Blomberg CAE 2210 X Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Blomberg CAE 2210 X (38 pagina’s), behorend tot de categorie Koffiezetapparaat. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 63 mensen en kreeg gemiddeld 4.8 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Blomberg CAE 2210 X of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/38
Instructiehandleiding
INBOUW AUTOMATISCH
ELEKTRONISCH KOFFIEZETAPPARAAT
FL
1

Beoordeel deze handleiding

4.8/5 (6 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Blomberg
Categorie: Koffiezetapparaat
Model: CAE 2210 X

Handleiding Blomberg CAE 2210 X – volledige tekst

2FL SAMENVATTING 1 ALGEMENE INFORMATIE. 4 1. 1 Geleverd bij het apparaat. 4 1. 2 Algemeen aanzicht. 5 2 VEILIGHEIDSWAARSCHUWINGEN EN ADVIES. 6 2. 1 Typeplaatje. 6 2. 2 Gebruiksinformatie. 6 3 INSTALLATIE. 8 3. 1 Waar het apparaat kan worden gemonteerd. 8 3. 2 Installatie van de geleidersporen in de kast. 9 3. 3 Aansluiting naar de hoofdwaterleiding. 11 4 GEBRUIK. 12 4. 1 Inschakeling van het apparaat. 12 4. 2 Uitleg over bediening na inschakeling. 12 4. 3 Koffie toevoegen en de koffiediklade legen. 13 4. 4 Het leeg maken van de koffiedikcontainer. 13 4. 5 Water toevoegen. 14 4. 6 Koffie zetten. 15 4. 7 Openen van de bovenzijde van het apparaat. 16 4. 8 Variëren in de hoeveelheid koffie. 16 4. 9 Cappuccino (met de stoomtuit). 17 4. 10 Heet water (met de stoomtuit). 18 5 PROGRAMMERING. 19 5. 1 Toegang tot programmering. 19 5. 2 Hoofdmenu's. 20 5. 3 Menu "Toetsvergrendeling". 21 5.

4 Menu "Spoelen". 21 5. 5 Menu "Koffie". 22 5. 6 Menu "Instellingen". 25 5. 7 Menu "Taal". 26 6 ONDERHOUD. 27 6. 1 Dagelijks reinigen. 27 6. 2 Reiniging van het stoompijpje. 27 6. 3 Reiniging van de binnenzijde van het apparaat. 28 6. 4 Het vervangen van de pakking van de filterhouder. 28 6. 5 Het vervangen van het lampje. 29 6. 6 Ontkalken. 29 6. 7 Langdurig uit. 31 7 PROBLEEMOPLOSSING. 32 8 TECHNISCHE KENMERKEN. 35.

4 VERKLARING VAN SYMBOLENDe waarschuwingsdriehoek geeft belangrijke instructies aan die zorgvuldig moeten worden opgevolgd om de veiligheid van de gebruiker te waarborgen. Indien de volgende twee symbolen verschijnen samen met de waarschuwingsdriehoek moet de gebruiker extra aandacht geven aan de instructies. Waarschuwing! Heet oppervlak. Set reserveonderdelen: 2 OF silicone mod. 4106 3 Zekering maler (5x20 1A T) 4 Zekering toevoer (5x20 10A T) V No. 4 M3,5x16 schroeven M3.5X16 Reinigingsborstel 1.1 Geleverd bij het apparaat Uw apparaat komt verpakt in sterk verpakkingsmateriaal om het tijdens transport te beschermen. Wij raden u aan om deze te verpakking te bewaren indien u het apparaat om bepaalde redenen terug dient te sturen naar uw leverancier. De onderdelen van de inbouwkoffieautomaat zijn reeds getest en op standaard professionele apparaten gemonteerd.

Wij zijn ervan overtuigd dat wanneer u ons advies opvolgt, uw apparaat u lange tijd naar tevredenheid van dienst zal zijn. 1 ALGEMENE INFORMATIE Bewaar deze instructies op een veilige plaats. Gelieve deze handleiding voor gebruik van het apparaat zorgvuldig te lezen. We hebben dit boekje opgesteld zodat u uw superautomatich elektronisch koffiezetautomaat ten volle kunt gebruiken en kunt genieten van een goede kop koffie. WELKOM Geachte klant,

2 VEILIGHEIDSWAARSCHUWINGEN EN ADVIES Belangrijk. Lees de instructies aandachtig door voordat u het apparaat in gebruik neemt. In de gebruiksaanwijzing vindt u belangrijke informatie met betrekking tot veiligheid, gebruik en onderhoud om schade aan personen of zaken te voorkomen. De fabrikant is niet verantwoordelijk voor schade veroorzaakt door onjuist of foutief gebruik van het apparaat. LET OP: IN GEVAL VAN PROBLEMEN, UITSLUITEND CONTACT OPNEMEN MET EEN BEVOEGD SERVICECENTRUM| MODEL:VOLT /Hz WATT Z/N Vervaardigd in Italië TYPEPLAATJE TECHNISCHE GEGEVENS 2. 1 Typeplaatje Voordat u het apparaat aansluit op de stroomtoevoer: • Controleer of het typeplaatje (aan de achterzijde van het apparaat) om er zeker van te zijn dat zowel spanning als stroom overeenkomen met de waarden van het elektriciteitsnet en of de aansluitbus geschikt is. Raadpleeg bij twijfel een gekwalificeerd elektricien. 2.

2 Gebruiksinformatie • Tijdens montage, onderhoud of demontage van het apparaat, de stekker uit de stroomtoevoer trekken. • Zet het apparaat alleen aan wanneer het volledig op zijn plaats is gemonteerd, zodat onder elektrische onderdelen niet kunnen worden aangeraakt. • Wij raden installatie van een kraan aan (indien het apparaat op het elektriciteitsnet is aangesloten) boven de elektromagnetische klep van de waterinlaat. Deze sluit de watertoevoer af indien het apparaat langere tijd niet wordt gebruikt of tijdens onderhoud of wanneer het apparaat is afgesloten. • Het apparaat kan ingeschakeld blijven (d. w. z. het koffiedeel) zodat het na de ingestelde tijd (die kan worden aangepast via het menu programmering door wijziging van de fabrieksinstellingen) vanaf het laatste kopje koffie of stoom/heet water.

Het apparaat wordt dan automatisch elektronisch in de standbystand gezet totdat het apparaat een tweede fase bereikt. Tijdens de tweede fase SCHAKELT HET APPARAAT ZELF UIT.

Als u het apparaat opnieuw wilt inschakelen, drukt u op de toets espresso of grote koffie om alleen de koffieverwarmer op te starten. Of u drukt op de toets "stoom" om de koffieverwarmer samen met de stoom/heet water verwarmer op te starten. • Met het toetsenbord kunt u communiceren met een kleine, krachtige microprocessor binnenin het apparaat. Er verschijnen dan berichten op de display; alles wat u nodig heeft om een goede kop koffie of cappuccino te maken staat al in deze computer. WAARSCHUWING. De hete stoom en het hete water die door dit apparaat worden geproduceerd zijn zeer heet. Richt de stoomstraal of het hete water nooit op uw lichaam. Verwijder de tuit zeer voorzichtig. 6.

Indien de stroomkabel is beschadigd, moet deze om risico's te vermijden worden vervangen door de fabrikant of door zijn technische onderhoudsdienst, of door een vergelijkbaar gekwalificeerde persoon. Binnenin het apparaat, aan de achterzijde, zit een zekeringhouder met de toevoerzekering (6,3x32 10A FUSE) die in geval van beschadiging alleen door gekwalificeerd personeel of door een bevoegd technisch servicecentrum mag worden vervangen. Probeer geen technische wijzigingen aan het apparaat uit te voeren of het te ontmantelen. Dit kan een hoog risico veroorzaken, waarvoor de fabrikant niet aansprakelijk kan worden gesteld. • Onderhoud mag alleen worden uitgevoerd wanneer het apparaat koud is en nadat de stekker uit het stopcontact is getrokken.

Het elektrische systeem moet over een correcte geaarde aansluiting beschikken volgens de Europese richtlijnen zodat de elektrische veiligheid van het apparaat is gegarandeerd. De fabrikant kan niet aansprakelijk worden gesteld voor schade die wordt veroorzaakt door een ontbrekende of beschadigde aarddraad. In geval van plotselinge spanningsveranderingen als gevolg van bliksem, raden wij u aan om het apparaat bij de hoofdschakelaar uit te zetten en de stekker uit het stopcontact te trekken. 7

3 INSTALLATIE 3.1 Waar het apparaat kan worden gemonteerd Dit koffiezetapparaat kan worden gebruikt in een staande kast (1) of in een wandkast (2). Minimumdiepte zonder aansluiting op het waternetwerk. Minimumdiepte zonder aansluiting op het waternetwerk. De algemene afmetingen voor installatie van het apparaat binnenin een wandkast. HANGENDE WANDKAST(2) De algemene afmetingen voor installatie van het apparaat STAANDE KAST (1) 8

3.2 Installatie van de geleidersporen in de kast 9BELANGRIJK! De kast die het apparaat gaat dragen moet stevig aan de muur of andere stukken keukenmeubilair zijn bevestigd en de kast moet sterk genoeg zijn om het gewicht van het apparaat te kunnen dragen. WAARSCHUWING! Volg de hierboven vermelde afmetingen alleen voor de binnenafmetingen van de kast getoond in de paragraaf "WAAR HET APPARAAT GEMONTEERD KAN WORDEN". Werkzaamheden die door ten minste twee mensen moeten worden uitgevoerd. • Neem het toestel stevig beet aan de linker- en rechterkant en schuif geleider B in geleider A. Druk het toestel volledig in de zitting totdat het correct is geplaatst.

LET OP! WAARSCHUWING! GEVAAR VOOR OVERDRAAIEN! Dit zou kunnen gebeuren wanneer het toestel niet correct is geïnstalleerd of wanneer de kast niet juist is bevestigd; daarnaast, als het apparaat buiten de kast is en op de geleidersporen hangt MAG U HIER NOOIT op leunen, het apparaat vastgrijpen of er voorwerpen bovenop plaatsen. BELANGRIJK! Wanneer routinematige reparatie- of onderhoudswerkzaamheden zijn uitgevoerd, het apparaat altijd terug in de kast zetten. Het niet opvolgen van deze instructies zou kunnen resulteren in schade aan personen of het apparaat zelf en zou gevaarlijk kunnen zijn voor kinderen en gebruikers. De fabrikant kan niet aansprakelijk worden gesteld voor schade aan de gebruiker en/of installateur of aan het apparaat als gevolg van een onjuiste installatie van de geleidersporen. • Controleer of het apparaat stabiel in de kast staat.

• Steek de stekker in een geaard stopcontact. • Het kan zijn dat het apparaat aan de binnenkant koffie bevat. Dit komt omdat het functietest heeft ondergaan. BELANGRIJK! Het apparaat moet zo worden geïnstalleerd dat de stekker eenvoudig bereikbaar is. Gebruik geen verlengkabel, verloopstukken of driewegstekkers; deze garanderen niet de veiligheid van het apparaat (ze kunnen 10bijvoorbeeld oververhitting veroorzaken).

3.3 Aansluiting naar de hoofdwaterleiding De buis voor aansluiting op de waterleiding wordt niet meegeleverd. Gebruik een 700-mm lange buis die goedgekeurd is voor gebruik met levensmiddelen met een 3/4 gasbevestiging binnendraad. • Steek de pakking binnenin de leidingaansluiting op de zijkant met de bocht. Bocht Pakking• Voer de leidingverbinding B van de wateraansluiting door opening F op het apparaat, op het punt getoond in de afbeelding. Pakking • Beweeg de leidingverbinding tot de elektromagnetische klep van de waterinlaat en draai deze stevig vast op ringmoer G. 11

4 GEBRUIK 12Het apparaat mag alleen door volwassenen of personen getraind in de bediening ervan worden gebruikt. Wanneer het apparaat is geïnstalleerd en de stekker in het stopcontact is gestoken, schakelt u de hoofdlichtschakelaar 12 (binnenin het apparaat ) aan; de microprocessor voert een controle uit op de elektrische en mechanische onderdelen. Eerst verschijnt het bericht “SELFTEST” (ZELFTEST) op de display. Hierna wordt het apparaat in standby gezet. Deze handeling wordt iedere keer dat de zijdeur of het bovendeksel zijn verwijderd herhaald. Tijdens het gebruik blijft de lichtgevende hoofdschakelaar altijd aan. 4.1 Inschakeling van het apparaat Druk op de knop HEET WATER of STOOM om het apparaat in te schakelen; ON (AAN) verschijnt onder de woorden KOFFIE en STOOM. Dit geeft aan dat de koffieboiler en de stoom/heet waterboiler werken.

of LET OP: Wanneer elke boiler klaar is met verwarmen, verschijnt het woord READY (KLAAR) onder de woorden COFFEE, WATER, of STEAM (KOFFIE, WATER of STOOM)(er wordt (worden) respectievelijk één of twee akoestische signalen gegeven). 4.2 Uitleg over bediening na inschakeling 1 Berichtendisplay. 2 Toets om een functie in werking te stoppen en het apparaat uit te schakelen. 3 Toets voor espressokoffie, schakelt het apparaat in (alleen koffieverwarmer). 4 Toets voor grote koffie, schakelt het apparaat in (alleen koffieverwarmer). 5 Toets heet water (schakelt het apparaat in, zowel de koffieverwarmer als boiler voor stoom / heet water). 6 Toets voor stoom, schakelt het apparaat in (koffieverwarmer en stoomboiler).

4.3 Koffie toevoegen en de koffiediklade legen • Verwijder het apparaat uit de behuizing. • Doe alleen koffiebonen in het koffiereservoir zichtbaar aan de bovenzijde van het apparaat. Belangrijk! Doe geen vloeistoffen of koffiebonen die met karamel, suiker of dergelijke behandeld zijn: de suiker beschadigt het apparaat. LET OP: Wanneer het koffiemaalreservoir leeg is, verschijnt het bericht "COFFEE GRINDER ERROR" (FOUT KOFFIEMALER) op het display. Druk op de STOP toets en vul koffie bij. BELANGRIJK! Als het bericht "COFFEE GRINDER ERROR" (FOUT KOFFIEMALER) verschijnt, hoewel er toch nog koffie in het maalreservoir zit, raadpleeg dan het hoofdstuk "PROBLEMEN EN OPLOSSINGEN". 4.4 Het leeg maken van de koffiedikcontainer Na 25 koffie, verschijnt het bericht "EMPTY COFFEE GROUNDS" (KOFFIEDIK LEEGMAKEN) op het display. De koffiediklade 7 moet worden geleegd.

Wij raden u aan om de borstel 1, die met uw apparaat meegeleverd is, te gebruiken om koffiedik aan de binnenkant van het apparaat te verwijderen (koffiedik op de schuif mag blijven zitten - zie paragraaf "HET APPARAAT AAN DE BINNENZIJDE REINIGEN"). WANNEER HET BERICHT VERSCHIJNT, HET GEHEUGEN RESETTEN DOOR OP DE STOPTOETS TE DRUKKEN. Waarschuwing! Het niet regelmatig legen van de lade kan het apparaat ernstig beschadigen. • Verwijder de koffiediklade, maak deze leeg en steek de lade terug op zijn plaats. 13

4.5 Water toevoegen Dit kan op twee verschillende manieren worden gedaan: via het reservoir of via de waterleiding. Via het reservoir: • Verwijder het apparaat uit de behuizing. • Controleer of schakelaar 14, voor het kiezen van de waterbron, naar het reservoirsymbool is gericht. • Draai de kleine buis van kap T naar boven om deze af te sluiten. • Verwijder reservoir 15 en schroef kap T los. • Vul het reservoir met vers drinkwater en schroef de kap terug op zijn plaats. • Plaats het reservoir terug. • Sluit de kleine buis op kap T weer aan en druk deze zo ver als mogelijk naar beneden. • Plaats het apparaat terug. LET OP: er blijft altijd een bepaalde hoeveelheid water in het reservoir achter, zelfs wanneer het bericht verschijnt dat meldt dat het reservoir leeg is. Via de hoofdwaterleiding: • Verwijder het apparaat uit de behuizing.

• Controleer of de schakelaar 14 voor de waterbronkeuze gericht is naar het kraansymbool (als er een kraan is geïnstalleerd boven de elektromagnetische klep van de waterinlaat 16, zorg dan dat deze open staat). • Plaats het apparaat terug. 14

BELANGRIJK! NA HET PLAATSEN VAN DE WATERFLES, HET WATERCIRCUIT VULLEN:• druk op de toets "HEET WATER" om het apparaat in te schakelen; Draai de knop stoom/heetwater 4 totdat er een constante stroom heet water uit de tuit stroomt. Draai de knop dan terug in de originele positie. 4.6 Koffie zetten Plaats één of twee kopjes op de druppelopvanger 10 en druk op toets: 15• Druk EEN KEER voor een ESPRESSOKOFFIE. • Druk TWEE KEER voor een dubbele ESPRESSOKOFFIE. Het bericht "X2" verschijnt op het display. y Druk EEN KEER voor een GROTE KOFFIE. y Druk TWEE KEER voor een dubbele GROTE KOFFIE. Het bericht "X2" verschijnt op het display. De koffiehoeveelheid die wordt gebruikt is in de fabriek geprogrammeerd. Het schenken is een fabrieksinstelling. Om deze te stoppen druk op STOP.

LET OP: het display vertelt u wanneer er geen koffie meer in het apparaat zit (om het apparaat met koffie te vullen, zie paragraaf "KOFFIE TOEVOEGEN EN DE KOFFIEDIKLADE LEGEN" of WATER (om water bij te vullen, zie paragraaf "WATER TOEVOEGEN").

4.7 Openen van de bovenzijde van het apparaat De bovenzijde van het apparaat moet geopend worden om onderhoud binnenin het apparaat zelf te kunnen uitvoeren. WAARSCHUWING! Heet oppervlak. Bepaalde onderdelen van het apparaat worden zeer heet en u kunt zich eraan branden! Controleer of het apparaat afgekoeld is. 16Om toegang tot de binnenzijde van het apparaat te krijgen: • Verwijder het apparaat uit de behuizing. • Gebruik opening F om het bovendeksel C naar boven te openen. 4.8 Variëren in de hoeveelheid koffie Voordat het apparaat werd verpakt, hebben technici herhaalde tests uitgevoerd met water en het apparaat afgesteld op een standaard eenheid van 7 gr. koffie voor een goed kopje koffie. Indien u de koffiehoeveelheid wilt wijzigen, gelieve contact op te nemen met een geautoriseerd servicecentrum.

17• Druk op de toets STOOM om de boiler voor stoom/heet water in te schakelen. Op het display onder het woord "STEAM" (STOOM) verschijnt het bericht "ON" (AAN). Gebruik een kop of een stalen beker. • Wacht tot het woord READY (KLAAR)verschijn in plaats van "ON" (AAN). • Dompel de tuit 8 in de melk en open de stoomknop 4 geleidelijk zodat de melk wordt verwarmd en een bepaalde hoeveelheid schuim wordt gemaakt. WAARSCHUWING! DRAAI DE KNOP ALTIJD TERUG IN DE ORIGINELE POSITIE. • Plaats de kop melk onder de koffiepijpje en maak een espresso of grote koffie, zoals beschreven in paragraaf "KOFFIE ZETTEN". • Druk op de toets STOP als u de stoom/ heet waterverwarmer uit wilt schakelen (het bericht "OFF" (UIT) verschijnt op het display onder het woord "STEAM" (STOOM)).

4.10 Heet water (met de stoomtuit) 18• Druk op de toets HEET WATER om de boiler voor stoom/heet water in te schakelen. Op het display onder het woord "WATER" (WATER) verschijnt het bericht "ON" (AAN). Gebruik een kop of een stalen beker. • Wacht tot het woord READY (KLAAR)verschijn in plaats van "ON" (AAN). • Plaats de tuit 8 in de kop of stalen beker en open geleidelijk de knop stoom/heet water 4 voor de gewenste hoeveelheid heet water. WAARSCHUWING! DRAAI DE KNOP ALTIJD TERUG IN DE ORIGINELE POSITIE. • Plaats de kop melk onder de koffiepijpje en maak een espresso of grote koffie, zoals beschreven in paragraaf "KOFFIE ZETTEN". • Druk op de toets STOP als u de stoom/ heet waterverwarmer uit wilt schakelen (het bericht "OFF" (UIT) verschijnt op het display onder het woord "WATER" (WATER)). • Druk op STOOM om naar het "STOOM" menu te gaan. WAARSCHUWING!

5 PROGRAMMERING Hoewel het apparaat in de fabriek is geprogrammeerd voor alle benodigde functies, kan het interne programma gewijzigd worden, bijv. de hoeveelheid water voor een espresso of grote koffie, de temperatuur van de koffieverwarmer. 19Voer alleen herprogrammering uit als het strikt noodzakelijk is. Volg de instructies in deze handleiding nauwlettend op. Ledere verandering wordt opgeslagen tot een volgende variatie. Als zich een defect voordoet en u weet niet wat u moet doen, gebruik dan niet de hoofdschakelaar aan de achterkant van het apparaat om het apparaat uit te schakelen. Dit kan het interne geheugen beschadigen: gebruik in dit geval altijd de STOP toets. 5.1 Toegang tot programmering a) Zorg dat de lichtgevende hoofdschakelaar 12 aan staat. b) Druk op de toets ESPRESSOKOFFIE om het apparaat in te schakelen en ...

c) druk onmiddellijk op de toets STOP , houd deze ingedrukt tot het volgende bericht verschijnt: d) Vanaf dit punt: STOPPEN en terug naar normaal functioneren VERDER GAAN met programmeren Toegang tot de functies van de "Hoofdmenu's": Druk op STOP. Het apparaat begint weer normaal te werken.

5.2 Hoofdmenu's Druk op de toets GROTE KOFFIE om door de menu's op het display te scrollen, zie hieronder. 20Druk op de toets ESPRESSOKOFFIE om terug te gaan in de volgorde. • Dit is een bescherming voor kinderen, het blokkeert de bediening op het toetsenbord van het apparaat. • Dit geeft de actuele temperatuur weer van de koffieverwarmer en de stoomverwarmer. • Dit wordt gebruikt om kalkaanslag van de koffieverwarmer te verwijderen. • Dit wordt gebruikt om de hoeveelheid water voor een espresso/grote koffie aan te passen. • Hiermee kan de temperatuur van de koffieverwarmer aangepast worden. • Hiermee kan de tijd worden ingesteld onderbreking ("STANDBY" energiebesparingsstand) en uitschakeling (het apparaat schakelt zichzelf uit). • Bevochtigen er wordt een kleine hoeveelheid water gebruikt om de koffie te bevochten en het koffiearoma te vergroten.

5.3 Menu "TOETSVERGRENDELING" U moet in programmering zitten om toegang te krijgen tot dit Menu. 21Als u niet in programmering zit, voer dan eerst de stappen van paragraaf 5.1 en 5.2 uit totdat het volgende verschijnt: A) Als u op STOOM drukt verschijnt: Het display toont of het toetsenbord ontgrendeld of vergrendeld is. B) Druk nogmaals op de toets STOOM om te kiezen voor het vergrendelen of ontgrendelen van het toetsenbord. • Druk op de toets STOP om uw keuze te bevestigen. • Druk nogmaals op de toets STOP om terug te keren. 5.4 Menu "SPOELEN" U moet in programmering zitten om toegang te krijgen tot dit Menu. Als u niet in programmering zit, voer dan eerst de stappen van paragraaf 5.1 en 5.2 uit totdat het volgende verschijnt: A) Als u op STOOM drukt verschijnt: De actuele temperatuur van de koffieverwarmer (CT) en stoomverwarmer (ST) worden op het display weergegeven.

5.5 Menu "KOFFIE" U moet in programmering zitten om toegang te krijgen tot dit Menu. 22Als u niet in programmering zit, voer dan eerst de stappen van paragraaf 5.1 en 5.2 uit totdat het volgende verschijnt: Opmerking: met dit apparaat kunt u uw koffie personaliseren door slechts enkele gegevens in het menu te wijzigen. DE FABRIKANT SUGGEREERT TWEE INSTELLINGSTYPEN DIE AFHANKELIJK ZIJN VAN DE MALING VAN DE KOFFIE: In beide gevallen: Druk op de toets GROTE KOFFIE om de waarde die op het display wordt getoond te vergroten. Druk op de toets ESPRESSOKOFFIE om de waarde die op het display wordt getoond te verkleinen. Voor een TRADITIONELE koffie Voor een ITALIAANSE koffieDruk een keer op de toets STOOM om in te stellen op espressokoffie. Druk op de toets STOOM om uw keuze te bevestigen en ga vervolgens verder naar het temperatuurprogramma.

Espresso EspressoWij adviseren een waarde die overeenkomt met ongeveer 2,2 cl (de waarde kan ingesteld worden van 020 tot 045). Wij adviseren een waarde die overeenkomt met ongeveer 4,2 cl (de waarde kan ingesteld worden van 020 tot 045).Groot Groot Wij adviseren een waarde die overeenkomt met ongeveer 12,0 cl (de waarde kan ingesteld worden van 030 tot 080). Wij adviseren een waarde die overeenkomt met ongeveer 6,0 cl (de waarde kan ingesteld worden van 030 tot 080).

23 WAARSCHUWING! Als knop 13 tot het uiterste is gedraaid, deze niet verder forceren. De maalafstelling vindt pas plaats nadat er ongeveer 3 keer koffie is gezet. In beide gevallen kunnen de afstellingen variëren als gevolg van de gebruikte koffiesoort en klimaatomstandigheden. Voor een TRADITIONELE koffie Voor een ITALIAANSE koffieVoor deze instelling, moet de knop maalafstelling 13 naar het teken FIJN worden gedraaid zodat deze stopt op slechts enkele draaien van de stoppositie. Voor deze instelling, moet de knop maalafstelling 13 naar het teken GROF worden gedraaid zodat deze stopt op slechts enkele draaien van de stoppositie. Opmerking: de koffie kan er in druppels uitkomen, afhankelijk van het type koffie of klimaatomstandigheden. In dit geval draait u de knop 13 een beetje in de richting van GROF.

Instructies voor het regelen van de temperatuur De gegeven waarde (fabrieksinstelling) is een standaard waarde die een goede Druk op GROTE KOFFIE om te verhogen (voor een slappere Amerikaanse koffie).Druk op ESPRESSOKOFFIE om te verlagen (voor een sterkere Amerikaanse koffie). 24• Druk op de toets STOP om uw keuze te bevestigen. • Druk nogmaals op de toets STOP om terug te keren. Druk op de toets STOOM om uw keuze te bevestigen.

5.6 Menu "INSTELLINGEN" U moet in programmering zitten om toegang te krijgen tot dit Menu. 25Als u niet in programmering zit, voer dan eerst de stappen van paragraaf 5.1 en 5.2 uit totdat het volgende verschijnt: A) Als u op STOOM drukt verschijnt: De weergegeven waarde (fabrieksinstelling) geeft de tijdsduur aan voordat energiebesparing begint vanaf de laatste kop koffie. Druk op de toets GROTE KOFFIE om uw de tijd laten toenemen. Druk op de toets ESPRESSOKOFFIE om uw de tijd laten afnemen. Druk op de toets STOOM om uw keuze te bevestigen en ga naar: De weergegeven waarde (fabrieksinstelling) geeft de tijdsduur aan voordat het apparaat zichzelf uitschakelt vanaf de laatste kop koffie. LET OP: als de eerder genoemde tijden op "0" zijn ingesteld, blijft het apparaat altijd ingeschakeld. De tijden kunnen worden ingesteld van 0 tot 250 minuten.

Druk op de toets GROTE KOFFIE of ESPRESSOKOFFIE of om het vooraf bevochtigen in te schakelen (ON, AAN) of uit te schakelen (OFF, UIT). Druk op STOOM om te bevestigen.• Druk op de toets STOP om uw keuze te bevestigen. 265.7 Menu "TAAL" U moet in programmering zitten om toegang te krijgen tot dit Menu. Als u niet in programmering zit, voer dan eerst de stappen van paragraaf 5.1 en 5.2 uit totdat het volgende verschijnt: - Als u op STOOM drukt verschijnt: Het display toont de actuele taal die door het apparaat wordt gebruikt (fabrieksinstelling). • Druk op de toets STOOM om weer te geven en de gewenste taal te selecteren. • Druk op de toets STOP om uw keuze te bevestigen. • Druk nogmaals op de toets STOP om terug te keren. • Druk nogmaals op de toets STOP om terug te keren.

6 ONDERHOUD 6.1 Dagelijks reinigen • Gebruik stomend water en afwasmiddel om druppelopvanger 9 en kopjesrooster 10 regelmatig te reinigen. • Vóór terugplaatsen goed drogen. 27Waarschuwing! Als de druppelopvanger 9 niet goed is ingestoken (zo ver als mogelijk), verschijnt het bericht "CLOSE THE DRAWER" (LADE SLUITEN) op het scherm wanneer er koffie wordt gezet. • Verwijder druppels en poeder van de buitenkant met een vochtige doek. ATTENTIE! HET APPARAAT NOOIT IN WATER ONDERDOMPELEN. 6.2 Reiniging van het stoompijpje WAARSCHUWING! Controleer of de stoomtuit koud is!Na ieder gebruik: • wacht tot de tuit is afgekoeld; • maak de tuit schoon met een vochtige doek en controleer of de openingen niet verstopt zitten. WAARSCHUWING! DRAAI DE KNOP ALTIJD TERUG IN DE ORIGINELE POSITIE.

6.3 Reiniging van de binnenzijde van het apparaat Op de verschillende onderdelen binnenin het apparaat kan zich een bepaalde natuurlijke hoeveelheid stof ophopen. Daarom moeten de interne onderdelen van het apparaat iedere MAAND OF NAAR GELANG GEBRUIK worden schoongemaakt. Wij raden het gebruik van een borstel aan. WAARSCHUWING! Heet oppervlak. Bepaalde onderdelen van het apparaat worden zeer heet en u kunt zich eraan branden! Controleer of het apparaat afgekoeld is. 28• Om toegang te krijgen tot de binnenzijde van het apparaat, volg de instructies in de paragraaf "TOEGANG TOT DE BINNENZIJDE VAN HET APPARAAT". 6.4 Het vervangen van de pakking van de filterhouder BELANGRIJK! Iedere 6 maanden, of naar gelang gebruik, de pakking controleren. Als deze versleten of beschadigd is, de pakking vervangen zoals hieronder beschreven. WAARSCHUWING! Heet oppervlak.

Bepaalde onderdelen van het apparaat worden zeer heet en u kunt zich eraan branden! Controleer of het apparaat afgekoeld is. • Om toegang te krijgen tot de binnenzijde van het apparaat, volg de instructies in de paragraaf "OPENEN VAN DE BOVENZIJDE VAN HET APPARAAT". • Vind de filterhouder F. • Indien nodig een platte schroevendraaier gebruiken om de filterhouder OF pakking te verwijderen. • Maak de gleuf van de pakking schoon met de borstel 1. • Plaats een nieuwe pakking. Gebruik hiervoor geen gereedschap.

6.5 Het vervangen van het lampje 29• Controleer of de hoofdschakelaar van het apparaat uit staat. • Sluit het apparaat af van de hoofdstekker. • Draai het lampdeksel los op het punt zoals getoond in de afbeelding (rechts van het koffiepijpje). • Draai het lampje los en vervang dit door een nieuw lampje van hetzelfde type (2W). • Plaats het deksel terug. 6.6 Ontkalken WIJ ADVISEREN OM IEDERE ZES MAANDEN KALKAANSLAG TE VERWIJDEREN. GA ALS VOLGT TE WERK: BELANGRIJK! De ontkalkingsmiddel kan schadelijk zijn voor de huid en ogen. Zie de instructies van de fabrikant en neem de juiste voorzorgsmaatregelen. Gebruik keukenhandschoenen om handen te beschermen en een bescherming voor het gelaat, in het bijzonder de ogen. In geval van aanraking, overvloedig spoelen met water en een arts raadplegen.

Gebruik een specifiek commercieel product voor oplossing met water, in de hoeveelheden die op de verpakking worden aangeraden. HET VERWIJDEREN VAN KALKAANSLAG UIT HET STOOM/HEET WATERCIRCUIT 1 Druk op de toets "HEET WATER" om de verwarmer voor koffie en stoom/heet water in te schakelen en wacht tot het woord READY (KLAAR)verschijnt onder het bericht STEAM ON (STOOM AAN). 2 Om het apparaat te ontkalken, het waterreservoir vullen en voldoende ontkalkingsmiddel toevoegen voor 2 liter water (als de aansluiting op de hoofdwaterleiding wordt gebruikt, schakelaar 14 draaien naar het reservoirsymbool). 3 Gebruik bij het verwijderen van kalk het grootst mogelijke reservoir, om spatten te voorkomen. 4 Plaats het reservoir C onder de stoomtuit om spatten te voorkomen.

5 Als u op het apparaat spat, onmiddellijk schoonmaken met een vochtige doek om aantasting te voorkomen. 30 6 Draai knop 4 geleidelijk (STOOM / HEET WATER) 7 Na een behoorlijke hoeveelheid stoom, KNOP 4 TERUGDRAAIEN NAAR DE OORSPRONKELIJKE POSITIE. HET VERWIJDEREN VAN KALKAANSLAG UIT HET KOFFIEWATERCIRCUIT 8 Gebruik toets "STOP" om het apparaat uit te schakelen, ga naar het menu PROGRAMMERING en naar het menu "SPOELEN". 9 Voer de functie "SPOELEN" MEERDERE KEREN uit totdat het ontkalkingsmiddel uit het reservoir is verdwenen (het bericht "WATERTANK EMPTY" (WATERRESERVOIR LEEG) verschijnt op het display). 10 WAARSCHUWING! U MOET HET WATERRESERVOIR EN DE ZUIGBUIS ZORGVULDIG SCHOONMAKEN. 11 BELANGRIJK! HET WATERCIRCUIT VAN HET APPARAAT MOET SCHOONGEMAAKT WORDEN.

Vul het waterreservoir met vers drinkwater en MAAK STOOM en HEET WATER om het STOOM/HEET WATER circuit te reinigen totdat het water in het reservoir op is. 12 Als de aansluiting hoofdwaterleiding wordt gebruikt, het waterreservoir volledig leegmaken en de schakelaar 14 terugdraaien naar het kraansymbool; anders het reservoir vullen met vers drinkwater. 13 Als de kalk is verwijderd, de eerste 2 tot 3 koffie die u zet weggooien.

316.7 Langdurig uit Langdurig uit betekent dat het apparaat gedurende vele dagen volledig is uitgeschakeld en niet wordt gebruikt. In dit geval kunt u het best de volgende handelingen uitvoeren: 1 Het waterreservoir legen. 2 De kraan boven de elektromagnetische klep van de waterinlaat (indien gemonteerd) sluiten. 3 Draai de schakelaar voor waterbronkeuze naar het symbool reservoir. 4 Druk op STOP en vervolgens op de hoofdschakelaar om het apparaat uit te schakelen. Trek de stekker uit het stopcontact. 5 Verwijder koffiebonen uit het koffiemaalreservoir. 6 Maak de binnenkant van het apparaat schoon. Reinig de roosters en accessoires met zeep en water. Alles grondig drogen. 7 Als het apparaat na een lange onderbreking weer wordt ingeschakeld is het raadzaam om het watercircuit opnieuw te vullen door heet water te maken. Maak vervolgens minimaal 2 of drie koffie en gooi deze weg.

7 PROBLEEMOPLOSSING 32 STORING OORZAAK • Als het apparaat een storing of defect heeft, onmiddellijk de stekker uit het stopcontact trekken. • Als het probleem aanhoudt ondanks de hieronder vermelde instructies, gelieve alleen contact op te nemen met een geautoriseerd centrum voor technische service. OPLOSSING Koffie te licht en niet romig genoeg. a) Maling te grof. a) Draai de knop van de maler naar FIJN. b) Onvoldoende koffiedik. b) Vergroot de hoeveelheid koffiedik, zie paragraaf 4.8. c) Temperatuur koffieboiler te laag. c) Verhoog de temperatuur van de koffieboiler met 1 of 2 graad, zie "PROGRAMMERNG" - (Menu Koffie). Koffie te sterk en iedere keer een "verbrande" smaak. a) Maling te fijn. a) Draai de knop van de maler naar GROF. b) Te veel gemalen koffie. b) Verminder de hoeveelheid gemalen koffie, zie paragraaf 4.8.

c) Temperatuur van de koffieboiler te hoog (crèmelaag verdwijnt snel). c) Verhoog de temperatuur van de koffieboiler met 1 of 2 graad, zie "PROGRAMMERNG" - (Menu Koffie). Display uitgeschakeld en het apparaat kan niet worden ingeschakeld. a) Er is geen stroomtoevoer naar het apparaat. a) Controleer voor de stroomkabel goed op het apparaat en op de stekker is aangesloten. Controleer of de hoofdschakelaar aan staat; in dat geval, de zekering controleren: Als deze is gesprongen, de zekering vervangen (zie paragraaf 1.1, ref.3). b) Eén van de veiligheidsschakelaars is geactiveerd. b) Controleer of de zijdeur of het bovendeksel goed zijn ingestoken. c) Er zit een breuk in de bedrading. c) Neem contact op met een geautoriseerd centrum voor technische service. d) Storing aan het elektronisch bord. d) Neem contact op met een geautoriseerd centrum voor technische service.

• De fabrikant kan niet aansprakelijk worden gesteld voor schade die wordt veroorzaakt door onjuiste reparaties; in dit geval is de garantie niet langer geldig.

33STORING OORZAAK OPLOSSING Het apparaat zet iedere keer erg weinig of helemaal geen koffie. a) De afdichting is beschadigd en dit veroorzaakt een lekkage rond de filterhouder. b) Lekkage in de bovenste aansluiting van het filterhouder. a) Vervang de pakking van de filterhouder, zie paragraaf 6. 5 (mag alleen worden uitgevoerd door gekwalificeerd personeel of op een geautoriseerd centrum voor technische service). b) Controleer de afdichting aan de bovenaansluiting en buis (mag alleen worden uitgevoerd door gekwalificeerd personeel of op een geautoriseerd centrum voor technische service). Het bericht COFFEE PUMP ERROR (FOUT KOFFIEPOMP) verschijnt op het display (de pomp stopt na de vooraf ingestelde tijd). a) Het watercircuit is niet gevuld. b) De waterzuigbuis is gebogen. c) De koffie is te fijn gemalen. d) Er is te veel gemalen koffie. e) Er zit een breuk in de bedrading.

e) Het watercircuit zit verstopt door aanslag. f) Het elektronische bord heeft een defect. g) De pomp is gebroken, h) Er zit een storing in één van de elektrische onderdelen (pomp, elektromagnetische kleppen enz. ). a) Vul het watercircuit (zie paragraaf 4. 5). b) Voorkom samendrukken. c) Draai de knop van de maler naar GROF (zie paragraaf 5. 5). d) Verminder de hoeveelheid gemalen koffie (zie paragraaf 4. 8). e) Neem contact op met een geautoriseerd centrum voor technische service. f) Ontkalk het apparaat (zie paragraaf 6. 7). g) Neem contact op met een geautoriseerd centrum voor technische service. h) Neem contact op met een geautoriseerd centrum voor technische service. e) Neem contact op met een geautoriseerd centrum voor technische service. Het bericht STEAM PUMP ERROR (FOUT STOOMPOMP) verschijnt op het display (de pomp stopt na de vooraf ingestelde tijd).

e) Er zit een storing in één van de elektrische onderdelen (pomp, elektromagnetische kleppen enz. ). a) Voorkom samendrukken. b) Ontkalk het apparaat (zie paragraaf 6. 7). c) Neem contact op met een geautoriseerd centrum voor technische service. d) Neem contact op met een geautoriseerd centrum voor technische service. e) Neem contact op met een geautoriseerd centrum voor technische service.

34STORING OORZAAK OPLOSSING Het bericht COFFEE TEMPERATURE ERROR (FOUT KOFFIETEMPERATUUR) verschijnt op het display. a) De veiligheidsthermostaat van de koffieverwarmer is geactiveerd. b) De koffiesonde werkt niet. c) Er zit een breuk in de bedrading. d) Het elektronische bord werkt niet. e) De koffieverwarmer werkt niet. a) Rest de thermostaat (mag alleen worden uitgevoerd door gekwalificeerd personeel of op een geautoriseerd centrum voor technische service). b) Neem contact op met een geautoriseerd centrum voor technische service. c) Neem contact op met een geautoriseerd centrum voor technische service. d) Neem contact op met een geautoriseerd centrum voor technische service. e) Neem contact op met een geautoriseerd centrum voor technische service. Het bericht STEAM TEMPERATURE ERROR (FOUT STOOMTEMPERATUUR) verschijnt op het display.

a) De veiligheidsthermostaat van de stoomverwarmer is geactiveerd. b) De stoomsonde werkt niet. c) Er zit een breuk in de bedrading. d) Het elektronische bord werkt niet. e) De stoomverwarmer werkt niet. a) Rest de thermostaat (mag alleen worden uitgevoerd door gekwalificeerd personeel of op een geautoriseerd centrum voor technische service). b) Neem contact op met een geautoriseerd centrum voor technische service. c) Neem contact op met een geautoriseerd centrum voor technische service. d) Neem contact op met een geautoriseerd centrum voor technische service. e) Neem contact op met een geautoriseerd centrum voor technische service. Wanneer de koffiekeuzetoets wordt ingedrukt, verschijnt het bericht "KOFFIEMALER FOUT" op het display. a) De zekering van maler is gesprongen. b) Er zit een breuk in de bedrading. c) Het elektronische bord werkt niet. d) De motor van de maler is kapot.

Kabellengte Ongeveer 2 m Temperatuurcontrole Elektronisch Afstelling koffiemaler Afstelknop voor fijne/grove maling Uitgave koffiedik Automatisch Eenheden koffiepoeder Gepatenteerde volumetrische meter Programmering waterhoeveelheid Elektronisch Capaciteit van het waterreservoir ongeveer 2 liter Capaciteit van het koffiereservoir ongeveer 0,3 kg Pijpje stoom/heet water Gebruik een ovenhandschoen om de richting te wijzigen Verwarmingstijd koffieverwarmer ongeveer 150 seconden Verwarmingstijd verwarmer heet water ongeveer 120 seconden Verwarmingstijd stoomverwarmer ongeveer 180 seconden Bescherming tegen oververhitting Ingebouwd Waterdruk Min 0,2 bar-Max 10 bar De fabrikant behoudt zich het recht voor om de constructie van het toestel aan te passen als gevolg van technische vooruitgang. 35

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Blomberg CAE 2210 X stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden