Electrolux edi 96150 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Electrolux edi 96150 (92 pagina’s), behorend tot de categorie Wasdroger. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 15 mensen en kreeg gemiddeld 4.3 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Electrolux edi 96150 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/92
gebruiksaanwijzing
notice d’utilisation
Iron Aid
EDI 96150

Beoordeel deze handleiding

4.3/5 (7 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Electrolux
Categorie: Wasdroger
Model: edi 96150

Handleiding Electrolux edi 96150 – volledige tekst

electrolux 3Welkom in de wereld van Electrolux! Gefeliciteerd, u hebt gekozen voor een eersteklas product van Electrolux. U zult hier jarenlang plezier aan beleven. Het is de ambitie van Electrolux om het huis-houden voor u gemakkelijker te maken door middel van een breed assortiment kwaliteitsapparatuur. U vindt enkele voorbeelden hiervan op de voorzijde van deze gebruiksaanwijzing. Neem de tijd om deze gebruiksaanwijzing te bestu-deren zodat u kunt profiteren van de voordelen van uw nieuwe apparaat. Wij beloven u een superieure gebruikerser-varing en dus meer gemoedsrust. Veel succes!Vanzelfsprekend kunt u ook tijdens het gebruik van uw product op Electrolux rekenen. Daarom nodigen wij u van har-te uit u te registreren op onze internetsi-te www.mijnapparaten.nl.

4 electrolux InhoudVeiligheid 5Afvalverwerking 7Milieutips 8Beschrijving van het apparaat 9Bedieningspaneel 10Alvorens het apparaat voor het eerst in gebruik te nemen 12Wasgoed sorteren en voorbereiden 12Ingebruikname 13Iron AidTM - Steam-System 14Programmaoverzicht Iron AidTM 16Iron AidTM-programma starten 21Drogen 23Programmaoverzicht drogen 23Droogprogramma starten 27Reiniging en onderhoud 28Wat te doen als ... 36Technische gegevens 38Verbruikswaarden 38Veiligheidsaanwijzingen voor de installatie 39Transportbeveiliging verwijderen 40Elektrische aansluiting 40Extra leverbare accessoires 42Service 45In deze gebruiksaanwijzing worden de volgende symbolen gebruikt: 1Belangrijke informatie over uw persoonlijke veiligheid en informatie over het voorkomen van schade aan het apparaat.3Algemene informatie en tips2Milieu-informatie

veiligheid electrolux 5Let op: De Iron Aid-programma’s alleen gebruiken met gedestilleerd water. Leidingwater leidt tot schade aan het apparaat. VeiligheidAlvorens het apparaat voor het eerst in gebruik te nemen•Neem de “Instructie voor opstel-ling en aansluiting” in acht•Let op. Het apparaat mag slechts rechtopstaand worden vervoerd. • Voor de ingebruikname het apparaat op transportschade controleren. Een beschadigd apparaat in geen geval aansluiten. Neem in geval van scha-de contact op met uw leverancier. Doelmatig gebruik• Het apparaat is uitsluitend bestemd voor het drogen en ontkreuken van huishoudtextiel.

• Het apparaat is niet bedoeld voor gebruik door personen (inclusief kin-deren) met beperkte psychische, sensorische of mentale vaardighe-den of voor personen die te weinig ervaring of kennis van het apparaat hebben, met uitzondering dat deze personen worden begeleid en on-dersteund door een persoon die ver-antwoordelijk is voor hun veiligheid. • Het is niet toegestaan het apparaat om te bouwen of te veranderen• Het is niet toegestaan niet gewassen wasgoed te drogen met het droog-programma. • Wasgoed waarin olie zit of dat vol zit met vlekken, mag niet in dit apparaat worden gedroogd of gestreken. Brandgevaar. • Wasgoed dat in contact is gekomen met substanties zoals olie, aceton, alcohol, benzine, kerosine, vlekken-verwijderaars, terpentine, was of wasverwijderaars, moet voor het drogen of gladstrijken eerst handma-tig grondig met warm water en een reinigingsmiddel worden gewassen.

• Er mag geen wasgoed in het appa-raat worden geplaatst dat schuim-rubber (latexschuim) of rubberachtig materiaal bevat zoals douchemut-sen, waterafstotend textiel, textiel met rubbervoeringen en kledingstuk-ken of kussens met schuimrubber-vullingen. • Er mag geen zeer versleten wasgoed in het apparaat worden geplaatst. Brandgevaar. • Er mag geen wasgoed met losse vul-lingen (zoals kussens) in het appa-raat worden geplaatst. Brandgevaar.

• Starre delen zoals voetmatten kun-nen de luchtgaten afdekken. Brand-gevaar. Dergelijke delen mogen niet in het apparaat worden geplaatst. • Overschrijd niet de maximale vulhoe-veelheid. Brandgevaar. Maximale vulheidhoeveelheid is 6 kg. • Explosieve voorwerpen (zoals aan-stekers, spuitbussen, enz. ) mogen niet tussen het wasgoed in het appa-raat terechtkomen. Brand- respec-tievelijk explosiegevaar.

6 electrolux veiligheid• Bij het gebruik van droogreinigings-setjes: alleen producten gebruiken die door de fabrikant zijn goed ge-keurd. • Wasverzachters of vergelijkbare pro-ducten mogen alleen overeenkom-stig hetgeen in uw handleiding staat worden gebruikt. • Na ieder droog- of anti-kreukpro-gramma dient u het microfilter en de fijne zeef te reinigen. • Gebruik het apparaat niet als de zeef ontbreekt of beschadigd is. Brand-gevaar. • Vul het waterreservoir alleen met ge-destilleerd water. Gebruik geen lei-dingwater en geen toevoegingen. Het condensaat uit het condensatie-reservoir van dit apparaat kan ook worden gebruikt als het vooraf is ge-filterd (bijvoorbeeld door het koffiefil-ter). • Reinig regelmatig de warmtewisse-laar. • Bij was-/droogzuilen: Geen voorwer-pen op het apparaat plaatsen. Deze kunnen tijdens de werking eraf val-len.

• De afdekkap van de gloeilamp voor de trommelverlichting moet goed vastgeschroefd zijn. Veiligheid van kinderen• Verpakkingsonderdelen buiten het bereik van kinderen houden. Verstik-kingsgevaar. • Kinderen kunnen het gevaar dat met het omgaan met elektrische appara-tuur is verbonden, vaak niet inschat-ten. Laat kinderen niet zonder toezicht bij het apparaat. • Controleer of kinderen of huisdieren niet in de trommel van het apparaat kunnen klauteren. Levensgevaar. Houd de deur van het apparaat ge-sloten als het niet wordt gebruikt. Algemene veiligheid• Reparaties aan het apparaat mogen slechts door gekwalificeerde technici worden uitgevoerd. • De droger nooit in gebruik nemen als het aansluitsnoer is beschadigd of als het bedieningspaneel, het boven-blad of de sokkel dermate zijn be-schadigd dat de binnenkant van het apparaat vrij toegankelijk is.

• Een beschadigd aansluitsnoer moet door een gekwalificeerd technicus of door onze serviceafdeling worden vervangen. • Het apparaat voor reinigings- en on-derhoudswerkzaamheden uitscha-kelen.

Bovendien de stekker uit het stopcontact trekken of – bij een vas-te aansluiting – de beveiligingsscha-kelaar in de huisinstallatie uitschakelen of de zekering geheel uitdraaien. • Bij langere stilstand van het apparaat dit van het lichtnet scheiden. • De stekker nooit aan het snoer uit het stopcontact trekken, maar aan de stekker. • Van meerwegstekkers, koppeling van stekkers en verlengsnoeren mag geen gebruik worden gemaakt. Brandgevaar als gevolg van overver-hitting. • De in hoogte verstelbare voetjes mo-gen niet worden verwijderd. • Het apparaat niet met een water-straal afspuiten. Gevaar voor elektri-sche schok. • Leun nooit op de geopende deur. Het apparaat zou kunnen kantelen. • Na onderbreken van het droog- of Iron Aid-programma kunnen was-goed en trommel heet zijn. Gevaar voor verbranding. Voorzichtig bij het uitnemen van het wasgoed.

afvalverwerking electrolux 7• Voorzichtig bij het onderbreken van het Iron Aid-programma: Tijdens de stoomfase nooit de deur van het ap-paraat openen. Hete stoom kan ver-brandingen veroorzaken. De stoomfase wordt door animatie van het stoomsymbool in het display weergegeven.• Breek het programma nooit af voor het beëindigen van het droog- of anti-kreukprogramma, tenzij u al het wasgoed snel uit de trommel haalt en uitspreidt, zodat het wasgoed snel kan afkoelen.• De laatste fase van het droogpro-gramma is een afkoelfase, om het wasgoed te beschermen tegen be-schadiging door hoge temperaturen. • Voorzichtig – Hete oppervlakken:De achterkant van het aapparaat tij-dens de werking niet aanraken.AfvalverwerkingVerpakkingsmateriaalDe verpakkingsmaterialen zijn niet schadelijk voor het milieu en her-bruikbaar. De kunststoffen hebben de volgende aanduidingen, bijv. >PEPS

8 electrolux milieutipsMilieutips• In de droger wordt het wasgoed wol-lig en zacht. Wasverzachter is daar-om bij het wassen niet nodig.• Gefilterd condenswater kan voor Iron Aid-programma’s worden gebruikt.• Het zuinigst werkt het apparaat bij uitvoering van de droogprogramma’s als u:– het wasgoed voor het drogen goed centrifugeert. Voorbeeld: Verbruiksgegevens – afhankelijk van het centrifugetoerental – voor 6kg wasgoed, gedroogd op pro-gramma COTTON CUPBOARD.– de ventilatieopeningen in de sokkel van het apparaat altijd vrij houdt;– de in het programmaoverzicht ver-melde vulgewichten benut;– op een goede ventilatie van de ruimte let;– het microfijnfilter en de fijne zeef na elk droog- of Iron Aid-programma reinigt;Centrifugeren DroogprocesOmwentelingen per minuutRestvocht Energiein kWhin liters in %800 4,2 70 4,01000 3,6 60 3,71200 3,2 53 3,31400 3,0 50 3,11800 2,5 42 2,6

beschrijving van het apparaat electrolux 9Beschrijving van het apparaatLade metopvangreservoirSchroefvoetjes(in hoogte verstel-baar)Vuldeur (Aanslag verwisselbaar)BedieningspaneelAfvoerslang voor watertankStoomsproeierTypeplaatjeMicrofijnfilter (Pluizenzeef)Fijne zeef (Pluizenzeef)Lamp voor binnenverlichtingGrove zeef (Pluizenzeef)Opvulsteunen voorwatertankToets voor het ope-nen van de sokkel-klepVentilatie-openingenCondensorSokkel-klep

bedieningspaneel electrolux 11Overzicht van de functies Iron AidTM Steam-SystemDit apparaat kan als droger gebruikt worden maar ook als verzorgingsappa-raat (Iron Aid) voor behandeling van kle-ding met stoom. In de functie van droger zijn er 9 pro-gramma’s beschikbaar.In de functie van stoomapparaat zijn er 4 programma’s beschikbaar voor het ontkreuken en voor het verwijderen van luchtjes uit nat en droog wasgoed als-mede het REFRESH-programma voor het ontkreuken en het verwijderen van luchtjes uit droge bovenkleding. De kleding wordt zacht en glad en vergt dus aanzienlijk minder strijkwerk.

Bij nat wasgoed wordt voor het begin van het Iron Aid-programma automatisch een droogprogramma uitgevoerd.Uitzondering: Het REFRESH-pro-gramma mag alleen gebruikt worden voor droog wasgoed.Programma’sWasgoedEigenschapStrijkhulpgewassen kledingOntkreuken gedragen kledingVerwijde-ring vanluchtjesgedragen kledingDROOGCotton EXTRA natCotton CUPBOARD natCotton DAMP natSynthetics EXTRA natSynthetics CUPBOARD natSynthetics DAMP nat WOOL nat SILK nat TIME nat IRON AID COTTON nat/droog X X X SYNTHETICS nat/droog X X X COTTON nat/droog X X X SYNTHETICS nat/droog X X XREFRESH droog X X

12 electrolux alvorens het apparaat voor het eerst in gebruik te nemenAlvorens het apparaat voor het eerst in gebruik te nemenOm eventueel bij de fabricage achterge-bleven resten te verwijderen, dient de trommel van het apparaat met een vochtige doek te worden afgenomen of dient er een kort droogprogramma (pro-gramma TIME, 30 min.) te worden uitgevoerd met vochtige doeken in de trommel. 1. Programmakiezer op TIME draaien.2. Toets TIME net zo vaak indrukken tot 0.30 in het display verschijnt.3. Toets START/PAUZE indrukken.Wasgoed sorteren en voorbereidenWasgoed sorteren algemeen• Op soort weefsel sorteren:– Katoen/linnen voor programma’s van de programmagroep COTTON.– Mengvezels en synthetische ve-zels voor programma’s van de pro-grammagroep SYNTHETICS.• Op behandelingsetiket sorteren.

De behandelingsetiketten betekenen:Let op: doe in het apparaat geen natte was die volgens het wasvoor-schrift niet geschikt is voor drogen in een wasdroger!Al het natte wasgoed, dat geschikt is voor drogen in een wasdroger, kan met dit apparaat behandeld worden.• Nieuw, gekleurd textiel niet samen met licht wasgoed drogen. Textiel kan kleur afgeven.• Tricotwasgoed em machinaal ge-breide stoffen niet met het program-ma EXTRA drogen. Krimpgevaar!• Wollen en wolachtige materialen kunnen met het programma WOOL worden gedroogd. Voor het drogen de wollen kledingstukken zo goed mogelijk centrifugeren (max 1200 toeren/min.). Alleen wollen kle-dingstukken samen drogen die qua materiaal, kleur en gewicht gelijk of vergelijkbaar zijn.

ingebruikname electrolux 13worden behandeld:gebreide wol, leer, kledingstukken met grote metalen, houten of kunst-stof onderdelen, kledingstukken met roestige metalen delen, wax- en olie-jassen of -mantels.• Voor het ontkreuken of opfrissen met de Iron Aid-programma’s het was-goed op maat, gewicht, materiaal en kleur sorteren:Alleen kleding samen ontkreuken die qua maat, gewicht, materiaal en kleur vergelijkbaar zijn.• Nieuw, gekleurd textiel niet samen met licht wasgoed ontkreuken. Tex-tiel kan kleur afgeven (kleurechtheid onder invloed van vocht op onopval-lende plaats uitproberen).• Geen droogreinigingssets (dry cleaning sets, bijv. dryel) samen met de Iron Aid-programma’s gebruiken.Wasgoed voorbereiden alge-meen• Om kluwens wasgoed te voorko-men: ritssluitingen dichtdoen, over-trekken dichtknopen, losse banden (bijv. van schorten) samenbinden.• Zakken legen.

Metalen delen (paper-clips, veiligheidsspelden, enz.) ver-wijderen.• Dubbelgevoerd wasgoed binnenste-buiten keren (bijv. bij een met katoen gevoerde parka, de katoenen laag aan de buitenkant). Dit wasgoed droogt dan beter. Bijzonderheden Iron Aid• Vuil vóór de behandeling met de Iron Aid-programma’s door wassen of gedeeltelijke vlekkenbehandeling verwijderen. IngebruiknameApparaat inschakelen/verlichting inschakelenProgrammakiezer op een willekeurig programma zetten. Het apparaat is in-geschakeld. Bij een geopende vuldeur is de trommel verlicht.Vuldeur openen/wasgoed in de machine doen1. Vuldeur openen: Druk hiervoor krachtig tegen de vul-deur (drukpunt )2. Doe het wasgoed losjes in de machi-ne.Let op! Zorg ervoor dat er geen was-goed klem komt te zitten tussen de deur en de rubberen afdichting. 3. Druk de vuldeur goed dicht. De slui-ting moet hierbij hoorbaar vastklik-ken.

14 electrolux iron aidTM - steam-systemIron AidTM - Steam-SystemWatertank vullenVoordat u voor het eerst een Iron Aid-programma gaat gebruiken moet eerst de watertank gevuld worden. Gebruik daarvoor het bijgeleverde gedestilleerde water, als er nog geen condenswater van eerdere droogprogramma’s be-schikbaar is (zie hoofdstuk “Reiniging en onderhoud, opvangreservoir legen”).Als na selectie van een Iron Aid-pro-gramma de watertankindicatie in het display oplicht, moet de watertank wor-den gevuld met gedestilleerd water, an-ders kan er geen Iron Aid-programma worden gestart. Let op! De watertank alleen vullen met gedestilleerd of gedeminerali-seerd water. Geen leidingwater en geen additieven gebruiken! Ook het condenswater uit het opvangreser-voir kan worden gebruikt, mits het eerst wordt gefilterd (gebruik hier-voor de meegeleverde kan met fil-terinzet (zie afbeelding hiernaast). 1.

iron aidTM - steam-system electrolux 152. Gedestilleerd water met meegelever-de kan tot de markering MAX in het reservoir vullen. 3. Vulopening en lade met opvangre-servoir weer naar binnen schuiven.In droge toestand mogen alle weef-sels die in het hoofdstuk "Wasgoed sorteren en voorbereiden” niet wer-den uitgesloten, met het Iron Aid Steam System behandeld worden. Nat textiel mag alleen behandeld worden als het voorzien is van een symbool voor droogprogramma’s

16 electrolux programmaoverzicht iron aidtmProgrammaoverzicht Iron AidTM Alle gegevens voor gebruik zijn slechts oriënterend bedoeld. Bij het ontkreuken kunnen afhankelijk van het geselecteerde programma en met name afhankelijk van de appa-ratuur of materiaaleigenschappen van het textiel de resulaten uiteenlo-pen. Door toepassing van verschil-lende programma’s en stoomhoeveelheden kan het resul-taat eventueel worden verbeterd. Sommige kledingstukken met meer dan 20% aan synthetische bestand-delen, maar die op een bepaalde manier zijn behandeld, kunnen zich bijvoorbeeld in een Iron Aid-pro-gramma eerder als katoen gedra-gen. Door te kiezen voor een Iron Aid-programma voor katoen zijn dan betere resultaten bij het ont-kreuken te behalen.

Gezien het grote aantal verschillen-de textielkwaliteiten en eigenschap-pen, die bij de fabricage met de meest uiteenlopende mechanische en chemische processen tot stand komen, adviseren wij u, het eerste Iron Aid-programma in het begin uit te voeren op lage stoomgraden en met een klein aantal, zo mogelijk soortgelijke kledingstukken. Later dienen de omstandigheden bij de Iron Aid-programma’s voorzichtig gevarieerd te worden, om goede er-varingswaarden met de beladings-hoeveelheden en de textielkwaliteiten en de bijbehoren-de meest geschikte stoomdoserin-gen en Iron Aid-programma’s te verkrijgen. Raadpleeg ook de bij het apparaat ge-voegde bijlage "Textielonderhoudsgids”. Programma’smax. vulgewicht *(droog gewicht)Extra-functiesGebruik/EigenschappenLOADBUZZER COTTON 1,0kg • • Voor 1 - 5 katoenen overhemden. Min. 80% natuurlijke vezels (katoen, linnen, enz. ).

programmaoverzicht iron aidtm electrolux 17Alle gegevens over de keuze van de stoomdosering (LOAD) en de bijbe-horende vulgewichten zijn slechts oriënterend bedoeld. De resultaten kunnen in sommige gevallen door grotere stoomhoeveelheden of klei-nere vulgewichten worden verbe-terd.Het programma REFRESH is een zacht Iron Aid-programma voor niet wasbare kledingstukken. Soms kan het gebeuren dat de kleding uit model kan raken. Door de kleding achteraf te strijken, kunt u weer model in de kleding aanbrengen. *exacte tijdsduur van programma’s ver-schijnt na afloop van de nat/droog her-kenning in het display (ca.

18 electrolux programmaoverzicht iron aidtmProgramma kiezenHet gewenste Iron Aid-programma met de programmakiezer instellen. In het Display verschijnt de verwachte programmaduur zonder droogproces (in minuten). Hoeveelheid stoom (LOAD) kiezenOm de beste resultaten te kunnen behalen zijn voor verschillende vul-gewichten aan kleding bijbehoren-de verschillende hoeveelheden stoom nodig. Met de toets LOAD kan de noodza-kelijke MIN, MED of MAX hoeveel-heid stoom worden ingesteld.Met uitzondering van het programma REFRESH vindt in alle Iron Aid-pro-gramma’s een restvochtherkenning van de kledingstukken plaats. Bij vochtige was wordt eventueel een droogpro-gramma voorgeschakeld. In de tabel hieronder zijn voor het geko-zen vulgewicht geschikte stoomdose-ringen in LOAD aangegeven.1. De toets LOAD zo vaak indrukken tot de gewenste stoomdosering MIN, MED of MAX in het display wordt weergegeven.

Wordt na de selectie van een Iron Aid-programma de toets LOAD niet inge-drukt, dan is automatisch de middelste stoomdosering MED ingesteld. Na se-lectie van het programma REFRESH is automatisch MIN ingesteld.

programmaoverzicht iron aidtm electrolux 19Let op! Selecteer in geval van twijfel eerst een lagere stoomdosering, totdat u voldoende ervaring hebt opgedaan met belading, soort textiel en de dien-overeenkomstige optimale stoomdose-ring.Bij een te hoge stoomdosering kan vor-mverlies optreden, bij een te lage dose-ring kunnen er eventueel vouwen in de kleding blijven.Extra functies kiezenDe extra functies BUZZER, STARTTIJD-KEUZE en KINDERBEVEILIGING staan ter beschikking van het Iron Aid-pro-gramma. BUZZERBij aflevering is de functie BUZZER ge-activeerd: Na afloop van het Iron Aid-programma klinkt met tussenpozen een akoestisch signaal.Bovendien klinkt er bij het indrukken van elke toets en elke programmawijziging met de programmakiezer een akoes-tisch signaal. Met de toets BUZZER kan de functie worden gedeactiveerd of weer geacti-veerd.

20 electrolux programmaoverzicht iron aidtmStarttijdkeuzeMet de toets DELAY kunt u de start van een programma met min. 30 mi-nuten (30') tot max. 20 uur (20H) uit-stellen. 1. Programma en extra functies kiezen. 2. De toets DELAY zo vaak indrukken tot het gewenste startuitstel in het display verschijnt, bijv. 12H, als het programma over 12 uur moet star-ten. Wordt 20H aagegeven en drukt u nogmaals, dan is de starttijdkeuze weer opgeheven. In het display ver-schijnt 0' en aansluitend de looptijd van het ingestelde programma.3. Om de starttijdkeuze te activeren, op de toets START/PAUZE drukken. De resterende tijd tot de start van het programma wordt doorlopend aan-gegeven (bijv. 15H, 14H, 13H, ...

30'enz.).Kinderbeveiliging (De kinderbeveiliging kan worden inge-steld om onverwachts starten van een programma of een onverwachte wijzi-ging tijdens een lopend programma te voorkomen.De kinderbeveiliging blokkeert alle toet-sen en de programmakiezer.Door de toetsen BUZZER en TIME ge-durende ongeveer 5 seconden gelijktij-dig in te drukken wordt de kinderbeveiliging geactiveerd of gede-activeerd:– vóór de start van het programma: Het apparaat kan niet worden ge-bruikt– na de start van het programma: het lopende programma kan niet wor-den gewijzigdBij geactiveerde kinderbeveiliging ver-schijnt in het display het symbool (.Als het programma klaar is, wordt de kinderbeveiliging niet gedeactiveerd.Om een nieuw programma te kunnen in-stellen, moet eerst de kinderbeveiliging worden uitgeschakeld.

iron aidtm-programma starten electrolux 21Iron AidTM-programma star-tenToets START/PAUZE indrukken. Het programma begint. In het display verschijnt eerst de indica-tie voor de droogfase. Daarna wordt de tijdsduur van het pro-gramma voor het ingestelde Iron Aid-programma zonder de extra droogfase weergegeven. Bij vochtig wasgoed geeft het apparaat de juiste tijdsduur aan voor het Iron Aid-programma inclusief het enkele minuten daarna volgende vooraf ingestelde droogprogramma. Zodra de juiste droogtegraad is bereikt, begint automatisch het Iron Aid-pro-gramma. In het display geeft de stoom-indicatie de voortgang van het Iron Aid-programma weer. De afzonderlijke stoomfasen worden door animatiestoomwolkjes weerge-geven.

Let op: Gedurende de stoomfasen tijdens het Iron Aid-programma en tijdens de anti-kreukfase (die aan-gegeven worden door de anima-tiestoomwolkjes in het display) mag de vuldeur niet worden geopend. Verbrandingsgevaar. Als bij selectie van een Iron Aid-pro-gramma de watertankindicatie op-licht, kan het programma niet worden gestart. Eerst de watertank vullen (zie hoofdstuk “Reiniging en onderhoud, watertank vullen”). Lawaai tijdens het Iron Aid- of droogpro-gramma is normaal, als er wasgoed met harde onderdelen, bijvoorbeeld metalen knopen, in de trommel gestopt zijn. Programma wijzigenOm een abusievelijk gekozen program-ma na de start van het programma te wijzigen, de programmakiezer eerst op OUIT draaien en vervolgens het pro-gramma opnieuw instellen (bij geacti-veerde kinderbeveiliging niet mogelijk). Een directe verandering van het programma na de programmastart is niet meer mogelijk.

Als toch wordt geprobeerd het programma met de programmakiezer of met een extra functietoets (met uitzondering van de BUZZER-toets) te wijzigen, knip-pert de START/PAUZE-toets en ver-schijnt Err in het multidisplay. Het programma wordt daardoor echter niet beïnvloed. Wasgoed toevoegen of voortijdig uitnemen1. Vuldeur openen. Waarschuwing.

22 electrolux iron aidtm-programma startenIron AidTM-programma klaar/wasgoed uitnemenNa afloop van de Iron Aid-fase gaat 0.00 en de indicatie ANTI-KREUK op het display branden. Als BUZZER geac-tiveerd is klinkt met regelmatige tussen-pozen een akoestisch signaal.De Iron Aid-programma’s worden automatisch gevolgd door een anti-kreukfase van ca. 90 minuten on-derbroken door kortstondige stoomfasen. Tijdens de anti-kreukfase draait de trommel. Op deze manier blijft het was-goed los en kreukvrij. Het wasgoed kan tijdens de anti-kreukfase te allen tijde worden uitgenomen, maar niet tijdens de stoomfasen (let op stoomanimatie in display!). Het wasgoed dient zo snel mogelijk uit de trommel gehaald te wor-den.1. Vuldeur openen en het wasgoed uit de trommel nemen.2.

Voor het wasgoed uit het apparaat wordt genomen, moeten de pluizen uit het microfijnfilter worden verwij-derd, dit gaat het best met een voch-tige hand (zie hoofdstuk “Reiniging en onderhoud”).3. Wasgoed één voor één uit de trom-mel halen. Om het resultaat van de Iron Aid-be-handeling te bewaren, moet de kle-ding tijdens de anti-kreukfase snel stuk voor stuk uit de trommel ge-haald te worden en direct op een kleerhanger gehangen te worden om te drogen (minstens 5-15 min., afhankelijk van materiaal en de ge-kozen hoeveelheid stoom). De kno-pen daarbij sluiten en de kleding in vorm trekken, met name bij boorden en naden. 4. Programmakiezer op OUIT draaien.Belangrijk! Na elk droogproces– het microfijnfilter en de fijne zeef rei-nigen, – het opvangreservoir legen (zie hoofdstuk “Reiniging en onder-houd”).5. Vuldeur sluiten.

drogen electrolux 23DrogenProgrammaoverzicht drogenProgramma’smax. vulgewicht(droog gewicht)ExtrafunctiesGebruik/EigenschappenOnder-houds-symbolenBUZZERDELICATEDRYNESS COTTON EXTRA 6kg • • • Grondig drogen van dik textiel, bijv. badstof of badjassen.m n CUPBOARD 6kg • • •Grondig drogen van textiel van ge-lijkmatige dikte, bijv. badstof, tricot-wasgoed, badstofhanddoeken.m n DAMP 6kg • • •Voor katoenen of linnen wasgoed van een normale dikte, bijv. bedden-goed, tafelkleden.m nSYNTHETICS EXTRA 3kg • • •Grondig drogen van dik textiel of tex-tiel bestaande uit meerdere lagen, bijv. truien, beddengoed, tafelkleden.m l1) n1) Op toets DELICATE drukken! CUPBOARD 3kg • • •Voor dun textiel dat niet wordt ge-streken, bijv. strijkvrije overhemden, tafelkleden, babykleding, sokken, lingerie.m l1)n DAMP 3kg • • •Voor dun textiel dat nog wordt ge-streken, bijv.

tricotwasgoed, over-hemden.m l1)n TIME 1kg • •Voor het nadrogen van enkele stuk-ken wasgoed of voor kleine hoe-veelheden onder de 1kg. Programmaduur in te stellen van 10 min. tot 3 uur in stappen van 10 mi-nuten.m ln SPECIAL SILK 1kg • •Speciaal programma voor het dro-gen van zijde bij behoedzame trom-melbeweging. WOOL 1kg • •Speciaal programma om wollen kle-ding bij geringe trommelbeweging te drogen. (Zie ook hoofdstuk. “Wasgoed sorteren en voorberei-den”!) Advies: Kleding na het dro-gen meteen uit de droger halen, er is geen aansluitende anti-kreukfase.

24 electrolux programmaoverzicht drogenProgramma kiezenGewenste droogprogramma met de programmakiezer instellen. In het multidisplay verschijnt de ver-wachte programmaduur (in minuten). Extra functies kiezenDe extra functies DRYNESS, DELICATE, BUZZER en TIME (indien een TIME-programma is geselecteerd) staan ter beschikking. Afhankelijk van het gese-lecteerde programma verschijnen de symbolen van de ter beschikking staan-de functies in het display. DRYNESSAls het wasgoed na een standaard droogprogramma nog te vochtig uit de machine komt, kan met de extra functie DRYNESS de droogtegraad enigszins verhoogd worden. Van MIN tot MAX wordt het wasgoed droger. 1. De toets DRYNESS zo vaak indruk-ken tot de gewenste droogtegraad MIN, MED of MAX in het display wordt weergegeven.

Als er een an-der programma is ingesteld, knippert de indicatie AUTO in het display.Als wol of zijde na afloop van het pro-gramma WOOL of SILK nog te vochtig uit de machine komt, kan het wasgoed door het programma nog-maals te starten met extra ingestelde DRYNESS-functie en de droogtegraden MIN, MED of MAX nogmaals worden nagedroogd. Bij drogen van relatief droog wasgoed wordt de aan het begin weergegeven programmaduur na enige tijd gecorrigeerd.

programmaoverzicht drogen electrolux 25Voorzichtig! Let er op dat bij de extra ingestelde DRYNESS-functie uw wollen of zijden wasgoed niet te droog wordt!DELICATEVoor bijzonder behoedzaam drogen van tere weefsels met het behandelingseti-ket l en voor temperatuurgevoelig tex-tiel (bijv. acryl, viscose). Het programma wordt met gereduceerd verwarmings-vermogen uitgevoerd. DELICATE is alleen zinvol bij een vulge-wicht tot 3kg!1. Op toets DELICATE drukken! Het symbool DELICATE verschijnt in het display. BUZZERBij aflevering is de functie BUZZER ge-activeerd: Na afloop van het droog-programma klinkt met tussenpozen een akoestisch signaal.Bovendien klinkt er bij het indrukken van elke toets en elke programmawijziging met de programmakiezer een akoes-tisch signaal. Met de toets BUZZER kan de functie BUZZER worden gedeactiveerd of weer geactiveerd.

26 electrolux programmaoverzicht drogenTIMEVoor de selectie van de programmaduur na instelling van het programma TIME. Er kan gekozen worden voor een programmaduur van 10 min. tot 3 uur in stappen van 10 minuten. 1. Programmakiezer op programma TIME zetten. In het display ver-schijnt 0.10 (komt overeen met pro-gramma AFKOELEN). 2. Toets TIME net zo vaak indrukken tot de gewenste programmaduur in het display wordt weergegeven, bijv. 00.20 voor een programmaduur van 20 minuten.Als er geen programmaduur wordt inge-voerd, is automatisch een programma-duur van 10 min. ingesteld.Voor het instellen van de starttijdkeuze en de kinderbeveiliging zie hoofdstuk “Iron Aid, starttijdkeuze instellen” resp. “Kinderbeveiliging instellen”.

droogprogramma starten electrolux 27Droogprogramma startenToets START/PAUZE indrukken. Het programma begint. De indicatie programmaverloop geeft de voortgang van het droogproces weer. In het display lichten achtereenvolgens de symbolen voor DROGEN en AFKOELEN op, het aantal druppels in de droogtegraadindicatie wordt met het vorderen van het droogproces steeds kleiner. Programma wijzigenOm een abusievelijk gekozen program-ma na de start van het programma te wijzigen, de programmakiezer eerst op OUIT draaien en vervolgens het pro-gramma opnieuw instellen (bij geacti-veerde kinderbeveiliging niet mogelijk). Een directe verandering van het programma na de programmastart is niet meer mogelijk.

Als toch wordt geprobeerd het programma met de programmakiezer of met een extra functietoets (met uitzondering van de BUZZER-toets) te wijzigen, knip-pert de START/PAUZE-toets en ver-schijnt Err in het display. Het programma wordt daardoor echter niet beïnvloed. Wasgoed toevoegen of voortijdig uitnemen1. Vuldeur openen. Waarschuwing. Wasgoed en trommel kunnen heet zijn. Verbrandings-gevaar. 2. Wasgoed toevoegen of uitnemen. 3. Vuldeur goed dichtdrukken. De slui-ting moet hoorbaar vastklikken. 4. Druk op toets START/PAUZE om het droogproces voort te zetten. Droogprogramma klaar/wasgoed uitnemenNa afloop van het droogprogramma licht de indicatie ANTI-KREUK op in het display. Als BUZZER geactiveerd is klinkt met regelmatige tussenpozen een akoestisch signaal. Het droogproces wordt automa-tisch gevolgd door een anti-kreuk-fase van ca. 30-minuten.

Tijdens de anti-kreukfase draait de trommel met tussenpozen. Op deze manier blijft het wasgoed los en kreuk-vrij. Het wasgoed kan tijdens de anti-kreukfase te allen tijde worden uitgeno-men. (Om kreukvorming te voorkomen moet het wasgoed uiterlijk tegen het einde van de anti-kreukfase uit de ma-chine worden gehaald. ) 1. Vuldeur openen2.

Voor het wasgoed uit het apparaat wordt genomen, moeten de pluizen uit het microfijnfilter worden verwij-derd, dit gaat het best met een voch-tige hand (zie hoofdstuk “Reiniging en onderhoud”). 3. Wasgoed uitnemen. 4. Programmakiezer op OUIT draaien. Belangrijk. Na elk droogproces– het microfijnfilter en de fijne zeef rei-nigen, – het opvangreservoir legen (zie hoofdstuk “Reiniging en onder-houd”). 5. Vuldeur sluiten.

28 electrolux reiniging en onderhoudReiniging en onderhoudPluizenzeven reinigenOm een vlekkeloze werking van het ap-paraat te kunnen waarborgen, moeten de pluizenzeven in de deur en voor de trommel na elk Iron Aid- of droogpro-gramma worden gereinigd.Let op! Het apparaat nooit gebrui-ken zonder pluizenzeven of met be-schadigde of verstopte pluizenzeven.1. Vuldeur openen2. De pluizenzeef onder in de vulope-ning met een vochtige hand reinigen. 3. Pluizenzeef in de deur aan hand-greep naar boven uitnemen. 4. Pluizen van de pluizenzeef verwijde-ren, dit gaat het beste met een voch-tige hand.5. Pluizenzeef terugplaatsen.

reiniging en onderhoud electrolux 29Omgeving zeef reinigenDe omgeving van de zeef hoeft niet na elk droogproces gereinigd te worden, maar moet wel regelmatig gecontroleerd en, indien nodig, ge-reinigd worden. De volgende handelingen moeten wor-den uitgevoerd, als de omgeving van het filter gereinigd moet worden:1. Pluizenzeef verwijderen (zie hoofd-stuk “Pluizenzeven reinigen”).2. Alle pluizen in de buurt van de zeef verwijderen, bij voorkeur met de stof-zuiger.3. Pluizenzeef terugplaatsen.Deurrubber reinigenHet deurrubber meteen na het Iron Aid- of droogprogramma met een vochtige doek afnemen. Opvangreservoir legenNa ieder droogproces het opvangreser-voir legen. Bij een vol opvangreservoir wordt een lopend programma automatisch onder-broken en licht de indicatie RESERVOIR op. Om het programma te kunnen voortzetten, dient eerst het opvangre-servoir te worden geleegd.

30 electrolux reiniging en onderhoudWaarschuwing! Het condenswater is niet drinkbaar en niet geschikt voor het bereiden van levensmidde-len.1. Lade met opvangreservoir in zijn geheel uitnemen (1) en de af-voertuit van het opvangreservoir tot de aanslag omhoogtrekken (2). 2. Condenswater in een gootsteen o.i.d. leeggieten. 3. De afvoertuit inschuiven en het op-vangreservoir terugplaatsen.Als het programma als gevolg van een vol opvangreservoir is onderbroken:druk op toets START/PAUZE drukken om het droogproces voort te zetten.Het opvangreservoir kan ca. 4 liter condenswater bevatten, voldoende voor ca. 6kg wasgoed, dat eerder op 1000 toeren/minuut is gecentri-fugeerd.4. Het condenswater kan als gedestil-leerd water worden gebruikt, bijv. voor een stoomstrijkijzer en voor Iron Aid-programma’s. Het condenswa-ter echter eerst filteren om bezinksel en kleine pluizen te verwijderen.

reiniging en onderhoud electrolux 31Watertank vullenVoordat u voor het eerst een Iron Aid-programma gaat gebruiken moet de watertank gevuld worden. Gebruik daarvoor het bijgeleverde gedestilleerde water, als er nog geen condenswater van eerdere droogprogramma’s be-schikbaar is (zie hoofdstuk “Reiniging en onderhoud, condensopvangreservoir leegmaken”).Als na selectie van een Iron Aid-pro-gramma de watertankindicatie in het display oplicht, moet de watertank wor-den gevuld met gedestilleerd water, an-ders kan er geen Iron Aid-programma worden gestart. Let op! De watertank alleen vullen met gedestilleerd of gedeminerali-seerd water. Geen leidingwater en geen additieven gebruiken! Ook het condenswater uit het opvangreser-voir kan worden gebruikt, mits het eerst wordt gefilterd. 1. Lade met opvangreservoir iets uittrekken (1), dan vulopening van watertank naar voren trekken (2).

32 electrolux reiniging en onderhoud2. Gedestilleerd water met meegelever-de kan tot de markering MAX in het reservoir vullen. 3. Vulopening en lade met opvangre-servoir weer naar binnen schuiven.De watertank bevat ca. 1,3 liter wa-ter, voldoende voor ongeveer 4-10 Iron Aid-programma’s met stomen van kledingstukken, afhankelijk van de gekozen stoomhoeveelheid, het programma en bijbehorende stoomfasen tijdens de anti-kreukfa-se. Aan de hand van de vulstandindicatie in het kijkglas kan de watervoorraad te allen tijde gemakkelijk worden gecontro-leerd. De maximale vulstand is gekenmerkt door een markering MAX.Een overloopbeveiliging voorkomt dat het reservoir met te veel water wordt ge-vuld.De watertankindicatie in het display licht op zodra de vulhoeveelheid in de tank aan het begin van het programma onder ca.

500 ml ligt (komt overeen met de maximaal benodigde hoeveelheid water voor het meest intensieve Iron Aid-pro-gramma inclusief anti-kreukfase). On-derbreking van een Iron Aid-programma vanwege een lege watertank is daarmee uitgesloten.

reiniging en onderhoud electrolux 33Legen van de watertank bij langere gebruikspauzesAls gedurende een periode van meer dan drie weken geen Iron Aid-program-ma’s worden uitgevoerd, moet de tank worden geleegd en zodra nodig weer met vers gedestilleerd water worden ge-vuld.1. Sokkelklep voor de condensor ope-nen (zie hoofdstuk. “Condensor rei-nigen”) en opvangbak voor apparaat plaatsen.2. Afvoerslang onder de condensor naar voren trekken (1). 3. Het stopje uit de slang trekken (2) en het water in de opvangbak laten lo-pen.4. Vervolgens de slang weer sluiten en op zijn plaats schuiven.5. Sokkelklep sluiten.

34 electrolux reiniging en onderhoudCondensor reinigenAls de indicatie CONDENSOR brandt, moet de condensor worden gereinigd.Let op! Werking met een verstopte condensor kan schade toebrengen aan het apparaat. Bovendien ver-hoogt dit het energieverbruik.1. Vuldeur openen.2. Sokkelklep openen: daartoe ont-grendelingsknop aan de onderkant van de vulopening indrukken en de sokkelklep naar links openklappen. 3. De binnenkant van de klep en de ruimte vóór de condensor van plui-zen ontdoen. Het deurrubber met een vochtige doek afnemen. 4. De beide borgplaatjes naar binnen draaien. 5. Condensor aan de handgreep uit de sokkel trekken en horizontaal ver-plaatsen, om te voorkomen dat rest-water naar buiten loopt. 6. Om de condensor te legen deze ver-ticaal boven de gootsteen houden.

reiniging en onderhoud electrolux 35Let op! Voor het reinigen geen scherpe voorwerpen gebruiken. De condensor kan daardoor bescha-digd raken.7. Condensor reinigen. Bij voorkeur een handborstel gebrui-ken of met een handdouche krachtig afspoelen. 8. De condensor terugplaatsen en ver-grendelen (de beide borgplaatjes naar buiten draaien tot ze vastklik-ken).9. Sokkelklep sluiten.Het apparaat draait niet zolang als de indicatie CONDENSOR brandt.Let op! Het apparaat nooit zonder condensor in werking stellen.Trommel reinigenLet op! Trommel niet met schuur-middelen of staalwol reinigen.Kalk in het water of wasverzor-gingsmiddelen kunnen een nauwe-lijks zichtbare aanslag aan de binnenkant van de trommel vormen. De droogheidsgraad van het was-goed kan dan niet meer betrouw-baar worden vastgesteld.

Het wasgoed komt vochtiger uit de dro-ger dan u verwacht.De binnenkant van de trommel en de trommelribben met een huishoud-schoonmaakmiddel (bijv. schoon-maakazijn) vochtig afnemen.Bedieningspaneel en ommante-ling reinigenLet op! Geen meubelonderhoudsmid-delen of agressieve reinigingsmiddelen voor de reiniging van het apparaat ge-bruiken.Bedieningspaneel en ommanteling met een vochtige doek afnemen.Lamp voor binnenverlichting ver-vangenLet op: Het vervangen van de lamp voor de binnenverlichting dient te wor-den uitgevoerd door onze serviceafde-ling.

36 electrolux wat te doen als ...Wat te doen als ...Kleine storingen zelf oplossenAls tijdens het gebruik een foutcode (E en een cijfer of letter) in het multidisplay wordt weergegeven: het apparaat uit- en weer inschakelen. Het programma opnieuw instellen. Toets START/PAUZE indrukken. Als de storing opnieuw wordt weerge-geven, neem dan contact op met de service-afdeling en noem de foutcode.Storing Mogelijke oorzaak OplossingApparaat werkt niet.De stekker zit niet in het stop-contact of de zekering is niet in orde.De stekker in het stopcontact ste-ken. De zekering in de zekering-kast (huisinstallatie) controleren.Vuldeur is open. Vuldeur sluiten.Toets START/PAUZE inge-drukt?Toets START/PAUZE opnieuw in-drukken.De trommelverlichting werkt niet.Programmakiezer op stand OUIT.Programmakiezer op een willekeu-rig programma zetten.Gloeilamp is defect.

COTTON).Textielsamenstelling in acht ne-men.Te geringe hoeveelheid stoom LOAD ingesteld.Grotere hoeveelheid stoom LOAD instellen.Te veel of te verschillende kle-dingstukken in de machine.Minder of vergelijkbare kleding-stukken in de machine doen.Kleding pas na afloop van de anti-kreukfase uitgenomen.Kleding zo snel mogelijk na het be-gin van de anti-kreukfase snel stuk voor stuk uitnemen.Kledingstukken niet op kleer-hangers gehangen en/of niet in vorm getrokken.Kledingstukken op kleerhangers hangen, knopen sluiten en kleding in vorm trekken.Meerlagige kledingstukken ra-ken makkelijk uit hun vorm.Meerlagige kledingstukken door nastrijken in vorm brengen.Na een Iron Aid-program-ma heeft de kleding geen strijkvouwen meer. Kleding wordt in het Iron Aid-programma ontkreukt.Strijkvouwen na het Iron Aid-pro-gramma weer instrijken.

wat te doen als. electrolux 37Droogresultaat voldoet niet. Verkeerd programma gekozen. Bij het volgende droogproces een ander programma kiezen (zie hoofdstuk “Programmaoverzicht”). Pluizenzeven verstopt. Pluizenzeven reinigen. Condensor verstopt. Condensor reinigen. Onjuist vulgewicht. Geadviseerd vulgewicht aanhouden. Ventilatieopeningen in de sok-kel afgedekt. Ventilatieopeningen in de sokkel vrijmaken. Aanslag aan de binnenkant van de trommel of op de trommel-ribben. Binnenkant van de trommel en trommelribben reinigen. Aanpassing met de extra functie DRYNESS uitvoeren (zie hoofd-stuk “Drogen, extra functies kiezen”). Als op een toets wordt gedrukt, verschijnt Err in het multidisplay. Bescherming van het wasgoed. Als het programma eenmaal is gestart, kan de extra functie niet meer worden ingesteld. Programmakiezer op OUIT zet-ten. Het programma opnieuw in-stellen.

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Electrolux edi 96150 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden