Gaggia Espresso Dose Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Gaggia Espresso Dose (51 pagina’s), behorend tot de categorie Koffiezetapparaat. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 21 mensen en kreeg gemiddeld 4.7 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Gaggia Espresso Dose of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Gaggia |
| Categorie: | Koffiezetapparaat |
| Model: | Espresso Dose |
| Gewicht: | 4600 g |
| Soort: | Espresso |
| Stroomvoorziening: | 230-240V, 50Hz / 120V, 60Hz |
| Vermogen: | 1100 W |
| Capaciteit watertank: | 1.25 l |
| Capaciteit in kopjes: | 2 kopjes |
| Maximum werkdruk: | 15 bar |
| Afmetingen (B x D x H): | 210 x 275 x 355 mm |
| Type product: | Espressomachine |
Handleiding Gaggia Espresso Dose – volledige tekst
NEdErLANd • •36Wij feliciteren u met uw keuze. Dankzij dit Gaggia apparaat kunt u thuis van een lekker kopje koffie of cappuccino genieten. De espresso wordt gemaakt door snel onder druk staand en op de juiste temperatuur verwarmd water door de fijn gebrande koffie te filtreren. De kern van het apparaat bestaat uit een pomp met hoge prestaties. De doorstroming van het water wordt bediend door een schakelaar. WAARSCHUWING:Het espresso-apparaat is alleen geschikt voor huishoudelijk gebruik. Al de servicewerkzaamheden of reparaties behalve de reiniging en het normale onderhoud moeten door een bevoegd Servicecentrum uitgevoerd worden. 1. Controleren of de spanning op het plaatje overeenkomt met de spanning van het stopcontact. 2. Nooit lauw of warm water gebruiken om het apparaat mee te vullen. Alleen koud water gebruiken. 3.
De warme onderdelen van het apparaat en de elektriciteitskabel tijdens de werking niet aanraken. 4. Nooit reinigen met schuurmiddelen of scherp gereedschap. Een met water bevochtigde zachte doek is voldoende. 5. Ter voorkoming van kalkaanslag kan er mineraalwater zonder koolzuur gebruikt worden. 6. Het apparaat niet in water onderdompelen. BELANGRIJKE VOORZORGSMAATREGELENBij het gebruik van elektrische huishoudelijke apparaten is het raadzaam enkele voorzorgsmaatregelen in acht te nemen om het gevaar voor brand, elektrische schokken en/of ongelukken te beperken. 1 Aandachtig alle aanwijzingen en informatie in deze gebruiksaanwijzing en in wat voor andere brochure dan ook die zich in de verpakking mocht bevinden, doorlezen alvorens het espresso-apparaat te gebruiken.
2 Dit apparaat mag niet worden gebruikt door mensen (waarmee ook kinderen worden bedoeld) met verminderde lichamelijke, gevoels- of geestelijke vermogens, of zonder ervaring en kennis, tenzij ze zijn geïnstrueerd of hierbij worden gecontroleerd door een persoon die verantwoordelijk is voor hun veiligheid.
Kinderen moeten in de gaten worden gehouden om zich ervan te verzekeren dat ze niet met het apparaat spelen. 3 Geen hete oppervlakken aanraken. 4 De kabel, stekkers of het apparaat zelf niet onderdompelen in water of andere vloeistof ter voorkoming van brand, elektrische schokken of ongelukken. 5 Extra goed opletten als het apparaat gebruikt wordt met kinderen in de buurt. 6 De stekker uit het stopcontact trekken als het apparaat niet gebruikt wordt of als het wordt schoongemaakt. Het apparaat laten afkoelen alvorens onderdelen aan te brengen of te verwijderen en alvorens het apparaat te reinigen7 Het apparaat niet gebruiken als de kabel of stekker beschadigd is of als het apparaat niet goed werkt of kapot is. Het apparaat laten controleren of repareren bij het dichtstbijzijnde servicecentrum.
8 Door het gebruik van niet door de fabrikant aangeraden accessoires kan er schade aan dingen of letsel aan personen worden aangericht. 9 Het espresso-apparaat niet buiten gebruiken. 10 De kabel niet van de tafel laten hangen en niet met hete oppervlakken in aanraking laten komen. 11 Het espresso-apparaat uit de buurt van warmtebronnen houden. 12 Controleer dat de hoofdschakelaar zich in uitschakelpositie bevindt vooraleer de stekker in het stopcontact te steken. Deactiveer de schakelaar om de machine uit te schakelen en trek vervolgens de stekker uit het stopcontact. 13 Het apparaat alleen voor huishoudelijke doeleinden gebruiken. 14 Uiterst goed opletten tijdens het gebruik van de stoom. 15 Deze gebruiksaanwijzing bewaren.
NEdErLANd • •37Voorbereiding van het Espresso-apparaat:1. Verwijder het deksel van de waterreservoir (21) en vul hem met koud water door het niveau in het venster van de tank te controleren zoals aangegeven in FIG. 02. N. B. : In het bovenste deel van de tank (25) bevindt zich het veiligheidsgaatje tegen overstroming (15) bij eventuele overdoseringen gedurende het vullen van de tank. Het waterreservoir kan ook verwijderd worden nadat het deksel van het reservoir (21) verwijderd is en door het handvat te gebruiken. Plaats het reservoir gevuld met water terug met de deksel erop. 2. De stekker (18) in een geschikt stopcontact steken (Zie “Waarschuwingen” punt 1)3 Druk de hoofdschakelaar (1) in. Het lampje voor het bereiken van de temperatuur (5) gaat knipperen totdat de juiste temperatuur bereikt is; als de temperatuur bereikt is blijft het lampje branden.
InbedrijfstellingMet deze procedure wordt de boiler met koud water gevuld. Er wordt aangeraden deze procedure telkens te volgen als het apparaat voor de “eerste” maal gebruikt wordt. Dit apparaat gebruikt een pomp voor de uitgifte van de koffie en wordt daarvoor automatisch gevoed. Plaats een leeg kopje onder het uitloopsysteem (13) zonder de filterdrager aan te brengen en zet de warm water / koffie schakelaar (2) in de stand “1”. Men kan nu het geluid van de pomp horen die zo geactiveerd is en na enkele seconden komt er water uit het uitloopsysteem (13). Druk nadat het kopje vol is opnieuw de heet water knop (2) in. Dan is klaar voor het gebruik. het Gaggia apparaatBeschrijving:FIG.
011 Aan/uit-knop 2 Handmatig hoeveelheid bepalen /warm water3 Stoomknop 4 Knop instellen hoeveelheid/Espressoafgifteknop5 Signaleringslampje dat de juiste temperatuur bereikt is6 Stoompijp (verwijderbaar)7 Filterdrager8 Filter (1 kopje)9 Filter voor kaffiepatronen10 Filter (2 kopjes)11 Bakje12 Filter “Perfecte crème” (OPTIONEEL)13 Koffieuitloopsysteem14 Afdichting15 Gat voorkoming overstroming16 Douchekop17 Aandrukker18 Elektriciteitskabel en -stekker19 Koffiemaatje20 Spuitmond21 Deksel waterreservoir22 Rooster (verwijderbaar)23 Cappuccinomaker (OPTIONEEL)24 Kraanknop voor stoom/warm water25 Waterreservoir (verwijderbaar)Aanwijzingen over de elektriciteits-kabelA Er wordt een nogal kort elektriciteitssnoer geleverd om te voorkomen dat het in elkaar draait of dat u erover kunt struikelen. B Er kan een verlengsnoer gebruikt worden.
C Als u een verlengsnoer gebruikt, controleer dan:1 of de spanning die op het verlengsnoer vermeld is minstens gelijk is aan de spanning van het apparaat;2 of er een stekker aan zit met drie pinnen met aarde (als het snoer van het apparaat van dit type is);3 of het snoer niet van de tafel hangt opdat u er niet over kunt struikelen. Let op. Alvorens het waterreservoir te verwijderen, dient men zich ervan te verzekeren dat de machine uitgeschakeld is om te vermijden dat de automatische inschakeling wordt beschadigd.
NEdErLANd • •38Let op. Nooit de pomp aanzetten zonder water in het reservoir ter voorkoming van schade aan de pomp zelf. Een onjuist gebruik van de pomp wordt niet door de garantie gedekt. N. B. : Het kan voorkomen dat de automatische inschakeling van de pomp tijdelijk niet werkt vanwege een “luchtbel”. Als er geen water uit het uitloopsysteem (13) mocht komen, als volgt te werk gaan:a) Een kopje of een kan onder de stoompijp (6) plaatsen. b) Draai de knop (24) tegen de klok in om de distributiekraan stoom/warm water te openen en druk de schakelaar warm water/kofe (2) om de distributie in te schakelen. c) Na enkele seconden komt er water uit de stoompijp. Laat ongeveer een kopje vol water weglopen. Druk de schakelaar warm water / koffie (2) en sluit de distributiekraan stoom/warm water (24) om de distributie te onderbreken. Dan is het klaar voor het gebruik. Gaggia apparaatN. B.
: Het lampje voor het bereiken van de juiste temperatuur (5) blijft automatisch aan- en uitgaan tijdens de opwarmingsperiode. Na het apparaat aangezet te hebben moet u ongeveer 6 minuten wachten voor een ideale opwarming alvorens het eerste kopje kofe te maken. Voor de volgende kopjes kofe staat het apparaat altijd klaar. Na een kopje met kofe gevuld te hebben kan dit evenwel iets druppelen door het natte kofedik in de lterdrager. Wat u moet weten1 De smaak van de espresso hangt af van de hoeen het type gebruikte kofe. De bijzondere smaakofeboon is van verschillende factoren afhankde smaak en het aroma van de kofe zijn het resuhet systeem waarmee de kofebonen gebrand w De kofebonen die langer en met hogere tempgebrand zijn, zijn donkerder. Donkere kofebonmeer aroma dan lichte kofebonen.
2 Op de markt treft u verschillende kwaliteiten kElk type branding wordt gekenmerkt door een bij een bepaalde temperatuur gebrande kofeboeen bepaald aroma. Er bestaan cafeïnevrije kofmet slechts 2% cafeïne.
Probeer met uw espressoéén van de verschillende beschikbare kofesooWaarschijnlijk zult u een beter aroma ontdekopzichte van het aroma van de tot nog toe gekofe. 3 Voor de espresso-apparaten met een pomp mgemalen kofe gebruikt worden. Koop dit sooof laat dit soort kofe malen. Gebruik bij voorkkofemolen met messen omdat er dan te veel kofvrijkomt en er hiermee een te onregelmatig kofverkregen wordt. 4 Een echt kopje espresso herkent u aan de donkede rijke smaak en de typische “crème”. 5 Cappuccino is een speciale combinatie van espren opgeschuimde warme melk. Kan geserveerdmet wat kaneel, nootmuskaat of cacao. 6 De espresso direct na het bereid te hebben serv7 De espresso in espressokopjes en de cappucontbijtkoppen serveren. 8 Het beste zou zijn de kofe net voor het gebruikVergeet niet dat de kofe gemalen moet wordespresso-apparaten met pomp.
NEdErLANd • •39Het zetten van de espresso. 1 De procedure die in het hoofdstuk “Voorbereiding van het Espresso-apparaat” beschreven is volgen. 2 Kies het juiste filter (8,9 of 10) en plaats het in de filterdrager (7). Gebruik het kleine filter voor 1 kopje (8) en het grote filter voor 2 kopjes (10). Plaats de filterhouder (7) in het apparaat. 3 Nadat het apparaat is opgewarmd, de filterdrager (7) verwijderen en met behulp van het koffiemaatje met gemalen koffie vullen. Gebruik 1 maatje voor ieder kopje koffie. Niet te veel vullen. Aandrukken met het speciale aandrukkertje (17). Niet te veel aandrukken. 4 Maak de rand van de filterdrager (7) schoon. Plaats de filterdrager in het apparaat met een beweging van 45° naar links. Draai hem dan naar rechts om hem op zijn plaats te blokkeren. De handgreep van de filterdrager moet loodrecht op het apparaat staan of iets naar rechts.
5 Zet één of twee kopjes onder de filterdrager. Druk toets (4) om de distributie van de geprogrammeerde koffiedosis te verkrijgen. 6 De koffiedistributie stopt automatisch wanneer het vooraf ingestelde niveau bereikt wordt (zie programmering van de koffiedoseringen); de koffiedistributie kan in ieder geval onderbroken worden door opnieuw toets (4) te drukken. 7 Pak de kopjes en serveer ze. 8 Om nog een kopje koffie te maken de filterdrager langzaam en voorzichtig verwijderen door hem naar links te draaien. Let erop u niet te branden aan het water dat op het koffiedik is achtergebleven. Er zal wat water blijven druppelen na de filterdrager verwijderd te hebben. Dit komt door de druk van het water in het systeem. Verwijder het koffiedik uit het filter. Om nog meer koffie klaar te maken de punten van 2 tot 7 herhalen.
Om de afgifte te onderbreken (als de gewenste hoeveelheid bereikt is), dient men opnieuw op toets 2 te drukken. Ga vervolgens verder met de punten 7 en 8. N. B. : Gelieve nooit de distributie langer dan 40 sekonden uit te voeren. Hoe maakt u een lekker kopje espresso klaarProgrammering van de koffiedose-ringenMet dit apparaat van Gaggia kunnen twee verschillende hoeveelheden water geprogrammeerd worden voor het zetten van een of twee kopjes espresso. Voor het instellen van de hoeveelheden water en het opslaan in het geheugen, moeten eerst de handelingen zoals beschreven in “HET ZETTEN VAN ESPRESSO” op bladzijde 39, paragraaf 2, 3 en 4 voltooid te worden. Ga daarna als volgt te werk: 1 Druk en houd de druktoets voor de doseerprogrammeringen gedrukt (4). Het controlelampje begint na ongeveer 3 seconden te knipperen tegelijkertijd met de inschakeling van de waterpomp.
2 Laat de koffie tot het bereiken van de gewenste dosis uitstromen. 3 Door de toets los te laten wordt de koffiedistributie onderbroken. 4 Nu wordt de waterdosis voor een koffie toegeschreven aan toets (4) opgeslagen. 5 Iedere gebruiker kan zo zijn of haar eigen voorkeuren programmeren door kleine of grote waterhoeveelheden aan de knoppen (4) toe te wijzen. De filters voor 1 of voor 2 kopjes kunnen gebruikt worden. 6 Na het opslaan van deze dosissen is de machine klaar voor de distributie van uitstekende koffie’s. N. B. : voor het zetten van 1 kopje espresso een keer de knop (4) indrukken; voor het zetten van 2 kopjes espresso 2 keer achter elkaar de knop (4) indrukken. N. B. : De automatische inschakeling kan enkele afwijkingen in de dosis van het eerste kopje koffie veroorzaken; er wordt aangeraden om een kleine hoeveelheid water af te geven alvorens het eerste kopje koffie te maken.
NEdErLANd • •40Stoomontwikkeling/ Het maken van cappuccinoDe stoom kan worden gebruikt om de melk voor de cappuccino te kloppen, maar ook voor het verwarmen van dranken. Let op. Gevaar voor verbrandingen. Aan het begin van de distributie kunnen zich kort warm waterspatten voordoen. De distributiepijp kan hoge temperaturen bereiken: een direct contact met de handen vermijden. Stoompijp version1 Maak espresso klaar in grote koppen zoals reeds gespecificeerd is. 2. Als de machine klaar is om koffie te maken, het stoompijpje boven het bakje (11) zetten, het kraantje (24) “heet water/stoom” enkele seconden opendraaien, zodat het achtergebleven uit het stoompijpje komt; na korte tijd zal er alleen stoom uitkomen. 3 Draai het kraantje voor stoom/ heet water (24) dicht. 4 Druk op de stoomknop (3).
5 Na ongeveer 50-60 seconden en wanneer het controlelampje voor het bereiken van de correcte temperatuur (5) verlicht blijft, plaats het tot in de helft met koude melk gevulde kannetje onder het stoompijpje. Zie Fig. 03. Voor het beste resultaat dienen voor de BELANGRIJK:bereiding van de cappuccino de melk en het gebruikte kopje koud te zijn. 6 Draai de knop van de stoomkraan (24) langzaam tegen de richting van tegen de klok in om de stoom eruit te laten komen. De druk van de stoom neemt toe BELANGRIJK:naarmate u de knop omdraait. Gelieve nooit de distributie langer dan 60 sekonden N. B. :uit te voeren. 7 Draai de kan in het rond en let erop dat het uiteinde van de stoompijp net in de melk steekt wanneer het schuim zich begint te vormen. Laat de melk niet koken.
: om direct weer koffie klaar te kunnen maken moet u de boiler met water vullen om het op de juiste temperatuur te brengen. Anders kan de koffie aangebrand smaken. Plaats een leeg kopje op het rooster. De filterdrager niet aanbrengen. Druk de handmatige knop (2) in en laat het kopje vol lopen met water. Druk opnieuw de knop (2) in. Nu kunt u weer een kopje koffie klaarmaken. OPTIONEELHoe de koffiebuidels te gebruiken. Benut uitsluitend de correcte filter (9) voor het gebruik van de buidels. Verwijder de filterhouder (7) na de verwarming en voeg de buidel in; controleer dat het papier van de buidel niet uit de filterhouder uittreedt. Voeg de filterhouder in de machine met een 45° beweging naar links. Draai vervolgens naar rechts om hem in positie te blokkeren. De handgreep van de filterhouder moet zich in loodrechte positie met de machine bevinden of ietwat naar rechts.
Volg vervolgens de fasen "Het zetten van de espresso” 5 tot 7. Filter “Perfecte crème” (12)Als de koffie niet perfect is gemalen, helpt het “Filter Perfecte crème” bij het vormen van het typische crèmelaagje op espressokoffie. Met het “Filter Perfecte crème” kunt u met behulp van het maatje zowel één als twee doses gemalen koffie in het apparaat doen. Voor een perfecte werking wordt aanbevolen het “Filter Perfecte crème” dagelijks voor het gebruik schoon te maken. Indien de gaatjes verstopt zijn, wordt aangeraden het “Filter Perfecte crème” enkele seconden in kokend water onder te dompelen.
NEdErLANd • •41Hoe maakt u heet water1 Volg de procedure die beschreven is in het hoofdstuk “Voorbereiding van het Espresso-apparaat”. 2 Druk op de Aan/uit-knop (1). 3 Wacht 6 minuten opdat het espresso-apparaat op de juiste temperatuur kan komen. 4 Zet een kan onder de stoompijp (6). 5 Draai langzaam de stoomhendel (24) ltegen de klok. 6 Druk de heet water knop (2) in om het water te laten lopen. 7 Als eenmaal de gewenste hoeveelheid heet water in het kopje zit, de heet water knop (2) opnieuw indrukken, de stoomhendel (24) sluiten door hem naar links te draaien. Verwijder dan het kannetje. N. B. : Het is raadzaam de hendel maximaal 40 seconden open te houden. Let op. Gevaar voor verbrandingen. Aan het begin van de distributie kunnen zich kort warm waterspatten voordoen. De distributiepijp kan hoge temperaturen bereiken: een direct contact met de handen vermijden.
Aanwijzingen voor de reiniging:1 Reinig de stoompijp na hem in de BELANGRIJK:melk ondergedompeld te hebben ter voorkoming dat de spuitmond en de luchtopening verstopt raken en om de melkafzetting aan de buitenkant niet hard te laten worden. Om het schoonmaken te vergemakkelijken kan, zoals beschreven onder het punt het “BESCHRIJVING”buitenste deel van de stoompijp makkelijk verwijderd worden door het naar beneden te trekken. Gebruik een vochtige doek om het uiteinde van de stoompijp schoon te maken en open de stoomknop. Laat één of twee seconden stoom vrijkomen om de stoompijp vrij te maken. Let goed op de stoompijp niet aan te raken: deze zou erg heet kunnen zijn. Luchtgat, zuiver en vrij van overblijfsels te houden 6 Draai de douchekop (16) regelmatig, afhankelijk van het gebruik, los en maak hem schoon.
Laat een hoeveelheid water gelijk aan twee kopjes cappuccino uit het pijpje stromen. Sluit de stoomknop (24) en druk de toets voor de handbediende distributie/warm water (2) en de stoomtoets (3). Schakel de machine uit. Schakel de pomp nooit zonder water in. 8 N. B. : Het is normaal dat een espresso-apparaat af en toe stoom vrijlaat of water druppelt daar de druk van het water tijdens het gebruik verandert. Vergeet niet het bakje (11) te legen. Maak de buitenkant van de stoompijp schoon. Gebruik, indien nodig, een naald om de opening voor de stoomstraal schoon te maken. 2 Maak de filterdrager en het filter met lauw water regelmatig schoon. 3 Maak het hoofddeel van het apparaat met een vochtige doek schoon. 4 Verwijder het bakje en het rooster (11 - 22) en was ze af met water. Geen schuurmiddelen gebruiken. 5 Maak de afdichting (14) in het koffieuitloopsysteem (13) schoon.
NEdErLANd • •42In geval van storingenProbleem: Controleren:Er komt geen koffie uit het apparaat. Of er water in het reservoir zit. Of het filter niet verstopt is door te fijn gemalen koffie of doordat de koffie te veel is aangedrukt. Of de douchekop schoon is. De koffie loopt te snel uit het apparaat. Of de koffie niet te grof gemalen is. Of de koffie wel met de aandrukker aangedrukt is. De pomp maakt te veel lawaai. Of er water in het reservoir zit. Of de pomp gevoed is. Of de koffie niet te grof gemalen is. Er lekt te veel water uit de filterdrager. Of de filterdrager goed is aangebracht. Of de afdichting niet vuil of versleten is. Of er geen koffieresten op de rand van de filterdrager aanwezig zijn. De espresso heeft weinig “crème”. Of de koffie niet te grof gemalen is. Of de koffie wel met de aandrukker aangedrukt is. Of de koffie niet te oud of droog is. De koffie is te koud.
Of het apparaat opgewarmd is. Of de koffie niet te grof gemalen is. De melk wordt niet voldoende opgeschuimd. Of de stoomspuitmond en/of luchtopening niet verstopt zijn. Of de melk niet te warm is. Oplossen van problemen - Als de knop die u gebruikt gaat knipperen:Leeg reservoirDe pomp maakt lawaaiHet water is opVul het reservoir en herhaal de handeling om het apparaat opnieuw te vullen. Een te fijne maling Pas de maling aanHet filter is vuil Maak het filter (16) schoonDe koffie is te hard aangedrukt Zorg ervoor dat u de koffie niet te hard aandruktOntkalken:Op plaatsen waar het water erg kalkrijk is, wordt de werking van het apparaat hierdoor beïnvloed. Maak ongeveer om de twee maanden (afhankelijk van het gebruik en van de eigenschappen van het water) het apparaat schoon met de speciale Gaggia ontkalker (volg de aanwijzingen die hierop vermeld zijn).
Laat de oplossing in de groep van de koffiedistributie en in de stoomstraalpijp gedurende enkele seconden doorstromen. Wacht 20 minuten en herhaal dan de handeling tot de hele oplossing gebruikt is. Spoel het apparaat door met koud water. Plaats de douchekop (16) weer. N. B. : Storingen veroorzaakt door kalkaanslag zijn niet gedekt door de garantie. De gebruiker mag geen enkel ander onderhoud aan het apparaat verrichten. Gebruik de Gaggia ontkalker voor de beste resultaten.
Este produto deve ser entregue num ponto de re-colha de equipamentos eléctricos e electrónicos para reciclagem. Ao assegurar-se que este pro-duto é eliminado correctamente, estará a ajudar a evitar possiveis consequências negativas para o ambiente e saúde pública que resultariam se este produto não fosse manipulado de forma adquada. Para obter informações mais detalhadas sobre a reciclagem deste produto, por favor contacte o ga-binete da câmara municipal da sua cidade ou a loja onde comprou o produto. Dit product voldoet aan de EU-richtlijn 2002/96/EG. Het symbool op het product of op verpakking wijst erop dat dit product niet als huishoudafval mag worden behandeld. Het moet echter naar een plaats worden gebracht waar elektrische en elektronische apparatuur worden gerecycled.
Als u ervoor zorgt dat dit product op de correcte ma-nier wordt verwijderd, voorkomt u mogelijk voor het milieu negatieve gevolgen die zich zouden kunnen voordoen in geval van verkeerde afvalbehandeling. Voor meer details in verband met het recyclen van dit product, neemt u het best contact op met de gemeen-telijke instanties, het bedrijf of de dienst belast met de verwijdering van huishoudafval of de winkel waar u het product hebt gekocht.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Gaggia Espresso Dose stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Koffiezetapparaat Gaggia
Handleiding Koffiezetapparaat
Nieuwste handleidingen voor Koffiezetapparaat