Bosch KGS393D1 Handleiding

Bosch Koelkast KGS393D1

Bekijk gratis de handleiding van Bosch KGS393D1 (121 pagina’s), behorend tot de categorie Koelkast. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 10 mensen en kreeg gemiddeld 4.6 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Bosch KGS393D1 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/121
BOSCH
DEGebrauchsanweisung
ENOperating Instructions
FRMode d’emploi
ITIstruzioni d’uso
ESmodo de empleo
PTInstruções de serviço
EL
Odh¥iezcrhsewz
NLGebruiksaanwijzing
Internet: http://www.bosch-hausgeraete.de
d
u
o
s
y
s
t
e
m
º
C
su
per
+2
+4
+6+
8
ºC
super
-32-26-20-18-16
Portada Bosch 1683.qxd 5/12/03 10:58 Page 1

Beoordeel deze handleiding

4.6/5 (7 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Bosch
Categorie: Koelkast
Model: KGS393D1

Handleiding Bosch KGS393D1 – volledige tekst

104nlAanwijzingen overde afvoerAfvoer van het oudeapparaatVan toepassing als uw nieuwe apparaateen oud apparaat vervangt.Oude apparaten zijn geen waardeloosafval! Door een milieuvriendelijke afvoerkunnen waardevolle grondstoffenworden teruggewonnen.Het afgedankte apparaat onbruikbaarmaken:1. stekker uit het stopcontact trekken;2. aansluitkabel doorknippen en samenmet de stekker verwijderen;3. deurslot verwijderen of onklaarmaken. Hiermee voorkomt u datkinderen zichzelf tijdens het spelenin het apparaat opsluiten en inlevensgevaar geraken.Koelapparaten bevatten koelmiddel en inde isolatie gas. die zorgvuldig moetenworden afgevoerd.

Met het oog op eendoelmatige en milieuvriendelijke afvoermogen de leidingen van het koelcircuittot het moment van transport nietbeschadigd worden.Afvoeren van deverpakking van uwnieuwe apparaatAttentie!Verpakkingsmateriaal is geenspeelgoed voor kinderen – gevaar voorverstikking door vouwkarton en folie!Uw nieuwe apparaat is op weg naaru beschermd door de verpakking.De gebruikte materialen zijn onschadelijkvoor het milieu en kunnen opnieuwworden gebruikt.

Help daarom mee enzorg dat de verpakking milieuvriendelijkwordt afgevoerd.U kunt bij uw leverancier of bij dereinigingsdienst in uw gemeenteinformeren hoe u uw oude apparaat enhet verpakkingsmateriaal van het nieuweapparaat kunt (laten) afvoeren voor eenmilieuvriendelijke verwerking.Aanwijzingen vooruw veiligheidVoordat u het apparaatin gebruik neemtLees de gebruiksaanwijzing en hetinstallatievoorschrift nauwkeurig door.U vindt daarin belangrijke informatie overplaatsing, gebruik en onderhoud van hetapparaat.De fabrikant aanvaardt geen aanspra-kelijkheid als de aanwijzingen en waar-schuwingen in de gebruiksaanwijzingniet in acht worden genomen. Bewaar degebruiksaanwijzing en hetinstallatievoorschrift voor een eventuelelatere bezitter van het apparaat.NL.qxd 5/12/03 10:45 Page 104

105nlAttentie. • Het apparaat bevat een geringehoeveelheid van het milieuvriendelijkemaar brandbare koelmiddel R600a. Let erop dat de leidingen van hetkoelcircuit bij het transport of deinstallatie niet beschadigd worden. Koelmiddel dat naar buiten spuit kanvlam vatten of tot oogletsel leiden. Let erop als er koelmiddel naar buitenkomt– dat zich geen open vuur ofontstekingsbronnen in de buurt vanhet lek bevinden. – Stekker uit het stopcontact trekkenen de ruimte een paar minuten goedluchten. • Hoe meer koelmiddel het apparaatbevat, des te groter moet de ruimtezijn waarin het apparaat wordtopgesteld. In een te kleine ruimte kanbij een lek een ontvlambaar mengselvan gas en lucht ontstaan. • Per 8 g koelmiddel moet de ruimteminimaal 1 m3 groot zijn. Dehoeveelheid koelmiddel in uw apparaatvindt u op het typeplaatje aan debinnenkant van het apparaat.

• In noodgevallen– Ogen uitspoelen en een artsraadplegen. – Vonken en open vuur buiten bereikvan het apparaat houden. – Stekker uit het stopcontact trekkenen de ruimte een paar minuten goedluchten. • In de volgende gevallen de stekker uithet stopcontact trekken resp. dezekering uitschakelen of losdraaien:– ontdooien– schoonmakenAltijd aan de stekker trekken, nooit aande aansluitkabel. • Een (bijv. tijdens het transport)beschadigd of defect apparaat niet ingebruik nemen. In geval van twijfeleerst contact opnemen met uwleverancier. • Nooit elektrische apparaten in hetapparaat gebruiken (bijv. verwarmingsapparaten, elektrischeijsmaker etc. ). • Geen producten met brandbaredrijfgassen (bijv. spuitbussen) en geenexplosieve stoffen in het apparaatopslaan – Explosiegevaar. • Het apparaat is geen speelgoed voorkinderen. • Het apparaat nooit met een stoom-reiniger ontdooien of schoonmaken.

106nl• Plint, uittrekbare manden of laden,deuren etc. niet als opstapje gebruikenof om op te leunen.• Dranken met een hoog alcoholpercen-tage altijd goed afgesloten en staandbewaren.• Bij een apparaat met deurslot: sleutelbuiten het bereik van kinderenbewaren!• Zorg dat de kunststof delen en dedeurafdichting niet met olie of vet inaanraking komen. Ze kunnen poreusworden.• Flessen en blikjes met vloeistoffen –vooral koolzuurhoudende dranken –niet in de diepvriesruimte opslaan.De flessen en blikjes springen!• IJslollies en ijsblokjes niet direct uit dediepvriesruimte in de mond nemen.(gevaar voor verbranding door dezeer lage temperatuur).• Diepvrieswaren niet met natte handenaanraken. Uw handen kunnen eraanvastvriezen.• Een laag rijp en vastgevrorendiepvrieswaren niet met een mes ofeen scherp voorwerp afschrapen oflosmaken. Hierdoor kunt u dekoelleidingen beschadigen.

Koelmiddeldat naar buiten spuit, kan vlam vattenof tot oogletsel leiden.• Om het ontdooiproces te versnellenalleen de door de fabrikant aanbevolenmiddelen gebruiken.Algemene bepalingenHet apparaat is geschikt• voor het koelen en invriezen vanlevensmiddelen,• voor het bereiden van ijs.Het apparaat is bedoeld voorhuishoudelijk gebruik.Bij gebruik voor bedrijfsdoeleinden dedaarvoor geldende normen envoorschriften in acht nemen.Het apparaat is ontstoord volgens E-U richtlijn 89/336/EEC.Het koelmiddelsysteem is gecontroleerdop dichtheid.Dit apparaat voldoet aan de veiligheids-bepalingen voor elektrische apparaten(EXI 60335/2/24).NL.qxd 5/12/03 10:45 Page 106

W1 Toets Aan/Uit voorde koelruimteOm de koelruimte apart in en uit teschakelen.2 Insteltoets ºC voor detemperatuur in de koelruimteDe temperatuur in de koelruimte isinstelbaar van +2 ºC tot +8 ºC.De insteltoets een aantal kerenindrukken of ingedrukt houden totde gewenste temperatuur door hetbrandende lampje wordtaangegeven.+8 geeft de hoogste temperatuurin de koelruimte aan (+8 ºC).+2 geeft de laagste temperatuurin de koelruimte aan (+2 ºC).3 Indicatie „super“ voor dekoelruimteTijdens het „super“-koelen wordtkoelruimte gedurende ca. 6 uur metde laagste temperatuur gekoeld.Daarna wordt automatischomgeschakeld naar de ingesteldetemperatuur in de koelruimte.

108nl4 Insteltoets ºC voor de temperatuurin de diepvriesruimteDe temperatuur in dediepvriesruimte is instelbaar van –16ºC tot –32 ºC.De insteltoets een aantal kerenindrukken of ingedrukt houden totde gewenste temperatuur door hetbrandende lampje wordtaangegeven. –16 geeft de hoogste temperatuur inde diepvriesruimte aan (–16 ºC).–32 geeft de laagste temperatuur inde diepvriesruimte aan (–32 ºC).5 „ “ AlarmindicatieAlarmindicatie voor te hogetemperaturen in de diepvriesruimte.Kans op ontdooien van deingevroren levensmiddelen.Zonder gevaar voor dediepvrieswaren kan de alarmindicatiebranden:• bij het in gebruik nemen van hetapparaat;• bij het inladen van grotehoeveelheden verselevensmiddelen;• als de deur van de diepvriesruimtete lang geopend werd.6 Toets/indicatie „super“ voorde diepvriesruimteOm het supervriessysteem in en uitte schakelen.

Het brandende lampjegeeft aan dat het supervriessysteemis ingeschakeld.Het supervriessysteem dient voorhet invriezen van grote hoeveelhedenverse levensmiddelen en moet,afhankelijk van de hoeveelheid, tot24 uur vóór het inladen van deverse levensmiddelen wordeningeschakeld.Na het inschakelen van het super-vriessysteem loopt de koelmachinepermanent. In de diepvriesruimtewordt een zeer lage temperatuurbereikt. Het supervriessysteem wordtautomatisch uitgeschakeld als devers ingeladen levensmiddelendoor en door bevroren zijn (bijkleine hoeveelhedenlevensmiddelen na een paar uur,bij grote hoeveelheden namaximaal twee dagen).Door de toets (6) een aantal kerenin te drukken wordt hetsupervriessysteem, indien nodig,met de hand uitgeschakeld.7 Toets Aan/Uit voorde diepvriesruimteOm de diepvriesruimte apart in enuit te schakelen.NL.qxd 5/12/03 10:45 Page 108

109nlLet op de omge-vingstemperatuuren de beluchting De klimaatklasse staat op het typeplaatje(Afb. !!0). Hierdoor wordt aangegevenbinnen welke omgevingstemperaturenhet apparaat gebruikt kan worden.klimaatklasse toegestane kamertemperatuurSN +10 °C tot 32 °CN +16 °C tot 32 °CST +18 °C tot 38 °CT +18 °C tot 43 °CBeluchtingAfb. EDe lucht aan de achterzijde van hetapparaat wordt warm. De verwarmdelucht moet ongehinderd afgevoerdkunnen worden. Anders moet dekoelmachine meer presteren waardoorhet energieverbruik toeneemt. De be- en ontluchtingsopeningen mogendan ook nooit worden afgedekt!Apparaat aansluitenNa het opstellen van het apparaat dientmen minstens 1/2uur wachten voordatu het apparaat in gebruik neemt.

Tijdenshet transport kan het gebeuren dat deolie van de compressor in hetkoelsysteem terecht komt.Voordat u het apparaat voor het eerstin gebruik neemt de binnenkant vanhet apparaat schoonmaken(zie Schoonmaken).Het stopcontact moet gemakkelijk tebereiken zijn. Het apparaat uitsluitendvia een volgens de voorschriften aange-bracht, randgeaard stopcontact meteen zekering van 10 ampère of meer,op 220–240 V/50 Hz wisselstroom aan-sluiten.Bij apparaten die in niet Europeselanden worden gebruikt op hettypeplaatje controleren of de aan-sluitspanning en de stroomsoortovereenkomen met de waarden vanuw elektriciteitsnet. Het typeplaatjebevindt zich links onderaan in hetapparaat. Een eventueelnoodzakelijke vervanging van deaansluitkabel mag alleen door eenvakkundig monteur wordenuitgevoerd.Waarschuwing!Het apparaat mag nooit worden aan-gesloten op elektronische energiebe-sparende stekkers (bijv.

110nlInschakelen van hetapparaatAfb. WDe koel- en diepvriesruimte kunnenapart worden ingeschakeld. • Voor het in gebruik nemen van dekoelruimte: de toets Aan/Uit (1)indrukken. De binnenverlichting in de koelruimtebrandt bij het openen van de deur. • Voor het in gebruik nemen van dediepvriesruimte: de toets Aan/Uit(7) indrukken. • De alarmindicatie (afb. W/5) brandt totde bedrijfstemperatuur is bereikt. Instellen van detemperatuurAfb. WIn de fabriek zijn de volgendebasisinstellingen ingesteld: temperatuur in de koelruimte +4 ºCtemperatuur in de diepvriesruimte–20 ºCDe instelwaarden kunnen gewijzigdworden, zie de beschrijving bij hetbedieningspaneel:2 temperatuur voor de koelruimteinstellen4 temperatuur voor de diepvriesruimteinstellenAanwijzingen bij hetgebruik• De ventilator (afb. Q/18) in dekoelruimte wordt, indien nodig, in- ofuitgeschakeld.

• De voorzijde van het apparaat achterde deur wordt gedeeltelijk lichtverwarmd waardoor de vorming vancondenswater in de buurt van dedeurafdichting wordt voorkomen. • Terwijl de koelmachine loopt, vormenzich dooiwaterdruppels of een laagjerijp op de achterwand van dekoelruimte. Dit is normaal. U hoeft dedooiwaterdruppels niet af te wissen ofde rijp af te schrapen. De achterwandwordt automatisch ontdooid. Hetdooiwater loopt via het afvoergootje(afb. I/A) naar de koelmachine, waarhet verdampt. • Bij een hoge luchtvochtigheid kan zichcondenswater vormen in de koelruimte,vooral op glazen legplateaus. Als dithet geval is, dient u de levensmiddelenverpakt te bewaren en een lagerekoelruimtetemperatuur te kiezen. • Als de deur van de diepvriesruimte nahet sluiten niet meteen weer geopendkan worden: twee tot drie minutenwachten tot de ontstane onderdruk isopgeheven.

• Door het koelsysteem kan zich op devriesroosters op sommige plaatsen alsnel een laagje rijp afzetten. Dit heeftgeen invloed op het functioneren vanhet apparaat of op het stroomverbruik.

Ontdooien is pas nodig als zich op hethele oppervlak van het vriesroostereen laag rijp of ijs met een dikte vanmeer dan 5 mm heeft gevormd. • Zorg dat de kunststof delen in hetapparaat of de deurafdichting niet metolie of vet in aanraking kome. Zekunnen poreus worden. • Geen levensmiddelen plaatsen in denabijheid van de sensor van dekoelruimte (fig. Q/19); op deze wijzewordt een optimale werking van uwapparaat bereikt. NL. qxd 5/12/03 10:45 Page 110.

111nlApparaatuitschakelen enbuiten werking stellenApparaat uitschakelenAfb. WDe koel- en diepvriesruimte kunnenapart worden uitgeschakeld.• Om de koelruimte uit te schakelen: toets Aan/Uit (1) indrukken.De binnenverlichting in de koelruimtegaat uit.• Om de diepvriesruimte uit teschakelen: toets Aan/Uit (7)indrukken.Apparaat buiten werkingstellenAls het apparaat lange tijd niet wordtgebruikt:• Koel- en diepvriesruimte uitschakelenzoals hierboven beschreven.• Stekker uit het stopcontact trekken.• Het apparaat laten ontdooien enschoonmaken.• deur van het apparat open laten.Variabele indelingvan de binnenruimte.Bij het inzetten de laden op deuittrekbare rails plaatsen en naar binnenschuiven. Glasplaat naar voren trekken,iets laten zakken en aan de zijkantuitzwenken (afb. R). Voorraadvak iets optillen eneruit halen (afb. T).Speciale uitvoering(niet bij alle modellen)FlessenhouderAfb.

YDe flessenhouder voorkomt dat deflessen kantelen bij het openen ensluiten van de deur.LevensmiddeleninruimenLet op de koudezones inde koelruimte!Door de luchtcirculatie in de koelruimteverschillende koudezones.• De koudste zonesbevinden zich aan de achterwand tussende aan de zijkant afgebeelde pijl en deglasplaat eronder (afb. !1) of tussen detwee pijlen (afb. !2), afhankelijk van hetmodel.Attentie:in de koudste zones gevoeligelevensmiddelen opslaan zoals vis, worsten vlees.• De warmste zonebevindt zich helemaal bovenaan in dedeur. Attentie! In de warmste zone bijv. boteren kaas bewaren. Tijdens het serverenbehoudt de kaas zijn aroma en de boterblijft smeerbaar.Attentie bij het inruimenDe levensmiddelen goed verpakt ofafgedekt inruimen. Hierdoor blijven geur,kleur en versheid behouden.

De maximaleinvriescapaciteit niet overschrijden zodatvitamine, voedingswaarde, uiterlijk ensmaak behouden blijven.Tijdens het invriezen in dediepvriesladen neemt de maximaleinvriescapaciteit iets af.Verse levensmiddeleninvriezenAls er al levensmiddelen in de diepvries-ruimte liggen, dan moet een paar uurvóór het inladen van verselevensmiddelen het supervriessysteemworden ingeschakeld.Gebruik uitsluitend verselevensmiddelen. De levensmiddelenluchtdicht verpakken zodat ze nietuitdrogen of hun smaak verliezen.Zo verpakt u op de juistemanier:1. Levensmiddelen in de verpakkingleggen.2. De lucht eruit persen.3. Het geheel van een goede sluitingvoorzien.4. Vermeld op de pakjes inhoud endatum.Niet geschikt voor verpakking:pakpapier, vetvrij papier, cellofaan,vuilniszakken en gebruikteboodschappentasjes.Voor verpakking geschikt:kunststof-, polyetheen- enaluminiumfolie, diepvriesdozen.

Deze producten zijn in de handelverkrijgbaar.Als sluiting geschikt:elastiekjes, clips van kunststof, touwtjes,koudebestendig plakband e.d. Zakjes en folie van polyetheen kunnenmet een folie-lasapparaat wordendichtgelast. Inkopen vandiepvriesproductenDe verpakking mag niet beschadigd zijn.Let op de houdbaarheidsdatum.In de winkel moet de temperatuur inde diepvrieskist –18 °C of lager zijn.De diepvriesproducten liefst in eenkoeltas transporteren en snel in dediepvriesruimte leggen.NL.qxd 5/12/03 10:45 Page 112

113nlDiepvrieswaren opslaan• Belangrijk voor een optimaleluchtcirculatie in de diepvriesruimte:de diepvriesladen tot de aanslag erinschuiven.• Als er zeer veel levensmiddelenmoeten worden ondergebracht, dankan men alle diepvriesladen, behalvede onderste, uit het apparaat halen ende levensmiddelen direct op devriesroosters stapelen. Om dediepvriesladen eruit te halen: de ladentot aan de aanslag uittrekken, aan devoorkant iets optillen en eruit halen.BewaartijdOm vermindering van de kwaliteit van dediepvrieswaren te voorkomen mag detoelaatbare bewaartijd bij –18 ºC nietoverschreden worden.De bewaartijd is afhankelijk van het soortlevensmiddelen.

Door dehete stoom kunnen de onder spanningstaande onderdelen kortsluiting of eenelektrische schok veroorzaken.Voor het verwijderen van rijp geen mesof scherp voorwerp gebruiken.De leidingen van het koelcircuit nietbeschadigen. Koelmiddel dat naar buiten spuit, kan totoogletsel leiden en is brandbaar.Geen elektrische apparaten of open vuurin het apparaat gebruiken.NL.qxd 5/12/03 10:45 Page 113

114nlAttentie!Een dikke laag ijs op de vriesroostersvermindert de vriescapaciteit van hetapparaat waardoor het energieverbruiktoeneemt.Is de laag ijs ca. 1/2cm dik, dan moet dediepvriesruimte ontdooid worden. In elkgeval één tot twee keer per jaar, hetliefst als er weinig of geendiepvrieswaren in het apparaat liggen. Ca. 4 uur vóór het ontdooien het super-vriessysteem inschakelen zodat delevensmiddelen een zeer lage tempera-tuur bereiken waardoor ze langere tijd bijomgevingstemperatuur bewaard kunnenworden.Zo gaat u te werk• Stekker uit het stopcontact trekken.• Diepvriesladen met de levensmiddelenop een koele plaats bewaren. Koude-accu (indien aanwezig) op delevenmiddelen leggen.• Om het dooiwater op te vangen demiddelste lade uitruimen maar in hetapparaat laten.• Na het ontdooien het opgevangendooiwater weggieten.

Het resterendedooiwater op de bodem van dediepvriesruimte met een sponsafwissen.• Diepvriesruimte weer inschakelen.• Diepvrieswaren er weer in leggen.Tip bij het ontdooienEen pan met heet water op eenonderzetter in de diepvriesruimte zetten.OntdooispraysLet op de aanwijzingen van de fabrikantop de verpakking.Attentie!Ontdooisprays kunnen explosievegassen ontwikkelen, oplosmiddelen diekunststof beschadigen of drijfgassenbevatten of schadelijk zijn voor degezondheid.Apparaat reinigen• Stekker uit het stopcontact trekken.• Met water en een scheutjeafwasmiddel schoonmaken.• Na het schoonmaken de stekker weerin het stopcontact steken of dezekering inschakelen resp.vastdraaien.Geen schoonmaakmiddelen gebruikendie zand of zuren resp.

oplosmiddelenbevatten.Deurdichting uitsluitend reinigen metschoon water en goed afdrogen!Het sop mag niet in hetbedieningspaneel of in de verlichtingterechtkomen en ook niet door hetafvoergaatje (afb. I/B) van hetdooiwatergootje lopen.De legroosters/plateaus,voorraadvakken en laden mogen niet inde afwasautomaat gereinigd worden. Zekunnen vervormen.NL.qxd 5/12/03 10:45 Page 114

115nlEnergie besparen• Het apparaat in een droge, goed teventileren ruimte plaatsen. Niet directin de zon of in de buurt van eenwarmtebron (verwarmingsradiator,fornuis etc.). Anders een isolerendeplaat gebruiken.• Warme gerechten en dranken buitenhet apparaat laten afkoelen.• De diepvrieswaren om te ontdooien inde koelkast leggen. De koude van dediepvrieswaren benutten omlevensmiddelen te koelen.• Deur van het apparaat zo kort mogelijkopenen.• De achterkant van het apparaat af entoe met met een stofzuiger of borstelreinigen om toename van hetenergieverbruik te voorkomen.BedrijfsgeluidenHeel normale geluidenGebrom – de koelmachine looptGeborrel, gebruis of geklok – hetkoelmiddel stroomt door de leidingen.Geklik – de motor wordt in- ofuitgeschakeld.Geluiden die gemakkelijkverholpen kunnenwordenHet apparaat staat niet waterpasHet apparaat met behulp van eenwaterpas stellen.

Gebruik hiervoor deschroefvoetjes of leg iets onder hetapparaat.Het apparaat staat tegen een andermeubel of apparaatHet apparaat van het meubel ofapparaat ernaast wegschuiven.Laden, manden of legroosters/-plateaus wiebelen of klemmenControleer de delen die eruit gehaaldkunnen worden en zet ze eventueelopnieuw in het apparaat.Flessen of serviesgoed raken elkaarDe flessen of het serviesgoed los vanelkaar zetten.NL.qxd 5/12/03 10:45 Page 115

116nlKleine storingen zelf verhelpenVoordat u de klantenservice belt:Controleer eerst of u aan de hand van de volgende punten de storing kunt verhelpen. Als u om een monteur vraagt, en het blijkt dat hij alleen maar een advies (bijv. over debediening of het onderhoud van het apparaat) hoeft te geven om de storing te verhelpen,dan moet u, ook in de garantietijd, de volledige kosten van dat bezoek betalen.StoringGeen enkeleindicatie brandtDe indicatie „ “ brandt (afb.

W/5).De binnenverlichtingfunctioneert niet; dekoelmachine loopt.De bodem van dekoelruimte is nat.Mogelijke oorzaakStroomuitval; de zekering isuitgeschakeld; de stekker zitniet goed in het stopcontact.Storing – in de diepvriesruimteis het te warm!• De be- en ontluchtings-openingen zijn afgedekt.• Er werden te veel levensmid-delen in één keer ingeladenom in te vriezen.• De deur van de diepvries-ruimte is open.Na het verhelpen van destoring gaat na een tijdje dealarmindicatie uit.Het lampje is kapot.De lichtschakelaar klemt(afb.OO/A).De dooiwaterafvoerbuis(afb.II/B) is verstopt.OplossingControleer of er stroom is. De zekering moet zijningeschakeld.Afdekking verwijderen. Max. invriescapacitiet niet overschrijden.Deur sluiten. Gloeilampje vervangen (afb. OO)1. Stekker uit het stopcontact trekken resp.zekering uitschakelen of losdraaien.2.

117nlInschakelen van deServicedienstAdres en telefoonnummer van deServicedienst in uw omgeving kuntu vinden in het telefoonboek of in demeegeleverde brochure met service-adressen. Geef a.u.b. aan deServicedienst het E-nummer en hetFD-nummer van het apparaat op.U vindt deze gegevens op hettypeplaatje (afb. !!0). Door deze nummers aan deServicedienst door te te geven voorkomtu onnodig heen en weer rijden van demonteur en de hieraan verbondenkosten.NL.qxd 5/12/03 10:45 Page 117

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Bosch KGS393D1 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden