Amprobe AM-520-EUR Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Amprobe AM-520-EUR (290 pagina’s), behorend tot de categorie Multimeter. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 84 mensen en kreeg gemiddeld 4.8 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Amprobe AM-520-EUR of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Amprobe |
| Categorie: | Multimeter |
| Model: | AM-520-EUR |
| Kleur van het product: | Black, Grey, Red |
| Gewicht: | 354 g |
| Breedte: | 90 mm |
| Diepte: | 45 mm |
| Hoogte: | 182 mm |
| Gebruikershandleiding: | Ja |
| Stroombron: | Batterij/Accu |
| Automatisch uitschakelen: | Ja |
| Beeldscherm: | LCD |
| Ondersteuning voor plaatsing: | Draagbare multimeter |
| Accu/Batterij voltage: | 9 V |
| Ondersteund aantal accu's/batterijen: | 1 |
| Cijfers weergeven: | 3999 cijfers |
| Opbergetui: | Ja |
| Backlight: | Ja |
| Bereik temperatuurmeting: | -40 - 1000 °C |
| DC voltage bereik: | 0.0001 - 6000 V |
| Frequentie bereik: | 0.001 - 10000 kHz |
| Batterijen inbegrepen: | Ja |
| Type product: | Digitale multimeter |
| Type batterij: | 9V |
| Meetcategorie: | CAT III 600V |
| Data hold: | Ja |
| Meetkabels: | Ja |
| AC voltage bereik: | 0.001 - 600 V |
| AC stroom bereik: | 0.0000001 - 10 A |
| Weerstand bereik: | 0.1 - 40000000 Ohm |
| Continuiteit check: | Ja |
| Basische nauwkeurigheid (AC stroom): | ± (1.2 % rgd. + 2 digits) |
| Basische nauwkeurigheid (AC voltage): | ± (1.0 % rgd. + 3 digits) |
| Basische nauwkeurigheid (capacitantie): | ± (3 % rgd. + 5 digits) |
| Basische nauwkeurigheid (frequentie): | ± (0.1 % rgd. + 4 digits) |
| Basische nauwkeurigheid (resistantie): | ± (1.2 % rgd. + 2 digits) |
| Basische nauwkeurigheid (DC voltage): | ± (0.8 % rgd. + 1 digits) |
| Capacitantie bereik: | 0.01 - 4000000 nF |
| Resolutie (DC voltage): | 0.1 mV |
| Resolutie (AC voltage): | 1 mV |
| Basische nauwkeurigheid (DC stroom): | ± (1.0 % rgd + 2 digits) |
| DC stroom bereik: | 0.0000001 - 10 A |
| Resolutie (DC stroom): | 0.1 µA |
| Weerstand resolutie: | 0.1 Ohm |
| Resolutie (AC stroom): | 0.1 µA |
Handleiding Amprobe AM-520-EUR – volledige tekst
Beperkte garantie en beperking van aansprakelijkheidUw Amprobe-product is vrij van defecten in materiaal en fabricage gedurende één jaar vanaf de aankoopdatum behalve wanneer de plaatselijke wetgeving anders vereist. Deze garantie dekt geen zekeringen, wegwerpbatterijen of schade door ongelukken, verwaarlozing, misbruik, verandering, vervuiling, of abnormale gebruiksomstandigheden. Wederverkopers zijn niet geautoriseerd tot het verlengen van andere garanties namens Amprobe. Om tijdens de garantieperiode service te verkrijgen, moet u het product met aankoopbewijs terugsturen naar een geautoriseerd Amprobe Service Center of naar een dealer of distributeur van Amprobe. Zie de reparatiesectie voor details. DEZE GARANTIE IS UW ENIGE REMEDIE.
ALLE ANDERE GARANTIES - ZIJ HET UITDRUKKELIJK, IMPLICIET OF WETTELIJK - INCLUSIEF IMPLICIETE GARANTIE VOOR GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL OF VERKOOPBAARHEID, WORDEN HIERBIJ AFGEWEZEN. DE FABRIKANT IS NIET AANSPRAKELIJK VOOR ENIGE SPECIALE, INDIRECTE, INCIDENTELE OF GEVOLGSCHADE OF VERLIES VOORTVLOEIEND UIT ENIGE OORZAAK OF REGELS. Omdat sommige staten en landen het uitsluiten of beperken van een impliciete garantie of van incidentele of gevolgschade niet toestaan, is deze beperking van de aansprakelijkheid mogelijk niet op u van toepassing. ReparatieBij alle testgereedschappen die worden teruggezonden voor reparatie al dan niet onder garantie of voor kalibratie, moet het volgende worden meegezonden:uw naam, bedrijfsnaam, adres, telefoonnummer, en aankoopbewijs. Neem daarnaast een korte omschrijving op van het probleem of de gevraagde dienst en stuur de testsnoeren met de meter mee.
Kosten voor reparatie of vervanging die niet onder garantie plaatsvinden, moeten worden betaald in de vorm van een cheque, een betalingsopdracht, een credit card met verloopdatum of een aankooporder betaalbaar gesteld aan Amprobe®.
Reparatie en vervanging onder garantie - alle landenLees de garantiebepalingen en controleer de batterij voordat u reparatie aanvraagt. Tijdens de garantieperiode kunt u elk defect testgereedschap retourneren naar uw Amprobe®-distributeur om dit om te ruilen voor hetzelfde of een gelijksoortig product. Zie de sectie "Waar te kopen" op amprobe. com voor een lijst met distributeurs in uw omgeving. Daarnaast kunt u in de Verenigde Staten en Canada eenheden voor reparatie en vervanging onder garantie tevens sturen naar een Amprobe® Service Center (zie het adres hierna). Reparatie en vervangingen buiten garantie - Verenigde Staten en CanadaReparaties die niet onder de garantie vallen in de Verenigde Staten en Canada moet u sturen naar een Amprobe® Service Center. Bel Amprobe® of informeer bij uw verkoper naar de actuele kosten voor reparatie en vervanging.
In de VS: In Canada:Amprobe AmprobeEverett, WA 98203 Mississauga, ON L4Z 1X9Tel: 877-AMPROBE (267-7623) Tel: 905-890-7600Reparatie en vervangingen buiten garantie - EuropaEuropese eenheden die niet onder de garantie vallen, kunnen tegen nominale kosten vervangen worden door uw Amprobe® -distributeur. Zie de sectie "Waar te kopen" op beha-amprobe. com voor een lijst met distributeurs in uw omgeving. Europees correspondentieadres* Beha-Amprobe®In den Engematten 1479286 Glottertal, DuitslandTel: +49 (0) 7684 8009 - 0beha-amprobe. com* (Alleen correspondentie - op dit adres zijn reparatie en vervanging niet beschikbaar. Europese klanten moeten contact opnemen met hun distributeur. ).
2SYMBOLENLet op! Risico op elektrische schok.Let op! Zie de uitleg in deze handleidingWisselstroom (AC)Gelijkstroom (DC)De apparatuur is beschermd door dubbele of versterkte isolatie Aarde (massa)Hoorbare toonBatterijVoldoet aan de Europese richtlijnenVoldoet aan de relevante Australische standaardenCanadian Standards Association (NRTL/C)Werp dit product niet weg als ongesorteerd gemeentelijk afval. Neem contact op met een gekwalificeerd recyclingbedrijf.INFORMATIE VOOR UW VEILIGHEIDDe meter voldoet aan:IEC/EN 61010-1 3e editie, UL61010-1 2e ed. en CAN/CSA C22.2 nr. 61010.1-0.92 tot categorie III 600 volt, vervuilingsgraad 2IEC/EN 61010-2-030IEC/EN 61010-2-31 voor testsnoerenEMC IEC/EN 61326-1Meetcategorie III (CAT III) is voor metingen uitgevoerd in gebouweninstallaties.
3Meetcategorie II (CAT II) is voor metingen die worden uitgevoerd op het circuit dat direct is aangesloten op de laagspanningsinstallatie. Voorbeelden zijn metingen op huishoudapparatuur, draagbare instrumenten en soortgelijke uitrustingen.Waarschuwing: Lees dit voor het gebruik• Om elektrische schok of lichamelijk letsel te voorkomen, volgt u deze instructies en gebruikt u de meter alleen zoals opgegeven in deze handleiding.• Gebruik de meter of testsnoeren niet als ze beschadigd lijken te zijn of als de meter niet goed werkt.
Laat de meter onderhouden als u twijfelt.• Gebruik altijd de juiste functie en het juiste bereik voor de metingen.• Voordat u de selectieschakelaar van het functiebereik draait, koppelt u de teststonde los van het circuit dat wordt getest.• Controleer de werking van de meter door te meten op een bekende spanningsbron.• Pas niet meer toe dan de nominale spanning, zoals gemarkeerd op de meter, tussen de testsonde of tussen elke testsonde en aarde.• Gebruik de meter met aandacht voor spanningen van meer dan 30 Vac rms, 42 Vac piek of 60 Vdc.
De spanningen vormen een risico op elektrische schok.• Koppel de circuitstroom los en ontlaad alle hoogspanningscondensatoren voordat u de weerstand test.• Gebruik de meter niet in de buurt van explosieve gassen of dampen.• Wanneer u de testsnoeren gebruikt, moet u uw vingers achter de vingerbeschermingen houden.• Verwijder testsnoeren van de meter voordat u de meterbehuizing of batterijdeur opent.UITPAKKEN EN CONTROLERENDe De doos moet het volgende bevatten: 1 AM-520-EUR of AM-530-EUR 1 Paar testsnoeren 1 Temperatuursonde 1 Velcroriem 1 9V (6F22) batterij (geïnstalleerd) 1 Gebruikershandleiding 1 Draagtas
4Als een of meer onderdelen beschadigd zijn of ontbreken, moet u het volledige pakket omruilen op het verkooppunt. FUNCTIESAM-520-EUR is ontworpen voor HVAC-toepassingen met belangrijke functies, zoals temperatuur, micro-ampères die worden gebruikt voor het oplossen van problemen met de vlamsensor, evenals de capaciteit om de opstartcondensatoren van de motor te controleren. De AM-520-EUR meet een volledig bereik van elektrische parameters en beschikt over een ingebouwde zaklamp, een "derde hand"-sondehouder en een VoltTect contactloze spanningsdetectie. Op veiligheid gekeurd volgens CAT III 600V. AM-530-EUR is de volledige functionele multimeter van uw keuze voor de professionele electrische aannemer.
Meet en controleer op aanwezigheid van spanning om de apparatuur aan te sluiten of om reparaties uit te voeren, nieuwe draden te leggen, de continuïteit van elektrische aansluitingen te controleren, doorgebrande zekeringen te identificeren, problemen met motoren op te lossen of transformators te controleren. De AM-530-EUR beschikt over de Tru-erms-detectie om de spanning op systemen die onder invloed zijn van harmonie, nauwkeurig te meten, een ingebouwde zaklamp voor de detectie van draadkleuren in het donker, een "derde hand"-sondehouder en contactloze spanningsdetectie. Op veiligheid gekeurd volgens CAT III 600V. • Metingen: Spanning tot 600VAC en 600VDC, AC/DC-stroom, weerstand, frequentie, capaciteit, temperatuur.
• Frequentie, capaciteit, bedrijfscyclus voor toepassingen voor het oplossen van problemen • Speciale functies: - Contactloze spanningsdetectie - Hoorbare continuïteit - Diodetest• LCD-display met achtergrondverlichting met analoog staafdiagram• Gebeurtenissen: - Data hold - MAX / MIN geheugen - Relatieve nulmodus• Ingebouwde werklamp (zaklamp)• Ingebouwde opslag testsnoeren en "derde hand-houder” • Automatisch en handmatig bereik• Automatisch uit• Waarschuwing batterij bijna leeg• Velcroriem voor het ophangen van een meter• Veiligheid CAT III 600V.
5METINGEN UITVOERENX�1. Gebruik de juiste functie en het juiste bereik voor de metingen.2. Om mogelijke elektrische schok, lichamelijk letsel of schade aan de meter te vermijden, koppelt u de circuitstroom los en ontlaadt u alle hoogspanningscondensatoren voordat u de weerstand en diode test.3. Testsnoeren aansluiten:• Sluit het gemeenschappelijke testsnoer (COM) naar het circuit aan voordat u het spanningsdragende snoer aansluit• Verwijder na de meting het spanningsdragende netsnoer voordat u het gemeenschappelijke testsnoer (COM) uit het circuit verwijdert4.
Symbool “OL” wordt weergegeven op het LCD wanneer de meting buiten bereik is.DraaischakelaarpositiesSchakelpositie MeetfunctieV AC- of DC-spanningsmeting (gebruik de knop SELECT button voor het schakelen naar AC of DC).eWeerstandmetingGSpanningsmeting van diode PN-aansluitingContinuïteitsmetingECapaciteitsmetingHz Frequentiemeting°C °F TemperatuurmetingNCV Contactloze spanningμA mA A AC- of DC-stroommeting (gebruik de knop SELECT button voor het schakelen naar AC of DC).FunctieknoppenKnop MeetfunctieSELECTSchakelen tussen AC en DC. Druk op de gele SELECT-knop om te afwisselende meetfuncties te selecteren op de draaischakelaar.HOLD / Display bevriest huidige meting / 2 seconden ingedrukt houden om LCD-achtergrondverlichting in te schakelen.
7AC- en DC-stroom metenDruk op de SELECT-knop om de meetfunctie van de AC- of dc-stroom te selecteren.Lichamelijk letsel of schade aan de meter voorkomen:1. Probeer nooit een meting van ingeschakelde stroom wanneer het nullastvermogen tot de aarde meer is dan AC 600V of DC 600V2. Schakel naar de juiste functie en bereik voor uw meting.3. Plaats de teststonde niet parallel met een circuit wanneer de testsnoeren zijn aangesloten op de stroomaansluitingen.4. Sluit de testsnoeren aan op de juiste ingang van de A/mA μA-stroomaansluiting en op het circuit voordat u het circuit dat wordt getest, inschakelt.5. Voor het stroombereik van 8-10A, mag u de stroom niet langer dan 20 minuten meten. Wacht 10 minuten voordat u nog een meting uitvoert6. Schakel na de meting de stroom van het circuit UIT voordat u de testsnoeren uit het circuit verwijdert.
11Meting temperatuur °C / °FX�1. Om lichamelijk letsel of schade aan de meter te voorkomen, mag u geen temperatuursonde toepassen op enige elektrische geleidende onderdelen.2. Temperatuursensor K-type (nikkelchroom/nichrosi) thermokoppeling is geschikt voor een temperatuurmeting onder 230°C (446°F).Meetstappen:Stap 1: Zet de draaischakelaar in de stand °C of °F. Het display toont “OL”.Stap 2: Sluit de temperatuursonde (K-type) aan op de meter en op het te meten oppervlak.
12Contactloze spanningsdetectie1. Om lichamelijk letsel of schade aan de meter te voorkomen, mag u niet testen op niet-geïsoleerde hoogspanningsdraden.2. De zoemer wordt weergegeven en op het scherm verschijnt “OL” wanneer ac-spanning tussen 90V en 600V wordt gedetecteerd3. Niet testen op gevaarlijke elektrische draden met meer dan AC 600V.4. Voor en na gevaarlijke spanningsmetingen, moet u de meter testen door een bekende bron, zoals een lijn met wisselstroomspanning of een stopcontact om te controleren op een goede werking. Zie onderstaande afbeelding.Measuring distance8mmDe zoemer wordt weergegeven wanneer de gedetecteerde spanning 90V is ≥en de zoemer zal ingeschakeld zijn. De afstand tussen de draad en de meter moet 8mm.≤X�In de NCV-modus, toont het LCD OL. Er is geen aansluiting van een testsnoer vereist voor de NCV-meting.
17ONDERHOUD EN REPARATIEAls de meter niet werkt, moet u de batterij, de testsnoeren enz. controleren en vervangen zoals nodig.Controleer het volgende opnieuw:1. Vervang de zekering of batterij als de meter niet werkt.2. Raadpleeg de bedieningsinstructies voor mogelijke fouten in de gebruikersprocedure.Snelle controle op 0,5A ZEKERING:Stap 1: Plaats de draaischakelaar op de functie .ΩStap 2: kortsluiting /V/ /Hz-aansluiting en mA/μA-aansluiting.ΩAflezing weerstand 1M :de zekering is OK≤ ΩAflezing weerstand "OL"de zekering is open. Vervang de zekering zoals opgegeven.Snelle controle op 10A ZEKERING:Stap 1: Plaats de draaischakelaar op de functie .ΩStap 2: kortsluiting /V/ /Hz-aansluiting en A-aansluiting.ΩAflezing weerstand 0,5 :de zekering is OK.≤ ΩAflezing weerstand "OL"de zekering is open. Vervang de zekering zoals opgegeven.
18Behalve het vervangen van de batterij, mogen reparaties van de meter alleen worden uitgevoerd door een door de fabriek erkend onderhoudscentrum of door ander gekwalificeerd personeel voor het onderhoud van de instrumenten. Het voorpaneel en de behuizing kunnen worden gereinigd met een zachte oplossing van een reinigingsmiddel en water. Breng een weinig aan met zachte doek en laat alles volledig drogen voordat u het toestel gebruikt. Gebruik geen aromatische koolwaterstoffen, benzine of chloorhoudende oplosmiddelen voor de reiniging.BATTERIJ EN ZEKERING VERVANGENWAARSCHUWINGSchok, letsel of schade aan de meter voorkomen:Koppel de testsnoeren los voordat u de behuizing opent.Gebruik ALLEEN zekeringen met de opgegeven amperage, interrupt, spanning en snelheid.Volg de onderstaande stappen voor het vervangen van de BATTERIJ:1. Koppel de testsnoersonde los van het meetcircuit.2.
Zet de meter in de positie UIT.3. Verwijder de schroeven uit de batterijklep en open de batterijklep.4. Verwijder de batterijen en vervang ze door een 9V (6F22) of equivalent. De batterijklep biedt een constructiedesign voor een plaatsing met de juiste polariteit. Installeer de batterij in de batterijklep.5. Plaats de batterijklep terug en maak de schroef opnieuw vast.Batterij: 9V (6F22) batterij of equivalentVolg de onderstaande stappen voor het vervangen van de ZEKERING:1. Koppel de testsnoersonde los van het meetcircuit.2. Zet de meter in de positie UIT.3. Verwijder de schroeven uit de behuizing en open de behuizing.4. Verwijder de kapotte zekering en plaats een nieuwe volgens de specificaties.5. Plaats de behuizing terug en maak de schroef opnieuw vast.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Amprobe AM-520-EUR stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Multimeter Amprobe
Handleiding Multimeter
Nieuwste handleidingen voor Multimeter