Dometic RMD10.5XS Handleiding

Dometic Koelkast RMD10.5XS

Bekijk gratis de handleiding van Dometic RMD10.5XS (76 pagina’s), behorend tot de categorie Koelkast. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 105 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 3 reviews. Heb je een vraag over Dometic RMD10.5XS of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/76
RMD10.5, RMD10.5S, RMD10.5T,
RMD10.5X, RMD10.5XS, RMD10.5XT
Absorber refrigerator
Installation Manual. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .12
Absorber-Kühlschrank
Montageanleitung. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .28
Réfrigérateur à absorption
Instructions de montage. . . . . . . . . . . . . . .44
Absorptiekoelkast
Montagehandleiding . . . . . . . . . . . . . . . . .60
EN
DE
FR
NL
REFRIGERATION
10-SERIES

Beoordeel deze handleiding

4.6/5 (3 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Dometic
Categorie: Koelkast
Model: RMD10.5XS

Handleiding Dometic RMD10.5XS – volledige tekst

NLVerklaring van de symbolen RMD1060Lees deze gebruiksaanwijzing zorgvuldig door en volg alle instructies, richtlijnen en waarschuwingen in deze handleiding op om ervoor te zorgen dat u het product te allen tijde op de juiste manier installeert, gebruikt en onderhoudt. Deze gebruiksaanwijzing MOET bij dit product bewaard worden. Door het product te gebruiken, bevestigt u hierbij dat u alle instructies, richtlijnen en waarschuwingen zorgvuldig hebt gelezen en dat u de voorwaarden zoals hierin beschreven begrijpt en accepteert. U gaat ermee akkoord dit product alleen te gebruiken voor het beoogde doel en de beoogde toepassing en in overeenstemming met de instructies, richtlijnen en waarschuwingen zoals beschreven in deze gebruiksaan-wijzing en in overeenstemming met de geldende wet- en regelgeving.

Het niet lezen en opvolgen van de hierin beschreven instructies en waarschuwingen kan leiden tot letsel voor uzelf en anderen, schade aan uw product of schade aan andere eigendommen in de omgeving. Deze gebruiksaanwijzing, met inbegrip van de instructies, richtlijnen en waarschuwingen, en de bijbehorende documentatie kan onderhe-vig zijn aan wijzigingen en updates. Actuele productinformatie vindt u op dometic. com. Inhoud1 Verklaring van de symbolen. 602 Veiligheidsaanwijzingen. 613 Accessoires. 634 Beoogd gebruik. 635 Koelkast opstellen. 646 Koelkast aansluiten. 707 Technische gegevens. 751 Verklaring van de symbolen. AIWAARSCHUWING. Veiligheidsaanwijzing: Duidt op een gevaarlijke situatie die, indien deze niet wordt voorkomen, kan leiden tot ernstig letsel of de dood. VOORZICHTIG.

Veiligheidsaanwijzing: Duidt op een gevaarlijke situatie die, indien deze niet wordt voorkomen, kan leiden tot licht of matig letsel. LET OP. Duidt op een situatie die, indien deze niet wordt voorkomen, kan leiden tot materiële schade. INSTRUCTIE Aanvullende informatie voor het gebruik van het product.

NLRMD10 Veiligheidsaanwijzingen612 Veiligheidsaanwijzingen!WAARSCHUWING! Het niet in acht nemen van deze waarschu-wingen kan leiden tot ernstig letsel of de dood.Explosiegevaar• Open het absorptieaggregaat nooit. Het staat onder hoge druk en kan letsel veroorzaken, als het wordt geopend.• Gebruik het toestel uitsluitend met de op het typeplaatje aangege-ven druk. Gebruik alleen vast ingestelde drukregelaars die voldoen aan de nationale voorschriften (in Europa EN 12864).Brandgevaar• Let op een schone en restloze verwerking als siliconenafdichtingsmid-del of iets dergelijks wordt gebruikt.

Bij contact van siliconendraden met hete delen of open vuur bestaat brandgevaar.• Controleer het toestel nooit met open vuur op lekkage.• Gebruik uitsluitend propaan- of butaangas (geen aardgas).Gevaar voor de gezondheid• Gebruik het toestel niet als het zichtbaar beschadigd is.• Als de wisselstroomaansluitkabel voor dit toestel beschadigd is, moet deze om gevaar uit te sluiten worden vervangen door de fabrikant, een klantenservice of gelijkwaardig gekwalificeerd personeel.• Dit toestel mag uitsluitend worden gerepareerd door bevoegd perso-neel. Door ondeskundige reparaties kunnen grote gevaren ontstaan.Verstikkingsgevaar• Demonteer bij het afvoeren van het oude toestel alle toesteldeuren en laat de legplanken in het toestel om opsluiting en stikken te voorko-men.!VOORZICHTIG!

Het niet in acht nemen van deze waarschuwin-gen kan leiden tot licht of matig letsel.Elektrische schok• Let er voor de ingebruikname op dat voedingskabel en stekker droog zijn.Gevaar voor beknelling• Grijp niet in het scharnier.

NLVeiligheidsaanwijzingen RMD1062ALET OP! Gevaar voor schade• Houd het toestel tijdens het transport alleen aan de toestelbehuizing vast. Houd het toestel nooit aan het absorptieaggregaat, de koelrib-ben, gasleidingen, deur of het bedieningspaneel vast.• Voorkom beschadiging van de koelkring van het toestel tijdens trans-port. Het koelmiddel in de koelkring van het toestel is licht ontvlam-baar.Bij een beschadiging van de koelkring van het toestel (geur van ammoniak):– Schakel het toestel eventueel uit.– Vermijd open vuur en vonken.– Ventileer de ruimte goed.• Plaats het toestel niet in de buurt van open vuur of andere warmte-bronnen (verwarming, gasovens etc.).• Gevaar voor oververhitting!Let er altijd op dat de warmte die bij het gebruik ontstaat goed afge-voerd kan worden.

Zorg ervoor dat het toestel op voldoende afstand tot wanden en andere voorwerpen staat, zodat de lucht kan circule-ren.• Controleer of de spanning op het typeplaatje overeenkomt met de aanwezige stroomvoorziening.• Open in geen geval de koelkring.• Sluit het toestel uitsluitend met de bijbehorende wisselstroomaansl-uitkabel aan op de wisselstroomcontactdoos.• Gebruik alleen kabels met passende kabeldiameter.• Trek de stekker nooit aan de aansluitkabel uit de contactdoos.• Het toestel mag niet aan regen worden blootgesteld.

NLRMD10 Accessoires633Accessoires4 Beoogd gebruikHet toestel is bedoeld voor installatie in:• Caravans•CampersDit product is alleen geschikt voor het beoogde gebruik en de toepassing in over-eenstemming met deze gebruiksaanwijzing.Deze handleiding geeft informatie die nodig is voor een correcte installatie en/of correct gebruik van het product.

Een slechte installatie en/of onjuist gebruik of onderhoud leidt tot onbevredigende prestaties en mogelijke storingen.De fabrikant aanvaardt geen aansprakelijkheid voor letsel of schade aan het product die het gevolg is van:• Onjuiste montage of aansluiting, inclusief te hoge spanning• Onjuist onderhoud of gebruik van andere dan door de fabrikant geleverde origi-nele reserveonderdelen• Wijzigingen aan het product zonder uitdrukkelijke toestemming van de fabrikant• Gebruik voor andere doeleinden dan beschreven in deze handleidingBeschrijvingFlexibele gasleidingAfdichting voor tochtvrije montage voor openingen van 1 – 5 mm (afb. 8 B, pagina 7)Afdichting voor tochtvrije montage voor openingen van 5 – 10 mm (afb.

8 C, pagina 7)Winterafdekking LS300 voor het ventilatieroosterAdapterkabel• WAGO naar CEE• WAGO naar UK• WAGO naar JST• WAGO naar MATE-N-LOKOptionele ventilatorset REF-FANKITOptioneel accupack R10-BP voor autonoom gebruik op gasOptionele Ø 2,5/5,5 mm-stekker voor autonoom gebruik op gas met een 9Vg -power-bank

NLKoelkast opstellen RMD1064Dometic behoudt zich het recht voor om het uiterlijk en de specificaties van het pro-duct te wijzigen.5Koelkast opstellen5.1 De montage voorbereidenANeem bij de montage van de koelkast volgende aanwijzingen in acht:• Voor een optimale circulatie van het koudemiddel mag de koelkast een hellings-hoek van hooguit 3° hebben.Parkeer het voertuig hiervoor horizontaal. • De koelkast moet zodanig worden geïnstalleerd dat:– de koelkast eenvoudig toegankelijk is voor onderhoud.– de koelkast eenvoudig kan worden gedemonteerd en gemonteerd.– de koelkast eenvoudig uit het voertuig kan worden verwijderd.• De koelkast moet op ten minste 5 mm afstand van de vloer worden gemonteerd, om ervoor te zorgen dat de deur goed kan worden geopend (afb.

1, pagina 3).– De koelkast moet volledig op de vloer van het meubilair rusten tot aan de voorrand van de deur (B).– Plaats de koelkast niet direct op de vloer.– Zorg ervoor dat er geen vloerkleed de vrije beweging van de deur belemme-ren.• Zorg ervoor dat er geen hittegevoelige componenten in de buurt van de gas-brander worden geplaatst, zoals kabels, kabelgoten, enz.• De koelkast moet in een nis worden ingebouwd, zodat hij bij beweging van het voertuig vast staat. Noteer hiervoor de afmetingen in afb. 2, pagina 4.De instructies voor het wijzigen van de deurstop en de decoratieplaat vindt u online op:http://qr.dometic.com/berFOLLET OP! • De koelkast mag niet worden geïnstalleerd aan de achterzijde van een camper met de deur in rijrichting.• Gebruik voor veilig gebruik alleen originele Dometic ventilatieroos-ters.

NLRMD10 Koelkast opstellen65• In de buitenwand moeten een beluchtingsopening (afb. 3 1, pagina 4) en een ontluchtingsopening (afb. 3 2, pagina 4) met ventilatierooster voorhanden zijn om de warmte die ontstaat goed naar buiten te kunnen leiden:– Beluchtingsopening: Breng het rooster zo veel mogelijk in lijn met de basis van de installatienis aan. – Ontluchtingsopening: zo ver mogelijk boven de koelkast. – De afstand tussen beluchtingsopening en ontluchtingsopening moet min-stens 1250 mm bedragen (afb. 4, pagina 5). • Monteer boven de koelkast een warmtegeleideplaat (afb. 4 1, pagina 5) zodat zich geen warmte in het voertuig verzamelt. • De afstand tussen de koelkast en achterwand moet minstens 15 mm maat niet meer dan 25 mm bedragen. • Een afstand van meer dan 25 mm tussen koelkast en achterwand leidt tot vermo-gensverlies en een verhoogd energieverbruik van de koelkast.

Verklein de holle ruimte achter de koelkast zodanig dat voldoende be- en ontluchting is gegaran-deerd (afb. 5, pagina 5). Gebruik hiervoor bijvoorbeeld een luchtgeleidings-plaat. • Indien de minimumafstand tussen beluchtingsopening en ontluchtingsopening niet kan worden aangehouden, moet in plaats van de ontluchtingsopening een dakontluchting worden ingebouwd. – De dakontluchting moet indien mogelijk direct boven de achterzijde van de koelkast worden aangebracht. Gebruik een luchtkanaal (afb. 6 1, pagina 6) indien u de dakontluchting verschoven moet aanbrengen, omdat anders warmteophoping ontstaat. – De afstand tussen de beluchtingsopening en dakontluchting moet minstens 1800 mm bedragen (afb. 6, pagina 6). – Als een dakairco voorhanden is, moet de afstand tussen de dakontluchter (afb. 7 1, pagina 6) en de luchtafvoer van de dakairco (afb. 7 2, pagina 6) minstens 300 mm bedragen.

• De koelkast mag niet zijdelings ten opzichte van de be- en ontluchtingsopenin-gen worden ingebouwd, omdat dit leidt tot vermogensverlies en een verhoogd energieverbruik van de koelkast.

• De be- en ontluchtingsopeningen mogen tijdens gebruikt niet door voertuigde-len worden afgedekt (bijvoorbeeld geopende deur of door de aanbouw van toe-behoren zoals fietsdrager). • Installeer de koelkast beschermd tegen overmatige warmte-instraling, omdat dit leidt tot vermogensverlies en verhoogd energieverbruik van de koelkast. • De koelkast moet tochtvrij worden gemonteerd.

NLKoelkast opstellen RMD10665.2 Koelkast tochtvrij inbouwen!Koeltoestellen op gas in caravans of campers in moeten tochtvrij worden inge-bouwd. Dit betekent dat de verbrandingslucht niet uit de binnenruimte wordt geno-men en de afvoergassen niet direct in de woonruimte kunnen dringen.Tussen de achterwand van de koelkast en de binnenruimte van het voertuig moet een geschikte afdichting worden aangebracht.De fabrikant raadt aan om een flexibele afdichting te gebruiken om in- en uitbouwen voor onderhoud te vereenvoudigen.Kies een van de drie versies voor tochtvrije installatie (afb.

8, pagina 7):Stopbalk achter de koelkast (A)➤ Lijm een flexibele afdichtlip (1) op een lijst (2) achter de koelkast (3).➤ Duw de koelkast-ovencombinatie bij montage tegen de lijst met de flexibele afdichtlippen.✔ De ruimte achter de koelkast is verzegeld aan het voertuiginterieur.Afstand zijruimte van maximaal 5 mm tussen koelkast en meubilair (B) ➤ Lijm de afdichtlippen (zie hoofdstuk „Accessoires” op pagina 63) op de zijkant van het meubilair (4).➤ Duw de koelkast-ovencombinatie tegen de flexibele afdichtlippen op het meu-bilair.✔ De ruimte achter de koelkast is verzegeld aan het voertuiginterieur.WAARSCHUWING!

Brandgevaar!• Gebruik voor de tochtvrije inbouw geen licht ontvlambaar materiaal zoals siliconenafdichtingsmiddel, montageschuim en dergelijke.• Positioneer het apparaat zodanig dat geen verbindingskabel is beschadigd of geknikt.• Gebruik geen meervoudige aansluitingen of draagbare adapters achter het apparaat.

NLRMD10 Koelkast opstellen67Afstand zijruimte van 5 mm tot 10 mm tussen koelkast en meubilair (C) ➤ Lijm de afdichting met dubbele lippen (zie hoofdstuk „Accessoires” op pagina 63) op de zijkant van het meubilair (4).➤ Duw de koelkast-ovencombinatie tegen de flexibele afdichting met dubbele lip-pen op het meubilair.✔ De ruimte achter de koelkast is verzegeld aan het voertuiginterieur.5.3 Be- en ontluchtingsopeningen makenI➤ Maak een be- en ontluchtingsopening in de buitenwand van 249 mm x 490 mm.Neem hierbij de aanwijzingen in acht, zie hoofdstuk „De montage voorberei-den” op pagina 64.Indien het ventilatierooster van de beluchtingsopening niet in een lijn met de onder-grond van de inbouwnis kan worden ingebouwd, moet een beluchtingsopening in de ondergrond worden ingebouwd. Lekkend gas kan dan omlaag stromen.

➤ Maak achter de koelkast bij de gasbrander een beluchtingsopening van min-stens Ø 40 mm in de ondergrond (afb. 9 1, pagina 8). ➤ Scherm het einde van de opening af met een bochtstuk zodat tijdens rijden geen modder of vuil kan binnendringen (afb. 9 2, pagina 8).Indien u in plaats van de ontluchtingsopening een dakontluchting moet gebruiken:➤ Maak een uitsnede in het dak. De vereiste afmetingen staan in de handleiding van de dakontluchting. Neem hierbij de aanwijzingen in acht, zie hoofdstuk „De montage voorberei-den” op pagina 64.INSTRUCTIE • Afwijkingen van de hier afgebeelde in- en uitlaatvariaties moeten door de fabrikant worden toegestemd.• Bij hoge omgevingstemperatuur functioneert de koelkast alleen optimaal, als de be- en ontluchting optimaal is.

NLKoelkast opstellen RMD10685.4 Ventilatierooster monterenI➤ Dicht het montageframe af om de verbinding waterdicht te maken (afb. a, pagina 8).➤ Plaats het montageframe en schroef het vast (afb. b, pagina 8). Gebruik hier-voor alle bevestigingsopeningen.➤ Steek de ventilatiegrill erin zoals afgebeeld (afb. c, pagina 9).5.5 Condensafvoer monterenIMonteer de condensafvoer als volgt:Variant 1➤ Leid de condensslang van de koelkastbuitenzijde door een opening in de vloer uit het voertuig weg naar buiten.Variant 2➤ Bevestig de condensslang direct aan de hiervoor bedoelde bevestiging van het ventilatierooster (afb. 0 4, pagina 8).INSTRUCTIE Gebruik voor veilig gebruik alleen originele Dometic ventilatieroosters.Nr. in afb.

NLRMD10 Koelkast opstellen695.6 Dakventilator monteren➤ Dicht het montageframe af om de verbinding waterdicht te maken (afb. e, pagina 9).➤ Plaats het montageframe en schroef het vast (afb. f, pagina 9). Gebruik hier-voor alle bevestigingsopeningen.➤ Plaats de kap en schroef deze goed vast (afb. g, pagina 9).5.7 Koelkast bevestigen!I➤ Zet de koelkast in de uiteindelijke positie.➤ Draai de zes schroeven(afb. h 1, pagina 10) door de zes kunststof bussen in de zijwanden van de koelkast en verder in de wand.➤ Plaats de kappen (afb. h 2, pagina 10) op de schroefkoppen.Nr. in afb. d, pagina 9Beschrijving1Kap2 MontageframeVOORZICHTIG!

NLKoelkast aansluiten RMD10706 Koelkast aansluiten6.1 Op de gastoevoer aansluitenAILET OP! • De koelkast mag alleen door een vakman volgens de geldende voor-schriften en normen op de gasvoorziening worden aangesloten.• Een slangaansluiting is niet toegestaan.• Gebruik een metaal-afgedichte schroefverbinding.• Het gasfilter (wit) in de koelkastgasverbinding mag niet worden ver-wijderd.• Gebruik uitsluitend propaan- of butaangasflessen (geen aardgas of stadsgas) met gekeurd drukreduceerventiel en passend kopstuk. Vergelijk de druk op het typeplaatje met de druk op de drukregelaar van de propaan- of butaangasfles.• De koelkast mag uitsluitend met de op het typeplaatje aangege-ven druk worden gebruikt.• De koelkast mag uitsluitend met het op het typeplaatje aangege-ven gas worden gebruikt.• Neem a.u.b. de in uw land toegestane drukwaarden in acht.

NLRMD10 Koelkast aansluiten71De koelkast moet door een afsluitinrichting in de gasleiding afzonderlijk kunnen wor-den afgesloten. De afsluitinrichting moet goed toegankelijk zijn.➤ Sluit de koelkast veilig et de hand aan op de gastoevoer (afb. i, pagina 10):A➤ Laat na professionele installatie een lek- en een vlamtest uitvoeren door een geautoriseerde specialist.Laat een goedkeuringscertificaat maken en overhandig dit aan de eindgebruiker.6.2 Op gelijkstroom en wisselstroom aansluitenALET OP! Gebruik altijd een tegenhoudsleutel (maat 17 mm) wanneer u de gastoevoerleiding aansluit op de gasinlaat van de koelkast.Nr. in afb. i, pagina 10Beschrijving1 Schroef M4 (Torx TX20)Moment: 2 Nm2 Gasaansluiting koelkastM14 x 1,5 (d = 8 mm/ISO8434 (DIN2353))3 Gasleiding met ringkoppeling (maat 17)Moment: 25 Nm4 Tegenhoudsleutel (17 mm)LET OP!

NLKoelkast aansluiten RMD1072ISchema van de koelkast (afb. j, pagina 11)INSTRUCTIE • De toestelstekker mag zich niet direct achter het ventilatierooster worden bevinden, anders kan de luchtcirculatie worden gehinderd en kan de stekker nat worden. • De stekker van de wisselstroom-aansluitkabel mag niet worden afge-sneden.• De aansluitkabel moet zodanig gemonteerd zijn dat deze niet met hete delen van aggregaat/brander of met scherpe randen in contact komen.• Wijzigingen van de interne elektrische installatie of de aansluiting van andere elektrische componenten (bijvoorbeeld externe extra ventilator) aan de interne bekabeling van de koelkast doen elke aan-spraak op garantie vervallen.• De koelkast heeft een CI bus-interface en kan worden geregeld via een compatibel, centraal voertuigdisplay.Nr. in afb.

NLRMD10 Koelkast aansluiten73Gelijkstroom!A15 Ventilator 2 (als optiemodule beschikbaar is)16 Ventilator 1 (als optiemodule beschikbaar is)17 Optiemodule18 Gelijkstroomoven (als optiemodule beschikbaar is)19 Gelijkstroomvoeding optiemodule20 CI-bus-verbinding21 Gelijkstroomaansluiting22 12 V terminalbehuizing (frontaanzicht)• AMP/TE Tyco: 180906• CS Colombo: 63N02523 Gelijkstroom-voedingskabel elektronica24 Gelijkstroom-voedingskabel verwarmingselement25 Interne gelijkstroomvoeding, max. 1 A (optiemodule, oven, ventila-tor)WAARSCHUWING! Brandgevaar!• De toevoerleiding naar het verwarmingselement moet worden beveiligd met een 20 A zekering.• De toevoerleiding naar de elektronica moet worden beveiligd met een 2 A zekering.LET OP! De positieve en negatieve voedingslijnen van de gelijkstroomverbindin-gen voor elektronica (afb. j 23, pagina 11) en verwarmingselement (afb.

j 24, pagina 11) mogen niet met elkaar worden verbonden en op één draad worden gedragen. Anders kunnen elektrische bouwde-len elektrisch worden beïnvloed of beschadigd.Nr. in afb. j, pagina 11Beschrijving

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Dometic RMD10.5XS stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden