Cateye MSC-2Dx Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Cateye MSC-2Dx (33 pagina’s), behorend tot de categorie Niet gecategoriseerd. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 28 mensen en kreeg gemiddeld 4.2 sterren uit 3 reviews. Heb je een vraag over Cateye MSC-2Dx of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Cateye |
| Categorie: | Niet gecategoriseerd |
| Model: | MSC-2Dx |
Handleiding Cateye MSC-2Dx – volledige tekst
MSC-2Dx 1INLEIDINGDank u wel voor de aankoop van de Cat Eye MC-2Dx. De MC-2Dx is een multi sport computerdie een draadloze hartslagmeter én een fietscomputer combineert. De racebeproefde fiets-computer technogie en het dubbele puls hartslagsysteem stelt u in staat uw trainings enwedstrijdgegevens te meten, bekijken en op te slaan.De gemeten gegevens kunnen met behulp van de download unit naar een PC worden overge-bracht.Lees deze handleiding goed en zorg ervoor dat alles duidelijk is voor u begint aan het aanslui-ten, instellen etc. van dit apparaat. Bewaar na zorgvuldig lezen van de handleiding deze, samenmet het garantiebewijs, op een veilige en makkelijk bereikbare plaats.Neem bij verlies of beschadiging van de handleiding contact op met uw dealer of kijk op internet:www.cateye.com.WAARSCHUWING!• Let goed op de waarschuwingen in deze handleiding; deze worden met WAAR-SCHUWING!
aangegeven.• Niets uit deze handleiding mag gecopieerd worden zonder schriftelijke toestemming vanCat Eye Co., Ltd.• De inhoud van deze handleiding zou in de toekomst kunnen veranderen zonder de gebrui-kers daarvan in kennis te stellen.• Mocht u een fout ontdekken in deze handleiding, neem dan contact op met Cat Eye via hetinternet: www.cateye.com* Windows is een geregistreerd handelsmerk van Mircosoft Corporation.DCopyright© 1999CAT EYE Co., Ltd.MSC2DxUD-000703 2GEBRUIKERSHANDLEIDINGIn deze gebruikershandleidingvindt u informatie over installatie,voorbereiding van de computer ende werking ervan.
MSC-2Dx 2OVER DE HANDLEIDINGENDe volgende handleidingen zijn bijgesloten:Verkorte handleidingDeze handleiding geeft u basisinformatie over installeren, instellen en gebruik van de compu-ter.GebruikershandleidingDeze handleiding bevat een gedetailleerde beschrijving voor het gebruik van de Cat EyeMSC-2DX.Installatie handleiding (vouwblad)Deze handleiding is bedoeld voor iedereen die het apparaat meteen willen gebruiken; hetbevat ook instructies voor bevestiging van het apparaat op de fiets.Verkorte handleiding op kaart (in draagtas)BETEKENIS VAN DE SYMBOLEN IN DEZE HANDLEIDING:Bij deze symbolen behoort belangrijke informatievoor het veilig gebruik van het appAraat. Volg deinstructies nauwgezet op.BELANGRIJK!
MSC-2Dx 3INHOUDInleiding ----------------------------------------------------------------------------------------------- 1Verzoek ------------------------------------------------------------------------------------ 1Over de handleidingen ---------------------------------------------------------------------------- 2Correct gebruik van de Cat Eye MSC-2Dx -------------------------------------------------- 4Namen van de diverse functies en accessoires -------------------------------------------- 5Uitleg van de knoppen ---------------------------------------------------------------------------- 6Bovenste regel in het scherm veranderen----------------------------------------- 7Display uitleg ---------------------------------------------------------------------------------------- 8Gebruik van de hartslagmeting functieBorstband met hartslag sensor----------------------------------------------------- 10Voordat u de hartslag sensor draagt---------------------------------------------- 10Het dragen van de hartslag sensor ----------------------------------------------- 11Instellen van vaste waardenInstellen wielomtrek ------------------------------------------------------------------- 12Instellen tijd------------------------------------------------------------------------------ 13Optiesautomatische tijdmeting -------------------------------------------------------------- 14Verminderen van energiegebruik -------------------------------------------------- 14Tempo functie -------------------------------------------------------------------------- 14Interval functie -------------------------------------------------------------------------- 15Instellen hartslagwaarden ----------------------------------------------------------- 16Automatische geheugen functie --------------------------------------------------- 18Downloaden naar een PC ----------------------------------------------------------- 23Hartslag training ---------------------------------------------------------------------------------- 24Bij problemen -------------------------------------------------------------------------------------- 26Vervangen van de batterij ---------------------------------------------------------------------- 28Vervangen van de electrode-riempjes ------------------------------------------------------ 29Onderhoud ----------------------------------------------------------------------------------------- 29Specificaties --------------------------------------------------------------------------------------- 30Registratie ------------------------------------------------------------------------------------------ 31Reserve accessoires ---------------------------------------------------------------------------- 32Index ------------------------------------------------------------------------------------------------- 33.
MSC-2Dx 4CORRECT GEBRUIK VAN DE CAT EYE MSC-2DxWAARSCHUWING!!• Gebruik dit apparaat niet als u een pacemaker heeft.• Gebruik dit apparaat niet in een vliegtuig.• Let tijdens het gebruik van dit apparaat niet op de gegevens op het scherm. Geniet vande omgeving!• Houd het apparaat uit de buurt van kinderen. Laat kinderen het apparaat alleen gebrui-ken onder toezicht van een volwassene.• Houd de computer weg bij kinderen. Gebruik door kinderen alleen onder begeleidingvan een volwassene. Bij inslikken van de batterij direct een dokter waarschuwen.Let op!• Sterke magnetische velden kunnen invloed hebben op de werking van dit apparaat en meet-fouten veroorzaken. Vermijd daarom (de omgeving) van objecten met een sterk magnetischveld, zoals:1. Televisies, radio's, computerschermen, auto's en treinen.2.
Treinwissels en langs treinrails, de omgeving van televisiestations en radarapparatuur.• Gebruik de riem niet als deze huiduitslag of andere poblemen veroorzaakt.• Doe voorzichtig met de computer en de borstband; laat deze niet vallen of ergens tegenaanstoten.• De borstband wordt vochtig door zweet, etc. Gebruik een zacht schoonmaakmiddel om deriem schoon te maken.• Buig, draai of trek niet aan de borstband.• Gebruik de computer niet binnen een straal van 1,5 meter van andere overbrengers. Gebruikook geen andere draadloze apparaten tegelijkertijd. Dit resulteert in onjuiste metingen.• Vermijd het gebruik van de computer in direct zonlicht voor lange tijd als u hem niet gebruikt.• Demonteer de computer niet.
Wij adviseren u naar een goede juwelier te gaan voor vervan-ging van de batterij.• Controleer geregeld de positie van de magneet en de snelheidssensor.• Gebruik geen tinner of wasbenzine om de computer schoon te maken.• Statische electriciteit kan storingen verzoorzaken resulterend in het vreemd weergeven vande gemeten waarden. Is dit het geval, reset dan de computer.NLBatterij nietweggooien, maarinleveren als KCA.
MSC-2Dx 6LAPSET/ATLTMODES/SLAPSET/ATLTMODES/SUITLEG VAN DE KNOPPENMode Knop (MODE)Met deze knop schakelt u tussen gegevens in de onderste regel van het scherm.De onderste regel heeft een hoofd- en en een submenu.
Wat u ziet in de onderste regel hangtsamen met de gegevens in de bovenste regel van het scherm.• Druk de MODE knop in om in het hoofdmenu te komen.• Houd de MODE knop in willekeurig welk deel van het hoofdmenu ingedrukt om in het sub-menu te komen.• Druk de MODE knop weer in om van het sub- in het hoofdmenu te komen.• U kunt niet direct van het ene naar het andere submenu switchen.Zie onderstaand diagram voor de hoofd- en submenugegevens.In de onderste regel van het scherm kunt u switchen tussen klok en snelheid.Lap knop (LAP)Als de computer, tijd, hartslag et cetera meet, kunt u deze knop op elk willekeurig tijdsti indruk-ken om gegevens op te slaan, zoals verstreken tijd, afstamd, gemiddelde intervalsnelheid engemiddelde hartslag tijdens interval (met een maximum van 50).
(zie pagina 15 'Interval func-ties')Licht knop (LT)Door het indrukken van deze knop wordt het scherm gedurende 3 secondenMode Knop (MODE)Lap knop (LAP) Light knop (LT)gemiddeldesnelheidAVSritafstandDSTmaximalehartslagMXPaantalintervalsLPmaximumsnelheidMXStotaleafstandODOSUB functieSUB functieklok(actuele snelheid)(S)VerstrekentijdTMHOOFDfunctieDRUKKENTwee secondenvasthoudenSwitchen tussen functies in deonderste regel met de MODE knop
MSC-2Dx 7LAPSET/ATLTMODES/SLAPSET/ATLTMODES/SSET/ATLTMODES/SLAPLAPSET/ATLTMODES/SInstel knop (SET/AT)Druk deze knop in voor het instellenvan de verschillende mogelijkhedenin de onderste regel. In het rechterdiagram staan de ver-schillende instelmogelijkheden. Als ugegevens wilt opslaan, gebruikt u dezeknop om de gegevens vast te leggen. Start/stop knop (S/S)Druk deze knop om de meting van verstreken tijd, gemiddelde snelheid en ritafstand te starten/stoppen. Tijdens het meten knippert 'bpm in de middelste regel. Staat de automatische tijd-meting () aan, dan werkt deze functie niet. Bovenste regel in het scherm veranderen• Staat de automatische tijdmeting ( ) uit, druk dan tegelijkertijdde SET/AT knop en de S/S knop in om in de bovenste regel vanhet scherm te switchen van actuele snelheid naar klok.
• Staat de automatische tijdmeting () aan, dan switcht u metdeze knop tussen snelheid en klok. Alle gegevens wissen knop (AC)WAARSCHUWING. Deze knop is niet voor dagelijks gebruik. Druk deze knop in voor hetwissen van alle gegevens na vervanging van de batterij of een scherm-storing. Door het indrukken van deze knop zullen intervalgegevens, automatisch geheugen gegevensen de ingestelde tijd gewist worden. De totale afstand, wielomtrek, snelheidschaal en maximumhartslagwaarden zullen echter niet gewist worden. Na het indrukken van de AC knop dient u de tijd opnieuw in te stellen. • Als de AC knop wordt ingedrukt terwijl de SET/AT knop ingedrukt is, dan zullen alle gege-vens in het geheugen gewist worden. Sommige gebruikers gebruiken deze knop aan hetbegin van het trainingsseizoen om hun jaarlijkse kilometers op te slaan.
Het is echter af teraden deze procedure tijdens normaal gebruik te volgen. Opnieuw instellenDe verstreken tijd, maximum hartslagwaarden, gemiddelde snelheid, ritafstand, maximum snel-heid en lap gegevens zullen op 0 springen, op voorwaarde dat de onderste regel op het schermiets anders laat zien dan de totale afstand (Odometer).
MSC-2Dx 8FUNCTIESU kunt kiezen tussen actuele snelheid en klok in de bovenste regel.actuele snelheidHet snelheidssymbool knippert. De snelheid wordt elke seconde geacualiseerd.Bereik: 0.0 (4.0) ~105.9 km/uur (0.0(3.0)~65.9 mijl/uur).klokDe tijd kan in 24- of 12-uursaanduiding op het scherm komen. Het tijd symbool knippert'.Verwijzing: Als bij de snelheid schaal 'km/h' is gekozen, dan zal de tijd in een 24-uur klokop het scherm komen. Bij 'mph' komt de tijd in een 12-uur schaal op het scherm.HartslagBij het dragen van de borstband met hartslagsensor knippert het hartslag symbool en wordt dehartslag op dat moment weergegeven.Bereik: 0-299 bpm (slagen/minuut)Selecteer de gewenste functie dor de MODE knop in te drukken.
Lees op pagina 6 onder 'MODEknop' hoe u deze kunt gebruiken.Tm Verstreken tijdDe verstreken tijd van het moment van starten tot nu wordt weergegeven in uren, minuten enseconden. Bij een 'reset' springt de tijd op 0.Bereik: 0.00.00~9.59.59MxP maximale hartslagDe maximale hartslag van het moment van starten tot nu wordt weergegeven. Dit is de sub-functie van 'verstreken tijd.' Bij een 'reset' springt de hartslag op 0.Bereik: 0~299 slagen/minuutklokDe tijd kan in 24- of 12-uursaanduiding op het scherm komen. De klok kan verplaatst wordennaar de bovenste regel (in de onderste regel verschijnt dan de actuele snelheid).Bovenste regelMiddelste regelOnderste regel
MSC-2Dx 9S actuele snelheidDe actuele snelheid op dat moment wordt weergegeven. Elke seconde worden de gegevensaangepast.0.0 (4.0) ~105.9 km/uur (0.0(3.0)~65.9 mijl/uur).LP aantal intervalsHet aantal intervals van het moment van starten tot nu wordt weergegeven. Dit is de subfunctievan de klok (of actuele snelheid). Bij een 'reset' springt het scherm op 0.Bereik: LP-00~LP-50AvS gemiddelde snelheidDe gemiddelde snelheid van het moment van starten tot nu wordt weergegeven. Bij een 'reset'springt het scherm op 0.Er verschijnt een E op het scherm en meting is niet meer mogelijk als als 999.99 km (mijl) wordtoverschreden binnen 27 uur, 46 minuten en 39 seconden.0.0 ~105.9 km/uur (0.0~65.9 mijl/uur).MxS maximum snelheidDe maximum snelheid op dat moment wordt weergegeven. Dit is de subfunctie van 'gemiddeldesnelheid'.
Bij een 'reset' springt het scherm op 0.Bereik: 0.0 (4.0) ~105.9 km/uur (0.0 (3.0)~65.9 mijl/uur).Dst ritafstandDe ritafstand van het moment van starten tot nu wordt weergegeven. Bij een 'reset' springt hetscherm op 0.Bereik: 0.00-999.99 km (mijl)Odo totale afstandDe ritafstanden worden verzameld tot de batterij leeg is. Dit is de subfunctie van 'ritafstand'. Van0 tot 9,99.9 steeds met 0,1; van 10,000 tot 99,999 met 1.Bereik: 0.0~999.9/10.000~99.999 km (mijl)Ptm vaststaande tijdzoneAls de hartslagwaarden zijn ingesteld wordt de tijd waarin deze hartslag werd bereikt weergege-ven op het scherm. De bovenste en middelste regel geven respectievelijk de boven- en onder-waarden weer. In de onderste regel wordt de tijd dat men met die waarden fietste, weergegeven.
MSC-2Dx 10GEBRUIK VAN DE MOGELIJKHEID VANHARTSLAGMETINGBorstband met hartslag sensorDeze borstband met hartslagsensor is gebaseerd op het elektrodisch meten van de hartslag inziekenhuizen, maar dan simpeler en compacter. De hartslag wordt daar gemeten door het ge-bruik van diverse elektroden die elektrodische signalen opvangen en die worden aangeslotenhet lichaam. De MSC-2Dx borstband met hartslagsensor maakt echter gebruik van twee inge-bouwde elektroden die met het lichaam in contact staan en verschillende in elektrische spannigmeten. Dat signaa wordt doorgegeven naar de computer en u kunt het eenvoudig aflezen op hetscherm.Verwijzing:De computer kan tot 90 cm een signaal opvangen.Voordat u deborstband met hartslag sensor draagtWAARSCHUWING!!!!!Gebruik deze hartslag sensor nooit als u een pacemaker heeft.BELANGRIJK!• Zorg dat de hartslag sensor in het midden van uw borst zit.
De band met de electrode moetcontact maken met uw huid.• Voor het beste resultaat dient u voor het dragen de electrode en omgeving vochtig te maken ofspeciale crème voor elektrografische delen te gebruiken.• Als huidirritatie optreedt, kunt u de band met hartslag sensor ook over dun ondergoed dragen;maak in dat geval altijd de electroden en omgeving vochtig.• Borsthaar kan de nauwkeurigheid van de metingen beïnvloeden.• Gebruik dit onderdeel niet in combinatie met andere draadloze apparaten (inclusief CAT EYECC-CL200). Er kan interferentie optreden, met als gevolg incorrecte metingen.draadloze hartslagsensorcomputer
MSC-2Dx 11Hoe bevestigt u de hartslagmeter band?BELANGRIJKAls u de borstband met hartslagsensor draagt, dient het pijltje op de signaaloverbrengernaar boven te wijzen. Wijst het pijltje naar beneden, dan worden de overbrengafstandvan het signaal korter.1. Bepaal de juiste maat van de band door deze onder uw borst aan te sluiten. Controleer goedof de band vast en prettig zit.2. Klik de band vast. De electroden dienen nu strak tegen uw huid te zitten.Verwijzing: Draagt u de band over ondergoed heen, maak dan voor het beste resutaat deelectroden en omgeving vochtig. Ook als u in de winter een droge huid heeft,voorkomt het vochtig maken van de electroden en omgeving fouten in dehartslagmeting.3. Zorg dat de overbrenger in het midden van uw borst (onder het borstbeen) zit.Draag de borstband met hartslagsensor op de juiste wijze (met het pijltje op designaaloverbrenger naar boven wijzend).4.
Houd de computer voor uw borst en controleer of het hartslagsymbool op het schermknippert (= het signaal wordt doorgegeven) en uw hartslag wordt gemeten.Knippert het hartslagsymbool niet, verschuif de band dan een beetje en maak deelectrode en omgeving vochtig.HartslagMSC Wireless Heart Rate SensorTOPMSC Wireless Heart Rate SensorTOPsignaal overbrengerpijltje naar boven
Verwijzing: de bandenmaat staat aan de zijkant van deband. 2. Druk op de AC knopHet scherm is leeg; dan knippert het km/uur[km/h] of mijl/uur[mph] symbool. Druk op de MODE knop om de ge-wenste snelheidsschaal in te stellen. 3. Druk op de SET/AT knopNu is de snelheidsschaal ingesteld en nu ziet u het wiel-omtrek instelscherm. Het wielomtrek symbool en devooringestelde wielomtrek (2096)knipperen. 4. De waarde veranderen• Druk op de MODE knop om de waarde te verhogen. • Druk op de LAP knop om te waarde te verlagen.
Door een knop lang ingedrukt te houden loopt de waardesnel naar boven/beneden. Verwijzing:U kunt nu ook kiezen voor een andere wielomtrek Druk hiervoor de MODE en LT knop gelijktijdig in en volgdezelfde handelingen als onder punt 4. 5. Druk op de SET/AT knop. De wielomtrek is ingesteld en de verstreken tijd TM wordtweergegeven op het scherm.
Druk de MODE en LT knop tegelijkertijd inom te switchen tussen wielomtrek en .Wielomtrek bevestigingOm de wielomtrek te bevestigen drukt u de MODE en S/S knop tegelijkertijd in.Veranderen van de wielomtrekOm de ingestelde wielomtrek te veranderen, gaat u naar de totale afstand optie (de tijdloopt dan niet) en volgt u stap 3 t/m 5.Instellen van de tijd1. Ga na of het bpm (slagen/min.) symbool niet knippert in de middelste regel (stopstand).2. Ga na of de onderste regel is ingesteld op 'Time'.3. Druk op de SET/AT knop. Het tijd instelscherm wordt weergegeven en 'Hour' knip-pert.4. Druk op de MODE knop en de uren gaan 'lopen'. Elke keer als u de MODE knopindrukt wordt het een uur later; via de LAP knop een uur vroeger. Door de knopingedrukt te houden versnelt u de op- of aftelling.5. Druk op de S/S knop. 'Minuten' knippert.6. Druk op de MODE knop en de minuten gaan 'lopen'.
Elke keer als u de MODE knopindrukt wordt het een minuut later; via de LAP knop een minuut vroeger. Door deknop ingedrukt te houden versnelt u de op- of aftelling.7. Druk op de SET knop. Nu is de tijd ingesteld.BELANGRIJK!:De secondeninstelling springt op 0 (:00) als u de SET/AT knoppen tegelijker-tijd indrukt.wielomtrek Awielomtrek Bscherm voortijdsinstellingeen uur latereen uur vroegerswitchen vantijdsinstellingbevestigen van detijdsinstellingODO
MSC-2Dx 14OPTIESInstellen Automatische tijdmeting (Auto Start/Stop)Als de automatische tijdmeting of AT aan staat, begint meting en opslaan automatisch na eenwielomwenteling. het symbool staat dan op de middelste regel. Als de AT functie aan staat,kunt u de knoppen niet gebruiken om meting et cetera te stoppen. Daarom is deze functie alleenhandig tijdens het fietsen. Bevstigt u de computer om uw pols, zet de functie dan uit. BELANGRIJK: Zet u de functie aan terwijl u de compuer gebruikt als polshorloge/hartslagmonitor, dan stopt de meting. Druk nooit de SET/AT knop in tij-dens polshorloge/hartslagmonitor gebruik. begint als de computer op de fiets wordt bevestigd, dus zonder de ST/STOP knop te gebruiken. Automatische tijdmeting aan/uit1. Controleer of de verstreken tijd TM, gemiddelde snelheid AVS of ritafstand DST in de onder-ste regel wordt weergegeven. 2.
Druk op de SET/AT knop om deze functie aan of uit te zetten. Het symbool voor automatisch meten gaat AAN ( symbool is zichtbaar) of UIT. Energiebesparende functieWanneer de computer geen signalen ontvangt, of wanneer er 15 minuten geen knoppen inge-drukt worden, wordt automatisch de stroom uitgeschakeld en staat de computer in de 'slaap'-stand (alleen de klok is zichtbaar op het scherm, zie linkerafbeelding). Zelfs in de slaapstand wordt nog wel de verstreken tijd gemeten. Als u een knop, behalve de LTknop, indrukt, schakelt de stroom weer in en verschijnt het normale scherm. BELANGRIJK: Staat op het scherm de instelling of aflezing van de targets hartslag-waarden/Lap/opslaan geheugen, dan werkt de energiebesparende functieniet.
MSC-2Dx 15Interval functieElke keer dat de LAP knop wordt ingedrukt worden de gemeten gegevens (verstreken tijd, gemiddelde hartslagtijdens de interval, gemiddelde snelheid tijdens de interval en ritafstand) opgeslagen in het geheugen voor hand-matige herziening of downloading naar een PC met een download unit. Met een maximum van 50 intervals. Opslaan interval gegevensIn elke hoofd- of subfunctie kunt u de LAP knop indrukken. U hoort een piep en de intervalgegevens wordenopgeslagen. Tegelijkertijd ziet u in de onderste regel de actuele intervalgegevens zo'n drie seconden in beeld. BELANGRIJK. :Wacht minstens vijf seconden voordat u de volgende intervalgegevens op-slaat. De maximum te meten tijd is 27 uur en 46 minuten. Omdat de intervalgegevens bestaan uit gemiddelde hartslagwaarden en gemid-delde snelheid kunnen korte tijdsintervallen onzorgvuldige gegevens opleveren. BELANGRIJK.
:Intervalgegevens kunnen zelfs opgeslagen worden als de verstreken tijd (TM)functie uit staat. Bedenk echter dat als u dit doet, de volgende interval-gegevens niet opgeslagen kunnen worden, tenzij de gemiddelde snelheidbegint te lopen. Met 'reset' wist u alle intervalgegevens. Aflezen van de intervalgegevensLees de interval gegevens af als:Verstrek tijd (TM) is uitgeschakeld (Stop). 1. Controleer of de interval teller LP in de onderste regel verschijnt. 2. Druk op de SET/AT knop. Het intervalnummersymbool verschijnt 1 seconde in de onderste regel en het schermtoont de interval gegevens. In de bovenste regel staat de gemiddelde snelheid, in de middelste regel de gemid-delde hartslag en in de onderste regel de verstreken tijd met het knipperende TMsymbool. Om in de onderste regel te switchen van versreken tijd TM naar ritafstandDST, houd de MODE knop ingedrukt. BELANGRIJK.
Houd u de LAP knop twee seconden ingedrukt, dan begint de computer automatischmet downloaden, en op het scherm verschijnen in snel tempo de gegevens. Dit blijftzo totdat alle gegevens gedownload zijn. 3. Bekijken van de intervalgegevensDruk op de LAP knop om naar de volgende intervalperiode te gaanDruk op de MODE knop om naar de vorige intervalperiode te gaanBELANGRIJK. :Het nummer van de intervalperiode verschijnt een seconde in de onderste re-gel. Drukt u op de LAP knop, dan begint het downloaden. Was dit een vergis-sing, dan stopt u het downloaden door weer op de LAP knop te drukken. 4. Bent u klaar met het bekijken van intervalgegevens, druk dan op de SET/AT knop en u keertterug naar het interval scherm (LP). Downloaden intervalgegevensDe opgeslagen intervalgegevens kunt u met behulp van een optionele download eenheid en e-train gegevenssoftware downloaden naar een PC.
MSC-2Dx 16HARTSLAGWAARDENZONESDe hartslag boven- en ondergrens instelling geeft ude mogelijkheid uw hartslag binnen dat gebied af telezen. Vier zones kunnen ingesteld worden. Eenhoorbaar alarmwaarschuwt wanneer uw hartslagbuiten die grenzen komt. SET/ATINSTELLEN VAN DE HARTSLAG BOVEN- EN ONDERGRENS1. Controleer of de maximale snelheid MXS wordt weergegeven in de onderste regel. 2. Druk op de SET/AT knop. Het scherm met de hartslag boven- en ondergrens wordt weergegeven. 3. Druk nogmaals op de SET/AT knop. Nu verschijnt het scherm waarin u de hartslag boven- en ondergrens kunt instel-len. De hartslag ondergrens zone 1 knippert en kan ingesteld worden. 4. Stel de hartslag ondergrens waarde in. • Met de MODE knop kunt u de waarde verhogen. • Met de LAP kunt u de waarde verlagen. 5. Druk op de SET/AT knop.
De hartslag ondergrens is nu ingesteld en nu knippert de hartslag bovengrens inde bovenste regel en kan ingesteld worden. 6. Stel de hartslag bovengrens waarde in. 7. Druk de SET knop in om het instellen te bevestigen. Nu verschijnt het scherm waarin u zone 2 kunt instellen. 8. Herhaal de stappen 4 t/m 7 voor alle 4 zones. 9. Heeft u alle 4 zones ingesteld, druk dan op de SET/AT knop. Hiermee sluit u de instelling van de hartslag boven- en ondergrenzen af. Op hetscherm wordt weer de maximum snelheid MXS weergegeven. BELANGRIJK. Om het instelscherm voor de hartslagwaarden te bereiken dientu te navigeren van zone 1 tot en met zone 4. Een kortere weg isniet mogelijk. 0 20 40 60 80 100 120 140 160 180 200slagen/minuuthartslagZone. 140 - 80 sl/mZone. 1Zone. 270 - 110 sl/mZone. 2Zone. 3110 - 140 sl/mZone. 3Zone. 4140 - 180 sl/mZone.
4grens trainingzonehoorbaar alarmSET/ATSET/ATSET/ATMODELAPMXS schermscherm voor aflezenhartslagwaardenzoneshartslag bovengrenshartslag ondergrenstijd in hartslagzonescherm voor instellenhartslagwaardenzoneshartslag bovengrenshartslag ondergrenszone nummerwaardeverhogenwaarde verlagennaar hartslagbovengrens instellingzone 2 - zone 4 tegelijkinstellenOp de handleidingkaart staat een voorbeeld hoe zone 3 (hartslagwaarden tussen110-140) wordt ingesteld met hoorbaar alarm. U hoort geen alarm als dehartslagwaarden tussen 110-140 slagen/minuut blijven. Hartslagwaardenzoneszijn volledig onafhankelijk van elkaar. Ze kunnen elkaar overlappen, maar ooknaast elkaar bestaan. BELANGRIJK. Hartslagwaardenzones zijn totaal onafhankelijk van elkaar. Zijkunnen elkaar overlappen, maar dat hoeft niet. BELANGRIJK. Het alarm gaat pas af als voor het eerst de zone bereikt wordt.
MSC-2Dx 17ALARM INSTELLINGEr gaat een alarm af bij uw hartslagonder- en bovengrens. Staat deze functie aan, dan verschijnt hetalarmsymbool in de middelste regel. U kunt het alarm instellen voor meerdere zones. In het gewenste instelscherm kunt u het alarm aan- of uitzetten door het indrukken van de S/S knop. * Staat het alarm aan, dan verandert het symbool in de onderste regel in 'zone'. U kunt zien voorwelke zone het alarm is ingesteld. BELANGRIJK. : Het alarm gaat af als uw hartslag de ingestelde grenzen overschrijdt. Als detijdfunctie uit is en het alarm staat uit, dan zal deze niet af gaan.
Zone 2Zone 3Zone 4MODES/SMODEMODEMODESET/ATMODES/S+Alarm uitMXS schermscherm vooraflezen hartslag-waardenzoneshartslag bovengrenshartslag ondergrenstijd in hartslagzonerest opgeslagen gegevensLAPDownloadenTIJD IN HARTSLAGZONEU kunt de tijd controleren waarin de hartslag binnen elke ingestelde zone is gebleven. 1. Controleer of de maximum snelheid MXS in de onderste regel wordt weergegeven. 2. Druk op de SET/AT knop. Het scherm met de hartslag boven- en ondergrens verschijnt. De tijd wordt in de onder-ste regel weergegeven. U kunt de gegevens downloaden door de unit aan te sluiten opeen download eenheid en de LAP knop twee seconden in te drukken. 3. Druk op de MODE knop om te schakelen tussen de verschillende zones. 4. Als u de MODE knop in zone 4 indrukt, wordt de maximum snelheid MXS weer weerge-geven. BELANGRIJK. : U kunt de tijd in elke zone controleren, zelfs tijdens meting.
Houdde MODE knop iets langer ingedrukt om te switchen tussen dezones. Op het scherm zie u het bpm symbool die aangeeft dat ergemeten wordt, maar het symbool knippert niet. OPNIEUW TIJDZONES INSTELLENOpnieuw instellen van de hartslag boven- en ondergrenswaarden. Houd tegelijkertijd de MODE en S/S knop ingedrukt als op het scherm detargetzones worden weergegeven, en alle tijdgegevens zullen gewist woden. Allgegevens in de vier trainingzones worden gewist. BELANGRIJK.
: De gewone 'reset' handeling om afstand, tijd, gemiddeldesnelheid et cetera op 0 te zetten, geldt niet voor de tijd-gegevens in de trainingszones. U kunt dit niet instellen in deze functie. OVERBRENGEN VAN DE TIJDGEGEVENS IN DE TRAININGZONESDe opgeslagen intervalgegevens kunt u met behulp van een optionele download eenheiden e-train gegevenssoftware downloaden naar een PC. Zie voor details dedownloadhandleiding. Alarm aan.
MSC-2Dx 18AUTOMATISCH INTERVALGEGEVENS OPSLAANMet deze functie worden automatisch gemeten intervalgegevens betreffende verstreken tijd, hartslag,snelheid en ritafstand in de gespecificeerde interval in een geslecteerd dossier opgeslagen. U kunt kiezenuit vier tijdintervallen (5, 15, 30 en 60 seconden) en de gegevens opslaan in vijf aparte dossiers.• Als de automatisch gegevens opslaan functie op ON staat, knippert het symbool.• De gemeten gegevens kunnen uit het 'dossier' verwijderd worden.• De gegevens kunnen worden overgebracht naar een PC met behulp van de download eenheid.De totale geheugencapaciteit is 2560 punen.
2560 points)geheugen opgeslagen timing seconden (interval)Procedure voor opslaan van gegevens in het geheugenVolg de volgende procedure om gegevens op te slaan in het geheu-gen:Selecteer de intervaltimerSelecteer het dossier waarin degegevens moeten worden opgeslagenStart de gegevens opslaan in hetgeheugen functie door op strat/stop tedrukkenzie pag. 19zie pag. 20zie pag. 21geheugen opgeslagen gegevens, F1 t/m F5
MSC-2Dx 19SET/ATLAPSET/ATIntervalgegevens oplsaan in het geheugen selectieStart vanuit elke functieHet symbool moet uit zijnHoud de start/stop knop twee seconden ingedrukt als de tijd loopt, of zet de tijd aanen houd dekno wee seconden ingedrukt om timer en gegevens opslaan uit te zetten. 1. Druk gelijktijdig de MODE en SET/AT knop inin willekeurig welk hoofd- of sub-menu. Het scherm voor het opslaan van intervalgegevens in het geheugen verschijnt. 2. Druk op de MODE knop om de gewenste intervalgegevens te selecteren: 5, 15,30 en 60 seconden. 3. Druk op de SET/AT knop. De selectie is ingesteld en het scherm spring terug naar de verstreken tijd TMfunctie.
Controleren van dossiers uit het automatisch geheugenControleer de 'dossiers' uit het automatisch geheugen met de volgende procedure:het symbool staat uitTM is uitgeschakeld (Stop)Staat het symbool aan, schakel deze dan uit met de instructies op pagina 21. 1. Controleer of maximale hartslag MXP in de onderste regel van het display wordtweergegeven. 2. Druk op de SET/AT knop. Het scherm voor het selecteren van een 'dossier' uit het geheugen verschijnt. U ziet op het scherm: in de bovenste regel het dossiernummer, in de middelsteregel het percentage dat elk dossier uitmaakt van het totale geheugen en de onder-ste regel laat zien hoeveel overgebleven meetbare tijd er nog in het geheugen zit. BELANGRIJK. :De overgebleven tijd is afhankelijk van de intervalgegevens die u selecteertuit het geheugen. 3. Druk op de LAP knop om een 'dossier' te selecteren.
Het dossiernummer staatbovenin het scherm. Controleer hoeveel geheugen elk dossier inneemt en verwij-der enkele dossiers om geheugen vrij te maken. Dit doet u door de Start/Stopknop en de MODE knop tegelijkertijd twee seconden ingedrukt te houden. U zit nudat het cijfer in het midden (het percentage van het totale gebruikte geheugen) opnul springt en de overstaande tijd verschijnt onderin het scherm. 4. Druk op de SET/AT knop om terug te keren naar de maximale hartslag MXP.
MXP schermscherm voor dossiersuit het automatischgeheugendossiernummergebruikt geheugen (%)maximum te meten tijd 3uur en 26 min. switchen tussendossiersafsluitenbevestigingOFFSET/ATtiming selectie→5 sec. →15 sec. →30sec. →60 sec. afsluiten van selectievan in het geheugenopgeslagen timinggegevensMODESET/AT+MODEHOOFD/SUB functieselectiescherm in het geheugenopgeslagen timing gegevensTMSTOPOFF.
MSC-2Dx 20INSTELLEN AUTOMATISCH GEHEUGENHet automatisch geheugen uit (OFF) staat ( symbool is nietzichtbaar)de verstreken tijd TM uit staat (Timer staat op Stop.)de verstreken tijd TM nul is (reset door de S/S knop en MODE knoptegelijkertijd in te drukken).Als het Het automatisch geheugen uit (OFF) staat ( symbool is niet zichtbaar)symbool aan staat, schakel dit dan uit met behulp van de instructies op pagina 21.1. Controleer of de maximale hartslag (een subfunctie van versreken tijd TM) in deonderste regel van het display wordt weergegeven.2. Druk op de SET/AT knop.Het scherm voor het selecteren van een 'dossier' uit het automatisch geheugenverschijnt.3. Druk op de LAP knop om een dossier van F-1 - F-5 te slecteren.4. Druk de MODE en S/S knop tegelijkertijd in om de opgeslagen gegevens van hetgespecificeerde 'dossier' te wissen.BELANGRIJK!
U kunt geen aanvullende gegevens toevoegen aan een dos-sier dat5. Druk op de S/S knop.Het dossier is geselecteerd en het symbool verschijnt.BELANGRIJK! Als het -symbool niet verschijnt, is de verstreken tijd TMwellicht geen 0. Ga terug naar het begin van deze pagina,reset de eenheid en volg opbieuw de procedure.6. Druk op de SET/AT knop.In de onderste regel van het scherm verschijnt weer de maximale hartslag. Devoorbereidingen zijn klaar en de computer kan starten met het opslaan van gege-vens.BELANGRIJK!:• Controleer de overgebleven tijd voor u de automatisch gegevens opslaanfunctie gebruikt.
Is de geheugencapaciteit onvoldoende, wis dan een aantalgegevens uit andere dossiers of selecteer een dossier.• Als het gebruikte geheugen aan het maximum zit, zal de geheugenfunctieautomatisch stoppen.SET/ATMODES/S+SET/ATS/SLAPMXP schermScherm voorautomatisch opslaan ingeheugendossier selectieverwijder gegevensgeheugendossiernummergebruikt geheugen (%)maximum te meten tijdselecteer automatischgeheugen in dossier 1automatisch opslaan ingeheugen functie staataanTM0.00.00TMSTOPOFF
MSC-2Dx 21S/SS/SAutomatisch geheugen aan/uitSTARTEN AUTOMATISCH GEGEVENS OPSLAANDruk de S/S in als het symbool zichtbaar is in de middelste regel van het scherm(automatisch gegevens opslaan ON) om de automatisch gegevens opslaan vanhartslag, snelheid et cetera te starten en daarmee het automatisch opslaan van ge-meten gegevens te starten. Als de automatische functie aan staat ( symbool is zichtbaar op het scherm) zul-len de gemeten gegevens automatisch worden opgeslagen als u gaat fietsen. BELANGRIJK. : U kunt de intervalfunctie en andere functies tegelijkertjdmet het opslaan van gegevens gebruiken. STOPPEN AUTOMATISCH GEGEVENS OPSLAANHoud de S/S knop tenminste twee seconden ingedrukt om het automatisch gege-vens opslaan te stoppen. Het symbool verdwijnt van het scherm en de gemetengegevens worden niet meer opgeslagen.
Voert u de RESET handelingen uit dan zalook de automatisch geheugen functie stoppen. BELANGRIJK. : Als de automatische tijdmeting aan staat ( symbool isaan) stopt het automatisch opslaan van gegevens niet, zelfsniet als u stopt met fietsen. U moet dit met de hand doendoor de S/S knop meer dan twee seconden ingedrukt tehouden. • U kunt het automatisch opslaan van gegevens ook stoppen door het resetten vande computer. Bedenk daarbij da de algemene gegevens gewist zullen worden; degegevens in het geheugen worden opgeslagen in het door u geselecteerde dos-sier. BELANGRIJK. Het opslaan van gegevens gaat niet uit, tenzij u deze functie handmatig uit zet. Kijk ofdeze functie aan of uit staat aan de hand van het zichtbae -symbool. Alleen alshet gebruikte geheuegen het maximum bereikt, zal de functie automatisch uit gaan.
S/SMODES/S+Stoppen automatisch gegevens opslaan(zet het symbool uit voordat de tijd begnt te lopen)Het stoppen van automatisch gegevens opslaan als de MSC-2Dx standby saat, het symbool is aan, maar de tijd gaat niet lopen:Houd de S/S knop minstens twee seconden ingedrukt, ofreset de computerHet symbool verschijnt en het automatisch opslaan van gegevens is gestopt.
MSC-2Dx 22AFLEZEN VAN AUTOMATISCH OPGESLAGEN GEGEVENSVolg de volgende procedure voor het aflezen van opgeslagen gegevens. BELANGRIJK. : U kunt de gegevens niet aflezen terwijl er nog gegevens wordenopgeslagen. het automatisch geheugen uit (OFF) staat ( symbool is niet zicht-baar). TM is uitgeschakeld (Stop)Staat het symbool aan, zet dit dan uit door in willekeurig welke functie de S/S knoptwee seconden ingedrukt te houden. 1. Controleer of de maximale hartslag MXP in de onderste regel van het schem wortweergegeven. 2. Druk op de SET/AT knop. Het scherm voor het opslaan van gegevens in het geheugen verschijnt. 3. Druk op de LAP knop om het nummer van het gewenste 'dossier' te selecteren. 4. Druk op de MODE knop. Het symbool verschijnt en het scherm voor het aflezen voor automatisch opge-slagen gegevens verschijnt.
Door de MODE knop ingedrukt te houden switcht deonderste regel van verstreken tijd TM naar ritafstand DST. 5. Druk op de LAP (of MODE) knop voor de volgende opgeslagen gegevens. Dezetijdinterval is afhnelijk van de interval die u geseleceerd heeft (5,15, 30 of 60 secon-den). BELANGRIJK. : Door de LAP knop twee seconden ingedrukt te houden be-gint de computer de gegevens te downloaden en de gege-vens op het scherm schieten nu snel voorbij totdat hetdownloaden klaar is. Was het downloaden een vergissing,druk dan op de LAP knop om dit te stoppen. 6. Druk op de SET/AT knop om terug te keren naar het scherm voor het opslaan vangegevens in het geheugen. 7. Druk weer op de SET/AT knop en op het scherm verschijnt weer de maximalehartslag MXP. DOWNLOADENVAN DE GEGEVENS UIT HET AUTOMATISCHGEHEUGENGegevens over hartslag, snelheid, tijd en afstand kunnen worden gedownload naareen PC.
MSC-2Dx 23Downloaden naar een PCMet behulp van de donload eenheid kunnen opgeslagen gegevens, interval- en hartslag-waardenzones gedownload worden naar een PC.Opslaan van gegevensHartslag, snelheid, vertsreken tijd en afstand worden gedownload in CSV formaat; en komen ingrafische vorm op het scherm.IntervalHartslag, snelheid, verstreken tijd en afstand tijdens elke interval worden gedonload in CSVformaat.HartslagwaardenzonesZonenummer, waardenzone en tijd binnen de zone wprden gedownload in CSV formaat.Hoe moet ik downloaden?Zet de computer opde donload eenheid en houd de LAP knop tijdens elke functie ingedrukt.
deeenheid strat met het downloaden van de gegevens en het volgende scherm verschijnt.AVSDSTMXPLPMXSODO(S)TMSET/ATSET/ATSET/ATMODESCHERM VOOR AFLEZEN VANHARTSLAGWAARDENZONESSCHERM VOOR AFLEZENVAN INTERVALGEGEVENSSCHERM VOOR AFLEZEN VANGEGEVENS UIT HET GEHEUGENscherm voor opslaan vangegevens in dossierLAPDOWNLOADENDOWNLOADEN
MSC-2Dx 24HARTSLAG TRAININGOnderstaand volgt zeer algemene informatie over hartslagtraining. Er zijn vele goede boekenover dit onderwerp verschenen. Ga naar een goede boekwinkel of kijk op internet voor meergedtailleerde informatie over hartslagtraining.In het algemeen zal de hartslag tijdens beweging stijgen. Hoe harder je traint, hoe harder hethart slaat. Daarom is de hartslag een goede graadmeter voor de trainingsintensiteit. Het instel-len van een bepaalde hartslag en proberen die waarde aan te houden is een wetenschappelijketrainingsmethode die zowel door topatleten als door beginners gebruikt kan worden. Raadpleegeen medisch specialist of trainer voordat u aan een trainingsprogramma begint.1. Training voor een betere gezondheidDoor het instellen van uw bereik (uw hartslag bereik) kunt u door fietsen uw gezondheidverbeteren.
Afhankelijk van uw fysieke gesteldheid kunt u een trainingsniveau van 30 tot70% bereiken. De gewenste frequentie is meer dan drie keer in de week en meer dan twintigof dertig minuten per keer. Kijk om uw doel te bereiken naar de linkerkant van de tabel waarinde relatie tussen hartslag en trainingsniveau staat afgebeeld. Voor beginners is het 30%niveau aan te raden; van hieruit kunt u het niveau iovoeren, afhankelijk van uw ervaring. Wiltu het hoogste bereiken, dan is 70% het aanbevolen niveau.
trainen voor maximale kracht voor een paar secondenmeer dan 95% (anaerobe oefening)* trainingsniveau (%) = x 100* hartslagbereik = (maximale hartslag – hartslag-in-rust)x hartslag-in-rustHartslag-in-rustMeet uw hartslag-in-rust als u 's ochtends wakker wordt.Maximale hartslagStandaard wordt de volgende berekening gebruikt: (220 - leeftijd) of (240 - 0,69 x leeftijd)Raadpleeg voor de precieze waarden een boek over hartslagtraining.(hartslagbereik) – (hartslag-in-rust)(maximale hartslag) – (hartslag-in-rust)trainingsniveau (%)100
MSC-2Dx 26PROBLEMEN OPLOSSENAls er problemen ontstaan in het functioneren van uw fietscomputer, lees dan eerst onder-staande aanwijzingen alvorens u de computer laat repareren. Als de hartslagmeting niet correct is, controleer dan eerst of er voorwerpen in de buurt zijn,bijvoorbeeld apparatuur, die de meting kunnen verstoren. Probleem controleren herstelHet scherm wordt zwart en er verschijnen onduidelijke tekens. Heeft de computer lang bloot gestaan aan direct zonlicht. Leg de computer in de schaduw en na enige tijd is het scherm weer normaal. De gegevens gaanniet verloren. Display reageert langzaam. Is het kouder dan 0°C. De display reageert weer zodra de temperatuur hoger is. Gegevens gaan niet verloren. Geen display. Is de batterij leeg. Vervang de batterij door een nieuwe (CR2032). BELANGRIJK.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Cateye MSC-2Dx stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Niet gecategoriseerd Cateye
Handleiding Niet gecategoriseerd
Nieuwste handleidingen voor Niet gecategoriseerd