Einhell TE-AG 230/2000 Handleiding

Einhell Slijpmachine TE-AG 230/2000

Bekijk gratis de handleiding van Einhell TE-AG 230/2000 (68 pagina’s), behorend tot de categorie Slijpmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 45 mensen en kreeg gemiddeld 4.2 sterren uit 9 reviews. Heb je een vraag over Einhell TE-AG 230/2000 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/68
TE-AG 230/2000
Art.-Nr.: 44.308.40 I.-Nr.: 11012
2
DOriginalbetriebsanleitung
Winkelschleifer
F Mode d’emploi d’origine
Meuleuse d‘angle
I Istruzioni per l’uso originali
Smerigliatrice angolare
NL Originele handleiding
Haakse slijper
E Manual de instrucciones original
Amoladora angular
P Manual de instruções original
Rebarbadora
Anl_TE_AG_230_2000_SPK2.indb 1
Anl_TE_AG_230_2000_SPK2.indb 1
Anl_TE_AG_230_2000_SPK2.indb 1
Anl_TE_AG_230_2000_SPK2.indb 1Anl_TE_AG_230_2000_SPK2.indb 130.08.13 09:07
30.08.13 09:07
30.08.13 09:07
30.08.13 09:0730.08.13 09:07

Beoordeel deze handleiding

4.2/5 (9 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Einhell
Categorie: Slijpmachine
Model: TE-AG 230/2000
Kleur van het product: Black, Red, Silver
Gewicht: 5600 g
Breedte: 140 mm
Hoogte: 160 mm
Snoerlengte: 3 m
Gewicht verpakking: 6250 g
Stroombron: AC
Input vermogen: 2000 W
Stationair toerental (max): 6500 RPM
Lengte: 540 mm
Grinding disc diameter: 230 mm
Aantal slijpschijven: 1
AC-ingangsspanning: 230 V
AC-ingangsfrequentie: 50 Hz

Handleiding Einhell TE-AG 230/2000 – volledige tekst

NL- 38 - “Waarschuwing – Handleiding lezen om het letselrisico te verminderen” Draag een gehoorbeschermer.Lawaai kan aanleiding geven tot gehoorverlies. Draag een veiligheidsbril.Vonken die tijdens het werk ontstaan of splinters, spanen en stof die uit het toestel ontsnappen kunnen leiden tot zichtverlies. Draag een stofmasker.Bij het bewerken van hout en andere materialen kan stof ontstaan dat schadelijk is voor de gezondheid. Asbest bevattend materiaal mag niet worden bewerkt! Deze beschermkap is geschikt voor het doorslijpen en slijpen. (Niet bij de leveringsomvang be-grepen) Deze beschermkap is geschikt voor het slijpen.Anl_TE_AG_230_2000_SPK2.indb 38Anl_TE_AG_230_2000_SPK2.indb 38Anl_TE_AG_230_2000_SPK2.indb 38Anl_TE_AG_230_2000_SPK2.indb 38Anl_TE_AG_230_2000_SPK2.indb 38 30.08.13 09:0730.08.13 09:0730.08.13 09:0730.08.13 09:0730.08.13 09:07

NL- 39 -  Let op. Bij het gebruik van toestellen dienen enkele veiligheidsmaatregelen te worden nageleefd om lichamelijk gevaar en schade te voorkomen. Lees daarom deze handleiding / veiligheidsinstructies zorgvuldig door. Bewaar deze goed zodat u de in-formatie op elk moment kunt terugvinden. Mocht u dit toestel aan andere personen doorgeven, gelieve dan deze handleiding / veiligheidsins-tructies mee te geven. Wij zijn niet aansprakelijk voor ongevallen of schade die te wijten zijn aan niet-naleving van deze handleiding en van de vei-ligheidsinstructies. 1. VeiligheidsaanwijzingenDe overeenkomstige veiligheidsinstructies vindt u in de bijgaande brochure.  Waarschuwing. Lees alle veiligheidsinstructies en aanwijzin-gen. Nalatigheden bij de inachtneming van de veiligheidsinstructies en aanwijzingen kunnen elektrische schok, brand en/of zware letsels tot gevolg hebben.

Bewaar alle veiligheidsinstruc-ties en aanwijzingen voor de toekomst. 2. Beschrijving van het gereedschap en leveringsomvang 2. 1 Beschrijving van het gereedschap (fi g. 1a/1b) 1. Spilarrêt2. Handgreep3. AAN/UIT-schakelaar4. Extra handgreep5. Beveiliging6. Flensmoersleutel 2. 2 LeveringsomvangGelieve de volledigheid van het artikel te controle-ren aan de hand van de beschreven leveringsom-vang. Indien er onderdelen ontbreken gelieve zich binnen de 5 werkdagen na aankoop van het artikel te wenden tot ons servicecenter mits vertoon van een geldig bewijs van aankoop of tot de dichtstbijzijnde desbetreff ende bouwmarkt. Gelieve daarvoor de garantietabel in de garantie-bepalingen aan het einde van de handleiding in acht te nemen. • Open de verpakking en neem het toestel voorzichtig uit de verpakking.

• Verwijder het verpakkingsmateriaal alsmede verpakkings-/transportbeveiligingen (indien aanwezig). • Controleer of de leveringsomvang compleet is. • Controleer het toestel en de accessoires op transportschade. • Bewaar de verpakking indien mogelijk tot het verloop van de garantieperiode.

Let op. Het toestel en het verpakkingsmateriaal zijn geen speelgoed voor kinderen. Kinderen mo-gen niet met plastic zakken, folies en kleine stukken spelen. Er bestaat inslik- en verstik-kingsgevaar. • Originele handleiding • Veiligheidsinstructies 3. Reglementair gebruik De haakse slijper is bedoeld om metaal en steen te slijpen mits gebruikmaking van de overeen-komstige slijpschijf en de overeenkomstige be-scherminrichting. Let op. Voor het doorslijpen van metaal en steen mag de haakse slijper alleen worden gebruikt als de beschermkap, verkrijgbaar als accessoire, is gemonteerd. De machine mag slechts voor werkzaamheden worden gebruikt waarvoor ze bedoeld is. Elk ander verder gaand gebruik is niet reglementair. Voor daaruit voortvloeiende schade of verwon-dingen van welke aard dan ook is de gebruiker/bediener, niet de fabrikant, aansprakelijk.

De opgegeven trillingsemissiewaarde is gemeten volgens een genormaliseerde testprocedure en kan veranderen naargelang van de wijze waarop het elektrische gereedschap wordt gebruikt en in uitzonderingsgevallen boven de opgegeven waarde liggen. De vermelde trillingsemissiewaarde kan worden gebruikt om elektrische gereedschappen onder-ling te vergelijken. De vermelde trillingsemissiewaarde kan ook wor-den gebruikt om voor begin van de werkzaamhe-den de nadelige gevolgen te beoordelen. Beperk de geluidsontwikkeling en vibratie tot een minimum. • Gebruik enkel intacte toestellen. • Onderhoud en reinig het toestel regelmatig. • Pas uw manier van werken aan het toestel aan. • Overbelast het toestel niet. • Laat het toestel indien nodig nazien. • Schakel het toestel uit als het niet wordt ge-bruikt. • Draag handschoenen.

Restrisico’sEr blijven altijd restrisico’s over ook al wordt dit elektrisch gereedschap naar behoren be-diend. Volgende gevaren kunnen zich voordo-en in verband met de bouwwijze en uitvoe-ring van dit elektrisch gereedschap:1. Longletsels indien geen gepaste stofmasker wordt gedragen. 2.

Gehoorschade indien geen gepaste gehoor-beschermer wordt gedragen. 3. Schade aan de gezondheid die voortvloeit uit hand-arm-trillingen indien het toestel lang zonder onderbreking wordt gebruikt of niet naar behoren wordt gehanteerd en onder-houden. 5. Vóór inbedrijfstellingControleer of de gegevens vermeld op het ken-plaatje overeenkomen met de gegevens van het stroomnet alvorens het gereedschap aan te sluiten. Verwijder altijd de netstekker uit het stop-contact voordat u het gereedschap anders afstelt. 5. 1 Extra handgreep monteren (fi g. 2)• De haakse slijper mag niet zonder extra handgreep (4) worden gebruikt. • De extra handgreep kan op de drie posities (A, B, C) worden ingedraaid. Anl_TE_AG_230_2000_SPK2. indb 40Anl_TE_AG_230_2000_SPK2. indb 40Anl_TE_AG_230_2000_SPK2. indb 40Anl_TE_AG_230_2000_SPK2. indb 40Anl_TE_AG_230_2000_SPK2. indb 40 30. 08. 13 09:0730. 08. 13 09:0730. 08.

NL- 41 - Kant van het ge-reedschap Geschikt voor Links (pos. A, zoals getoond in de fi g. ) Rechtshandigen Rechts (pos. B) Linkshandigen Boven (Pos. C) Gebruik van snijschi-jven5. 2 Afstellen van de bescherminrichting (fi g. 3)• Schakel het gereedschap uit. Verwijder de netstekker uit het stopcontact. • Stel de inrichting (5) ter bescherming van uw handen af zodat het de slijpen goed weg van uw lichaam wordt geleid. • De positie van de bescherminrichting (5) kan telkens aan de werkomstandigheden worden aangepast; draai de afdekking (5) naar de gewenste positie. De grendelnok (a) op de bescherminrichting (5) moet in de overeen-komstige positie (b) vastklikken. • Zorg ervoor dat de bescherminrichting (5) het tandwielhuis correct afdekt. • Vergewis u er zich van dat de beschermin-richting (5) in de overeenkomstige positie (b) naar behoren vastklikt.

 Vergewis u er zich van dat de bescherm-kap goed vast zit.  Gebruik de haakse slijper niet zonder be-scherminrichting. 5. 3 PROEFDRAAIEN VAN NIEUWE SLIJP-SCHIJVENDe haakse slijper met gemonteerde slijp- of snij-schijf minstens 1 minuut vrij laten lopen. Vibreren-de schijven onmiddellijk vervangen. 6. Bediening 6. 1 Schakelaar (fi g. 4)• De AAN/UIT-schakelaar (3) is voorzien van een vergrendelschakelaar (a) om te voor-komen dat het gereedschap per ongeluk in werking wordt gezet. • Om het gereedschap in te schakelen de ver-grendelschakelaar (a) naar voren schuiven en dan op de AAN/UIT-schakelaar (3) drukken.  Wacht tot het gereedschap zijn maximaal toerental heeft bereikt. Daarna kunt u de haakse slijper op het werkstuk aanzetten en bewerken. 6. 2. Verwisselen van slijpschijven (fi g. 5)Voor het verwisselen van slijpschijven hebt u de bijgaande haaksleutel (6) nodig.

NL- 42 -6. 3 Plaatsing van de fl ensen bij gebruik van slijpschijfen en snijschijven (afb. 6-9)• Plaatsing van de flensen bij gebruik van een gebogen of rechte slijpschijf (afb. 7)• a) Spanflens• b) Flensmoer• Plaatsing van de flensen bij gebruik van een gebogen snijschijf (afb. 8)• a) Spanflens• b) Flensmoer• Plaatsing van de flensen bij gebruik van een rechte snijschijf (afb. 9)• a) Spanflens• b) Flensmoer6. 4 MOTORDe motor moet tijdens de bewerking goed ver-lucht worden. Daarom moeten de verluchtingso-peningen altijd schoon gehouden worden. 6. 5 SLIJPSCHIJVEN• De slijp- of snijschijf mag nooit groter zijn dan de voorgeschreven diameter. • Controleer vóór het gebruik van de slijp- of snijschijf haar aangeduid toerental. • Het maximumtoerental van de slijp- of doorslijpschijf moet hoger zijn dan het statio-nair toerental van de haakse slijper.

• Gebruik enkel slijp- of snijschijven die toe-gelaten zijn voor een minimum toerental van 6. 500 min-1 en voor een omtreksnelheid van 80 m/sec. • Let bij gebruik van diamantsnijschijven op de draairichting. De draairichtingspijl op de diamantsnijschijf moet overeenkomen met de richtingspijl op het gereedschap. Let vooral bij de slijplichamen op een behoorlijke berging en transport. Stel de slijplichamen nooit bloot aan stoten, schokken of scherpe kanten (b. v. tijdens het transport of bij het opbergen in een gereedschapskist). Daardoor zou schade aan de slijplichamen, zoals b. v. barstjes, kunnen worden berokkend en de gebruiker in gevaar kun-nen worden gebracht. 6. 6 WERKWIJZE6. 6. 1 Schrobslijpen (fi g. 10) Let op. De beschermkap voor het slijpen gebruiken (bij de leveringsomvang begrepen).

Het best resultaat bij het schrobslijpen word be-reikt als U de slijpschijf in een hoek van 30° tot 40° ten opzichte van het slijpvlak aanzet en gelijk-matig over het werkstuk heen en weer beweegt. 6. 6. 2 Snijslijpen (fi g. 11) Let op.

De beschermkap voor het doorsli-jpen gebruiken (als accessoire verkrijgbaar, zie 8. 4). Bij het snijden de haakse slijper niet in het snijvlak kantelen. De snijschijf moet een intacte snijrand hebben. Voor het snijden van hard ges-teente gebruikt U het best een diamant-snijschijf.  Asbest-houdende materialen mogen niet bewerkt worden.  Gebruik nooit snijschijven voor het 7. Vervanging van de netaansluitleidingAls de netaansluitleiding van dit apparaat be-schadigd wordt, dan moet hij door de fabrikant of diens klantendienst of door een gelijkwaardig gekwalifi ceerde persoon vervangen worden, om gevaren te vermijden. Anl_TE_AG_230_2000_SPK2. indb 42Anl_TE_AG_230_2000_SPK2. indb 42Anl_TE_AG_230_2000_SPK2. indb 42Anl_TE_AG_230_2000_SPK2. indb 42Anl_TE_AG_230_2000_SPK2. indb 42 30. 08. 13 09:0730. 08. 13 09:0730. 08. 13 09:0730. 08. 13 09:0730. 08. 13 09:07.

NL- 43 -8. Reiniging, onderhoud en bestellen van wisselstukkenTrek vóór alle schoonmaakwerkzaamheden de netstekker uit het stopcontact. 8. 1 Reiniging• Hou de veiligheidsinrichtingen, de ventila-tiespleten en het motorhuis zo veel mogelijk vrij van stof en vuil. Wrijf het toestel met een schone doek af of blaas het met perslucht bij lage druk schoon. • Het is aan te bevelen het toestel direct na elk gebruik te reinigen. • Reinig het toestel regelmatig met een vochti-ge doek en wat zachte zeep. Gebruik geen reinigings- of oplosmiddelen; die zouden de kunststofcomponenten van het toestel kun-nen aantasten. Let er goed op dat geen water in het toestel terechtkomt. Door binnendrin-gen van water in een elektrische apparatuur verhoogt het risico van een elektrische schok. 8. 2 KoolborstelsBij bovenmatige vonkvorming laat u de koolbors-tels door een bekwame elektricien nazien. Let op.

De koolborstels mogen enkel door een bekwame elektricien worden vervangen. 8. 3 OnderhoudIn het toestel zijn er geen andere te onderhouden onderdelen. 8. 4 Bestellen van wisselstukken:Gelieve bij het bestellen van wisselstukken vol-gende gegevens te vermelden:• Type van het toestel• Artikelnummer van het toestel• Ident-nummer van het toestel• Wisselstuknummer van het benodigd stukActuele prijzen en info vindt u terug onder www. isc-gmbh. info Beschermkap voor het doorslijpen (artikelnr. : 44. 500. 21)9. Verwijdering en recyclageHet toestel bevindt zich in een verpakking om transportschade te voorkomen. Deze verpakking is een grondstof en bijgevolg herbruikbaar of kan naar de grondstofkringloop worden teruggevo-erd. Het toestel en zijn accessoires bestaan uit diverse materialen, zoals b. v. metaal en kunststof. Defecte toestellen horen niet thuis in het huisvuil.

Om zich van het toestel naar behoren te ontdoen dient het naar een geschikte verzamelplaats te worden gebracht. Als u geen verzamelplaats kent gelieve u dan bij de gemeente te informeren. 10.

NL- 44 - Enkel voor EU-landenElektrisch gereedschap hoort niet bij het huisvuil thuis!Volgens de Europese richtlijn 2002/96/EG op afgedankte elektrische en elektronische toestellen en omzetting in nationaal recht dienen afgedankte elektrische gereedschappen afzonderlijk te worden ver-zameld en milieuvriendelijk te worden gerecycleerd.Recyclagealternatief i.p.v. het toestel terug te sturen:De eigenaar van het elektrische toestel is alternatief verplicht, i.p.v. het toestel terug te sturen, mede te werken bij de behoorlijke recyclage in geval hij zich van het eigendom ontdoet. Het afgedankte toestel kan hiervoor ook bij een verzamelplaats worden afgegeven die voor een verwijdering als bedoeld in de wetgeving in zake recyclage en afvalverwerking zorgt.

NL- 45 - GarantiebepalingenDe fi rma iSC GmbH of de desbetreff ende bouwmarkt garandeert het verhelpen van gebreken resp. de vervanging van het toestel overeenkomstig het onderstaande overzicht waarbij de wettelijke garantiec-laims onaangetast blijven.Categorie Voorbeeld GarantieprestatieGebreken aan materiaal of con-structie24 maandenSlijtstukken* Koolborstels 6 maandenVerbruiksmateriaal/verbruiksstukken*Snij-, slijpschijven Garantie enkel in geval van onmiddellijk defect (24u na datum van aankoop/bewijs van aankoop)Ontbrekende onderdelen 5 werkdagen * niet verplicht bij de leveringsomvang begrepen!Wat betreft slijtstukken, verbruiksmateriaal en ontbrekende onderdelen garandeert de fi rma iSC GmbH of de desbetreff ende bouwmarkt het verhelpen van gebreken resp.

een nalevering alleen indien het gebrek binnen de 24u (verbruiksmateriaal), 5 werkdagen (ontbrekende onderdelen) of 6 maanden (slijtstukken) na aankoop wordt aangegeven en de datum van aankoop door het bewijs van aankoop wordt aangetoond.Bij materiaal- of constructiegebreken verzoeken wij u ons het toestel in geval van garantie samen met de bijgaande garantiekaart te bezorgen en deze kaart volledig in te vullen. Belangrijk is hierbij een nauwkeurige beschrijving van de fout op te geven.Gelieve daarvoor onderstaande vragen te beantwoorden:• Heeft het toestel reeds eenmaal gewerkt of was het vanaf het begin defect?• Is u iets opgevallen voordat het defect zich voordeed (symptoom vóór het defect)?• Welke foutieve werkwijze vertoont het toestel volgens u (hoofdsymptoom)?

NL- 46 - Garantiebewijs Geachte klant,onze producten zijn aan een strenge kwaliteitscontrole onderhevig. Mocht dit apparaat echter ooit niet naar behoren functioneren, spijt het ons ten zeerste en vragen u zich tot onze servicedienst onder het adres vermeld op dit garantiebewijs te wenden. Wij staan ook graag telefonisch tot uw dienst via het hi-eronder vermelde servicetelefoonnummer. Voor vorderingen in verband met garantie geldt het volgende: 1. Deze garantievoorwaarden regelen bijkomende garantieprestaties. Uw wettelijke garantieclaims blijven onaangetast door deze garantie. Onze garantieprestatie is voor uw gratis. 2. De garantieprestatie heeft uitsluitend betrekking op gebreken die te wijten zijn aan materiaal- of fab-ricagefouten en is beperkt tot het verhelpen van deze gebreken of het vervangen van het apparaat.

Wij wijzen erop dat onze apparaten overeenkomstig hun bestemming niet geconstrueerd zijn voor commercieel, ambachtelijk of industrieel gebruik. Een garantieovereenkomst komt daarom niet tot stand als het apparaat in ambachtelijke of industriële bedrijven alsmede bij gelijk te stellen acti-viteiten wordt gebruikt. Uitgesloten van onze garantie zijn verder schadeloosstellingen voor trans-portschade, schade door niet-naleving van de montage-instructies of op grond van ondeskundige installatie, niet-naleving van de handleiding (zoals door b. v. aansluiting op een verkeerde netspan-ning of stroomsoort), oneigenlijke of onoordeelkundige toepassingen (zoals b. v. overbelasting van het apparaat of gebruik van niet toegestane inzetgereedschappen of toebehoren), niet-naleving van de onderhouds- en veiligheidsbepalingen, binnendringen van vreemde voorwerpen in het apparaat (zoals b. v.

zand, stenen of stof), gebruikmaking van geweld of invloeden van buitenaf (zoals b. v. schade door neervallen) alsmede door normale slijtage die zich bij het doelmatig gebruik van het apparaat voordoet. Dit geldt vooral voor accu’s waarop wij 12 maanden garantie geven.

Er kan geen aanspraak op garantie worden gemaakt als op het apparaat reeds ingrepen werden uitgevoerd. 3. De garantieperiode bedraagt 2 jaar en gaat in op de datum van aankoop van het apparaat. Garan-tieclaims dienen voor het verloop van de garantieperiode binnen de twee weken na het vaststellen van het defect geldend te worden gemaakt. Het geldend maken van garantieclaims na verloop van de garantieperiode is uitgesloten. De herstelling of vervanging van het apparaat leidt noch tot een verlenging van de garantieperiode noch wordt door deze prestatie een nieuwe garantieperiode voor het apparaat of voor eventueel ingebouwde wisselstukken op gang gebracht. Dit geldt ook bij het ter plaatse uitvoeren van een serviceactiviteit. 4. Om een garantieclaim geldend te maken dient u het defecte apparaat franco op te sturen aan het hieronder vermelde adres.

Voeg het originele verkoopbewijs of een ander gedateerd bewijs van aankoop bij. Gelieve daarom de kassabon als bewijs goed te bewaren. Wij verzoeken u de reden van de klacht zo nauwkeurig mogelijk te beschrijven. Valt het defect van het apparaat binnen onze garantieprestatie bezorgen wij u per omgaande een hersteld of nieuw apparaat terug. Uiteraard staan wij ook tot u dienst om mits betaling van de kosten defecten van het apparaat te verhel-pen die buiten de garantieomvang vallen. Te dien einde stuurt u het apparaat aan ons serviceadres op. Voor slijtstukken, verbruiksmateriaal en ontbrekende onderdelen wordt verwezen naar de beperkingen van deze garantie conform de garantiebepalingen van deze handleiding. Anl_TE_AG_230_2000_SPK2. indb 46Anl_TE_AG_230_2000_SPK2. indb 46Anl_TE_AG_230_2000_SPK2. indb 46Anl_TE_AG_230_2000_SPK2. indb 46Anl_TE_AG_230_2000_SPK2. indb 46 30. 08. 13 09:0730. 08.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Einhell TE-AG 230/2000 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden