Amica EB 13533 E Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Amica EB 13533 E (48 pagina’s), behorend tot de categorie Oven. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 12 mensen en kreeg gemiddeld 4.7 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Amica EB 13533 E of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Amica |
| Categorie: | Oven |
| Model: | EB 13533 E |
Handleiding Amica EB 13533 E – volledige tekst
25GEACHTE KLANTDe ovens combineren uitzonderlijk gebruiksgemak en optimale doeltreffendheid. Na het lezen van deze gebruikershandleiding zult u zonder problemen deze oven kunnen bedienen.Voor hij ingepakt werd en de fabriek verliet, werd deze oven bij de controleposten grondig gecontroleerd op het gebied van veiligheid en functionaliteit. Voordat u het toestel aanschakelt, dient u deze gebruikershandleiding grondig door te lezen.
De instructies uit deze handleiding helpen u om verkeerd gebruik van het toestel te voorko-men.Bewaar deze gebruikershandleiding goed en zorg dat ze altijd binnen bereik is.Om ongelukken te vermijden moeten de instructies uit deze handleiding precies nageleefd worden.Opgelet!De oven mag pas gebruikt worden nadat u deze gebruikershandleiding grondig doorgelezen heeft.Hettoestelisuitsluitendontworpenvoorhuishoudelijkekookdoeleinden.Deproducentbehoudtzichhetrechtvooromwijzigingenaantebrengendiegeeninvloed hebben op de werking van het toestel.
VEILIGHEIDSINSTRUCTIESAttentie. Dit apparaat en de bereikbare onderdelen ervan wordentijdenshetgebruikheet.Weesbijzondervoorzichtigbijhetaanrakenvandeverwarmingselementen.Zorgdatkinderendiejongerzijndan8jaarnietbijhetapparaatkun-nenkomen,tenzijzeonderpermanenttoezichtstaan.Dit apparaat mag gebruikt worden door kinderen van 8 jaarenouderenpersonenmetlichamelijkeofgeestelijkebeperkingen of personen zonder ervaring met of kennis van het apparaat, als dit gebruik plaatsvindt onder toezicht ofinovereenstemmingmetdegebruiksaanwijzingvanhetapparaat,doorpersonendieverantwoordelijkzijnvoorhunveiligheid. Zorg ervoor dat kinderen niet met het apparaat kunnen spelen.
Kinderen mogen de kookplaat niet zonder toezicht schoonmaken of onderhoudswerkzaamheden ver-richten.Tijdenshetgebruikwordthettoestelheet.Weesvoorzichtigen raak de hete onderdelen in de oven niet aan.Als dit apparaat gebruikt wordt, kunnen de bereikbare onderdelen heet worden.Laatgeen kinderenbijdeovenkomen.Attentie. Gebruik geen schurende schoonmaakmiddelen of scherpe metalen voorwerpen voor het schoonmaken van het glas van de deur, omdat deze krassen kunnen veroorzaken op het oppervlak. Dit kan leiden tot barsten van het glas. 27
28VEILIGHEIDSINSTRUCTIES● Zorg ervoor dat er geen kleine keukentoestellen of hun kabels in direct contact komen met de hete oven, want de isolatie van deze toestellen is niet bestand tegen hoge temperaturen.● Laatdeovennietachterzondertoezichtterwijlukookt.Oliënenvettenkunnenontvlammen als gevolg van oververhitting.● Plaats geen schotels met een gewicht van meer dan 15 kg op de open deur van de oven.● Gebruik geen schurende reinigingsmiddelen of scherpe metalen voorwerpen om de glazen deur te reinigen. Hierdoor kan het oppervlak gekrast raken, wat kan leiden tot barsten in het glas.● Het is verboden om een oven met technische defecten te gebruiken.
Defecten mogenenkelhersteldwordendooreenerkendtechnicusmetgepastekwali-caties.● Bij problemen veroorzaakt door technische defecten, moet de oven van hetstroomnet ontkoppeld worden.● Umoetsteedsderegelsenrichtlijnenuitdezehandleidingnaleven.Hettoestelmag niet bediend worden door personen die deze handleiding niet kennen.● Het toestel is uitsluitend ontworpen voor kookdoeleinden.Elke andere toepassing (bv. voor het verwarmen van ruimtes) stemt niet overeen met de bestemming van het toestel en kan gevaar veroorzaken.Attentie. Omelektrocutietevermijdendientuhettoesteluitteschakelenvooraleeruhetlampjevervangt.Gebruik geen stoomreinigers voor het schoonmaken van het fornuis.Gevaarvoorverbranding!Bijhetopenenvandeovendeurkan hete stoom ontsnappen.
29Dooropverantwoordewijzeenergie te gebruiken be-spaart u niet alleen op de kosten van het huishouden, maar werkt u ook bewust mee aan de bescherming van het milieu. Laten we daaromonssteentjebijdragenaanenergie-besparing! Dat kan op de volgende manier: Vermijd onnodig binnenkijken in de oven om het kookproces te controleren.Open niet onnodig vaak de deur van de ovenGebruik de oven enkel voor grotere hoeveelheden.Porties vlees tot 1 kg kunnen spaarzamer bereid worden in een pot op de kookplaat. Gebruik de restwarmte in de oven.Schakelbijbaktijdenvanmeerdan40minu-ten de oven 10 minuten voor het einde van de bakbeurt uit.Belangrijk! Hou rekening met de korterebaktijdbijhetinstellenvandeprogrammator. Sluit de deur van de oven zorgvuldig.Er ontsnapt warmte via het vuil dat zich op de afdichtingen de deur van de oven bevindt.
30Het toestel wordt door zijnverpakking beveiligd tegen beschadigingen tijdens hettransport. Na het uitpakken van het toestel dient u de verpakkingselementen te recycleren op milieuvriende-lijkewijze.Alle materialen die gebruikt worden voor de verpakkingzijnonschadelijkvoorhetmilieu.Zezijn100%geschiktvoorrecyclageenzijnaangeduid met het gepaste symbool. Opgelet!Deverpakkingsmaterialen (zakjesuit polyethyleen, stukken piepschuim, enz.) moetentijdenshetuitpakkenbuitenhetbe-reik van kinderen gehouden worden. UITPAKKENOp het einde van de gebruiks-periodemagditproductnietbijhet gewone huisvuil geplaatst worden, maar moet afgegeven worden bij een verzamelpuntvoor recyclage van elektrische en elektronische toestellen.
Dit wordt aangegeven door het gepaste symbool op het product, in de gebruikershandleiding of op de verpakking.De materialen die gebruikt zijn bij de pro-ductie van het toestel, zijn geschikt voorhergebruikvolgenshunaanduiding.Dankzijdit hergebruik, de verwerking van materia-len of andere vormen van hergebruik van afgedankte toestellen draagt u bij tot debescherming van het milieu.Informatie over het verzamelpunt voor gebruikte toestellen kunt u krijgen bij degemeentediensten.RECYCLAGE VAN GEBRUIKTE TO ESTELLEN
33 Montage van de oven De keukenruimte moet droog en goed verlucht zijn en een goed werkendeventilatie bezitten. De opstelling van deovenmoeteenvrijetoegangtotallebedieningselementen garanderen. De oven is ontworpen volgens klasse Y. De bekleding en de lijmen van deinbouwmeubelen moeten bestand zijntegen een temperatuur van 100ºC. Als deze voorwaarde niet vervuld is, kan het oppervlak vervormd raken of kan de bekleding losraken. Bereid de opening voor de oven voor in het meubel volgens de afmetingen die op degurenaangeduidzijn Alshetkastjeeenachterwandheeftmoeter een opening in gemaakt worden voor de elektrische aansluiting. Schuif de oven volledig in de opening en beveilig hem tegen uitschuiven met behulp van vier schroeven. INSTALLATIE
34INSTALLATIE De oven is in de fabriek aangepast aan voeding met eenfasige wisselstroom (230V 1N~50Hz) en uitgerust met een aansluitleiding van 3 x 1,5 mm2 met een lengte van ongeveer 1,5 m en een stekker met aarding. Het stopcontact voor aansluiting op de elektrischeinstallatiemoetvoorzienzijnvan een aardingspin. Het stopcontact voor aansluiting op de elektrische instal-latie moet ook na het opstellen van de ovenbereikbaarzijnvoordegebruiker. Voordat u de oven aansluit is, moet u controleren of:- de zekering en de elektrische installatie bestand zijn tegen de belasting van deoven. Het circuit dat het stopcontact voedt,moetbeveiligdzijnmeteenzeke-ring van min. 16A.- de elektrische installatie uitgerust is met een doeltreffend aardingssysteem dat voldoet aan de geldende normen en voorschriften.Aansluiting van de oven op de elektrische installatieOpgelet!
35voor u de oven voor de eerste maal aanschakelt Belangrijk!Was de binnenkant van de oven en-kel met warm water met een kleine hoeveelheid afwasmiddel.De draaiknoppen zijn “verborgen” in hetbedieningspaneel, om een functie te kiezen gaat u als volgt tewerk:1.drukzachtjesdedraaiknopinenlaathemweer los,2. stel de gewenste functie in. De aanduiding rond de draaiknop komt overeen met de opeenvolgende functies die door de oven uitgevoerd kunnen worden.12BEDIENING verwijder alle verpakkingsonderdelen,verwijderdeonderhoudsmiddelendieindefabriekaangebrachtzijn,uitdekamervan de oven en van de kookplaat, neem de uitrusting uit de oven en reinig die in warm water met afwasmiddel, schakel de ventilatie in de ruimte aan of open een raam, warm de oven op (op een temp. van 250ºC, ong. 30 min.), verwijder vuil enreinig hem grondig.
36BEDIENINGDe oven kan uitgeschakeld worden door beide draaiknoppen in de stand “ ”/“ ”0te plaatsen. Opgelet. Als er een functie van de oven inge-steld is, wordt de verwarming (van een verwarmingselement enz. ) pas aangeschakeld als de temperatuur ingesteld is. 0 NulstandOnafhankelijke verlichting van de ovenDoor de draaiknop in deze stand te plaatsen wordt de binnenkant van de oven verlicht. OntdooienAlleen de ventilator is ingeschakeld, er wordt geen enkel verwarmingselement gebruikt. Snel verwarmenHet bovenste verwarmingselement, hetbroodroosterendeventilatorzijningeschakeld. Toegepast voor het vo-orverwarmen van de oven. Ventilator en supergrillAls de draaiknop in deze stand staat, wordt de functie supergrill met ven-tilator uitgevoerd. In de praktijk laatdeze functie toe om het braadproces te versnellen en de smaak van de gerechten te verbeteren.
Zorg dat de deurvandeovengeslotenistijdensde bereiding. SupergrillMet de functie „supergrill” worden gerechten gegrild terwijl het ver-warmingselement bovenaan ook aangeschakeld is. De functie laat toe om een hogere temperatuur in de bovenlaag van de oven te bere-iken, waardoor de gerechten meer gebruind worden. Dit laat ook toe om grotere porties te braden. Oven met gestuurde luchtcircu-latie (met ventilator en verwar-mingselement voor heteluchtcir-culatie)De oven kan verwarmd worden met behulp van een verwarmingselement bovenaan en onderaan, een grillelement en een verwar-mingselement voor heteluchtcirculatie.
37BEDIENINGVerwarmingselement onderaan en bovenaan aangeschakeldDoor de draaiknop in deze stand te plaatsen wordt de oven op conven-tionele wijze verwarmd. Ideaal omtaarten, vlees, vis, brood, pizza (vo-orverwarmen en gebruik van donkere bakplaten vereist) te bakken en om op één niveau te bakken. Ventilator en verwarmingselement onderaan en bovenaan aange-schakeldBijdezestandvandedraaiknopvoertde oven de functie gebak uit. Conven-tionele oven met ventilator (functie aangeraden voor gebak). Verwarmingselement onderaan aangeschakeldBij dezestandwordt deoven enkelmet het verwarmingselement onde-raanverwarmd. Bijbakkenvangebakonderaan (bv. vochtig gebak en gebak met vruchten).
Heteluchtcirculatie aangescha-keldAls de draaiknop in de stand „he-teluchtcirculatie aangeschakeld” ingesteld is, wordt de verwarming vandeovenopgecontroleerdewijzeondersteund met behulp van een he-teluchtventilator die op een centrale plaats in de achterwand van de kamer van de oven gemonteerd is. In ver-gelijkingmeteenconventioneleovenwordt een lagere baktemperatuur gebruikt. Deze verwarmingsmethode zorgtvooreengelijkmatigespreidingvan de warmte rond de gerechten in de oven. Heteluchtcirculatie en verwar-mingselement onderaan aange-schakeldBij deze stand zijn de functie hete-luchtcirculatie en het verwarming-selement onderaan aangeschakeld, waardoor de temperatuur aan de on-derkant van het gerecht verhoogt. Er wordt een grote hoeveelheid warmte onderaan het gerecht geleverd. Nat gebak, pizza.
Het aanschakelen van de oven wordt aangegeven met een rood controlelampje. Als het rode controlelampje uitgaat, heeftde oven de ingestelde temperatuur bereikt. Als het recept aangeeft dat het gerecht in een voorverwarmde oven geplaatst moet worden, dan mag u dit pas doen als het rode controlelampjevoordeeerstemaaluitgaat. Tijdensde bereidingzalhetrodelampjeafen toe aan- en uitgaan (de temperatuur in de oven wordt op peil gehouden).
38Om de grill aan te schakelen moet u: de draaiknop van de oven op de stand de oven ongeveer 5 minuten verwarmen (met gesloten deur) de bakplaat met het gerecht op het ge-paste niveau plaatsen, en als u gebruikt maakt van het spit een bakplaat voor het druipende vet vlak onder het spit plaat-sen. de deur van de oven sluiten.BEDIENINGGebruik van de grillTijdenshetgrillprocesondergaandegerech-ten de inwerking van infrarood dat uitgezon-den wordt door het verhitte verwarmingsele-ment van de grill.Opgelet!Tijdenshetgrillenmoetdedeurvandeovengeslotenzijn.Als de grill gebruikt wordt, kunnen de bereikbare onderdelen heet worden.Laat geen kinderen bij de oven ko-men.Voor de grillfunctie en supergrill moet de temperatuur ingesteld worden op 250ºC, en voor de functie grill met ventila-tor op maximum 190ºC.
39BAKKEN IN DE OVEN – PRAKTISCHE TIPSGebak het is aan te raden om gebak te bereiden op de bakplaten die deel uitmaken van de uitrusting van het fornuis, gebakkanbereidwordeninbakvormenofbakplatendieophetdroogrekjegeplaatstmoeten worden. Voor gebak worden best zwarte bakvormen gebruikt omdat deze beterdewarmtegeleidenendebaktijdverkorten. we raden af om bakvormen en bakplaten met een helder en blinkend oppervlak te gebruiken wanneer u gebruik maakt van de conventionele verwarmfunctie (verwar-mingselementenbovenaan+onderaan). Bijditsoortbakvormenwordtdeonderkantvan het gebak niet goed doorbakken. als u gebruik maakt van de functie voor heteluchtcirculatie moet u de oven niet voor-verwarmen.
Voor de andere verwarmingsfuncties moet de ovenkamer voorverwarmd worden voordat u het gebak erin plaatst, voordat u het gebak uit de oven neemt, kunt u de kwaliteit ervan controleren met een houtenstokje(alshetgebakgeluktis,blijfthetstokjedroogenzuiverwanneeruheterin steekt), het is aangeraden om het gebak nog ong. 5 min. in de oven te laten nadat u de oven uitgeschakeld heeft. debaktemperaturenbijgebruikvandefunctievoorheteluchtcirculatiezijnnormaalgezienong.
Kleinere stukken worden beter op de gasbranders van het fornuis bereid. bijhetbradenwordenbestvuurvasteschotelsgebruikt. Ookdehandgrepenvandezeschotelsmoetenbestandzijntegenhogetemperaturen. bijbradenophetdroogrekjeofophetroosterwordterbesteenbraadplaatmeteenkleine hoeveelheid water op het laagste niveau geplaatst. hetvleeswordtbestminstenséénmaalhalverwegedebraadtijdomgedraaidopzijnanderezijde. Tijdenshetbakkenmoethetvleesookafentoeovergotenwordenmetdesausdieontstaatbijhetbradenofmetheet,zoutwater. Hetvleesmagnietmetkoud water overgoten worden.
41REINIGING EN ONDERHOUD VAN HET FORNUISOpgelet!Gebruik geen schurende reinigings-middelen voor het reinigen en onder-houdenvandeglazenvoorzijde. De oven moet na elk gebruik gereinigd worden.Bijdereinigingmoetdever-lichting aangeschakeld worden, zodat u beter de werkruimte ziet. De kamer van de oven mag enkel met warmwatermeteenbeetjeafwasmiddelgereinigd worden. Stoomreiniging – Steam Clean: - giet 0,25l water (1 glas) in een komme-tjedatuopheteersteniveauvanonderin de oven plaatst, - sluit de deur van de oven, - stel de temperatuurknop in op stand 50ºC, en de functieknop op de functie verwarmingselement onderaan , - warm de ovenkamer ongeveer 30 mi-nuten op, - open de deur van de oven, reinig de binnenkant van de oven met een doek of sponsjeenwasdeovendaarnauitmetwarm water met afwasmiddel.De zorg waarmee de gebruiker het fornuis reinigtenonderhoudt,heefteenbelangrijkeinvloedopzijnlevensduurenprobleemlozewerking.Voor de reiniging moet de oven uitge-schakeld worden.
Let er hierbij op dat alle draaiknopen in de stand “ ”/“0” staan. De oven mag pas gereinigd worden als hij afgekoeld is.Belangrijk! Gebruik geen schuurmiddelen, agressieve schoonmaakmiddelen of schurende voorwerpen voor de reiniging en het onderhoud van de oven. Maak de voorkant van de behuizing alleen schoon met een goed uitgewrongen doekje met warm water en een kleine hoeve-elheid afwasmiddel. Gebruik geen schuurmelk.
42REINIGING EN ONDERHOUD VAN HET FORNUISVervanging van het verlichtingslampje van de ovenOm elektrocutie te vermijden dient u het toestel uit te schakelen vooraleer u het lampje vervangt. Draaihetlampjeinenzorgervoordathetgoedindekeramischettingzit, Draaihetomhulselvanhetlampjein.Lampje van de ovenOvenverlichting Stel alle draaiknoppen in op stand “ ”/“0” en schakel de voeding uit, Draai het omhulsel van de lamp uit, was hetenwrijfhetgoeddroog, Draaihetverlichtingslampjeuitenvervanghetindiennodigdooreennieuwlampjedat bestand is tegen hoge temperaturen (300ºC), met volgende parameters: - spanning 230 V - vermogen 25 W - schroefdraad E14
44REINIGING EN ONDERHOUD VAN HET FORNUISWegnemen van de deurOm gemakkelijker toegang te hebben totde ovenkamer en die te reinigen, kunt u de deur wegnemen. Hiervoor moet u de deur openen en de beveiliging op het scharnier naar boven klappen (g. A). Doe de deurlichtjestoe,hefzeopenneemzenaarvoortoe uit. Om de deur opnieuw te monteren gaatuomgekeerdtewerk.Bijhetmonterenmoet u erop letten dat de uitsparing op het scharnier correct op de uitstulping van de scharnierhouder geplaatst is. Plaats altijdde beveiliging terug nadat u de deur terug gemonteerd hebt en druk ze goed aan. Als u de beveiliging niet correct terugplaatst, kan het scharnier beschadigd raken wanneer u de deur probeert te sluiten.Wegnemen van de deurVerwijderen van de binnenruit1.
45Periodieke controleNaast het lopende onderhoud en reiniging van het fornuis moet u ook:● regelmatig de werking van de bedienings-elementen en de werkende onderdelen van het fornuis controleren. Na het ver-strijken van de garantieperiode moet uten minsteéénmaal pertwee jaareentechnische controle van het fornuis laten uitvoeren door een onderhoudsdienst,● de vastgestelde gebreken verhelpen,● een regelmatig onderhoud van de wer-kende onderdelen van het fornuis uitvoe-ren.Opgelet! Alle herstellingen en instellingen moeten uitgevoerd worden bij eenerkende onderhoudsdienst of door een erkend installateur met gepaste kwalicaties.REINIGING EN ONDERHOUD VAN HET FORNUIS3. Trek de binnenruit uit de houder (in het onderste deel van de deur). Neem de middenruit weg. (Fig. D). 4. Was de ruit met warm water en een klein beetjereinigingsmiddel.
Ga omgekeerd te werk om de ruit op-nieuw te monteren. Het gladde deel van de ruit moet zich bovenaan bevinden. Attentie!Drukdebovenlijstvandedeurniet gelijktijdig op beide kanten van dedeur. Voor een juiste montage van debovenlijstvandedeurdruktueersthetlinker uiteinde tegen de deur en drukt u vervolgens op het rechter uiteinde tot u eenduidelijke“klik”hoort.Hiernadruktuophetlinkeruiteindetotueenduidelijke“klik” hoort.Verwijderen van de binnenruitD123123123
46Periodieke controleNaast het lopende onderhoud en reiniging van het fornuis moet u ook: regelmatig de werking van de bedienings-elementen en de werkende onderdelen van het fornuis controleren. Na het ver-strijken van de garantieperiode moet uten minsteéénmaal pertwee jaareentechnische controle van het fornuis laten uitvoeren door een onderhoudsdienst, de vastgestelde gebreken verhelpen, een regelmatig onderhoud van de wer-kende onderdelen van het fornuis uitvoe-ren.Opgelet!
Alle herstellingen en instellingen moeten uitgevoerd worden bij eenerkende onderhoudsdienst of door een erkend installateur met gepaste kwalicaties.REINIGING EN ONDERHOUD VAN HET FORNUISHANDELSWIJZE BIJ PROBLEEMSITUATIESBijprobleemsituatiesmoetu: de werkende onderdelen van het fornuis uitschakelen de elektrische voeding ontkoppelen een herstelling aanvragen sommige kleine problemen kan de gebruiker zelf oplossen met behulp van de aanwijzingenin detabelhieronder.Controleer opeenvolgendallepunten indetabel voordat u de onderhouds- of klantendienst contacteert.PROBLEEM1. de elektrische uitrusting werkt niet2.
47Nominale spanning 230V~50 HzNominaal vermogen max. 3,1 kWAfmetingen van het fornuis 59,5 /59,5 /57,5 cmVoldoet aan de vereisten van de Europese voorschriften normen EN 60335-1, EN 60335-2-6TECHNISCHE GEGEVENSVerklaring van de producentDe producent verklaart hierbij, dat dit product voldoet aan de basisvereisten van de hieronder vernoemdeEuropese richtlijnen: Laagspanningsrichtlijn 2014/35/EC, Richtlijn voor elektromagnetische compatibiliteit ,2014/30/EC Richtlijn voor ErP 2009/125/EC,en dat het product daarom gemerkt is met en dat er een conformiteitsverklaring voor afgeleverd werd, die ter beschikking gesteld wordt aan de organen die toezicht houden over de markt.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Amica EB 13533 E stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Oven Amica
Handleiding Oven
Nieuwste handleidingen voor Oven