Gaggia Espresso Elite Handleiding

Gaggia Koffiezetapparaat Espresso Elite

Bekijk gratis de handleiding van Gaggia Espresso Elite (84 pagina’s), behorend tot de categorie Koffiezetapparaat. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 12 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 2 reviews. Heb je een vraag over Gaggia Espresso Elite of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/84
Type Sup 037RG
INSTRUCCIONES PARA EL USO
INSTRUÇÕES DE UTILIZAÇÃO
GEBRUIKSAANWIJZING
INSTRUKCJE UŻYTKOWANIA
LEER ATENTAMENTE ESTAS INSTRUCCIONES DE USO ANTES DE USAR LA MÁQUINA.
LEIA ATENTAMENTE ESTAS INSTRUÇÕES DE UTILIZAÇÃO ANTES DE UTILIZAR A MAQUINA.
LEES DEZE GEBRUIKSAANWIJZING AANDACHTIG ALVORENS DE MACHINE TE GEBRUIKEN.
PRZECZYTAĆ UWAŻNIE NINIEJSZE INSTRUKCJE OBSŁUGI PRZED UŻYTKOWYNIEM URZĄDZENIA
PortuguêsNederlandsPolskiEspañol

Beoordeel deze handleiding

4.9/5 (2 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Gaggia
Categorie: Koffiezetapparaat
Model: Espresso Elite
Apparaatplaatsing: Aanrecht
Soort bediening: Knoppen
Kleur van het product: Roestvrijstaal
Ingebouwd display: Ja
Gewicht: 8450 g
Breedte: 256 mm
Diepte: 432 mm
Hoogte: 320 mm
Snoerlengte: 1.2 m
Vermogen: - W
Capaciteit watertank: 1.2 l
Koffiebonen capaciteit: 260 g
Koffiezet apparaat type: Volledig automatisch
Koffie invoertype: Koffiebonen
Reservoir voor gezette koffie: Beker
Capaciteit in kopjes: - kopjes
Ingebouwde molen: Ja
Verstelbare koffie sterkte: Ja
Warmwatersysteem: Ja
Espresso maken: Ja
Cappuccino maken: Ja
Afneembare watertank: Ja
Maximum werkdruk: 15 bar
Uitneembare morsplaat: Ja
Ingebouwde melkopschuimer: Ja
Type product: Espressomachine
Type beeldscherm: LED
Verwarmingssysteem: Boiler
Twee kopjes tegelijk: Ja
Meerdere dranken: Ja

Handleiding Gaggia Espresso Elite – volledige tekst

• 42 •ALGEMEENDe ko emachine is geschikt voor het bereiden van espressoko e met gebruik van ko ebonen; het is uitgerust met een systeem voor de afgifte van stoom en heet water. De behuizing van de machine, van een elegant design, is ontworpen voor huishoudelijk gebruik en is niet geschikt om continu in een professionele context te worden gebruikt. Bewaar deze handleiding op een veilige plaats en leg hem bij de ko emachine voor als iemand anders de machine gaat gebruiken. Voor overige informatie en bij problemen die niet volledig of onvoldoende behandeld worden in deze aanwijzingen, kunt u zich wenden tot erkende servicecentra. Let op.

Men aanvaardt geen aansprakelijkheid voor eventuele schade in geval van:• verkeerd gebruik dat niet in overeenstemming is met de beoogde doelen;• reparaties die niet door erkende servicecentra uitgevoerd zijn;• onklaar gemaakte voedingskabel;• onklaar gemaakte onderdelen van de machine;• opslag en gebruik van de machine op andere temperaturen dan de gebruikscondities (tussen 15°C en 45 °C)• gebruik van niet-originele vervangingsonderdelen en accessoires. In deze gevallen komt de garantie te vervallen. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTENBreng de onder stroom staande delen nooit in contact met water: kortsluitingsgevaar. De hete stoom en het hete water kunnen brandwonden veroorzaken. Richt de hete stoom- of waterstraal nooit op lichaamsdelen; wees voorzichtig bij het aanraken van het heetwater-/stoompijpje en houdt het vast bij de speciale greep: gevaar voor brandwonden.

Het apparaat is niet bestemd om gebruikt te worden door personen (inclusief kinderen) met verminderde fysieke, mentale of gevoelige capaciteiten of met on-voldoende ervaring en/of bekwaamheid, tenzij ze onder het toezicht staan van een persoon die verantwoordelijk is voor hun veiligheid en van wie ze instructies verkrijgen aangaande het gebruik van het apparaat. Stroomvoorziening - VoedingskabelSluit de ko emachine uitsluitend aan op een geschikt stopcontact. De spanning moet overeenstemmen met de spanning die op het plaatje van het apparaat staat vermeld, dat geplaatst is aan de binnenkant van de klep. Gebruik de ko emachine nooit als de voedingskabel defect is. Indien de voedingskabel beschadigd is, moet deze door de fabrikant of door de klantenservice vervangen worden. Laat de voedingskabel niet over hoeken en scherpe randen of hete voor-werpen lopen, en bescherm het tegen olie.

Draag de ko emachine niet aan de kabel en trek er niet aan. Haal de stekker niet uit het stopcontact door aan de kabel te trekken en raak het niet met natte handen aan. Voorkom dat de voedingskabel los van tafels of planken afhangt.

• 43 •NederlandsBescherming van andere personenHoud kinderen onder toezicht om te vermijden dat ze met het apparaat spelen. Kinderen reali-seren zich de gevaren die aan elektrische apparaten verbonden zijn niet. Laat het verpakking-smateriaal van de machine niet binnen bereik van kinderen. VerbrandingsgevaarRicht de hete stoom- en/of waterstraal nooit op uzelf of op anderen: gevaar voor brandwon-den. Gebruik altijd de handgrepen of knoppen. Plaatsing - Ruimte voor gebruik en onderhoudVoor het juiste beheer, wordt het aangeraden om:• een veilige ondergrond te kiezen die goed geë end is, waar niemand het kan omgooien of zich kan verwonden.

• een voldoende verlichte, hygiënische omgeving te kiezen met een gemakkelijk toegankelijk stopcontact;• ervoor te zorgen dat het apparaat op een minimumafstand van de wanden staat, zoals op de afbeelding is aangegeven;• tijdens de fasen van inschakeling en uitschakeling van de machine een lege beker onder de schenkinrichting te plaatsen. Bewaar de machine niet bij een temperatuur van minder dan 0°C; het apparaat kan door be-vriezing worden beschadigd. Gebruik de ko emachine niet buiten. Zet het apparaat niet op erg warme oppervlakken en in de buurt van open vuur om te voorko-men dat de behuizing smelt of anderszins beschadigd raakt. Opslag van de machine - ReinigingAlvorens de machine schoon te maken, is het noodzakelijk deze uit te zetten met de STAND-BY toets, vervolgens de hoofdschakelaar op “0” te zetten en daarna de stekker uit het stopcontact te halen.

Wacht dan tot de machine is afgekoeld. Dompel het apparaat nooit onder in water. Pogingen tot reparaties aan de binnenkant van de machine zijn ten strengste verboden. Gebruik het water dat enkele dagen in het waterreservoir heeft gestaan niet voor voedingsdo-eleinden, was en vul het reservoir met vers drinkwater.

Indien de machine gedurende een langere periode niet gebruikt wordt, dient men water door het stoompijpje te laten lopen en de pannarello (indien aanwezig) zorgvuldig af te wassen, vervolgens dient men de machine uit te schakelen en de stekker uit het stopcontact te halen. Bewaar de machine in een droge ruimte en buiten het bereik van kinderen. Bescherm de ma-chine tegen stof en vuil. Reparaties / OnderhoudHaal de stekker meteen uit het stopcontact bij storingen, defecten of vermoedelijke defecten na een val. Zet de machine nooit in werking als deze defect is. Alleen de erkende servicecentra mogen werkzaamheden en reparaties uitvoeren. Bij ondeskundig uitgevoerde werkzaamheden wordt iedere vorm van aansprakelijkheid voor eventuele schade van de hand gewezen. BrandbestrijdingGebruik in geval van brand koolzuurblussers (CO2). Gebruik geen water of poederblussers.

• 45 •NederlandsINSTALLATIEHoudt u voor uw eigen veiligheid en die van derden strikt aan de aanwijzingen die vermeld staan in het hoofdstuk “Veiligheidsvoor-schriften”. VerpakkingDe oorspronkelijke verpakking is ontwor-pen en vervaardigd om de machine tij-dens het transport te beschermen. Het is raadzaam om de verpakking te bewaren voor eventueel transport in de toekomst. Voorbereidende handelingen• Haal de deksel van het ko ereservoir en het lekbakje met rooster uit de verpakking. • Haal de ko emachine uit de verpak-king en plaats het op een geschikte plek die voldoet aan de vereisten die beschreven zijn in de veiligheidsvoor-schriften. • Plaats het lekbakje met het rooster op de juiste plek in de machine en verzeker u ervan dat het bakje geheel aansluit. • Plaats de deksel op het koffiereser-voir.

Opmerking: steek pas de stekker in het stopcontact als het aangegeven wordt en controleer of de hoofdschakelaar in de stand “0” staat. Belangrijke opmerking: Het is belangrijk de inhoud van het Hoofdstuk “Meldingen op het display” te lezen. Hier wordt de betekenis van alle meldingen die de machine aan de gebruiker geeft nauwgezet uitgelegd door middel van de leds op het display geplaatst op het bedieningspaneel. Verwijder NOOIT het lekbakje terwijl de machine ingescha-keld is. Wacht een paar minuten na de inschakeling en/of uitschakeling aan-gezien de machine een spoelcyclus/zelfreiniging uitvoert (zie paragraaf “Spoelcyclus/zelfreiniging”). • Haal het waterreservoir eruit. • Spoel het reservoir en vul het met vers drinkwater; overschrijd niet het (MAX) niveau aangegeven in het reservoir. Plaats het reservoir weer terug in de machine.

Vul het reservoir altijd en alleen met vers water zonder koolzuur. Warm water of andere vloeistoffen kunnen het reservoir en/of de machine beschadigen. Zet de machine niet aan zonder water: verzeker u ervan dat er voldoende water in het reservoir zit. • Verwijder de deksel van het ko ere-servoir.

Opmerking: het reservoir kan zijn voorzien van een ander veiligheidssysteem op basis van de voorschriften van het land van gebruik van de machine. • Gooi langzaam de ko ebonen in het reservoir. Vul reservoir altijd alleen met koffiebonen. Gemalen ko e, oplosko e en andere dingen beschadigen de machine. • Plaats de deksel weer op het ko ereser-voir. • Steek de stekker in het contact aan de achterkant van het apparaat. • Steek het andere uiteinde van de stek-ker in een wandstopcontact met de juiste spanning.

• 46 •• 46 •Knipperen• Zet de hoofdschakelaar op “I” om de machine in te schakelen.Het vullen van het circuit• Om het circuit te vullen, plaats een kannetje onder het stoompijpje (Pan-narello, indien aanwezig).• Verzeker u ervan dat de keuzeschake-laar in de stand “” staat; indien nodig, draai het tot de aangegeven stand.• Om de machine in te schakelen, is het voldoende om op de toets “STAND-BY” te drukken. • De aangeduide symbolen knipperen om aan te geven dat het nodig is om het circuit te vullen.Opmerking: Alvorens de machine in gebruik te nemen in het geval van een langdurige stilstand, is het noodzakelijk het watercircuit te vullen.• De toets “STAND-BY” gaat knipperen.KnipperendLangzaam knipperendOpeenvolgend knipperendBranden continu• Draai de keuzeschakelaar rechtsom tot het punt “”.

De machine zal nu automatisch het circuit vullen door een vooraf bepaalde hoeveelheid water te laten stromen uit de Pannarello. Na het beëindigen van het vulproces, zullen de symbolen, aangegeven in de afbeelding op het display, gaan knipperen. Dit duidt aan dat de selectieknop in de centrale stand “” teruggezet dient te worden.• Op het display knipperen de symbolen langzaam waarmee de verwarmings-fase wordt aangegeven.Wanneer de machine is opge-warmd, zal ze een spoelcyclus van de interne circuits uitvoeren. In deze fase zullen de symbolen op het display opeenvolgend aangaan.• Als de bovenstaande handelingen beëindigd zijn, zullen op het display de symbolen worden verlicht.Nu zal de afbeelding verschij-nen zoals hiernaast weer-gegeven. Het weergegeven aroma is zoals ingesteld in de fabriek voor de ingebruikname of is gelijk aan de aroma die gekozen is bij de laatst verstrekte ko e.

De machine is nu klaar voor de verstrek-king van de producten.• Volg de hieronder vermelde aanwij-zingen zorgvuldig op voor een goed gebruik van de machine voor het schenken van koffie, heet water of stoom.

• 47 •NederlandsBranden continuBrandt continuBrandt continuBranden continuOpeenvolgend knipperendIngebruikname of gebruik na een lange periode van stilstand. Met deze eenvoudige handelingen kunt u altijd een heerlijke ko e schenken. 1 Plaats een grote kop onder de schenk-inrichting. 2 Alvorens met de procedure te beginnen, controleer of het display de volgende symbolen weergeeft. 3 Selecteer de functie voor de afgifte van voorgemalen koffie door één of meerdere keren op de toets ““ te drukken. Voeg geen voorgemalen kof- e toe in het vak. Op het display verschijnt dit symbool. 4 Druk op de toets voor de afgifte van een slappe ko e. 5 Wacht tot de beëindiging van de afgifte en leeg de kop met water. 6 Herhaal 3 keer de handelingen van punt 1 tot 5; ga vervolgens verder met punt 7. 7 Plaats een kannetje onder het stoom-pijpje (Pannarello, indien aanwezig).

8 Draai de keuzeschakelaar rechtsom tot het punt “ ”. Op het display wordt het volgende symbool weergegeven. 9 Schenk water totdat wordt aangege-ven dat er geen water meer is, draai vervolgens de keuzeschakelaar links-om terug naar de stand “”. 10 Vul na beëindiging het waterreser-voir opnieuw. Vervolgens kunnen de producten verstrekt worden zoals be-schreven in de volgende paragrafen. Spoelcyclus/zelfreinigingDe cyclus spoelt de interne ko ecircuits met vers water. Deze cyclus wordt uitgevoerd:• Bij het opstarten van de machine (met een koude ketel)• Na het circuit te hebben gevuld (met een koude ketel)• Tijdens de voorbereidingsfase van de Stand-by (indien er een ko eproduct is verstrekt)• Tijdens de overgangsfase naar de stand-by na de toets “STAND-BY” te hebben ingedrukt (indien er een kof- eproduct is verstrekt).

• 48 •• 48 •INSTELLINGENDe machine die u hebt aangeschaft heeft de mogelijkheid om enkele instellingen in te voeren die u in staat stellen om er optimaal gebruik van te maken. Gaggia Adapting SystemKoffie is een natuurlijk product en haar eigenschappen kunnen veranderen af-hankelijk van de afkomst, de melange en de branding. De koffieautomaat van Gaggia is voorzien van een zelfregulerend systeem dat het mogelijk maakt om alle soorten koffiebonen te gebruiken die in de handel verkrijgbaar zijn (niet gekara-meliseerd). • De machine reguleert zich zelf om het trekken van koffie te optimaliseren, waardoor het de perfecte compact-heid van de tablet garandeert om een crèmige espressoko e te verkrijgen die in staat is om alle aroma’s te versprei-den onafhankelijk van het gebruikte type ko e.

• Het optimaliseringsproces is een leer-proces waarvoor men een zeker aantal kopjes koffie moet schenken om de machine toe te staan de compactheid van de gemalen ko e af te stellen. • Let op dat er speciale melanges bestaan waarvoor de afstelling van de maalele-menten nodig is om het trekken van de ko e te optimaliseren - (zie par. Ko emolen instellen). Koffi emolen instellenLet op. De regelknop voor de afstelling van de maal jnheid, geplaatst binnen in het ko ereser-voir, dient alleen gedraaid te worden wanneer de ko emolen in werking is. Doe geen gemalen ko e en/of oplos-ko e in het ko ebonenreservoir. Het is verboden om andere din-gen, behalve ko ebonen, in de ko emolen te stoppen. De ko emo-len bevat bewegende onderdelen die gevaarlijk kunnen zijn; het is verboden om vingers en/of andere dingen in de molen te stoppen.

De maalfijnheid mag alleen afgesteld worden door middel van de draaiknop. Alvorens andere handelingen binnen in het ko ereservoir te verrichten, moet de Waterfi lter “INTENZA”. Het wordt aanbevolen om de water lter Intenza te installeren om de kwaliteit van het gebruikte water te verbeteren.

Haal de  lter uit de verpakking en dompel deze in verticale positie (met de opening naar boven) in koud water en druk zacht-jes op de zijkanten om de luchtbelletjes er uit te laten. Verwijder het witte filtertje dat zich in het reservoir bevindt. Bewaar deze op een droge en stofvrije plaats. Stel het Intenza Aroma System in zoals gespeci ceerd op de verpakking. A = Zacht waterB = Gemiddeld water (standaard)C = Hard waterPlaats het  lter in het lege reservoir. Duw het  lter erin totdat deze niet meer verder kan. Vul het reservoir met vers drinkwater en plaats deze terug in de machine. Gebruik de heet water functie om het water in het reservoir door de machine te laten verstrekken (zie paragraaf “Afgifte van heet water”). Vul het waterreservoir opnieuw. De ma-chine is gereed voor gebruik.

Opmerking: wanneer de water lter Intenza niet aan-wezig is, dient men in het reservoir het witte  ltertje terug te plaatsen, dat eerder is verwijderd.

• 49 •Nederlandsneer het kopje de gewenste hoeveel-heid ko e bevat. Nu is de toets ““ geprogrammeerd; bij elke druk op de toets zal de machine de zojuist geprogrammeerde hoeveelheid ko e verstrekken. Dezelfde handeling kan gedaan worden voor de toets ““. Indien men twee keer op de toets ““ of “ “ voor de ko e-afgifte drukt, zal de machine de opgesla-gen hoeveelheid verdubbelen. Stand-byDe machine is ontworpen met het oog op energiebesparing. Wanneer er 60 minu-ten vanaf het laatste gebruik verstreken zijn, zal de machine automatisch uitge-schakeld worden. Wanneer de machine in “stand-by” staat, knippert de toets ““. Opmerking: tijdens de uit-schakelingsfase voert de machine een spoelcyclus uit, indien er een ko eproduct verstrekt is. Let op: na een gehele uitschakeling zal de machine bij inschakeling in de Stand-by stand gaan.

Om de machine opnieuw te starten is het voldoende om op de toets STAND-BY te drukken (indien de hoofdschakelaar op “I” staat); in dat geval zal de machine de spoeling alleen uitvoeren indien de wa-terketel afgekoeld is. Afstelling schenkinrichtingMet de ko emachine kan men de meeste bekers/kopjes die verkrijgbaar zijn in de handel gebruiken. De schenkinrichting is in hoogte verstel-baar, zodat het beter aangepast kan wor-den aan de afmetingen van de kopjes die u wilt gebruiken. Om de afstelling uit te voeren, dient men de schenkinrichting handmatig te verho-gen of verlagen door de vingers te plaat-sen zoals weergegeven in de afbeelding. De aangeraden standen zijn:Voor het gebruik van kleine kopjes;machine uitgeschakeld worden en de stekker uit het stopcontact getrokken worden. Doe geen ko ebonen in de ko emolen als deze in werking is.

De afstelling dient te worden uitgevoerd door aan de draaiknop in het koffiere-servoir te draaien; deze dient te worden ingedrukt en gedraaid. Druk en draai de draaiknop slechts één klik per keer en laat daarna de machine 2-3 kopjes ko e verstrekken zodat u de verandering in maal jnheid merkt. De tekentjes binnen in het reservoir geven de ingestelde maal jnheid aan; er kunnen 5 verschillende maal jnheden worden in-gesteld met de volgende tekens:Groot teken - Grove malingKlein teken - Fijne maling. Instelling hoeveelheid koffi e per kopjeDe machine biedt de mogelijkheid om de hoeveelheid verstrekte ko e in te stellen afhankelijk van uw persoonlijke smaak en/of de afmetingen van uw bekers/kopjes. Bij elke druk op de toets ““ of “ “ zal de machine een geprogrammeerde hoeveelheid ko e verstrekken, zoals in-gesteld in de fabriek.

Deze hoeveelheid kan opnieuw geprogrammeerd worden naar voorkeur. Aan elke toets is een an-dere koffieafgifte verbonden; deze zijn onafhankelijk van elkaar. Als voorbeeld wordt hierna de program-mering van toets ““ beschreven, die normalerwijze verbonden is aan een es-pressoko e. • Plaats een kopje onder de schenkinrich-ting. • Houd de toets “ “gedurende 5 secon-den ingedrukt om in de programmeermo-dus te gaan; het symbool ““ knippert snel en de bereiding van de ko e start; het symbool zal tijdens de gehele cyclus van de ko eafgifte knipperen. • Druk opnieuw op de toets “ “ wan-Knipperend.

• 50 •• 50 •Voor het gebruik van grote koppen. • Onder de schenkinrichting kunnen twee kopjes/koppen geplaatst wor-den om tegelijkertijd twee koffie te verstrekken. Instelling van het “Aroma”De machine heeft de mogelijkheid om de hoeveelheid te malen ko e in te stellen van 7 g tot 10,5 g per kopje. Na het drukken op de toets ““ zijn er vier selecties mogelijk (mild, normaal, sterk, voorgemalen). De keuze is mogelijk wanneer de ko e-bonen op het display worden weergege-ven; bij elke druk en weer loslaten van de toets ““ verandert het aroma met een graad: = Mild aroma = Normaal aroma = Sterk aromaDe keuze moet uitgevoerd worden alvo-rens de koffie te kiezen. Op deze wijze kan men de intensiteit van de smaak afhankelijk van de persoonlijke voorkeur bepalen. Nadat men “sterk aroma” heeft gekozen, wordt de functie geselecteerd waarmee men koffie met voorgemalen koffie kan verstrekken.

Deze keuze wordt afgebeeld met het sym-bool hiernaast. Om deze functie te gebruiken, dient men de betre ende paragraaf te raadplegen. KOFFIEAFGIFTEOpmerking: Als de machine geen koffie verstrekt, con-troleer dan of er water in het water-reservoir zit. Controleer voor de afgifte van de ko e de meldingen op het display, of het waterreservoir en het ko ereservoir vol zijn. Laat de keuzeschakelaar in de ko estand “” staan tijdens de afgiftefase. Alvorens koffie te verstrek-ken, dient men de hoogte van de schenkinrichting naar wens af te stellen en het aroma of de voor-gemalen ko e te kiezen. Met koffi ebonen• Voor de afgifte van de ko e dient men de volgende toetsen in te drukken en weer los te laten: de toets ““ om het gewenste Aroma te kiezen. de toets ““ om espressokoffie te verkrijgen; de toets ““ voor een slappe ko e.

• Vervolgens wordt de afgiftecyclus gestart: Om 1 ko e te zetten, druk één keer op de toets ““ of “ “; op het display zal het symbool worden weergege-ven.

Om 2 ko e te zetten, druk 2 keer achter elkaar op de toets “ “ of “ “; op het display zal het symbool worden weergegeven. Voor de afgifte van 2 koffie maalt en doseert de machine automatisch de juiste hoeveelheid kof- e. De bereiding van twee ko e vereist twee maalcycli en twee afgiftecycli, die de machine automatisch uitvoert. • Na de voorinfusiecyclus zal de ko e uit de schenkinrichting beginnen te stromen. Branden continuBranden continuBranden continuBrandt continuBrandt continu.

• 51 •Nederlands• De ko eafgifte zal automatisch stop-pen als het ingestelde niveau is be-reikt; het blijft echter mogelijk om de ko eafgifte te onderbreken door op de eerder ingedrukte knop te drukken. De machine is ingesteld om een echte Italiaanse espresso te bereiden. Deze eigenschap zou de afgiftetijd iets kunnen verlengen, maar heeft als pluspunt de intense smaak van de ko e. Met voorgemalen koffi eDeze functie biedt de moge-lijkheid om voorgemalen en cafeïnevrije ko e te gebruiken. De voorgemalen ko e moet in het spe-ciale vak naast het ko ebonenreservoir gedaan worden. Doe er alleen gemalen ko e voor espressomachines in en nooit ko ebonen of oplosko e.

Opmerking: • Als er in het vak geen voorgemalen ko e is gedaan, zal alleen water worden verstrekt;• Als de dosis te groot is en er 2 of meerdere maatlepels met koffie worden toegevoegd, zal het pro-duct niet worden afgegeven. Ook in dit geval zal de machine een lege cyclus uitvoeren en de gemalen ko e legen in de ko ediklade. Voor de afgifte van de ko e dient men:• op de toets ““ te drukken en weer los te laten totdat het icoon van de functie voor voorgemalen ko e wordt weergegeven. • de deksel van het vak voor voorgemalen ko e op te tillen. • alleen 1 maatlepel van voorgemalen koffie in het vak te doen; gebruik bij deze handeling alleen de met de machine geleverde maatlepel. Sluit vervolgens weer de deksel. Let op: doe alleen voorge-malen ko e in het vak. Het gebruik van andere producten en objecten kan ernstige schade aan de machine veroorzaken die niet onder de garantie vallen.

Druk en laat weer los: toets ““ om een espressoko e te verkrijgen; toets ““ voor een slappe ko e. • Vervolgens wordt de afgiftecyclus gestart. Na de voorinfusiecyclus zal de ko e uit de schenkinrichting beginnen te stromen.

• De koffieafgifte zal automatisch stoppen als het ingestelde niveau is bereikt; het blijft echter mogelijk om de koffieafgifte te onderbreken door op de eerder ingedrukte knop te druk-ken. Aan het einde van de afgifte zal de machine weer terug gaan naar de con- guratie ingesteld voor ko ebonen. Om andere koffie te ver-strekken, herhaal de zojuist beschreven handelingen. AFGIFTE VAN HEET WATERLet op: in het begin kan er kan wat heet water vrijko-men: gevaar voor brandwonden. Het heetwaterpijpje kan erg heet worden: vermijd direct contact met de handen. • Alvorens heet water te verstrekken, controleer of het display het volgende symbool weergeeft. Als de machine gereed is voor de afgifte van ko e, ga dan als volgt te werk:• Plaats een kannetje onder het stoom-pijpje (Pannarello, indien aanwezig). Branden continuBranden continu.

• 52 •• 52 •• Draai de keuzeschakelaar rechtsom tot het punt “”. indien aanwezig) te reinigen. Dit garandeert een perfecte reiniging van alle onderdelen van eventuele melkresten. Om uw cappuccino te berei-den, raden wij u aan het wa-ter dat zich in het stoompijpje bevindt eerst weg te laten stromen. • Plaats een kannetje onder het stoom-pijpje (Pannarello, indien aanwezig) om het water uit het stoompijpje te laten stromen. • Op het display wordt alleen het vol-gende symbool continu brandend weergegeven. • Schenk de gewenste hoeveelheid heet water; draai de keuzeschakelaar links-om tot de stand “” om de afgifte van heet water te stoppen. De machine gaat nu weer in de normale werkings-stand staan. Een enkele keer zou het kunnen gebeuren dat na het draaien van de keuzeschakelaar er geen heet water uitkomt en dat op het display het symbool begint te knipperen.

Wacht tot het einde van de verwarmingsfase om heet water uit de Pannarello te verkrijgen. AFGIFTE VAN STOOM / CAPPUCCINO De stoom kan worden gebruikt om melk op te kloppen voor cappuccino, maar ook voor het verwarmen van dranken. Gevaar voor brandwonden. Aan het begin van de afgifte kan er wat heet water vrijkomen. Het uitlooppijpje kan erg heet wor-den: vermijd direct contact met de handen. Belangrijke opmerking: met-een nadat men de stoom heeft gebruikt voor het opklop-pen van de melk, dient men het stoompijpje (of de Pannarello indien aanwezig) te reinigen.

Als de machine klaar is voor gebruik, dient men een kleine hoeveelheid heet water in een beker te schenken en de buitenkant van het stoompijpje (of Pannarello • Wanneer de machine klaar is voor de afgifte van ko e, draai de keuzescha-kelaar linksom tot het punt “”; het restwater kan nu uit het stoompijpje (Pannarello, indien aanwezig) stro-men. • Wanneer het symbool continu blijft branden, begint de afgifte; er zal spoedig alleen stoom uit beginnen te komen.

• 53 •Nederlands• Dompel het stoompijpje (Pannarello, indien aanwezig) in de te verwarmen melk, indien u de melk rechtstreeks in het kopje wenst te verwarmen. • Draai de keuzeschakelaar linksom tot het punt “”; draai de beker langzaam van beneden naar boven om gelijkma-tig schuim te maken. • Nadat men de stoom heeft gebruikt voor de gewenste tijd, draai de keu-zeschakelaar rechtsom en zet het in de stand “” om de stoomafgifte te stoppen. • Hetzelfde systeem kan worden toege-past voor het verwarmen van andere dranken. Maak het stoompijpje (Pannarello, indien aanwezig) na gebruik schoon, zoals staat beschreven in het hoofdstuk “Reiniging en onderhoud”. Nadat men de stoom heeft gebruikt om de drank te be-reiden, kan men meteen overgaan tot de afgifte van ko e of stoom.

Wanneer de keuzeschakelaar in de centrale stand “” staat, zal de machine automatisch teruggaan naar de temperatuur voor de koffieafgifte om onnodig energieverbruik te vermijden. REINIGING EN ONDERHOUDAlgemene reiniging• Maak de koffiediklade dagelijks leeg en reinig het. Opmerking: wij raden aan het reservoir te legen in het geval u de machine enkele dagen niet gebruikt. • De andere onderhouds- en de reini-gingswerkzaamheden mogen alleen worden uitgevoerd wanneer de machi-ne koud is en van het elektriciteitsnet afgekoppeld is. • Dompel de machine niet onder in water. • Plaats de verwijderbare onderdelen niet in de afwasmachine. • Gebruik geen puntige voorwerpen of agressieve chemische producten (oplosmiddelen) voor de reiniging. • Gebruik voor de reiniging van het ap-paraat een zachte doek die met water is bevochtigd.

• Droog de machine en/of haar onderde-len niet in de magnetron en/of in een traditionele oven. Laat aan einde van de berei-ding van dranken met melk water uit het stoompijpje (Panna-rello, indien aanwezig) lopen voor een e ectieve reiniging.

• Demonteer dagelijks, na de melk opgewarmd te hebben, de buitenkant van de Pannarello (indien aanwezig) en was deze met vers drinkwater. • Het stoompijpje dient wekelijks gerei-nigd te worden. Om deze handeling uit te voeren, ga als volgt te werk:- verwijder de buitenkant van de Pannarello (voor een normale reiniging);- schuif het bovenste gedeelte van de Pannarello van het stoompijpje af;- was het bovenste gedeelte van de Pannarello met vers drinkwater;- was het stoompijpje met een vochtige doek en verwijder eventuele • Vul de beker die men voor de bereiding van de cappuccino wil gebruiken voor 1/3 met koude melk. Voor een beter resultaat moet de melk die gebruikt wordt voor de bereiding van de cappuccino op koelkasttemperatuur zijn.

• 54 •• 54 •melkresten;- plaats het bovenste gedeelte in het stoompijpje (verzeker u ervan dat deze er geheel ingeschoven is). Plaats de buitenkant van de Pannarello terug. • Het wordt aangeraden dagelijks het waterreservoir te reinigen; draai het stoompijpje/Pannarello naar boven om het waterreservoir eruit te halen:- Haal het witte filtertje uit het re-servoir en reinig het met stromend drinkwater. - Plaats het witte  ltertje weer terug op zijn plek door er zachtjes op te drukken en het tegelijkertijd iets te draaien. - Vul het reservoir met vers drinkwa-ter. • Maak het lekbakje dagelijks leeg en was het af; deze handeling dient ook uitgevoerd te worden wanneer de vlotter omhoog komt. • Reinig wekelijks ook de behuizing van het bakje via de openingen aan de onderkant van de machine. • Was de centrale ko e-unit met lauw water; was het bovenste  lter zorgvul-dig.

• Was en droog alle onderdelen van de centrale ko e-unit goed af. • Reinig zorgvuldig de binnenruimte van de machine. • Controleer of de twee tekentjes samen-vallen. • Controleer dat de hendel de basis van de centrale ko e-unit raakt. Druk op de toets “PUSH” om u ervan te verzekeren dat de centrale ko e-unit in de juiste stand staat. Smeer de Centrale Ko e-unit na ongeveer 500 afgiftes. Het smeermiddel voor de smering van de Ko e-unit is verkrijgbaar bij de erkende technische servicecentra. • Smeer de geleiders van de unit uitslui-tend met het bijgeleverde smeermid-del. • Verdeel het smeermiddel gelijkmatig over de twee geleiders aan de zijkant. • Plaats de centrale ko e-unit weer te-rug in de ruimte tot deze vastgekoppeld is, ZONDER hierbij op de toets “PUSH” te drukken. • Plaats de ko ediklade. Sluit de service-klep.

• 55 •NederlandsONTKALKINGDe vorming van kalkaanslag is een na-tuurlijk gevolg van het gebruik van het apparaat. Het aangaan van het symbool op het display signaleert de noodzaak om een ontkalking uit te voeren. Belangrijke opmerking: het wordt aangeraden de vol-gende paragraaf “Opmerkingen over ontkalking” te raadplegen, waarin enkele oplossingen worden gegeven om de machine in perfecte conditie te houden. Gebruik alleen het ontkal-kingsproduct van GAGGIA. Dit is speciaal ontwikkeld om de performance en de functionering van de machine het best te bewaren ge-durende de gehele levensduur ervan, evenals voor het voorkomen, indien juist gebruikt, van iedere aantasting van het verstrekte product. Let op. Drink niet de ontkal-kingsoplossing en de ver-strekte producten totdat de cyclus geheel beëindigd is. Gebruik in geen geval azijn als ontkalkingsmiddel.

Haal vóór het ontkalken de Pannarello (indien aanwezig) van het stoompijpje af zoals staat beschreven in het hoofdstuk “Reiniging en onderhoud”. • Schakel het apparaat in met de toets “STAND-BY”. Wacht tot de machine klaar is met spoelen en verwar-men. Let op. Verwijder het “In-tenza”  lter alvorens het ont-kalkingsmiddel erin te doen. • Giet de gehele inhoud van de  es met geconcentreerd ontkalkingsmiddel van GAGGIA in het waterreservoir van het apparaat en vul het met vers drinkwater tot het MAX niveau. Plaats het reservoir weer terug in de machine. 1 Plaats een kannetje onder het stoom-pijpje. De inhoud van de kan moet minstens 1 liter zijn. Indien men niet zo’n grote kan heeft, sluit de kraan, leeg de kan, zet deze weer onder het pijpje en open de kraan weer.

4 Laat het ontkalkingsmiddel gedurende 15-20 minuten inwerken. 5 Herhaal elke 3 minuten de procedure zoals beschreven in de punten 2 en 3 totdat de gehele oplossing in het waterreservoir op is. 6 Spoel het reservoir goed en vul het met vers drinkwater wanneer het symbool op het display verschijnt. 7 Leeg het kannetje dat gebruikt is om de vloeistof die uit de machine komt op te vangen en zet het weer onder de het stoompijpje. Branden continuBrandt continu8 Draai de keuzeschakelaar rechtsom tot het punt “”. De spoelcyclus van de machine wordt gestart.

• 56 •• 56 •9 Wanneer het water in het reservoir op is, verschijnt het symbool hiernaast; dit geeft aan dat de keuzeschakelaar weer in de stand “” gezet moet worden.Brandt continu10 Spoel het reservoir goed en vul het met vers drinkwater.11 Leeg het kannetje dat gebruikt is om de vloeistof die uit de machine komt op te vangen.13 Alvorens met de procedure te beginnen, controleer of het display de volgende symbolen weergeeft.Branden continuBranden continu12 Plaats een grote kop onder de schenk-inrichting.14 Selecteer de functie voor de afgifte van voorgemalen koffie door één of meerdere keren op de toets “ “ te drukken.Voeg geen voorgemalen kof- e toe in het vak.

Op het display verschijnt dit symbool.15 Druk op de toets voor de afgifte van een slappe ko e.16 Wacht tot de beëindiging van de afgifte en leeg de kop met water.17 Herhaal 3 keer de handelingen van punt 12 tot 16; ga vervolgens verder met punt 18.18 Plaats een kannetje onder het stoom-pijpje (Pannarello, indien aanwezig).19 Draai de keuzeschakelaar rechtsom tot het punt “”.Brandt continuBrandt continu Op het display wordt het volgende symbool weergegeven.20 Schenk water totdat wordt aangege-ven dat er geen water meer is, draai vervolgens de keuzeschakelaar links-om terug naar de stand “”. 21 Vul na beëindiging het waterreservoir opnieuw. De ontkalkingscyclus is beëindigd. Nu kunnen er weer producten verstrekt worden.

• 57 •NederlandsOpmerkingen over de ont-kalkingIn de voorgaande paragraaf is de juiste procedure uitgelegd voor de ontkalking van de machine.De aangeschafte machine is voorzien van geavanceerde software die de hoe-veelheid gebruikt water controleert om een betrouwbare indicatie te geven over wanneer de ontkalking uitgevoerd dient te worden.Deze software is ingesteld op een stan-daard waterhardheid. In sommige bijzondere gevallen weten we dat het water bijzonder hard zou kunnen zijn (met een hoog kalkgehalte); dit kan het noodzakelijk maken dat de ontkalkingscyclus vaker uitgevoerd dient te worden zonder dat de machine deze melding op het display vertoont.Ook als de machine sporadisch wordt ge-bruikt (bijv.

1 kopje ko e per dag), wordt het aangeraden om een ontkalkingscyclus vaker uit te voeren.In deze bijzondere gevallen raden we aan de ontkalkingscyclus elke 1-2 maan-den uit te voeren, ook als de machine dat niet aangeeft. 22 Houd de toets ““ gedurende 6 seconden ingedrukt om de machine op nul te zetten en de ontkalkingsmelding te verwijderen.Branden continuIndien de machine wordt uitgeschakeld tijdens de uit-voering van de ontkalkingscyclus, dient de cyclus geheel herhaald te worden bij de volgende inschakeling van de machine.De ontkalkingsoplossing moet afgedankt worden vol-gens de instructies van de construc-teur en/of de geldende normen van het land waar het wordt gebruikt. Wanneer de ontkalkings-cyclus is uitgevoerd, dient de reiniging van de centrale unit te worden uitgevoerd zoals beschre-ven in de paragraaf “Centrale unit” van het hoofdstuk “Reiniging en onderhoud”.

Wacht tot de machine de handeling heeft beëindigd.• Er dient een ontkalkingscyclus uitgevoerd te worden.• Er dient een cyclus voor het vullen van het watercircuit uitgevoerd te worden.Waarschuwingsmeldingen• De machine is bezig met verwarmen voor de afgifte van ko e, heet water en stoom.DISPLAY VAN HET BEDIENINGSPANEELGereedmeldingen• De machine is klaar voor de afgifte van ko e met ko ebonen en heet water.• De machine is klaar voor de afgifte van ko e met voorgemalen ko e.• De machine is bezig met de afgifte van stoom.• De machine is bezig met de afgifte van heet water.• De machine is bezig met de afgifte van 1 espresso of een slappe ko e.• De machine is bezig met de afgifte van 2 espresso of 2 slappe ko e.• De machine is bezig met het programmeren van de hoeveelheid te verstrekken ko e bij elke druk op de toets ““ of “ “.Brandt continuBrandt continuBrandt continuKnipperendBranden continuKnipperendOpeenvolgend knipperendBrandt continuBrandt continuBrandt continuKnipperend

• 59 •Nederlands• Er zijn geen bonen in het ko ereservoir. Nadat het reservoir weer gevuld is, kan de cyclus weer gestart worden.• Leeg de ko ediklade.• Plaats de ko ediklade.• Vul het waterreservoir.Alarmmeldingen• Zet de stoom-/heetwaterknop weer in de juiste stand.• De Centrale ko e-unit moet in de machine geplaatst worden.• Sluit de serviceklep.KnipperendBrandt continuBrandt continuBrandt continuKnipperend

• 60 •Verschijnselen Oorzaken OplossingenDe machine kan niet worden ingeschakeld. De machine is niet op het elektriciteitsnet aangesloten. Sluit de machine op het elektriciteitsnet aan. De ko e is niet warm genoeg De kopjes zijn koud. Warm de kopjes op met warm water. Er komt geen heet water of stoom uit. De opening van het stoompijpje is verstopt. Reinig de opening van het stoompijpje met een naald. Alvorens deze handeling uit te voeren, verzeker u ervan dat de machine uitgeschakeld en afgekoeld is. De pannarello is vuil (indien aanwezig). Reinig de pannarello. De ko e is niet romig genoeg. (Zie opmerking)De melange is niet geschikt, de ko e is niet versgebrand, het ko epoeder is te grof ge-malen. Gebruik een andere ko emelange of pas de maal jnheid aan zoals staat beschreven in de paragraaf “Ko emolen instellen”.

De machine warmt te langzaam op of er komt te weinig water uit het pijpje. Het circuit van de machine is door kalkaanslag verstopt. Voer de ontkalkingscyclus uit. De centrale koffie-unit kan niet uit de ma-chine worden genomen. De centrale koffie-unit zit niet goed op zijn plaats. Zet de machine aan. Sluit de serviceklep. De centrale unit keert automatisch naar zijn beginpositie terug. Ko ediklade geplaatst. De centrale unit kan pas verwijderd worden nadat de ko e-diklade uit de machine is gehaald. De machine maalt, maar er komt geen kof- e uit. (Zie opmerking) Water ontbreekt. Vul het waterreservoir en laat het circuit opnieuw vollopen (paragraaf “Eerste inschakeling”). De centrale ko e-unit is vuil. Reinig de Centrale koffie-unit (paragraaf “Centrale koffie-unit”). Circuit is leeg. Vul het circuit opnieuw (paragraaf “Eerste inschakeling”).

Ko e te waterig. (Zie opmerking)Uitzonderlijke gebeurtenis die plaatsvindt wanneer de machine bezig is automatisch de dosis af te stellen. Bereid een paar ko e zoals beschreven in de paragraaf “Gaggia Adapting System”. Ko e stroomt te langzaam uit de machine. (Zie opmerking)Ko e is te  jn gemalen. Gebruik een andere ko emelange of pas de maal jnheid aan zoals staat beschreven in de paragraaf “Ko emolen instellen”. Circuit is leeg. Vul het circuit opnieuw (paragraaf “Eerste inschakeling”). De centrale ko e-unit is vuil. Reinig de Centrale koffie-unit (paragraaf “Centrale koffie-unit”). Ko e stroomt niet via de schenkinrichting. Schenkinrichting is verstopt. Reinig de schenkinrichting en de openingen voor de uitloop.

Opmerking: deze problemen kunnen normaal zijn wanneer de ko emelange is veranderd of in het geval van de eerste installatie; wacht in dit geval tot de machine een zelfregulatie uitvoert zoals beschreven in de paragraaf “Gaggia Adapting System”. Voor storingen die niet in bovenstaande tabel te vinden zijn of als de geadviseerde oplossingen geen e ect hebben, dient u contact op te nemen met een servicecentrum. OPLOSSING VAN PROBLEMEN.

• 61 •NederlandsTECHNISCHE GEGEVENSDe constructeur behoudt zich het recht voor om de technische eigenschappen van het product te wijzigen. Nominale spanning – Nominaal vermogen - Voeding. Zie plaatje aan de binnenkant van de klepMateriaal behuizing. Thermoplastic/MetaalAfmetingen (l x h x d) (mm). 256 x 320 x 432Gewicht. 8,450 KgKabellengte. 1,2 mBedieningspaneel. Op de voorkantPannarello (alleen op enkele modellen aanwezig). Speciaal voor cappuccino’sWaterreservoir. 1,2 liter - UitneembaarInhoud ko ereservoir (g). 260Capaciteit ko ereservoir. 8 Pompdruk. 15 barWaterketel. Roestvrij staalVeiligheidsinrichtingen. Thermozekering AFDANKEN VAN HET APPARAATDit product voldoet aan de EU-richtlijn 2002/96/EG. Het symbool op het product of op verpakking wijst erop dat dit product niet als huishoudafval mag worden behandeld.

Het moet echter naar een plaats worden gebracht waar elektrische en elektronische apparatuur worden gerecycled. Als u ervoor zorgt dat dit product op de correcte manier wordt verwi-jderd, voorkomt u mogelijk voor het milieu negatieve gevolgen die zich zouden kunnen voordoen in geval van verkeerde afvalbehande-ling. Voor meer details in verband met het recyclen van dit product, neemt u het best contact op met de gemeentelijke instanties, het bedrijf of de dienst belast met de verwijdering van huishoudafval of de winkel waar u het product hebt gekocht. GAGGIA S. P. A.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Gaggia Espresso Elite stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden