Bosch KGP39390 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Bosch KGP39390 (124 pagina’s), behorend tot de categorie Koelkast. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 5 mensen en kreeg gemiddeld 4.7 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Bosch KGP39390 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Bosch |
| Categorie: | Koelkast |
| Model: | KGP39390 |
Handleiding Bosch KGP39390 – volledige tekst
107nlAfvoeren van deverpakking en vanuw oude apparaatAfvoeren van het oudeapparaatEen oud apparaat is geen waardeloosafval. Door een milieuvriendelijke afvoerkunnen waardevolle grondstoffen nabewerking opnieuw gebruikt worden.Voordat u een nieuw apparaataanschaft het afgedankte apparaatonbruikbaar maken:y Stekker uit het stopcontact trekken;y Aansluitkabel doorknippen en samenmet de stekker verwijderen;Deurslot(en) verwijderen of onklaarmaken.
Hiermee voorkomt u datkinderen zichzelf tijdens het spelen inhet apparaat opsluiten en inlevensgevaar geraken (kans opstikken).Koel- en diepvriesapparaten bevattenkoelmiddel en in de isolatie gassen diezorgvuldig moeten worden afgevoerd.Met oog op een doelmatige enmilieuvriendelijke afvoer mogen deleidingen van het koelcircuit tot hetmoment van transport niet beschadigdworden.Afvoeren van deverpakking van uwnieuwe apparaatVerpakkingsmateriaal is geen speelgoedvoor kinderen! Gevaar voor verstikkingdoor vouwkarton en folie!Uw nieuwe apparaat werd tijdens hettransport naar u door de verpakkingbeschermd.
Voor de verpakking wordtgebruik gemaakt van materialen die hetmilieu kan verdragen en die geschikt zijnvoor hergebruik.Help daarom mee en zorg dat deverpakking milieuvriendelijk wordtafgevoerd.U kunt bij uw leverancier of bij dereinigingsdienst in uw gemeenteinformeren hoe u uw oude apparaat enhet verpakkingsmateriaal van het nieuweapparaat kunt (laten) afvoeren voor eenmilieuvriendelijke verwerking.Veiligheidsvoorschriftenen adviezenLees de gebruiksaanwijzing en hetinstallatievoorschrift nauwkeurig door enbewaar ze om eventueel nog teraadplegen of voor een latere bezittervan het apparaat.Het apparaat is uitsluitend bestemd voory huishoudelijk gebruik.Bij gebruik voor bedrijfsdoeleindenmoeten de daarvoor geldende normenen bepalingen in acht worden genomen.NL.qxd 08/02/05 10:15 Page 107
108nlAttentie!Het apparaat uitsluitend volgens hetbijgesloten installatievoorschrift plaatsenen aansluiten.Een (bijv. tijdens het transport)beschadigd apparaat niet in gebruiknemen. In twijfelgevallen eerst contactopnemen met uw leverancier.Attentie!De ventilatie- en beluchtingsopeningenvan het apparaat niet blokkeren.Attentie!Uitsluitend de door de fabrikantgeadviseerde middelen gebruiken omhet ontdooiproces te versnellen.Attentie!In de ruimtes voor het bewaren vanlevensmiddelen en het invriezen geenelektrische apparaten gebruiken die nietzijn geautoriseerd door de fabrikant.Attentie!De onderdelen en elementen die deeluitmaken van het koelcircuit nietbeschadigen worden door bijv.
met eenscherp voorwerp in de koelleidingen teprikken, door een knik in de leidingen ofdoor te krassen in de oppervlaktelaag.Koelmiddel dat naar buiten spuit, kanvlam vatten of tot oogletsel leiden.In noodgevalleny Ogen met voldoende water uitspoelenof een arts raadplegen.y Vonken en open vuur buiten bereikvan het apparaat houden.y Stekker uit het stopcontact trekken ende ruimte een paar minuten grondigluchten.Kans op explosieDranken met een hoogalcoholpercentage altijd goed geslotenen rechtop bewaren.Kennismaking methet apparaatDeze gebruiksaanwijzing is op meer danéén type van toepassing. Hierdoor zijnkleine afwijkingen in de details en deuitvoering mogelijk.Afb.
109nl17 Diepvrieslade18 VentilatorBedieningspaneelAfb. T1. Schakelaar voor hetINSCHAKELEN / UITSCHAKELENvan de koelruimteDient voor het onafhankelijkinschakelen en uitschakelen van dekoelruimte.2. Toets voor de ultrasnelle koeling«super»Dient voor het activeren endeactiveren van de ultrasnellekoeling.Met deze functie kunnenlevensmiddelen of dranken wordengekoeld die zich in de koelruimtebevinden. Daartoe moet dezefunctie worden geactiveerd op hetmoment dat men de levensmiddelenof dranken wil koelen.De activering van deze functie wordtaangeduit door middel van hetcontrolelampje 5 «super»(amberkleur).
De display 4 geeft aan“SU”.Door het activeren van deze functiezal de koelunit op dusdanige wijzegaan werken, dat de laagstetemperaturen in de koelruimteworden bereikt.Deze functie wordt handmatiggedeactiveers door opnieuw tedrukken op de toets 2, ofwelautomatisch zo’n 6 uur na deactivering van de functie, waarbij deregeling van de koelruimteterugspringt in de stand zoals diewas ingesteld vóór het activeren vande functie «super».3. Toets voor het instellen van detemperatuur van de koelruimteHerhaaldelijk of ononderbrokendrukken op de toets voor instellingvan de temperatuur totdat degewenste temperatuur op de displayverschijnt. De laatstgetoondewaarde wordt door het systeemonthouden.(De ingestelde waarden wordenopeenvolgend getoond van +2ºC tot+11ºC. Na het tonen van de waarde+11ºC, verschijnt opnieuw deaanduiding +2ºC).4.
110nl7. Display voor weergave van detemperatuur van de vriesruimteToont de gekozen temperatuur vande vriesruimte. 8. Controlelampje «alarm»Het alarm wordt geactiveerd indienin de vriesruimte een te hogetemperatuur wordt waargenomen,met gevaar voor het ontdooien vande ingevroren levensmiddelen. De aanduiding gaat uit zodra devriesruimte haar normalewerkingstemperatuur heeft bereikt. Het alarm kan ook incidenteelworden geactiveerd, zonder dat ditenig gevaar voor onmiddellijk bederfvan de levensmiddelen oplevert, enwel in de volgende gevallen:- Bij het in werking stellen van hetapparaat. - Bij het in de vriesruimte plaatsenvan grote hoeveelheden verselevensmiddelen. 9. Toets voor het instellen van detemperatuur van de vriesruimteHerhaaldelijk of ononderbrokendrukken op de toets voor instellingvan de temperatuur totdat degewenste temperatuur op de displayverschijnt.
De laatstgetoondewaarde wordt door het systeemonthouden. (De ingestelde waarden wordenopeenvolgend getoond van -18ºCtot -26ºC. Na het tonen van dewaarde -26ºC, verschijnt opnieuwde aanduiding -18ºC). 10. Toets voor het ultrasnel invriezen«super»Dient voor het activeren endeactiveren van het ultrasnelinvriezen. De activering van deze functie wordtaangeduid door middel van hetcontrolelampje 6 «super»(amberkleur). De display 7 geeft aan“SU”. Met deze functie kunnentegelijkertijd grote hoeveelhedenlevensmiddelen worden ingevroren. Daartoe dient u de functie teactiveren tot wel 24 uur vóór het inde vriesruimte plaatsen van deverse levensmiddelen. Als deze functie is geactiveerd werktde koelunit van het apparaatononderbroken, waardoor binneninde vriesruimte zeer lagetemperaturen worden bereikt (grotekoude).
De funtie voor het ultrasnelinvriezen «super» wordthandmatig gedeactiveerd dooropnieuw te drukken op de toets10, ofwel automatisch wanneer delevensmiddelen zijn ingevroren(in geval van het invriezen vankleine hoeveelhedenlevensmiddelen, is het proces naeen aantal uur voltooid; in gevalvan het invriezen van grotehoeveelheden levensmiddelen,kan het proces tot wel twee dagenduren). Indien u vergeet om delevensmiddelen in de vriesruimte teplaatsen, ondanks dat u de functievoor het ultrasnel invriezen heeftNL. qxd 08/02/05 10:15 Page 110.
111nlgeactiveerd, zal deze functie na 26uur automatisch wordengedeactiveerd.11. Toets “ ”Voor het deactiveren van hetakoestische alarm.Het akoestische alarm wordtgeactiveerd indien in de vriesruimteeen te hoge temperatuur wordtwaargenomen, met gevaar voor hetontdooien van de ingevrorenlevensmiddelen (tegelijkertijd lichthet controlelampje 8 «alarm» op.Het akoestische alarm kanincidenteel worden geactiveerd,zonder dat dit enig gevaar vooronmiddellijk bederf van delevensmiddelen oplevert, en wel inde volgende gevallen:- Bij het in werking stellen van hetapparaat.- Bij het in de vriesruimte plaatsenvan grote hoeveelheden verselevensmiddelen.- Bij het buitensporig langopenstaan van de deur van devriesruimte.Door te drukken op de toets 11wordt het akoestische alarmgedeactiveerd.12.
Schakelaar voor hetINSCHAKELEN / UITSCHAKELENvan de vriesruimteDient voor het onafhankelijkinschakelen en uitschakelen van devriesruimte.Klimaatklasse-Maximaal toelaatbareomgevingstemperatuurDe klimaatklasse van het apparaat staataangegeven op het typeplaatje. Hierdoorwordt aangegeven binnen welkeomgevingstemperaturen het apparaatkan functioneren.Klimaatklasse ToelaatbareomgevingstemperatuurSN +10ºC tot 32ºCN +16ºC tot 32ºCST +18ºC tot 38ºCT +18ºC tot 43ºCBeluchtingAfb. EDe lucht aan de achterwand van hetapparaat wordt verwarmd. Deze moetongehindert afgevoerd kunnen worden.Anders moet de koelmachine meerpresteren waardoor het energieverbruikonnodig toeneemt. Debeluchtingsopeningen mogen dan ooknooit worden afgedekt.NL.qxd 08/02/05 10:15 Page 111
112nlAansluiten van hetapparaat /in gebruik nemen /instellen van detemperatuurHet apparaat vóór het eerste gebruikschoonmaken. Aansluiten van hetapparaatHet stopcontact moet gemakkelijk tebereiken zijn. Het apparaat uitsluitendvia een volgens de voorschriftenaangebracht, randgeaard stopcontact,met een zekering van 10 ampère ofmeer op 220-240 V (N/SN) of 220-230 V(ST)/50 Hz wisselstroom aansluiten. Bij apparaten die in niet Europeselanden worden gebruikt op hettypeplaatje controleren of deaangegeven aansluitspanning enstroomsoort overeenkomen met dewaarden van uw elektriciteitsnet. Hettypeplaatje bevindt zich links aan debinnenkant van het apparaat. Eeneventueel noodzakelijke vervangingvan de aansluitkabel mag allen dooreen vakkundig monteur wordenuitgevoerd. Waarschuwing. Het apparaat mag nooit wordenaangesloten op elektronischeenergiebesparende stekkers (bijv.
Ecoboy, Sava Plug) of op omvormersdie gelijkstroom omzetten in 230 Vwisselstroom (bijv. installaties voorzonneënergie of netwerken voorschepen). Aansluiten van het apparaatAfb. Wy Voor het in gebruik nemen van dekoelruimte toets 1 indrukken. Debinnenverlichting brandt bij het openenvan de deur. y Voor het in grebuik nemen vandiepvriesruimte toest 12 indrukken. y Na de inwerkingstelling van devriesruimte zal de alarmaanduiding 8oplichten (Zie hoofdstuk Regelpaneel:8 Controlelampje alarm). Het apparaat heeft de volgendebasisinstellingen:koeltemperatuur +6ºCvriestemperatuur -18ºCTemperatuurkeuzeDe ingestelde waarden kunnenveranderd worden. Zie hiervoor dedesbetreffende beschrijving onder:3 Toets voor het instellen van detemperatuur in de koelruimte. 9 Toets voor de instelling van detemperatuur in de diepvriesruimte. Let op de koudezones inde koelruimte.
113nlAanwijzingen bij dewerking van het apparaaty De ventilator (afb. Q/18) in dekoelruimte wordt, indien nodig, in- ofuitgeschakeld. y De voorkant van het apparaat wordtgedeeltelijk licht verwarmd waardoorde vorming van condenswater in debuurt van de deurafdichting wordtvoorkomen. y Terwijl de koelmachine van dekoelruimte loopt, wormen zichwaterdruppels of een laagje rijp op deachterwand van de koelruimte. Dit isnormaal. U hoeft de waterdruppels nietaf te wissen of de rijp af te schrapen. De achterwand wordt automatischontdooid. Het dooiwater loopt via hetafvoergootje (afb. I/A) naarkoelmachine waar het verdampt. y Bij hoge luchtvochtigheid kan zich inde koelruimte condenswater vormen,vooral op de glasplaten. Als dit hetgeval is: de levensmiddelen verpakt inde koelruimte leggen en een lageretemperatuur instellen.
y Soms kan de deur van dediepvriesruimte na het sluiten nietmeteen weer geopend worden. Wachtdaarom ca. twee à drie minuten tot deontstane onderdruk is opgeheven. y Door het koelsysteem kan zich op eenaantal plaatsen op de vriesroosters alsnel rijp afzetten. Dit heeft geeninvloed op het functioneren van hetapparaat of op het energieverbruik. Ontdooien is pas noodzakelijk als hethele oppervlak van het vriesroostermet een laag rijp of ijs van meer dan 5mm is bedekt. y Zorg dat de kunststof delen in hetapparaat of de deurafdichting niet metolie of vet in aanraking komen. Zekunnen poreus worden. y Geen levensmiddelen plaatsen in denabijheid van de sensor van dekoelruimte (fig. Q/19); op deze wijzewordt een optimale werking van uwapparaat bereikt.
Uitschakelen en buitenwerking stellen vanhet apparaatUitschakelen van hetapparaaty Om de koelruimte uit te schakelendrukken op de toets W/1: debinnenverlichting wordt gedeactiveerden ook de display W/4. y Om de vriesruimte uit te schakelendrukken op de toets W/12: de displayW/7 wordt gedeactiveerd.
YMet de flessenhouder wordt voorkomendat de flessen omvallen bij het openenen sluiten van de deur.Invriezen vanlevensmiddelen enopslaan vandiepvrieswarenBij het inkopen vandiepvriesproducten hetvolgende in acht nemenLet erop dat de verpakking van deingevroren levensmiddelen of dediepvriesproducten niet beschadigd is.Controleer de houdbaarheidsdatum vande levensmiddelen.Deze mag nietvervallen zijn.De temperatuurindicatie van dediepvrieskist in de winkel moet minimaal-18ºC aangeven.De gekochte levensmiddelen in eenkoeltas direct naar huis brengen.Verse levensmiddelenzelf invriezenAttentie!Geen verpakkingsmateriaal of sluitingengebruiken die schadelijk zijn voor degezondheid.Voor verpakking geschiktKunststof- en aluminiumfolie, folie enzakjes van polyetheen, diepvriesdozen.Als sluiting geschiktElastiekjes, clips van kunststof, touwtjes,koudebestendig plakband etc.NL.qxd 08/02/05 10:15 Page 114
115nlLet erop dat al ingevrorenlevensmiddelen in de diepvriesruimteniet met de nog in te vriezen verselevensmiddelen in aanraking komen. Maximale invriescapaciteit: 14 kg in24 uur (op de vriesroosters)De levensmiddelen moeten zo snelmogelijk door en door worden ingevrorenzodat voedingswaarde, vitamines enkleur behouden blijven. Daarom mag de maximaleinvriescapaciteit van het apparaat nietoverschreden worden. In geval u een grote hoeveelheidlevensmiddelen moet invriezen, kunnenalle laden van de vriezer wordenuitgenomen (behalve de onderste lade),en kunnen de levensmiddelen wordenopgestapeld op de vriesroosters. Om dediepvriesladen eruit te halen: ladenhelemaal uittrekken tot de aanslag eniets optillen. Als u levensmiddelen in dediepvriesladen wilt invriezen, neemt deinvriescapaciteit van het apparaat iets af.
Als u al ingevroren producten in dediepvriesruimte wilt opslaan: de optie“Super” een aantal uren vóór het inladenvan de levensmiddelen inschakelen. Bewaren van ingevrorenlevensmiddeleny Om de luchtcirculatie in het apparaatniet te verminderen moeten allediepvriesladen tot aan de aanslag inde diepvriesruimte zijn geschoven. DiepvrieskalenderOm te voorkomen dat devoedingswaarde en de kwaliteit van delevensmiddelen afneemt, is het vanbelang ze op te eten voordat demaximale bewaartijd bij -18ºC isvervallen. Vis worst, tot 6 maandenklaargemaaktegerechten, brooden gebakKaas, gevogelte tot 8 maandenen vleesVruchten en groente tot 12 maandenConsumptie-ijs makenAttentie. Geen elektrische ijsmachine in dediepvriesruimte gebruiken. IJsblokjes makenAfb. U (niet bij alle modellen)Het ijsbakje voor 3/4met water vullen enin de diepvriesruimte zetten.
Het aan de bodem van dediepvriesruimte vastgevroren ijsbakjemet een stomp voorwerp (bijv. eenlepelsteel) losmaken. Om de ijsblokjeseruit te halen het bakje kort onder warmstromend water houden of ietsverbuigen. Opdat uw ijsblokjes sneller klaar zijn,moet u de ijsbakjes in de eerste ladeplaatsen (afb. Q/17). NL.
116nlOntdooien enschoonmaken vanhet apparaatDe koelruimte een keer per maandschoonmaken. Maandelijkse reiniging van dediepvriesruimte is aan te bevelen en ooksteeds na het ontdooien. Kans op een elektrische schok. Geen stoomreinigers gebruiken. Door dehete stoom kunnen de oppervlakken vanhet apparaat of de elektrischeonderdelen beschadigd worden. Deelektrische veiligheid van uw apparaatkan dan niet meer gegarandeerd worden. IJs of rijp niet met een mes of met eenscherp voorwerp afschrapen. Het koelcircuit en de onderdelen hiervanniet beschadigen door bijv. dekoelleidingen door te prikken. Koelmiddel dat naar buiten spuit, kanvlam vatten of lot oogletsel leiden. In het apparaat nooit elektrischeapparaten of open vuur (bijv. kaarsen ofpetroleumlampen) gebruiken. Ontdooien van dediepvriesruimtey De diepvriesladen met delevensmiddelen eruit halen.
De koude-accu’s (indien aanwezig) op delevensmiddelen leggen. De ladenvervolgens op een zo koud mogelijkeplaats zetten. y Stekker uit het stopcontact trekken resp. de zekering uitschakelen of losdraaien. y Na het ontdooien van het apparaat hetopgevangen dooiwater weggooien. Dediepvriesruimte met een sponsschoonmaken en droogwrijven. Speciale ontdooispraysNeem de aanwijzingen van de fabrikantin acht. Attentie. Wees voorzichtig bij het gebruik vanontdooi-sprays. Deze kunnen explosievegassen ontwikkelen oplosmiddelen ofdrijfgassen bevatten, de kunststof delenvan het apparaat beschadigen of zelfsschadelijk zijn voor de gezondheid. Tips bij het ontdooieny Om het ontdooiproces te versnellen:een pan heet water (niet kokend) opeen onderzetter in de diepvriesruimtezetten. Schoonmaken van hetapparaaty Met lauw water met een scheutjedesinfecterend schoonmaakmiddel(bijv. handafwasmiddel) schoonmaken.
De deurafdichting alleen met schoonwater afnemen en daarna grondigdroogwrijven. Zorg dat het sop niet via het afvoergaatjein de dooiwateropvangschaal terechtkomt. Geen schoonmaakmiddelen gebruikendie zand of zuren resp.
117nlTips om energie tebespareny Het apparaat in een droge, goed teventileren ruimte plaatsen. Niet directin de zon of in de buurt van eenwarmtebron zoals een fornuis,verwarmingsradiator enz.
plaatsen.y Warme gerechten of dranken bijomgevingstemperatuur laten koelen enpas daarna in de diepvriesruimtezetten.y Diepvriesproducten in de koelruimteontdooien U benut hierdoor de in dediepvrieswaren aanwezige koude voorhet koelen van de levensmiddelen inde koelruimte.y De deur zo kort mogelijk open laten.y Regelmatig het rooster aan deachterzijd van de koelkastschoonmaken (condensator), oor eenoptimale werking van het apparaat.Aanwijzingen bijbedrijfsgeluidenHeel normale geluidenEen gebromis tijdens het lopen van de motor(compressor) onvermijdelijk.Een licht geklok, geborrel of gebruiswordt veroorzaakt als de motorinschakelt en het koelmiddel door dedunne leidingen stroomt.Een kort geklikIs alleen te horen als de thermostaat demotor in- of uitschakelt.Geluiden die heelgemakkelijk kunnenworden opgehevenHet apparaat staat niet waterpasHet apparaat met behulp van eenwaterpas stellen.
Gebruik hiervoor deschroefvoetjes of leg er iets onder.Het apparaat staat tegen een andermeubel of apparaatHet apparaat van het meubel of hetapparaat ernaast wegschuiven.De laden, manden, rekken oflegplateaus wiebelen of klemmenControleer de delen die eruit gehaaldkunnen worden en zet ze eventueelopnieuw in het apparaat.Flessen of serviesgoed raken elkaarDe flessen of het serviesgoed los vanelkaar zetten.NL.qxd 08/02/05 10:15 Page 117
118nlAlvorens de Servicedienst in teschakelenaan de hand van de volgende punteneerst even nagaan of u de storing zelfkunt verhelpen.Als u om een monteur vraagt en hetblijkt dat hij alleen maar een advies(bijv. over de bediening of hetonderhoud van het apparaat) hoeft tegeven om de storing te verhelpen, danmoet, u ook in de garantietijd, devolledige kosten van dat bezoekbetalen.Kleine storingen zelf verhelpenStoring Eventuele oorzaak OplossingDe Het lampje is kapot. Lampje vervangen.binnenverlichting 1. Stekker uit hetvan de koelruimte stopcontact trekken resp.functioneert niet de zekering uitschakelenhoewel de of losdraaien.koelmachine loopt2. Het kapje losmaken(fig. O/B), door het wieltjeonderaan (fig. O/C)tegen de wijzers van deklok in de draaien, zoalsaangegeven in de figuur.3. Het kapotte lampjevervangen.
(220-240 Vwisselstroom, fitting E14,voor wattage zie hetdefecte lampje).De lichtschakelaar zit klem Controleer of er beweging zit(afb. O/A). in de lichtschakelaar.De bodem van de Het dooiwaterafvoergootje is Dooiwatergootje enkoelruimte is nat verstopt (afb. I/B) afvoergaatje schoonmaken(afb. I/B). Zie ook hethoofdstuk “Schoonmakenvan het apparaat”.«E1» (w4), Servicedienst«E2» (w7),NL.qxd 08/02/05 10:15 Page 118
119nlStoring Eventuele oorzaak OplossingDe indicate De beluchtingsopeningen Voorwerpen die de“alarm” licht op zijn afgedekt. openingen afdekken,verwijderen.De deur van dediepvriesruimte is open. Deuren dichtdoen.Er is een te grote De maximalehoeveelheid verse invriescapaciteit nietlevensmiddelen in de overschrijden.diepvriesruimte gelegd.Geen enkele Stroomuitval; de zekering is Controleer of er stroom is.indicatie op het uitgeschakeld; de stekker zit De zekering moetbedieningspaneel niet goed in het stopcontact. ingeschakeld zijn.licht op.NL.qxd 08/02/05 10:15 Page 119
120nlServicedienstAls de storing aan de hand van dehiervoor genoemde punten nietverholpen kan worden, schakel dan deServicedienst in.Volg de volgende aanwijzingen op:y apparaat uitschakelen resp. dezekering uitschakelen of losdraaieny deur van het apparaat niet onnodigopen laten staan.Adres en telefoonnummer van deServicedienst kunt u vinden in hettelefoonboek ofIn de meegeleverde brochure metservice-adressen. Geef aan deServicedienst het E-nummer en het FD-nummer op.U vindt deze gegevens op hettypeplaatje (afb. !0)Door deze nummers aan deServicedienst door te geven voorkomt uonnodig heen en weer rijden van demonteur en de hieraan verbondenkosten.NL.qxd 08/02/05 10:15 Page 120
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Bosch KGP39390 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Koelkast Bosch
Handleiding Koelkast
Nieuwste handleidingen voor Koelkast