Iiyama WP D002C Handleiding
Iiyama Niet gecategoriseerd WP D002C
Bekijk gratis de handleiding van Iiyama WP D002C (3 pagina’s), behorend tot de categorie Niet gecategoriseerd. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 57 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Iiyama WP D002C of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag
Pagina 1/3

M259C16
WIRELESS PRESENTATION
TYPE-C DONGLE
WP D00
User Ma
CHECKING THE CONTENTS OF THE PACKAGE
Wireless presentation Type-C Dongle
USB Type-C to Type-A adapter
User Manual
NAME OF EACH PART
SPECIFICATIONS
Button
Indicator
USB Type-C cable
USB Type-C to A adapter
DEVICE REQUIREMENTS
Android receiver
- ESharePro app is installed and activated.
-
Network : 2.4G/5G Wi-Fi hotspot or LAN or WLAN
Sender
- Windows PC : Win7 / Win8 / Win10
- MacBook : Mac OS 9.0 or later
- Chrome Book
- Linux
- Other devices with Type-C(DP ALT) output available
Model NameWP D002C
Video outputsDP1.2, HDCP compliant
Frame RateUp to 60 fps depending on environment (FHD)
And 30 fps for UHD
Output resolution720x480, 720x576, 1280x720,1920x1080(1080P),
3840x2160@30Hz
Input resolution
Video: 480p, 576p, 720p, 1080p
PC timing: 640x480, 800x600, 1024x768, 1280x720,
1920x1080, 3840x2160
AudioStereo, Radio quality 16bits 48kHz
WirelessIEEE 802.11 b/g/n/a, 2.4GHz, 5.1GHz and 5.8GHz
Data rate wirelessUp to 300Mbps
Authentication protocol
WPA2(WPA2-PSK (Pre-Shared key) / WPA2-Enterprise)
Security(encryption) WPA2
Support platformWindows, MAC, Chrome
Any OS that fully supports USB Type-C
ReachMax. 20m
CableUSB cable (Type-C)
Indicator2 LED
Power SupplyDC 5V, 0.9A
Power Consumption4.5W
Temperature range
Operating: 0°C to +40°C (+32°F to +104°F)
Storage: -10°C to +60°C (+14°F to +140°F)
Humidity
Operating: 10% to 80% relative humidity, non-
condensing
Storage: 5% to 90% relative humidity, non-
condensing
SAFETY PRECAUTIONS
Before using and operating this device, please read thoroughly and comply
with the following precautions in order to prevent accidents or mal-operations.
Do not charge or use the device in dusty or wet conditions, to prevent internal
circuit failure.
Keep the device away from heat sources such as an electric heater.
This device and its parts may contain some small components, so keep the
product out of reach of children to prevent accidents.
This device is not water-resistant, please keep it dry.
Please contact professional service personnel for maintenance services.
Do not insert any sharp or pointed object into the device.
Prevent the device from falls and collisions with other objects, which may
cause damages.
There are ventilation holes on back cover, do not spray water to it or use
damp cloth for cleaning.
Hereby, iiyama Corporation declares that the radio
equipment Type WP D002C is in compliance with
Directive 2014/53/EU. The full text of the EU
declaration of conformity is available at the following
internet address: www.iiyama.com
Product specificaties
| Merk: | Iiyama |
| Categorie: | Niet gecategoriseerd |
| Model: | WP D002C |
| Kleur van het product: | Zwart, zilver |
| Gewicht: | 81 g |
| Breedte: | 57 mm |
| Diepte: | 17 mm |
| Hoogte: | 175 mm |
| Gewicht verpakking: | 217 g |
| Breedte verpakking: | 100 mm |
| Diepte verpakking: | 33 mm |
| Hoogte verpakking: | 123 mm |
| Stroombron: | USB |
| Type verpakking: | Doos |
| Interne opslagcapaciteit: | - GB |
| Wi-Fi-standaarden: | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| USB-connectortype: | USB Type-C |
| Frequentieband: | 5 GHz |
| Ondersteunde video-modi: | 480p, 576p, 720p, 1080p |
| Aantal USB-aansluitingen: | 1 |
| Maximale videoresolutie: | 3840 x 2160 Pixels |
| HD type: | 4K Ultra HD |
| Intern geheugen: | - MB |
| Ondersteunt Windows: | Ja |
| Temperatuur bij opslag: | -10 - 60 °C |
| Maximaal 30 frames per seconde: | 60 fps |
| Aansluiting: | USB |
| Draadloos LAN data-overdrachtsnelheid (max): | 300 Mbit/s |
| Mac-compatibiliteit: | Ja |
| Stroomverbruik (typisch): | 4.5 W |
| Bedrijfstemperatuur (T-T): | 0 - 40 °C |
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Iiyama WP D002C stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Niet gecategoriseerd Iiyama
28 Mei 2026
26 Mei 2026
26 Mei 2026
26 Mei 2026
5 Maart 2026
5 Maart 2026
5 Maart 2026
4 Maart 2026
8 September 2025
12 Augustus 2025
Handleiding Niet gecategoriseerd
Nieuwste handleidingen voor Niet gecategoriseerd
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026
30 Mei 2026