Indesit k 345 vt b x o Handleiding

Indesit Fornuis k 345 vt b x o

Bekijk gratis de handleiding van Indesit k 345 vt b x o (24 pagina’s), behorend tot de categorie Fornuis. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 26 mensen. Heb je een vraag over Indesit k 345 vt b x o of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/24
Cuisinière
Installation et emploi
Fornuis
Installatie en gebruik
K 346 VT.B/O
K 345 VT.B/O

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: Indesit
Categorie: Fornuis
Model: k 345 vt b x o

Handleiding Indesit k 345 vt b x o – volledige tekst

13Aanwijzingen1Dit apparaat is vervaardigd voor niet-professioneel ge-bruik binnenshuis. 2 Deze instrukties zijn alleen geldig voor de landen waar-van de symbolen voorkomen in de handleiding en ophet typeplaatje van het apparaat. 3 Dit apparaat betreft een apparaat van klasse 1 (los-staand) of klasse 2 - subklasse 1 (ingebouwd tus-sen 2 meubels). 4Voordat u het apparaat gaat gebruiken wordt u verzochtde gebruiksaanwijzingen in deze handleiding aandach-tig te lezen aangezien zij belangrijke gegevens bevattenbetreffende de veiligheid van de installatie, het gebruiken het onderhoud. Bewaar dit boekje zorgvuldig vooreventuele verdere raadpleging. 5Na het verwijderen van de verpakking moet men goedkijken of het fornuis geheel gaaf is. In geval van twijfelmoet men het fornuis niet gebruiken en zich tot een be-voegde installateur wenden.

Het verpakkingsmateriaal(plastic zakken, polystyrene, spijkers enz. ) moet buitenhet bereik van kinderen worden gelegd, aangezien hetpotentieel gevaarlijk kan zijn. 6Het installeren moet uitgevoerd worden door een be-voegde installateur en volgens de instrukties van de fa-brikant. Een verkeerde aansluiting kan schade veroor-zaken aan personen, dieren of dingen en voor deze ge-vallen kan de fabrikant niet verantwoordelijk worden ge-steld. 7De electrische veiligheid van dit apparaat is slechts danverzekerd als het op de juiste wijze is geaard zoals voor-geschreven door de geldende normen voor electrischeveiligheid. Het is belangrijk zich hiervan te verzekerenen, in geval van twijfel, een controle te laten uitvoerendoor een bevoegde electricien. De fabrikant kan nietaansprakelijk worden gesteld voor schade die veroor-zaakt is door nalatigheid betreffende het aarden van deinstallatie.

8Voordat het apparaat wordt aangesloten moet men zichervan verzekeren dat de gegevens van het typeplaatje(op het apparaat en/of de verpakking) overeenkomenmet de kenmerken van het electrische net.

9Controleer dat het electrische vermogen van het net envan de stopcontacten voldoende is voor het maximumvermogen van het apparaat zoals aangegeven op hettypeplaatje. In geval van twijfel moet u zich tot een be-voegde electricien wenden. 10 Een veelpolige schakelaar moet worden aangebracht meteen afstand tussen de contactpunten van minstens 3mm. 11 Als de stekker en het stopcontact niet passen, dan moetde stekker vervangen worden met een passende stek-ker door een bevoegde electricien. Deze moet vooral ookcontroleren dat de doorsnede van de kabels van het stop-contact voldoende is voor het vermogen van het appa-raat. Het is in het algemeen af te raden adapters, dubbel-stekkers en/of verlengsnoeren te gebruiken. Als het ge-bruik hiervan onvermijdelijk is dan moet men enkelvou-dige of meervoudige adapters en verlengsnoeren ge-bruiken die voldoen aan de geldende veiligheidsnormen.

Let echter op de vermogensgrens van de stroom niet teoverschrijden zoals deze is aangegeven op de enkeleadapter en op de verlengsnoeren, en het maximum ver-mogen aangegeven op de meervoudige adapter. 12 Laat het apparaat niet onnodig aan staan. Als het appa-raat niet wordt gebruikt moet de stroom worden afgeslo-ten. 13 Laat de ventilatie-openingen of warmte-afvoer vrij. 14 De voedingskabel van het apparaat mag niet door degebruiker zelf vervangen worden. In geval van schadeof vervanging van de kabel moet men zich uitsluitend toteen door de fabrikant bevoegde installateur wenden. 15 Dit apparaat mag uitsluitend gebruikt worden voor hetdoel waarvoor het vervaardigd is. Ieder ander gebruik(b. v. verwarming van het vertrek) wordt onjuist en daaromgevaarlijk geacht.

De fabrikant kan niet aansprakelijkworden gesteld voor eventuele schade die te wijten isaan onjuist, verkeerd en onredelijk gebruik. 16 Het gebruik van ieder electrisch apparaat brengt metzich mee het in acht nemen van zekere fundamenteleregels.

In het bijzonder:•raak het apparaat niet aan met natte of vochtigehanden of voeten•gebruik het apparaat niet als u blootsvoets bent•gebruik geen verlengsnoeren ofwel slechts met degrootste voorzichtigheid•trek niet aan het snoer of aan het apparaat zelf omde stekker uit het stopcontact te trekken•stel het apparaat niet bloot aan de elementen (regen, zon enz. )•door kinderen of onbekwame personen17 Sluit altijd voordat u overgaat tot het reinigen of onder-houd eerst de stroom af door de stekker uit het stopcon-tact te halen of met de schakelaar. 18 Als u het apparaat niet meer gebruikt moet u het onklaarmaken door de kabel door te snijden nadat de stekkeruit het stopcontact is getrokken. Het is aan te raden ookdie onderdelen onklaar te maken die een gevaar zou-den kunnen opleveren, vooral voor kinderen die ermeezouden willen spelen.

19 Op de elektrische platen mogen geen pannen wordengezet die wankel of vervormd zijn om omvallen te ver-mijden. Zorg dat de handvaten naar het midden van hetfornuis zijn gericht zodat men er niet tegen kan stoten. 20 Gebruik geen ontvlambare vloeistoffen (alcohol, benzineenz. ) in de buurt van het fornuis als dit in gebruik is. 21 Als u kleine electrische apparatuur gebruikt in de buurtvan het kookvlak, let dan op dat de snoer ervan niet opde hete delen terecht komt. 22 Controleer altijd dat de knoppen in de positie “•”/”O” staanals het fornuis niet gebruikt wordt. 23 Gedurende het gebruik van de oven worden deverwarmingselementen en enkele delen van de oven-deur heet. Raak er niet aan en houd de kinderen opeen afstand. 24 Als het fornuis op een voetstuk wordt geplaatst moet uer voor zorgen dat het er niet af kan schuiven.

Voor het garanderen van de efficiëntie en veiligheid van het apparaat:• Wendt u zich alleen tot een erkend technisch service center• Vereis altijd originele onderdelen.

14Deze instrukties zijn voor de bevoegde installateur, zodatdeze het installeren, regelen en onderhoud op de juistewijze uitvoert en volgens de geldende normen. Belangrijk: sluit altijd eerst de stroom af voordat U totonderhoud of regelen overgaat. De inbouwgasfornhuizen voor Nederland, zijn in de fabriekafgesteld voor Natuurlijk gas categorie I2L, het is niet nodigom dit nogmaals af te stellen. Het plaatsenBelangrijk: dit apparaat mag alleen geïnstalleerd wordenen funktioneren in goed geventileerde vertrekken volgensde voorschriften van de van kracht zijnde volgens degeldende normen. De volgende eisen moeten in achtgenomen worden:a) Het vertrek moet een afvoersysteem naar buiten toehebben voor de uitlaatgassen, door middel van eenafzuigkap of een automatische elektrische afzuigingdie in werking treedt wanneer men het fornuis aanzet.

In open haard of vertakte rookpijp Meteen(aanwezig bij de kook apparaten) naar buitenb) Het vertrek moet luchttoevoersystemen hebben, vereistvoor de normale verbranding van het gas. Deluchttoevoer die vereist wordt voor de normaleverbranding moet minstens 2m3/h zijn per kWgeinstallerd vermogen. Het systeem kan gerealiseerd worden door lucht directvan buiten het gebouw te onttrekken door middel vaneen buis van tenminste 100 cm2 doorsnede die nietkan verstoppen (Afb. A). Of, door lucht op indirecte wijze toe te voeren vanuitaangrenzende vertrekken die, zoals hierbovenbeschreven wordt, met buiten verbonden zijn doormiddel van een ventilatiebuis. Deze vertrekken mogengeen onderdeel uitmaken van het gemeenschappelijkonroerend goed, noch van brandgevaarlijke ruimtes,of van slaapkamers (Afb. B).

Bijzonderheid A Aansluitende Ventilatiekamer kamerVoorbeed van een ventilatie opening Vergroting van de gleuf tussenvoor verbrandings lucht de deur en de vloerAfb. A Afb. Bc) Als U het apparaat intensief en lang achter elkaargebruikt kan het nodig zijn het vertrek te luchten, b. v.

door het raam te openen of de afzuigkap, indienaanwezig, op hoog te zetten. Het nivelleren (alleen bij enkele modellen aanwezig)Om de keuken te kunnen nivelleren, moet u deregelingsvoetjes gebruiken. Indien dit nodig is, kan mendeze voetjes in de daarvoor geschikte gatenvastschroeven. Deze bevinden zich in de hoeken van hetonderstuk van het fornuis. Het monteren van de poten (alleen bij enkele modellenaanwezig)Bij het fornuis zijn poten inbegrepen, die men aan hetonderstuk van het fornuis moet verbinden. Het installeren van de ingebouwde fornuizenHet is mogelijk het fornuis te installeren naast keukenkastjesals het niet hoger is dan de aanrecht. De muur die in kontaktstaat met de achterkant van het fornuis mag niet vanbrandbaar materiaal zijn gemaakt. Tijdens werking kan deachterwand van het fornuis een warmte bereiken van 50°Choger dan de kamertemperatuur.

Voor een juiste installeringvan de fornuis moeten de volgende voorzorgsmaatregelenin acht genomen worden:a) Het apparaat kan in de keuken, eetkamer of andere kamerstaan, maar niet in de badkamer. b) De meubels naast het apparaat moeten minstens 200mmvan de aanrecht verwijderd zijn in het geval dat deoppervlakte van het apparaat zich hoger dan de aanrechtbevindt. Er mogen zich geen gordijnen achter het fornuisbevinden tenzij minstens 200mm verwijderd van dekanten van het apparaat. c) Eventuele afzuigkappen moeten worden geïnstalleerdvolgens de aanwijzingen in de gebruiksaanwijzing vande kap. d) Als het fornuis onder een keukenkastje wordt geïnstalleerdmoet er een minimum afstand van 420mm bestaan totde aanrecht. Als zich keukenkastjes van brandbaarmateriaal boven het fornuis bevinden moet de afstand700mm zijn. AInstrukties voor het installeren.

15e) De muur die in kontakt staat met de achterkant van hetfornhuis mag niet van brandbaar materiaal zijn gemaakt. Aansluiten gasVoor het aansluiten aan de buis van het natuurlijk gascategorie I2L, is het fornuis voorzien van een aansluitingvan 1/2". Deze aansluiting vraagt om een harde buis (NBND. 51-003) of een buigzame slang die voldoet aan devoorschriften ARGB 03-80, met twee metalenaansluitingen voor de toevoer van brandbaar gas. Demetalen aansluiting moet goed worden bevestigd aan deingang “A” of “C”. Al naar gelang het geval verandert mende positie van de aansluiting. Het wordt aangeraden de aansluiting zo dicht mogelijk bijde gaskraan te bewerkstelligen. Boven het fornuis moeteen gaskraan worden aangebracht volgens degeldendeplaatselijke normen; deze moet zodanig wordenaangebracht dat hij gemakkelijk te manoeuvreren is.

Alshet fornuis niet in gebruik is wordt aangeraden dehoofdkraan dicht te draaien. Aansluiting met harde buisDe aansluiting aan het gas moet zodanig wordenuitgevoerd dat het geen enkele druk uitoefent op hetapparaat. Aansluiting met een roestvrije stalen buigzame buisaan een onafgebroken wand met gedradeaanhechtingenGebruik uitsluitend buizen en pakkingen, die voldoen aande voorgeschreven nationale normen. Het in werkingstellen van deze buizen moet zodanig worden uitgevoerddat de lengte van de buizen, geheel uitgestrekt, niet meerdan 2000 mm is. Nadat de aansluiting heeft plaatsgevonden moet U kontroleren dat de slang niet in kontaktis met beweegbare delen of dat hij knel zit. Controle van de dichtingAls het fornuis geinstalleerd is moet men de perfekteluchtdichtheid van de aansluitingen kontroleren metzeepsop, nooit met een vlam.

De fornuizen zijn voorzien van een drie-aderig snoer engeschikt om aangesloten te worden op wisselstroom meteen spanning en frekwentie die aangegeven worden ophet typeplaatje. De klueren van het netsnoer komenovereen met:Groen-geel: aardeBlauw: nulBruin: faseWanner het fornuis niet door middel van buigzameleidingen aangesloten is, moet in de installatie eenmeerpolige schakelaar aangebracht worden. De voedingskabel moet zodanig geplaatst zijn, dat hijnergens een temperatuur bereikt die 50°C hoger is dande kamertemperatuur.

Voor het aansluiten moet menkontroleren dat:·de zekeringen en de leidingen geschikt zijn om hetvermogen te leveren dat door het fornuis zal wordenafgenomen (zie plaatje met technische gegevens);·de aardleiding in overeenstemming is met debepalingen van de geldende normen en met dewetgeving terzake;·het stopkontakt of de tweepolige schakelaargemakkelijk bereikkbaar zijn nadat de oven geplaatstis. N. B: gebruik geen adaptors, dubbelstekkers of dergelijke,aangezien deze oververhitting en branden kunnenveroorzaken. HOOD420Min. min. 650 mm. with hoodmin. 700 mm. without hoodmm. 600Min. mm. 420Min. mm. AC.

18De verschillende functies van het fornuis worden gekozendoor middel van de knoppen op het bedieningspaneel. De knoppen van de gasbranders op het kookvlak (N)Voor elke knop is met een ingevuld cirkeltje de positie vande brander aangegeven die door deze knop wordt bediend. Voor het aansteken van één van de branders houdt meneen vlam of een gasaansteker bij de brander. Druk en draaide knop tegen de klok in tot aan maximum E. Lederebrander kan functioneren op maximum, minimum of ertussenin. Op de knop zijn, behalve de “uit” positie die menherkent aan het symbool · als dit overeenkomt met hetreferentiekerfje, de posities maximum. E en minimum Caangegeven. Deze worden bereikt door de knop tegen deklok in te draaien vanaf de “uit” positie. Voor het uitdovenvan de brander moet de knop met de klok mee gedraaidworden totdat hij stilstaat (bij het symbool ·).

Elektronische ontstekingEnkele modellen hebben een elektronisch aansteek-systeem voor de gaspitten van het kookvlak: deze her-kent men door de aanwezigheid van de ontstekingsknopD. De automatische ontsteking treedt in werking door lichtte drukken op de knop herkenbaar door het symbool L1Om de gaspit aan te steken is het voldoende om de knopL in te drukken en gelÿktÿdig de draaiknop ingedrukt tegendeklok in om te draaien, deze handeling voert men uit totdatde gaspit brand. Om de gaspit meteen te laten branden is het aan teraden om eerst de knop in te drukken en dan de draai-knop om te draaien. Enkele modellen zijn uitgerust met een electronische aan-steker die zich in de gasknop bevindt, in dit geval is er eenknop “D” aanwezig in plaats van knop “L”.

Belangrijk: mochten de vlammen van een brander perongeluk uit gaan, dan moet U de knop hiervan op uitzetten en de brander pas na minstens 1 minuut weeraansteken. Belangrijk: Gebruik de onderste ovenstand alleen voorbraden met braadspit (indien aanwezig) en nooit voorander soort koken of braden; plaats geen voorwerpen opde bodem van de oven als u aan het koken of bradenbent, aangezien dit schade aan het email kan veroorza-ken. Plaats altijd uw ovenschotels, aluminiumfolie en der-gelijken op het bijgeleverde rek, dat u in de gleuven vande oven steekt. Belangrijk: Wij raden aan bij het eerste gebruik de ovenongeveer een half uur leeg te laten functioneren op maxi-mum temperatuur en met de deur dicht. Als deze tijd ver-lopen is opent u de ovendeur en lucht u het vertrek.

Degeur die men soms gedurende deze handeling waarneemtis te wijten aan het verdampen van de middelen die ge-bruikt worden om de oven te beschermen gedurende hettijdsverloop tussen de productie en het installeren van hetproduct. Belangrijk (bij het model met timer einde kooktijd “P”):voor het met de hand bedienen van de oven, dat wil zeg-gen zonder gebruik te maken van het programma eindekooktijd, moet het wijzertje op het voorpaneel samenval-len met het symbool. 9Gebruik ovenDraai de ovenknop (M) met de klok mee en zet hem ophet symbool X de ventilator en de ovenverlichting gaanaan voor het ontdooien van diepvriesproducten. Door deknop verder te draaien kiest u de verschillende functiesvan de oven en de gewenste temperatuur voor het ge-recht dat u wilt koken, aangegeven op de knop zelf.

Deingestelde temperatuur (tussen 50°C en 240°C) wordtautomatisch bereikt en door middel van de thermostaatconstant gehouden. “Gril” FVoor het activeren van de middelste weerstand boven. Hetbakken onder de grill wordt teweeg gebracht door het uit-stralen van hitte van boven naar beneden door eengloeiende elektrische weerstand.

De rechtstreekse hogetemperatuur van de grill bruint het vlees aan de buiten-kant terwijl het van binnen mals blijft. “Dubbele Gril”dDe verwarmingselementen gaan werken. Dit is een groter dan normale grill van een geheel nieuwdesign, die het rendement van het koken met 50% ver-hoogt. Bovendien worden dankzij de dubbele grill de hoe-ken zonder warmte vermeden. Belangrijk: bij gebruik van de grill moet de deur van deoven dicht blijven. OvenverlichtingDe verlichting gaat aan als de knop “M” op de positie Xstaat. De ovenverlichting blijft aan zolang er minstens eenwarmte-element aan is. Het controlelampje van de oven (I)Dit geeft de fase van het verwarmingsproces van de ovenaan. Als het uit gaat betekent dit dat de oven de gewensteingestelde temperatuur heeft bereikt.

Hierna gaat het af-wisselend aan en uit, hetgeen aangeeft dat de thermo-staat aan het werk is om te temperatuur in de oven con-stant te houden. De knop van de timer voor het einde kooktijdEnkele modellen zijn voorzien van een programma eindekooktijd. U moet het klokje opwinden door de knop “D” bijna geheeltegen de klok in te draaien 4; dan, terugdraaiend 5,stelt u de gewenst tijd in door het wijzertje op hetvoorpaneel te laten samenvallen met het aantal minutendie u wilt instellen. Als de ingestelde tijd op is hoort u eengeluidssignaal en gaat de oven automatisch uit. Belangrijk: voor het met de hand bedienen van de oven,dat wil zeggen zonder gebruik te maken van het pro-gramma einde kooktijd, moet het wijzertje op het voor-paneel samenvallen met het symbool. 9Gebruiksaanwijzing.

19Als de oven niet gebruikt wordt kan de programmeerknop“einde kooktijd” als een normale kookwekker worden ge-bruikt. BelangrijkGedurende het gebruik van de oven wordt de ovendeurwarm: houd de kinderen op een afstand. Practische raadgevingen voor het gebruik van debrandersVoor het beste rendement moet u het volgende onthou-den:•gebruik voor iedere brander de pan die erop past (zietabel) om te vermijden dat de vlammen er onderuitkomen;•gebruik alleen pannen met een platte bodem;•draai de knop op minimum zodra het kookpunt is be-reikt;•gebruik altijd pannen met deksels. Kit OvendeurTeneinde de deur van de oven koeler te houden en ener-gie te besparen is een extra protektie-kit verkrijgbaar. Dezekit wordt vooral aangeraden waar kleine kinderen in huiszijn.

Het codenummer van deze kit is en hij is te076650 koop bij iedere erkende kleinhandelaar of bij de installateurdie U op de bijgeleverde lijst vindt. Branders ø Diameter pan (cm)Drievoudige ring (TC) 24 – 26Half-snel (S) 16 – 20Spaarbrander (A) 10 – 14Hierop ziet u de juiste tijd en de functie van de terugtelelndetimer. N. B. : alle functies beginnen te werken na ongeveer 7 se-conden vanaf het instellen. Het gelijk zetten van de klokNa het aansluiten aan het net of na uitvallen van de stroomknippert op de display 0 00• Druk op de knop v en zet vervolgens met de knop-pen s en t de klok gelijk. Voor snel vooruitzettenhoudt u de knoppen ingedrukt. Op dezelfde wijze kunt u eventuele verdere gelijkzettigen uitvoeren. TimerDruk op de knop n en u ziet op de display het symbool“n”. Bij iedere druk op de knop t gaat de tijd met 10seconden vooruit tot aan 99 minuten en 50 seconden.

Alsu doorgaat met indrukken springt de tijd met een minuutvooruit tot aan een maximum van 10 uren. Met de knop s gaat u terug. Als de gewenste tijd is ingesteld begint het aftellen. Als detijd op is hoort u een geluidssignaal dat kan worden stopgezet door op een willekeurige knop te drukken.

U kunt detijd zien door op de knop v te drukken, en het symbool“n” beduidt dat de timer-functie is ingesteld. Na ongeveer7 minuten ziet u automatisch weer de timer. Het annuleren van een reeds ingestelde tijdDruk op de knop s tot aan 0 • 00. Het regelen van de sterkte van het geluidssignaalNadat u de instellingen van de klok heeft gekozen en be-vestigd, kunt u de sterkte van het geluidssignaal regelenmet de toets s. De elektronische timer.

20Het bakken van taartenBij het bakken van taarten moeten deze altijd in een voor-verwarmde oven worden geplaatst; de oven is na onge-veer 15 minuten voorverwarmd. De temperatuur is ge-woonlijk 160°C. Open de ovendeur niet tijdens het bakkenom inzakken van de taart te vermijden. Het beslag magniet te vloeibaar zijn om de baktijd niet te lang te maken. Algemene regels:Het koken van vis en vleesVoor wit vlees, gevogelte en vis worden lage temperatu-ren gebruikt (150°C-175°C). Voor rood vlees dat goed ge-braden moet worden aan de buitenkant en van binnen malsmoet blijven, moet eerst voor korte tijd een hoge tempera-tuur worden ingesteld (200°C-220°C), die daarna verlaagdwordt. Over het algemeen is de regel dat hoe groter hetbraadstuk is hoet lager de temperatuur moet zijn en hoelanger de braadtijd.

Plaats het vlees in het midden van hetrek en plaats er een lekplaat onder voor het opvangenvan het vet. Plaats het rek zodanig dat het vlees zichmidden in de oven bevindt. Als u meer onderwarmte wenst,gebruik dan de lagere standen. Voor een heerlijk braadstukkunt u het vlees met spek bedekken. GrillenWij raden aan de thermostaatknop op maximum te zettenaangezien dit het beste rendement van de grill biedt, diegebaseerd is op de uitstraling van infrarode stralen. Dit wilniet zeggen dat u niet, indien noodzakelijk, met een lageretemperatuur kunt grillen. Bij gebruik van de grill plaatst uhet rek op de hoogste posities (zie tabel) met een lekplaateronder op de laagste positie voor het opvangen van veten het vermijden van rook. Belangrijk: gebruik de grill met de ovendeur dicht, dit biedtde beste resultaten en een energiebesparing van on-geveer 10%.

In tabel 1 vindt u de temperaturen, kook-tijden en posities die worden aangeraden voor de besteresultaten. Practische raadgevingen voor het kokenTaart te droogStel de volgende keer een temperatuur in die 10°Choger is en maak de baktijd korter. Taart zakt inMaak deeg minder vloeibaar of verlaag detemperatuur met 10°C.

Taart te donker bovenopPlaats hem op een lagere stand in de oven, stel eenlagere temperatuur in en verleng de baktijd. Buitenkant goed, maar van binnen niet gaarMaak deeg minder vloeibaar, verlaag de temperatuur,verleng de baktijd. De taart komt niet uit de vormBoter de vorm goed in en sprinkel er wat bloemoverheen, of gebruik ovenpapier. "Bakken op meer ovenrekken (in de "hetelucht"versie) met gerechten die niet in dezelfde tijd gaarworden"Stel een lagere tempartuur in. U kunt de verschillendegerechten op verschillende tijden uit de oven halen.

21Sluit de stroom af voordat u enige handeling uitvoert. Voor een lange levensduur van het fornuis is het belangrijkdat dit regelmatig wordt schoongemaakt. Onthoud hetvolgende:• Gebruik voor het reinigen geen stoomapparaat. • Gebruik geen schuurmiddelen of bijtende middelen dieschade kunnen aanrichten;• de binnenkant van de oven wordt regelmatig met eenwarm sop gereinigd als hij nog lauw is, gespoeld engoed afgedroogd;• de vlamverspreiders worden regelmatig in een warmsop gewassen zodat eventuele aankorstingen verwij-derd worden.

• Bij de fornuizen die voorzien zijn van automatischeontsteking moet het uiteinde van de electronischeontstekingselementen regelmatig gereinigd worden (C)en moeten de gaatjes van de vlamverspreiders gecon-troleerd worden om te zien dat ze niet verstopt zijn;• de delen van roestvrij staal kunnen vlekken vertonenna lang contact met kalkhoudend water of agressievewasmiddelen (fosforhoudend). Spoel ze dus na het rei-nigen goed af en droog ze af. Droog altijd eventueelgeknoeid water af;• Gebruik een schoonmaakmiddel dat niet schuurt. NB: sluit de dekplaat niet zolang de gasbranders ofde electrische kookplaten nog warm zijn. Verwijdereventuele vloeistoffen die zich op de dekplaatbevinden voordat u hem open doet. Belangrijk: controleer regelmatig de conditie van de gas-slang en vervang hem zodra hij niet meer geheel in ordeis; het is aan te bevelen de gasslang ieder jaar te vervan-gen.

Het vervangen van de ovenlamp•Sluit de stroom van de oven af door middel van deschakelaar die de installatie aan het net verbindt, ofdoor de stekker uit het stopcontact te trekken, indiendeze bereikbaar is. •Schroef het glazen lampekapje los;•Schroef het lampje los en vervang het met een nieuwlampje dat hittebestendig is (300°C) met de volgendekenmerken:- Voltage 230V- Vermogen 25W- Fitting E14•Monteer het lampekapje en sluit de stroom weer aan. Onderhoud gaskranenMet verloop van tijd kan een kraantje geblokkeerd rakenof niet goed draaien.

Het moet dan binnenin schoon ge-maakt worden en gesmeerd. N. B. Dit moet worden uitgevoerd door een door de fabri-kant bevoegde installateur. Verwijderen van de dekplaatDe dekplaat van het fornuis kan verwijderd worden omhet reinigen te vergemakkelijken. Open hem helemaal entrek hem naar boven (zie afbeelding). Normaal onderhoud en schoonmaken van de oven.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Indesit k 345 vt b x o stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden