verwerken, dan selecteert u 48 KHz.

Wanneer u dit heeftgekozen, dan zal het toestel automatisch elk 96 KHz signaalomzetten naar 48 KHz, zodat het systeem het kan decoderen. Indien uw ontvanger of versterker in staat is om 96 KHz-signalente verwerken, dan selecteert u 96 KHz. Wanneer u dit heeftgekozen, dan stuurt het toestel elk soort signaal door zonderenige tussenkomst. Raadpleeg de handleiding van uw versterker voor meer inlichtin-gen over de mogelijkheden. DRC (Dynamic Range Control)In DVD formaat kunt u de soundtrack van een programma beluis-teren in de zuiverste en meest realistische weergave mogelijk, endit dankzij de digitale audiotechnologie. Het kan echter zijn dat uhet dynamisch bereik van de audio-uitvoer (het verschil tussen deluidste en de stilste tonen) wenst te beperken. Zo kunt u op eenlager volume naar een film luisteren zonder de zuivere klank teverliezen. Zet DRC op Aan om deze functie te activeren.

VocaalZet dit enkel Aan wanneer er een DVD met meerkanaals karaokewordt gespeeld. De karaokekanalen op het schijfje zullen tot eennormale stereoklank worden gemixt. Basisinstellingen (vervolg)

21Gevorderd GebruikBasisinstellingen (vervolg)LOCK (Jeugdbeschermingscontrole of ParentalControl)BeveiligingsniveauBlokkeert het afspelen van beoordeelde DVD schijven, gebaseerdop de inhoud. Niet alle schijven zijn beoordeeld.1. Selecteer "Beveiligingsniveau" in het LOCK-menu en druk danop B.2. Om de functies Beoordeling, Wachtwoord en Regiocode tegebruiken, dient u het door u aangemaakt 4-cijferige Wacht-Woord in te voeren. U wordt nu gevraagd een wachtwoord in tegeven als u dat nog niet gedaan heeft.Geef de code bestaande uit 4 cijfers in en druk op ENTER.Geef de code opnieuw in en druk op ENTER om te bevestigen.Indien u een verkeerd cijfer ingeeft voor u op ENTER drukt,druk dan op CLEAR.3. Selecteer een censuurcijfer (rating) van 1 tot 8 met behulp vande toetsen v / V. Beveiligingsniveau 1-8: Censuurcijfer één (1) heeft de hoog-ste beperkingen en censuurcijfer acht (8) de laagste.

Ontsluiten: Indien u ontgrendelen (unlock) selecteert, dan isde jeugdbeschermingscontrole niet actief en dan wordt deSchijf ongecensureerd weergegeven. OPMERKINGIndien u een censuurcijfer voor de DVD-speler instelt, danzullen alle scènes met hetzelfde censuurcijfer of lager wordenweergegeven. Scènes met een hoger censuurcijfer (rating)zullen niet worden weergegeven tenzij er een alternatievescène beschikbaar is op de Schijf. De alternatieve scène moethetzelfde censuurcijfer of lager hebben. Indien er geengeschikt alternatief wordt gevonden, dan wordt de weergavestopgezet. U moet het paswoord bestaande uit 4 cijfersingeven of u moet het censuurniveau wijzigen om de Schijf tekunnen afspelen.4. Druk op ENTER om uw censuurkeuze te bevestigen, en drukvervolgens op SETUP om het menu af te sluiten.

22Basisinstellingen (vervolg)WachtwoordU kunt een wachtwoord ingeven of veranderen.1. Selecteer Wachtwoord uit het LOCK menu en druk op B.2. Een nieuw wachtwoord maken:Druk op ENTER zodra de “Nieuw” optie is gemarkeerd. Voereen nieuw wachtwoord in met behulp van de nummertoetsenen druk op ENTER. Voer het wachtwoord ter controle opnieuwin.Het wachtwoord veranderen:Druk op ENTER zodra de “Wijzigen” optie is gemarkeerd. Voerhet huidige wachtwoord in met behulp van de nummertoetsenen druk op ENTER. Voer een nieuw wachtwoord in met behulpvan de nummertoetsen en druk op ENTER. Voer het wachtwo-ord ter controle opnieuw in.3. Druk op SETUP om het menu af te sluiten.Indien u uw wachtwoord bent vergetenU kunt het wachtwoord wissen, indien u dit bent vergeten, door devolgende stappen uit te voeren:1. Druk op SETUP om het Instellingenmenu te openen.2.

Geef het nummer "210499" in en vervolgens wordt de beveiligingscode verwijderd. Landcode Voer de code van de regio waarvan de standaards zijn gebruiktvoor het beoordelen van de DVD videoschijf, gebaseerd op de lijstop bladzijde 41.1. Selecteer "Land Code" in het LOCK-menu en druk dan op B.2. Volg stap 2 op zoals getoond op de vorige bladzijde(Beveiligingsniveau).3. Selecteer het eerste teken met behulp van de toetsen v / V.4. Druk op ENTER en selecteer het tweede teken met de toetsenv / V.5. Druk op ENTER om uw Land Code selectie te bevestigen.

23Gevorderd GebruikBasisinstellingen (vervolg)OVERIGEDe PBC en DivX(R) VOD -instellingen kunnen worden gewijzigd.PBCSchakelt navigatie of Playback Control (PBC) Aan of Uit. Aan: Video-cd’s met PBC of navigatie worden volgens de PBC afgespeeld. Uit: Video-cd’s met PBC of navigatie worden op dezelfdemanier afgespeeld als audio-cd’s. DivX(R) VOD We verstrekken u met de DivX®VOD (Video On Demand) regis-tratiecode die u in staat stelt om video's te huren met behulp vande DivX®VOD service. Bezoek www.divx.com/vod voor meerinformatie.1. Selecteer de “DivX(R) VOD” optie en druk op B.2. Druk op ENTER terwijl “Selecteer” is geselecteerd, deRegistratiecode. zal worden getoond. Gebruik de registratiecode om DivX®VOD video's te huren ofte kopen op www.divx.com/vod. Volg de instructies en download de video naar een schijf om afte spelen op deze speler.3.

24Indien er een menuscherm wordt weergegeven Met behulp van de toetsen bB v Vselecteert u de titel/hethoofdstuk die/dat u wenst te bekijken. Vervolgens drukt u opENTER om de weergave te starten. Druk op TITLE of MENUom terug te gaan naar het menuscherm. Selecteer de gewenste track met behulp van de nummertoetsenen druk op RETURN om terug te keren naar het menuscherm. Het kan zijn dat de menu-instellingen en de bedieningsproce-dures verschillend zijn. Volg de instructies op elk menuscherm. In het setup-menu kan u de navigatie of PBC ook uit zetten (zie"Navigatie of PBC" op pagina 23). OPMERKINGEN• Indien de jeugdbeschermingscontrole ingesteld staat en deSchijf niet beantwoordt aan het ingestelde censuurcijfer, danmoet u het paswoord ingeven. (Zie "LOCK" op pagina 21-22. ). • Het kan zijn dat DVD’s een regiocode hebben.

Uw toestel zalgeen schijfjes spelen die een andere regiocode hebben dan hettoestel. Tenzij anders vermeld, worden alle beschreven handelingenuitgevoerd met de afstandsbediening. Sommige functies kun-nen ook beschikbaar zijn in het menu instellingen (Setup). Ga verder met afspelenDe speler onthoudt het punt waarop de speler wordt gestopt(RESUME functie). Druk op PLAY(N) en het afspelen gaat verder op dit punt. Naar een andere TITEL gaanAls een schijf meer dan één titel heeft, kunt u naar een andere titelgaan. Druk tijdens het afspelen op DISPLAY of hervat het afspelenen dan het geschikte nummer (0-9) of gebruik b / B om naar eenandere titel te gaan. Naar een ander HOOFDSTUK / TRACK gaanDruk tijdens het afspelen op SKIP/SEARCH (. or >) om naarhet begin van het volgende hoofdstuk/track te gaan of om terug tekeren naar het begin van het huidige hoofdstuk/track. Druk twee keer kort op SKIP.

25Gevorderd GebruikStilstaand beeld en beeld-per-beeld weergaveDruk tijdens het afspelen op PAUSE/STEP(X)om het afspelen tepauzeren.Druk herhaaldelijk op PAUSE/STEP(X)om Frame voor Frame af tespelen.(Alleen Afstandsbediening)Om de modus stilstaand beeld af te sluiten, drukt u op PLAY(N). Zoe ken op tijd (Time Search) Om op elk gewenste moment het afspelen van de schijf te beginnen:1.Druk tijdens het afspelen op DISPLAY. In het Time Search-kaderwordt de verstreken speeltijd van de huidige Schijfweergegeven.2. Druk op v / V om het vak tijd zoeken te tonen, “-:--:--” verschijnt.3. Voer de begintijd in van links naar rechts in uur, minuten enseconden. Indien u een fout maakt bij het ingeven van decijfers, dan drukt u op CLEAR om de ingegeven cijfers te wis-sen. Geef vervolgens de correcte getallen in.4. Druk op ENTER om te bevestigen.

Het afspelen begint vanafde geselecteerde tijdpositie.Een A-B herhaling uitvoeren Elke druk op de A-B knop tijdens het afspelen, selecteert punt Aen punt B, en herhaalt de volgorde tussen punt A (beginpunt) enpunt B (eindpunt). Druk opnieuw op A-B om te annuleren. Herhalen Druk tijdens het afspelen herhaaldelijk op HERHAAL om degewenste herhaalmodus te selecteren.DVD Video schijven: Hoofdstuk/Titel/UitVideo CD, Audio CD, DivX/MP3/WMA schijven: Track/Alles/UitOPMERKINGEN• Bij een video-cd met navigatie of PBC, moet de PBC in het menuinstellingen (setup) uit worden gezet om de herhaalfunctie te gebruiken(zie "Navigatie of PBC" op pagina 23).• Indien u één maal op SKIP (>) drukt tijdens de herhaalde weergavevan het hoofdstuk (track), wordt de herhaalde weergave geannuleerd.Zoom Druk op ZOOM tijdens het afspelen of de pauzestand, om hetbeeld te vergroten.

(3 stappen).U kunt door het vergrootte beeld bladeren met behulp van de bBvVknop. Druk op CLEAR om af te sluiten.OPMERKINGENHet kan zijn dat de zoomfunctie niet werkt bij sommige DVD’s.DivXVCDDVDALLACDDivXVCDDVDDivXVCDDVDDivXVCDDVDALLAlgemene functies (vervolg)

26Algemene functies (vervolg)Titelmenu Het titelmenu, indien de schijf een titelmenu bevat, zal wordengetoond op het scherm. Anders wordt het schijfmenu getoond.Schijfmenu Druk op MENU en het diskmenu wordt weergegeven. Druk nog-maals op MENU om af te sluiten. De audiotaal wijzigen Druk tijdens het afspelen herhaaldelijk op AUDIO om een andereaudiotaal of audiotrack te beluisteren.Met een in VR-modus opgenomen DVD-RW, met zowel een hoof-daudiokanaal als met een tweetalig audiokanaal, kunt u tussenEnkel (L), Tweetalig (R) of een vermenging van beide kanalenschakelen d.m.v.

de toets AUDIO.Druk tijdens de weergave meermaals op AUDIO om een verschil-lend audiokanaal (Stereo, Links of Rechts) te beluisteren.Camerastandpunt Druk tijdens het afspelen van een DVD schijf met scènes die metverschillende camerastandpunten zijn opgenomen, herhaaldelijk opANGLE om de gewenste hoek te selecteren.TIPDe camerastandpuntindicator zal op het scherm knipperen tijdens descènes die in verschillende camerastandpunten werden opgenomen omaan te geven dat het mogelijk is om een ander camerastandpunt te kiezen.Ondertitels Druk tijdens de weergave meermaals op SUBTITLE om de verschillende ondertitelingstalen te bekijken. OPMERKINGAls er geen informatie is of als een code niet kan worden gelezenin het DivX-bestand wordt “1” etc. weergegeven.DivXDVDDVDVCDDivXDVDDVDDVD

27Gevorderd GebruikBijkomende functiesZoeken op markering Om een markering in te gevenU kunt de weergave starten vanaf maximaal negen punten die inhet geheugen werden opgeslagen. Om een markering in te geven,drukt u op het gewenste punt op de Schijf op MARKER.Vervolgens wordt het markeringicoontje kort op het schermweergegeven. Herhaal deze procedure om tot negen markeringenin te geven. Een gemarkeerde scène opnieuw oproepen of wissen1. Druk op SEARCH tijdens de weergave van de Schijf. Hetmenu zoeken op markering (marker search) wordt op hetscherm weergegeven. 2. Druk binnen de 9 seconden op b / B om een markeernummerte selecteren dat u wenst op te roepen of te wissen. 3. Druk op ENTER en vervolgens start de weergave van degemarkeerde scène. Of, druk op CLEAR en het markeernum-mer wordt uit de lijst gewist. 4.

U kunt elke markering afspelen door het nummer in te gevenin het menu zoeken op markering (marker search). OPMERKINGEN• Bepaalde ondertitels in de buurt van het Markering zullen verdwijnen.• Alle merktekens worden verwijderd indien de speler wordt uitgeschakeld of de disc verwijderd.• Het Markering wordt niet opgeslagen indien het DVD of titelmenwordt getoond.Laatste scène wordt bewaardDeze DVD-speler slaat de laatste scène op die van de laatsteSchijf werd weergegeven. De scène wordt in het geheugenbewaard, ook als u het schijfje uit het toestel neemt of het toesteluitschakelt.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met LG DP281 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden