Franke New Crystal FHCR 1204 3G TC Handleiding

Franke Fornuis New Crystal FHCR 1204 3G TC

Bekijk gratis de handleiding van Franke New Crystal FHCR 1204 3G TC (176 pagina’s), behorend tot de categorie Fornuis. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 13 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 2 reviews. Heb je een vraag over Franke New Crystal FHCR 1204 3G TC of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/176
ENInstallation manual Gas Hob
DEInstallationsanleitung Gaskochfeld
FRManuel d‘installation Table de cuisson au gaz
NLInstallatiehandleiding Gaskookplaat
ITManuale di installazione Piano cottura a gas
ES Manual de instalación Placa de gas
PT Manual de instalação Placa a gás
EL Εγχειρίδιο εγκατάστασης Εστία αερίου
CS Montážní návod Plynová varná deska
PL Instrukcja montażu Płyta gazowa
RO Manual de instalare Plită cu gaz
RU Руководство по установке Газовая варочная поверхность
TR Kurulum kılavuzu Gazlı ocak
ZH 安装手册 燃气灶
AR 
FHCR 301 1TC
FHCR 302 2G
FHCR 604 4G
FHCR 755 4G TC
FHCR 905 4G TC
FH CR 1204 3G TC
CRYSTAL

Beoordeel deze handleiding

4.6/5 (2 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Franke
Categorie: Fornuis
Model: New Crystal FHCR 1204 3G TC
Apparaatplaatsing: Ingebouwd
Soort bediening: Draaiknop
Kleur van het product: Black, White
Ingebouwd display: Nee
Breedte: 1180 mm
Diepte: 410 mm
Hoogte: 40 mm
Soort materiaal (bovenkant): Glas
Vermogen brander/kookzone 2: 1000 W
Vermogen brander/kookzone 3: 1750 W
Vermogen brander/kookzone 1: 4000 W
Aantal branders/kookzones: 4 zone(s)
Type kookplaat: Gaskookplaat
Type brander/kookzone 1: Extra groot
Type brander/kookzone 2: Sudderen
Type brander/kookzone 3: Regulier
Aantal gaspitten: 4 zone(s)
Aantal elektronische kook zones: 0 zone(s)
Sudder brander/kookzone: 1750 W
Normale brander/kookzone: 3000 W
Aangesloten lading (elektrisch): - W
Installatie compartiment breedte: 1140 mm
Installatie compartiment diepte: 380 mm
Grote brander/kookzone: 4000 W
Aangesloten lading (gas): - W
Materiaal pannensteun: Gietijzer
Type brander/kookzone 4: Groot
Vermogen brander/kookzone 4: 3000 W
Voedingsbron brander/kookzone 1: Gas
Voedingsbron brander/kookzone 2: Gas
Voedingsbron brander/kookzone 3: Gas
Voedingsbron brander/kookzone 4: Gas
Wokbrander: Ja
Wokbrander positie: Links
Positie brander/kookzone 1: Links
Positie brander/kookzone 2: Central linksachter
Positie brander/kookzone 3: Centraal rechtsachter
Positie brander/kookzone 4: Rechts
Kookzone 1 vorm: Rond
Kookzone 2 vorm: Rond
Kookzone 3 vorm: Rond
Kookzone 4 vorm: Rond

Handleiding Franke New Crystal FHCR 1204 3G TC – volledige tekst

FH CR 301 1TC / 302 2G / 604 4G / 7554GTC / 9054GTC / 12043GTC – 38 –NLINSTALLATIEDe installatie moet worden uitgevoerd volgens de huidige standaarden en regelgevingen. De installatie moet uitsluitend worden uitgevoerd door gespecialiseerd en gecertificeerd personeel. De fabrikant is niet aansprakelijkheid voor letsel van personen of schade aan dingen als gevolg van het niet voldoen aan deze bepalingen. De gasaansluiting moet tijdens de installatie voldoen aan de geldende richtlijnen van het land. TypeplaatjeHet typeplaatje zit op de onderkant van het apparaat. KastvereistenDit handboek verwijst naar een ingebouwde gaskookplaat klasse 3 en type Y voor elektrische onderdelen. Het is uiterst belangrijk om de opening op de juiste plek te installeren, zodat de gaspijp niet in contact komt met de zijkanten van een oven onder de kookplaat.

Indien gemonteerd in brandbaar materiaal, moeten de richtlijnen en normen voor laagspanningsinstallaties en brandbeveiliging strikt worden nageleefd. Bij geïnstalleerde eenheden moeten de onderdelen (kunststoffen en fineerhout) worden gemonteerd met hittebestendige lijm (min. 100°C): Ongeschikte materialen en lijmen kunnen leiden tot kromtrekken en onthechting. Het keukenelement moet voldoende ruimte voor de elektrische aansluitingen van het apparaat mogelijk maken. Hangende keukenelementen boven het apparaat moeten op voldoende afstand worden geïnstalleerd om te zorgen voor een comfortabel werkproces. Belangrijk: Deze apparaten maken deel uit van type „Y“ in verband met de mate van bescherming tegen brandgevaar. Het gebruik van hardhouten decoratieve randen rond het werkblad achter het apparaat is toegestaan, indien de minimumafstanden vanaf de rand van het apparaat worden aangehouden.

Deze bedragen 50 mm voor de zijmuur, 50 mm erachter en 700 mm voor eventuele kasten erboven. Er wordt geadviseerd om het apparaat op een werkblad van 50 mm dikte in te bouwen.

– 39 –FH CR 301 1TC / 302 2G / 604 4G / 7554GTC / 9054GTC / 12043GTC NLVentilatie van ruimte(n)Zorg ervoor dat de ruimte waar het apparaat is geïnstalleerd permanente doorluchtingsgaten naar buiten heeft of ventilatiekanalen om voldoende luchtdoorstroming te garanderen. Hierbij moeten de geldende richtlijnen worden opgevolgd. Alle gemaakte openingen moeten: – Minimaal 100 cm2 bedragen; – Op een zodanige manier zijn aangebracht dat ze van binnenuit of buitenaf niet kunnen worden geblokkeerd; – Voldoende bescherming bevatten zodat de hoeveelheid ventilatie niet vermindert; – Zich op voldoende hoogte van de vloer bevinden zodat ze de afvoer van dampen niet belemmeren.

Als de openingen in de muur van een aangrenzende kamer zijn aangebracht, moet deze kamer rechtstreekse ventilatie hebben en niet bestaan uit: – Een slaapkamer – Een gemeenschappelijke ruimte in het gebouw – Een brandgevaarlijke ruimteZorg er vóór het testen en controleren van het apparaat voor dat de ruimte waarin het doorluchtingsgat is gemaakt geen lage druk heeft als gevolg van activiteiten van iemand anders. Daarnaast moet er continu voor ventilatie tussen de twee kamers worden gezorgd door permanente vrije openingen, bijvoorbeeld door het vergroten van het gat tussen de onderkant van de deur en vloer. De afvoer van dampen moet via een afzuigkap verlopen. Deze moet worden aangesloten op een schoorsteen, rookkanaal of direct naar buiten. InstallatieprocedureHet apparaat wordt aan de unit gemonteerd met de meegeleverde beugels en accessoires.

 Zorg ervoor dat er na de installatie van het apparaat vrije toegang is tot de twee voorste bevestigingselementen. 1  Maak het gat in het werkblad volgens de vermelde afmetingen.  Frees het werkblad langs de hele rand van het gat dat is gemaakt voor ingebouwde installatie. Zorg ervoor dat u de vermelde afmetingen volgt.

2  Lees de verdere gegevens in het hoofdstuk „Aansluiten van gastoevoer“ voordat u het apparaat aansluit.  Sluit het apparaat aan op de gastoevoer. 3 Lees de verdere gegevens in het hoofdstuk „Elektrische aansluiting“ voordat u het apparaat aansluit.  Sluit het apparaat aan op het elektriciteitsnet. 4 Installeer het apparaat op een correcte manier in het werkblad.  Breng rond het gat de afdichtstrip aan en plaats de kookplaat.  Monteer het apparaat met de schroeven en beugels.  Verwijder de overtollige afdichtstrip.

FH CR 301 1TC / 302 2G / 604 4G / 7554GTC / 9054GTC / 12043GTC – 40 –NL5Indien het apparaat niet boven een oven is geïnstalleerd: Zorg voor een afscheiding. 6Minimale vlaminstelling Verwijder de knoppen (opdrukbaar).  Ontsteek de branders.  Wijzig de minimale vlaminstelling door met de klok mee aan de stelschroef te draaien en de vlam te verlagen. Tegen de klok in vergroot de minimale vlam. Er wordt een schroevendraaier bij de accessoires meegeleverd. Aansluiten van gastoevoerSluit het apparaat volgens de geldende richtlijnen aan op de gastoevoer, maar niet voordat u heeft gecontroleerd of het geschikt is voor het gebruikte gas. Voer anders de stappen uit die staan beschreven in de sectie „vervangen van injectoren”. Gebruik bij vloeibaar gas drukregelaars die voldoen aan de geldende richtlijnen.

De gastoevoer kan op twee manieren worden aangesloten:A  Sluit de gaskookplaat aan via een stevige koperbuis met een diameter van 12 mm (3). Gebruik de meegeleverde pakking van elastomeer om voor een goede afdichting te zorgen(1). B  Sluit de kookplaat aan via een gelijkmatig doorlopende flexibele stalen buis (2).  Gebruik hierbij ook de meegeleverde pakking om voor een goede afdichting te zorgen(1). Zorg ervoor dat u de geldende richtlijnen voor gasinstallaties volgt.  Controleer na de aansluiting met een sopje of er eventueel lekkages zijn. Elektrische aansluitingDe FRANKE-kookplaat wordt geleverd met een 3-polige stroomkabel met vrije klemmen.  Zorg ervoor dat de kenmerken van het huishoudelijke elektrische systeem (spanning, maximale vermogen en stroom) geschikt zijn voor het apparaat.

Indien het apparaat permanent wordt aangesloten op het elektriciteitsnet: Installeer een apparaat dat kan worden ontkoppeld van het elektriciteitsnet, met een afstand (3 mm) die voldoet aan volledige ontkoppeling bij overspanning in categorie III.

 Zorg voor het volgende: – De kenmerken van uw huishoudelijke elektrische installatie (spanning, maximale vermogen en stroom) zijn geschikt voor uw FRANKE-kookplaat. – De stekker en het stopcontact zijn geschikt voor 16 A netspanning. – De stekker en het stopcontact kunnen makkelijk worden bereikt en zijn zo geplaatst dat bij het insteken of verwijderen van de stekker geen elektriciteitsdelen worden aangeraakt.

– 41 –FH CR 301 1TC / 302 2G / 604 4G / 7554GTC / 9054GTC / 12043GTC NL – De stekker kan zonder problemen worden ingestoken en is na installatie van het apparaat makkelijk bereikbaar. – Het apparaat leunt na de montage in het werkblad niet tegen de stekker. – Er wordt bij complete gaskookplaten een kabel van type 3 x 0,75 mm2 H05RR-F gebruikt bij het vervangen van de stroomkabel. – De klemmen van de twee apparaten zijn niet aangesloten op dezelfde stekker. – De polariteiten van de vrije aansluitklemmen (Blauw = Neutraal= (1) / Geelengroen=Aarde = (2) / Bruin=Live = (3)) moeten worden gevolgd. Vervangende injectorenBelangrijk: Alle apparaten worden fabrieksklaar uitgerust voor aardgas (G20).

Als er een ander soort gas wordt gebruikt, moeten de injectoren als volgt worden gewijzigd: Verwijder de roosters, branderkoppen en vlamverspreiders; Draai de injectoren los en plaats de vervangende exemplaren die geschikt zijn voor de gastoevoer. Zorg ervoor dat de markeringen overeenkomen met de tabel; Monteer de roosters, branderkoppen en vlamverspreiders;Deze branders vereisen geen luchtafstelling. Toegang tot kookplaatGa als volgt te werk voor toegang tot de bak met functionele onderdelen: Verwijder de roosters, branderkoppen en vlamverspreiders; Verwijder de knoppen door ze van hun pennen te schuiven; Verwijder de schroeven die de branders aan de kookplaat bevestigen; Til de kookplaat op. Belangrijk : Als het apparaat wordt omgezet voor een ander soort gas, plak dan de overeenkomstige sticker (als accessoire meegeleverd) op de daarvoor bedoelde plek op het typeplaatje.

Als het apparaat werkt op LPG (G30 of G31) moet de stelschroef voor de vlam op het minimum worden ingesteld. Deze apparaten worden geleverd in cat. II 2H3+. REPARATIEAls de stroomkabel is beschadigd, moet die worden vervangen door de fabrikant, onderhoudsafdeling of iemand anders die hiertoe bevoegd is.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Franke New Crystal FHCR 1204 3G TC stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden