Ariston Thermo BFS 121 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Ariston Thermo BFS 121 (9 pagina’s), behorend tot de categorie Koelkast. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 114 mensen en kreeg gemiddeld 4.1 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over Ariston Thermo BFS 121 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/9
Congelatore
Iinstallazione e uso
Freezer
Installation and use
Congélateur
Installation et emploi
Vriekast
Plaatsing en gebruik
Congelador
Instalación y uso
Congelador
Instalação e uso

Beoordeel deze handleiding

4.1/5 (7 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Ariston Thermo
Categorie: Koelkast
Model: BFS 121

Handleiding Ariston Thermo BFS 121 – volledige tekst

19 NLBELANGRIJKLees de inhoud van deze gebruiksaanwijzing aandachtig aan-gezien het belangrijke aanwijzingen bevat betreffende deveiligheid van insapparaat is vervaardigd volgens de inter-nationale veiligheidsnormen die gericht zijn op het bescher-men van de gebruiker. Het apparaat heeft het merktekenIMQ verworven dat wordt uitgegeven door het ItaliaanseInstituut van Kwaliteit, alleen aan apparaten die voldoenaan de normen van de CEI, de Italiaanse ElectrotechnischeCommissie. 1. Dit apparaat mag niet buiten geïnstalleerd worden, ookniet als het onder een dakje zou staan; het is uiterst gevaar-lijk het bloot te stellen aan regen en onweer. 2. Het mag alleen door volwassenen gebruikt worden enuitsluitend voor het conserveren van etenswaren, volgensde instructies in deze gebruiksaanwijzing. 3. Raak het apparaat niet aan als u blootvoets bent of metnatte handen of voeten. 4.

Wij raden af verlengsnoeren en dubbelstekkers te ge-bruiken. Controleren dat de snoer niet gebogen ligt of ge-vaarlijke druk ondergaat. 5. Trek nooit aan het snoer of aan het apparaat om de stek-ker uit het stopcontact te halen: dit is heel gevaarlijk. 6. Raak de binnenkant van de vrieskast niet aan, vooral nietmet natte handen: u kunt zich vastvriezen of verwonden. Neem ook geen ijsblokjes in uw mond zodra ze uit de vries-kast komen, u kunt zich verwonden. InstallationDe veiligheid, een goede gewoonte7. Alvorens de reinigingswerkzaamheden uit te voeren, dientu de stroomtoevoer te verbreken (door de stekker uit hetstopcontact te nemen of de hoofsschakelaar van uw wo-ning uit te schakelen). 8. Voordat uw oude koelkast wordt weggehaald moet u desluiting van de deur onklaar maken om te vermijden datspelende kinderen erin worden opgesloten. 9.

Als er problemen optreden moet u, voordat u er eeninstallateur bijhaalt, eerst controleren in het hoofdstuk “Pro-blemen. ” of het mogelijk is zelf het probleem op te lossen. Probeer nooit aan de inwendige delen te komen om eenprobleem op te lossen. 10.

Als uw voedingskabel vervangen moet worden, moet uzich tot onze Technische Dienst wenden. In sommige geval-len zijn de aansluitingen uitgevoerd met speciale contacten;in andere gevallen is het noodzakelijk een speciaal gereed-schap te gebruiken teneinde toegang te krijgen tot de ver-bindingen. 11. Gebruik geen elektrische apparaten in het bewaarvakvan de etenswaren tenzij van het soort dat door de fabrikantwordt aangeraden. 12. Als het apparaat op is moet het veilig worden gemaaktvoordat het definitief wordt weggedaan, aangezien hetisolerende piepschuim cyclopentaangas bevat en zicheventueel R600a gas (isobutaan) in het koelcircuit bevindt. Wendt u zich voor deze ingreep tot uw handelaar of tot debetreffende plaatselijke authoriteit. Voor het goed functioneren en zuinig energieverbruikis het belangrijk dat het installeren op de juiste wijzewordt uitgevoerd.

VentilatieDe compressor en de condensator geven warmte af en vra-gen dus om een goede ventilatie. Het apparaat moet dusgeplaatst worden in een vertrek met een raam of buiten-deur, die de nodige luchtvervanging garanderen. Het ver-trek mag niet vochtig zijn. Let erop gedurende het installeren dat de ventilatieroostersvan het apparaat niet bedekt of verstopt worden. Ver van de hittePlaats het apparaat niet op een zonnige plek, naast het for-nuis of dergelijke. Electrische aansluiting en aardingControleer om te beginnen of de gegevens op het type-plaatje, linksonder naast de groentenlade, overeenkomenmet die van het electrische net van uw woning en of hetstopcontact voorzien is van een aardleiding zoals voorge-schreven door de wet voor de veiligheid van installaties 46/90. Als de aardleiding ontbreekt wijst de Fabrikant iedereaansprakelijkheid af. Gebruik geen dubbelstekkers ofadapters.

De wandcontactdoos moet in staat zijn de maximale belasingvan het apparaat te dragen dat is aangegeven op het type-plaatje. Dit plaatje bevindt zich binnenin de vriezer. Voor de electrische aansluitingHoud het apparaat vertikaal gedurende het vervoer en,voorhet goed functioneren, wacht minstens 3 uren voordat u hetaansluit.

20NLVan dichtbij gezienRood indicatielampjeDit lampje gaat branden om aan te geven dat debinnentemperatuur niet toereikend is voor deconservering van de levensmiddelenVak voor invriezing en conserveringVak voor conserveringDe thermostaatDeze regelt automatisch de temperatuur in hetapparaat Door de knop van stand 1 naar stand 5 tedraaien, verkrijgt men een steeds lageretemperatuur.De thermostaat wordt geregeld doorde knop met behulp van een muntje te draaien.Groen indicatielampjeDit lampje brandt (schakelaar naar rechtsverplaatsen) wanneer de netstroom is ingeschakeld.Door de schakelaar naar links te verplaatsen (hetgroene lampje is nu afgedekt) wordt destroomtoevoer uitgeschakeld.Geel indicatielampjeDit lampje brandt (schakelaar naar links verplaatsen)wanneer de compressor op ononderbroken wijzefunctioneert, teneinde de lage temperatuur tebereiken die voor het invriezen van verselevensmiddelen benodigd is.

21 NLBELANGRIJKZet het apparaat na het transport vertikaal en wachtongeveer 3 uren teneinde een optimale werking te be-gunstigen. Voor optimale en zuinige werking moeten de knop-pen van de koelkast en van de vrieskast op middel-temperatuur staan. Het starten van de koelkastNa aansluiting van het apparaat aan het stroomnet behoorthet groene lampje te branden en dient u tevens het gelelampje in te schakelen. Zodra het rode lampje uitgaat, dientu ook het gele lampje uit te schakelen en het appparaat isklaar voor gebruik. Het beste gebruikGoed invriezen- Ontdooide diepvriesproducten, ook slechts gedeeltelijkontdooid, mogen nooit weer ingevroren worden: u moethet koken en opeten (binnen 24 uur) of koken en weerinvriezen.

- In te vriezen verse etenswaren moeten niet in contact staanmet reeds ingevroren of diepvriesproducten, maar moetengeplaatst worden in het bovenste vak waar de temperatuurdaalt tot -18°C hetgeen ideaal is voor goed invriezen. Vergeetniet dat een goede conservatie afhangt van de snelheidwaarmee wordt ingevroren. - Open de deur niet gedurende het invriesproces. - Vries alleen de hoeveelheid in kg die is aangegeven op hetetiket links van de groenten-la. - Om in te vriezen dient u het gele lampje in te schakelen envervolgens de in te vriezen etenswaren in het bovenvak teplaatsen. Hierbij behoren de etenswaren zoveel mogelijk indirect contact te staan met de koelvlakken, daarbij oplettenddat ze de in hetzelfde vak reeds bevroren etenswaren nietraken.

- Bij het inbrengen van grote hoeveelheden in te vriezenetenswarenkan de temperatuur in de freezer tijdelijk stijgen(het rode lampje gaat branden). Daar deze situatie echtervan korte duur is, zullen de reeds opgeslagen etenswarenhiervan geen schade ondervinden. - Wanneer na 24 uur het invriesproces is be+indigd, dientuhet gele lampje weer uit te schakelen. Opgelet : deze procedure moet men niet vergeten omonnodig energieverbruik te voorkomen.

- Voor optimaal invriezen en later ontdooien raden wij aande etenswaren in kleine porties te verdelen zodat ze snel engelijkmatig bevriezen. Schrijf de inhoud en de datum op depakken, en volg de instructies in de tabellen “Gids voor hetklaarmaken en invriezen”. - Open de deur niet als de stroom uit mocht vallen of er zicheen probleem voordoet, zo stelt u het stijgen van detemperatuur uit. De ingevroren of diepvriesproducten blijvenongeveer 9-14 uren zonder verandering geconserveerd. - Plaats geen volle flessen in de vrieskast: zij kunnen brekenaangezien alle vloeistoffen zich gedurende het vriesprocesuitzetten. - Vul de bakjes voor ijsblokjes tot ongeveer 3/4 van hunhoogte. ConserverenVoor een goed behoud van de diepvriesprodukten mag dethermostaatknop, ongeacht de omgevingstemperatuur, nooitlager dan op 1 worden afgesteld.

Voor omgevingstemperaturen tot 25°-27°C dient dethermostaatknop op een stand tussen 1 en 2 te wordenafgesteld en bij omgevingstemperaturen tot 32°C op eenstand tussen 2 en 3. De maximale bewaartijden van de diepvriesprodukten staanaangegeven in de tabellen “Gids voor het gebruik van devriesafdeling”. Neem altijd nauwgezet de instructies die op de verpakkingvan de diepvriesprodukten staan aangegeven in acht en voorhet geval deze mochten ontbreken, wordt aangeraden deprodukten niet langer dan tot 3 maanden na deaankoopdatum te bewaren.

22NLHet onderhoudAlvorens de reinigingswerkzaamheden uit te voeren,dient u de stroomtoevoer te verbreken (door de stek-ker uit het stopcontact te nemen of de hoofsschakelaarvan uw woning uit te schakelen)OntdooienBELANGRIJK: let erop dat u het koelcircuit nietbeschadigt. Gebruik geen mechanische middelen of andere voor-werpen om het ontdooiingsproces te versnellen, maaralleen die door de fabrikant worden aanbevolen. Het wordt aangeraden van tijd tot tijd de ijslaag teverwijderen die zich afzet op de wanden van de diepvriezer. Gebruik hiervoor geen puntige metalen voorwerpen die oponherstelbare wijze de koelleiding van het apparaat kunnenbeschadigen, maar gebruik het bijgeleverde plasticschrapertje. Voor volledige ontdooiing van het apparaat (éénof twee maal per jaar uit te voeren), dient u het groenelampje uit te schakelen en de deur open te laten totdat deijslaag geheel gesmolten is.

Om het ontdooien sneller telaten verlopen kunt u één of meer bakjes met lauw water inhet apparaat plaatsen. Gedurende de ontdooitijd kunt u het best de opgeslagendiepvriesprodukten in meerdere lagen krantepapier wikkelenen op een koele plaats leggen. Aangezien de onvermijdelijketemperatuurverhoging de bewaartijd verkort, wordtaangeraden de diepvriesprodukten binnen korte tijd te nuttigen. Het reinigen en speciaal onderhoudNa het ontdooien wordt aangeraden het apparaat met lauwsodawater schoon te maken. ermijd in elk geval het gebruikvan schuurmiddelen, detergenten of zeepprodukten. Gedurende het ontdooien dienen de bevroren etenswaren inkranten te worden gewikkeld en op een koele plaats te wordengelegd om zoveel mogelijk temperatuurverhoging tegen tegaan.

Na 2 of 3 uren is het apparaat opnieuw gereed om dediepvriesprodukten te conserveren. Problemen. Het groene lampje is uitHeeft u gecontroleerd of:••••• de hoofdschakelaar van het buis is uitgeschakeld;••••• de stekker niet goed in het stopcontact zit;Het rode lampje blijft brandenHeeft u gecontroleerd of:••••• de deur niet goed sluit of de dichting versleten is:••••• de deur te vaak worden geopend;••••• de temperatuurknop niet in de juiste positie staan;••••• er zich niet een te dikke ijslaag op de binnenwanden vanhet apparaat heeft afgezet. De motor blijft functionerenHeeft u gecontroleerd of:••••• het gele lampje niet aan is (aanduiding van ononderbrokenwerking)••••• de thermostaat op de goede stand is afgesteld. Het apparaat maakt teveel lawaaiHeeft u gecontroleerd of:••••• het apparaat goed waterpas sraat;.

••••• tussen meubelen of voorwerpen in staat die trillen en la-waai maken;••••• het verkoelingsgas binnenin een licht rumoer maakt ookals de compressor niet in werking is (dit is geen defect). Als ondanks alle controles het apparaat niet functioneert en hetdoor u geconstateerde gebrek er nog steeds is, wend u zich dantot een erkende installateur met deze informatie: het soort ge-brek, het codenummer van het model (Mod. ) en de betreffendenummers (S/N) op het typeplaatje(zie de hiervolgende voorbeel-den). Dit plaatle bevindt zich binnenin de vriezer. Mod. RG 2330 TI Cod. 93139180000 S/N 704211801220 - 240 V- 50 Hz 150 W W Fuse A Max 15 wTotalGrossBrutoBrutCompr. Kompr. Syst. R 134 akg 0,090GrossBrutoBrut340NetUtilUtileGrossBrutoBrutFreez. CapacPoder de Cong75Made in Italy 13918TestP. S-I.

23 NLGids voor het gebruik van de vrieskastVlees en visSoorten Verpakken Besterven(dagen)Conservatie(in maanden) OntdooienRunderbraadstuk Gewikkeld in aluminium folie 2 / 3 9 / 10 Niet nodigLamsvlees Gewikkeld in aluminium folie 1 / 2 6 Niet nodigVarkensbraadstuk Gewikkeld in aluminium folie 1 6 Niet nodigKalfsbraadstuk Gewikkeld in aluminium folie 1 8 Niet nodigBiefstukjes envarkenslapIeder afzonderlijk in plastic folie en dan 4-6samen in aluminium folie 6 Niet nodigLams- envarkenscotelettenIeder afzonderlijk in plastic folie en dan 4-6samen in aluminium folie 6 Niet nodigGehaktvlees In aluminium met plastic er omheen Zeer vers 2 Langzaam in koelkastHart en lever In plastic zakjes 3 Niet nodigWorstjes In plastic of aluminium folie 2 Volgens gebruikKip en kalkoen Gewikkeld in aluminium folie 1 / 3 9 Langzaam in koelkastEend en gans Gewikkeld in aluminium folie 1 / 4 6 Langzaam in koelkastWilde eend, fazant enpatrijs Gewikkeld in aluminium folie 1 / 3 9 Langzaam in koelkastKonijn en haas Gewikkeld in aluminium folie 3 / 4 6 Langzaam in koelkastHert en ree In aluminium of plastic folie 5 / 6 9 Langzaam in koelkastGrote vissen In aluminium of plastic folie 4 / 6 Langzaam in koelkastKleine vissen In plastic zakjes 2 / 3 Niet nodigSchaaldieren In plastic zakjes 3 / 6 Niet nodigWeekdieren In aluminium of plastic bakken met water enzout 3 Langzaam in koelkastGekookte vis In aluminium of plastic folie 12 In warm waterGebakken vis In plastic zakjes 4 / 6 Rechtstreeks in pan

24NLVlees en visSoot Preparatie In heetwater Voorbereiding Conservatie(in maanden) OndtooienAppel Schillen en in stukjessnijden 2' In bakjes, in siroop 12 Langzaam in koelkastAbrikozen, perziken,kersen en pruimen Ontpitten en schillen 1' / 2' In bakjes, in siroop 12 Langzaam in koelkastAardbeien, moerbeienen bosbessenWassen en latendrogenIn bakjes, met suikerbedekt 10 / 12 Langzaam in koelkastGekookt fruit Snijden, koken enzevenIn bakjes, 10% suikertoevoegen 12 Langzaam in koelkastVruchtensap Wassen, snijden enpersenIn bakjes, suiker naarsmaak 10 / 12 Langzaam in koelkastBloemkool In stukjes in water metcitroen dompelen 2' In plastic zakjes 12 Niet nodigKool en spruitjes Reinigen en wassen (instukjes) 1' / 2' In plastic zakjes 10 / 12 KamertemperatuurErwtjes Doppen en wasser Niet nodig2' In plastic zakjes 12Sperziebonen Wassen en in stukjes 2 In plastic zakjes 10 / 12 Niet nodigWortels, paprika's enknolraapIn schijven, schillen enwasser 3' / 4' In plastic zakjes 12 Niet nodigPaddestoelen enasperges Wassen en snijden 3' / 4' In zakjes of bakjes 6 KamertemperatuurSpinazie Wassen en fijn snijden 2' In zakjes of bakjes 12 KamertemperatuurSoepgroenten Wassen en in stukjessnijden 3' In zakjes, in kleine porties 6 / 7 KamertemperatuurDiversen Preparatie In heetwater Voorbereiding Conservatie(in maanden) OndooienBrood In plastic zakjes 4 Op kamertemperatuur enin de ovenTaarten In plastic folie 6 Op kamertemperatuur enkoken op 100/200°CRoom In plastic bakjes 6 Op kamertemperatuur ofin de koelkastBoter In de originele verpakkingmet aluminium eromheen 6 In de koelkastGekookt voedsel engroentescepOnderverdeeld in plastic ofglazen bakjes 3 / 6 Op kamertemperatuur ofin warm waterEieren Invriezen zonder guscio inkleine bakjes 10 Op kamertemperatuur ofin de koelkast

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Ariston Thermo BFS 121 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden