Electrolux ESI4110X Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Electrolux ESI4110X (46 pagina’s), behorend tot de categorie Vaatwasser. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 34 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Electrolux ESI4110X of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/46
G e s c h i rr s p ü l e r
A f w a s a u t o m a a t
L ave - v a i s s e l l e
BedienungsanleitungSeite 2
Gebruiksaanwijzingbladzijde 17
Notice dutilisationpage 32
Model ESI 4110
F
NL
D

Beoordeel deze handleiding

4.3/5 (4 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Electrolux
Categorie: Vaatwasser
Model: ESI4110X

Handleiding Electrolux ESI4110X – volledige tekst

17Waarschuwingen en belangrijke adviezen 18Afdanken 18Economisch en milieubewust afwassen 18Installatie 19Inbouw-aanwijzingen 19De afwasmachine waterpas zetten 19Bevestigen aan aangrenzende keukenmeubelen 19Watertoevoer 19Waterafvoer 20Elektrische aansluiting 20Beschrijving van het apparaat 21Het bedieningspaneel 21Voordat u de machine in gebruik neemt 22Waterontharder instellen 22Zoutreservoir vullen 22Glansmiddelreservoir vullen 23Dagelijks gebruik 24Plaatsing van het serviesgoed en het bestek 24Gebruik van de onderste korf 24Gebruik van het bestekmandje 25Gebruik van de bovenste korf 25Hoogteregeling bovenste korf 25Afwasmiddel 26Programma-overzicht 27Een afwasprogramma starten 28Onderhoud 29Schoonmaken van de zeven 29Als de machine langere tijd buiten gebruik is 29Bescherming tegen vorst 29Vervoeren van de machine 29Wat is er aan de hand, als...

18Installatie●Indien u tijdens de aflevering een schade aan het apparaat hebt vastgesteld, meldt u dit dan, voor u het apparaat installeert en/of in gebruik neemt, direct aan uw leverancier. ●Het is gevaarlijk om, in welke vorm dan ook, dit apparaat of de eigenschappen daarvan te veranderen. ●Overtuig u ervan dat na de installatie of het verplaatsen het apparaat niet op het aansluitsnoer staat. ●Een eventueel noodzakelijke wijziging aan de elektrische huisinstallatie ten behoeve van de installatie van dit apparaat, mag uitsluitend door een daartoe bevoegd persoon uitgevoerd worden. ●Een eventueel noodzakelijke wijziging van de watertoe- en/of afvoervoorzieningen ten behoeve van de installatie van dit apparaat, mag uitsluitend door een daartoe bevoegd persoon uitgevoerd worden.

●Indien het installatievoorschrift aangeeft dat het apparaat aan het keukenmeubel moet worden vastgeschroefd dan moet u zich daaraan houden om te voorkomen dat het voorover kiept als de beladen onderkorf op de deur staat. Veiligheid van kinderen●Dit apparaat is bedoeld en gemaakt voor het gebruik door volwassenen. Het is gevaarlijk om kinderen het apparaat te laten bedienen of als speelgoed te laten gebruiken. ●Houd alle verpakkingsmateriaal uit de buurt van kinderen. ●Houd afwasmiddel, glansmiddel en speciaal zout uit de buurt van kinderen. ●Drink nooit het water dat zich in de afwasatomaat bevindt. Restjes afwasmiddel kunnen in de machine achterblijven. Zorg ervoor dat deze restjes nooit in aanraking komen met uw huid en dat ze nooit ingeslikt worden, hetgeen verstikking tot gevolg zou kunnen hebben. Houd dus kinderen uit de buurt van het apparaat, wanneer de deur openstaat.

Tijdens het gebruik●De afwasautomaat is bedoeld en gemaakt voor het afwassen van huishoudelijk kook-, eet- en drinkgerei. Attributen welke bevuild zijn met verf, chemicaliën, agressieve zuren en dergelijke, mogen niet in de afwasautomaat.

●Tenzij de gebruiksaanwijzing anders vermeldt,mag tijdens het in werking zijn de vuldeur niet geopend worden; mocht dat onverhoopt toch gebeuren, schakel het apparaat dan direct uit, eventueel door de stekker uit het stopcontact te trekken. ●Gebruik alleen speciale afwasmiddelen voor huishoud-afwasmachines. ●Sluit na gebruik altijd direct de vuldeur, teneinde te voorkomen dat iemand over de openstaande deur struikelt. ●Ga niet op de open deur zitten of staan. ●Schakel, tenzij de gebruiksaanwijzing anders aangeeft, het apparaat na gebruik volledig uit en draai de watertoevoerkraan dicht. Het verdient aanbeveling om het apparaat door middel van een tegen barsten beveiligde toevoerslang op de waterkraan aan te sluiten. Een stijve polyethyleen slang is barstbestendig. ●Wees voorzichtig bij het schoonmaken van de binnenkant van de machine.

U zou zich kunnen bezeren aan uitstekende metalen delen. ●Tracht in geval van een storing of defect, dit apparaat niet zelf te repareren. Reparaties welke door niet deskundige personen uitgevoerd worden, kunnen tot schade of letsel leiden. AfdankenTijdens het transport moeten onze afwasmachines goedbeschermd worden, hoewel we proberen zo weinig mogelijkverpakkingsmateriaal te gebruiken. Al het verpakkingsmateriaal is milieuvriendelijk en kanhergebruikt worden. De kartonnen delen zijn gemaakt vankringlooppapier en de houten delen hebben geen speccialebehandelingen ondergaan. De kunststoffen dragen de volgende aanduidingen:>PEPSPOM.

19InstallatieWaarschuwing. Het apparaat mag alleen door een erkend elektro-installateur worden aangesloten. Verwijder alle verpakkingsonderdelen alvorens demachine te plaatsen. Plaats de machine, indien mogelijk, zo dicht mogelijk bijaansluitingen voor de watertoe- en afvoer. Inbouw-aanwijzingenDeze afwasautomaat is bestemd voor inbouw. Attentie. Volg bij de montage van het paneel aan de deur en de inbouwvan de afwasautomaat de instructies op het meegeleverdeboorpatroon. De inbouwnis hoeft niet van ventilatie-openingen voorzieen teworden. Indien de nis van een achterwand voorzien is, dan ishet voldoende om openingen te maken voor het aansluitsnoer,de toevoerslang en de afvoerslang. De stelvoetjes met een groot regelbereik bieden demogelijkheid de hoogte van de machine te regelen.

Alle ingrepen waarbij inwendige componenten toegankelijkzijn, moeten worden uitgevoerd wanneer de machine isafgesloten van het elektriciteitsnet. Verzeker u ervan dat de watertoevoer- en waterafvoerslang enhet netsnoer niet klem raken of geknikt worden tijdens hetplaatsen van de machine in de inbouwnis. De afwasmachine waterpas zettenEen waterpas installatie is van groot belang voor de goedesluiting en waterdichtheid van de deur. Verzeker u ervan dat de deur goed sluit, zonder wrijving aande zijkanten. Regel de stelvoetjes zodanig dat de deur perfect sluit. Bevestigen aan aangrenzendekeukenmeubelenOm te voorkomen dat de afwasmachine gaat schommelen,moet hij d. m. v. de meegeleverde steuntjes aan het werkblad,aan aangrenzende keukenkastjes of aan de muur wordenbevestigd. WatertoevoerDe machine mag op warm water, tot maximaal 50°C,aangesloten worden.

Wij adviseren u echter dat niet te doen omdat dan deafwasresultaten niet altijd goed zullen zijn en daarnaast ook dekoude spoelgangen met warm water gebeuren, zodat vanbesparing nauwelijks sprake is. Wel is de programmaduur aanzienlijk korter, omdat denoodzakelijke opwarmtijd ontbreekt.

Dat is echter tevens éénvan de redenen waarom, met name bij sterk bevuilde afwas,de resultaten niet altijd goed zullen zijn. De slangwartel van de toevoerslang sluit u aan op een kraanmet 3/4" schroefdraad, of op een watertoevoer metsnelaansluiting (press block). Zie erop toe dat de waterleidingdruk niet de bij de "Technischegegevens" vermelde waarde overschrijdt. Voorkom scherpe bochten of knikken in de slang, omdat dezede doorstroming van water kunnen vertragen of verhinderen. Het uiteinde van de toevoerslang dat op de machine isaangesloten, kan in iedere gewenste stand gedraaid wordennadat de wartel is los gedraaid. Draai de wartel weer stevigaan om waterlekkage te voorkomen. (Sommige modellenzijn uitgerust met een toevoerslang zonder wartel. Bij dezemodellen is de toevoerslang niet verstelbaar).

Als de machine wordt aangesloten op nieuwe of lange tijdongebruikte leidingen, dan is het raadzaam om het water eenpaar minuten te laten doorstromen alvorens dewatertoevoerslang op de machine aan te sluiten. Gebruik een nieuwe slang voor de aansluiting. De afwasmachine is voorzien van beveiligingen die voorkomendat het afwaswater in de drinkwaterleiding kan terugstromenen die aan de terzake geldende veiligheidseisen voldoen.

20WaterafvoerDe waterafvoerslang kan op de volgende manierengemonteerd worden1. In een sifon, zorg er dan wel voor dat de slang niet kan wegglijden. 2. In een gootsteen, gebruik daarvoor de meegeleverde slanghouder (indien aanwezig). 3. In een afvoerpijp met ventilatie, binnendiameter min. 4 cm. De hoogte van de afvoerslang moet tussen 30 cm (min. ) en100 cm (max. ) boven de onderkant van het apparaat liggen. De afvoerslang kan links of rechts van de afwasmachinegedraaid worden. Zorg ervoor dat de slang niet geknikt, platgedrukt ofineengestrengeld is, dat kan de waterafvoer verstoren. Als u een verlengslang gebruikt, mag deze niet langer dan 2meter zijn en de binnendiameter mag niet kleiner zijn dan dievan de oorspronkelijke afvoerslang. Ook de binnendiametervan de koppelingen die u gebruikt voor aansluiting aan deafvoerpijp mag niet kleiner zijn. Let op.

Al onze afwasmachines zijn voorzien van een beveiliging dieverhindert dat afvalwater in de machine kan terugstromen. Alsde sifon (afvoerpijp, zwanenhals) van de gootsteen is voorzienvan een eenrichtingsklep, dan kan deze klep de waterlozingvan de afwasmachine storen. Daarom raden wij aan de klep teverwijderen. Elektrische aansluitingDe gegevens met betrekking tot de elektrische aansluiting zijnvermeld op het typeplaatje aan de deur. Alvorens de stekker in het stopcontact te steken, moet u zichvan het volgende verzekeren:1. Dat de netspanning die op het typeplaatje is vermeld overeenstemt met de netspanning op de plaats van installatie. 2. Dat de elektriciteitsmeter, de zekering, de elektrische leiding en het stopcontact geschikt zijn voor de aansluitwaarde van de afwasmachine.

Verzeker u ervan dat de stekker in het stopcontact past, zonder gebruik van verloopstekkers, meervoudige stekkerdozen en adapters. Als de stekker niet in het stopcontact past, dan moet u het stopcontact laten vervangen. Om de afwasmachine spanningloos te maken, moet u destekker uit het stopcontact trekken. Voorzichtig.

Het stopcontact moet altijd bereikbaar zijn, ookwanneer het apparaat geïnstalleerd is. Vervangen van het aansluitsnoer dient door eenerkend installateur te gebeuren. Voorzichtig. De fabrikant is niet aansprakelijk voor schade ofletsel, ontstaan door het niet voldoen aan dezeveiligheidsvoorschriften. CS18.

22Voordat u de machine in gebruik neemtAlvorens de afwasmachine in gebruik te nemen, moet u:1. controleren of de machine volgens de aanwijzingen is aangesloten 2. alle transportbeveiligingen uit de machine verwijderen 3. de waterontharder instellen 4. 1 liter water in het zoutreservoir gieten en het dan met zout vullen5. het glansmiddelreservoir vullen Waterontharder instellenDe afwasmachine is uitgerust met een automatisch werkendeontharder die kalkafzetting op het servies en in de machinevoorkomt. Hoe meer kalk het leidingwater bevat, des te harderis het. De waterhardheid wordt gemeten in verschillende schalen (zietabel). Stel de waterontharder op de plaatselijke waterhardheid in. Informatie daarover kunt u krijgen bij het waterleidingbedrijf. De machine is in de fabriek op stand 2 ingesteld. Als dewaterhardheid is uw woonplaats afwijkt, moet u de ontharderverstellen.

Zoutreservoir vullenGebruik alleen speciaal zout voor afwasmachines. Alle andere soorten zout, vooral tafelzout, beschadigen dewaterontharder. Zout dat tijdens het vullen van het reservoir wordt gemorstkan corrosie bevorderen. Vul daarom alleen kort voor hetbegin van een afwasprogramma (met uitzondering van hetprogramma Voorspoelen) zout bij. Vullen: 1. Draai de dop van het zoutreservoir. 2. dat is alleen voor Giet 1 liter water in het zoutreservoir (het eerste gebruik nodig). 3. Vul m. b. v. de trechter het zoutreservoir. 4. Verwijder gemorst zout van het schroefdraad en de dop. 5. Draai de dop weer stevig vast. Het is normaal dat tijdens het zout vullen het water overloopt. De wijze waarop wordt aangegeven dat er zout bijgevuld moetworden, hangt af van het model afwasmachine:Het zoutreservoir moet regelmatig bijgevuld worden. De dop heeft daarvoor in het midden een indicativenstertje.

Als het zoutreservoir gevuld is, er een groenemarkering te zien. Als het zout op is, is deze markering bijna verdwenen. U weet dan dat u zout moet bijvullen.

23Glansmiddelreservoir vullenHet glansmiddel is een "waterontspanner". Het wordt, automatisch, vóór het drogen aan het spoelwatertoegevoegd. Het glansmiddelreservoir, in de binnendeur, heeft een inhoudvan circa 110 ml. Dat is, al naar gelang de doseer-instelling,voldoende voor 16 tot 40 afwasbeurten. Vullen van het glansmiddelreservoir 1. Open het klepje van het glansmiddelreservoir door middel van het knopje (A).2. Giet glansmiddel in de vulopening totdat het reservoir vol is (het maximumniveau is aangegeven door het opschrift "max")Controleer na iedere bijvulling of u het klepje goedgesloten heeft.Veeg gemorst glansmiddel altijd met een doekje weg,anders wordt tijdens het afwassen te veel schuimgevormd.Giet nooit afwasmiddel in het glansmiddelreservoir.DoseringDe instelling van de dosering is afhankelijk van de bereikteglans en van het droogresultaat.

24Dagelijks gebruik●Controleer of er zout of glansmiddel bijgevuld moet worden●Plaats het serviesgoed en het bestek in de afwasmachine. ●Vul het afwasmiddelbakje met afwasmiddel. ●Kies een geschikt afwasprogramma voor type lading en vervuiling. ●Start het afwasprogramma. Plaatsing van het serviesgoed en hetbestekSponzen, vaatdoekjes en alle voorwerpen die zich metwater kunnen volzuigen, mogen niet in de afwasautomaatgereinigd worden. ●Alvorens het serviesgoed in de machine te plaatsen, moet u:- Alle etensresten verwijderen. - Pannen met aangebrande etensresten weken. ●Houd u bij het plaatsen van het serviesgoed aan de volgende regels:- Het serviesgoed en het bestek mogen de draaibeweging van de sproeiarmen niet hinderen. - Holle voorwerpen zoals kopjes, glazen, pannen, enz. moeten met de opening naar beneden worden geplaatst zodat er geen water in achterblijft.

- Het serviesgoed en het bestek mogen niet in of op ander serviesgoed worden geplaatst. - Glazen mogen niet tegen elkaar aan worden geplaatst, om te voorkomen dat zij breken. - Plaats kleine voorwerpen in het bestekmandje. ●Plastic servies en pannen met anti-aanbaklaag hebben de neiging om meer waterdruppeltjes vast te houden; dit type servies droogt daarom niet zo goed als porselein en staal. Voor machinaal afwassen is het volgende bestek/serviesniet geschikt:●Bestek met heften van hout, hoorn, porselein of parelmoer. ●Bestek met temperatuurgevoelige lijm. ●Gelijmd servies of bestek. ●Tin en koper. ●Kristal. ●Metaal dat kan roesten. ●Houten planken. ●Kunstnijverheidsartikelen. beperkt geschikt●Aardewerk alleen in de machine afwassen, als het van de aanduiding "geschikt voor de afwasautomaat"voorzien is.

Zilver daarom altijd goed schoon spoelen, als het niet direct na gebruik wordt afgewassen. ●Sommige glassoorten kunnen na vele malen machinaal afwassen dof worden. Trek de korven naar buiten om ze te beladen. Gebruik van de onderste korfIn de onderste korf kunt u pannen, deksels, borden, schalenen bestek kwijt. Plaats ze naar het voorbeeld in deafbeeldingen. Dienschalen en grote deksels zo veel mogelijkaan de rand van de korf plaatsen en er op toezien dat desproeiarmen onbelemmerd kunnen ronddraaien. UI57 UI12.

25US62RC01Gebruik van het bestekmandjeMessen met een lang lemmet die rechtop staan kunnengevaarlijk zijn.Plaats daarom lange en/of scherpe messen e.d. horizontalin de bovenste korf.Pas op bij vullen en leeghalen van de machine.Bestek in het speciale bestekmandje, met de grepen naarbeneden. Is een greep zo dun dat hij door het mandje heensteekt, dan dat bestek met de greep naar boven. Lepels zoveel mogelijk tussen ander bestek in plaatsen, om tevoorkomen dat ze aan elkaar kleven.Was zilver bestek niet tegelijkertijd met andere metalen af.In het betreffende vak, opzij van de korf, legt u lepels,dessertlepels, messen en ander kleinbestek.Gebruik van de bovenste korfDe bovenste korf is hoofdzakelijk bedoeld voor kopjes,schoteltjes, dessertbordjes, kleine borden (max. 24 cmdiameter) en glazen.

Glazen met lange steelkunnen in het hoge gedeelteopgehangen worden.Plaats servies zodanig op enonder de opklapbarekopjesrekken, dat het wateroveral bij kan.Probeer, vóór u de machine inschakelt, of beidesproeiarmen vrij kunnen ronddraaien.Hoogteregeling bovenste korfMocht u erg grote borden willen afwassen dan kunt u deze inde onderste korf plaatsen, nadat u de bovenste korf hogergeplaatst heeft. Ga als volgt te werk: - open de knippen (A) aan de voorkant van de bovenste korf en haal de korf eruit. Schuif de korf op grotere hoogte in de machine en doe de knippen (A) dicht.Met de bovenste korf in dehoge stand kunnen dekopjesrekken niet gebruiktworden.Sluit de deur nadat u de machine hebt beladen. Een opendeur kan gevaarlijk zijn.UI09RC01Bovenste korf in de hoge stand 20 cm 31 cmBovenste korf in de lage stand 24 cm 27 cmMaximumhoogte van het serviesgoedBovenste korf Onderste korfUS62

26AfwasmiddelGebruik uitsluitend speciale middelen voor huishoud-afwasmachines. Als u onvoldoende afwasmiddel doseert, veroorzaakt dateen slecht afwasresultaat. Te veel afwasmiddel geeft geenbeter resultaat, maar alleen onnodige verspilling en belasthet millieu. Het afwasmiddel wordt voor het begin van iederafwasprogramma gedoseerd (niet bij het programma"Voorspoelen"). Het afwasmiddel wordt tijdens het programma ingespoeld. Volg de instructies m. b. t. de te gebruiken hoeveelheid en debewaarinstructies die op de verpakking van het afwasmiddelvermeld zijn op. Afwasmiddel doseren1. Als het klepje dicht is: duw het hendeltje (1) naar voren. Het klepje springt automatisch open. 2. Doseer het afwasmiddel in het bakje (2). Voor de dosering kunt u de maatstrepen gebruiken:20 = ca. 20 g afwasmiddel30 = ca. 30 g afwasmiddel3.

Bij alle programma’s met voorspoelen dient een kleine hoeveelheid afwasmiddel (5/10 g) in het kleine vakje (3) van het afwasmiddelbakje te worden gedoseerd. Het hier gedoseerde afwasmiddel wordt tijdens het voorspoelen afgegeven. 4. Sluit het klepje en duw het dicht totdat u een klikgeluid hoort. DE19 DE22AfwastablettenDe afwastabletten van verschillende producenten lossen nietalle met de zelfde snelheid op. Tabletten die langzaamoplossen zijn niet geschikt voor korte afwasprogramma’s. Als udit type product gebruikt raden wij aan om langereafwasprogramma’s te kiezen zodat alle restanten van hetafwasmiddel verwijderd kunnen worden. De tablet moet in het afwasmiddelbakje gedoseerdworden. Dosering op een andere plek, bijv. in hetbestekmandje, zal slechte afwasresultaten geven.

Geconcentreerde afwasmiddelenMachine-afwasmiddelen zijn naar chemische samenstelling intwee groepen onder te verdelen:- traditionele alkalische afwasmiddelen met bijtende bestanddelen- licht alkalische geconcentreerde afwasmiddelen met natuurlijke enzymenHet gebruik van afwasprogramma's met een temperatuur van50°C en geconcentreerde afwasmiddelen is milieuvriendelijken verlengt de levensduur van het serviesgoed omdat de50°C-programma's speciaal ontworpen zijn voor een optimalevuiloplossende werking van de enzymen die geconcentreerdeafwasmiddelen bevatten. Met een 50°C-programma en een geconcentreerdafwasmiddel is het afwasresultaat even goed als met een65°C-programma en een normaal afwasmiddel. Combi-afwasmiddelenAls u gebruikt maakt van een machine-afwasmiddel datglansmiddel bevat, dan moet u het afwasmiddel in hetafwasmiddelbakje doseren.

In dit geval moet het glansmiddelreservoir leeg zijn. Als hetglansmiddelreservoir nog glansmiddel bevat, dan moet uwachten tot dit verbruikt is voordat u overstapt op het gebruikvan een combi-afwasmiddel. Gebruik van "3 in 1" / combi-afwasmiddelenAlgemene aanwijzingenDit type afwasmiddel heeft een gecombineerdeafwasmiddel/glansmiddel/zout functie. 1. Voor het gebruik, moet u controleren of de hardheid van het leidingwater volgens de aanwijzingen op de verpakking geschikt is voor het gebruik van dit type tablet. 2. Bij het gebruik van dit type product moeten de instructies van de producent strikt opgevolgd worden. 3. Wend u tot de producent van de "3 in 1" afwastablet als deze slechte afwasresultaten geeft (zie de verpakking). Speciaal adviesBij het gebruik van een "3 in 1" afwasmiddel moet dewaterontharder op de minimumstand worden ingesteld. (Zie"Waterontharder").

Als u besluit om weer een normaal afwasmiddel te gebruiken,dan raden wij het volgende aan:●vul zowel het zoutreservoir als het glansmiddelreservoir;●stel de waterhardheid in op het maximum en start een normaal afwasprogramma zonder lading in de afwasmachine;●stel de waterhardheid opnieuw in overeenkomstig de hardheid van het leidingwater. Verschillende types afwasmiddel.

27Programma-overzicht(1) Testnorm programma (Zie "Toelichtingen voor testinstituten").(2) Ideaal voor het afwassen van de vaat van het ontbijt en het avondeten (vers vuil). Dit programma heeft een korte tijdsduur.

Dit programma is speciaal ontworpen voor een gezin van , om borden, kopjes en bestek van het ontbijt en het vier personenavondeten af te wassen(3) De vermelde waarden gelden slechts als richtlijn omdat zij afhangen van de temperatuur en druk van het leidingwater en van de spanning van het elektriciteitsnet.Programma Mate van verontreinigingen soort beladingProgramma knopNormaal verontreinigd.Servies, bestek enpannenVers vuil.Servies, bestekLicht verontreinigd.Servies, bestekServies dat u pas latergaat afwassen.ProgrammabeschrijvingKoud voorspoelen65°C afwassen1 x koud spoelen1 x warm spoelenDrogen65°C afwassen1 x koud spoelen1 x warm spoelenDrogen65°C afwassen1 x koud spoelen1 x warm spoelen1 x koud spoelen (omte voorkomen datvoedselrestenopdrogen).ABCD(1) Normaal 65°met voorspoelen(2) Snel programma 65°Normaal 65°zonder voorspoelenVoorspoelen(3) VerbruiksgegevensProgramma-duur (in minuten)Stroom-verbruik (in kWh)Water-verbruik(in liter)76 1,1 1770 1,1 1454 1,0 1610 0,1 11

28Een afwasprogramma starten1. Controleer of...Het serviesgoed en bestek goed opgesteld zijn, zodat de sproeiarmen ongehinderd kunnen draaien.2. Open de waterkraan3. Sluit de machinedeur4. Een programma kiezen en startenDraai de programmaknop rechtsom tot de gewenste programmaletter (zie "Programma-overzicht") tegenover de startmarkering staat.Druk op de toets aan/uit; het lampje "in bedrijf" brandt.De machine (aangenomen dat de kraan open is) begint.5. Een lopend programma onderbrekenOnderbreek een programma alleen als dat echt nodig is.Een programma onderbrekenLet op! Wanneer u de deur opent, kan er hete stoom naar buiten komen. Verbrandingsgevaar! Open de deur voorzichtig●Open de machinedeur. Het lopende programma stopt. Wanneer u de deur weer sluit, wordt het programma hervat vanaf het punt waar het onderbroken is.●Druk op toets aan/uit.

Wanneer u opnieuw op toets aan/uit drukt, wordt het programma hervat vanaf het punt waar het onderbroken is.6. Machine is klaarDe afwasmachine stopt automatisch. Schakel de machine uit door op toets aan/uit te drukken, het lampje "in bedrijf" gaat uit. Als de deur onmiddellijk na afloop van het programma geopend wordt, kan er hete stoom uit de machine komen. Open daarom de deur voorzichtig.Machine uitruimenWarm serviesgoed is zeer breekbaar. Laat het vaatwerk daarom afkoelen voordat u de machine uitruimtLaat het serviesgoed ca. 15 minuten in de machine staan, met de deur op een kier, zodat het kan afkoelen en drogen.Maak eerst de onderste korf leeg. Daardoor voorkomt u dat druppels uit de bovenste korf op serviesgoed in de onderste korf vallen.Het is af te raden om de deur te openen als de machine inwerking is.

29OnderhoudReinig de buitenkant van het apparaat en hetbedieningspaneel met een vochtig doekje. In geen gevalagressieve reinigingsmiddelen of schuurmiddelen gebruiken. Gebruik ook nooit oplosmiddelen (aceton, tri, enz. ). Maak de deurafdichting, het afwasmiddelbakje en hetglansmiddelreservoir regelmatig schoon met een vochtigedoek. Laat de machine elke drie maanden een 65°C-programmaafwerken, zonder servies, met afwasmiddel. Reiniging van de afvoerzeven(Na iedere afwasbeurt)De zeven (B) en (C) controleren en onder de stromende kraanreinigen. Eventuele voedselresten met een borsteltjeverwijderen. Dit zeven-setje tilt u daartoe aan het trechtertje omhoog (het zitlicht vastgeklikt). Dan drukt u de twee vleugeltjes (D) naar elkaar toe om zo hetgrove filter uit het fijne filter te trekken. Na het reinigen klikt u het setje weer in de machinebodemterug.

Reiniging van de bodemzeef (iedere week)Maak, indien noodzakelijk, de grote zeef (B) aan beide kantenonder stromend water met een borsteltje schoon. De bodemzeef (A) onder stromend water afborstelen. Dezezeef verwijdert u door eerst de onderste sproeiarm teverwijderen; daartoe de vleugeltjes (E) indrukken. Dan draait u de bevestiging (F) linksom en tilt u de zeef uit debodem. Na het reinigen in omgekeerde volgorde weer terugplaatsen. Belangrijk. Gebruik de machine nooit zonder de zeven. Zorg er bovendien voor dat de zeven correct op hun plaats zitten. Het is belangrijk de zeven te reinigen om een goede werking van de machine te garanderen. Voor een goede werkingvan de afwasmachineNOOIT de bovenstesproeiarm demonteren. Als de sproeigaatjes verstoptzitten met etensresten, dankunt u deze met eentandenstoker verwijderen.

Als de machine langere tijd buitengebruik isWordt de machine voor langere tijd niet gebruikt, dan: 1. Kraan dichtdraaien. 2. Stekker uit het stopcontact trekken. 3. Deur op een kier laten staan om het ontstaan van een onaangename geur te vermijden. 4. Binnenkant en accessoires reinigen.

Bescherming tegen vorstPlaats de afwasmachine nooit in een ruimte waar detemperatuur onder het vriespunt kan zakken. Mocht dat tochhet geval zijn, maak de machine dan leeg, draai de kraandicht, verwijder de waterafvoerslang en laat deze leeg lopen. Vervoeren van de machineAls u de machine gaat vervoeren (bijv. bij verhuizing):1. Stekker uit het stopcontact trekken. 2. Waterkraan dichtdraaien. 3. Watertoevoerslang van de waterkraan losschroeven en leeg laten lopen. 4. De machine samen met de slangen vervoeren. Zorg ervoor dat de machine tijdens het transport rechtop blijftstaan. MA40MA01FAEMA03FAEMA08MA13BCDMA02BDC.

30. het afwasresultaat niet bevredigend isHet serviesgoed is niet schoon●U heeft geen geschikt afwasprogramma gekozen. ●Het serviesgoed is verkeerd gerangschikt en het water heeft niet alle delen ervan kunnen bereiken. De korven moeten niet te vol beladen worden. ●De sproeiarmen kunnen niet draaien omdat zij belemmerd worden door verkeerd gerangschikt serviesgoed. ●De bodemzeven zijn vuil of verkeerd geplaatst. ●Er is geen of te weinig afwasmiddel gebruikt. ●Als het serviesgoed kalkvlekken vertoont, dan is het zoutreservoir leeg of de waterontharder van de afwasmachine niet goed ingesteld. ●De waterafvoerslang is niet goed geïnstalleerd. ●De dop van het zoutreservoir is niet goed gesloten. Het serviesgoed is nat en dof●Er is geen glansmiddel gebruikt. ●Het glansmiddelreservoir is leeg. Het serviesgoed vertoont strepen, doffe vlekken of een blauwe waas.

●Stel de glansmiddeldosering lager in. Het serviesgoed vertoont waterkringen. ●Stel de glansmiddeldosering hoger in. ●Het afwasmiddel kan de oorzaak zijn. Neem contact op met de producent van het afwasmiddel. Wat is er aan de hand, als. Met behulp van de volgende aanwijzingen kunt u zelf de meeste kleine storingen van de afwasmachine verhelpen. er problemen zijn bij het gebruik van de afwasautomaatDe afwasmachine start niet of hij stopt tijdens het afwassen, alle toetsen zijn buiten werking, behalve toets aan/uit. Schakel deafwasmachine uit met toets aan/uit en controleer het volgende. Start het programma nogmaals na deze controles. Als de afwasmachine niet start of wederom stopt, neem dan contact op met deservicedienst. De machine neemt geen water in. De afwasmachine loost geenwater. Storing Mogelijke oorzaak OplossingWaterkraan verstopt of verkalkt. Waterkraan is dicht.

Installatie van de watertoevoerslangcontroleren. Afvoer verstopt. Afvoer ontstoppen. Waterafvoerslang niet goed geïnstalleerd ofgeknikt. Installatie van de waterafvoerslangcontroleren. De machine start nietSissend geluid tijdens hetafwassenDe machinedeur is niet goed dicht. De stekker zit niet in het stopcontact. De zekering in de huisinstallatie is niet in orde. Voor afwasmachines met uitgestelde startfunctie:Er is een uitgestelde start ingesteld. Deur sluiten. Stekker in het stopcontact steken. Vervang de zekering. Als u het programma onmiddellijk wiltstarten, uitgestelde start annuleren. Gebruik een ander merk afwasmiddel. Dit duidt niet op een storing.

31Kunt u de oorzaak van een storing niet zelf opsporen enverhelpen, belt u dan de servicedienst. Houd merk,modelnummer (Mod.), productnummer (PNC) enfabrieksnummer (S.N.) van uw machine bij de hand; deservicedienst zal u erom vragen. U vindt de nummers op hettypeplaatje aan de kant van de deur.Om deze nummers snel bij de hand te hebben, raden wij aanze hieronder in te vullen.Mod. : . . . . . . . . . . . . . . . . . PNC : . . . . . . . . . . . . . . . . . S.N. :. . . . . . . . . . . . . . . . . . Service en onderdelenReparaties aan elektrische apparaten mogen alleen doorvakmensen worden uitgevoerd. Er mogen alleen originele onderdelen worden gebruikt.

Onvakkundige reparaties kunnen tot aanzienlijke risico’s voorde gebruiker leiden.RA08Rangschikking in de bovenste korf Rangschikking in de onderste korf Rangschikking in de bestekmandjeDe test volgens moet met een volledige standaard lading en het vergelijkingsprogramma worden uitgevoerd (zieEN 60704 "Programma-overzicht").Voor de test volgens moet het zoutreservoir van de waterontharder gevuld zijn met zout en het glansmiddelreservoirEN 50242 gevuld met glansmiddel en het vergelijkingsprogramma worden uitgevoerd (zie "Programma-overzicht").Toelichtingen voor testinstitutenLaadvermogen: 8 standaard couverts Glansmiddelreservoir : stand 4 (Type III) Dosering afwasmiddel: 5g + 20g (Type B)

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Electrolux ESI4110X stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden