Edilkamin OTTAWA UP Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Edilkamin OTTAWA UP (36 pagina’s), behorend tot de categorie Verwarmingsketel. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 21 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 5 reviews. Heb je een vraag over Edilkamin OTTAWA UP of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/36
NL Installatie, gebruik en onderhoud
KETEL MET PELLET
OTTAWA UP
ATLANTA UP

Beoordeel deze handleiding

4.9/5 (5 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Edilkamin
Categorie: Verwarmingsketel
Model: OTTAWA UP

Handleiding Edilkamin OTTAWA UP – volledige tekst

3NEDERLANDSGeachte heer/mevrouw,Bedankt dat u voor ons product heeft gekozen. Voordat u het gebruikt, vragen wij u deze handleiding aandachtig te lezen, zodat u het apparaat optimaal en in alle veiligheid kunt gebruiken. Wij herinneren u eraan dat de eigenaar verplicht is de technische documentatie te bewaren en deze te overleggen indien daarom wordt gevraagd door bevoegde instanties. Vraag bij verlies een kopie aan bij uw dealer of download een kopie in het downloadgebied van de site www. edilkamin. comControleer nadat u het product uit de verpakking heeft gehaald of het niet beschadigd is en of er geen onderdelen ontbreken. Neem in geval van problemen onmiddellijk contact op met de winkel waar het apparaat is gekocht en overhandig een kopie van het garantiecertificaat en het aankoopbewijs.

Bij de installatie en het gebruik van het apparaat moeten alle lokale en nationale wetten en de Europese normen in acht worden genomen. Raadpleeg voor de installatie, en voor alles wat niet uitdrukkelijk is vermeld, de plaatselijke voorschriften die per land geldig zijn. De schema’s in deze handleiding gelden bij benadering: ze hebben dus niet altijd strikt betrekking op het specifieke product en zijn in geen geval bindend. Het product WORDT eenduidig geïdentificeerd door een ‘controlecoupon’-nummer, te vinden op het garantiebewijs dat zich in het product bevindt. Gelieve het volgende te bewaren:• het garantiebewijs dat u in het product hebt gevonden• de aankoopbon die u van de dealer hebt gekregen• de verklaring van overeenstemming die de installateur heeft afgegeven. De garantievoorwaarden staan vermeld op het garantiecertificaat dat u aantreft in het product.

De eerste ontsteking door een bevoegd technicus is een handeling die in Italië is voorzien door de norm UNI 10683 en wordt in alle landen aanbevolen om het product optimaal te gebruiken.

Zij bestaat uit:• controle van de installatiepapieren (verklaring van overeenstemming) en de effectieve situatie van de installatie zelf;• afstelling van het product op basis van de werkelijke installatie- en gebruiksomstandigheden• uitleg aan de eindklant en afgifte van aanvullende documentatie (blad betreffende de eerste ontsteking)Bij de eerste ontsteking kunnen alle prestaties van het product volledig veilig worden benut. De eerste ontsteking is noodzakelijk om de conventionele garantie van de fabrikant Edilkamin te activeren. De conventionele garantie is alleen geldig in het land waar het product is gekocht. Als de eerste ontsteking niet is uitgevoerd door een erkend technicus, biedt Edilkamin geen conventionele garantie. Zie hiervoor het garantieboekje dat zich in het product bevindt.

Het bovenstaande vormt geen uitsluiting van de wettelijke verantwoordelijkheid van de verkoper voor de wettelijke garantie. De wettelijke garantie dekt hoe dan ook alleen aangetoonde gebreken van het product en bijvoorbeeld geen problemen die verband houden met de installatie of de afstelling. BETEKENIS VAN DE SYMBOLENIn enkele delen van de handleiding worden de volgende symbolen gebruikt:INFORMATIE: veronachtzaming van deze aanwijzing beïnvloedt het gebruik van het product. LET OP: lees het bericht waarop dit signaalwoord betrekking heeft aandachtig door en begrijp het, want veronachtzaming van de aanwijzing die het bericht bevat kan ernstige schade aan het product veroor-zaken en de veiligheid van de gebruiker in gevaar brengen. WERKVOLGORDE: volg de instructies voor de beschreven werkzaamheden.

4NEDERLANDSVEILIGHEIDSINFORMATIE• Het product is niet ontworpen om te worden gebruikt door personen, inclusief kinderen, met beperkte lichamelijke, zintuiglijke en geestelijke vermogens. • Het product is niet bestemd voor de bereiding van voedsel• Het product is ontworpen voor het verbranden van houtpellets van categorie A1 in de zin van UNI EN ISO 17225-2, in de hoeveelheden en op de manieren die in deze handleiding worden beschreven. • Het product is bedoeld voor gebruik binnenshuis in omgevingen met een normale vochtigheid• Bewaar het product op droge plaatsen, waar ze niet blootstaan aan weersinvloeden. • Veiligheidsrisico’s kunnen worden veroorzaakt door:• installatie in ongeschikte ruimten. In het bijzonder waar brandgevaar heerst. NIET INSTALLEREN IN RUIMTEN met brandgevaar. • contact met vuur en hete onderdelen (bv. glas en buizen).

GEEN HETE ONDERDELEN AANRAKEN en, als de kachel uitgedoofd is maar nog warm is, altijd de meegeleverde handschoen gebruiken. Anders riskeert met verbrandingen• contact met (interne) elektrische onderdelen onder spanning. GEEN INTERNE ONDERDELEN AANRAKEN TERWIJL DE ELEKTRISCHE STROOM INGESCHAKELD IS. Kans op elektrische schok. • gebruik van ongeschikte producten voor de ontsteking (bv. alcohol). NIET AANSTEKEN OF DE VLAM AANWAKKEREN MET VLOEISTOFSPRAYS OF EEN VLAMMENWERPER. Gevaar voor ernstige verbrandingen, persoonlijk letsel en materiële schade. • gebruik van andere brandstof dan houtpellets. GEEN AFVAL, KUNSTSTOFFEN OF ANDERE MATERIALEN DAN HOUTPELLETS VERBRANDEN IN DE HAARD. Gevaar voor verontreiniging van het product, schoorsteenbrand en schade aan het milieu. • warme reiniging van de haard. NIET SCHOONZUIGEN IN WARME TOESTAND.

• reiniging van het warme glas met ongeschikte producten. HET GLAS NIET SCHOONMAKEN ALS HET WARM IS, NOCH MET WATER, NOCH MET ANDERE PRODUCTEN DAN DE AANBEVOLEN GLASREINIGERS Gevaar voor barsten in het glas alsook permanente, onherstelbare beschadiging ervan• afzetting van ontvlambare materialen binnen de veiligheidsafstanden die in deze handleiding staan vermeld. GEEN WASGOED OP HET PRODUCT LEGGEN. GEEN WASREKKEN PLAATSEN ZONDER DE VEILIGHEIDSAFSTAND IN ACHT TE NEMEN. Elke vorm van ontvlambare vloeistof uit de buurt van het product houden. Brandgevaar. • verstopping van de ventilatieopeningen in het lokaal of van de luchtinlaten. DE ONTLUCHTINGSOPENINGEN NIET AFSLUITEN, NOCH DE SCHOORSTEEN BLOKKEREN. Gevaar voor terugkeer van rook in de omgeving, met persoonlijk letsel of materiële schade tot gevolg. • gebruik van het product als steunpunt of trap.

NIET OP HET PRODUCT KLIMMEN EN HET NIET ALS STEUNPUNT GEBRUIKEN. Gevaar voor persoonlijk letsel en materiële schade• gebruik van de kachel met open haard. HET PRODUCT NIET GEBRUIKEN TERWIJL DE DEUR OPEN IS. • opening van de deur zodat er gloeiend materiaal naar buiten komt. GEEN gloeiend materiaal uit het product gooien. Brandgevaar. • gebruik van water in geval van brand. BEL DE BRANDWEER in het geval van brand. • NOOIT WERKEN ZONDER WATER IN DE INSTALLATIE. • EEN EVENTUELE “DROGE” ONTSTEKING KAN DE Verwarmingsketel IN GEVAAR BRENGEN. Lees voor de veiligheid het gedeelte met gebruiksaanwijzingen in deze handleiding.

behoudt zich het recht voor om zonder enige voorafgaande kennisgeving de producten te wijzigen voor elke vorm van verbetering.* Voor de berekening van het verwarmingsvolume wordt rekening en een warmtevraag van 33 kcal/m³ per uur.

7NEDERLANDSINSTALLATIEVOORBEREIDING EN UITPAKKENDe materialen waaruit de verpakking bestaat zijn niet giftig of schadelijk, en hoeven dus niet op een speciale manier als afval te worden verwerkt. De opslag, verwerking als afval of eventuele recycling moeten worden verzorgd door de eindgebruiker, zoals bepaald in de geldende wetsvoorschriften.De verpakking bevat slechts één pakket met de hele ketel. (1- Abf 1)De ‘koude hand’ voor het openen van de deur bevindt zich op de pallet.De ketel kan van de pallet :Open de deur met behulp van de ‘koude hand’Verwijder de twee schroeven (2) aan de voorzijdeVerwijder de schroeven aan de achterkant om de twee beugels (3) weg te halen.In het apparaat treft u aan: de radiobesturing,het garantiebewijs, de handschoen, deze handleiding, de hygroscopische zouten.

Fig.1 123Aanbevolen wordt om het product bij elke verplaatsing recht op te houden en geschikte instrumenten te gebruiken. Neem de geldende veiligheidsvoorschriften in acht. Kantel de verpakking niet en wees zeer voorzichtig met de onderdelen die moeten worden gemonteerd.

8NEDERLANDSWOORD VOORAF OVER DE INSTALLATIEWij herinneren eraan dat:• alleen gekwalificeerd personeel dat de vereiste verklaring van overeenstemming kan afgeven bevoegd is om het product te installeren• er moet worden voldaan aan alle lokale en nationale wetten en de Europese normen bij de installatie en het gebruik van het product.

In Italië is de norm UNI 10683 de referentie• In geval van installatie in een appartementencomplex moet u op voorhand toestemming vragen aan de beheerder.Hieronder geven we enkele algemene aanwijzingen, die geen vervanging vormen van de controle van de plaatselijke normen en geen enkele verantwoordelijkheid impliceren voor het werk van de installateur.INSTALLATIEControle van de geschiktheid van de ruimte voor installatie• De vloer moet het gewicht van het product en de accessoires kunnen dragen.• Zet het product waterpas• Installatie in slaapkamers, badkamers, ruimten waar een ander product aanwezig is dat lucht voor verbranding uit dezelfde ruimte haalt, of in ruimten met een explosieve atmosfeer, is niet toegestaan.

Eventuele afzuigventilatoren die in dezelfde ruimte of kamer functioneren als waarin het product wordt geïnstalleerd, kunnen trekproblemen veroorzaken.Bescherming tegen warmte en veiligheidsafstandenAlle oppervlakken van het gebouw die aan het product grenzen moeten beschermd zijn tegen oververhitting.Welke isolatiemaatregelen moeten worden getroffen, hangt af van het aanwezige type oppervlakken.Aanbevolen worden de afstanden (in cm) die zijn aangegeven op onderstaande tekening (afb. 2), mede om het onderhoud en het laden van pellets in de tank te vergemakkelijken.Fig.2> 40 > 40 > 30 90 > 50 > 50 63 > 200 50 81,5 100

9NEDERLANDSSCHOORSTEENSYSTEEM (Rookkanaal, schoorsteen en schoorsteenpot)Dit hoofdstuk is geredigeerd volgens de Europese normen EN 13384, EN 1443, EN 1856, EN 1457. De installateur moet rekening houden met deze normen en elke eventuele andere plaatselijk geldende norm. Deze handleiding dient op geen enkele manier te worden gezien als vervanging van de geldende normen. Het product moet worden verbonden met een geschikt rookgasafvoersysteem dat een volledig veilige afvoer van de door de verbranding geproduceerde rookgassen waarborgt. Alvorens het product te positioneren moet de installateur nagaan of de schoorsteen geschikt is.

ROOKKANAAL, SCHOORSTEENHet rookkanaal (de leiding die de rookuitgangsopening van de haard verbindt met de opening van de schoorsteen) en de schoorsteen moeten onder meer voldoen aan de volgende normbepalingen:• de afvoer van maar één product ontvangen (afvoer van meerdere producten samen is niet toegestaan) • een voornamelijk verticale ontwikkeling hebben• geen in tegengestelde richting hellende delen bevatten• bij voorkeur een ronde binnendoorsnede hebben, maar hoe dan ook een verhouding tussen de zijkanten van minder dan 1,5• bij het dak eindigen met een geschikte schoorsteenpot: directe afvoer via de wand of in gesloten ruimten is verboden, ook in de open lucht• gerealiseerd zijn met materialen van brandgedragklasse A1 in de zin van UNI EN 13501 of soortgelijke nationale norm.

• naar behoren gecertificeerd zijn, met een geschikte schoorsteenplaat als ze van metaal zijn• de aanvankelijke doorsnede handhaven of deze alleen veranderen vlak na de uitgang van het product, en niet in de schoorsteenHET ROOKGASKANAALAfgezien van de algemene voorschriften die gelden voor het rookkanaal en de schoorsteen, geldt het volgende voor het rookgaskanaal:• hij mag niet gemaakt zijn van buigzaam metaal• hij moet geïsoleerd zijn als hij door onverwarmde ruimten passeert of naar buiten loopt• hij mag niet door ruimten lopen waar de installatie van warmtegeneratoren met verbranding, die brandgevaar veroorzaken of niet geïnspecteerd kunnen worden, verboden is.

• hij moet het mogelijk maken roet weg te halen en moet geïnspecteerd kunnen worden• maximaal 3 bochten bevatten met een omvang van maximaal 90° maken• hij moet één horizontaal deel hebben met een aanbevolen maximale lengte van 3 meter, afhankelijk van de trek. Houd er in ieder geval rekening mee dat zich in lange stukken gemakkelijk vuil ophoopt en ze moeilijk schoon te houden zijn. Opmerkingen over de opstelling van het productHet product is bestemd om te werken in alle weersomstandigheden. In bijzondere situaties, bijvoorbeeld bij harde wind, zouden de veiligheidssystemen kunnen ingrijpen en het product doven. Neem contact op met het technische assistentiecentrum van Edilkamin. INSTALLATIE.

10NEDERLANDSDE SCHOORSTEEN:Afgezien van de algemene voorschriften die gelden voor het rookgaskanaal, geldt het volgende voor de schoorsteen:• hij mag alleen worden gebruikt voor de afvoer van rookgassen• hij moet correct gedimensioneerd zijn voor de afvoer van rookgassen (EN 13384-1)• hij moet bij voorkeur geïsoleerd zijn, van staal en met een ronde binnendoorsnede. Als hij rechthoekig is moeten de hoeken een straal hebben van niet minder dan 20 mm en een verhouding tussen de interne afmetingen van

11NEDERLANDSINSTALLATIEPellets toevoeren MET BEHULP VAN EEN TOEVOERSCHROEF (optie)De ketel kan door een toevoerschroef van pellets worden voorzien.Voor de installatie (lees eerst de handleiding van de optional aandachtig) gaat u als volgt te werk: • Verwijder het voorgestanste deksel op de achterkant van de ketel (1), draai de bevestigingsschroeven van de sluitflens die zich onder het voorgestanste deksel bevinden los en vervang deze flens door de bevestigingsflens voor de slang (2)• Verbind de slang (3) aan de ene kant met de flens (2) op de ketel en aan de andere kant met de toevoerleiding van de laadinrichting (4).Opmerking: de slang (3) moet zo zijn geplaatst dat de pellets zonder vernauwingen in de tank worden gevoerd; ga na of de pellets goed verschuiven tijdens de eerste ladingen en dicht eventuele stoflekken af met silicone.Opmerking:de component (2) van afbeelding 5 en de componenten van afbeelding 4 zijn optionalsSchakel de ketel uit en haal de voedingskabel los alvorens u deze handelingen verricht.231Fig.4Fig.54

12NEDERLANDSINSTALLATIEWATERAANSLUITINGDe wateraansluiting hangt af van het type systeem. Er zijn echter enkele “algemene regels”:De wateraansluiting moet tot stand worden gebracht door gekwalificeerd personeelHet watersysteem moet in warme toestand werken met een druk tussen 1 en 1,5-2 bar op een circuit met gesloten expansievat. N. B. : DE KETEL MAG NIET worden geïnstalleerd als vervanging voor bijvoorbeeld een kooktoestel met open expansievat, zonder eerst het expansiesysteem aan te passen door een gesloten vat te gebruiken. Het wordt aangeraden een buffer (inertiële accumulator) op te nemen, maar dit is niet verplicht. De aanwezigheid van een buffer heeft als voordeel dat de ketel niet te maken heeft met “plotselinge” vraag van het systeem en integratie met andere warmtebronnen mogelijk is. Het verbruik wordt gereduceerd en de efficiëntie van het systeem wordt verhoogd.

De retourtemperatuur van het water naar de ketel moet hoger zijn dan minstens 50-55°C om condensatieverschijnselen te vermijden. Voor de verwarming van eventuele stralingspanelen met lage temperatuur is een buffer (inertiële accumulator) nodig die geïnstalleerd is volgens de aanwijzingen van de fabrikant van de stralingspanelen. Het materiaal dat in het circuit is gebruikt moet bestand zijn tegen eventuele overtemperaturen. Controleer of het watersysteem goed geïnstalleerd is en of het een expansievat heeft dat voldoende groot is om de veiligheid te waarborgen. Het ingebouwde expansievat in de ketel garandeert NIET dat er voldoende bescher-ming is tegen thermische uitzettingen van het water in het hele systeem. De installateur moet daarom beoordelen of er een extra expansievat nodig is, af-hankelijk van het type systeem.

Bij directe verbinding met de radiatoren wordt een juiste werking verhinderd vanwege de kleine diameter van de leidingen van de radiatoren. • De afvoer van de veiligheidsklep moet bereikbaar en zichtbaar zijn. Om terugstroming te voorkomen, moet het afgetapte water met een trechter en luchtinlaten, die zich op de juiste afstand van het afvoerpunt bevinden, in een verticale leiding worden gevoerd. De afvoerleiding moet de volgende eigenschappen hebben:- Hij mag niet verder dan 50 cm van het afvoerpunt van de klep beginnen en moet in dezelfde ruimte als de KIT worden gepositioneerd. - Hij moet een verticale ontwikkeling hebben van niet minder dan 30 cm. Daarna mag de leiding horizontaal verlopen met een helling die zorgt dat het water goed weg kan lopen- De diameter van de leiding moet minstens één maat groter zijn dan de nominale maat van de klepafvoer.

- Het uiteinde van de leiding moet uitkomen in de riolering. HET IS VERBODEN DE AFVOER AF TE SLUITEN. MANOMETER (A)op de ketel (zie de afbeelding hieronder), hier kan de waterdruk in de ketel worden afgelezen. AFig. 6.

oplaadpompen), alsmede enkelebuisverwarmingssystemen met verwarmingselementen.Constant toerental (I, II, III)Aanbeveling voor installaties met onveranderlijke installatieweerstand die een constant debiet vragen.De pomp reduceert de opvoerhoogte tot de helft bij een dalend debiet in het leidingnet.Besparing van elektrische energie door de aanpassing van de opvoerhoogte aan de debietbehoefte en geringere stroomsnelheid.Drie vooraf gedefinieerde karakteristieken (I II III) ter selectie.De regeling houdt de ingestelde opvoerhoogte constant, onafhankelijk van het getransporteerde debiet.Drie vooraf gedefinieerde karakteristieken (I II III) ter selectie.De pomp loopt op drie vooraf aangegeven niveaus voor constant toerental (I, II, III).Q/m3/hQ/m3/hQ/m3/hLET OPFabrieksinstelling:Constant-toerental, karakteristiek IIIH/mH/mH/m

15NEDERLANDSPOMPEN: TYPES EN GEBRUIKONTLUCHTENOntluchtingsfunctie via de bedieningstoets activeren, 3 seconden indrukken, vervolgens loslaten.• De ontluchtingsfunctie start en houdt ongeveer 10 minuten aan.• De bovenste en onderste LED-rijen knipperen afwisselendmet een afstand van 1 seconde.Om te annuleren de bedieningstoets 3 secondenindrukken.REGELINGSTYPE INSTELLENRegelingstype selecterenDe LED-selectie van de regelingstypes en de bijbehorendekarakteristieken vindt rechtsom plaats.Bedieningstoets kort (ca. 1 seconde) indrukken.• LED’s geven het ingestelde regelingstype en dekarakteristiek aan.De weergave van de mogelijke instellingen hierna(bijvoorbeeld: Constant-toerental / karakteristiek III):LET OPNa het ontluchten toont de LED-weergaven de eerder ingestelde waarden van de pomp.

hoge moduletemperatuur).Het toerental is lager dan innormaal bedrijfSTORINGSMELDINGEN• De storingsmeldingsled geeft een storing aan.• De pomp wordt uitgeschakeld (afhankelijk van de storing), probeert cyclisch herinschakelingen.HANDMATIGE HERINSCHAKELINGDe pomp probeert automatisch een herinschakeling, wanneer een blokkering wordt herkend. Indien de pomp niet automatisch wordt herstart:Handmatige herinschakeling via de bedieningstoetsactiveren, 5 seconden indrukken, vervolgens loslaten.•De herinschakelingsfunctie wordt gestart, duur max. 10 minuten.•De leds knipperen achtereenvolgens in de richting van de wijzers van de klok.Om te annuleren de bedieningstoets 5 seconden indrukken.LET OPNa de herinschakeling toont de LED-weergave de eerder ingestelde waarden van de pomp.

19NEDERLANDSINSTALLATIEDit schema is indicatief, de correcte installatie is ten laste van de loodgieter.VERWARMINGSINSTALLA-TIE MET KETEL ALS ENIGE WARMTEBRON.VERWARMINGSINSTALLA-TIE MET KETEL ALS ENIGE WARMTEBRON MET PRODUCTIE VAN WARM WATER VOOR SANITAIR GEBRUIK MET BEHULP VAN EEN BOILER.VERWARMINGSINSTALLA-TIE MET KETEL ALS ENIGE WARMTEBRON MET PRO-DUCTIE VAN WARM WATER VOOR SANITAIR GEBRUIK MET BEHULP VAN EEN BOILER.LEGENDAACS: Warm Water voor Sanitair GebruikAF: Koud WaterAL: Voeding waternetB: BoilerC: Toevoer/CompensatieTCTCcomponenti interni alla caldaiaTCcomponenti interni alla caldaiaTCcomponenti interni alla caldaiaSCHEMA VERWARMINGSIN-STALLATIE MET KACHEL MET BOILERTCTCcomponenti interni alla caldaiaPCE: Elektronische besturingseenheidEV2: 2-wegs ElektroklepEV3: 3-wegs ElektroklepNA: Normaal OpenNC: Normaal GeslotenGR: DrukreductorMI: Toevoer InstallatieP: Pomp (circulator)RA: RadiatorenRI: Terugvoer InstallatieS: AfvoerSB: BoilerST: TemperatuurmeterTC: KetelV: KogelklepVA: Automatische lucht afvoerklepVec: Gesloten ExpansievatVSP: VeiligheidsklepVST: Thermische afvoerklepinterne onderdelen van de ketelCollector Collectorinterne onderdelen van de ketelCollectorinterne onderdelen van de ketelCollectorinterne onderdelen van de ketel

20NEDERLANDSINSTALLATIEDe ontluchting vindt automatisch plaats.Pas bij de eerste ontsteking kan de technicus een handbediende ontluchting beoordelen.Fasen voor de eerste ontsteking• Zorg dat u de inhoud van deze handleiding gele-zen en begrepen heeft• Haal alle ontvlambare componenten uit het pro-duct (handleidingen, etiketten, enz.). Gebruik houtpellets van klasse A1 in de zin van de norm UNI EN ISO 17225-2 of analoge plaatselijke normen, die bijvoorbeeld de volgende kenmerken hebben.diameter 6 mm;lengte 3-4 cmvochtigheid

21NEDERLANDSVulling vulschroef. Bij levering van het apparaat bevatten de tank en de verbinding met de haard geen pellets. Bij de eerste ontsteking vult de technisch deze door tegelijkertijd de toetsen +/– (op de radiobesturing/het paneel) enkele seconden ingedrukt te houden, waarna, als de toetsen losgelaten worden, op het display het opschrift “ Ricarica” verschijnt. Het is normaal dat er een hoeveelheid pellets in de tank achterblijft die niet kan worden aangezogen door de vulschroef. GEBRUIKSAANWIJZINGFig.

10Display L Display RPellets laden/reseveBoilerWERKINGSWIJZEN ModusInstelbare grootheden AUTOMATISCH gewenste watertempe-ratuur in de toevoerCLIMA COMFORT gewenste omgevings-temperatuurTIJDPROGRAMMERING tijdstippen van ont-steking en uitdoving op de verschillende weekdagenDe technicus kan een 'extensie' activeren van de automatische modus (Econom) zodat de ketel wordt gedoofd wanneer de ingestelde watertoevoertempe-ratuur is bereikt. De keuze moet door de technicus worden gemaakt afhankelijk van het type systeem.

OPTIONELE AANSLUITINGENOp verzoek kan de technicus het volgende leveren:buitenthermostaat, telefoonschakelaar voor aansluiting op de externe seriële poortBedieningspaneel met display (afbeelding hieronder)Zes toetsen • voor het ontsteken en uitdoven (2" ingedrukt houden), en om het menu te sluiten tijdens programmeringen• om het menu te openen tijdens programmeringen• om de verschillende instellingen te verhogen• om de verschillende instellingen te verlagen• toets pellets laden/reserve: als hij één keer wordt ingedrukt, 'informa' hij het geheugen van de ketel dat er een zak pellets van 15 kg is geladen. Hiermee wordt rekening gehouden bij het berekenen van de reserve• regeltoets boiler: (dit model wordt niet gebruikt als boiler, er is nl.

22NEDERLANDSGEBRUIKSAANWIJZINGENERGIEBESPARING Als de radiobesturing 20” niet wordt gebruikt, wordt het display donker omdat de energiebesparingsfunctie wordt geactiveerd. Het display wordt zwart zonder tekst. Deze indicatie betreft alleen de radiobesturing, niet de situatie van de ketel. Het display wordt weer geactiveerd door op de toets te drukken. VOEDING VAN DE RADIOBESTURING Open de onderkant en plaats de batterijen met de respectieve polen aan de juiste kantRADIOBESTIURING Eigenschappen: Zend-/ontvangstmodule RF frequentie 2,4 GHz - Voeding met 3 AAA-batterijen van 1,5 V van minstens 1200 mAh.

23NEDERLANDSOPDRACHTEN DOOR GEBRUIKER(VANAF DISPLAY /RADIOBESTURING)• Ontsteking/Uitdoving • Keuze werkingsmodus en regelingen• Instelling van de klok• Instelling tijdprogrammering• Beheer pelletreservefunctie Ontsteking/UitdovingDoor de toets 0/1 in te drukken op het paneel of op de radiobesturing kunt u het product met de hand ontsteken of doven. Bij ontsteking verschijnt de tekst Avvio (Starten) en wordt afgeteld in seconden (1020). De ontstekingsfase heeft echter geen tijdschakeling: de duur ervan is automatisch korter als de elektronische kaart waarneemt dat enkele tests met succes zijn uitgevoerd. Na ongeveer 5 minuten verschijnt de vlam. In bijzondere gevallen, als het product een temperatuur heeft onder 3°C, kan het worden ontstoken met aanmaakblokjes. Gebruik deze alleen op aanwijzing van de technicus.

Leg een goed brandend blokje in de vuurhaard, sluit de deur en druk op 0/1 op het overzichtspaneel ofop de radiobesturingGEBRUIKSAANWIJZINGHieronder worden de handelingen beschreven die moeten worden uitgevoerd. Tijdens de uitdoving verschijnt “OFF” (gedurende 10 minuten). In de uitdovingsfase gebeurt het volgende:- Er vallen geen pellets meer- De watercirculatiepomp is actief. Haal nooit de stekker uit het stopcontact tijdens het uitdoven. NB: tenzij anders ingesteld door de technicus, draait de circulatiepomp totdat het apparaat is afgekoeld. Keuze werkingsmodus en regelingen AutomatischDe ketel werkt met het doel de gewenste watertemperatuur in de toevoer te bereiken (gelezen door de interne voeler in de ketel) die is ingesteld op het overzichtspaneel/de radiobesturing (bv. SET 60°C).

In deze modus start de ketel op het maximale vermogen en moduleert wanneer hij de ingestelde SET-waarde nadert. Vervolgens werkt hij op P1 zonder te doven wanneer het doel eenmaal is bereikt. In deze modus ontsteekt de ketel en gaat hij alleen uit als de toets 0/1 wordt ingedrukt of op geprogrammeerde tijden die zijn ingesteld op het paneel/de radiobesturing.

De technicus kan een functie (Economy) activeren om de ketel te doven en weer te ontsteken wanneer een beoogde watertemperatuur wordt gelezenIn deze werkingsmodus worden op het display de ingestelde watertemperatuur (bijvoorbeeld Set 70°C), de toevoertemperatuur (bijvoorbeeld Tm 65°C), het aantal kilogrammen en de nog resterende autonomie weergegeven(Bijvoorbeeld 50KG 10H) en de huidige tijd (bijvoorbeeld 15:33). Door op de toets +/– te drukken kan de gewenste watertemperatuur worden verhoogd of verlaagd. Druk op de toets “A” van de radiobesturing om naar de werkingswijze “Clima_Comfort” te gaan. Clima_ComfortDe ketel werkt met het doel de gewenste omgevingstemperatuur te bereiken die wordt gelezen door deradiobesturing en is ingesteld op het paneel/de radiobesturing (bv. SET 20°C). In de modus “Clima_Comfort” kan de gewenste temperatuur worden ingesteld met de toetsen +/-.

De temperatuur wordt verzonden door de bijgeleverde radiobesturing, die zich binnen de actieradius moet bevinden. Als de verbinding met de radiobesturing verbroken is, gaat het apparaat verder met de werkfase met vermogen P1.

24NEDERLANDSGEBRUIKSAANWIJZINGUitleg van de menu'sOm de verschillende menu's te kunnen openen (klok, programmering van wekelijkse ontstekingen en uitdovingen, pelletreserve, variatie in de voeding) drukt u lang op de toets Menu op het display of M op de radiobesturing. Met +/- bereikt u het gewenste menu. Voor bevestigingen gebruikt u Menu op het display of M op de radiobesturing. De menu's zijn:klok,weekprogrammering van ontstekingen en uitdovingen,pelletreserve, variatie in de pelletvoedingmenu Test I/O (voorbehouden aan technici, met wachtwoord)instellingenmenu (voorbehouden aan technici, met wachtwoord)Instelling van de klokDruk 2" lang op de toets MENU op het paneel of “M” op de radiobesturing. Gebruik de toetsen +/– om bij het menu “Orologio” te komen.

Door verschillende keren op de toets MENU te drukken verschijnen de volgende gegevens, die gewijzigd kunnen worden:Dag, maand, jaar, uren, minuten, dag van de week. De tekst “Salvo dati. ”, die bevestigd kan worden met MENU, maakt het mogelijk de juistheid van de verrichte handelingen te controleren alvorens te bevestigen (op het display verschijnt dan “Salvato”). Programmering van de tijdstippen voor ontstekingen en uitdovingen gedurende de weekDruk 2" lang op de toets MENU op het paneel of “M” op de radiobesturing. Gebruik de toetsen +/– om bij het menu “Program. ON/OFF” te komen. Met de programmering kan een aantal ontstekingen en uitdovingen per dag worden ingesteld (maximaal drie) op elke dag van de week. Door op het display te bevestigen met de toets "MENU" (of “M” op de radiobesturing) verschijnt een van de volgende mogelijkheden:- "No Prog. " (geen programma ingesteld)- "Program.

Door te bevestigen met de toets MENU op het paneel, of “M” op de radiobesturing krijgt u toegang tot de keuze van het aantal programma's (ontstekingen/uitdovingen) die op een dag kan worden uitgevoerd. Met "Program. /giornal. " is/ het programma (of de programma's) gelijk voor elke dag van de week. Door meerdere malen op + te drukken, verschijnen achtereenvolgens:- "No Prog". - "Progr N° 1" (één ontsteking en één uitdoving per dag), "Progr N° 2" (idem), "Progr N° 3" (idem)Gebruik de toets - om deze opties in omgekeerde volgorde weer te geven. Als het 1e programma wordt geselecteerd, wordt het tijdstip van de ontsteking weergegeven. Op het display verschijnt: "1 Acceso ore 10,30"; met de toets +/– kunnen de uren worden veranderd.

Bevestig vervolgens met MENU vanaf het paneel of "M" vanaf de radiobesturingOp het display verschijnt: "1 Acceso minuti 10,30"; met de toets +/– kunnen de minuten worden veranderd. Bevestig vervolgens met MENU vanaf het paneel of "M" vanaf de radiobesturingOp dezelfde manier wordt het tijdstip van de uitdovingen ingesteld. Het programma wordt bevestigd door op de toets MENU te drukken wanneer “Salvato” op het display verschijnt. Door “Program. /settima. ” te bevestigden moet de dag worden gekozen waarop de programmering moet worden uitgevoerd:1 Ma; 2 Di; 3 Wo; 4 Do; 5 Vr; 6 Za; 7 ZoNadat de dag is geselecteerd (de dage kunnen worden doorlopen met de toetsen +/–) en deze te hebben bevestigd met de toets MENU, wordt de programmering voortgezet opdezelfde manier als die waarmee een “Program. /giornal.

”, is uitgevoerd, waarbij voor elke dag van de week wordt gekozen of er een programmering moet worden geactiveerd,het aantal keren dat dit moet gebeuren en de tijdstippen ervan. Bij een fout in de programmering kan op welk moment dan ook het programma wordt afgebroken zonder op te slaan door op de toets 0/1 te drukken.

25NEDERLANDSGEBRUIKSAANWIJZINGSignalering pelletreserveDe producten hebben een elektronische functie voor detectie van de hoeveelheid pellets in de tank. Voordat het pelletdetectiesysteem kan worden gebruikt moet er één hele zak pellets worden geladen en helemaal worden verbruikt. Laad vervolgens 15 kg pellets. Druk eenmaal op de reservetoets; in het geheugen wordt dan opgeslagen dat er 15 kg is geladen. Vanaf dit moment wordt op het display weergegeven hoeveel pellets er nog resteren, met een afnemende aanduiding in kg (15…14…13). Bij elke nieuwe lading moet in het geheugen worden ingevoerd hoeveel pellets er geladen zijn.

Als de lading 15 kg is, kan dit in het geheugen worden opgeslagen door op de toets “carico pellet” te drukken; Voor andere hoeveelheden, of als er een fout is gemaakt, kan de hoeveelheid als volgt worden ingevoerd via het pelletreservemenuDruk 2” lang op de toets MENU op het paneel of “M” op de radiobesturing. Gebruik de toetsen +/– om bij het menu “Riserva pellet” te komenNa bevestiging met de toets MENU op het paneel of “M” op de radiobesturing verschijnt de hoeveelheid pellets die aanwezig is + de hoeveelheid die geladen wordt (standaard 15, kan worden veranderd met de toetsen +/–). Variatie pelletvoeding (ALLEEN ALS U HIERTOE ADVIES HEEFT GEKREGEN VAN DE TECHNICUS)Door twee seconden op de toets MENU op het pa-neel of “M” op de radiobesturing te drukken en door de indicaties van het display te verschuiven met de toetsen “+/–”, arriveert u bij de beschrijving “ADJ-PELLET”.

Als deze functie wordt bevestigd met de toets Menu, krijgt u toegang tot de regeling van de pelletvoeding. Dit mag uitsluitend worden gedaan op aanwijzing van de technicus.

26NEDERLANDSONDERHOUDKENMERKEN VAN OTTAWA UP EN ATLANTA UP VOOR WAT BETREFT HET ONDERHOUD EN DE REINIGINGOttawa UP en Atlanta UP zijn uitgerust met het efficiënte verbrandingssysteem 3 c System (Katalytische keramische verbrander) dat, samen met het verbrandingscontrolesysteem Leonardo (R) en het automatische reinigingssysteem dat verderop beschreven wordt, een autonomie van verschillende dagen van het apparaat waarborgen zonder dat reiniging nodig isDe regelmaat van de reiniging hangt ook af van het type pellets en de installatie.Automatische reiniging van de brander en de warmtewisselaarsDe ketels zijn uitgerust met • een automatisch persluchtsysteem voor reiniging van de brander;• een mechanisch systeem voor reiniging van de warmtewisselaarBij elke uitdoving voert de ketel een reiniging uitDe uitdoving kan nodig zijn vanwege de gekozen instellingen (tijdprogrammering, temperaturen) of om een willekeurige andere reden.Als de ketel niet wordt uitgeschakeld, begint de ketel binnen een vastgelegde tijd (standaard 8 uur) een automatische uitdoving om te waarborgen dat het product goed functioneertIn de deur van de ketelhaard zit een veiligheidsschakelaar.

Als de deur wordt geopend, wordt de reiniging gestopt om te voorkomen dat er nog gloeiende sintels uit de haard naar buiten geblazen kunnen wordenHet linker display en het display van de radiobesturing geven aan na hoeveel tijd de volgende uitdoving wegens reiniging zal plaatsvinden.Als deze tijd minder is dan 30 minuten, knipperen de minuten.Door op de toetsen + en - van de radiobesturing te drukken (met de tijd die het nog duurt tot de volgende uitdoving voor reiniging) keert de teller terug naar 60 minuten en toont het display “pul 60’” gedurende twee seconden na het ontvangen verzoek.

27NEDERLANDSKoppel altijd de stekker los van het elektriciteitsnet vooraleer u enig onderhoud uitvoert.Een regelmatig onderhoud is de basis van een goede werking van de kachel.IN HET GEVAL VAN GEBREKKIG ONDERHOUD kan de kachel niet goed werken.Eventuele problemen die veroorzaakt worden door een gebrekkig onderhoud hebben tot gevolg dat de garantie vervalt.NB:- Wijzigingen waarvoor geen toestemming is gekregen, zijn verboden- Gebruik vervangingsonderdelen die door de fabrikant worden aanbevolen- Het gebruik van niet-originele componenten houdt in dat de garantie vervaltONDERHOUDWEKELIJKSE CONTROLEAprire la porta con la mano fredda in dotazione e verificare :livello del cassetto cenere (1) e in caso svuotarlo;pulizia del bruciatore (2)Attenzione a movimentare sempre con cura i refrattari (3) per non romperli.Zuig nooit warme as op.

28NEDERLANDSMAANDELIJKSE CONTROLEbehalve de controles en de wekelijkse werkzaamheden (controle lade -1-, brander -2- , vuurvaste haard -3) , adviseren wij om eenmaal per maand:de twee segmenten van de rookleidingen (4) schoon te maken die rechts en links in de verbrandingskamer zitten;het frontale inspectieplaatje van de brander (5) schoon te maken door de vleugelmoeren (6) los te draaien. ONDERHOUDVerschuif het plaatje (5) aan de voorkant zonder het weg te halen. Het plaatje is verbonden met de luchtleidingen voor de reiniging. 142536

29NEDERLANDSONDERHOUDSEIZOENSGEBONDEN ONDERHOUD (bestemd voor de dealer)Bestaat uit een algemene interne en externe reiniging. Wanneer het product intens gebruikt wordt, is het raadzaam het rookkanaal en de rookgasleiding om de 3 maanden te reinigen. Maak het schoorsteensysteem minstens eenmaal per jaar schoon (ga na of er in uw land een norm hiervoor bestaat). Als de regelmatige controles en reiniging nagelaten worden, neemt de waarschijnlijkheid van een schoorsteenbrand toe. INACTIEVE ZOMERPERIODEIn de periode waarin de kachel niet wordt gebruikt dient u alle deuren, luiken en deksels van het apparaat gesloten te houden. Wij adviseren om de pellets uit de tank te verwijderen. VERVANGINGSONDERDELENVoor eventuele vervangende componenten dient u contact op te nemen met de dealer of technicus.

Het gebruik van niet-originele componenten veroorzaakt risico’s voor het product en ontheft Edilkamin van elke verantwoordelijkheid voor schade die hierdoor ontstaat. AANWIJZINGEN VOOR DE CORRECTE VERWIJDERING VAN HET PRODUCT. Aan het einde van de levensduur moet het product worden afgedankt volgens de geldende normenVoer ook de verbruikte batterijen van de radiobesturing naar behoren af als afval. In de zin van art. 26 van het wetsbesluit van 14 maart 2014, nr. 49 “Uitvoering van de richtlijn 2012/19/EU betreffende afgedankte elektrische en elektronische apparatuur (AEEA)”. Het symbool van de doorgekruiste vuilnisbak op het apparaat of op de verpakking ervan geeft aan dat het product aan het einde van zijn nuttige levensduur gescheiden van ander afval moet worden ingezameld.

De gebruiker dient het apparaat aan het einde van zijn levensduur daarom in te leveren bij een geschikt gemeentelijk afvalverwerkingscentrum voor gescheiden inzameling van elektrotechnisch en elektronisch afval.

Een goede gescheiden inzameling om afgedankte apparatuur te recyclen, te behandelen en milieuvriendelijk te verwerken, draagt bij tot het voorkomen van mogelijke negatieve gevolgen voor het milieu en de gezondheid, en bevordert het hergebruik en/of recycling van de materialen waaruit de apparatuur bestaat.

30NEDERLANDSIn het geval van problemen voert het apparaat automatisch de uitdoving uit. Het display geeft de motivering (zie hieronder). Koppel niet de elektrische voeding los. Om het apparaat weer te starten laat u de ontstekingsprocedure plaatsvinden waarna u op de toets O/1 van het paneel drukt. Voordat u het product weer ontsteekt, moet u de oorzaak van de blokkering opsporen en de haard SCHOONMAKEN. AANDUIDINGEN VAN EVENTUELE OORZAKEN VAN BLOKKERINGEN, AANWIJZINGEN EN OPLOSSINGEN:AANDUIDING PROBLEEM ACTIESPTC H20 ROTTAgrijpt in als de leessonde van het water defect is of los zit.

• Neem contact op met de technicus Verifica estratttreedt op als de kaart niet het juiste toerental van de rookgasventilator waarneemt• Neem contact op met de technicus Stop Fiammatreedt op als het thermokoppel een rooktemperatuur waarneemt die lager is dan de ingestelde waarde en dit als afwezigheid van de vlam interpreteert• Controleer of de pellets in de tank ontbreken• Neem contact op met de technicusBlocco AF/NO avviotreedt op als de ontstekingsfase geen positief resultaat oplevert binnen de voorziene tijdEr zijn twee verschillende gevallen mogelijk:er is GEEN vlam ontstaan:• Controleer de positie en de reiniging van de verbrandingshaard• Controleer of er pellets in de tank en in de verbrandingshaard zitten• Probeer te ontsteken met wat aansteekvloeistof (vraag dit eerst na bij een technicus)Er is wel een vlam ontstaan:• Neem contact op met de technicusMancata EnergiaGrijpt in bij dalingen of uitval van de elektrische spanning• controleer de elektrische aansluiting en neem contact op met een technicus als het probleem blijft bestaan.

31NEDERLANDSADVIES VOOR MOGELIJKE PROBLEMENAANDUIDING PROBLEEM ACTIESGuasto T Coclea 1Problemen met de reductie-motor• Neem contact op met de technicus Fermo G Coclea 1 Problemen met de reductie-motor• Neem contact op met de technicus Fermo G Coclea 2Problemen met de reductie-motor• Neem contact op met de technicus No Link NTC CO2grijpt in als de leessonde van het water defect is of los zit.• Neem contact op met de technicus Check ButtonGrijpt in bij problemen in de verbinding tussen de elektroni-sche kaart en het paneel• Neem contact op met de technicus Alr Corr AltaGrijpt in bij problemen met de stroomopname van de reduc-tiemotor• Neem contact op met de technicus Alr Corr BassaGrijpt in bij problemen met de stroomopname van de reduc-tiemotor• Neem contact op met de technicus AANDUIDINGEN DIE NIET LEIDEN TOT UITDOVING, MAAR ALLEEN EEN WAARSCHUWING GEVEN Controle in Lucht In de ontstekingsfase wordt er een mogelijk probleem met de bin-nenkomende verbrandingslucht vastgesteldAls dit regelmatig gebeurt: maak het apparaat schoon en neem con-tact op met een technicus als het probleem dan nog niet verholpen is,Check battery Verschijnt als de batterij op de elek-tronische kaart leeg of geoxideerd is.

Onderhoud CAT Verschijnt nadat het apparaat het aantal kg heeft verbrand dat is ingesteld door de technicus bij de eerste ontstekingOnderhoud ?? Verschijnt nadat het apparaat het aantal kg heeft verbrand dat is ingesteld door de technicus bij de eerste ontstekingMaak het apparaat schoon en druk op de toets “boiler” van het paneel of de toets A op de radiobesturing om de tekst te laten verdwijnenNet zoeken Verschijnt als de radiobesturing niet communiceert met de elektronische kaart• Controleer of de radiobesturing niet te ver van het product is• voer de automatische synchronisatie uit.• neem contact op met een technicus, als het probleem blijft bestaan

De tekst gaat verder in het volledige PDF-bestand

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Edilkamin OTTAWA UP stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden