ATAG Q 60S Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van ATAG Q 60S (16 pagina’s), behorend tot de categorie Verwarmingsketel. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 25 mensen en kreeg gemiddeld 4.7 sterren uit 8 reviews. Heb je een vraag over ATAG Q 60S of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | ATAG |
| Categorie: | Verwarmingsketel |
| Model: | Q 60S |
Handleiding ATAG Q 60S – volledige tekst
Gebruikshandleiding ATAG Q3Deze gebruikshandleiding beschrijft de werking en de bediening van de ATAG Q CV-ketels. Deze handleiding is bedoeld voor de gebruiker. Voor installatie en in bedrijf stellen is er een instal-latievoorschrift voor de installateur. Lees deze gebruikshandleiding goed door voordat u enige handeling aan de ketel verricht. Raadpleeg bij twijfel en storingen altijd uw installateur.ATAG Verwarming behoudt zich het recht voor om haar producten te wijzigen zonder voorafgaande mededeling.1. Inleiding
Gebruikshandleiding ATAG Q4Werkzaamheden aan de ketel mogen alleen door gekwaliceerd personeel met gekalibreerde ap-paratuur plaatsvinden. Bij vervanging van onder-delen mogen uitsluitend ATAG Service-onderde-len toegepast worden.Indien u gas ruikt:- Geen open vuur! Niet roken!- Geen licht in- of uitschakelen of andere elek-trische schakelaars bedienen- Geen telefoon gebruiken- Gas-hoofdkraan sluiten- Ramen en deuren openen- Huisbewoners waarschuwen en gebouw ver-laten- Gasleverancier of installateur pas buiten het gebouw bellenCorrosiebeschermingGebruik geen sprays, chloor-houdende reinings-middelen, oplosmiddelen, verf etc. in de omgeving van het toestel of bij de luchttoevoer van het toe-stel.
Deze stoffen hebben een ungunstige invloed op het toestel en kunnen tot corrosie leiden met storingen tot gevolg.Controle van het CV-waterControleer regelmatig de waterdruk van de CV-installatie. Gebruik bij het vullen altijd zuiver drinkwater. Het toevoegen van chemische middelen zoals vorst- en corrosiebeschermingsmiddelen (inhibi-toren) is niet toegestaan. Neem bij twijfel contact op met uw installateur.LegionellaNa langdurige afwezigheid (langer dan 1 week) moet de drinkwaterinstallatie minimaal 5 minuten met volledig geopende warmwaterkraan in een goed geventileerde ruimte (open raam) gespoeld worden voordat er tapwater gebruikt wordt. In combinatie met een zonneboiler mag de tapwa-tertemperatuur niet lager ingesteld zijn dan 60°C.2. Veiligheid
Gebruikshandleiding ATAG Q5De ATAG Q is een gesloten, condenserend en modulerende CV-ketel al of niet voorzien van een geïntegreerde warmwatervoorziening en voldoet aan de Europese norm (CE).Een conformiteitsverklaring is op te vragen bij de fabrikant.De ketel is voorzien van een compacte Roest-VastStalen warmtewisselaar met gladde buizen. Een doordacht principe met duurzame materialen. De CV-ketel verbrandt (aard)gas voor het leveren van warmte. Deze warmte wordt in de warm-tewisselaar overgedragen aan het water in de CV-installatie. Door het sterk afkoelen van de rookgassen ontstaat condens. Hierdoor wordt een zeer hoog rendement gehaald. Het gevormde condenswater, dat geen negatieve invloed op de warmtewisselaar en de werking heeft, wordt door de interne sifon afgevoerd. De ketel is voorzien van een intelligent besturings-systeem (CMS Control Management System).
Elke ketel anticipeert op de warmtebehoefte van de CV-installatie of de warmwatervoorziening. Hierdoor zal de ketel zijn vermogen afstemmen op de CV-installatie. Dit betekent dat de ketel langer en op een laag niveau in bedrijf zal zijn. Indien er een buitenvoeler wordt aangesloten kan de regeling weersafhankelijk functioneren. Dit houdt in dat de regeling samen met de buiten-temperatuur zorgt voor een optimale verwarming van uw woning.Een ketel met een geïntegreerde warmwater-voorziening is voorzien van een boiler met een thermostatisch mengventiel, dat voor een con-stante watertemperatuur van 60°C zorgt.Gesloten CV-ketelDe ketel haalt zijn verbran-dingslucht van buiten en voert de rookgassen naar buiten af.CondenserenResultaat van het onttrek-ken van veel warmte uit de rookgassen.
Gebruikshandleiding ATAG Q7Centrale Verwarming aan/uitWarm Water aan/uitPomp-programma aan/uitReset - ToetsDisplay Aan/uit toets Centrale verwarming. Bij "aan" gaat het controlelampje branden. Aan/uit toets warmwater. Bij "aan" gaat het controlelampje branden. Aan/uit toets circulatiepomp. Continu ja/nee Bij "aan" gaat het controlelampje branden. In de meeste situaties kan "de circulatiepomp" op uit blijven staan. In geval van vorst is het advies de circulatiepomp continu te laten draaien om de kans op bevriezing van leidingen te reduceren.4. Functietoetsen met controlelampjesMode-toets(Store)Step-toetsIndien de pomp continu aan staat kan dit in de zomer leiden tot ongewenste warmte in de CV-installatie.ControlelampjesDe ketel is aan de linkervoorzijde voorzien van een draaideur. Door het donkertransparante venster kunt u de status van de ketel zien.
Na het openen van het deurtje wordt het bedieningspaneel zicht-baar. Aan de rechterzijde van het deurtje zit een uitschuifbare instructiekaart met de betekenis van de toetsen en lampjes. Deze zijn hierna verder beschreven.
Gebruikshandleiding ATAG Q86. Het keteldisplay Het display van de ketel kan op twee manieren worden uitgelezen.De Good weergaveTijdens deze weergave toont het display Good. Indien een storing wordt geconstateerd, wordt de ketel vergrendeld of geblokkeerd en wordt dit, afwisselend met Good, weergegeven met een E van Error of BL van Blokkering met een bepaalde nummercode. Zie verder onder "Storing, onder-houd en garantie".De technische weergaveTijdens deze weergave zal het display aangeven in welke bedrijfsstatus de ketel actief is. De techni-sche weergave wordt afgewisseld door weergave van de waterdruk . Bij de technische weergave staat het eerste getal voor de status waarin de ketel actief is en het tweede getal voor de water-temperatuur van de ketel. Bij de waterdrukweer-gave P 1.9 staat de letter P voor het engelse woord pressure (=druk).
Het getal geeft de waterdruk weer in bar.Indien een storing wordt geconstateerd, wordt dit getoond zoals beschreven staat bij "De Good-weergave".Kiezen voor een Technische of Good weergave.- Houd de Step-toets 5 seconden ingedrukt. Het display wisselt van de Good weergave naar de technische weergave of omgekeerd.In geval van een storing wordt de regeling van de ketel vergrendeld. Het display geeft dan de E van error met een bepaalde nummercode weer. Druk op de Reset-toets om de ketel opnieuw te laten starten. Indien de storing zich blijft voordoen, neem dan contact op met uw installateur en geef de nummercode door.5. De Reset-toets
Gebruikshandleiding ATAG Q97. Waterdruk CV - installatieDe installatie functioneert optimaal bij een water-druk tussen de 1,5 en de 1,7 bar. Als de waterdruk onder de 1 bar komt, zal het display de tekst FILL weergeven. Bij deze mel-ding zal de ketel wel blijven functioneren, alleen op een gereduceerd niveau. Nadat de waterdruk weer voldoende hoog is (boven de 1,5 bar) zal de FILL tekst verdwijnen en de ketel normaal in bedrijf terugkeren.Indien de waterdruk verder daalt en onder de 0,7 bar waterdruk komt, zal het display een knippe-rende FILL tekst weergeven. De ketel wordt uitgeschakeld en komt pas weer in bedrijf wanneer de waterdruk, door bijvullen, boven de 1,5 bar komt. Het opvragen van de waterdruk vanuit de Good weergave gaat als volgt:- Druk 1x keer kort op de Step-toets. De waterdruk wordt weergegeven. Druk kort op de Step-toets om weer terug te keren naar de Good weergave.
Melding 'Te lage water-druk' op uw ATAG ther-mostaat.Op het display van zowel de ATAG BrainQ als de ATAG WiZe wordt een te lage waterdruk gemeld. Kijk voor meer informatie de handleiding van de des-betreffende thermostaat.
Bijvullen CV - installatieIndien u zelf de CV-installatie wilt bijvullen gaat u als volgt te werk:(Neem bij twijfel contact op met uw installateur)1 Alle functies uit (Verwarming , warmwater en pomp );2 Druk kort op de 'STEP'-toets: Px.x = waterdruk in bar;3 Sluit de vulslang aan op de koudwaterkraan;4 Vul de vulslang geheel met drinkwater;5 Sluit de gevulde vulslang aan op de vul- en aftapkraan van de CV-installatie;6 Open de vul- en aftapkraan;7 Open de koudwaterkraan;8 Vul langzaam de CV-installatie tot 1,5-1,7 bar; waarde op display loopt op;9 'STOP' op display;10 Sluit koudwaterkraan;11 Ontlucht de gehele CV-installatie: begin op het laagste punt;12 Controleer waterdruk en vul eventueel bij tot 1,5 tot 1,7 bar;13 Zorg dat de koudwaterkraan en de vul- en aftapkraan gesloten zijn;14 Druk de functietoetsen ( , en/of )in;15 Indien 'A xx' op het display verschijnt: 17 minuten wachten;16 Controleer de waterdruk en vul indien nodig bij;17 Druk kort op de 'STEP'-toets;18 Zorg dat de koudwaterkraan en de vul- en aftapkraan gesloten zijn;19 Koppel de vulslang los;Na beëindigen van het automatisch ontluchtingsprogramma (A xx) keert de ketel terug naar de Good weergave of de technische weergave.
Gebruikshandleiding ATAG Q11 De ketel komt niet direct in bedrijf, maar doorloopt eerst het automatisch ontluch-tings-programma van ±17 min. nadat één van de drie programmatoetsen wordt ingeschakeld. Op het display verschijnt waarbij de A het automatisch ontluchtingsprogramma indiceert en het getal de aanvoerwatertemperatuur;Controleer regelmatig de waterdruk en vul indien nodig bij. De bedrijfsdruk in de installatie moet in koude toestand tussen de 1,5 en 1,7 bar zijn. Het kan enige tijd duren voordat alle lucht uit een pas gevulde installatie is verdwe-nen. Zeker in de eerste week kunnen geluiden hoorbaar zijn die wijzen op lucht. De automatische ontluchter in de ketel zal deze lucht laten verdwijnen, waardoor de waterdruk gedurende deze periode kan dalen en er water bijgevuld moet worden.
Gebruikshandleiding ATAG Q12In geval van bv. vakantie:Stel op de thermostaat de nachttemperatuur voor bepaalde tijd in. Zie hiervoor de gebruikshandlei-ding van de thermostaat. De warmwatervoorzie-ning kan worden uitgeschakeld door middel van de functietoets op het bedieningspaneel.In geval van werkzaamheden aan de CV-in-stallatie:Schakel de drie functietoetsen , en , indien deze geactiveerd zijn, uit. Trek de stekker uit de wandcontactdoos. Indien de installatie wordt afgetapt, moet u er rekening mee houden dat een deel van het verwarmingswater in de ketel achter-blijft. Zorg dat het resterende CV-water in de ketel bij vorstgevaar niet kan bevriezen.VakantieDe ATAG BrainQ klokther-mostaat heeft o.m. een vakantieprogramma. Deze kunt u op de thermostaat zelf instellen. De verwar-ming en warmwatervoor-ziening zijn dan over de ingestelde periode uit.
Ook kunt u kiezen om alleen de verwarming tijdelijk uit te schakelen. In bovenstaande gevallen blijft de vorstbeveiliging al-tijd actief.9. Het buiten bedrijf stellen van de ketel
Gebruikshandleiding ATAG Q1310. Storing, onderhoud en garantieIn geval van een storing (dit wordt aangegeven door een E met een nummercode op het display) kunt u proberen de storing op te heffen door op de Reset-toets te drukken. Indien de storing zich blijft voordoen, neem dan contact op met uw instal-lateur en geef de nummercode door.Indien er lekkages in het toestel optreden, neem dan contact op met uw installateur.Sluit met uw installateur een onderhouds-over-eenkomst af zodat het toestel periodiek gecontro-leerd en afgesteld wordt.De mantel van het toestel bestaat uit metalen en kunststof delen, die met een normaal (niet agres-sief) reinigingsmiddel schoon te maken zijn.Zie voor de garantievoorwaarden de Garantie-kaart die bij de ketel is geleverd.
Gebruikshandleiding ATAG Q1411. InstellingenHet toestel kent veel instelmogelijkheden. Laat bij voorkeur de instellingen wijzigen door uw instal-lateur.Instellen van de aanvoertemperatuur (CV)- Druk kort op de Mode-toets (vanuit de technische weergave). In het display verschijnt de tekst PARA . - Druk eenmaal op de Step-toets. In het display verschijnt nu 1 85 . - Druk op de + of de - toets om, indien nodig, deze waarde te wijzigen.- Druk op de Store-toets om de wijziging te be-vestigen. Het display zal één keer knipperen.- Druk kort op de Mode-toets. Het display geeft kort StbY weer en daarna de technische uitlezing . De in te stellen aanvoerwatertemperatuur geldt alleen voor de centrale verwarming en is onafhankelijk van de warmwatervoorziening.
Gebruikshandleiding ATAG Q15Instellen van het type installatieHet toestel is zodanig ingesteld dat het zich volau-tomatisch aanpast aan de verwarmingsinstallatie. In enkele situaties kan het een installatie met con-vectoren of volledige vloerverwarming betreffen. U kunt kiezen voor het type verwarmingsinstal-latie met de daarbij behorende instellingen, zoals maximale aanvoerwatertemperatuur en de snel-heid van het opwarmen van de installatie na een nachtperiode.
Instellen gaat als volgt:- Druk vanuit de technische weergave, eenmaal op de Mode -toets;- Druk 2x op de Step toets; In het display verschijnt 2 01.- Druk op de + of de - toets om, indien nodig, het installatietype te wijzigen;- Druk op de Store-toets om te bevestigen; Het display zal één keer knipperen.- Druk kort op de Mode-toets; Het display geeft kort StbY weer en daarna de technische uitlezing .+StoreModeStepReset-Installatie-keuze Type CV-installatie Aanvoerwater-temperatuur01 Radiatoren; luchtverwarming; convectoren 85°C02 Radiatioren met veel waterinhoud of vloerverwarming als bijverwarming 70°C03 Vloerverwarming met radiatoren als bijverwarming 60°C04 Volledige vloerverwarming 50°C Als er gekozen is voor een type installatie met een lage aanvoerwatertemperatuur kan het voorkomen dat bij een strenge winterperiode de verwarmingsinstallatie traag op temperatuur komt.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met ATAG Q 60S stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Verwarmingsketel ATAG
Handleiding Verwarmingsketel
Nieuwste handleidingen voor Verwarmingsketel