Exquisit MW 820 DI Handleiding

Exquisit Magnetron MW 820 DI

Bekijk gratis de handleiding van Exquisit MW 820 DI (41 pagina’s), behorend tot de categorie Magnetron. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 83 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 5 reviews. Heb je een vraag over Exquisit MW 820 DI of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/41
20 Litre Electronic Microwave
Read the Instructions carefully and Keep for Future Reference
MW820 DI
Owner
s I
n
struction M
anual

Beoordeel deze handleiding

4.6/5 (5 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Exquisit
Categorie: Magnetron
Model: MW 820 DI
Apparaatplaatsing: Aanrecht
Inhoud (binnenkant): 20 l
Soort bediening: Buttons,Rotary
Magnetronvermogen: 700 W
Kleur van het product: Zilver
Aantal vermogenniveau's: 5
Deurscharnieren: Links
Draaitafel: Ja
Afmeting draaiplateau: 245 mm
Ingebouwd display: Ja
Timer: Ja
Gewicht: 10000 g
Breedte: 439 mm
Diepte: 336 mm
Hoogte: 258 mm
Netbelasting: 1250 W
Opwarmfunctie: Nee
Grill: Nee
Snoerlengte: 1 m
Uitgestelde start timer: Nee
Kinderslot: Nee
Gewicht verpakking: 11200 g
Breedte verpakking: 488 mm
Diepte verpakking: 380 mm
Hoogte verpakking: 291 mm
Deur open mechanisme: Knop
Convectie koken: Nee
Stoom koken: Nee
Warmhoud functie: Nee
Rotisserie: Nee
Ontdooifunctie: Ja
Type timer: Digitaal
Inverter technologie: Nee
Certificering: CE
Timer duur: 95 min
Klok functie: Ja
Deur openen: Opening aan zijkant
AC-ingangsspanning: 230 V
AC-ingangsfrequentie: 50 Hz
Type product: Solo-magnetron
Producten per intermodale container (20 ft): 1336 stuk(s)

Handleiding Exquisit MW 820 DI – volledige tekst

SPECIFICATIES Aansluiting 230 V – 50 Hz – 1280 W Afgegeven vermogen magnetron 800 W gril 1100 W convectie 1100 W Frequentie 2450 MHz Buitenmaat 470 (b) x 377 (d) x 282 (h) mm Binnenmaat 315 (b) x 330 (d) x 195 (h) mm Doorsnede draaiplateau 245 mm Inhoud oven 20 liter Netto gewicht ca. 16 kg ALVORENS DE SERVICEDIENST TE BENADEREN 1. Als het toestel in het geheel niet wil werken, het display niet oplicht of het display wegvalt: a. controleer of de stekker goed in het stopcontact is gestoken. Zo niet, haal de stekker eruit, wacht 10 seconden en steek dan de stekker goed in het stopcontact. b. controleer of de zekering in de meterkast in orde is; als dit het geval is controleer dan het stopcontact met een ander apparaat. 2. Als de magnetron functie het niet doet: a. controleer of de timer is ingesteld b.

ga na of de deur goed is gesloten anders kan de ingebouwde veiligheid de werking van de magnetron tegenhouden ALS NA CONTROLE VAN HET VOORGAANDE HET TOESTEL NIET WERKT DIENT MET DE SERVICEDIENST CONTACT TE WORDEN OPGENOMEN. nb: Het toestel is ontwikkeld voor huishoudelijk gebruik voor het verwarmen van voeding- middelen en dranken door gebruik te maken van elektromagnetische energie; uitsluitend voor gebruik binnen. RADIO ONTSTORING Het gebruik van een magnetron kan storing veroorzaken bij een radio, t. v. of dergelijk toestel. Als dat het geval is, doe dan het volgende: 1. Maak deur en deursluiting goed schoon 2. Stel de antenne van radio of t. v. in een andere richting af 3. Zet de magnetron eventueel op een andere plaats 4. Maak de afstand tussen magnetron en radio of t. v. groter 5.

Steek de stekker van de magnetron in een ander stopcontact zodat verschillende stopcontacten gebruikt worden voor de betreffende apparatuur. INSTALLATIE 1. Verwijder alle verpakkingsmateriaal van zowel de buiten- als de binnenzijde 2. Controleer het toestel op beschadigingen. Als er beschadigingen (of vervormingen) zichtbaar zijn, neem dan het toestel NIET in gebruik. 3.

ondergrond worden geplaatst. 4. Zorg dat het toestel niet dicht bij een warmtebron of stoomontwikkeling staat. 5. Plaats NIETS op het toestel. 6. Bewaar tenminste een afstand van 8 cm. van de zijmuren en 10 cm van de achterwand zodat goede ventilatie mogelijk blijft. 7. Verwijder de meenemer van de glasplaat NIET. 8. Let op dat kinderen, zoals bij alle andere apparaten, niet zonder toezicht het toestel kunnen bedienen. Let op: dit toestel is inwendig voorzien van een 250V – 10A veiligheids zekering. BELANGRIJK Het toestel is voorzien van een geaard aansluitsnoer. Sluit het toestel aan op een bijbehorend stopcontact. Een defect snoer/stekker dient door een erkende vakman te worden gewisseld.

BELANGRIJKE VEILIGHEID INSTRUCTIES Bij gebruik van elektrische apparatuur dienen een aantal veiligheidsvoorschriften te worden gevolgd, waaronder het volgende: waarschuwing: om het risico te vermijden van verbranding, elektrische schok, brand, letsel aan personen of blootstelling aan magnetron straling: 1. Lees de instructies goed alvorens het toestel in gebruik te nemen 2. Gebruik het toestel alleen voor het doel waarvoor het is bestemd. Gebruik geen agressieve chemicaliën of vluchtige stoffen in het toestel. Dit toestel is specifiek gemaakt voor het verwarmen, koken of drogen van voedingsmiddelen. Het is niet bedoeld voor professioneel of laboratorium gebruik. 3. Gebruik het toestel nooit leeg. 4. Gebruik het toestel niet met een beschadigd aansluitsnoer- of stekker. 5. Houd bij gebruik door kinderen toezicht op hen. 6. Om het risico van brand in het toestel te vermijden: a.

als er voedingsmiddelen in papier of plastic worden verhit, kijk dan of dit geen vlam vat. b. verwijder sluitingen of deksels alvorens het in de magnetron te plaatsen. c. als er rook ontstaat direct het toestel uitschakelen maar de deur gesloten houden. d. gebruik de magnetron niet als opslagplaats. 7.

Waarschuwing: vloeistoffen of andere voedingsmiddelen mogen niet in afgesloten verpakkingen worden verwarmd ; deze kunnen uit elkaar spatten. 8. Magnetron verhitting van dranken kan vertraagd leiden tot koken; wacht daarom altijd even na afloop van de ingestelde tijd. 9. Er kan niet worden gebakken in de magnetron. Hete olie brengt schade toe aan het toestel en hulpmiddelen; er kunnen brandwonden ontstaan. 10. Eieren in de schaal, ook hardgekookte eieren, kunnen niet zondermeer worden verhit in de magnetron; zij kunnen uit elkaar spatten, zelfs na afloop van de ingestelde tijd. Verwijder altijd de schaal. 11. Maak gaatjes in de schil van producten zoals aardappelen, appels en kastanjes alvorens deze in de magnetron te plaatsen. Domest Import-Export B. V. www. domest. com -13-.

12. De inhoud van babyflessen of babyvoeding moet goed geschud en of geroerd worden en op temperatuur gecontroleerd worden alvorens aan de baby te geven. 13. Controleer hulpmiddelen als dozen en schalen op geschiktheid voor de magnetron. 14. Let er op dat hulpmiddelen heet kunnen worden bij gebruik in de magnetron. Gebruik eventueel een pannenlap. 15. Test voor hulpmiddel: zet een lege doos of schaal in de magnetron, stel die in op vol vermogen gedurende 60 seconden. Indien de doos/schaal erg heet is geworden is deze niet geschikt voor magnetron gebruik. Waarschuwing: het uitvoeren van reparaties door niet daartoe gekwalificeerde personen is gevaarlijk. Eventuele garantie vervalt dan eveneens. PRINCIPE VAN MAGNETRON KOKEN 1. Leg de producten met zorg neer; dikste delen aan de buitenzijde van de plaat. 2. Let op de bereidingstijd.

Neem de kortst aangegeven tijd en voeg tijd toe indien nodig. Producten welke te gaar zijn, zijn niet smakelijk. 3. Dek te bereiden producten af met bijvoorbeeld een speciaal spatdeksel. 4. Draai gedurende het bereiden het product om of roer het door teneinde de bereidingstijd te versnellen. Grote artikelen zoals een stuk vlees of een kip moeten tenminste eenmaal worden omgedraaid. 5. Wijzig eventueel gedurende de bereidingstijd producten van plaats: leg deze van de buitenzijde naar de binnenzijde (en andersom) op de schaal. HULPMIDDELEN - KOOKGEREI 1. Het ideale materiaal voor gebruik in een magnetron is doorzichtig, laat energie door en verwarmt het product. 2. Magnetrongolven kunnen niet door metaal, dus gebruik geen metalen voorwerpen of borden met een metalen rand. 3.

Gebruik geen hergebruikt papier in de magnetron omdat dit kleine metaaldeeltjes kan bevatten waardoor vonken in de magnetron kunnen ontstaan. 4. Gebruik ronde schalen en/of borden. 5. Kleine stukjes aluminium folie kunnen helpen om overkoken te voorkomen. Pas echter op bij het gebruik ervan en houd tenminste 2,5 cm ruimte tussen het folie en de wand.

Het volgende overzicht is een hulpmiddel in het gebruik: kookgerei magnetron grill convectie combinatie *) hittevast glas ja ja ja ja gewoon glas nee nee nee nee hitte bestendig aardewerk ja ja ja ja magnetron kunststof ja nee nee nee keuken papier ja nee nee nee metalen schaal nee ja ja nee metalen rooster nee ja ja nee aluminium folie/bakjes nee ja ja nee *) combinatie = magnetron met grill of magnetron met convectie. Domest Import-Export B. V. www. domest. com -14-.

GEBRUIK VAN HET TOESTEL 1. Eenvoudig koken/verwarmen Slechts met een enkele druk op de knop kan begonnen worden met eenvoudig koken. Het is erg handig en snel bij b.v. het verwarmen van een glas water. Voorbeeld van verwarmen van een glas melk: a. doe de melk in een glas en plaats dat op het glazen draaiplateau in de magnetron en sluit de deur b. druk op de knop start/reset, de magnetron draait dan op vol vermogen gedurende één minuut c. na afloop zijn piep signalen hoorbaar 2. Koken met de magnetron A. automatisch snel koken Bijvoorbeeld op vol vermogen gedurende 5 minuten een gerecht koken/verwarmen. a. stel de tijd in op 5 minuten b. druk op de start/reset knop B. Met de hand controleren Bijvoorbeeld op 70% vermogen gedurende 10 minuten een gerecht koken/verwarmen. a. druk op de knop micro/gril om de 70% in te stellen b. druk op de tijd knop om de gewenste tijd van 10 min.

in te stellen c. druk op de start/reset knop Met de micro/gril knop kunnen de volgende keuzes worden gemaakt: stap 1 display magnetron vermogen 1 P10 100 % 2 P7 70 % 3 P5 50 % 4 P3 30 % 5 P1 10 % 3. Automatisch ontdooien Druk op de knop 1 min. (1,0 kg) en 10 sec. (0,1 kg) om het benodigde gewicht in te stellen van het te ontdooien voedsel. Het toestel kan het ontdooi programma kiezen en start automatische ontdooiing. Bijvoorbeeld ontdooien van 0,4 kg bevroren voedsel. a. druk op de knop micro/gril om de functie defrost te kiezen, in display ‘DEF‘ b. stel het gewicht in van 0,4 kg met de knoppen 1 min en 10 sec c. druk op de sart/reset knop Let op: het maximaal in te stellen gewicht is 2 kilo. 4. Gril Druk op de knop gril om die functie te selecteren ( de maximaal in te stellen tijd is 60 minuten).

Als het te grillen gerecht niet gelijktijdig door de magnetron wordt verwarmd, komt de hitte van het metalen verwarmingselement boven in het toestel. Als de gril is ingeschakeld, zijn er 2 stappen. Na de eerste helft pauzeert het programma automatisch en klinken er 2 piep geluiden hetgeen aangeeft dat de deur geopend dient te worden om het voedsel om te draaien. Als dat is gedaan dient de deur te worden gesloten en op de start/reset te worden gedrukt. Het grillen gaat dan door gedurende de tweede helft. Indien omdraaien niet nodig of gewenst is, behoeft niets te worden gedaan omdat het toestel dan automatisch na 1 minuut herstart. 5. Kook combinaties Dit toestel biedt de mogelijkheid van 3 manieren om gecombineerd te koken: 1. convectie en magnetron (200 oC convectie + 50% magnetron), display geeft aan C-1 2. gril en convectie (50% gril + 210 oC convectie), display geeft aan C-2 3.

gril en magnetron (50% gril en 50% magnetron), display geeft aan C-3 Bijvoorbeeld: voedsel bereiden met mogelijkheid 3 gedurende 30 minuten: a. druk op de knop comb om C-3 te selecteren b. druk op de knop conve om 200 oC in te stellen c. druk op de start/reset knop 6. Gebruik van convectie Het toestel kan als een convectieoven worden gebruikt en kan worden ingesteld om een gewenste temperatuur om voor te verwarmen te bereiken. De temperatuur kan tot 220 oC worden ingesteld. Door op de knop conve te drukken kunnen verschillende temperaturen worden ingesteld. Bijvoorbeeld: de oven instellen op voor verwarmen met 200 oC a. druk op de knop micro/conve tot oplichten b. druk op de conve knop om 200 oC in te stellen c. druk op de start/reset knop Met de micro/conve knop kunnen de temperaturen 220 – 200 – 180 – 160 en 140 oC worden gekozen.

Als het voorverwarmen is afgelopen stopt het toestel en laat dan 2 piepgeluiden horen ter herinnering aan het plaatsen van een gerecht in de magnetron. Stel dan voor de convectie bereiding de temperatuur en de tijd in en druk op de start/reset knop.

De maximaal in te stellen tijd voor voorverwarmen is 30 minuten. Bijvoorbeeld: gebruik convectie. De reeds voor verwarmde oven in stellen op gebruik bij 200 oC gedurende 20 minuten. a. druk op de knop micro/conve om convectie te kiezen en druk op conve om de temperatuur van 200 oC te kiezen. b. stel de bereidingstijd in op 20 minuten c. druk op de start/reset knop 7. Het kinderslot Om het kinderslot in te stellen dient er gelijktijdig gedrukt te worden op 1 min en 10 sec gedurende 2 seconden. Het kinderslot is dan ingesteld. Door dit weer te doen wordt het kinderslot opgeheven. 8. Start/reset Als er gedurende een werkend programma op de start/reset knop wordt gedrukt, wordt dat programma beëindigd. Als er een programma was ingesteld voordat op start wordt gedrukt, kan door op de knop te drukken het ingestelde programma worden geannuleerd. Domest Import-Export B. V. www. domest. com -17-.

REINIGING EN ONDERHOUD 1. Doe de magnetron uit en haal de stekker uit het stopcontact voordat met schoonmaken wordt begonnen. 2. Houd de binnenkant schoon; als er spetters of resten aan de wand zitten, haal die dan weg met een vochtige doek. Gebruik milde middelen bij het schoonmaken. 3. Gebruik nooit agressieve reinigingsmiddelen. 4. Maak de buitenzijde schoon met een vochtige doek. Gebruik geen water omdat dat in de sluiting of ventilatieopeningen kan komen. 5. Kom niet met vocht op het bedieningspaneel. Maak dat schoon met een zachte vochtige doek. Gebruik geen agressief reiniging- of onderhoudsmiddel (ook niet uit een spuitbus). Laat bij het schoonmaken van het bedieningspaneel de ovendeur openstaan zodat het toestel niet per ongeluk wordt aangezet. 6. Tijdens het gebruik kan op of rond de deur van de magnetron condens ontstaan.

Dit kan optreden bij lage temperaturen of bij hoge luchtvochtigheid. Haal het condens na het gebruik met een zachte doek weg. 7. Af en toe moet ook het draaiplateau worden weggehaald om schoon te maken. Maak de plaat schoon met warm water en een reinigingmiddel of reinig het draaiplateau in de vaatwasser. 8. De draairing en bodem aan de binnenzijde moeten ook regelmatig met een mild reinigingsmiddel worden schoongemaakt. Let erop dat de draairing en het draaiplateau weer goed teruggelegd wordt. 9. Als het in de magnetron niet goed ruikt, zet dan de magnetron gedurende 5 minuten aan met een schaaltje water met daarin een halve citroen. Daarna weer goed drogen met een zachte doek. Let op: Laat reparaties altijd uitvoeren door een daartoe gekwalificeerde reparatiedienst. Een verkeerde en niet vakkundige reparatie kan gevaar voor de gebruiker veroorzaken; tevens vervalt de garantie.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Exquisit MW 820 DI stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden