Frilec BERLIN162-4RVA++ Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Frilec BERLIN162-4RVA++ (72 pagina’s), behorend tot de categorie Koelkast. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 81 mensen. Heb je een vraag over Frilec BERLIN162-4RVA++ of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Frilec |
| Categorie: | Koelkast |
| Model: | BERLIN162-4RVA++ |
| Apparaatplaatsing: | Vrijstaand |
| Soort bediening: | Draaiknop |
| Kleur van het product: | Wit |
| Deurscharnieren: | Rechts |
| Gewicht: | 27000 g |
| Breedte: | 550 mm |
| Diepte: | 580 mm |
| Hoogte: | 850 mm |
| Netbelasting: | 70 W |
| Geluidsniveau: | 41 dB |
| Jaarlijks energieverbruik: | 92 kWu |
| Gewicht verpakking: | 29000 g |
| Breedte verpakking: | 570 mm |
| Diepte verpakking: | 596 mm |
| Hoogte verpakking: | 885 mm |
| Energie-efficiëntieklasse (oud): | A++ |
| Nettocapaciteit koelkast: | 124 l |
| Aantal planken koelkast: | 3 |
| Aantal groente lades: | 1 |
| Automatisch ontdooien (koelkast): | Ja |
| Plankmateriaal: | Glas |
| Koelkastdeurvakken: | 3 |
| Koelend medium: | R600a |
| Minimum operationele temperatuur: | 16 °C |
| Maximale temperatuur (in bedrijf): | 38 °C |
| Klimaatklasse: | T |
| Type stroombron: | AC |
| Certificering: | CE |
| AC-ingangsspanning: | 220 - 240 V |
| AC-ingangsfrequentie: | 50 Hz |
| Energie-efficiëntieschaal: | A+++ tot D |
Handleiding Frilec BERLIN162-4RVA++ – volledige tekst
Wijzigen deurscharnierBenodigd gereedschap: kruiskopschroevendraaier, platte schroevendraaier, inbussleutel.Zorg ervoor dat de stekker uit het stopcontact is en het apparaat leeg is.Om de deur te kunnen verwijderen moet u het apparaat iets naar achteren laten kantelen. U moet de deur opiets stevigs laten rusten zodat het niet wegglijdt tijdens het omzetten van de deur.Alle verwijderde onderdelen dienen te worden bewaard voor de herinstallatie van de deur.Leg het apparaat niet plat neer; dit kan het koelsysteem beschadigen.Deze omzetting van het deurscharnier kunt u het beste met twee personen uitvoeren.%Verwijder de 2 schroeven aan de achterkant van de bovenkap.losschroeven$ Verwijder de bovenkap en leg het opzij neer.' Draai het bovenste scharnier los en verwijder vervolgens de deur. Plaats het op een zachte ondergrond om krassen te voorkomen.) Draai het onderste scharnier los.
Wijzigen deurscharnier- Schroef het onderste scharnier los en verwijder het, draai de beugel om en plaats het op de tegenoverliggende zijde.VastschroevenLosschroeven+ Monteer de beugel op de onderste scharnierpen. Schroef de beide stelpoten weer vast.. Plaats de deur weer op het onderste scharnier. Zorg ervoor dat de deur horizontaal en verticaal is uitgelijnd, zodat de afsluitstrips aan alle kanten goed aansluiten op de deur voordat u het bovenste scharnier definitief bevestigt.0Plaats de afdekkap terug op het apparaat en bevestig het met 2 schroeven aan de achterkant.Versie NL 07/2019Pagina 18 van 24BERLIN162-4RVA++ BERLIN162-4RVA++INOX
InstallatieBenodigde ruimteHoud voldoende ruimte voor de geopende deur.Zorg voor een afstand van minstens 50 mm aan beide zijden van het apparaat.HQWHUXJWaterpas stellen van het apparaatGebruik voor het waterpas stellen de twee stelpoten aan devoorkant van het apparaat.Als het apparaat niet waterpas staat, zullen de deur(en) en de magnetische afsluitingen niet correct sluiten.930mm912mmVersie NL 07/2019Pagina 19 van 24BERLIN162-4RVA++ BERLIN162-4RVA++INOX
&' #&() # &'* #&() # &'* #&( # &'* #&+( #InstallatiePositiePositiePositiePositiePositieInstalleer het apparaat op een plaats waar de omgevingstemperatuur overeenkomt met de klimaatklasse zoals die is weergegeven op het typeplaatje van het apparaat. Klimaatklasse Omgevingstemperatuur Klimaatklasse Omgevingstemperatuur Klimaatklasse Omgevingstemperatuur Klimaatklasse Omgevingstemperatuur Klimaatklasse Omgevingstemperatuur %%PlaatsPlaatsPlaatsPlaatsPlaatsPlaats het apparaat buiten het bereik van warmtebronnen als radiatoren, kachels, direct zonlicht etc. Zorg ervoor dater voldoende ventilatie kan circuleren rond de achterkant van het apparaat. Voor een optimale prestatie dient er eenminimale afstand te zijn tussen de bovenkant van het apparaat en een eventueel erboven hangende wandkast van 100 mm.
Het is echter beter als er geen wandkast boven het apparaat hangt. Het apparaat kan waterpas worden gesteld door middel van de stelpoten aan de onderkant van het apparaat. Waarschuwing. Het moet mogelijk zijn om het apparaat los te koppelen van het elektriciteitsnetwerk;de stekker moet dus ook na de installatie eenvoudig bereikbaar zijn. Elektrische aansluitingElektrische aansluitingElektrische aansluitingElektrische aansluitingElektrische aansluitingControleer, voordat u het apparaat aansluit, of het voltage en de frequentie zoals vermeld op het typeplaatje overeenkomen met de stroomtoevoer in uw huis. Het apparaat moet geaard zijn. De stekker is voorzien van eenaardecontactpunt. Als het stopcontact niet geaard is, sluit u het apparaat aan op een aparte aarde in overeenstemming met de geldende regels. Raadpleeg hiervoor een gekwalificeerde elektricien.
De fabrikant is niet aansprakelijk voor schade aan het apparaat of persoonlijk letsel als de bovenstaande veiligheidsmaatregelen niet in acht worden genomen. Dit apparaat voldoet aan de E. E. G. -richtlijnen.
Dagelijks gebruikIngebruiknameIngebruiknameIngebruiknameIngebruiknameIngebruiknameReiniging van de binnenkantReiniging van de binnenkantReiniging van de binnenkantReiniging van de binnenkantReiniging van de binnenkantVoordat u het apparaat voor de eerste keer gebruikt de binnenkant en de interne accessoires reinigen met lauwwarm water en een beetje neutrale zeep om de typische geur van een nieuw product te verwijderen, daarna goed afdrogen. Belangrijk. Gebruik geen reinigingsmiddelen of schurende schoonmaakmiddelen, omdat die de lak beschadigen. Temperatuur instellen Stop de stekker van uw apparaat in het stopcontact. De temperatuur in hetapparaat wordt geregeld door een thermostaat. Er zijn 8 instellingen. "1" isde warmste stand en "7" is de koudste stand en bij stand "0" schakelt u hetapparaat weer uit.
Het apparaat zou niet op de ingestelde temperatuur kunnen werken alshet in een zeer warme omgeving staat of als u de deur te vaak opent. AccessoiresAccessoiresAccessoiresAccessoiresAccessoiresVerplaatsbare legplankenVerplaatsbare legplankenVerplaatsbare legplankenVerplaatsbare legplankenVerplaatsbare legplankenDe wanden van de koelkast zijn voorzien van een aantal richels waardoor de legplanken op een bepaalde positie kunnen worden geplaatst, zoals u het wenst. Het plaatsen van de deurvakkenHet plaatsen van de deurvakkenHet plaatsen van de deurvakkenHet plaatsen van de deurvakkenHet plaatsen van de deurvakkenOm de opslag van de voedselpakketjes van verschillende afmetingen mogelijk te maken, kunnen de deurvakken op verschillende hoogtes worden geplaatst.
Voor deze aanpassingen gaat u als volgt te werk: trek het deurvak geleidelijk in de richting van de pijlen totdat het los komt en herplaats het waar u dat wenst.
Nuttige aanwijzingen en tipsNuttige aanwijzingen en tipsNuttige aanwijzingen en tipsNuttige aanwijzingen en tipsNuttige aanwijzingen en tipsTips voor het koelen van vers voedselTips voor het koelen van vers voedselTips voor het koelen van vers voedselTips voor het koelen van vers voedselTips voor het koelen van vers voedselVoor het beste resultaat:Bewaar geen warm voedsel of verdampende vloeistoffen in de koelkast. Bedek of verpak het voedsel, vooral als het een sterke smaak heeft. Tips voor koelingTips voor koelingTips voor koelingTips voor koelingTips voor koelingEnkele praktische tips:Vers te bereiden voedsel (alle soorten): verpak het in plastic zakjes en plaats het op de glasplaatboven de groentelade. Bewaar het, voor de veiligheid, maximaal één of twee dagen. Gekookt voedsel, koude schotels etc.
: deze dienen te worden afgedekt en kunnen op elkewillekeurige legplank worden geplaatst. Groenten en fruit: deze dienen zorgvuldig te worden gereinigd en in de speciaal hiervoor bestemdelade te worden geplaatst. Boter en kaas: deze dienen in speciale luchtdichte verpakkingen te worden geplaatst of te wordeningepakt in aluminium folie of plastic zakken om zoveel mogelijk lucht uit te sluiten. Melkflessen: deze dienen te zijn voorzien van een dop en moeten worden opgeslagen in de deurvakken. Bananen, aardappelen, uien en knoflook. Indien onverpakt dienen ze niet in de koelkast te wordenbewaard. Versie NL 07/2019Pagina 21 van 24BERLIN162-4RVA++ BERLIN162-4RVA++INOX.
Dagelijks gebruikReinigingReinigingReinigingReinigingReinigingOm hygiënische redenen dienen de binnenkant van het apparaat en de zich hierin bevindende accessoiresregelmatig te worden schoongemaakt. Waarschuwing!Het apparaat mag tijdens de reiniging niet zijn aangesloten aan het elektriciteitsnet. Gevaar voor een elektrische schok! Voor schoonmaakwerkzaamheden het apparaat uitschakelen en de stekker uit het stopcontact halen of de zekering uitschakelen of eruit draaien. Het apparaat nooit met een stoomreiniger schoonmaken. Er zou vocht bij elektrische onderdelen terecht kunnen komen, gevaar voor eenelektrische schok! Hete damp kan schade veroorzaken aan kunststof onderdelen.
Het apparaat moet droog zijn voordat u het weer in werking zet.Belangrijk!E ische oliën en organische oplosmiddelen kunnen kunststofdelen aantasten, bijvoorbeeld het sap van citroen- of sinaasappelschillen, boterzuur of reinigingsmiddelen die azijnzuur bevatten.Dergelijke stoffen niet in aanraking laten komen met onderdelen van het apparaat.Gebruik geen schurende schoonmaakmiddelen.Verwijder het voedsel voordat u het apparaat reinigt. Bewaar het voedsel op een koude plaats en dek het goed af.Schakel het apparaat uit en haal de stekker uit het stopcontact of de zekering uitschakelen of eruit draaien. Reinig het apparaat en haar accessoires met een doek met lauwwarm water, eventueel een beetje normaal afwasmiddel toevoegen.
Aansluitend met schoon water navegen en droog wrijven.Als het apparaat weer droog is, kunt u het apparaat weer in werking zetten.Lamp vervangenHet lampje in de koel-vriescombinatie is een LED-lampje. Om de lamp te vervangen dient u contact op tenemen met een gekwalificeerde technicien. Versie NL 07/2019Pagina 22 van 24BERLIN162-4RVA++ BERLIN162-4RVA++INOX
Dagelijks gebruikProblemen en oplossingenProblemen en oplossingenProblemen en oplossingenProblemen en oplossingenProblemen en oplossingenLet op. Voordat u het probleem aanpakt eerst de stekker uit het stopcontact halen. Alleen een elektricien of een gekwalificeerde persoon mag problemen oplossen die niet in de gebruiksaanwijzingaan de orde komen. Belangrijk. Er zijn bepaalde geluiden tijdens de normale werking van het apparaat (compressor, koelcircuit). Probleem Probleem Probleem Probleem Probleem Oplossing Oplossing Oplossing Oplossing OplossingMogelijke oorzaakMogelijke oorzaakMogelijke oorzaakMogelijke oorzaakMogelijke oorzaakApparaat werkt nietHet voedsel is te warmApparaat koelt te sterkVreemde geluidenWater op de bodemZijkanten zijn warmTemperatuurinstelling staat op "0". Stekker zit niet in stopcontact of zit er niet goed in. Zekering doorgebrand of defect. Stopcontact is defect.
Temperatuur is niet goed ingesteld. Deur was gedurende een lange tijd open. Een grote hoeveelheid warm voedsel is in het apparaat opgeslagen in de afgelopen 24 uur. Het apparaat staat in de buurt van een warmtebron. Temperatuur is te koud ingesteld. Apparaat staat niet waterpas. Apparaat raakt de muur of andere voorwerpen. Een onderdeel aan de achterzijde van het apparaat, bijv. een pijp, raakt een ander onderdeel van het apparaat of de muur. Dooiwaterafvoergaatje is verstopt. Dit is normaal. Warmtewisselaarsdelen zitten in de zijkanten. Zet de temperatuurinstelling op een ander nummer om het apparaat aan te zetten. Controleer de zekering, vervangen indien noodzakelijk. Problemen met de netspanning latenrepareren door een elektricien. Kijk naar de oorspronkelijk ingestelde temperatuurinstelling. Draai de temperatuurregeling tijdelijk op een koudere instelling.
Kijk in het hoofdstuk "Plaats". Draai de temperatuurinstelling tijdelijk op een warmere instelling. Pootjes opnieuw instellen. Apparaat licht verschuiven. Indien nodig, het onderdeel licht iets verbuigen.
Gebruik handschoenen om de zijkantenaan te raken. Zie het hoofdstuk "Reiniging en onderhoud". Stekker in stopcontact steken enapparaat aanzetten. Open de deur niet langer dan noodzakelijk is. Als de storing opnieuw voorkomt dient u contact op te nemen met de servicedienst. Versie NL 07/2019Pagina 23 van 24BERLIN162-4RVA++ BERLIN162-4RVA++INOX.
GARANTIEBEPALINGEN 1. Deze garantiebepalingen gelden uitsluitend voor de oorspronkelijke koper en voor huishoudelijk gebruik van het apparaat in Nederland. Bij doorverkoop van gebruiker aan gebruiker vervalt de garantie. 1. Beschadigde apparaten bij ontvangst niet in gebruik nemen maar direct melden bij uw leverancier. Eventuele terugname van beschadigde, gebruikte apparaten is niet mogelijk. 2. De eerste 24 maanden na aankoopdatum wordt voor serviceverlening ten aanzien van gevallen, welke onder FRILEC SERVICEBEPALINGEN Naam/adres/woonplaats koper:. ……………………………………………………………………. ………………………………………………………………………. …………………………………………………………………………………………………………………………………. …. …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………. …………………. Importeur: DOMEST import - export B. V. J. F. Kennedylaan 101b NL - 7001 CZ Doetinchem Tel. 0314 - 362244 Fax 0314 – 378232 E-mail: service@domest. nl 2.
De garantie geldt slechts indien, bij eventueel beroep op de garantiebepalingen, dit garantiebewijs wordt getoond, samen met de originele aankoopnota. 3. Geen garantie zal van toepassing zijn op gebreken, veroorzaakt door beschadigingen, ruwe of onoordeelkundige behandeling, nalatigheid van de gebruiker, het gebruik van het apparaat op een onjuiste spanning, of gebruik voor een ander doel dan waarvoor het geleverd werd. Er kan ook geen beroep op de garantie gedaan worden als het typeplaatje met serienummer is veranderd of verwijderd en wanneer door ondeskundigen aan het apparaat is gewerkt. 4. Buiten garantie vallen: glas, gloeilampen, kunststof onderdelen of accessoires, draadmanden en/of separatie schotten, lak- en/of emaille beschadigingen. 5.
De garantie vangt aan op de dag van plaatsing en houdt in: Twee jaar garantie op het gehele koel-vriesmeubel en de elektrische apparatuur zoals thermostaat, thermische beveiliging, relais, ventilator, transformator, schakelaar enz, met uitzondering van de onder 4 genoemde onderdelen. 6. De garantie omvat uitsluitend het vervangen van defecte of beschadigde onderdelen voor zover wij ons volgens deze garantiebepalingen verantwoordelijk hebben gesteld. 7. Voorrijdkosten, arbeidsloon, transport- en/of verpakkingskosten, alsmede het transportrisico (voor apparaten die slechts in onze eigen werkplaats gerepareerd kunnen worden) worden niet door de garantie gedekt en zijn voor rekening van de gebruiker. Zie ook onze 'servicebepalingen' waarin o. a. de berekening van de voorrijdkosten en het arbeidsloon worden omschreven. NB: Reparatiekosten moeten direct voldaan worden.
Indien facturering van de monteurskosten wordt verlangd, zullen deze worden verhoogd met een bepaald bedrag aan administratiekosten. 8. Wij zijn niet verantwoordelijk voor werkzaamheden of reparatiekosten, niet in onze opdracht door derden uitgevoerd en evenmin voor kosten of gevolgen, hoe dan ook, direct of indirect uit een storing, gebrek of onoordeelkundig gebruik van het apparaat voortvloeiend. 9. Vervanging van onderdelen verlengt de garantietermijn niet. deze garantiebepalingen ressorteren, niets in rekening gebracht. 3. Vanaf twee jaar na de aankoopdatum worden in rekening gebracht: a. de voorrijdkosten b. het arbeidsloon c. alle vervangen onderdelen. 4. Bij klantenbezoek dienen alle kosten en gebruikte materialen à contant te worden voldaan met inachtname van het onder de punten 2-4 van de servicebepalingen genoemde, ongeacht de aard der werkzaamheden. 5.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Frilec BERLIN162-4RVA++ stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Koelkast Frilec
Handleiding Koelkast
Nieuwste handleidingen voor Koelkast