Exquisit EGSP-1130 E-B Handleiding

Exquisit Vaatwasser EGSP-1130 E-B

Bekijk gratis de handleiding van Exquisit EGSP-1130 E-B (31 pagina’s), behorend tot de categorie Vaatwasser. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 20 mensen en kreeg gemiddeld 4.5 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Exquisit EGSP-1130 E-B of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/31
Domest Import-Export B.V.
Gebruiksaanwijzing
inbouw vaatwassers
EGSP 1090E/B EGSP-1130 E/B

Beoordeel deze handleiding

4.5/5 (7 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Exquisit
Categorie: Vaatwasser
Model: EGSP-1130 E-B

Handleiding Exquisit EGSP-1130 E-B – volledige tekst

Belangrijke veiligheidsinformatie3 In de productie kunnen zonder nader bericht wijzingen ter verbetering van het product worden doorgevoerd. WAARSCHUWING. Neem de volgende waarschuwingen in acht bij het gebruik Dit apparaat is bestemd voor huishoudelijk gebruik en soortgelijk gebruik voor:- keukens voor personeel van winkels, kantoren en andere werkomgevingen;- boerenbedrijven;- klanten van hotels, motels en andere residentiële omgevingen;- bed and breakfasts. Dit apparaat kan worden gebruikt door kinderen vanaf 8 jaar en ouder en door personen met verminderde lichamelijke, zintuiglijke of geestelijke vermogens of gebrek aan ervaring en/of gebrek aan kennis als ze onder toezicht staan van een persoon die verantwoordelijk is voor hun veiligheid of ze van deze persoon instructies krijgen hoe het apparaat op een veilige manier moet worden gebruikt enbegrijpen wat de mogelijke gevaren zijn.

Kinderen dienen niet met het apparaat te spelen. Reinigings- en onderhoudswerkzaamheden mogen niet door kinderen worden uitgevoerd zonder toezicht (volgens EN60335-1). Dit apparaat is niet bedoeld voor gebruik door personen (inclusief kinderen) met verminderde lichamelijke, zintuiglijke of geestelijke vermogens of gebrek aan ervaring en/of gebrek aan kennis, tenzij ze onder toezicht staan van een persoon die verantwoordelijk is voor hun veiligheid of ze instructies geeft over het gebruik (volgens IEC60335-1). Inleiding Dit apparaat voldoet aan de huidige EG-veiligheidsvoorschriften met betrekking tot elektrische apparaten. Het is volgens de huidige techniek vervaardigd en geassembleerd. Leest u de gebruiksaanwijzing aandachtig door voordat u het apparaat in gebruik neemt.

De gebruiksaanwijzing bevat belangrijke veiligheidsrichtlijnen voor de installatie, het gebruik en het onderhoud van het apparaat. Een onjuist gebruik van het apparaat kan gevaarlijk zijn, vooral voor kinderen. Bewaar de gebruiksaanwijzing voor toekomstig gebruik en geef het door aan een eventuele volgende eigenaar.

4 Dit apparaat is alleen bestemd voor gebruik binnenshuis en alleen voor huishoudelijk gebruik. Ter bescherming tegen het risico van een elektrische schok het apparaat, het snoer of de stekker niet in water of een andere vloeistof onderdompelen. Haal de stekker uit het stopcontact voordat u begint met de reiniging en het onderhoudvan het apparaat.AARDINGSINSTRUCTIESDit apparaat moet worden geaard. In geval van een storing of defect zal aarding het risico van een elektrische schok verminderen door middel van een route van de minste weerstand van elektrische stroom. Dit apparaat isuitgerust met een snoer met een aardingsgeleider en een geaarde stekker. Onjuiste aansluiting van de aardingsgeleider kan leiden tot het risico van eenelektrische schok. Neem contact op met een elektriciën of servicemonteur als u twijfelt of het apparaat goed is geaard.

Verander niets aan de stekker die bij het apparaat is geleverd als het niet in het stopcontact past.Laat een passend stopcontact installeren door een erkend elektriciën.Gebruik de deur en de korven van de afwasmachine niet om op te zitten of staan.Werk niet met de afwasmachine tenzij alle aangrenzende panelen correct zijn geplaatst. De deur voorzichtig openen als de machine werkt. Er is een risico van uitspuitend water.Gebruik voor de reiniging een zachte vochtige doek met wat zachte zeep en vervolgenseen zachte droge doek om het apparaat weer af te vegen.De stekker moet worden aangesloten op een geschikt stopcontact dat is geïnstalleerd en geaard in overeenstemming met de geldende richtlijnen.

5 Plaats geen zware voorwerpen op de deur en ga er niet op hangen. De machine zou kunnen omvallen.2 ) Waarschuwing: messen en andere voorwerpen met scherpe punten met de punt naar beneden in de korf plaatsen of in een horizontale positie.Controleer dat het wasmiddelbakje leeg is na beëindiging van de wascyclus.Geen plastic voorwerpen afwassen tenzij ze als vaatwasbestendig zijngekenmerkt. Gebruik nooit zeep, wasmiddel voor kleding of handwasmiddel in uw afwasmachine.De deur dient niet open te blijven staan.

Dit zou de kans vergroten erover te struikelen.Het apparaat moet worden aangesloten aan de waterleiding met een nieuwe slangenset en de oude slangenset kan niet worden hergebruikt.Het maximaal aantal couverts is 9.De minimale waterdruk voor watertoevoer is 0.04 Mpa.De maximale waterdruk voor watertoevoer is 1 Mpa.Bij het laden van de afwasmachine:1 ) Scherpe voorwerpen zo plaatsen dat ze de deurafdichting niet kunnen beschadigen;Voor plastic voorwerpen zonder een dergelijk kenmerk dient u de aanbevelingen van de fabrikant te checken.

Gebruik alleen wasmiddel en glansspoelmiddel wat bestemd is voor automatische afwasmachines.Kinderen moeten onder toezicht zijn om zeker te stellen dat zij niet met het apparaat gaan spelen.Als het netsnoer is beschadigd dient het door de fabrikant of de servicemonteur te worden vervangen of door een gelijk gekwalificeerde persoon om gevaarlijke situaties te voorkomen.Tijdens de installatie het snoer niet teveel buigen of pletten.Knoei niet met de controlepunten.

6 Uw bijdrage aan het milieu Verwijdering van apparatuur internationale standaard afkortingen :P polyethyleen, zoals voor folieverpakkingE P S polystyreen, zoals voor vullingmateriaal P O M polyoxymethyleen, voor plastic clips P P polypropyleen, zoals voor de zoutvuller A B S. acrylonitril butadieen styreen, zoals voor het bedieningspaneelWAARSCHUWING. Verpakkingsmateriaal kan gevaarlijk zijn voor kinderen. Neem voor de verwijdering van verpakkingsmateriaal en oude apparatuur contact op met een afvalbedrijf. Zorg voor verwijdering van het netsnoer en verwijder of vernietig eventuele klinksluitingen en sloten. De kartonnen verpakking is gemaakt van gerecycled papier en kan worden aangeboden aan het afvalbedrijf voor verdere recycling.

Door dit product correct te verwijderen voorkomt u eventuele negatieve gevolgen voor het milieu en de menselijke gezondheid die anders zou kunnen worden veroorzaakt door onzorgvuldige verwijdering van dit product. Neem voor meer gedetailleerde informatie over de recycling van dit product contact op met uw eigen gemeentedienst en uw locale afvalbedrijf. VERWIJDERING: Dit product niet behandelen als normaal huishoudelijk afval. In plaats hiervan dient het te worden aangeleverd bij de verzamelplaats voor recycling van elektrische en elektronische apparaten. De verwijdering dient volgens de plaatselijk geldende voorschriften te worden uitgevoerd. Maak versleten apparatuur onbruikbaar voordat het wordt verwijderd: • Haal de stekker uit het stopcontact. • Zorg voor scheiding van de stekker en het netsnoer. • Verwijder of vernietig eventueel aanwezige klinksluitingen en sloten.

Hierdoor voorkomt u dat spelende kinderen zich in het apparaat kunnen opsluiten (verstikkingsgevaar), of in andere levensgevaarlijke situaties terecht komen. Zorg voor een correcte verwijdering van het verpakkingsmateriaal. Alle verpakkingsmaterialen kunnen worden gerecycled.

7 Verwijdering dient te geschieden volgens de plaatselijk geldende voorschriften. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw gemeente of afvalbedrijf. Verwijdering verpakkingsmateriaal Zorg voor een milieuvriendelijke verwijdering van het verpakkingsmateriaal. Belangrijke gebruik- en veiligheidsvoorschriften Veiligheidsvoorschriften Verklaring van de waarschuwingstekens • WAARSCHUWING Geeft een gevaarlijke situatie aan die bij niet-naleving kan leiden tot zwaarwegend letsel of de dood! • BELANGRIJK • VOORZICHTIG Geeft een situatie aan die bij niet nakomen kan leiden tot grote schade aan eigendommen en het milieu! Algemene Veiligheidsvoorschriften Trek in een noodgeval direct de stekker uit het stopcontact. • WAARSCHUWING De stekker en het snoer nooit met vochtige of natte handen in het stopcontact steken of eruit halen.

Er bestaat een levensgevaarlijk risico op een elektrische schok! Kinderen herkennen vaak de gevaren niet die liggen in het gebruik van huishoudelijke apparaten. Zorg daarom voor het nodige toezicht en laat de kinderen niet met het apparaat spelen. Alle veiligheidsvoorschriften in deze gebruiksaanwijzing zijn voorzien van een waarschuwingsteken. Zij wijzen u tijdig op de mogelijke gevaren. Deze gegevens zijn verplicht om te lezen en op te volgen. Geeft een gevaarlijke situatie aan die bij niet-naleving kan leiden tot licht ofmatig letsel!

8 Trek de stekker niet aan het netsnoer uit het stopcontact. Trek voor iedere reiniging of onderhoudsactie de stekker uit het stopcontact. Een beschadigd netsnoer moet onmiddellijk worden vervangen door de leverancier, de dealer of de servicedienst. Als het snoer of de stekker beschadigd is, moet u het apparaat niet meer gebruiken. Behalve de in deze gebruiksaanwijzing omschreven reiniging- en onderhoudswerkzaamheden mogen geen ingrepen worden gedaan aan het apparaat. LET OP! Om een ongecontroleerde waterlozing te voorkomen dient u na gebruik van de afwasmachine de waterkraan dicht te draaien. WAARSCHUWING ! Het apparaat mag tijdens de installatie niet aangesloten zijn. De installatie van de onderbouw en de aansluiting dient door vakbekwame specialisten te worden uitgevoerd.

Veiligheid van kinderen en personen met beperkte mogelijkheden • WAARSCHUWING Verpakkingsmaterialen (bijvoorbeeld plasticfolie, piepschuim) kunnen gevaarlijk zijn voor kinderen. Gevaar voor verstikking! Verpakkingsmateriaal uit de buurt houden van kinderen. • WAARSCHUWING Dit apparaat is niet bedoeld voor gebruik door personen (inclusief kinderen) met verminderde lichamelijke, zintuiglijke of geestelijke vermogens of gebrek aan ervaring en/of gebrek aan kennis, tenzij ze onder toezicht staan van een persoon die verantwoordelijk is voor hun veiligheid of ze van deze persoon instructies krijgen hoe het apparaat moet worden gebruikt. Kinderen moeten onder toezicht zijn om ervoor te zorgen dat zij niet met het apparaat gaan spelen.

9 Beoogd gebruik Model met Aquastop Aquastop is een beveiliging tegen overstroming van de afwasmachine. Nadat het Aquastop systeem is geactiveerd dient u een deskundige in te schakelen om de fout te vinden en op te lossen.Bij de modellen met Aquastop bevat de watertoevoerslang een magneetventiel (model afhankelijk). De slang niet kapot snijden en het magneetventiel (model afhankelijk) niet in het water laten vallen. Als de watertoevoerslang beschadigd is, dient het apparaat te worden losgekoppeld van de elektriciteit- en watervoorziening. Apparaat uitpakken De verpakking moet intact zijn. Controleer de afwasmachine op transportschade. Een beschadigd apparaat mag onder geen enkele omstandigheid gebruikt worden. Bij beschadigingen neemt u contact op met de leverancier. • WAARSCHUWING Verpakkingsmaterialen (bijvoorbeeld plasticfolie, piepschuim) kunnen gevaarlijk zijn voor kinderen.

Gevaar voor verstikking! Verpakkingsmateriaal uit de buurt houden van kinderen! Verwijderen van de transportbeveiliging Het apparaat en een deel van het interieur zijn beveiligd voor het transport. Verwijder alle tape van het apparaat. Lijmresten kunt u verwijderen met wasbenzine. De afwasmachine is bestemd voor huishoudelijk gebruik. Het is geschikt voor het reinigen van serviesgoed. Elke ander gebruik geldt als contra-indicatie. Als het apparaat wordt gebruikt voor vreemde doeleinden of anders gebruikt dan in de gebruiksaanwijzing is omschreven, kan de fabrikant niet aansprakelijk worden gesteld voor eventuele schade. Bij het beoogde gebruik hoort ook de naleving van de door de fabrikant voorgeschreven gebruik- en onderhoudsvoorwaarden. Een ombouw en veranderingen aan de afwasmachine zijn niet toegestaan om veiligheidsredenen.

Bedieningspaneel Onderdelen van de afwasmachine 1. Bovenkorf 8. Bestekbakje 2. Sproeiarmen 9. Groffilter 3. Onderkorf 10. Reservoir voor glansspoelmiddel 4. Waterontharder 11. Aansluiting voor afvoerslang 5. Hoofdfilter 12. Aansluiting voor watertoevoerslang 6. Bakje voor wasmiddel 13. Sokkel 7. Rek voor kopjes STARTPAUSEPROG.345216 76 5° C 55 °C 5 0 °C 60 °C 40 ° C 55 ° C1. Aan-/uit schakelaar: voor het in- of uitschakelen van het apparaat 2. Controlelampje voor in- of uitschakelen: het lampje brandt bij gebruik van de aan-/ uitschakelaar. 3+4 Waarschuwingslampjes voor zout en glansspoelmiddel: lichten op als er zout of spoelmiddel moet worden bijgevuld. 5. Aanduiding van gekozen afwasprogramma. 6. Programma schakelaar: keuze uit verschillende programma’s afhankelijk van de vervuiling, bijvoorbeeld intensief, normaal, spoelen. 7. Start/pauze knop. 10

0Energiezuinig Afwassen Voorspoelen. Spoelen (5 ºC). 0Naspoelen (6 ºC). 0Drogen. EGSP -1090 E/B ----------- EGSP-1130 E/B gr. 4/23 ---------- 25 gr. 5/ 160 ----------- 1 65 0. 77 ----------- 1. 02 10. 5 ----------- 1 2. 01 uur Spoelen ( 0ºC). 62xNaspoelen ( ºC). 50Drogen. EGSP E/B -1090 ----------- EGSP 1- 130 E/B 95 ----------- 95 0. 75 ----------- 0. 90 7. 0 ----------- 9. 0Kort spoelprogramma Voor licht vervuild vaatwerk zoals glas, kristal en porselein. Spoelen (40ºC). 2xNaspoelen (4 ºC). 0 EGSP-1090 E/B ----------- EGSP 1- 130 E/B 15 gr. ---------- 20 gr. 30 ----------- 30 0. 5 ----------- 0. 5 9. 0 ----------- 11. 0 Beveiliging tegen overstroming De afwasmachine is voorzien van een beveiliging tegen overstroming. Deze beveiliging sluit automatisch de inlaatklep en schakelt de afvoerpomp in als het water in de machine hoger staat dan normaal.

Als er water in de opvangbak staat vanwege een te hoog waterpeil of kleine lekkage, moet u het water verwijderen voordat u de afwasmachine weer inschakelt. ºC). ----------- 27gr. 30gr. Voor normaal vervuilde inhoud kan multifunctioneel wasmiddel worden gebruiktvoor extra en normaal vervuilde inhoud, zoals borden, glazen en licht vervuilde pannen en schalenstandaard dagelijkse beurt voor normaal vervuilde inhoud zoals borden, glazen ECO 11.

Voor het eerste gebruik Vul het zout- en glansspoelreservoir voor het eerste gebruik. Stel het zoutgebruik vooraf in. Zout reservoir vullen Het reservoir moet te allen tijde gevuld worden. Gebruik alleen zout dat geschikt is voor afwasmachines. Het zoutreservoir moet als volgt worden gevuld. 1. Verwijder eerst de onderste korf en draai de dop van het reservoir los. Alleen bij de eerste wasbeurt ongeveer een halve liter er in gieten. 2. Zet de trechter in de reservoiropening. Giet er ongeveer 1,2 kilo zout in. Er kan water uit het reservoir lopen. 3. Verwijder het gemorste zout direct en laat een programma lopen om schade aan de binnenzijde te voorkomen. 4. Schroef de dop weer stevig vast. water, naar het “+” of het “-“ teken. Volg hierbij onderstaand schema.

Hardheid van het water Graden Clarke ºdH Mmol/l instelling Zoutgebruik (gram/cyclus) Autonimie (cycli/2kg) 0 – 10 0 – 8 0 – 1,4 / 0 / 10 – 28 8 – 22 1,4 – 3,9 - 20 60 28 – 56 22 – 45 3,9 – 8 med 40 30 > 56 > 45 > 8 + 60 20 Er dient zout te worden bijgevoegd zodra het zout-controlelampje is gaan branden. Het kan voor komen dat het lampje nog brandt als er voldoende zout is toegevoegd. Het lampje gaat pas uit als het voldoende is opgelost. 1. Draai de dop van het reservoir los. 2. Draai de ring dat in de opening zit, met de pijl, afhankelijk van de hardheid van het Zoutverbruik instellen Bij het instellen van het zoutverbruik moet gelet worden op de hardheid van het water. De juiste waarden in uw omgeving zijn te verkrijgen via uw waterleidingbedrijf. 12

Afwasmiddelbakje Gebruik niet te veel afwasmiddel om de vorming van bezinksel te voorkomen. Afwasmachines zijn afgestemd op een specifieke dosering. Afwasmiddel dient voor het begin van een programma te worden toegevoegd. Deze vaatwasser gebruikt minder vaatwas- en glansspoelmiddel dan vele andere vaatwassers. In het algemeen is een eetlepel vaatwaspoeder voldoende voor een normaal programma. Sterk verontreinigde vaat heeft wat meer poeder nodig. Doe het vaatwaspoeder steeds kort voor het draaien van een programma in het bakje. Het blijft dan droog en lost goed op tijdens het programma. Vaatwasmiddel is slecht voor de gezondheid. Pas op met inademen en zorg het niet in de mond te krijgen. Ga in een dergelijk geval direct naar een arts. Houd het weg bij kinderen. Let er op dat ook bij niet gebruik van de machine de deur altijd gesloten is.

Er kunnen nog restanten vaatwasmiddel aanwezig zijn. 1.Als het klepje dicht is: op het knopje drukken en loslaten. Het klepje schiet dan open. 2.Steeds net voor het draaien van een programma vaatwasmiddel toevoegen. Gebruik een goed product. Pas op : vaatwaspoeder is agressief – houd het weg bij kinderen. Het juiste gebruik van vaatwasmiddel Gebruik uitsluitend vaatwasmiddel geschikt voor huishoudelijk gebruik Er kunnen behalve poeder ook blokjes poedervormige of vloeibare vaatwasmiddelen worden gebruikt. Let bij de dosering op de aanwijzingen van de fabrikant op de verpakking. Doe het vaatwasmiddel altijd in het daarvoor aanwezige bakje. Bij een kort wasprogramma kunnen geen blokjes worden gebruikt omdat die dan niet helemaal oplossen. 13

Vaatwasmiddel toevoegen. Dekseltje sluiten (inklikken). Bij sterk verontreinigde vaat kan extra vaatwasmiddel in het vakje voor het voorwaspoeder worden gedaan. Dit wordt dan tijdens de voorwasfase gebruikt. Let er op dat de hoeveelheid vaatwasmiddel ook afhankelijk is van de hardheid van het water en van de mate van verontreiniging van de vaat. Kijk dus goed naar de aanwijzingen op de verpakking van de leverancier. 14Bakje met vaatwasmiddel vullen. Let op de aanduiding voor de hoeveelheid. 1: de aanduiding ‘min’ in het vakje voor het hoofdwasprogramma betekent ca. 20 gram vaatwasmiddel 2: in het vakje voor het voorspoelprogramma moet ongeveer 5 gram vaatwasmiddel worden gedaan. Let ook op de aanwijzingen van de leverancier voor wat betreft de te gebruiken hoeveelheid en wijze van bewaren van het vaatwasmiddel.

Hardwater vlekken verwijderen Hardwater vlekken verwijdert u als volgt: 1. Draai een normaal wasprogramma. 2. Verwijder alle metalen voorwerpen, zoals bestek, pannen enz. uit de afwasmachine. 3. Voeg geen afwasmiddel toe. 4. Giet twee kopjes azijn in een kom en plaats de kom met de bovenzijde naar boven in de onderkorf van de afwasmachine. 5. Draai een normaal wasprogramma. Mocht dit niet het gewenste resultaat opleveren, vervang de azijn dan door een kwart kopje citroenzuurkristallen. 1. Hoofdwasmiddel. 2. Lipje op klep van afwasmiddelbakje. 3. Reservoir voor voorwasmiddel. 4. Niveauaanwijzer voor glansspoelmiddel. 5. Reservoir voor glansspoelmiddel. 6. Klep van het afwasmiddelbakje. Reservoir voor glansspoelmiddel Om het reservoir te vullen, draait u de dop (links) open. Giet het glansspoelmiddel in het reservoir, maar niet te veel. Breng de dop weer aan.

Verwijder eventueel gemorst glansspoelmiddel. Het glansspoelmiddel wordt tijdens de laatste spoelbeurt opgenomen. Het voorkomt dat waterdruppels op het serviesgoed vormt die vlekken en strepen kunnen achterlaten. Het glansspoelmiddel zorgt ook voor een betere droging. Het reservoir kan ongeveer 140 ml glansspoelmiddel bevatten. De zwarte stip op de niveau-indicator geeft de hoeveelheid glansspoelmiddel aan. Naar mate de hoeveelheid afneemt verandert de zwarte stip zoals hieronder aangegeven. vol 3/4 vol 1/2 vol 1/4 vol Leeg Klarspülanzeige 15

De hoeveelheid glansspoelmiddel afstellen Tijdens de laatste spelbeurt wordt een bepaalde hoeveelheid glansspoelmiddel afgegeven. Net als bij het afwasmiddel, hangt de hoeveelheid af van de waterhardheid in uw regio. Te veel middel kan leiden tot schuimvorming en veroorzaakt een sluier of kringen op het vaatwerk. Als het water in uw regio bijzonder zacht is, hoeft u wellicht geen glansspoelmiddel te gebruiken. Het reservoir heeft 6 standen. Begin op stand 2. Als er bij deze stand nog vlekken op het vaatwerk ontstaan, draai dan de knop van het reservoir naar stand 3. Als dat nog niet voldoende is, herhaalt u deze aanpassing totdat het vaatwerk streeploos droog uit de machine komt. NB. Stel de wijzer telkens slechts 1 stand hoger. Stand 4 wordt aanbevolen en is ook de door de productie ingestelde stand.

Zodra het controlelampje gaat branden kan bij de indicator naast de vulknop worden gecontroleerd hoeveel glansspoelmiddel nog aanwezig is. Des te minder aanwezig is, des te helderder brandt de indicator. Zorg ervoor niet onder de stand ¼ vol te komen. Het laden van de korven Voor het beste wasresultaat volgt u deze richtlijnen. Specificaties van deze onderdelen kunnen per model verschillend zijn. De bovenkorf Deze is bestemd voor kwetsbaar en licht serviesgoed zoals: glazen, kopjes, schoteltjes, bordjes, kommetjes en niet te vuile ondiepe pannen. De stand van de bovenkorf kan in de hoogte worden versteld door de geleidewieltjes te verplaatsen. 1. Kopjes 2. Kleine opdienschaal 3. Grote opdienschaal 4. Glazen 5. Schotels 6. Schaaltje 7. Dessert bordjes 16

Instellen van de bovenkorf. Indien nodig kan de hoogte van de bovenkorf worden ingesteld om meer ruimte te maken in ofwel de boven- ofwel de onderkorf. Doordat de wieltjes van de bovenkorf op verschillende hoogte kunnen worden ingesteld, kan deze meer of minder hoog geplaatst worden. Let op dat af te wassen artikelen de sproeiarm niet blokkeren. Het aflegrekje kan naar behoefte worden gebruikt of worden weggenomen. De onderkorf Grote voorwerpen die moeilijk schoon te maken zijn kunnen in de onderkorf worden geplaatst (potten, pannen, deksels, schalen e.d.) Bladen en deksels kunnen het beste aan de zijkant worden geplaatst zodat de sproeiarm ongehinderd kan draaien. - Potten, schalen e.d. altijd met de bovenzijde naar beneden plaatsen. - Diepe potten schuin plaatsen zodat het water eruit kan lopen. - De onderkorf is aan te passen voor grotere of meer potten en/of pannen. 7.

Bestekbakje Plaats het bestek in het bestekbakje met de heften naar beneden. Lang keukengerei kan liggend in de voorzijde van de bovenkorf worden. 1. Vorken 2. Soeplepels 3. Dessertlepels 4. Theelepels 5. Messen 6. Opscheplepels 7. Juslepels 8. Serveervork Let op: zorg dat er geen voorwerpen door de bodem van het bestekmandje steken, dat blokkeert de sproeiarm. Om meer plaats te maken voor b.v. pannen, kunnen de verticale houders worden omgeklapt. 211112212434264324235333333555471116445554142255 1. Vorken 2. Soeplepels 3. Dessertlepels 4. Theelepels 5. Messen 6. Opscheplepel 7.

Opmerkingen: Niet alles kan in de vaatwasser. Ongeschikt zijn: -bestek met houten, hoornen of paarlemoeren grepen -niet hittebestendige artikelen, plastic delen of ouder serviesgoed -gelijmde serviesdelen -kristallen glazen, metalen producten die kunnen roesten -houten borden of planken -uit kunststof samengestelde artikelen Ook kunnen diverse glassoorten door inwerking van wassen met een vaatwasser gaan verkleuren en/of melkkleurig of dof worden. Zilveren en aluminium producten veranderen van kleur. Tegels of geglazuurde artikelen kunnen de glans verliezen en worden dof. Zet geen artikelen in de vaatwasser die vies zijn door sigaren/sigarettenas, kaarsvet, lak of verf. Controleer bij aanschaf van serviesgoed altijd of het vaatwas bestendig is. Let er op dat de vaatwasser niet te vol wordt beladen. Afhankelijk van het type biedt het apparaat plaats aan 8 resp. 12 couverts.

Let er bij het vullen van de vaatwasser op dat veel etensresten eerst worden verwijderd en dat eventueel ingebrand vet is wordt losgeweekt. De sproeiarmen mogen nooit geblokkeerd zijn. Leg open artikelen altijd met de opening naar onder zodat er geen water in kan blijven staan. Zet artikelen niet in of op elkaar. Zorg ervoor dat glazen goed ‘vast’ staan. Grote en zware artikelen horen in de onderste korf, de lichte zaken in de bovenkorf. Als er schade mocht zijn ontstaan aan glas of ander serviesgoed, kan dit liggen aan het soort materiaal, de samenstelling van het vaatwasmiddel of aan de watertemperatuur en duur van het programma. Zorg daarom altijd voor serviesgoed dat vaatwasbestendig is. Let op toepassingsmogelijkheden van het vaatwasmiddel en kies eventueel een programma met een lagere temperatuur. Ook is het goed om b. v.

vervorming van artikelen te voorkomen door deze direct na afloop van een programma uit de vaatwasser te halen. Gebruik De vaatwasmachine aanzetten Het starten van een programma: 1. Controleer of de stekker goed in het stopcontact zit. 2.

Zorg dat de waterkraan geheel open staat. 3. Laad de machine (zie “het laden van de korven”) 4. Voeg afwasmiddel toe (zie “zout, afwasmiddel en glansspoelmiddel”) 5. Sluit de deur en druk op de aan-/uitknop. Het controlelampje gaat branden. Druk op de knop ‘Prog’ om een wasprogramma te kiezen (zie lijst programma’s) Als de deur goed sluit is een klik te horen. Na afloop van het programmakan de deur worden geopend, de schakelaar op ‘uit’ worden gezet en de kraan worden dichtgedraaid. 19.

Afbreken of wijzigen van het programma Een gestart programma kan alleen worden gewijzigd als het programma een korte tijd heeft gedraaid. Anders is er al afwasmiddel verbruikt of water weggepompt. In dat geval moet er opnieuw afwasmiddel worden bijgevoegd. Druk op de aan-/uitknop. Het lampje gaat uit. Draai de programmaknop naar het nu gewenste programma. Druk op de aan-/uitknop en het programma start weer. Na afloop van het wasprogramma Aan het einde van een wasprogramma knippert de tijdsaanduiding gedurende 8 seconden is er eveneens een akoestisch signaal te horen. Als het programma door middel van de timerfunctie is gestart, knippert wel 8 seconden de tijdsaanduiding maar is er geen signaal te horen. Als het controlelampje brandt, maar niet knippert, dan is het programma afgelopen.

Dan kan met de aan/uitknop de vaatwasser worden uitgezet, kan de kraan worden dichtgedraaid en de deur worden geopend. Wacht wel even met het leeghalen van de vaatwasser omdat het serviesgoed erg warm kan zijn. Eventueel wat artikelen nadrogen. Let op: Het is niet aan te raden op gedurende de loop van het programma de deur te openen. Er kan dan heet water uit de machine spatten. Het filtersysteem Het filtersysteem bestaat uit 3 delen: 1. de hoofdfilter, de grove filter en het fijne filter. 1. Hoofdfilter Etensresten en vuil die op deze filter komen worden door een speciale straal van de onderste sproeiarm naar het grove filter gespoeld. 2. Grof filter Grotere delen vuil die de afvoer zouden kunnen verstoppen worden hierdoor opgevangen.

Op het filter schoon te maken, kunt u het filter verwijderen door de lipjes bovenop het filter licht aan te drukken en het filter naar boven toe weg te nemen. 3. Fijne filter. Deze filter houdt vuil en voedselresten tegen en zorgt ervoor dat deze niet weer in de machine terechtkomen tijdens het programma. Reiniging van de filters Voor een goede werking van de machine dienen de filters regelmatig te worden schoongemaakt, eventueel na iedere wasbeurt.

De verschillende delen kunnen onder stromend water worden gereinigd. Verwijder de filters door deze aan de greep recht omhoog te trekken. Alle delen moeten tenminste eens per maand worden schoongemaakt, het grove en fijne filter kunnen met de afwasborstel worden gereinigd. Plaats daarna alle filters weer in de machine. Het apparaat mag nooit zonder filters worden gebruikt. Ook dient erop gelet te worden dat de filters op de juiste manier te worden teruggeplaatst, omdat anders de machine niet goed functioneert en het vaatwerk zou kunnen worden beschadigd. 20.

filter tegen de klok indraaien en naar boven wegtrekken grof filter wegnemen fijn filter wegnemen Terugplaatsen in omgekeerde volgorde. Laat de vaatwasser niet zonder filters draaien. Let er bij het schoonmaken op dat er geen beschadiging of vervorming plaatsvindt. Gebruik bij het schoonmaken beslist geen materiaal dat het roestvrijstaal van de filters kan aantasten. Schade of lekkage kunnen het gevolg zijn. Onderhoud van de vaatwasser Het bedieningspaneel en de rand van de deur kunnen met een zachte vochtige doek worden schoongemaakt. Gebruik dus geen scherpe of schurende voorwerpen, of schoonmaakmiddelen uit een spuitbus omdat deze tot beschadiging van het lak kunnen leiden. Let erop dat er geen water in het slot van de deur of elektrische delen kan komen. Vorstbescherming De machine dient altijd in een vorstvrije ruimte gebruikt te worden.

Sproeiarmen reinigen De sproeiarmen dienen regelmatig te worden schoongemaakt omdat vervuiling op den duur de sproeiers en lagers van de armen kunnen verstoppen. Om de sproeiarm te verwijderen kan de moer worden losgedraaid en de arm worden weggenomen. Maak dit schoon in een warm sopje en een zachte borstel, spoel ze af en plaats ze terug. Om uw afwasmachine in goede conditie te houden: Na iedere wasbeurt draait u de watertoevoer naar de machine dicht. Laat de deur een stukje open staan zodat zich binnenin geen stank kan vormen. Neem altijd de stekker uit het stopcontact voordat de machine wordt schoongemaakt of moet worden onderhouden. Vermijd risico’s. 21

Geen oplosmiddelen of schuurmiddelen Gebruik bij het schoonmaken van de machine, de deur, en de rubberafdichting geen oplosmiddelen of schuurmiddelen. Gebruik alleen een zachte doek met een warm sopje. Eventueel kan een beetje azijn of een specifiek voor vaatwasmachines geschikt schoonmaakmiddel worden gebruikt. Met vakantie Draai voor op vakantie te gaan een programma met een lege machine. Neem daarna het stekker uit het stopcontact en draai de waterkraan dicht. Laat de deur op een kier staan. Hierdoor wordt de levensduur van de afdichtrubbers verlengd en komt er geen stank in de machine. De machine verplaatsen Houdt de machine vertikaal als deze verplaatst moet worden. Alleen als dit beslist noodzakelijk is kan de machine op de achterzijde worden gelegd.

Afdichtrubber Door de rubbers regelmatig met een vochtige spons schoon te maken, wordt voorkomen dat etensresten in de rubbers onaangename luchtjes veroorzaken. Energiebesparing Het is van belang de machine alleen te laten draaien als deze vol beladen is. Eventueel kan tussendoor het voorspoelprogramma worden gedraaid. Gebruik altijd de juiste hoeveelheid afwasmiddel. Teveel afwasmiddel geeft geen schoner serviesgoed maar heeft wel een negatief milieueffect. Elektrische aansluiting Pas op: let op uw persoonlijke veiligheid; Het apparaat mag uitsluitend op een deskundig geïnstalleerde geaarde wandcontactdoos worden aangesloten. De aansluiting dient volgens de van kracht zijnde wettelijke richtlijnen plaats te vinden. De aansluitwaarde van het apparaat dient overeen te komen met de aansluitwaarde van het stopcontact.

LET OP: Voordat de vaatwasser de eerste keer in gebruik wordt genomen is het noodzakelijk om na te gaan of de aan- en afvoerslangen op de juiste wijze zijn bevestigd en of er niet ergens lekkage plaatsvindt. 22

In geval van te verrichten service dient door de gebruiker het apparaat te worden uit- en ingebouwd. Als dit door onze technische dienst moet worden gedaan zal de extra tijd die hiervoor benodigd is in rekening worden gebracht. Deze kosten dienen constant aan de monteur te worden voldaan. Wateraansluiting Koudwateraansluiting Sluit de slang voor de wateraansluiting aan op een machinekraan voorzien van beluchter en met ¾ inch schroefdraad; zorg ervoor dat deze goed is bevestigd. Bij een nieuwe wateraansluiting is het aan te raden de kraan enige tijd te laten doorstromen om eventuele verontreiniging te verwijderen. Anders zou de waterinlaat verstopt kunnen raken en de machine worden beschadigd. Warmwateraansluiting Het is mogelijk om het apparaat ook op een waterkraan aan te sluiten mits de watertemperatuur onder de 60 graden C blijft.

Hierdoor kan de wascyclus met ongeveer 15 minuten worden bekort en het verbruik wordt geringer. Het aansluiten op een warmwaterkraan geschiedt op dezelfde wijze als op een koudwaterkraan. Plaatsing van het toestel Het inbouwen! De instructie svp zorgvuldig lezen en de afbeeldingen volgen. 1. Afb. 1 - Plaats het apparaat zo dicht mogelijk bij de kraan en het afvoer 23

2. Afb. 2 - Let op de ruimte voor het openen van de deur bij het plaatsen in een hoek. 90 ° 90 °820mm100580mm80Platz zwischen Schrank + Fussboden Zufuhr für Kabel und Schläuche De plaatsing moet gebeuren voordat aansluiting op de diverse leidingen geschiedt. Zet het toestel op de gewenste plaats met de achterzijde tegen een muur en met de zijkanten parallel aan een muur of kastjes. Aan de achterzijde van het apparaat bevindt zich de aansluitmogelijkheid van de watertoevoer en –afvoer. Zet het apparaat waterpas met behulp van de verstelbare pootjes. De machine mag niet meer dan 2 graden scheef staan. Let erop dat er niet meer dan 5 mm ruimte is tussen de bovenzijde van de vaatwasser en het keukenblok en tussen Minimale benodigde afstand bij geopende deur. 600 mm(450mm) 24

De afvoerslang Bevestig het einde van de afvoerslang in een stankafsluiter van een wasbak o.i.d. of bevestig de slang op een andere aansluiting bij de stankafsluiter. Het uiteinde van de slang mag niet worden geknikt of beschadigd. Het eind van de slang moet in ieder geval op een hoogte tussen 400 tot 1000 mm, gemeten vanaf de grond, worden aangebracht en mag niet in water worden gehangen. Slechts op deze wijze is een goede waterafvoer verzekerd. 25

De vaatwasser kan zowel links als rechts van de aansluitpunten worden opgesteld. Zie beide verschillende afbeeldingen onder. Regeling veerspanning van de deur In de productie is een veerspanning aangebracht. Na het plaatsen van het decorpaneel dient deze veerspanning te worden aangepast. Verdraai de stelschroef om de spanning van de stalen kabel strakker of losser te zetten (zie figuur) De veerspanning is in orde als de deur in volledig geopende positie blijft hangen en dicht gedaan kan worden met een lichte druk van de hand. 26

Tips om problemen op te lossen Probleem Mogelijke oorzaken Oplossing Zekering defect of de aardlekschakelaar is geactiveerd Vervang de zekering of reset de werkschakelaar. Verwijder andere apparaten die op dezelfde groep zitten. Stroomtoevoer uitgeschakeld Controleer of de machine is ingeschakeld en de deur goed dicht is. Controleer of de stekker in het stopcontact zit. De afwasmachine functioneert niet. Waterpeil te laag Controleer of de watertoevoer goed is aangesloten en de kraan open is. Afvoerpomp schakelt niet uit Water loopt over. Het systeem heeft een overstroming gesignaleerd. De circulatiepomp is uitgeschakeld en de afvoerpomp ingeschakeld. Sommige hoorbare geluiden zijn normaal Geluid van de pomp/spoelgeluiden en het openen van het afwasmiddelbakje. Bestek staat niet rammelvast of er is iets kleins uit de korf gevallen Zorg dat alles goed is geplaatst in de machine.

Geluiden De motor bromt De pomp kan geblokkeerd zijn, raadpleeg een monteur. Verkeerd/slecht afwasmiddel Gebruik uitsluitend wasmiddel dat geschikt is voor vaatwasmachines. Verstopte filters Reinig de filters, draai daarna het voorspoelprogramma. Verontreiniging van de kuip Geknoeid glansspoelmiddel Veeg gemorst glansspoelmiddel altijd direct weg. Vaatwerk niet droog Het reservoir voor glansspoelmiddel is leeg Vul het reservoir met glansspoelmiddel. Onjuist programma Kies een krachtiger programma Vaatwerk niet schoon Korf niet goed beladen Zorg ervoor dat het afwasmiddelenbakje en de sproeiarmen niet worden geblokkeerd door grote schalen/borden. Vlekken en sluier op het vaatwerk - Zeer hard water. - Lage toevoertemperatuur. - Afwasmachine overbeladen. - Korf niet goed beladen. - Oud of vochtig afwasmiddel. - Reservoir voor glansspoelmiddel leeg. - Onjuiste dosering van het afwasmiddel.

6. Sluit de deur en laat de afwasmachine het programma afmaken. Indien het niet werkt: Herhaal bovenstaande stappen, maar gebruik ¼ kopje (60ml) citroenzuurkristallen in plaats van azijn. Grauwsluier op glaswerk Combinatie van zacht water en teveel afwasmiddel Gebruik minder afwasmiddel als u zacht water hebt en kies het kortste programma om het glaswerk schoon te krijgen. Thee- of koffievlekken Gebruik een oplossing van ½ kop bleekmiddel en 3 koppen warm water om de vlekken met de hand te verwijderen. LET OP: Voordat u de binnenkant schoonmaakt, moet u na het programma 20 minuten wachten om de verwarmingselementen te laten afkoelen. Dit om brandwonden te voorkomen. Gele of bruine aanslag op binnenzijde IJzerdeeltjes in het water kunnen een algehele aanslag veroorzaken. Bel een wateronthardingsbedrijf voor een speciaal filter.

Voor het schoonmaken van de binnenzijde gebruikt u een vochtige spons met een afwasmiddel voor vaatwassers. Draag hierbij rubberen handschoenen. Gebruik alleen afwasmiddel dat geschikt is voor vaatwassers om overmatig schuimvorming te voorkomen. Witte aanslag op binnenzijde Mineralen van hard water. Hoger zoutverbruik instellen. Afwasmiddel achtergebleven in het bakje Serviesgoed blokkeert het afwasmiddelbakje. Laad het serviesgoed opnieuw op je juiste wijze. Stoom Normaal verschijnsel Tijdens het drogen en waterafvoeren ontsnapt een beetje stoom via de luchtopening bij de deurgreep. Zwarte of grijze vlekken op het serviesgoed Aluminium kookgerei heeft langs het vaatwerk geschuurd. Tracht met een zacht schuurmiddel deze vlekken te verwijderen. Aluminium kan verkleuren.

Water blijft op de bodem van de kuip staan Dit is normaal Een kleine hoeveelheid schoon water rond de afvoer achter in de bodem van de kuip houdt de afdichting soepel. Water wordt niet uit de kuip gepompt De afvoer is verstopt Controleer of de keukengootsteen water goed afvoert. 29

Als de vaatwasser afvoert naar een afvalvernietiger, moet u deze schoon laten draaien. Reservoir voor glansspoelmiddel te vol of gemorst glansspoelmiddel. Giet niet te veel glansspoelmiddel in het reservoir. Gemorst glansspoelmiddel kan leiden tot overmatige schuimvorming en overstroming. Veeg gemorst glansspoelmiddel af met een vochtige doek. Afwasmachine lekt Afwasmachine staat niet waterpas. Zorg dat de afwasmachine waterpas staat. 3 in 1 lampje knippert Water nemen duurt te lang Waterkraan is niet of te weinig geopend, of druk te laag. Lampje van spoelprogramma knippert Overstroming Te veel water genomen of inwendige lekkage. In geval van een aanvraag voor service gelieve u het juiste typenummer en serienummer op te geven. U vindt deze gegevens op het typeplaatje aan de binnen zijkant van de deur. 30

GARANTIEBEPALINGEN 1. Deze garantiebepalingen gelden uitsluitend voor de oorspronkelijke koper en voor huishoudelijk gebruik van het apparaat in Nederland. Bij doorverkoop van gebruiker aan gebruiker vervalt de garantie. EXQUISIT SERVICEBEPALINGEN 1. Beschadigde apparaten bij ontvangst niet in gebruik nemen maar direct melden bij uw leverancier. Eventuele terugname Voor service: Exquisit zie service www. domest. nl – el. 0314 346646 T– ax. 0314 378232 F– -mail: Eservice@domest. nl Naam/adres/woonplaats koper:. ……………………………………………………………………. ………………………………………………………………………. …………………………………………………………………………………………………………………………………. …. …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………. …………………. Importeur: DOMEST import - export B. V. J. F. Kennedylaan 101b NL - 7001 CZ Doetinchem Tel. 0314 - 362244 Fax 0314 378232 -mail: service@domest. nl – Evan beschadigde, gebruikte apparaten is niet mogelijk.

2. De eerste 24 maanden na aankoopdatum voor serviceverlening ten aanzien van gevallen, welke onderwordt deze garantiebepalingen ressorteren, niets in rekening gebracht. 3. Vanaf twee jaar na de aankoopdatum worden in rekening gebracht: a. de voorrijdkosten b. het arbeidsloon c. alle materialen met uitzondering van de motorcompressor (zie garantiebepalingen punt 5) 4. Op werkdagen worden de kosten na 17. 00 uur met 50% verhoogd. 5. De toeslag voor zaterdagen bedraagt tussen 08. 00 en 16. 00 uur 50 % en na 16. 00 uur 100%. De toeslag voor zon- en feestdagen bedraagt tussen 08. 00 en 16. 00 uur 200% en na 16. 00 uur 300%. 6.

Bij klantenbezoek dienen alle kosten en gebruikte materialen contant te worden voldaan met inachtname à van het onder de punten 2-4 van de servicebepalingen genoemde, ongeacht de aard der werkzaamheden. 7. Eventuele toezending van onderdelen geschiedt o der rembours. n2. De garantie geldt slechts indien, bij eventueel beroep op de garantiebepalingen, dit garantiebewijs wordt getoond, samen met de originele aankoopnota. 3. Geen garantie zal van toepassing zijn op gebreken, veroorzaakt door beschadigingen, ruwe of onoordeelkundige behandeling, nalatigheid van de gebruiker, het gebruik van het apparaat op een onjuiste spanning, of gebruik voor een ander doel dan waarvoor het geleverd werd. Er kan ook geen beroep op de garantie gedaan worden als het typeplaatje met serienummer is veranderd of verwijderd en wanneer door ondeskundigen aan het apparaat is gewerkt. 4.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Exquisit EGSP-1130 E-B stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden