Beem Vital-Grill & Sandwich 2 in 1 Handleiding

Beem Grillplaat Vital-Grill & Sandwich 2 in 1

Bekijk gratis de handleiding van Beem Vital-Grill & Sandwich 2 in 1 (58 pagina’s), behorend tot de categorie Grillplaat. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 48 mensen. Heb je een vraag over Beem Vital-Grill & Sandwich 2 in 1 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/58
Modell B35.001
R
o
H
S
Elements of Lifestyle
Kontaktgrill
Contact grill
Gril de contact
Barbacoa de contacto
Contact-barbecue
User Manual
Mode d'emploi
Manual de instrucciones
Gebruiksaanwijzing
Bedienungsanleitung
Vital-Grill & Sandwich 2 in 1

Beoordeel deze handleiding


Product specificaties

Merk: Beem
Categorie: Grillplaat
Model: Vital-Grill & Sandwich 2 in 1

Handleiding Beem Vital-Grill & Sandwich 2 in 1 – volledige tekst

43Vital-grill & sandwich 2 in 1BEEM - Elements of LifestyleGeachte klant,Lees vóór het gebruik van het apparaat de in deze gebruiksaanwijzing vermelde aanwijzingen voor de inbedrijfstelling, de veiligheid, het gebruik volgens de voor-schriften, de reiniging en verzorging door. Sla de uitklappagina aan het begin van de gebruiksaanwijzing open om tijdens het lezen de afbeeldingen te kunnen zien. Bewaar deze gebruiksaanwijzing voor la-ter gebruik en geef haar met het apparaat door aan latere eigenaars. Algemene opmerkingenAuteursrechtDit document is auteursrechtelijk be-schermd. Iedere vermenigvuldiging resp. iedere herdruk, ook gedeeltelijk, alsmede de weergave van de afbeeldingen, ook in gewijzigde vorm, is uitsluitend met schriftelijke toestemming van de fabrikant toegestaan. Instructies inzake milieubeschermingHet gebruikte verpakkingsmateriaal is herbruikbaar.

Voer niet meer beno-digd verpakkingsmateriaal volgens de plaatselijk geldende voorschriften af. Dit product mag binnen de Europe-se Unie niet als huisvuil worden weggedaan. Breng het apparaat naar de plaatselijke inzamelpunten. Garantiedekking / garantieNaast de wettelijk verplichte garantie biedt BEEM voor enkele producten bovendien nog een uitgebreide fabrieksgarantie. Voor zover deze geboden wordt, vindt u de desbetreffende informatie op de speci-eke productverpakking, de reclamema-terialen of bij de betreffende producten op de BEEM-website. Op onze website www. beem. de vindt u de uitvoerige garantiebepalingen, verkrijg-bare accessoires en reserveonderdelen alsmede gebruiksaanwijzingen in verschil-lende talen. Algemene opmerkingen. 43Veiligheidsinstructies. 45Beschrijving van het apparaat. 47Inbedrijfstelling. 48Bediening en gebruik. 49Reiniging en verzorging. 50Opslag.

44Vital-grill & sandwich 2 in 1 NLBEEM - Elements of LifestyleGebruik volgens de voorschriftenDit apparaat is vooral voor niet-commer-cieel gebruik in gesloten ruimtes voor het barbecuen en bakken van levensmiddelen bedoeld. Een ander of daar bovenuitgaand gebruik geldt als niet volgens voorschrift. WAARSCHUWINGIn geval van oneigenlijk gebruik en/of niet voorzien gebruik van het apparaat kun-nen van het apparaat gevaren uitgaan. Het apparaat mag uitsluitend voor ►het beoogde, toegelaten gebruiks-doel worden gebruikt. Leef de in deze gebruiksaanwijzing ►beschreven voorschriften na. Claims en reclamaties van welke aard dan ook, die te herleiden zijn tot verkeerd of oneigenlijk gebruik, worden niet aanvaard. Het risico berust dan uitsluitend bij de ge-bruiker.

Beperking van de aansprakelijkheidWij aanvaarden geen aansprakelijkheid voor schades of vervolgschades in gevallen:waarbij de bedieningshandleiding niet ■in acht genomen is,niet-reglementair gebruik, ■van een inadequate of onjuiste behan- ■deling,van niet deskundig uitgevoerde repa- ■raties,van niet door ons geautoriseerde mo- ■dicaties,waarbij onderdelen of vervangende on- ■derdelen van derden werden gebruikt,waarbij ongeschikte aanvullende ■onderdelen of accessoires werden gebruikt. Gebruikte symbolenGEVAARWordt gebruikt voor een onmiddellijk dreigend gevaar dat ernstig of dodelijk lichamelijk letsel tot gevolg kan hebben. Ter voorkoming van het gevaar ►moeten de hier vermelde instructies worden nageleefd. WAARSCHUWINGWordt gebruikt voor een mogelijk ge-vaarlijke situatie die ernstig of dodelijk lichamelijk letsel zou kunnen veroorza-ken.

Ter voorkoming van het gevaar ►moeten de hier vermelde instructies worden nageleefd. LET OPWordt gebruikt voor een mogelijke gevaarlijke situatie die licht lichamelijke letsels of materiële schade kan veroor-zaken. Ter voorkoming van het gevaar ►moeten de hier vermelde instructies worden nageleefd.

45Vital-grill & sandwich 2 in 1BEEM - Elements of LifestyleConformiteitsverklaringBij deze verklaart BEEM dat dit apparaat aan de principiële eisen en de overige van toepassing zijnde bepalingen van de richtlijn 2006/95/EG, 2004/108/EG en 2009/125/EG voldoet. VeiligheidsinstructiesDit apparaat is er niet voor bedoeld ■om door personen (ook kinderen) met lichamelijke, sensorische of geestelijke beperkingen of met ontbrekende erva-ring en/of kennis gebruikt te worden, tenzij deze onder toezicht staan van een voor hun veiligheid verantwoor-delijke persoon of van deze persoon instructies hebben verkregen hoe het apparaat moet worden bediend. Kinderen moeten onder toezicht staan ■om ervoor te zorgen dat ze niet met het apparaat kunnen spelen. Controleer het apparaat vóór gebruik ■op zichtbare externe schade. Neem een beschadigd apparaat niet in ge-bruik.

Laat het apparaat niet zonder toezicht ■achter wanneer het in bedrijf is. Laat reparaties aan het apparaat al- ■leen door hiervoor geautoriseerde handelaars of door de klantenservice uitvoeren; dit geldt vooral voor de vervanging van een beschadigde aan-sluitkabel. Door ondeskundige repa-raties kunnen er aanzienlijke gevaren voor de gebruiker ontstaan. Bovendien vervalt daardoor de garantie resp. ga-rantiedekking. Een reparatie van het apparaat gedu- ■rende de garantieperiode mag alleen door een door de fabrikant hiervoor geautoriseerde klantenservice worden uitgevoerd, anders wordt er in geval van beschadigingen en daaruit resul-terende storingen geen garantie of garantiedekking meer geboden. Defecte onderdelen mogen alleen door ■originele reserveonderdelen worden vervangen. Alleen bij deze onderdelen is gewaarborgd dat aan de veiligheids-eisen is voldaan.

Gebruik dit apparaat niet in combina- ■tie met een externe tijdschakelklok of een afzonderlijk afstandsbedienings-systeem. GEVAARGevaar door elektrische stroom. Gebruik het apparaat niet, wanneer ►de voedingskabel of de stekker beschadigd zijn.

Open in geen geval de behuizing ►van het apparaat. Wanneer er onder spanning staande aansluitingen worden aangeraakt en de elektrische en mechanische opbouw worden gewijzigd, bestaat er een verhoogd risico op elektrische schokken. Dompel het apparaat of de netstek- ►ker nooit in water of andere vloeistof-fen. Trek de stekker uit het stopcontact, ►wanneer u het apparaat niet ge- –bruikt,wanneer tijdens het gebruik een –storing optreedt,voordat u het apparaat reinigt. –Gevaar voor verstikking. Verpakkingsmateriaal mag niet als ►speelgoed worden gebruikt. Kinde-ren kunnen erin stikken.

gordijnen of vitrage.VerbrandingsgevaarRaak tijdens de werking de hete op- ►pervlakken niet aan.Pak het apparaat tijdens het gebruik ►alleen aan het handvat vast.Laat het apparaat vóór iedere reini- ►ging afkoelen.LET OPTrek de aansluitkabel altijd aan de ►stekker uit het stopcontact, niet aan de voedingskabel zelf.Gebruik voor het reinigen van de ►barbecueplaten alleen de meegele-verde reinigingsspatel (2).Het apparaat mag niet aan de netka- ►bel gedragen, opgetild of verplaatst worden.Snijd geen voedingsmiddelen op de ►grilplaten.Gebruik voor het omdraaien van ►levensmiddelen alleen spatels die geschikt zijn voor antiaanbaklagen.Eisen aan de opstellingsplekVoor een veilige en probleemloze werking van het apparaat moet de opstellingsplek aan de volgende eisen voldoen:Plaats het apparaat op een vlakke, ■hittebestendige en voor vetspetters ongevoelige ondergrond.De oppervlakken van meubelen bevat- ■ten mogelijk stoffen die de rubberen pootjes van het apparaat kunnen aan-tasten en week maken.

Leg indien no-dig een onderlegger onder de pootjes van het apparaat.Plaats het apparaat niet in een hete, ■natte of zeer vochtige omgeving of in de buurt van brandbaar materiaal. De afstand ten opzichte van muren, meu-belen en andere voorwerpen moet ten minste 15 cm bedragen.Kies de opstellingsplek zodanig dat ■kinderen niet bij de hete oppervlakken van het apparaat kunnen komen.Het stopcontact moet goed toegan- ■kelijk zijn, zodat de spanningstoevoer snel onderbroken kan worden.Gebruik het apparaat niet direct on- ■der een rookmelder en zorg voor voldoende ventilatie om loos alarm te vermijden.

47Vital-grill & sandwich 2 in 1BEEM - Elements of LifestyleElektrische aansluitingVoor een veilige en probleemloze werking van het apparaat moeten bij de elektrische aansluiting de volgende instructies in acht worden genomen:Vergelijk vóór het aansluiten van het ■apparaat de aansluitgegevens (span-ning en frequentie) op het typeplaatje met die van uw stroomvoorziening. Deze gegevens moeten met elkaar in overeenstemming zijn, zodat er geen schade aan het apparaat kan optre-den. Raadpleeg in geval van twijfel uw dealer. Het stopcontact moet ten minste met ■een 10A-zekering zijn beveiligd. Verzeker u ervan dat de aansluitkabel ■onbeschadigd is en niet over scherpe randen gelegd is. De aansluitkabel mag niet strak ge- ■spannen zijn, geknikt worden of in aan-raking komen met hete oppervlakken. Leg de voedingskabel zodanig dat er ■geen gevaar voor struikelen heerst.

Wanneer het apparaat aan een ver- ■lengkabel moet worden aangesloten moet de kabeldoorsnede ten minste 1,5 mm² bedragen. De elektrische veiligheid van het ap- ■paraat is alleen gewaarborgd, wanneer het op een correct geïnstalleerd rand-aardesysteem wordt aangesloten. De werking aan een stopcontact zonder randaarde is verboden. Laat in geval van twijfel de installatie van het huis door een elektricien controleren. De fabrikant aanvaardt geen verantwoor-delijkheid voor schade die door een ontbrekende of onderbroken randaar-de wordt veroorzaakt.

Beschrijving van het apparaat(zie linker uitklappagina voor afbeelding)Controlelampje1 Reinigingsspatel2 Druppelbak3 Warmhoudvak4 Grilplaten5 Standvoet met rubberen stop 3 mm 6 (rubberen stop 11 mm niet afgebeeld)Gebruiksaanwijzing (zonder afbeel-7 ding)In-/uitschakelen van het apparaatOm het apparaat in te schakelen steekt u de stekker in het stopcontact. AANWIJZINGDe verhittingsplaten (5) zijn voorzien ►van een keramische anti-aanbak-laag. Deze verhindert in vergaande mate aanhechting van de grillge-rechten.

48Vital-grill & sandwich 2 in 1 NLBEEM - Elements of LifestyleInbedrijfstellingUitpakkenHaal het apparaat, alle accessoires en de gebruiksaanwijzing uit de doos.Verwijder vóór het eerste gebruik al het verpakkingsmateriaal en de be-schermfolies van het apparaat en de accessoires.AANWIJZINGVerwijder het typeplaatje en eventu- ►ele waarschuwingen niet.Bewaar indien mogelijk de originele ►verpakking gedurende de garantie-periode van het apparaat om het in geval van een garantieclaim correct te kunnen verpakken. In geval van transportschade vervalt de aan-spraak op garantie resp. garantie-dekking.Leveringsomvang controlerenControleer de inhoud op volledigheid en op zichtbare schade.Meld een onvolledige of beschadigde le-vering onmiddellijk aan uw leverancier.Vóór het eerste gebruikReinig het apparaat als beschreven in het hoofdstuk Reiniging en verzor-ging (pag. 50).

Steek de stekker in het stopcontact. Het controlelampje (1) brandt.Na het bereiken van de ingestelde temperatuur gaat de controlelamp (1) uit.AANWIJZINGBij het eerste gebruik kan er sprake ►zijn van rookvorming. Dat is heel normaal. Zorg voor voldoende ventilatie.Trek de stekker uit het stopcontact. Laat het apparaat volledig afkoelen. Reinig het apparaat als beschreven in het hoofdstuk Reiniging en verzor-ging (pag. 50).

49Vital-grill & sandwich 2 in 1BEEM - Elements of LifestyleBediening en gebruikAlgemene opmerkingenDe levensmiddelen moeten kamertem- ■peratuur hebben, omdat bevroren le-vensmiddelen langer nodig hebben om gaar te worden en daardoor uit kunnen drogen.Om bijzonder goede resultaten te ver- ■krijgen verwarmt u de barbecue voor tot de gewenste temperatuur is bereikt en het controlelampje (1) dooft.Houd het grilproces goed in de gaten. ■Met het apparaat kunt u verschillende ■levensmiddelen bereiden, bijv.

steaks, worstjes of groenten.Het apparaat is vooral geschikt voor ■de snelle en vetarme bereiding van gerechten, omdat er van beide kanten tegelijk wordt gebakken en het vet van-wege de gegroefde barbecuevlakken snel in de druppelbak kan lopen.Indien u verschillende gerechten tege- ■lijk wenst te grillen moeten die dezelf-de dikte hebben zodat een gelijkmatig contact gegarandeerd is.De levering omvat rubberen stoppen ■van 3 mm en van 11 mm. Deze kunt u naar behoeften uitwisselen bij de voorste standvoeten, afhankelijk van de hoek waaronder u de grill wilt neer-zetten, bijv. 3 mm om vet goed af te laten lopen of 11 mm om te vermijden dat broodjes van de warmhoudplaat glijden.Apparaat gebruikenZet de druppelschaal (3) voor onder het apparaat.Steek de stekker in een stopcontact. Laat het apparaat na het inschakelen opwarmen. De bedrijfstemperatuur is met een dichtgeklapt deksel na ca.

6 minuten bereikt. Als het controlelampje (1) dooft is de temperatuur bereikt.Leg het te grillen gerecht op de onder- ste grillplaat en sluit de contactgrill.Om tijdens het grillen broodjes of toast op te warmen, gaat u als volgt te werk:Leg het brood of de broodjes in het warmhoudvak (4) en sluit het vak (evt. moet u het broodje opensnijden).AANWIJZINGControleer in de tussentijd de garing ►van de gerechten.

50Vital-grill & sandwich 2 in 1 NLBEEM - Elements of LifestyleReiniging en verzorgingNeem vóór het begin van de werkzaamhe-den de veiligheidsinstructies in het hoofd-stuk Veiligheidsaanwijzingen (pag. 45) in acht!Het apparaat moet na ieder gebruik ■worden gereinigdReinig het apparaat na gebruik zodra ■het is afgekoeld. Door te lang te wach-ten wordt het reinigen lastiger.Voedingsrestanten die aan de barbe- ■cueplaten zijn aangebakken kunnen zonder voldoende reiniging in brand raken.GrilplatenVerwijder evt.

voedselresten met de reinigingsspatel (2).Veeg de grilplaten met een vochtige doek of spons en iets afwasmiddel af en vervolgens nog een keer zonder afwasmiddel.DruppelbakNeem de druppelschaal (3) uit, maak deze leeg en was deze met warm af-waswater of in de vaatwasser af.WarmhoudvakWis het warmhoudvak (4) uit met een vochtige doek of sponsje.Droog het warmhoudvak na de reini- ging af met een zachte doek.HuisVeeg het huis met een vochtige doek of spons af.OpslagWanneer u het apparaat gedurende een langere periode niet nodig heeft, moet het zoals in hoofdstuk Reiniging en ver-zorging (pag. 50) beschreven worden gereinigd.Bewaar het apparaat en alle accessoires op een droge, schone en vorstvrije plek, waar het beschermd is tegen direct zon-licht.Reserveonderdelen en verdere accessoiresPos.* Artikelnr.

51Vital-grill & sandwich 2 in 1BEEM - Elements of LifestyleStoringsophefngDe volgende tabel is behulpzaam bij het opsporen en verhelpen van kleinere storingen.fout Mogelijke oorzaak OplossingHet controlelampje brandt na het insteken van de netstekker niet.Zekering in de zekeringen-kast uitgeschakeld. Zekering inschakelen.Controlelampje defect. Klantenservice waarschu-wen.De zekering in de zeke-ringenkast springt uitTe veel apparaten op hetzelfde stroomcircuit aangesloten.Aantal apparaten op het stroomcircuit reduceren.Geen storing vaststelbaar. Klantenservice waarschu-wen.Olie loopt van onderen uit het apparaat.Druppelschaal niet goed geplaatst.Druppelschaal correct posi-tioneren.Druppelschaal vol. Druppelschaal leegmaken.AANWIJZINGNeem contact op met de klantenservice, wanneer u met de hier beschreven stap- ►pen het probleem niet kunt oplossen.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Beem Vital-Grill & Sandwich 2 in 1 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden