Ariston Thermo AQXL 145 Handleiding


Bekijk gratis de handleiding van Ariston Thermo AQXL 145 (36 pagina’s), behorend tot de categorie Wasmachine. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 12 mensen en kreeg gemiddeld 4.0 sterren uit 5 reviews. Heb je een vraag over Ariston Thermo AQXL 145 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/36
NL
1
Nederlands,1
Inhoud
Installatie, 2-3
Uitpakken en waterpas zetten
Hydraulische en elektrische aansluitingen
Technische gegevens
Beschrijving van de wasautomaat, 4-5
Bedieningspaneel
Het uitvoeren van een wascyclus, 6
Programmas en opties, 7
Programmatabel
Wasopties
Wasmiddel en wasgoed, 8
Wasmiddel
Voorbereiden van het wasgoed
Wastips
Balanceersysteem van de lading
Voorzorgsmaatregelen en advies, 9
Algemene veiligheid
Afvalverwijdering
Handmatige opening van het deurtje
Onderhoud en verzorging, 10
Afsluiten van water en stroom
Reinigen van de wasautomaat
Reinigen van het wasmiddelbakje
Verzorging van de trommel
Reinigen van de pomp
Controleer de slang van de watertoevoer
Storingen en oplossingen, 11
Service, 12
NL
WASAUTOMAAT
AQXL 145
Gebruiksaanwijzingen
GB
English,13
F
Français,25

Beoordeel deze handleiding

4.0/5 (5 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: Ariston Thermo
Categorie: Wasmachine
Model: AQXL 145

Handleiding Ariston Thermo AQXL 145 – volledige tekst

NL1Nederlands,1InhoudInstallatie, 2-3Uitpakken en waterpas zettenHydraulische en elektrische aansluitingenTechnische gegevensBeschrijving van de wasautomaat, 4-5BedieningspaneelHet uitvoeren van een wascyclus, 6Programmas en opties, 7ProgrammatabelWasoptiesWasmiddel en wasgoed, 8WasmiddelVoorbereiden van het wasgoedWastipsBalanceersysteem van de ladingVoorzorgsmaatregelen en advies, 9Algemene veiligheidAfvalverwijderingHandmatige opening van het deurtjeOnderhoud en verzorging, 10Afsluiten van water en stroomReinigen van de wasautomaatReinigen van het wasmiddelbakjeVerzorging van de trommelReinigen van de pompControleer de slang van de watertoevoerStoringen en oplossingen, 11Service, 12NLWASAUTOMAATAQXL 145GebruiksaanwijzingenGBEnglish,13FFrançais,25

2NLInstallatieA Het is belangrijk dit boekje te bewaren, zodat u hetop ieder gewenst moment kunt raadplegen. In hetgeval u de wasautomaat verkoopt of u verhuist, moetu de handleiding bij het apparaat bewaren.  Lees de instructies aandachtig door: u vindt erbelangrijke informatie betreffende installatie, gebruiken veiligheid.  In de envelop vindt u samen met deze gebruiksaan-wijzing, de garantie en instructies die nodig zijn voorde installatie. Uitpakken en waterpas zettenUitpakken 1. Zodra u de wasautomaat uitgepakt heeft, dient u tecontroleren of hij niet beschadigd is tijdens het transport. Indien dit wel het geval is moet u hem niet aansluiten maar direct contact opnemen met de verkoper. 2. Verwijder de 4beschermschroeven voorhet transport en debijbehorende afstands-leider die zich aan de achterkant bevinden (zieafbeelding). 3.

Sluit de gaten af met de in de envelop bijgeleverdeplastic doppen. 4. Bewaar alle onderdelen; mocht de wasautomaat ooitnog worden vervoerd, dan moeten deze weer worden aangebracht om interne schade te voorkomen.  Het verpakkingsmateriaal is geen speelgoed voorkinderen. Waterpas zetten1. Installeer de wasautomaat op een rechte en stevigevloer en laat hem niet tegen muren of meubels leunen. 2. Compenseer even-tuele oneffenheden doorde stelvoetjes vast of loste draaien totdat deautomaat volledig hori-zontaal staat (hij magniet meer dan 2 gradenhellen).  Een correcte nivellering geeft de machine stabiliteit envermijdt, vooral tijdens de centrifuge, vibraties en lawaai.  In het geval de wasautomaat op vloerbedekking oftapijt staat regelt u de stelvoetjes zodanig dat onderde automaat genoeg ruimte is voor ventilatie.

Hydraulische en elektrische aansluitingenAansluiting van de watertoevoerbuis Voordat u watertoevoerbuis aansluit op het waternet moet u het water laten lopen totdat het helder is. 1.

Verbindt de water-toevoerbuis aan de wasautomaat door hem op de betreffende water- toevoer te schroeven, rechtsboven aan de achterkant (zie afbeel-ding). 2. Plaats de pakking Adie zich in de envelopbevindt op het uiteindevan de toevoerbuis enschroef hem op een koudwaterkraan met een mondstuk met schroef-draad van 3/4 gas (zieafbeelding). 3. Let erop dat er geen knellingen of kronkels in deslang zijn.  De waterdruk van de kraan moet zich binnen de waarden van de tabel Technische Gegevens bevin-den (zie bladzijde hiernaast).  Als de toevoerbuis niet lang genoeg is moet u zichwenden tot een gespecialiseerde winkel of eenbevoegde installateur.  Gebruik nooit tweedehands of oude slangen, maaralleen die slangen die bij het apparaat worden geleverd.

NL365 - 100 cm Aansluiting van de afvoerbuisVerbindt de afvoerbuis,zonder hem te buigen,aan een afvoerleiding ofaan een afvoer in demuur tussen de 65 en100 cm van de grond af. Als alternatief kunt u deafvoerbuis aan de randvan een wasbak ofbadkuip hangen nadat uhem met de steun aande kraan heeft bevestigd(zie afbeelding). Het uiteinde van deafvoerbuis mag nooitonder water liggen.  Gebruik nooit verlengstukken voor de slang; indiendit niet te vermijden is moet het verlengstuk dezelfdedoorsnede hebben als de oorspronkelijke slang enmag hij niet langer zijn dan 150 cm.

Elektrische aansluiting Voordat u de stekker in het stopcontact steekt moet u zich ervan verzekeren dat:  het stopcontact geaard is en voldoet aan degeldende normen;  het stopcontact het maximum vermogen van de wasautomaat kan dragen, zoals aangegeven in de tabel Technische Gegevens (zie hiernaast);  de spanning zich bevindt tussen de waarden die zijn aangegeven in de tabel Technische Gegevens (zie hiernaast);  de contactdoos geschikt is voor de stekker van deautomaat. Indien dit niet zo is moet of de stekker of het stopcontact vervangen worden.  De wasautomaat mag niet buitenshuis wordengeïnstalleerd, ook niet op een beschutte plaats, aangezien het gevaarlijk is hem aan regen en onweerbloot te stellen.  Als de wasautomaat is geïnstalleerd moet het stopcontact gemakkelijk te bereiken zijn.  Gebruik geen verlengsnoeren of dubbelstekkers.

 Het snoer mag niet gebogen of samengedruktworden.  De voedingskabel en de stekker mogen alleen door een bevoegde installateur worden vervangen. Belangrijk. De fabrikant kan niet aansprakelijk worden gesteld wanneer deze normen niet worden nageleefd. Technische gegevens Model AQXL 145Afmetingenbreedte cm 59,5hoogte cm 85diepte cm 58Vermogen van 1 tot 6 kgElektrischeaansluitingenspanning 220 - 240 Volt 50 Hzmax. aansluitwaarde 1850 WAansluitingwaterleidingmax. druk 1 MPa (10 bar)min.

NL5 Toets met controlelampje AAN-/UIT en ANNU-LEREN: druk even op de toets om de wasautomaataan of uit te zetten. Het groene controlelampje geeft aan dat de wasautomaat aanstaat. Om de was-automaat tijdens de wascyclus uit te zetten moet ude toets langer, circa 2 sec. , ingedrukt houden; als ude toets kort, of per ongeluk indrukt zal de was- automaat niet uitgaan. Als de wasautomaat tijdens de wascyclus uitgaat wordt deze automatisch geannuleerd. Knop WASPROGRAMMAS: kan beide richtingen opdraaien. Voor de juiste programmakeuze kunt u de Programmatabel raadplegen. Gedurende het programma blijft de knop stilstaan. Toets TEMPERATUUR: druk hierop om de temperatuur te wijzigen; de aangegeven waarde leestu af van bovenstaande controlelampjes (zie Het uitvoeren van een wascyclus).

Toets CENTRIFUGE: druk hierop om decentrifuge te wijzigen of uit te sluiten; de aangegevenwaarde leest u af van bovenstaande controlelampjes (zie Het uitvoeren van een wascyclus). Toets UITGESTELDE START: druk hierop om een uitgestelde start van het gekozen programma uit te voeren; de aangegeven waarde leest u af van bovenstaande controlelampjes (zie Het uitvoeren van een wascyclus). Toetsen en Controlelampjes OPTIES: om de beschik-bare opties te selecteren. Het controlelampje datovereenkomt met de geselecteerde optie blijft aan (zie Het uitvoeren van een wascyclus). Symbolen WASFASES: gaan aan om weer te gevenin welke fase van de cyclus de automaat zich bevindt(Wassen - Spoelen - Centrifuge - Water-afvoer ). De tekst wordt verlicht als de wascyclus is beëindigd.

Toets met controlelampje START/PAUSE: als hetgroene controlelampje langzaam knippert, drukt u opde toets om de wascyclus te starten. Als de cyclus isgestart blijft het controlelampje aanstaan. Als u dewascyclus wilt pauzeren drukt u nogmaals op detoets; het controlelampje wordt oranje en gaat knipperen. Als het controlelampje Deur Geblok-keerd uit is, kunt u het deurtje openen.

Om het programma te hervatten drukt u opnieuw opde toets. Controlelampje DEUR GEBLOKKEERD: geeftaan dat de deur geblokkeerd is. Om de deur teopenen moet u de wascyclus pauzeren (zie volgendepagina). Toets en controlelampje TOETSBLOKKERING:om de blokkering van het bedieningspaneel in of uitte schakelen dient u de toets circa 2 seconden lang ingedrukt te houden. Het brandend controlelampjegeeft aan dat het bedieningspaneel geblokkeerd is. Op deze manier kunt u voorkomen dat er ongewilde wijzigingen aan de programmas worden aange-bracht, bijvoorbeeld bij aanwezigheid van kinderen. Controlelampje ECO: het symbool gaat aan als,wanneer u de wasparameters heeft gewijzigd, u een energiebesparing van minstens 10% heeft bereikt.

6NLHet uitvoeren van een wascyclusN. B. : voordat u de wasautomaat gaat gebruikenmoet u hem met wasmiddel maar zonder wasgoed een wascyclus laten uitvoeren. Kies het programmavan 90° zonder voorwas. 1. DE WASAUTOMAAT AANZETTEN. Druk op detoets. Alle controlelampjes gaan 1 seconde lang aan, waarna het controlelampje van de toets aanblijft; het controlelampje START/PAUSE zal langzaam gaan knipperen. 2. HET WASGOED INLADEN. Open de deur. Laadthet wasgoed in en zorg ervoor nooit de laad-hoeveelheid te overschrijden die wordt aangegevenin de programmatabel op de volgende bladzijde. 3. WASMIDDEL DOSEREN. Haal het bakje naarvoren en doe het wasmiddel in de speciale vakjes zoals beschreven in Beschrijving van de was-automaat. 4. DE DEUR SLUITEN. 5. KIES HET PROGRAMMA.

Draai de WAS- PROGRAMMAKNOP naar rechts of naar links totdat u het gewenste programma heeft geselec- teerd; er wordt automatisch een temperatuur en een centrifugesnelheid, die naderhand kunnenworden gewijzigd. 6. DE WASCYCLUS AANPASSEN. Dit gebeurt metbehulp van de toetsen op het bedieningspaneel: Wijzig de temperatuur en/of de centrifuge. De wasautomaat selecteert automatisch de maxi-male temperatuur en centrifuge die voor het inge- stelde programma gelden. Deze maximum waardenkunnen niet worden overschreden. Door op detoets te drukken kunt u de temperatuur langzaamaan verlagen, tot aan de koude wascyclus. Door op de toets te drukken kunt u het toerental van de centrifuge langzaamaan verlagen,tot aan een complete uitsluiting van de centrifuge. Als u nogmaals op de toetsen drukt zult u wederom op de maximale waarden terugkeren. Een uitgestelde start programmeren.

Om de uitgestelde start van het gekozenprogramma in te stellen drukt u een paar keer op de betreffende toets totdat het controlelampje met de gewenste vertraging aangaat. Als u vier keer achter elkaar op de toets drukt zal de functie worden uitgeschakeld. N. B.

: Zodra u op de toets START/PAUSE heeftgedrukt zal het controlelampje met de ingesteldevertraging gaan knipperen (de waarde van de vertraging kan alleen worden verminderd). De eigenschappen van de wascyclus wijzigen. Druk op de toetsen OPTIES om de wascyclus naar wens aan te passen.  Druk op de toets om de optie te activeren; desbetreffend controlelampje gaat aan.  Druk nogmaals op de toets om de optie te deactiveren; desbetreffend controlelampje gaat uit.  Als de geselecteerde optie niet compatibel is met het ingestelde programma gaat het controlelampjeknipperen en zal de optie niet worden geactiveerd.  Als de geselecteerde optie niet compatibel is meteen optie die daarvòòr is ingesteld, zal het controlelampje van de eerst geselecteerde optiegaan knipperen en zal alleen de tweede optie worden geactiveerd; het controlelampje van de betreffende toets zal aanblijven. 7.

HET PROGRAMMA STARTEN. Druk op de toets START/PAUSE. Het betreffende controlelampje zalaanblijven en de deur zal worden geblokkeerd (het controlelampje DEUR GEBLOKKEERD blijft aan-staan). De symbolen die horen bij de verschillendewasfases worden tijdens de cyclus verlicht om aante geven welke fase bezig is. Om een programmate wijzigen van een reeds gestarte wascyclus doetu de wasautomaat op pauze met behulp van de toets START/PAUSE; selecteer daarna de ge-wenste cyclus en druk nogmaals op de toetsSTART/PAUSE. Om de deur te openen tijdens de wascyclus drukt uop de toets START/PAUSE; als het controlelampjeDEUR GEBLOKKEERD uit is, kunt u het deurtje openen. Om het programma te hervatten drukt uopnieuw op de toets START/PAUSE. 8. EINDE VAN HET PROGRAMMA. Wordt aange- geven door de tekst END (verlicht). De deur kangelijk worden geopend.

Als het controlelampjeSTART/PAUSE knippert, kunt u op de toets druk-ken om de wascyclus te beëindigen. Open dedeur, laadt het wasgoed uit en schakel de was-automaat uit.

 Als u een reeds gestarte wascyclus wilt annulerenmoet u enkele seconden de toets ingedrukthouden. De cyclus zal worden onderbroken en de wasautomaat gaat uit. ZAK VOOR DEKENS, GORDIJNEN EN FIJNE WASDankzij de speciale bijgeleverde zak kunt u metAriston zelfs uw waardevolste en fijnste kledingstukken met de machine wassen en zeker zijn van een optimale bescherming. We raden u ten stelligste aan om de zak te gebruikenvoor het wassen van dekens en donzen wasgoedmet een synthetische bekleding.

NL7Sym-bool Beschrijving van het ProgrammaMaximaleTijdsduur(°C)Maximalesnelheid(toeren perminuut)Wasmiddel Maximalelading(Kg)Duurcyclus Wassen WasverzachterProgramma's voor iedere dagWIT KATOEN 60° 1400 l l 6 2h 35'BONT KATOEN 40° 1400 l l 6 1h 40'FIJN SYNTHETISCH 40° 800 l l 2,5 1h 10'MIX 30': Voor het snel opfrissen van niet zo vuil wasgoed(niet geschikt voor wol, zijde en handwas). 30° 800 l l 3 35'Krachtige programma'sKATOEN MET VOORWAS: Voor het verwijderen vanmoeilijke vlekken (Do(Do(Do(Do(Do hhhhheeeee waswaswaswaswasmiddemiddemiddemiddemidde iiiii hehehehehe sssssppppp ialialialialial vakvakvakvakvakje). je). je). je). je). e e e e e t t t t t l l l l l n n n n n t t t t t ececececec e e e e e 90° 1400 l l 6 2h 47'KATOEN 90° 90° 1400 l l 6 2h 32'NORMAAL SYNTHETISCH 60° 800 l l 2,5 1h 22'Speciale programma'sOVERHEMDEN 40° 600 l l 2 1h 20'ZIJDE: Voor zijde, viscose, lingerie.

30° 0 l l 250'WOL: Voor wol, kasjmier, etc. 40° 600 l l 1,5 53'DONS: Voor kledingstukken/beddengoed gevuld met dons. 30° 1200 l l 21h 15'Gedeeltelijke programma's Spoelen normale was ----- 1400 ----- l645' Spoelen fijne was ----- 800 ----- l2,5 40' Centrifuge normale was ----- 1400 ----- ----- 620' Centrifuge fijne was ----- 800 ----- ----- 2,5 14' Waterafvoer ----- ----- -----0 6 3'Wasopties Super WashDankzij het gebruik van een grotere hoeveelheidwater in de beginfase van de cyclus en de langeretijdsduur ervan, garandeert deze optie een zeereffectief wasresultaat.  Deze optie kan niet worden geactiveerd tijdens deprogrammas Mix 30', Zijde, Wol, Dons en Gedeelte-lijke Programmas. Gemakkelijker strijkenAls u deze optie selecteert zullen het wassen en decentrifuge dusdanig worden aangepast dat er minderkreuken worden gevormd.

Om decyclus te beëindigen drukt u op de toets START/PAUSEof op de toets Gemakkelijker strijken. Bij het programma Zijde beëindigt de wasautomaat decyclus door het wasgoed in de week te laten staan. Het controlelampje Gemakkelijker strijken gaatknipperen. Om het water af te voeren en de was uit deautomaat te halen moet u op de toets START/PAUSE drukken of op de toets Gemakkelijker strijken.  Deze optie kan niet worden geactiveerd tijdens de programmas Wol, Centrifuge normale was, Centrifuge fijne was en Waterafvoer. Extra SpoelenDoor deze optie te selecteren verhoogt u het spoel-resultaat en zorgt u ervoor dat elk spoor van wasmid-del verdwijnt. Deze optie is vooral nuttig bij personenwiens huid gevoelig is voor wasmiddelen. We radendeze optie aan wanneer een volle lading moet wor-den gewassen of wanneer zeer veel wasmiddel wordtgebruikt.

 Deze optie kan niet worden geactiveerd tijdens de programmas Mix 30', Centrifuge normale was, Centrifuge fijne was en Waterafvoer. Snelle wasVoor het verkorten van de duur van de wascycluswaardoor zowel water als energie worden bespaard.  Deze optie kan niet samen met de optie SuperWash worden uitgevoerd of tijdens de programmasMix 30', Zijde, Wol en Gedeeltelijke Programmas. De gegevens in de tabel geven slechts geschatte waarden weer. Programmas en optiesProgrammatabel.

8NLWasmiddel en wasgoedWasmiddelDe keuze en de hoeveelheid wasmiddel hangen afvan het type stof (katoen, wol, zijde), van de kleur van het wasgoed, de wastemperatuur, de vuilgraaden de hardheid van het water. Een juiste dosering van het wasmiddel voorkomtverspillingen en beschermt het milieu: ook al zijn wasmiddelen biologisch afbreekbaar, toch bevatten ze elementen die het evenwicht in de natuur verstoren. We raden u aan:  waspoeder te gebruiken voor de witte katoenenwas en voor de voorwas.  vloeibaar wasmiddel te gebruiken voor fijne katoenenwas en voor alle programmas op lage temperatuur.  speciale wasmiddelen te gebruiken voor de fijnewas: bv. voor wol en zijde.  Gebruik nooit wasmiddelen voor handwas aange-zien die te veel schuim vormen.

Het wasmiddel kan voor het starten van het pro-gramma in het speciale bakje worden gedaan, of inde wasbol die direct in de trommel wordt geplaatst. Als u een wasbol gebruikt kunt u het programmaKatoen met voorwas niet gebruiken. Voorbereiden van het wasgoed  Vouw beddengoed open voordat u het in demachine laadt.  Scheidt het wasgoed volgens het type stof (sym-bool op het etiket van het kledingstuk) en de kleur. Let er goed op dat u de bonte was scheidt van dewitte was;  Leeg de zakken en controleer de knopen;  Overschrijdt nooit het gewicht dat wordt aangegeven inde Programmatabel wat geldt voor droog wasgoed. Hoeveel weegt het wasgoed. 1 laken 400-500 g. 1 kussensloop 150-200 g. 1 tafellaken 400-500 g. 1 badjas 900-1200 g. 1 handdoek 150-250 g. 1 spijkerbroek 400-500 g. 1 overhemd/blouse 150-200 g.

WastipsOverhemden/blouses: gebruik dit programma omoverhemden/blouses van verschillende soorten stof en kleurte wassen. Dit programma is hier speciaal voor ontwikkeld. Zijde: gebruik het speciale programma om alle zijdenkledingstukken te wassen. We raden u aan eenspeciaal wasmiddel voor fijne was te gebruiken. Gordijnen: vouw de gordijnen en doe ze in de bij-geleverde zak.

Gebruik het programma "Zijde". Wol: Ariston is het enige bedrijf dat een was- automaat heeft ontwikkeld die de prestigieuze Woolmark Platinum Care (M. 0508) onderscheiding heeft gekregen van The Woolmark Company. Ditgarandeert dat u alle wollen kledingstukken in deautomaat kunt wassen, ook wasgoed met het etiketalleen handwas. Met het programma Wolkunt u dus rustig al uw wollen wasgoed in de auto-maat wassen, met gegarandeerd het beste resultaat. Dons: voor het wassen van stukken die met donszijn opgevuld zoals donsdekens voor eeneenpersoons (niet meer dan 2 kg wegend), kussensof windjakken moet u het speciale programma"Dons" gebruiken. Wij raden aan de donsdekens in teladen met de zijkanten naar binnen gevouwen (zieafb. ) en niet meer dan ¾ van het volume van detrommel in beslag te nemen. Voor het beste resultaat raden wij aan vloeibaarwasmiddel in het doseerbakje te gieten.

Gestikte dekens: om dekens met een synthetischebekleding te wassen moet u de bijgeleverde zakgebruiken en het programma "Dons" instellen. Moeilijke vlekken: het beste kunt u moeilijke vlekken voorbehandelen met een stuk zeep voor u ze in de wasautomaat doet en het programma Katoenmet voorwas gebruiken. Balanceersysteem van de ladingOm overmatige trillingen te vermijden verdeelt deautomaat de lading voor het centrifugeren op eengelijkmatige manier. Dit gebeurt door de trommel telaten draaien op een snelheid die iets hoger ligt dande wassnelheid. Als, na herhaaldelijke pogingen, delading nog steeds niet goed is gebalanceerd, zal dewasautomaat de centrifuge op een lagere snelheiduitvoeren dan die voorzien was. Als de lading zeer uit balans is zal de wasautomaateen verdeling uitvoeren in plaats van een centrifuge.

NL9Voorzorgsmaatregelenen advies20  Deze wasautomaat is ontworpen en uitgevoerdvolgens de internationale veiligheidsnormen. Deze aanwijzingen zijn om veiligheidsredenen geschreven en moeten aandachtig worden doorgenomen. Algemene veiligheid  Dit apparaat is uitsluitend ontworpen voor huishou-delijk niet-professioneel gebruik.  De wasautomaat mag alleen door volwassenenworden gebruikt en volgens de instructies in dezehandleiding.  Raak de machine niet aan als u blootsvoets bentof met natte of vochtige handen of voeten.  Trek de stekker nooit uit het stopcontact door aanhet snoer te trekken, maar altijd door de stekker beet te pakken.  Raak het afvoerwater niet aan aangezien het zeerheet kan zijn.  Forceer nooit de deur van de wasautomaat: hetveiligheidsmechanisme dat een ongewild openen ervan voorkomt, zou kunnen worden beschadigd.

 Probeer in geval van storingen nooit zelf interne mechanismen van de automaat te repareren.  Zorg ervoor dat kleine kinderen niet te dicht bij de automaat komen als deze in werking is.  Als het apparaat verplaatst moet worden doe ditdan met twee of drie personen tegelijk en heelvoorzichtig. Doe dit nooit alleen want het apparaatis erg zwaar.  Voordat u het wasgoed in de wasautomaat laadt,moet u controleren of hij leeg is. Afvalverwijdering  Het afvoeren van het verpakkingsmateriaal:houd u zich aan de plaatselijke normen zodat het materiaal gerecycled kan worden.  De Europese Richtlijn 2002/96/EC over Vernieti ging van Electrische en Electronische Apparatuur,vereist dat oude huishoudelijke electrische apparaten niet mogen vernietigd via de normale ongesorteerde afvalstroom.

Oude apparatenmoeten apart worden ingezameld om zo het hergebruik van de gebruikte materialen te optimaliseren en de negatieve invloed op de gezondheiden het milieu te reduceren.

Het symbool op hetproduct van de afvalcontainer met een kruiserdoor herinnert u aan uw verplichting, dat wanneer u het apparaat vernietigt, het apparaat apart moet worden ingezameld. Consumenten moeten contact opnemen met delocale autoriteiten voor informatie over de juistewijze van vernietiging van hun oude apparaat. Handmatige opening van het deurtjeMocht er in het huis geen stroom aanwezig zijn en uwilt het deurtje openen om de was op te hangen,dan dient u het volgende te doen:1. haal de stekker uit hetstopcontact. 2. controleer dat hetwaterniveau in de auto-maat lager is dan hetdeurtje; als dat niet hetgeval is kunt het waterweg laten lopen doormiddel van de afvoerbuisen dit opvangen in een emmer, zoals aangegevenin de afbeelding. 3. verwijder het afdek-paneel aan de voorkant van de wasautomaat metbehulp van eenschroevendraaier (zieafbeelding). 4.

trek het lipje dat wordt aangegeven in de afbeel-ding naar voren totdat hetplastic bandje loskomt; trek hem daarna naarbeneden totdat u klikhoort, wat aangeeft dat dedeur is geopend. 5. open de deur; als datniet lukt moet u de hande-ling herhalen. 6. monteer het paneel weer; zorg dat de haakjes inde juiste openingen zitten voordat u het paneel tegen de automaat aandrukt.

10NLOnderhoud en verzorging12Afsluiten van water en stroom  Sluit na iedere wasbeurt de kraan af. Hiermeebeperkt u slijtage van de waterinstallatie van de wasautomaat alsmede lekkagegevaar.  Sluit altijd eerst de stroom af voordat u de was- automaat schoonmaakt en gedurendeonderhoudswerkzaamheden.Reinigen van de wasautomaat De buitenkant en de rubberen onderdelen kunnenmet een spons en een lauw sopje worden schoonge-maakt.

Gebruik nooit oplosmiddelen of schuur-middelen.Reinigen van het wasmiddelbakjeVerwijder het laatje door ophet hendeltje (1) te druk-ken en het naar voren te trekken (2) (zie afbeelding).Was het onder stromendwater: dit moet u regelma-tig doen.Verzorging van de trommel  Laat de deur van de wasautomaat altijd op eenkier staan om te voorkomen dat er nare luchtjesworden gevormd.Reinigen van de pompDe wasautomaat is voorzien van een zelfreinigendepomp en hoeft dus niet te worden onderhouden. Het kan echter gebeuren dat kleine voorwerpen (muntjes,knopen) in het voorvakje, dat de pomp beschermt en zich aan de onderkant ervan bevindt, terechtkomen. Verzekert u zich ervan dat de wascyclus klaar is en haal de stekker uit het stopcontact. Toegang tot het voorvakje:1. verwijder het afdek-paneel aan de voorkant van de wasautomaat met behulp van een schroeven-draaier (zie )afbeelding ;2.

plaats een bakje om hetwater op te vangen dateruit zal lopen (circa 1,5 l)( )zie afbeelding ;3. Draai het deksel eraf,tegen de klok in (zieafbeelding); 4. maak de binnenkant goed schoon;5. schroef het deksel er weer op; 6. monteer het paneel weer, met de haakjes goedbevestigd in de juiste openingen voordat u het paneel tegen de machine aandrukt.Controleren van de watertoevoerbuis Controleer minstens een keer per jaar de water-toevoerbuis. Als er barstjes of scheuren in zitten moethij vervangen worden: gedurende het wassen kan de hoge waterdruk onverwachts breuken veroorzaken.

NL11Storingen en oplossingenMogelijke oorzaken / Oplossing:  De stekker zit niet in het stopcontact of niet diep genoegom contact te maken.  Er is in het hele huis geen stroom.  De deur is niet goed dicht.  De START/PAUSE toets is niet ingedrukt.  De waterkraan is niet open.  De watertoevoerbuis is niet aangesloten op de kraan.  De slang is gebogen.  De waterkraan is niet open.  In huis is geen water.  Er is onvoldoende druk.  De START/PAUSE toets is niet ingedrukt.  De afvoerbuis is niet op 65 tot 100 cm afstand van de grond af geïnstalleerd (zie Installatie).  Het uiteinde van de afvoerbuis ligt onder water (zie Installatie).  Als u op een van de hoogste verdiepingen van een flatgebouw woont kan zich een hevelingsprobleem voordoen, waarbij de wasautomaat voortdu-rend water aan- en afvoert. Om deze storing te verhelpen zijn er in dehandel speciale beluchters te koop.

 De afvoer in de muur heeft geen ontluchting.  Het programma voorziet geen afvoer: bij enkele programmas moet dit metde hand worden gestart (zie Programmas en opties).  De optie Gemakkelijker strijken is actief: voor het beëindigen van het pro- gramma drukt u op de toets START/PAUSE (zie Programmas en opties).  De afvoerbuis is gebogen (zie Installatie).  De afvoerleiding is verstopt.  De trommel is bij het installeren niet goed gedeblokkeerd (zie Installatie).  De automaat staat niet goed recht (zie Installatie).  De automaat staat te krap tussen meubels en muur (zie Installatie).  De waslading is niet gebalanceerd (zie Beschrijving van de wasautomaat).  De slang van de watertoevoer is niet goed aangeschroefd (zie Installatie).  Het wasmiddelbakje is verstopt (voor reiniging zie Onderhoud en verzorging).

Wacht circa 1 minuut en doe hem weer aan. Als de storing voortzet, dient u de Servicedienst in te schakelen.  Het wasmiddel is niet bedoeld voor wasautomaten (er moet voor was-automaat, handwas en machinewas, of dergelijke op staan).  U heeft teveel wasmiddel gebruikt.  Voer een handmatige deblokkering uit (zie Voorzorgsmaatregelen en advies).  Als na deze controles het probleem nog niet is opgelost, moet u de water- kraan afsluiten, de wasautomaat uitdoen en de Servicedienst bellen. Het kan gebeuren dat het apparaat niet werkt. Voor u contact opneemt met de Servicedienst (zie Service) moet ucontroleren of het niet een storing betreft die uzelf makkelijk kunt verhelpen met behulp van de volgende lijst. Storingen: De wasautomaatgaat niet aan. De wascyclusstart niet. De wasautomaat heeft geenwatertoevoer. De wasautomaat blijft wateraan- en afvoeren.

12NLService Voordat u Servicedienst inschakelt: Controleer eerst of u het probleem zelf kunt oplossen (zie Storingen en oplossingen);  Start het programma opnieuw om te controleren of de storing is verholpen;  Als dit niet het geval is, kunt u contact opnemen met de erkende Servicedienst; In het geval de automaat verkeerd is geïnstalleerd of u hem niet correct heeft gebruikt zal u gevraagd worden de reparatiekosten te betalen. Wendt u nooit tot een niet erkende installateur.Vermeld:  het type storing;  het model van de machine (Mod.);  het serienummer (S/N);Deze laatste gegevens vindt u op het typeplaats op het apparaat.

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met Ariston Thermo AQXL 145 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden