Brother SDX2250D Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Brother SDX2250D (129 pagina’s), behorend tot de categorie Papiersnijder. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 16 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Brother SDX2250D of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Brother |
| Categorie: | Papiersnijder |
| Model: | SDX2250D |
Handleiding Brother SDX2250D – volledige tekst
iGebruiksvoorwaardenBELANGRIJK - AANDACHTIG LEZEN: Deze Gebruiksvoorwaarden (“Overeenkomst”) zijn een wettelijke overeenkomst tussen Brother Industries, Ltd. (“Bedrijf”) en u die bepaalt hoe u de software mag gebruiken die is geïnstalleerd of beschikbaar gesteld door Bedrijf voor gebruik in combinatie met naai- of handwerkproducten (“Bedrijfsproduct”). De term “Software” heeft betrekking op alle inhoudelijke gegevens, ontwerpgegevens, gegevensindelingen en firmware van Bedrijfsproduct en PC-toepassing of toepassing voor mobiele apparatuur. Wanneer u gebruikmaakt van Software en Bedrijfsproduct, wordt u geacht te hebben geaccepteerd dat u bent gebonden aan de voorwaarden van deze Overeenkomst. Als u niet akkoord gaat met de voorwaarden van deze Overeenkomst, verleent Bedrijf u geen licentie voor de Software en is het u niet toegestaan de Software te gebruiken.
Er kunnen aanpassingen van en aanvullingen op deze Overeenkomst zijn bijgevoegd bij de Software. De persoon die deze Overeenkomst accepteert namens een entiteit, geeft bij Bedrijf aan dat hij of zij beschikt over de juridische bevoegdheid om een wettelijk bindende overeenkomst voor die entiteit aan te gaan. Algemene voorwaarden1 Verlening van licentie1. 1 Zoals bedoeld in deze Overeenkomst, verleent Bedrijf u hierbij een persoonlijke, niet-exclusieve, niet-overdraagbare en herroepbare licentie voor het uitsluitende gebruik van de Software binnen het Bedrijfsproduct. 1. 2 Uw recht op het gebruik van de Software is niet aan u verkocht, maar is u in licentie gegeven en uitsluitend voor het gebruik zoals bedoeld in deze Overeenkomst.
Bedrijf of zijn toeleveranciers behouden alle eigendomsrechten en belangen met betrekking tot de Software, met inbegrip van, maar niet beperkt tot alle intellectuele-eigendomsrechten daarvan. 2 Beperkingen2. 1 Behalve zoals expliciet vermeld in deze Overeenkomst of zoals vereist volgens eventuele plaatselijke wetgeving, verbindt u zich tot het volgende:2. 1.
1 de Software niet te deassembleren, te decompileren, te onderwerpen aan reverse engineering, te vertalen of anderszins te pogen de broncode ervan te achterhalen (met inbegrip van gegevens of inhoud, gemaakt met gebruik van het Bedrijfsproduct of toepassingssoftware voor inhoudsbewerking; hetzelfde zal hierna van kracht zijn in Clausule 2. );2. 1. 2 geen afgeleid werk te creëren op basis van de gehele Software of gedeelten ervan;2. 1. 3 de Software als geheel of een gedeelte daarvan niet te distribueren, verstrekken of beschikbaar te stellen aan enig persoon zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van Bedrijf;2. 1. 4 de Software niet te kopiëren, behalve als een dergelijke kopie hoort bij normaal gebruik van de Software in combinatie met het Bedrijfsproduct of wanneer dit noodzakelijk is voor back-up- of bedieningsdoeleinden;2. 1.
5 de Software als geheel of een gedeelte daarvan niet over te dragen, te verhuren, in lease te geven, in onderlicentie te geven, uit te lenen, te vertalen, samen te voegen, aan te passen, te veranderen, te wijzigen of te modificeren en evenmin toe te staan dat de Software of een gedeelte ervan wordt gecombineerd met of wordt opgenomen in andere programma’s;2. 1. 6 de auteursrechtvermelding van Bedrijf en deze Overeenkomst op te nemen in alle gehele en gedeeltelijke exemplaren van de Software;2. 1. 7 de Software niet te gebruiken voor enig ander doel (met inbegrip van, maar niet beperkt tot gebruik in combinatie met ongeoorloofde naai-/handwerkproducten of -software) dan is gespecificeerd in Clausule 1 van deze Overeenkomst.
3 Geen garantieVOOR ZOVER WETTELIJK TOEGESTAAN WORDT DEZE SOFTWARE AAN U GELEVERD IN FEITELIJKE STAAT ZONDER ENIGE UITDRUKKELIJKE DAN WEL STILZWIJGENDE MONDELINGE OF SCHRIFTELIJKE GARANTIE. BEDRIJF WIJST MET NAME ALLE IMPLICIETE GARANTIES VAN VERHANDELBAARHEID, AFDOENDE KWALITEIT, HET NIET PLEGEN VAN INBREUKEN EN/OF GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL NADRUKKELIJK VAN DE HAND. 4 Beperking van aansprakelijkheid4.
1 BEDRIJF KAN NIET AANSPRAKELIJK WORDEN GESTELD DOOR U, ZIJN EINDGEBRUIKERS OF ENIGE ANDERE ENTITEIT VOOR WINST- OF INKOMSTENDERVING, GEMISTE BESPARINGEN, GEGEVENSVERLIES, GEBRUIKSONDERBREKING OF INCIDENTELE, SPECIALE, PUNITIEVE, INDIRECTE OF GEVOLGSCHADE DOOR EEN DERGELIJKE PARTIJ GELEDEN (ONGEACHT OF.
iiDEZE HET GEVOLG IS VAN EEN CONTRACTUELE HANDELING OF ONRECHTMATIGE DAAD), ZELFS INDIEN BEDRIJF IS INGELICHT OVER DE MOGELIJKHEID VAN DERGELIJKE SCHADE, VOORTVLOEIENDE UIT OF VERBAND HOUDENDE MET DE SOFTWARE, ONDERSTEUNING OF DEZE OVEREENKOMST. DEZE BEPERKINGEN GELDEN VOORZOVER MAXIMAAL TOEGESTAAN DOOR DE VAN TOEPASSING ZIJNDE WETGEVING EN BLIJVEN VAN KRACHT IN HET GEVAL WAARIN EEN BEPERKTE VERHAALSMOGELIJKHEID FAALT IN HAAR WEZENLIJKE DOEL. 4. 2 ONVERMINDERD HETGEEN IN CLAUSULE 3 OF 4. 1 HIERVAN IS BEPAALD, IS DEZE OVEREENKOMST NIET BEDOELD OM DE AANSPRAKELIJKHEID VAN BEDRIJF UIT TE SLUITEN OF TE BEPERKEN INGEVAL VAN OVERLIJDEN OF LICHAMELIJK LETSEL ALS GEVOLG VAN NALATIGHEID OF DE WETTELIJKE RECHTEN VAN DE CONSUMENT TE BEPERKEN. 5 Beëindiging5.
1 Bedrijf heeft het recht deze Overeenkomst te allen tijde per schriftelijke kennisgeving aan u te beëindigen, ingeval van een wezenlijke schending van een of meer voorwaarden van deze Overeenkomst en nalatigheid inzake onmiddellijke rechtzetting van een dergelijke schending op verzoek van Bedrijf. 5. 2 Bij beëindiging om eender welke reden vervallen alle rechten die u uit hoofde van deze Overeenkomst zijn toegekend; u stopt met alle activiteiten waarvoor deze Overeenkomst u heeft geautoriseerd, u verwijdert onmiddellijk de Software van alle computerapparatuur in uw bezit en verwijdert of vernietigt alle exemplaren van de Software of ervan afgeleid werk in uw bezit. Naast het bovengenoemde moet u de inhoudelijke of ontwerpgegevens verwijderen die u hebt gemaakt vanuit het Bedrijfsproduct in uw bezit. 6 Overige voorwaarden6.
1 Het is niet toegestaan de Software of een kopie of adaptatie ervan te exporteren of opnieuw te exporteren in strijd met alle toepasselijke wetten en voorschriften. 6. 2 Het is niet toegestaan deze Overeenkomst geheel of gedeeltelijk toe te wijzen aan derden of enigerlei recht daarop, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van Bedrijf.
Een zeggenschapswijziging of reorganisatie uwerzijds volgend op een fusie of verkoop van activa of aandelen zal onder deze Overeenkomst worden beschouwd als een toewijzing. 6. 3 U gaat ermee akkoord dat een schending van deze Overeenkomst leidt tot onherstelbare schade voor Bedrijf waarvoor een geldelijke schadevergoeding geen doeltreffend rechtsmiddel zou zijn en dat Bedrijf is gerechtigd om naast mogelijke andere rechtsmiddelen krachtens deze Overeenkomst of de wet andere billijke voorzieningen te treffen zonder borg, ander onderpand of bewijs van schade. 6. 4 Als een bepaling van deze Overeenkomst door een bevoegde rechtbank ongeldig of niet-afdwingbaar zou worden verklaard, dan staat een dergelijke bepaling los van alle overige bepalingen van deze Overeenkomst en blijven die overige bepalingen en de gehele Overeenkomst onverminderd van kracht. 6.
5 Deze Overeenkomst, samen met alle bewijsstukken en overige bijlagen waarnaar hierin wordt verwezen, vormt de gehele overeenkomst tussen de partijen met betrekking tot het onderhavige onderwerp en vervangt alle voorstellen, mondelinge en schriftelijke, die de partijen hebben uitgewisseld inzake dit onderwerp. 6. 6 Als Bedrijf verzuimt erop aan te dringen dat u alle verplichtingen uit hoofde van deze Overeenkomst nakomt of als Bedrijf zijn rechten niet handhaaft jegens u of Bedrijf dit aanhoudt, betekent dit niet dat Bedrijf jegens u heeft afgezien van enige rechten en dat u niet hoeft te voldoen aan deze verplichtingen. Als Bedrijf een niet-nakoming uwerzijds niet van toepassing verklaart, gebeurt dit uitsluitend schriftelijk en betekent dit niet dat Bedrijf automatisch latere niet-nakoming uwerzijds ook niet van toepassing zal verklaren. 6.
7 Op deze Overeenkomst is het Japanse recht van toepassing en de Japanse rechtbanken hebben uitsluitende bevoegdheid met betrekking tot deze Overeenkomst, behalve voor zover het tenuitvoerlegging betreft; in dit geval is de bevoegdheid van de Japanse rechtbanken niet-uitsluitend. 6.
8 Het Bedrijf kan deze Overeenkomst bijwerken in de onderstaande gevallen: A) Wanneer de wijzigingen ten goede komen aan de gebruikers. B) Wanneer de wijzigingen op de Overeenkomst passend, redelijk en niet in tegenspraak met de doeleinden van de Overeenkomst zijn. Het Bedrijf zal u op de hoogte stellen van wijzigingen en u de gelegenheid bieden, wezenlijke wijzigingen/updates op de Overeenkomst te beoordelen door ten minste 30 dagen voordat de gewijzigde Overeenkomst van kracht wordt, een kennisgeving te plaatsen op de website van het Bedrijf of op een door het Bedrijf aangewezen website. Wanneer de bijgewerkte Overeenkomst eenmaal van kracht is, bent u hieraan gebonden als u de Software blijft gebruiken.
1Hartelijk dank voor de aanschaf van deze machine.Lees voordat u deze machine in gebruik neemt of er onderhoud aan pleegt, aandachtig de “BELANGRIJKE VEILIGHEIDSINSTRUCTIES” in de Productveiligheidsgids en lees vervolgens de Bedieningshandleiding voor de juiste werking van de verschillende functies. Nadat u de handleiding hebt gelezen, bergt u deze op een handige plek op. Dan kunt u de handleiding zo nodig raadplegen.
Het niet opvolgen van deze instructies kan leiden tot een verhoogd risico op persoonlijk letsel of schade aan eigendommen, onder andere door brand, elektrische schokken, brandwonden of verstikking.●Deze machine is bedoeld voor thuisgebruik.● Deze machine is alleen goedgekeurd voor gebruik in het land van aanschaf.● Het is mogelijk dat vanwege kwaliteitsverbeteringen aan het product, de specificaties of het uiterlijk van deze machine, zonder kennisgeving worden gewijzigd.● De schermen in deze handleiding zijn alleen bedoeld ter illustratie en kunnen afwijken van de werkelijke schermen.● De inhoud van dit document kan zonder kennisgeving worden gewijzigd.● De inhoud van dit document mag niet zonder toestemming worden verveelvoudigd, geheel noch gedeeltelijk.● Wij aanvaarden geen verantwoordelijkheid voor schade als gevolg van aardbevingen, brand, andere rampen, handelingen van derden, het opzettelijk of nalatig gebruik door de gebruiker, misbruik of gebruik onder bijzondere omstandigheden.● Meer productinformatie vindt u op onze website www.brother.comGebruikte symbolen in dit documentDe volgende symbolen worden in dit document gebruikt.INLEIDINGBELANGRIJKE OPMERKINGBELANGRIJKE VEILIGHEIDSINSTRUCTIES WAARSCHUWINGHet niet opvolgen van instructies met deze aanduiding kan leiden tot fataal of zeer ernstig letsel.
19Houder bevestigen en verwijderen. 27Snijproef (snijtest). 28PATRONEN SNIJDEN. 32Les 1 – Patronen snijden. 32Les 2 – Geavanceerde patronen snijden. 35Les 3 - Een ontwerpkader toevoegen aan een patroon. 40PATRONEN SELECTEREN. 42Eén patroon selecteren. 42Meerdere patronen selecteren. 423 GEAVANCEERDE BEWERKINGEN. 44SNIJ- EN BEWERKINGSFUNCTIES. 44Patroonbewerkingsfuncties. 44Patroonbewerkingsfuncties – Meerdere patronen. 45Mat weergavescherm. 45Ontwerpbewerkingsfuncties. 46Object bewerkingsscherm. 47Een bewerking ongedaan maken. 48Patronen groeperen/groepering opheffen. 48Verenigen (omtrek van meerdere patronen samenvoegen). 50Een parallelle lijn toevoegen aan het patroon. 51Patronen uitlijnen. 52Automatische ontwerpfuncties. 54Achtergrondafbeelding scannen. 54Functies voor letters en tekens. 56TEKENFUNCTIES. 58Tekenen. 58Snijden rond getekende lijnen (marge/naadtoeslag).
36 GEGEVENSOVERDRACHTSFUNCTIE. 93Gegevens ophalen vanuit CanvasWorkspace of Artspira. 93Overgebrachte patronen ophalen in CanvasWorkspace (met gebruik van een draadloos netwerk). 93Overgebrachte patronen ophalen in CanvasWorkspace (met een USB-kabel) (alleen compatibel met Windows). 94Een snijpatronencollectie batch-downloaden vanaf CanvasWorkspace (alleen compatibel met de Web-versie). 95Overgebrachte patronen ophalen vanuit de Artspira App (met gebruik van een draadloos netwerk). 96Functie My Connection. 97Borduurgegevens ophalen om te snijden (alleen compatibele modellen). 98PHC-, PHX- of PES-bestanden voorbereiden. 98Patroon ophalen naar de snijmachine. 98Applicatiegegevens maken. 99Borduurlijngegevens maken. 997 BIJLAGE. 102VERBRUIKSARTIKELEN. 102Vervangingscriteria. 102Mes vervangen. 102ZORG EN ONDERHOUD. 104Reinigen. 104Glasplaat van de scanner reinigen. 106Scherm afstellen.
4Patronen (modus “Patroon”)Selecteer een patroon, voer bewerkingen uit en stel uw eigen ontwerp samen. Plaats het gewenste materiaal (papier, stof, etc.) en snij de vormen nauwkeurig uit.Met de bewerkingsfuncties van ScanNCut DX kunt u de ingebouwde patronen eenvoudig bewerken om uw eigen ontwerp te maken. Scannen (modus “Scannen”)Scan afbeeldingen, tekeningen en foto’s in. Sla de ingescande gegevens op in het geheugen (om te bewerken) of snij de figuren direct uit.U kunt zonder uw PC of mobiele apparaat het gewenste patroon scannen, het gescande ontwerp gebruiken/bewerken en het patroon opslaan voor toekomstig gebruik. FUNCTIESStartpaginaKies een patroon.“Les 1 – Patronen snijden” op pagina 32“Les 2 – Geavanceerde patronen snijden” op pagina 35Scan een afbeelding.“Les 4 – Scannen en snijden” op pagina 68“Les 5 – Snijgegevens maken” op pagina 74“Les 6 – Scannen naar USB” op pagina 82
5Gegevens overbrengen met gebruik van de functie voor draadloze netwerkverbindingDeze machine is voorzien van een functie voor draadloze netwerkverbinding. U kunt deze functie gebruiken om patronen die zijn bewerkt in de specifieke toepassing CanvasWorkspace of om patroongegevens in Artspira, over te brengen naar de machine of om patroongegevens te delen met Brother-borduurmachines (*) via een draadloze netwerkverbinding. U kunt ook software rechtstreeks naar de machine downloaden. Raadpleeg onderstaande info om de functie voor draadloos netwerk te kunnen gebruiken. * Alleen compatibele modellen. Raadpleeg http://s. brother/cnxaa/ voor bijzonderheden over compatibele modellen. * Er kan slechts één bestand per keer worden overgezonden. Als er continu gegevens worden overgebracht vanaf een apparaat, kan het ontvangende apparaat alleen het meest recente bestand ophalen.
* Overgebrachte gegevens worden verzonden en ontvangen via de tijdelijke data opslag. (met uitzondering van uploads naar CanvasWorkspace)1. Verbinding maken met een draadloos netwerk: Tik op of op de startpagina om de instellingen voor de draadloze netwerkverbinding op te geven. Raadpleeg “FUNCTIE VOOR DRAADLOZE NETWERKVERBINDING” op pagina 86 voor de verbindingsprocedure. 2. Machine registreren in CanvasWorkspace Om patronen op te halen of over te zenden met de functie voor draadloos netwerk, dient de machine geregistreerd te zijn in CanvasWorkspace. Open CanvasWorkspace (Web) en registreer de machine. Om CanvasWorkspace te gebruiken is een Login ID voor CanvasWorkspace nodig. Als er nog geen gratis account is aangemaakt, kan dat via [Legenregistratie] worden uitgevoerd. Meer bijzonderheden vindt u in “FUNCTIE VOOR DRAADLOZE NETWERKVERBINDING” op pagina 86. 3.
CanvasWorkspace (Windows/Mac) is een toepassing op PC waarmee u snij- of tekenpatroongegevens kunt maken, bewerken en downloaden naar uw snijmachine. Deze op de pc/Mac geïnstalleerde software maakt het mogelijk om snijpatronen te bewerken zonder dat er een internetverbinding noodzakelijk is. De toepassing kan gratis worden gedownload via de Brother support website (http://s. brother/cuoad/). U kunt ook via CanvasWorkspace (Web) Canvas-projectbeschrijvingen downloaden. Artspira is een mobiele app (in de cloud) waarmee ontwerpen draadloos kunnen worden overgebracht van en naar met WLAN verbonden machines. Raadpleeg de beknopte handleiding voor de Artspira App voor meer informatie over de app. (https://s. brother/csyai/).
6Hoofdstuk 1 AAN DE SLAGBeschrijving apparaat: voorzijdea Bedieningspaneel Voor bediening, persoonlijke instellingen en het uitvoeren van bewerkingen, gebruikt u het LCD-display en de bedieningsknoppen. U kunt de hoek van het bedieningspaneel aanpassen.b Accessoires ladeHierin bergt u accessoires op, zodat u er gemakkelijk bij kunt.c DragerHier wordt de houder (voor snijmes, pen, stift) geplaatst.1 HouderDe houder (voorzien van snijmes, pen of stift) dient om te snijden danwel te tekenen. Gebruik de houder die specifiek is ontworpen om te snijden of te tekenen.2 HoudergeleiderDe geleider houdt de houder vast.3 Vergrendelingshendel houderZet de hendel omhoog om de houder vrij te geven. Zet de hendel omlaag om de houder te vergrendelen.d Scanner hendelGebruik deze voor aanpassing aan de bewerking die u wilt uitvoeren.
Meer bijzonderheden vindt u in “Matdoorvoer voorbereiden” op pagina 9.e HandgrepenPlaats hier uw handen om de machine op te tillen of te verplaatsen.f Doorvoer rollenGebruik deze voor aanpassing aan de rechterkant wanneer u de optionele roll feeder gebruikt. Meer bijzonderheden vindt u in “Positie van de doorvoerrol aanpassen” op pagina 109.g Transporteur staafHiermee wordt aan weerszijden een doorvoer rol aangedreven om de mat door te voeren.h Ontgrendelingshendel voor de transporteurHiermee wordt de transporteur staaf vergrendeld of ontgrendeld wanneer u de optionele roll feeder gebruikt. Zet deze hendel voor normale bediening in de vergrendelde stand.
Meer bijzonderheden vindt u in “Positie van de doorvoerrol aanpassen” op pagina 109.i Houder voor gereedschapHierin zet u accessoires rechtop, zodat u er gemakkelijk bij kunt.j OpslagHierin bergt u accessoires op.k Klep voorzijdeHiermee worden de doorvoer rollen, de drager en houder beschermd. Open de klep terwijl de machine in werking is.l DoorvoersleufHierdoor wordt de mat ingevoerd wanneer deze wordt geladen.ONDERDELEN EN FUNCTIEShiabcedefgkjlfabc
71Beschrijving apparaat: achterzijdea USB-poort (voor USB-stick)Hier kunt u een USB-stick aansluiten om gegevens op te slaan en op te halen.b USB-poort (voor computer)Hiermee kunt u een USB-kabel aansluiten om gegevens op te slaan en op te roepen. Voor computers en besturingssystemen, zie “Uw machine aansluiten op de computer” op pagina 94.c Scannerglasplaat (binnenkant machine)U kunt deze glasplaat onderhouden wanneer u de lade aan de achterzijde hebt verwijderd. Meer bijzonderheden vindt u in “Glasplaat van de scanner reinigen” op pagina 106.d SleufHier kunt u een mat doorvoeren (heen en terug) tijdens een bewerking. Plaats geen voorwerpen in de buurt van de sleuf waardoor de mat niet kan worden uitgeworpen.e Lade achterzijdeHiermee wordt de mat ondersteund wanneer deze uit de sleuf wordt uitgevoerd tijdens een bewerking.
Trek deze lade uit voordat u de machine gebruikt.f Wisselstroomaansluitingg AC-netsnoerBeschrijving van onderdelen: Bedieningspaneela LCD-displayHier worden bedieningsschermen, voorbeeldafbeeldingen van patronen en foutmeldingen weergegeven.b HoofdschakelaarHiermee zet u de machine aan/uit.c StroomindicatorGaat branden wanneer de machine is ingeschakeld en knippert wanneer de machine in de slaapstandmodus gaat (modus voor energiebesparing) of wanneer de software van de machine wordt bijgewerkt.d Home-toetsHiermee geeft u de startpagina voor het bedienen van deze machine weer.e DoorvoerknopHiermee voert u de geplaatste mat in of uit de doorvoersleuf.
8De machine plaatsenOpen de voorklep en controleer of de klep in zijn geheel op het tafelblad rust. Bij gebruik van een snijmat moet u ervoor zorgen dat er voldoende ruimte is achter de machine omdat de mat heen en weer beweegt.a minimaal 30 cm ruimte vrijVerpakkingsmateriaal verwijderenVoordat u de machine aanzet, opent u de klep aan de voorzijde en verwijdert u alle verpakkingstape (aan de voor- en achterzijde van de machine) en het kartonnen schokabsorberende materiaal.a Verpakkingstapeb Kartonnen schokabsorberend materiaalOpmerking• Indien de machine is aangezet terwijl de verpakkingstape nog op de machine bevestigd was, dient dit eerst te worden verwijderd en de machine opnieuw uit en weer aangezet te worden.
Als u de machine blijft gebruiken zonder deze opnieuw te starten, kan dit leiden tot een onjuiste werking.De machine aan-/uitzettena Sluit het netsnoer aan op de machine.a Netsnoerb Sluit het netsnoer aan op een stopcontact.c Druk op op het bedieningspaneel.Wanneer het beginscherm verschijnt, tikt u ergens op het display.X Wanneer het volgende bericht verschijnt, tikt u op de toets “OK”.VOORAFGAAND AAN GEBRUIK1baa
91X De startpagina wordt weergegeven.Memo• LCD-schermen hebben doorgaans lichte plekken (permanent verlichte punten) en donkere plekken (niet-verlichte punten). Hierdoor kunnen bepaalde plekken onverwacht helder zijn en kunnen kleine afbeeldingselementen ontbreken op het scherm. Dit duidt niet op een defect.d Als u de machine wilt uitzetten, drukt u op in het bedieningspaneel.e Haal het netsnoer uit het stopcontact.f Koppel het netsnoer los van de machine.Matdoorvoer voorbereidena Trek de lade aan de achterzijde uit.Trek de lade aan de achterzijde uit voordat u de machine gebruikt.b Zet de scanner hendel omhoog (aan de linkerkant van de machine) op “2”.Memo• Zet de hendel op “1” voordat u dun materiaal gaat scannen.
Als u de hendel omhoog laat staan, kan dit leiden tot wazige scans.LCD-display bedienenNadat de machine is aangezet, worden de bedieningsschermen weergegeven in het touchscreen. Gebruik de meegeleverde touch-pen (stylus) om bewerkingen uit te voeren op de schermen.Opmerking• Gebruik nooit een hard of puntig voorwerp, zoals een vulpotlood of schroevendraaier, om een keuze te maken op de schermen. Anders kan de machine beschadigd raken.
10InstellingenschermTik op het LCD-display op om de instellingen voor een functie te selecteren en aan te passen. Dit gedeelte bevat beschrijvingen van de machine-instellingen die worden weergegeven wanneer u hebt geselecteerd op de startpagina. ■ Deel 1a Tik om het vorige of volgende onderwerp weer te geven. * Als u met de touch-pen (stylus) over het scherm veegt, wordt er eveneens een ander scherm weergegeven. b Druk op OK om de ingegeven instellingen te bevestigen. TaalSelecteer de schermtaal. Tik op deze knop, selecteer de gewenste schermtaal en tik vervolgens op de toets “OK”. MaateenheidSelecteer millimeters of inches als de weergegeven maateenheid. SnijgebiedGeef het snij-/tekengebied op in overeenstemming met het formaat van het materiaal dat u gaat gebruiken. Tik op deze knop en tik en sleep vervolgens de toetsen voor formaataanpassing om het gebied op te geven.
Wanneer u een mat van 12" × 24" (305 mm × 610 mm) gebruikt, tikt u op om een groter matformaat te selecteren en geeft u vervolgens het formaat van het gebied op. Wanneer u een mat van 12" × 12" (305 mm × 305 mm) gebruikt, tikt u op. a Toets voor formaataanpassing (Tik met de touch-pen (stylus) op de toets en sleep deze vervolgens over het scherm om het gebied op te geven. )b Matformaattoets• Tik op de toets “OK” om de instellingen toe te passen. Tik op om terug te gaan naar het vorige scherm zonder de instellingen toe te passen. PatroonintervalGeef de ruimte tussen de patronen op en de witruimte rond de randen van het snijgebied wanneer patronen op het mat weergavescherm automatisch worden ingedeeld. Hoe hoger de ingestelde waarde, hoe meer ruimte tussen de patronen.
Opmerking•Stel de patroontussenruimte in op “3” of hoger wanneer lichte stof op de mat is aangebracht met een sterkplakkend vel voor het snijden van stof. •Stel de patroontussenruimte in op “5” of hoger bij gebruik van het roterende automatische mes.
AchtergrondPas het contrast aan van een achtergrondafbeelding die is gescand met de achtergrondscanfunctie. Meer bijzonderheden vindt u in “Achtergrondafbeelding scannen” op pagina 54. ■ Deel 2SnijsnelheidPas de snijsnelheid aan. SnijdrukPas de snijdruk aan. Snijdruk (handmes)Geef de snijdruk op wanneer u het optionele handmes gebruikt. MACHINE-INSTELLINGENbaabb.
111SnijhoeveelheidGeef de snijdiepte op. Pas de snijhoeveelheid van het mes aan wanneer u een patroon met een scherpe hoek snijdt uit zacht, dik materiaal. Half gesnedenSelecteer of u halfsneden wilt maken. Meer bijzonderheden vindt u in “Instellingen voor Half gesneden (insnede)” op pagina 31. Snijdruk (Half gesneden)Geef de snijdruk op voor halfsneden. Snijmodus (roterend mes)Selecteer de snijstand voor het gebruik van de houder van het roterende automatisch mes. Raadpleeg de gebruiksaanwijzing van de kit van het roterende automatische mes voor meer informatie. Gebied voor snijmes aanpassingSelecteer of 1/4, 2/4, 3/4 of het gehele snijgebied moet worden gebruikt voor aanpassing van het mes. Voordat deze machine begint met snijden, wordt een automatische snijmes aanpassing uitgevoerd. Dit vindt plaats buiten het plakkende deel van de mat.
• Telkens wanneer u op de linker- of rechterpijltoets drukt, verandert de grootte van het gebied voor de aanpassing van de meslengte met 1/4. a 1/4b 2/4c 3/4d Geheel gebiedGebied voor snijmesaanpassing (roterend mes)Stel het mesaanpassingsgebied in voor het gebruik van de houder Roterend automatisch mes. Raadpleeg de gebruiksaanwijzing van de kit Roterend automatisch mes voor meer informatie. TekensnelheidPas de tekensnelheid aan. TekendrukPas de tekendruk aan. Aanpassingen in de tekendruk zijn van invloed op het eindproduct. Gebruik hetzelfde materiaal waarop u het patroon gaat tekenen om de aanpassingen van te voren te maken. Als de druk te hoog is, kan de penpunt beschadigd raken. Pas de druk op de juiste wijze aan. ■ Deel 3MargeGeef de marge (naadtoeslag) in. Deze functie wordt o. a. toegepast hij het snijden van quiltlapjes waarbij de naad op de stof wordt ingetekend.
• Indien een snijpatroon importeert of gebruikt met een andere opgeslagen marge (naadtoeslag), heeft de instelling in dit scherm prioriteit boven de opgeslagen instelling. VullenSelecteer het ontwerp dat wordt gebruikt om patronen te vullen. Meer bijzonderheden vindt u in “Patronen vullen/omtrekken dikker maken met tekenfuncties” op pagina 63. Extra lijnGeef met [Nummer van extra regel] het aantal lijnen op dat moet worden toegevoegd. Geef met [Additional Line Spacing] de afstand op tussen de toe te voegen lijnen. Memo• Meer bijzonderheden over de instelling Vullen/Extra lijn vindt u in “Patronen vullen/omtrekken dikker maken met tekenfuncties” op pagina 63. ■ Deel 4Autom. AfsluitenBepaal de tijdsduur waarna de machine automatisch uitgezet gaat worden (wanneer de machine gedurende de ingegeven tijdsduur niet is gebruikt). U kunt de instelling opgeven in stappen van 1 uur.
Meer bijzonderheden vindt u in “Autom. Afsluiten” op pagina 12. PiepsignaalSelecteer of er wel of geen geluid klinkt, bijvoorbeeld bij het tikken op een toets. BeginschermBepaal of er een weergave van foto’s verschijnt zodra de machine wordt aangezet. Als er foto’s worden weergegeven dient het scherm te worden aangeraakt om de startpagina te openen. 1234.
12Positie scannen/snijden aanpassenU kunt de scan/snijpositie afstellen. Als u de positie wilt afstellen, tikt u op deze knop om het instellingenscherm te openen. Meer bijzonderheden vindt u in “De scan/snijpositie afstellen” op pagina 107. ■ Deel 5No. Geeft het nummer van deze machine weer. Ver. Hier wordt de software-versie weergegeven. Tik op deze knop om de software van uw machine bij te werken. Meer bijzonderheden vindt u in “DE SOFTWARE BIJWERKEN” op pagina 120. Informatie over de machineTik op deze knop. Deze pagina geeft de machinegegevens weer. ■ Deel 6NetwerkTik op deze knop om een draadloos netwerk te installeren. Meer bijzonderheden vindt u in “FUNCTIE VOOR DRAADLOZE NETWERKVERBINDING” op pagina 86. Memo• U kunt de draadloze netwerkverbinding ook instellen door op de startpagina op of te tikken.
■ Deel 7Registratie van machineTik op deze knop om de instellingen op te geven voor registratie van de machine bij specifieke toepassingen. Deze instellingen zijn nodig om patronen te kunnen overbrengen via een draadloze netwerkverbinding. Meer bijzonderheden vindt u in “FUNCTIE VOOR DRAADLOZE NETWERKVERBINDING” op pagina 86. ■ Deel 8PremiumfunctiesActiveer optionele accessoires en geef instellingen op voor de functies ervan. ■ Deel 9HerstellenTik op deze knop om het menu voor terugzetten weer te geven. Alle via het netwerk en het instellingenscherm opgegeven instellingen worden gewist (teruggezet naar hun standaardwaarden). Als u de instellingen wilt terugzetten, drukt u op deze toets en zet u de machine uit en weer aan. a Netw.
resettenb Terugzetten naar standaardMemo• Wanneer u de machine uitleent of overdraagt aan aan andere gebruiker of wanneer u de machine afvoert of weggooit, moet u gebruikmaken van het menu “Terugzetten naar standaard” om de standaardwaarden terug te zetten en zo alle instellingsinformatie te verwijderen en te voorkomen dat derden toegang hebben tot deze informatie. Autom.
131Als de machine automatisch wordt uitgeschakeld nadat u het mat weergavescherm hebt bereikt, kunt u de opgeslagen informatie ophalen wanneer u de machine weer inschakelt. Volg de instructies op het berichtscherm dat wordt weergegeven wanneer u de machine weer hebt ingeschakeld: tik op de toets “OK” om het mat weergavescherm weer te geven of tik op de toets “Annuleren” om terug te keren naar de startpagina.a Berichtschermb Mat weergaveschermc StartpaginaAls de machine automatisch wordt uitgeschakeld voordat u het mat weergavescherm hebt bereikt, wordt de startpagina weergegeven wanneer u de machine weer inschakelt.abc
14Hoofdstuk 2 BASISHANDELINGENDe onderstaande procedures beschrijven basishandelingen, van het voorbereiden van het materiaal tot het maken van een proefsnede. 1. Geschikte mat en geschikt mes voor het materiaal selecteren. P. 142. Referentietabel voor combinaties van mat, mes en materiaal. P. 163. Materiaal aanbrengen op de mat. P. 194. Houder bevestigen en verwijderen. P. 275. Snijproef (snijtest). P. 28Geschikte mat en geschikt mes voor het materiaal selecterenIn de onderstaande tabel en de “Referentietabel voor combinaties van mat, mes en materiaal” op pagina 16 vindt u de geschikte soorten matten, materialen om stof te snijden en messen naar gelang het materiaal dat u gebruikt om te snijden of tekenen. Per machinemodel worden andere accessoires meegeleverd. U dient deze (niet meegeleverde) accessoires dan eventueel apart aan te kopen.
EERSTE STAPPENMatMaterialen om stof te snijdenGebruik een van de onderstaande vellen om stof te snijden. Standaard plakkende matOnze standaard plakkende mat beschikt over een hogere kleefkracht. * Gebruik de lichtplakkende mat voor het snijden van kopieerpapier en glad papier. De standaard plakkende mat heeft een heel sterke kleefkracht waardoor het mogelijk is dat sommige materialen (dun en glad papier) niet meer van de mat afgehaald kunnen worden, waarna de mat onbruikbaar zal zijn. Opstrijkvel voor applicatie (wit beschermvel)(Zie pagina 20. )• Op te strijken aan de achterkant van de stof. Om applicaties te maken die na het snijden direct opgestreken kunnen worden. • Dient tevens als versteviging van de stof, voor betere snijresultaten. * Te gebruiken met de standaard plakkende mat. * Niet te gebruiken in combinatie met de extra sterkplakkende laag voor het snijden van stoffen.
)• De beste resultaten bij het snijden van stof verkrijgt u door het sterkplakkend vel voor het snijden van stof te bevestigen op een schone/nieuwe standaard plakkende mat voor optimale kleefkracht. • Naar gelang de vorm wordt het patroon misschien niet strak uitgesneden. Snijmat voor het snijden van stoffenGeschikt voor het snijden van quiltlapjes uit dun katoen (0,25 mm) en flanel (0,5 mm). De extra “sterkplakkende laag voor het snijden van stoffen” is niet nodig.
152Houder automatisch instelbaar mes (mes)Automatisch instelbaar mes (zwart)• Mes dat geschikt is voor het snijden van uiteenlopende materialen zoals papier, dikke stof, vinyl of hobbyfoam (0,1 mm tot 3,0 mm dik, afhankelijk van het materiaal).Automatisch instelbaar mes voor dunne stoffen (beige)• Mes dat geschikt is voor quilt en dunne katoenen stoffen zonder versteviging (0,25 mm tot 0,5 mm dik, afhankelijk van het materiaal).Automatisch instelbaar mes voor vinyl (blauw)• Mes dat geschikt is voor het snijden van fijne patronen.
Gebruik het voor stickervinyl en flex- en flockfolies (0,1 mm tot 1,0 mm dik, afhankelijk van het materiaal).• Te gebruiken in combinatie met de houder voor het automatisch instelbare mes voor vinyl (meegeleverd met de kit automatisch instelbaar mes voor vinyl).Roterend automatisch mes (turquoise)• Roterend mes om stof te snijden, met minimaal ontstaan van rafels en vervorming, bij het verwijderen van gesneden delen van de mat. Doordat het mes over de stof rolt tijdens het snijden, blijft de structuur van de stof behouden (0,1 mm tot 1,0 mm dik, afhankelijk van het materiaal).• Te gebruiken in combinatie met de houder van het roterend aumatische mes. (meegeleverd met de kit Roterend automatisch mes).
16Referentietabel voor combinaties van mat, mes en materiaalGebruik een mat en een mes dat geschikt is voor het materiaal; gebruik daarvoor deze tabel. De nieuwste referentietabel is eveneens te vinden op: http://s.brother/cfokb/.Probeer, voordat u materiaal van uw project gebruikt, het aanbrengen van het materiaal uit om de kleefkracht aan de mat te controleren.Het optimale type mes is afhankelijk van het type of de dikte van het materiaal. Voer een snijproef uit voordat u het materiaal gaat snijden. Raadpleeg “Snijproef (snijtest)” op pagina 28 voor snijproeven. Het is mogelijk dat de aanwijzing in de onderstaande tabel een afwijkend resultaat geeft, dat is afhankelijk van het materiaal.
Voer daarom altijd eerst een snijproef uit om er zeker van te kunnen zijn dat u het materiaal zonder problemen kunt snijden.Als u een probleem niet kunt oplossen, raadpleeg dan Vragen en antwoorden op de Brother support website (http://s.brother/cpoac/).Opmerking• De met deze machine meegeleverde meshouder is een houder voor een automatisch instelbaar mes.
De houder detecteert de dikte van het materiaal en past automatisch de meslengte aan.• Dikke of harde materialen worden automatisch meerdere keren gesneden.■ Papier en andere materialen3*Voor het snijden van papier met een glad oppervlakMateriaalDikteMat (voor ScanNCut DX)Houder automatisch instelbaar mes (mes)Standaard plakkende matLichtplakkende matAutomatisch instelbaar mes (zwart)Automatisch instelbaar mes voor vinyl (blauw)Printerpapier 80 g/m² (0,1 mm);33Scrapbookpapier (dun)120 g/m² (0,15 mm)33Scrapbookpapier (middelzwaar)200 g/m² (0,25 mm)33*3Lichtgewicht karton280 g/m² (0,35 mm)33*3Velijn, overtrekpapier 0,07 mm33Posterpapier400 g/m² (0,5 mm)3 33Plastic vel (PP) 0,2 mm33Vinyl 0,2 mm33 3Magneetvel 0,3 mm33Sticker of zegel 0,2 mm3 33Foam vel 3 mm33
U kunt ook alleen de snijmat voor het snijden van stoffen gebruiken.*2 Breng het opstrijkvel voor applicatie aan op de achterzijde van de stof, voor het beste resultaat.Memo• Bij gebruik van een mat van 12" × 12" (305 mm × 305 mm) is het maximale werkgebied voor snijden/tekenen 296 mm × 298 mm (11,65" × 11,73").• Bij gebruik van een optionele mat van 12" × 24" (305 mm × 610 mm) is het maximale werkgebied voor snijden/tekenen 296 mm × 603 mm (11,65" × 23,74").• Bepaalde stoffen met een ongelijk oppervlak geven een beter snijresultaat als u het omdraait.MateriaalDikteMat (voor ScanNCut DX) Houder automatisch instelbaar mes (mes)Standaard plakkende matLichtplakkende matAutomatisch instelbaar mes (zwart)Automatisch instelbaar mes voor dunne stoffen (beige)Roterend automatisch mes(turquoise)Dunne katoenen stof (voor quiltstuk)0,25 mm3*133 3Dunne katoenen stof (algemeen)0,25 mm3*233 3Flanel (voor quiltstuk)0,5 mm3*133 3Flanel (algemeen) 0,5 mm3*233 3Vilt 1 mm3 3 3Vilt 3 mm3*23Denim 14 oz 0,75 mm3*23Jersey 1 mm3 3 3Kant0,1 mm - 1 mm3 3Organza0,1 mm - 1 mm3 3
18Opmerking• Vermijd het gebruik van ambachtelijk papier en stof met een decoratieve laag (die gemakkelijk los kan laten), zoals lamé of folie. Terwijl de machine in werking is, kan de losse laag blijven plakken aan de scaninrichting van de machine of aan de doorvoer rollen. Dit kan leiden tot schade aan de machine. Ook kan hierdoor het snijmes beschadigd raken. Bij gebruik van dergelijk materiaal moet u de glasplaat van de scanner in de machine na elk gebruik reinigen (pagina 106).• Plak materiaal dat gemakkelijk loslaat, zoals foam vellen, vast met plakband om het op zijn plaats te houden.• Pas op! Plakband met een zeer hoge kleefkracht kan de mat beschadigen.• Bevestig geen plakband, enz. op de scanmarkeringen.
Anders wordt de mat mogelijk niet correct herkend of worden afbeeldingen niet goed gescand.a Scanmarkeringen• Bevestig geen plakband aan beide lange zijden van de snijmat; het kan bij gebruik aan de doorvoer rollen blijven plakken.• Breng geen materiaal of plakband aan dat buiten het kleefgebied van de mat valt; het automatisch instelbare mes detecteert dan een onjuiste snijdiepte waardoor het materiaal niet goed gesneden zal worden.aa
192Materiaal aanbrengen op de matKies (bij het snijden van stof) de juiste mat en het juiste vel voor het materiaal en bevestig het materiaal aan de mat. De juiste mat en het juiste vel voor het materiaal vindt u in “Referentietabel voor combinaties van mat, mes en materiaal” op pagina 16. Opmerking• Bewaar de beschermlaag van de mat, om de mat in een goede kwaliteit te bewaren. • Om de kleefkracht te behouden plaatst u het beschermvel na gebruik weer op de mat. • Wanneer u de mat niet gebruikt, reinigt u de kleefzijde en brengt u het beschermvel aan voordat u de mat opbergt. Meer bijzonderheden vindt u in “Mat reinigen” op pagina 104. • Plaats het te snijden materiaal binnen de lijnen (raster) op de kleefzijde van de mat.
Als het materiaal buiten het bevestigingsgebied komt, kan het vast komen te zitten tussen de doorvoer rollen bij het doorvoeren van de mat en kan de machine beschadigd raken. • Voer de mat in bij de machine in de richting van de pijl. Let op de stand van de mat om te voorkomen dat u de mat in de verkeerde richting invoert. ■ Papiera Geschikte mat voor materiaal Materiaal aanbrengen (papier)a Verwijder de beschermlaag van de kleefzijde van de mat. b Test het aanbrengen van het materiaal. Voordat u het te snijden materiaal aanbrengt op de mat, probeert u dit uit op een hoek van de mat (klevende gedeelte). Als een van de volgende problemen optreedt wanneer u het aanbrengen uitprobeert, is de kleefkracht van de mat te hoog voor het materiaal. Gebruik dan ander materiaal. • Wanneer u het materiaal lostrekt, blijft er kleur van het materiaal achter op de mat.
• Wanneer u het materiaal lostrekt, scheurt of vervormt het. Opmerking•Gebruik de lichtplakkende mat voor het snijden van kopieerpapier en glad papier. De standaard plakkende mat plakt zo sterk dat u sommige materialen niet meer los krijgt. Dan is de mat onbruikbaar. cBreng het materiaal aan op de kleefzijde van de mat.
d Breng al het materiaal stevig aan op de mat zodat er geen kreukels ontstaan en er geen gedeelte is omgekruld. • Het omgekrulde gedeelte kan vastlopen bij het invoeren van de mat. Opmerking•Als de mat vuil is, moet u deze reinigen. Meer bijzonderheden vindt u in “Mat reinigen” op pagina 104. Materiaal“Papier” op pagina 19“Stof (algemeen)” op pagina 20“Stof (voor quiltlapjes)” op pagina 24a.
20 Materiaal verwijderen (papier)Nadat u het materiaal hebt gesneden, trekt u langzaam het papier los met een spatel.a SpatelOpmerking• Wanneer u het materiaal wilt verwijderen, steekt u de spatel zo horizontaal mogelijk in de ruimte tussen het materiaal en de mat. Als de kleeflaag wordt geraakt, kan er beschadiging optreden.■ Stof (algemeen) Stofmateriaal aanbrengen op een mat met gebruik van een opstrijkvel voor applicatieStrijk het speciaal ontworpen opstrijkvel vast op de achterkant van stoffen (behalve quiltlapjes) en breng deze vervolgens aan op de standaard plakkende mat. Het opstrijkvel voor applicaties van het type met dubbelzijdige kleeflaag verstevigt de stof en zorgt dat u eenvoudig patronen kunt snijden, inclusief applicaties. U kunt de laag niet meer verwijderen nadat het is vastgestreken op de achterkant van een stof.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Brother SDX2250D stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Papiersnijder Brother
Handleiding Papiersnijder
Nieuwste handleidingen voor Papiersnijder