Hitachi CP2143 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Hitachi CP2143 (18 pagina’s), behorend tot de categorie Televisie. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 83 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Hitachi CP2143 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Hitachi |
| Categorie: | Televisie |
| Model: | CP2143 |
Handleiding Hitachi CP2143 – volledige tekst
- 20 -Andere apparaten aansluitenU kunt vele soorten audio- en video-apparatuur aansluitenop uw televisie. De volgende aansluitschemas tonen waar de diverse ap-paraten aangesloten moeten worden aan de achter- ofvoorzijde van de televisie. Via de EuroconnectorUw televisietoestel is voorzien van een Euroconnector-aan-sluiting. Als u andere apparaten voorzien van een Eurocon-nector op uw televisie wilt aansluiten (zoals een video, de-coder, enz. ), dient u de SCART 1 ingangen aan te sluiten. Als een extern toestel via Euroconnectors is aangesloten,schakelt de televisie automatisch over naar de AV-modus. Als het signaal RGB is, dan wordt de RGB OSD indicatorop het scherm weergegeven. Als u in AV-modus u op de -toets drukt, wordt de sta-tus van de televisie op het scherm weergegeven. Via antenne-ingangIndien de apparatuur die u op uw tv wilt aansluiten, bijv.
een videorecorder of satelietontvanger, niet is voorzien van een SCART-aansluiting, dan kunt u dit apparaat via de an- tenne-ingang (ANT) op uw tv aansluiten. DecoderKabeltelevisie biedt u een brede keuze aan zenders. De meeste zijn gratis, voor andere dient de kijker te betalen. Dit betekent dat u zich zult moeten inschrijven bij de om- roeporganisatie van wie u zenders wilt bekijken. Deze or- ganisatie zal u een bijbehorende decoder verschaffen die de zenders ontcijfert. Ga voor meer informatie naar uw dealer. Zie ook de ge- bruiksaanwijzing die u bij uw decoder heeft ontvangen. Een decoder met een antenne-aansluiting op de tv aansluiten Sluit de antennekabel aan. Een decoder zonder antenne-aansluiting op de tv aansluiten Sluit de decoder aan op uw tv met een SCA kabel inRT-SCART 1.
Tv en videorecorder Indien uw videorecorder een SCA -aansluiting hee t, sluitRT fdeze dan aan op de tv met een SCA kabel. Uw tv dientRT-ook aangesloten te zijn op uw videorecorder via de an-tenne-uitgang R. FWees erop alert dat het gebruik van een SCART-kabel altijd tot een betere beeldkwaliteit leidt. Het testsignaal van de videorecorder zoekenen opslaan Neem de antennekabel uit de contactpunt ANT van uw vide-orecorder. Zet uw televisie aan en zet de videorecorder op het test-signaal (zie de handleiding voor uw videorecorder) Ga via het installatiemenu naar het menu Afstemmen. Zoek het testsignaal van uw videorecorder op, op dezelfdemanier als dat u de tv-signalen heeft gezocht en opgesla-gen. Zie Televisiezenders afstemmen, zoeken en opslaan. Bewaar het testsignaal onder zender nummer 0.
Vervang de antennekabel in het antenneaansluitpunt ANTvan uw videorecorder zodra u het testsignaal heeft opgesla-gen. Camera en camcorderAansluiten op de -ingang aan de voorzijde AV Sluit uw camcorder aan op de voorzijde van uw tv. Sluit uw apparatuur op uw tv aan via de ingangen VIDEO(geel), AUDIO R (rood) en AUDIO L (wit). Sluit de stekkersaan op de ingangen met dezelfde kleu. rDecoder aansluiten op de videorecorderSommige videorecorders hebben een speciale SCART- aansluiting voor een decoder. Sluit een SCA kabel aan op de SCA -aansluiting vanRT- RTuw decoder en op de speciale SCA -aansluiting op uwRTvideorecorde. Zie ook de gebruiksaanwijzing van uw video-rrecorde. r V voor het aansluiten van uw videorecorder op de t , zie deparagraaf Tv en videorecorder. Indien u meer apparatuur op uw tv wilt aansluiten, vraag dan uw dealer om advies.
- 21 -VoorbereidingZet uw tv op een stevige vlakke ondergrond. Indien u uw tv in een kast of nis zet, zorg er dan voor dat erminstens 100mm (10cm) ruimte is naast de zijkanten,ach-terzijde en bovenzijde van de tv. Dit is voor een ade-quate ventilatie tijdens het gebruik. Lees voor het installe-ren het onderstaande voor meer veiligheidsinformatie. Gebruik dit apparaat in tropische en/of gematigde klima- tenKenmerken Kleurentelevisie met afstandsbediening. Er kunnen 100 zenders van VHF- of UHF-banden of kabel-zenders voorgeprogrammeerd worden. Het kan kabelzenders afstellen. Dankzij het menugestuurde systeem is de televisie gemak-kelijk in te stellen. Het heeft een Euroconnectoraansluiting voor externe toe-stellen (zoals een computer, videorecorder, videospelletjes,stereo-installatie, enz. ) -ingang aan de voorzijde. AV Volledige eletekst. T Alle zenders kunnen benoemd worden.
Deze tv is voorzien van een bijpassende netstekker. Dezestekker mag niet worden verwijderd, omdat deze een spe-ciaal radiostoringsfilter kan bevatten.
Het verwijderen hier-van kan leiden tot verminderde kwaliteit. Als u de voe-dingsdraad wilt verlengen, gebruik hiervoor dan een goed-gekeurde verlengkabel of raadpleeg uw dealer. Bestudeer de instructies van de fabrikant, wanneer u deverlengkabel op uw tv aansluit. Controleer de zekering-sclassificatie op de nieuwe stekker, deze moet voorzienzijn van een 5 amp. zekering die overeenkomt met de aan-bevelingen van ASTA of BSI (BSI 362), deze zijn eenvoudigte herkennen aan de symbolen of. Bij twijfel overde installatie van de verlengkabel, verzoeken wij u een be-voegde elektricien te raadplegen. VERBODENNOOIT doorgaan met het gebruik van het toestel als u twij-felt aan het normaal functioneren ervan, of als het toestelbeschadigd is. Zet het toestel uit, trek de netstekker uit hetcontact en raadpleeg uw dealer. PLAATS NOOIT met water gevulde voorwerpen op tv-meu-bels.
OPEN NOOIT de behuizing van het toestel, hierdoor kan ge-vaarlijke spanning worden blootgesteld. NOOIT het toestel onbeheerd aan laten staan, tenzij er spe-cifiek gemeld wordt dat het hiervoor ontworpen is of heteen stand-by-modus heeft. Zet het toestel uit met de knopop het toestel en verzeker u ervan dat uw familie weet hoedit moet. Wellicht moeten speciale maatregelen getroffenworden voor zieken of gehandicapten. GEBRUIK NOOIT apparatuur als stereos of radios op eenwijze die u afleidt van het verkeer en de verkeersveiligheidin gevaar brengt. Het is verboden televisie te kijken tijdenshet rijden. BLOKKEER NOOIT de ventilatie van het toestel, bijvoor-beeld met gordijnen of stoffering. Oververhitting veroor-zaakt schade en verkort de levensduur van het toestel.
GEBRUIK NOOIT geïmproviseerde statieven en monteerNOOIT poten of statieven aan de tv met andere dan de bij-geleverde schroeven gebruik om de veiligheid te garan-deren altijd het door de fabrikant goedgekeurde statief methet bijgeleverde toebehoren. STEL NOOIT elektrische apparatuur bloot aan regen ofvocht.
- 22 -1. StroomkabelZorg ervoor dat de stroomkabel zodanig rondgeleid wordtdat het niet mogelijk is dat personen er op staan of dat voor-werpen de kabel afklemmen door er op of tegenaan te lig-gen. Wees extra bedachtzaam op die plaatsen van de kabelwaar deze met stekker en stopcontact wordt verbonden enop die plaats waar de kabel het toestel verlaat. 2. Vocht en waterPlaats de apparatuur niet in een vochtige omgeving. Dusniet in de badkamer, op het keukenaanrecht of naast dewasmachine. Stel de apparatuur niet bloot aan regen ofwater, aangezien dit gevaarlijk kan zijn. 3. SchoonmakenVóórdat u het apparaat schoonmaakt, moet u de stekkervan de tv uit het hoofdstopcontact trekken. Gebruik geenvloeibare reinigingsmiddelen of reinigingsmiddelen uit eenspuitbus. Schoonmaken met een zachte en droge doek. 4.
BlikseminslagOm schade te voorkomen tijdens een storm, onweer ofwanneer u op vakantie gaat, moet u stekker en stroomka-bel uit het stopcontact trekken en de antenne verwijderenvan de achterzijde van de televisie. 5. VentilatieDe gleuven en openingen van het toestel dienen voor deventilatie en zorgen ervoor dat u het toestel veilig kunt ge-bruiken. Om oververhitting te voorkomen, mogen deze ope-ningen op geen enkele wijze bedekt of afgesloten worden. 6. Onderdelen vervangenControleer, wanneer onderdelen zijn vervangen, of de repa-rateur de juiste onderdelen heeft gebruikt. Hierbij gaat hetom originele onderdelen van de fabrikant of onderdelen diedezelfde specificatie bezitten. Vervangen onderdelen dieniet aan deze eisen voldoen, kunnen brand, elektrischeschokken of ander gevaar veroorzaken. 7. ReparatieLaat alle reparaties uitvoeren door gekwalificeerd perso-neel.
Verwijder nooit de behuizing van het toestel, aange-zien u hierbij een elektrische schok op kunt lopen. 8. RöntgenstralingDeze televisie beschikt over een bescherming tegen rönt-genstraling. 9. VuurbronnenPlaats geen onbeschermde vuurbronnen op het apparaat. Attentie.
Elke ingreep die in tegenspraak is met de voorschriften,met name een wijziging van de hoogspanning of een ver-vanging van de beeldbuis, kan een verhoogde concentra-tie röntgenstraling tot gevolg hebben. Alle tvs waaraan opdergelijke wijze ingrepen zijn verricht, mogen niet meer ingebruik genomen worden. Verpakkingsafval: V er pa kk i ng e n en ve rp akki n gs hul p mi dde l en zi j nrecyclebaar en moeten worden gerecycled. Verpakkings-materiaal, bijvoorbeeld foliezakken, dienen uit de buurtvan kinderen gehouden te worden. Batterijen, inclusief die die geen zware metalen bevatten,mogen niet bij het huishoudelijke afval worden gevoegd. Voer uw lege batterijen op een milieuvriendelijke manieraf. Zorg dat u op de hoogte bent van de wettelijke voor-schriften die binnen uw regio gelden.
LAAT UW TV NOOIT AAN OF OP STAND-BY STAANWANNEER U HET APPARAAT LANGERE TIJD ALLEENLAATVOORZICHTIGGEVAAR VOOR ELEKTRISCHE SCHOKKENHet bliksempijlsymbool in een gelijkzijdige driehoek wijst de gebruiker op de aanwezigheid van eenniet-geïsoleerde gevaarlijke spanning. De gebruiker loopt het gevaar om een elektrische schok op te lopen. Het uitroepteken in een gelijkzijdige driehoek maakt de gebruiker attent op belangrijke gebruikers-en onderhoudsinstructies behorende bij het toestel.
- 23 -Voordat u uw televisie inschakeltElektriciteitsaansluitingBELANGRIJK: Het televisietoestel is bedoeld om bij 230VAC,50 Hz te werken. Laat de televisie nadat u hem heeft uitgepakt even staan,zodat hij op kamertemperatuur kan komen. Sluit het toesteldan pas aan op de voeding. Aansluiting op het RF-contact Sluit de antenne- of kabeltelevisiestekker aan op het RF-contact aan de achterkant van de televisie en sluit de kabel-stekker die uit de TV-uitgang bij andere toestellen (VCR,DVB etc. ) komt ook op dit contact aan. VHF/U HFAndere apparaten aansluitenBELANGRIJK: Zet de televisie uit voordat u een extern ap-paraat aansluitDe aansluitpunten voor externe aansluitingen bevindenzich aan achter- en voorzijde van het televisietoestel. Voorde aansluiting van andere apparaten via de euroconnectordient u de handleidingen van de desbetreffende apparatente raadplegen.
Batterijen in de afstandsbediening plaatsen Plaats de batterijen in de juiste richting, zoals hieronderaangegeven. Verwijder de batterijdeksel die zich aan de achterkant van deafstandsbediening bevindt door deze voorzichtig naar bovente trekken, vanaf het aangegeven deel. Doe twee AAA (R03) of soortgelijke batterijen in het batterij-vak. Schuif de deksel van het batterijvak weer terug. OPMERKING: Verwijder de batterijen uit de afstandsbedie-ning wanneer u deze gedurende lange tijd niet gebruikt. Uriskeert anders dat de batterijen gaan lekken en daardoorschade veroorzaken. De televisie in- en uitschakelenDe televisie inschakelenUw televisie wordt in twee stappen ingeschakeld:1- Druk op de aan/uitknop aan de voorzijde van het televisie-toestel. De televisie gaat automatisch standby staan en hetRODE lampje onderaan de televisie gaat branden.
2- Om de televisie vanuit standbypositie in te schakelen:Druk op een cijfertoets op de afstandsbediening, zodat ueen zendernummer kiest,of,Druk op de toetsen Zender Omhoog of Omlaag aan devoorzijde van de televisie of op de afstandsbediening, zodatde zender die het laatst is uitgeschakeld, gekozen wordt. Op beide manieren wordt de televisie ingeschakeld, waar-na het RODE lampje GROENE wordt. De televisie uitschakelenDruk op de standbytoets op de afstandsbediening, zodat detelevisie standby komt te staan. Het GROENE lampje wordtROOD,of,Druk op de aan/uittoets aan de voorzijde van het televisie-toestel, zodat de televisie wordt uitgeschakeld. Het GROE-NE lampje gaat uit. De televisie bedienenU kunt uw televisie bedienen met behulp van de af-standsbediening en met de toetsen op het toestel zelf.
De toetsen op het televisietoestel gebruikenU kunt het geluid instellen en de zenders kiezen met be-hulp van de toetsen aan de voorzijde van het televisietoe-stel. Instelling van het geluidsvolumeDruk op de toets om het geluid zachter te zetten ofop de toets om het geluid harder te zetten. Er wordtmiddenonder op het scherm een schaalverdeling voor hetgeluid weergegeven. Door tegelijkertijd op de toetsen te druk- en ken, opent u het Hoofdmenu. Een zender kiezen Druk op de P + toets om de volgende zender te kiezen, ofdruk op de P - toets om de vorige zender te kiezen. Bediening met de afstandsbedieningMet de afstandsbediening van uw televisie kunt u alle func-ties van het door u gekozen model bedienen. De functiesworden beschreven in de volgorde van het menusysteemvan uw televisie. De functies van het menusysteem worden beschreven inhet gedeelte Menusysteem.
Instelling van het geluidsvolumeDruk op de VOL+ toets om het geluid harder te zetten. Druk op de VOL- toets om het geluid zachter te zetten. Erwordt middenonder op het scherm een schaalverdelingvoor het geluid weergegeven.
- 24 -Een zender kiezen (Vorige of volgende zender) Druk op de toets op de vorige zender te kiezen. Druk op de toets om de volgende zender te kiezen.Een zender kiezen (rechtstreeks):Druk op de cijfertoetsen van de afstandsbediening om zen-ders tussen 0 en 9 te kiezen. De televisie gaat naar de ge-kozen zender. Om zenders tussen 10 en 99 te kiezen, moetu de toets voor dubbele cijfers - - gebruiken. Dit vakje wordt linksboven op het scherm weerge-geven.Kies daarna met de cijfertoetsen het nummer van de zen-der die u wilt kiezen (bijv. voor zender 27 drukt u eerst op 2en vervolgens op 7). Wanneer u te lang wacht voordat u opeen cijfertoets drukt, wordt deze functie genegeerd en hetvakje wordt niet langer op het scherm weergegeven. Opdezelfde manier moet u niet te lang wachten om de tweedecijfertoets in te drukken.
- 25 - Druk op de toets om de balans naar rechts te wijzigen. Druk op de toets om de balans naar links te wijzigen. Als de balans in het midden staat, wordt de cursor weerge-geven met aan weerszijden een pijlDe modus kiezen Gebruik de of toets om de Modus te kiezen. Druk op of toets om de Modus te wijzigen. U kunt kiezen tussen MONO, STEREO of DUAL (I-II) stan-den, alleen indien de gekozen zender die stand onder-steunt. U kunt de geluidsstand ook rechtstreeks wijzigen door opde I-IItoets op uw afstandsbediening te drukken. Bij tweetalige uitzending (Dual Sound), kunt u met behulpvan de Modus-optie de oorspronkelijke of de nagesynchro-niseerde versie kiezen.
De AVL instellenDe functie Automatische Volumelimitering (AVL) zet het ge-luid op een standaardwaarde, zodat het geluid steeds ophetzelfde niveau blijft als u tussen zenders met verschillen-de geluidssterktes wisselt. Door op de of toets tedrukken, schakelt u deze functie in en uit. Het effect instellenU kunt deze functie gebruiken om het geluidseffect in en uitte schakelen. Door op de of toets te drukken, scha-kelt u deze functie in en uit. Indien het huidige geluidssys-teem MONO is en het geluidseffect is ingeschakeld, danklinkt het geluid alsof het STEREO is. Als het huidige ge-luidssysteem STEREO is, wordt het geluid dieper als dit ef-fect ingeschakeld is. Als het wordt uitgeschakeld, heeft datgeen wijzigingen in MONO en STEREO tot gevolg. EqualizerOm het submenu Equalizer te openen, kiest u Equalizermet behulp van de of toets.
Als u een van de frequentie-waarden van de vooraf ingestelde opties verandert, scha-kelt de MODUS automatisch over naar de GEBRUIKERS-optie. De GEBRUIKERS-optie kan wel door de gebruikerworden aangepast De 5 onderdelen onder MODUS zijn be-schikbaar om de geluidsinstellingen aan te passen in5 frequentiewaarden: 120 Hz, 500 Hz, 1. 5 kHz, 5 kHz en 10kHz. Om de waarden van de 5 frequentie-opties te wijzen,selecteert u een van de opties met behulp van de of toets, en vervolgens drukt u op om de waarde teverhogen, of om de waarde te verminderen. In de mid-delstestand wordt de cursor weergegeven met aan weerszijdeneen pijl. Om de instellingen voor de Equalizer op te slaan, drukt uop de of -optie. toets op in de STOREGedurende het opslagproces worden alle onderdelen op-geslagen, en de informatie voor de GEBRUIKERS-modusblijft bewaard.
Kies vanuit het hoofdmenu PICTURE (BEELD) metbehulp van de of toets, en open vervolgens hetmenu Beeld door op de of toets te drukken.De helderheid instellen Als u het menu Picture (Beeld) opent, is Brightness (Hel-derheid) de eerste geselecteerde optie. Druk op de toets voor meer helderheid. Druk op de toets voor minder helderheid.Het contrast instellen Gebruik de of toets om Contrast te selecteren. Druk op de toets voor meer contrast. Druk op de toets voor minder contrast.De kleur instellen Gebruik de of toets om Colour (Kleur) te selecteren. Druk op de toets voor diepere kleuren. Druk op de toets voor vlakkere kleuren.De scherpte instellen Gebruik de of toets om de sharpness (scherpte) inte stellen. Druk op de toets om het piekniveau te verhogen. Druk op de toets om het piekniveau te verlagen.ModusDit onderdeel wordt gebruikt om de beeldgrootte te wijzi-gen.Door op de of toets te drukken, kunt een van dedrie beschikbare opties kiezen.
Het betreft de opties 4:3 en16:9. 4:3 Deze optie brengt de beeldverhouding in de 4:3 modus. 16:9 Deze optie brengt de beeldverhouding in de 16:9 mo-dus.De instellingen opslaan Druk op de of toets op de STORE (OPSLAAN)-optieom de instellingen van het menu Beeld op te slaan, metuitzondering van Beeldmodus.Menu Functies Als u het menu Functies rechtstreeks wilt openen, drukt uop de GELE toets of u drukt op de " " toets. U bent nu in hethoofdmenu. Kies in het hoofdmenu FEATURE (FUNCTIE)met behulp van de of toets. Open dan het menuFuncties door op de of . toets te drukken.
- 27 -Sleep TimerAls u het menu Functies opent, is SLEEP de eerste optiedie geselecteerd is. Gebruik de of toets om dewaarden van de Sleep Timer in te stellen op UIT, 0:15:00,0:30:00,0:45:00, 1:00:00, 1:15:00, 1:30:00, 1:45:00 of2:00:00. Het wordt rechtsboven in het scherm weergegeven. Indiende sleep timer ingeschakeld is, wordt het samen met destatus van de televisie weergegeven, waarna het na 3 se-conden verdwijnt. Als er nog maar een minuut te gaan is voordat de standby-tijd ingaat, wordt dit automatisch linksboven op het schermaangegeven. De tijd blijft aangegeven totdat de minuutvoorbij is. Dan schakelt de televisie automatisch over opstandby. KinderslotU kunt deze functie gebruiken om ervoor te zorgen dat kin-deren de televisie niet kunnen inschakelen of dat ze geenzenders of instellingen kunnen veranderen enz. zonder deafstandsbediening.
De functie CHILD LOCK (KINDERSLOT) kan alleen ON(AAN) of OFF (UIT) worden geschakeld, en wel met de of toets. Als OFF (UIT) is geselecteerd, is er geen ver-schil in de bediening van uw televisie. Wanneer ON (AAN)is geselecteerd, kan de televisie alleen bediend wordenmet behulp van de afstandsbediening. In dat geval werkende toetsen aan de voorzijde van het televisietoestel niet(met uitzondering van de AAN/UIT-knop). De menutaal kiezenU kunt de menutaal kiezen door met de of toets ophet onderdeel LANGUAGE (TAAL) te kiezen. De instellingen opslaanIn het menu Functies worden alle instellingen automatischopgeslagen. Installatiemenu Om het installatiemenu rechtstreeks te openen, drukt u opde BLAUWE toets, of u drukt op de " " toets. U bent nu in het hoofdmenu. Kiesvanuit het hoofdmenu INSTALL. (INSTALLATIE) met behulpvan de of toets.
Open dan het Installatiemenu doorop de of . toets te drukken. De zender kiezenOm het zendernummer te kiezen, kunt u de of toetsgebruiken.
U kunt ook de cijfertoetsen of de toets voor dub-bele cijfers en vervolgens de cijfertoetsen gebruiken. De bandbreedte kiezenVoor de BAND kunt u kiezen tussen VHF1, VHF3 of UHFmet behulp van de of toets. StandaardStaat de instelling van STANDARD vast op B/G. U kunt de instelling van deze optie niet wijzigen. Zoeken selecterenOm het zoekproces te starten, drukt u op de toets omvooruit te zoeken, of op de toets om achteruit te zoeken. Het ZOEKEN onderdeel knippert tijdens het zoeken, enstopt wanneer er een signaal gevonden wordt. Tijdens hetzoeken wordt de bijna transparante menuachtergrondBLAUW. Om het zoekproces te stoppen, moet u de of toets opnieuw indrukken. Fijnafstemming selecteren. U kunt de fijnafstemming selecteren als u (na een globaleaanpassing) niet tevreden bent met het beeld op hetscherm.
Gebruik de of toets op het onderdeel FINE TUN-NING (FIJNAFSTEMMING), totdat u tevreden bent met hetbeeld dat u op uw televisie ziet. De instellingen opslaanDruk op de of toets op de STORE (OPSLAAN)-optieom de instellingen van het installatiemenu op te slaan. Zendermenu (Program. ) Om het Zendermenu rechtstreeks te openen, drukt u op detoets " ", of Druk op de " " toets. U bent nu in het hoofdmenu. Kies inhet hoofdmenu met de of toets de PROGRAM. (ZEN-DER) Open dan het Zendermenu door op de of toets te drukken.
- 28 -Als u de cursor in de vier richtingen beweegt, kunt u 30 zen-ders op dezelfde pagina krijgen. Door naar boven en bene-den door de paginas te bladeren met de navigatietoetsenkunt u alle zenders in TV-modus kiezen (met uitzonderingvan de AV-modus). In menus werken de of toetsen zoals toetsen omNaar boven en Naar beneden te bewegen. Door de cursor te bewegen wordt een zender automatischgeselecteerd. De gekozen zender wordt weergegeven inhet GEEL. U kunt ook een zender selecteren met behulpvan cijfertoetsen of de tweecijfertoets. Op deze manier wor-den zenders automatisch geselecteerd, en na selectiewordt de gekozen zender in het geel weergegeven. De TV-status wordt ook door de zenderselectie gewijzigd. Als u detweecijfertoets gebruikt om een zender te selecteren, wordthet zendernummer op het scherm weergeven in de vormvan P --.
Als u daarna cijfertoetsen indrukt, worden de cij-fers hierin weergegeven. Het zendernummer ligt tussen 00 en 99. Zendernaam heeft een naamreeks met 5 tekens. Na hetautomatische bewaarproces zijn de zendernamen inge-steld op: PR01 (zendernummer),Aan de onderkant van het menu bevindt zich een gedeeltemet functies waarmee zenders gesorteerd kunnen wor-den. Elke functie wordt geactiveerd met een kleurentoets(hierboven uitgelegd). Met NAME (NAAM) kunt u de naamvan de zender wijzigen. Met DELETE (WISSEN) kunt u programmas wissen. Het gedeelte INSERT (INVOEGEN) is bedoeld om zenderseen andere plaats te geven. Door het deel AUTOSTORE(AUTOM. OPSLAAN) te kiezen, wordt het menu Automa-tisch opslaan beschikbaar. Als u de naam van een bepaalde zender wilt wijzigen, kiestu die zender en drukt u op de RODE toets NAME (NAAM). De eerste letter van de gekozen naam begint te knipperen.
Als de cursor op de laatste letter van de zender-naam staat, drukt u op de toets om de cursor naar hetbegin te verplaatsen. Als de cursor aan het begin van dezendernaam staat, verplaatst u de cursor naar het eindedoor op de toets te drukken. Nadat u de naam heeft gewijzigd door op de RODE toets tedrukken STORE (OPSLAAN), is de naam opgeslagen. Bijhet programmeren van de naam van een zender zijn deprocessen en INSERT (INVOEGEN), DELETE (WISSEN) AU-TOSTORE (AUTOM. OPSLAAN) uitgeschakeld. De CAN-CEL (OPHEFFEN)-optie kan wel gebruikt worden. Met dezeoptie wordt een einde gemaakt aan het programmeren vande naam, als u de nieuwe naam niet wilt opslaan. Wanneer u op de GROENE knop drukt INSERT (INVOEGEN),worden de functies NAME (NAAM), AUTOSTORE (AUTOM. OPSLAAN) en DELETE (WISSEN) gewist, en de gekozenzender (A) wordt in het groen weergegeven. De automati-sche selectie is nu opgeheven.
De cursorbewegingen wor-den aangegeven in het GEEL. Met de navigatietoetsen kande bepaalde zenderplaats (B) gekozen worden en door op-nieuw op de groene toets te drukken wordt de zender opdie plaats toegevoegd. Prog-00 is de laagste zender. Als er een zender wordt toe-gevoegd aan Prog-00, schuiven de zenders onder die zen-derplaats één plaats op, en Prog-99 wordt verplaatst naarde eerste frequentiewaarde van VHF1 (44 MHz). Als Prog-00 op welke zenderplaats dan ook wordt inge-voegd, verschuiven alle zenders onder die ruimte éénplaats, en Prog-99 wordt gewist. Prog-00 wordt aangepastaan de eerste frequentiewaarde van VHF1 (44 MHz). De CANCEL (OPHEFFEN)-functie heft het geactiveerde IN-SERT (INVOEGEN)-proces op. Voor het DELETE (WISSEN)-proces wordt de gele toets in-gedrukt (de functies NAME (NAAM), INSERT (INVOEGEN)en AUTOSTORE. (AUTOM. OPSLAAN) zijn niet actief).
Prog-00wordt aangepast aan de eerste frequentiewaarde vanVHF1 (44 MHz). Als u op de blauwe toets drukt, annuleert uhet geactiveerde DELETE (WISSEN)-proces. Om het menu Autom. Opslaan te openen, drukt u op deblauwe knop. Als u de functies van deze functie wilt ken-nen, lees dan AUTOSTORE. (AUTOM. OPSLAAN) hierna. Automatisch opslaanAutomatisch opslaan, voor het automatisch zoeken en op-slaan van alle zenders is afhankelijk van de transmissievan zendersystemen in uw regio. Het onderdeel Zender wordt gebruikt om de kanalen op teslaan nadat alles automatisch is opgeslagen. Standaardwordt het zendernummer ingesteld op de zender volgend.
- 29 -op de zender die het laatst is ingesteld. Met behulp van de of toets kunt u het nummer wijzigen. U kunt hier-voor ook de cijfertoetsen of de tweecijfertoets gebruiken.Staat de instelling van STANDARD vast op B/G. U kunt de instelling van deze optie niet wijzigen. Om de AUTOSTORE uit te schakelen voordat deze van startgaat, dient u op de toets te drukken. Om START teselecteren, gebruikt u de of toets en drukt u op de of toets. Als u AUTOSTORE AUTOMATISCH op-slaan wilt opheffen terwijl het bezig is, drukt u op de of toets.Na het voltooien van Automatisch opslaan, verschijnt ereen zenderlijst op het scherm.
In de zenderlijst ziet u denummers en namen die aan de zenders zijn toegekend.Als u het niet eens bent met de plaats en/of de naam vande zenders, kunt u dit wijzigen in het menu Zenders.Andere functiesTV statusZendernummer, Zendernaam (of AV), (weergegevenlinksboven op het scherm) en Sleep Timer (toont de over-gebleven tijd rechtsboven in het scherm indien ingescha-keld). Bij stereo-opties wordt de geluidindicator eveneensweergegeven. Deze worden gedurende 3 seconde na hetoverschakelen op een andere zender weergegeven. Zendernummer Zendernaam (5 tekens)Deze beelden op het scherm (OSDs) worden weergege-ven wanneer er een nieuwe zender wordt ingevoerd metbehulp van een cijfertoets, of doordat er op de P
- 30 -Geen signaalDe indicator dat er geen signaal isDeze indicator wordt midden in het scherm weergegevenwanneer er geen geldig signaal gedetecteerd wordt. Hetlaat de overgebleven tijd zien voordat het televisietoesteloverschakelt naar de stand-by modus (het duurt 5 minutenwanneer er een signaal gedetecteerd wordt, wanneer ergeen commando wordt gegeven vanaf de afstandsbedie-ning). De indicator wordt drie seconden weergegeven na-dat het ontbreken van een signaal is vastgesteld. Na eencommando met de afstandsbediening (als er geen sig-naaltimer actief is) stopt de timer.
Als er opnieuw geen sig-naal gedetecteerd wordt, wordt de timer ingesteld op 5 mi-nuten, waarna hij 3 seconden later weer begint terug te tel-len tot nulDeze indicator verschijnt niet in AV-modusBlauwe achtergrond bij geen signaalIndien er geen geldig signaal wordt gedetecteerd (in TV of AV-modu) wordt een blauwe achtergrond weergegeven. Gedurende het zoekproces is de blauwe achtergrond nietactief. In plaats daarvan wordt een andere functie gegeven:de halftransparante menuachtergrond wordt blauw. GeluidsvolumebalkDeze wordt weergegeven midden onder in het scherm.
Wanneer er een opdracht wordt gegeven om het geluidharder of zachter te zetten (doordat er op Vol+ of Vol- ge-drukt is vanaf de afstandsbediening of het voorpaneel) ener is geen menu actief, blijft de indicator 3 seconden op hetscherm staan, na de laatste opdracht tot wijziging van degeluidssterkte of totdat er een andere opdracht wordt gege-ven. AV-ModiDoor op de toets te drukken, kunt u uw televisie naarAV-modi laten overschakelen (behalve wanneer u met Te-letekst bezig bent). Als u deze toets enkele keren achter el-kaar indrukt, dan schakelt de televisie over naar een van devolgende AV-modi: AV-1, F-AV , RGB. AV1 ondersteunt de RGB-modus. Maar als er een kleuren-probleem bestaan in de AV-1 modi, dient u de AV-moduste forceren in RGB- modus. Als u de AV-modus wilt verlaten, drukt u op de toets.
Teletekst(Deze informatie is alleen van toepassing indien uw tele-visie teletekst kan ontvangen)Teletekst is een informatiesysteem dat tekst op uw televi-siescherm weergeeft. Met behulp van het informatiesys-teem van Teletekst kunt u een bladzijde met informatie be-kijken over een onderwerp dat wordt aangekondigd in deinhoudsopgave (index). Terwijl u teletekst raadpleegt, kunt u geen OSD (On screendisplay weergave op het scherm) gebruiken. Contrast, helderheid of kleur is niet beschikbaar. Wel kuntu het geluidsvolume hoger of lager zetten in tekstmodus. Teletekst bedienen Selecteer een zender waarop Teletekst wordt uitgezonden. Druk op de (TELETEKST) toets. Meestal wordt daarnaeen inhoudsopgave (index) op het scherm weergegeven. Een teletekstpagina kiezen Kies met de cijfertoetsen het gewenste Teletekst-pagina-nummer.
Het geselecteerde paginanummer wordt linksboven op hetscherm weergegeven. De Teletekst paginateller zoekt tot-dat het gekozen paginanummer gevonden wordt. Daarnawordt de gewenste pagina op scherm weergegeven Druk op de toets om Teletekst met één pagina tegelij-kertijd naar voren te bladeren Druk op de toets om Teletekst met één pagina tegelij-kertijd naar achteren te bladeren. Een indexpagina kiezen Als u het paginanummer van de index wilt kiezen (dit ismeestal pagina 100), drukt u op de toets. Teletekst over een televisieprogramma kiezen Druk op de toets. De tekst wordt nu over het pro-gramma op het scherm weergegeven. Druk opnieuw op de toets om terug te keren naar deTeletekstpagina. Naar een pagina zoeken terwijl u televisie aanhet kijken bent Als u op drukt terwijl de Teletekstmode aanstaat, scha-kelt u over op de TV-modus.
Als u cijfers invoert, ver-schijnt de eerste regel van de teletekstpagina bovenaan hetscherm; het blijft daar staan totdat de gevraagde paginagevonden is. Dan wordt de teletekstregel vervangen doorhet paginanummer, om aan te geven dat de pagina gevon-den is. Nu kunt u deze teletekstpagina weergeven door opde toets te drukken.
- 31 -Tekst in dubbele hoogte kiezen Druk op de toets om de bovenste helft van deinformatiepagina te laten weergeven in dubbele hoogte. Druk nieuw op de toets om de onderste helft van deinformatiepagina te laten weergeven in dubbele hoogte. Druk nogmaals op de toets om de volledige pagina innormale hoogte te bekijken. Verborgen informatie bekijken Als u eenmaal op de toets drukt, worden de antwoor-den zichtbaar op een pagina met een quiz of spelletje. Als u nogmaals op de toets drukt, worden de antwoor-den weer verborgen. Automatische paginaovergang stopzettenDe teletekstpagina die u geselecteerd heeft, bevat mis-schien meer informatie dan op het scherm staat; de restvan de informatie wordt na een tijdje weergegeven. Druk op de toets om de automatische paginaover-gang stop te zetten. Druk opnieuw op de toets om de volgende pagina telaten weergeven.
Een Subcodepagina selecterenSubcodepaginas zijn onderdelen van lange teletekstpagi-nas die alleen per onderdeel op het scherm weergegevenkunnen worden. Kies de Teletekstpagina die u wilt hebben. Druk op de toets. Selecteer het gewenste subcodepaginanummer door opvier cijfertoetsen te drukken (bijv. 0001). Als de geselecteerde subcodepagina niet binnen korte tijdwordt weergegeven, drukt op u op de toets. De TV-zender wordt op het scherm weergegeven. Het teletekstpaginanummer wordt weergegeven in de linkerbovenhoek van het scherm wanneer de geselecteerde pa-gina is gevonden. Druk op de toets om de geselecteerde Teletekst-pa-gina weer te geven. Teletekst verlaten Druk op de toets. Het scherm schakelt over op TV-modus. De tijd weergeven Als u een zender met teletekst bekijkt, drukt u op de toets.
Als de zender waarnaar u kijkt geen Teletekst heeft, wordter geen informatie weergegeven. TipsHet televisiescherm schoonmakenMaak het televisiescherm schoon met een enigszins voch-tige, zachte doek. Gebruik geen agressieve schoonmaak-middelen, deze kunnen de speciale laag over het televisie-scherm aantasten. Slecht beeldHeeft u het juiste televisiesysteem gekozen. Staat uw tele-visietoestel met huisantenne te dicht bij de luidsprekers,bij niet-geaarde apparatuur, neonlichten, enz. Bergen of hoge gebouwen kunnen dubbele beelden of ruisveroorzaken. Soms kunt u de beeldkwaliteit verbeteren door de antennete draaien. Is het beeld of Teletekst onherkenbaar. Controleer of u de juiste frequentie heeft ingevoerd. De beeldkwaliteit kan achteruitgaan wanneer er twee ap-paraten tegelijkertijd op de televisie zijn aangesloten. Maakin dat geval een van de twee apparaten los.
Geen beeldIs de antenne correct aangesloten. Zitten de stekkers ste-vig in de aansluitpunten. Is de antennekabel beschadigd. Zijn er geschikte stek-kers gebruikt om de antenne aan te sluiten. Als u het nietzeker weet, raadpleeg dan uw leverancier. Geen beeld betekent dat uw televisie geen transmissieontvangt. Heeft u de juiste toetsen op de afstandsbedie-ning ingedrukt. Probeer het nog een keer. GeluidU krijgt geen geluid. Heeft u het geluid misschien onder-broken door op de toets te drukken. Er komt maar uit een van de luidsprekers geluid. Is de ba-lans ingesteld op één zijde. Zie het menu GELUID. AfstandsbedieningUw televisie reageert niet meer op de afstandsbediening. Druk nog een keer op de toets. Misschien zijn de bat-terijen leeg. Als dat het geval is, kunt u in ieder geval nogde toetsen aan de voorzijde van uw televisietoestel gebrui-ken. Heeft u het verkeerde menu gekozen.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Hitachi CP2143 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Televisie Hitachi
Handleiding Televisie
Nieuwste handleidingen voor Televisie