BeamZ LightBox 5 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van BeamZ LightBox 5 (44 pagina’s), behorend tot de categorie DJ Gear. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 18 mensen en kreeg gemiddeld 4.2 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over BeamZ LightBox 5 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | BeamZ |
| Categorie: | DJ Gear |
| Model: | LightBox 5 |
Handleiding BeamZ LightBox 5 – volledige tekst
Laserlicht is anders dan ander licht wat u gewoon bent. Laserlicht kan n. l. (oog)letsel veroorzaken. Laserlicht is duizenden keren geconcentreerder dan normaal licht. Deze lichtconcentratie kan het netvlies verbranden. Zelfs als de warmte van een laserstraal niet gevoeld kan worden, kan het oogletsel of blindheid veroorzaken. Zelfs een kleine concentratie en een straal die ver verwijderd is kan gevaarlijk zijn. Het is onjuist te veronderstellen dat één straal uit een bundel van honderden door de laser gemaakte bundels, geen letsel kan veroorzaken. Het is ook onjuist te veronderstellen dat het veilig is in een bewegende straal te kijken. In de wet staat dat het verboden is, bij gebruik van een Klasse 3B/4 laser, de laserstraal op individuen te richten en/of daaronder zoals op dansvloeren enz. • Richt een laserstraal nooit op mensen en dieren.
Kijk nooit in de laseropening of laserstralen, dit kan oogletsel of blindheid veroorzaken. • Richt de laserstraal nooit op gebieden waar mensen mogelijk blootgesteld kunnen worden aan de laserstraal, bijvoorbeeld hoger gelegen balkons etc. • Plaats de laserunits zodanig dat laserstralen boven het publiek bewegen. Zie verderop in deze handleiding. • Test de laserunits altijd eerst voordat het publiek aanwezig is. • Het is verboden en gevaarlijk de laserstraal in het publiek te schijnen, of daar te schijnen waar reflecties zoals ramen, spiegels, e. d het publiek bereiken. Ook reflecterende stralen zijn gevaarlijk. • Richt de laserstaal nooit op vliegtuigen of in de open lucht, dit is een strafbaar feit. • Het afstellen of gebruik anders dan omschreven in deze handleiding kan leiden tot een gevaarlijke blootstelling aan ongewenste straling.
• Gebruik de laserunit nooit als de behuizing is beschadigd, als de behuizing is geopend of als de optiek op enige wijze beschadigd lijkt. • Laat een (werkende) laserunit nooit onbeheerd achter. • Gebruik altijd een veiligheidsketting wanneer een laser op hoogte wordt gemonteerd. De wettelijke vereisten voor het gebruik van laserapparatuur verschillen per land. De gebruiker is verantwoordelijk voor de toepassing van de wettelijke vereisten zoals die in het betreffende land/regio gelden. Deze unit bevat laseronderdelen met een hoogvermogen, onder spanning staande delen en delen die straling afgeven. daarom de behuizing, Het kan ook blindheid, huidverbranding en brand veroorzaken. Verdere richtlijnen en veiligheidsprogramma's voor het veilige gebruik van lasers zijn te vinden in de ANSI Z136.
1 Standaard “voor het veilige gebruik van lasers”, beschikbaar bij het Laser Institute of America: www. laserinstitute. org. Vele plaatselijke overheden, bedrijven, agentschappen, legers en andere instanties vereisen allemaal dat lasers worden gebruikt onder de richtlijnen van ANSI Z136. 1. De richtlijn voor laservertoning kan worden verkregen via de International Laser Display Association: www. laserist. org. Emissiegegevens van de laser zoals gemeten onder IEC-meetomstandigheden voor classificatie. Het gebruik in Frankrijk is alléén toegestaan voor de professionele gebruiker en niet voor de consument. Zie besluit: www. legifrance. gouv. fr.
Het installeren dient conform de wet en gestelde eisen te geschieden. Ook dient het installeren te geschieden door vakbekwaam personeel. De laserunit kan worden opgehangen. Dit dient op een deugdelijke wijze te geschieden door gebruik te maken van een montageklem en veiligheidskabel. Deze veiligheidsartikelen zijn bij de dealer te verkrijgen. Zoals in het volgende figuur is weergegeven dienen de laserstralen, met een minimum van 3 meter, boven de vloer te schijnen, zodanig dat individuen geen (oog)letsel oplopen. Hou rekening met eventueel aanwezige balkons o. i. d. en pas de 3 meterregel opnieuw toe. Tevens mag de laserunit nooit aanraakbaar zijn, behalve door een vakbekwaam persoon. Bediening, afstellingen of het volgen van procedures anders dan gesteld in de handleiding kunnen resulteren in gevaarlijke stralingen.
• De constructie van de ophanging dient zo te zijn dat deze 10 keer het gewicht per uur van het armatuur kan dragen. • Gebruik altijd de meegeleverde bevestigingsbeugel om het armatuur op te hangen. • Het armatuur dient m. b. v. een montageklem (niet meegeleverd) aan de meegeleverde bevestigingsbeugel te worden bevestigd. • Het armatuur moet altijd worden gezekerd d. m. v. veiligheidskabel. • Zorg ervoor dat geen enkel individu tijdens installatie, reparatie enz. onder het armatuur staat of door kan lopen. • De gebruiker is verantwoordelijk voor het armatuur, de installatie en de veiligheid van het geheel. Is deze daartoe niet in staat dient altijd een externe deskundige in de arm genomen te worden die het geheel controleert en de verantwoordelijkheid op zich neemt.
• De gebruiker dient minstens eens per jaar het armatuur en de installatie te laten controleren, op veiligheid, technische werking enz. , door een externe deskundige. • Het toestel dient te worden geïnstalleerd buiten handbereik. • Voor uw eigen veiligheid en voor anderen, raden wij u aan deze laser noodstop te gebruiken. (ref. no: 152.
958) Bij de installatie van het apparaat mag geen ontvlambaar materiaal aanwezig zijn (decoratie materiaal, enz. ). Houd tenminste 50 cm afstand tot oppervlakken en andere apparatuur. Onmiddellijk na ontvangst, zorgvuldig uitpakken van de doos, controleer de inhoud om ervoor te zorgen dat alle onderdelen aanwezig zijn en zijn in goede staat zijn ontvangen. Bij transportschade of ontbreken van onderdelen onmiddellijk de verkopende partij inlichten. Bewaar de verpakking en het verpakkingsmateriaal. Indien het product moet worden teruggestuurd, is het belangrijk dat het product in originele verpakking wordt geretourneerd. Als het apparaat is blootgesteld aan drastische temperatuurverschillen (bv. na het transport), schakel het apparaat niet onmiddellijk in. De ontstane condensatie kan het apparaat beschadigen.
Zorg ervoor dat het apparaat op kamertemperatuur komt en steek vervolgens de voeding stekker in het stopcontact. Op achterzijde van het apparaat staat aangegeven op welke netspanning deze moet worden aangesloten. Controleer of de netspanning hiermee overeenkomt, bij alle andere netspanningen dan aangegeven kan het apparaat onherstelbaar worden beschadigd. Tevens moet het apparaat direct op de netspanning worden aangesloten en mag géén dimmer of regelbare voeding worden gebruikt. Sluit het apparaat altijd aan op een beschermd circuit (aardlekschakelaar of zekering). Zorg ervoor dat het apparaat voldoende elektrisch is geaard om het risico op elektrocutie of brand te vermijden.
Het apparaat kan op een stabiele en gelijkmatige ondergrond worden opgesteld. Door middel van de bevestigingsmogelijkheden van de grondplaat kan het apparaat ook ondersteboven aan een truss gemonteerd worden, zie onderstaande afbeelding. Voor de bevestiging zijn gecertificeerde klemmen met de juiste werklast vereist. Volgens de afbeelding, worden de quick-lock bouten van de omega beugels in de openingen in de bodemplaat geplaatst en rechtsom gedraaid tot ze vergrendelen (tot aan de aanslag). De montageplaats moet voldoende stabiel zijn en een gewicht van 10 keer het gewicht van het apparaat kunnen dragen. Borg het apparaat met een veiligheidskabel, zodat deze niet naar beneden kan vallen. Volg bij het uitvoeren van een installatie altijd de Europese en nationale richtlijnen met betrekking tot rigging, truss en alle andere veiligheidskwesties.
Laat de installatie altijd controleren door een geautoriseerde dealer. Volg het onderstaande advies op om te genieten van een langere levensduur van de laser: • Snel aan / uit schakelen van dit apparaat zal de duurzaamheid van de laserdiode dramatisch verminderen. • Zorg dat het apparaat niet oververhit raakt: o Schakel het apparaat uit wanneer dit niet nodig is. Diodes zijn ingeschakeld en kunnen slijten, zelfs als er geen zichtbare laseruitvoer is. o Schakel het apparaat na 1 uur uit en laat de laser 15 minuten afkoelen. o Zorg ervoor dat de ventilatoren en de koellichamen vrij zijn van stof en vuil. Als u gebruik maakt van een standaard DMX-lichtstuurtafel, kunt u de DMX uitgang van de lichtstuurtafel rechtstreeks aansluiten op de DMX ingang van het eerste apparaat.
Sluit altijd de DMX uitgang aan op de eerst volgende DMX ingang van het volgende apparaat totdat alle apparaten zijn aangesloten. Bij het laatste apparaat, dient u de DMX-lijn af te sluiten met een eindweerstand.
1. Zet het effect aan of uit 2. Zet het apparaat in de automatische modus 3. Selecteer de kleur van de derby 4. UV-licht aan of uit 5. Zet het apparaat in de geluidsmodus 6. Geen function 7. Strobe met de witte LED's 8. Snelheid van de motor voor het Derby effect 9. Stelt de snelheid van kleurverandering, kleuren fading, geluid mode en strobe mode in 10. Stelt het geluidsgevoeligheidsniveau in - Gebruik de '+' en '-' knoppen om het gewenste geluidsgevoeligheidsniveau te veranderen (let op: alleen beschikbaar in geluid actieve modus) De afstandsbediening is voorzien van een batterij. Een isolerende folie tussen de batterij en de batterij contacten voorkomt dat de batterij tijdens transport ontlaad. Voorafgaand aan het eerste gebruik, verwijder de folie van de batterijhouder aan de achterzijde van de afstandsbediening. Anders wordt de werking van de afstandsbediening is niet mogelijk.
Indien het bereik van de afstandsbediening afneemt, vervang dan de batterij. Aan de achterzijde van de afstandsbediening drukt de schuif met inkeping naar rechts (1) tegelijkertijd verwijdert de batterijhouder (2). Voor de werking, is een 3V knop cel type CR2025 nodig. Let op, bij de het vervangen van de batterij dat u de positieve pool van de knoopcel omhoog plaatst. De opeenhoping van stof, vuil en andere zwevende deeltjes verminderen de lichtopbrengst van het apparaat. Het zal ook voorkomen dat het apparaat correct koelt, en dit zal de levensduur van het apparaat verkorten. De snelheid van de vuilafzetting zal variëren afhankelijk van omgevingsfactoren zoals stof in de lucht, gebruik van rookmachines, luchtstroom van ventilatiesystemen, enz.
De koelventilatoren van het apparaat zullen de opbouw versnellen, en alle rookdeeltjes die in de atmosfeer aanwezig zijn, zullen de neiging tot verstopping van vuil vergroten. Om de beste prestaties en levensduur van het apparaat te krijgen, inspecteer het apparaat regelmatig en maak deze schoon zodra u tekenen van vuilophoping ziet.
Beoordeel de gebruiksomgeving elke keer dat u het apparaat begint te gebruiken. In stoffige of rokerige omstandigheden, inspecteer het apparaat na enkele uren en controleer het regelmatig of het apparaat mogelijk sneller vuil aantrekt dan u verwacht. Stel een reinigingsschema op dat ervoor zorgt dat het vuil wordt verwijderd voordat het zich kan ophopen. Gebruik de volgende richtlijnen: • Ontkoppel het apparaat van het stroomnet en laat hem volledig afkoelen voordat u hem schoonmaakt. • Gebruik geen oplosmiddelen, schuurmiddelen of andere agressieve producten om het apparaat te reinigen. • Stofzuig of gebruik lage druk perslucht om stof en losse deeltjes van oppervlakken en luchtopeningen te verwijderen. Voorkom dat de bladen van de koelventilatoren draaien voordat u een vacuüm of luchtstraal op de ventilator richt, anders kunt u de ventilator te snel laten draaien en deze beschadigen.
• Reinig glazen onderdelen door ze voorzichtig af te vegen met een zachte, schone, pluisvrije doek, bevochtigd met een zwakke reinigingsoplossing. Leg de oplossing op de doek en niet op het te reinigen oppervlak. Vermijd het wrijven van glazen oppervlakken. • Droog het apparaat met een zachte, schone, pluisvrije doek of perslucht onder lage druk voordat u het apparaat opnieuw van stroom voorziet. Indien de zekering defect is, dient u de zekering te vervangen door een zekering van hetzelfde type en waarde. Voor het vervangen van de zekering, schakel eerst de stroom uit en volg de onderstaande stappen. Procedure: Stap 1: Open de zekeringhouder op het achterpaneel met een passende platte schroevendraaier. Stap 2: Verwijder de oude zekering uit de zekeringhouder. Stap 3: Installeer de nieuwe zekering in de zekeringhouder. Stap 4: Plaats de zekeringhouder in de behuizing.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met BeamZ LightBox 5 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding DJ Gear BeamZ
Handleiding DJ Gear
Nieuwste handleidingen voor DJ Gear