Al-ko HW 5000 FMS Premium Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Al-ko HW 5000 FMS Premium (120 pagina’s), behorend tot de categorie Pomp. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 59 mensen en kreeg gemiddeld 4.7 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over Al-ko HW 5000 FMS Premium of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Al-ko |
| Categorie: | Pomp |
| Model: | HW 5000 FMS Premium |
Handleiding Al-ko HW 5000 FMS Premium – volledige tekst
VERTAALDE GEBRUIKSAANWIJZING467777_d 25VERTAALDE GEBRUIKSAANWIJZINGInhoudsopgaveOver dit handboek. 25Productbeschrijving. 25Inhoud van de levering. 26Veiligheidsvoorschriften. 26Montage. 27Inbedrijfstelling. 27Onderhoud. 29Opslag. 29Aanduidingen op display. 30Hulp bij storingen. 32Afvoeren. 33GARANTIE. 33EG-conformiteitsverklaring. 34OVER DIT HANDBOEKLees deze documentatie vóór ingebruiknamedoor. Dit is een voorwaarde voor veilig wer-ken en storingsvrij gebruik. Neem de veiligheidsvoorschriften en waar-schuwingen in deze documentatie en op hetproduct in acht. Deze documentatie is permanent onderdeelvan het beschreven product en dient bij ver-koop aan de koper te worden overgedragen. LegendaLET OP. Het nauwkeurig in acht nemen van dezewaarschuwingen kan verwondingen en/of materiële schade voorkomen. Speciale aanwijzingen voor een beterbegrip en gebruik.
PRODUCTBESCHRIJVINGIn deze documentatie worden meerdere appara-atmodellen beschreven. U kunt uw model identifi-ceren aan de hand van het typeplaatje. ProductoverzichtHuiswaterpomp (afbeeldingen A - E)1 Filter in transparant deksel2 Pomphuis3 Vulplug4 Pompuitgang/aansluiting drukleiding5 Motorbehuizing6 Voorraadreservoir7 Schroefpunt8 Aftapplug pompkamer9 Aftapplug filterkamer10 Pompingang/aansluiting aanzuigleiding11 Drukleiding12 Waterkraan13 Elleboogstuk14 Afdichting15 Verbindingsnippel16 Afdichting17 Aanzuigleiding18 Filtersleutel19 Filterafdichting20 Filter21 Terugslagklep22 Afdichting terugslagklep23 Afdichting behuizing24 Schroefnippel25 Afdichting26 Vlotter meeteenheid27 Ventielafsluitdeksel28 Ventiel29 Display30 MODE-toets31 SET-toets.
nlProductbeschrijving26 HW 5000-6000 FMS PREMIUMINOXApparaten met de aanduiding "INOX" worden ge-leverd in een roestvrijstalen uitvoering. Dit is ver-der niet van invloed op de constructie en de wer-king. Reglementair gebruikHet apparaat is bedoeld voor particulier gebruikin huis en tuin en is uitsluitend geschikt voor hetverpompen van schoon water en regenwater. Het apparaat is geschikt voor:Bewatering van de tuin en op het perceelWatervoorziening in het huisDrukverhoging van de watervoorziening. Bij gebruik voor drukverhoging van dewatervoorziening moet de lokale regel-geving in acht worden genomen. Uw le-verancier voor sanitair kan u hierover in-lichten.
Mogelijk foutief gebruikDe huiswaterpomp is niet geschikt voor het ver-pompen van:zandhoudend water, zout water en vuil waterdat textiel- en papierdeeltjes bevatagressieve, bijtende, explosieve of gas pro-ducerende chemicaliën of vloeistoffenVloeistof warmer dan 35°C. Het apparaat mag niet worden gebruiktvoor het verpompen van water voor le-vensmiddelen of dranken. Het apparaat is niet geschikt voor conti-nugebruik. INHOUD VAN DE LEVERINGHet apparaat wordt bedrijfsklaar geleverd met eensleutel voor het filterdeksel, een elleboogstuk ende gebruikershandleiding. Thermische beveiligingHet apparaat is uitgerust met een thermische be-veiliging die de motor uitschakelt bij oververhit-ting. Na een afkoelfase van circa 15 - 20 minutenschakelt de pomp weer automatisch in. DroogloopbeveiligingHet apparaat is uitgevoerd met een droogloopbe-veiliging. De droogloopbeveiliging schakelt na ca.
90 seconden de pomp uit wanneer er geen wa-ter wordt aangezogen of als de aanzuigleiding be-schadigd is. DruksensorDe huiswaterpomp is voorzien van een druksen-sor. Dankzij deze sensor wordt de pomp bij hetbereiken van de ingestelde druk automatisch in-en uitgeschakeld. ➯Ingestelde druk: zie de technische gegevens. Weergave op displayVoor de weergave van bedrijfscondities en fout-meldingen is de huiswaterpomp met een display(Afb.
E -29) (-30) uitgerust. Met de MODE-toets kunnen de verschillende instellingen en weerga-ven worden geselecteerd en met de SET-toets(-31) worden deze bevestigd. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTENLET OP. Risico op letsel. Gebruik het apparaat en de verlengkabeluitsluitend in onbeschadigde toestand. Beschadigde apparaten mogen niet wor-den gebruikt. Veiligheidsfuncties en beveiligingen mo-gen niet buiten werking worden gesteld. Kinderen of personen die de gebruikshand-leiding niet hebben gelezen, mogen het ap-paraat niet gebruiken. Het apparaat mag nooit aan de aansluitkabelworden opgetild, vervoerd of bevestigd. Het eigenhandig aanbrengen van verande-ringen of ombouwen van het apparaat is ver-boden. Elektrische veiligheidVOORZICHTIG. Risico bij het aanraken van stroom-voerende onderdelen. Haal de stekker meteen uit het stopcon-tact wanneer de verlengkabel werd be-schadigd of is doorgesneden.
Wij radenaan het apparaat aan te sluiten via eenFI-aardlekschakelaar met een nominalelekstroom van < 30 mA. Wanneer er zich personen in het zwembadof de tuinvijver bevinden, mag de pomp nietworden bediend. De spanning van het lichtnet in huis moetovereenstemmen met de vermeldingen voornetspanning in de Technische Gegevens; ge-bruik geen andere voedingsspanning.
Montage467777_d 27Het apparaat mag uitsluitend worden ge-bruikt met een elektrische inrichting die vol-doet aan de vereisten vermeld in DIN/VDE0100, Paragraaf 737, 738 en 702. Ter be-veiliging moet een hoofdschakelaar van 10A en een aardlekschakelaar met een nomi-nale lekstroom van 10/30 mA worden geïn-stalleerd. Gebruik alleen een verlengingskabel die ge-schikt is voor gebruik buitenshuis en met eenminimale doorsnede van 1,5 mm2. Wikkeleen kabeltrommel altijd helemaal af. Beschadigde of sterk verslechterde verlen-gingskabels mogen niet gebruikt worden. ➯Controleer vooraf aan de ingebruiknamede conditie van uw verlengingskabels. MONTAGEApparaat opstellen1. Zorg voor een vlakke en stevige installatiep-lek. 2. Plaats het apparaat waterpas en zodanig datdeze beveiligd is tegen overstroming. 3. De huiswaterpomp kan eventueel bij deschroefpunten worden vastgezet. (Afb. A -7)4.
Zorg dat de huiswaterpomp beschermd is te-gen regen en eventuele rechtstreekse water-stralen. Voor dagelijks gebruik (automatisch be-drijf) moet door passende maatregelenworden verhinderd dat het apparaat bijstoringen gevolgschade kan ondervin-den door overstroming van de installatie-ruimte. Aansluiten van aanzuigleiding1. Kies een zodanige lengte voor de aanzuiglei-ding dat de huiswaterpomp niet(Afb. B -17)kan drooglopen. De aanzuigleiding moet zichsteeds minstens 30 cm onder het waterop-pervlak bevinden. 2. Sluit de aanzuigleiding aan. Zorg daarbij vooreen goed afgedichte aansluiting, zonder deschroefdraad te beschadigen. ➯Wij raden aan om flexibele leidingente monteren bij de pompingang (Afb. A-10). U voorkomt zo dat er mechanischedruk of trekkracht op de huiswaterpompwordt uitgeoefend. 3.
Als het water in geringe mate zandhoudendis, moet tussen de aanzuigleiding en de pom-pingang een voorfilter worden gemonteerd. Informeer hiernaar bij uw vakhandel. 4. De aanzuigleiding moet altijd omhoog lopendworden gemonteerd.
Als de aanzuighoogte meer is dan 4 m,moet een aanzuigslang met een diame-ter van meer dan 2,5 cm (1 inch) wordengemonteerd. Wij raden het gebruik aanvan een AL-KO aanzuigset met aanzu-igslang, aanzuigkorf en terugstroomafs-luiter. Informeer bij uw vakhandel. Monteren van drukleiding1. Schroef de verbindingsnippel (Afb. B -12) sa-men met de ronde afdichtring in(Afb. B -13)de pompingang. (Afb. A -4)2. Schroef het elleboogstuk samen(Afb. B -10)met de afdichting (Afb. B -11) op de verbin-dingsnippel (Afb. B -12) en draai het elleboog-stuk in de gewenste richting. 3. Bevestig een drukleiding aan het(Afb. B -8)elleboogstuk. (Afb. B -10)INBEDRIJFSTELLINGBij de eerste inbedrijfname verschijnt ophet display alle informatie(Afb. E -29)in het Engels. U kunt de gewenste taalmet de MODE-toets selecteren en(-30)met de SET-toets bevestigen. De(-31)luchtdruk in het voorraadreservoir kan nuworden getest.
Luchtdruk controleren in voorraadreservoirLET OP. Bij een luchtdruk lager dan 1,5 en hogerdan 1,9 bar kan de pomp niet worden ge-bruikt. De pomp start dan niet. 1. Haal de stekker aan de pompaansluitkabel uithet stopcontact. 2. Schuif het ventiel op het afsluitdeksel (Afb. D-27) aan de achterkant van het voorraadre-servoir naar boven. (Afb. A -6)3. Controleer de luchtdruk via het ventiel (Afb. D-28) met een luchtpomp of een bandenpompmet drukmeter. 4. Sluit vervolgens weer het afsluitdeksel aan deachterkant van het voorraadreservoir.
nlInbedrijfstelling28 HW 5000-6000 FMS PREMIUM5. Sluit de lichtnetstekker weer aan. ➯Nu kan de huiswaterpomp in gebruikworden genomen. Voorvullen van huiswaterpompLET OP. De huiswaterpomp moet vooraf aan elkeingebruikname steeds worden gevuldmet water tot hij overloopt, zodat hij di-rect kan gaan aanzuigen. Bij drooglopenraakt de pomp beschadigd. Om de aanzuigtijd te verkorten moet deaanzuigslang met water worden gevuldvoordat u deze aankoppelt. 1. Open de vulplug (Afb. A -3) met de filtersleutel(Afb. C -19/A). 2. Vul het pomphuis via de vulopening met watertot het pomphuis vol is. (Afb. A -2)3. Draai de vulplug er weer in. Aanzetten van de pomp1. Open een in de drukleiding (Afb. B -11)aanwezige afsluiter (ventiel, sproeier, water-kraan). 2. Steek de stekker aan de aansluitkabel in hetstopcontact. ➯De pomp begint met het verpompen vanwater. 3.
Zodra zich in het uitstromende water geenlucht meer bevindt, sluit u de afsluiter in dedrukleiding. ➯De pomp schakelt nu automatisch uit nahet opbouwen van druk en het bereikenvan de uitschakeldruk. ➯De huiswaterpomp is nu bedrijfsklaar. ➯Bij het inschakelen via de drukknopwordt op het display NORMAL Xen PRESSURE (DRUK) weergegeven,evenals de werkelijke druk. Eerste ingebruiknameAlleen bij de eerste ingebruikname wordt op hetdisplay NORMAL X en PRESSURE getoond. Wanneer er na 90 seconden nog geenwater via de aanzuigleiding (Afb. B -17)is aangezogen, schakelt de droogloop-beveiliging de pomp uit en wordt ophet display ALARM en SUCTION SIDE(AANZUIGZIJDE) getoond. Controleerde aanzuigleiding, het transparante dek-sel en alle aansluitingen op(Afb. A -1)goede afdichting, druk de RESET-toetsin voer de Ingebruikname nogmaals uit. Uitschakelen van de pomp1.
Risico op letsel door heet waterAls de pomp langdurig (>10 minuten)moet draaien tegen een gesloten drukzi-jde in, kan het water in de pomp aanzi-enlijk worden verhit en onverwacht naarbuiten spuiten. Haal de stekker uit hetstopcontact en laat pomp en water af-koelen. Neem het apparaat pas weer ingebruik nadat alle storingen zijn verhol-pen. Risico op letsel door heet water kan ontstaandoor:ondeskundig uitgevoerde installatiegesloten drukzijdegebrek aan water in de aanzuigleiding ofeen defect in de drukschakelaar. Te nemen maatregelen1. Haal de stekker uit het stopcontact en laatpomp en water afkoelen. 2. Controleer het apparaat, de installatiewijze enhet waterniveau. 3. Neem het apparaat pas weer in gebruik nadatalle storingen zijn verholpen.
Onderhoud467777_d 29ONDERHOUDLuchtdruk controleren in voorraadreservoirLET OP. Controleer de luchtdruk in het voorraa-dreservoir regelmatig. Deze mag niet la-ger worden dan 1,5 bar (zie de paragraaf„Ingebruikname: luchtdruk controleren invoorraadreservoir“). LET OP. Wanneer op het display de informatieALARM en REFILL 1,5 BAR (BIJVUL-LEN 1,5 BAR) wordt getoond, moet erlucht worden bijgevuld in het membra-anvoorraadreservoir. Als de juiste drukis bereikt, verschijnt op het display demelding ALARM en AIR PRESSURE OK(LUCHTDRUK OK). Reinigen van de pompNa het verpompen van chloorhoudendzwembadwater of vloeistoffen die restenachterlaten, moet de pomp met schoonwater worden doorgespoeld. 1. Koppel het apparaat los van het lichtnet enbeveilig deze tegen opnieuw inschakelen. ➯De pomp stopt automatisch. 2. Spoel de pomp door met schoon water. 3.
Steek de stekker aan de aansluitkabel in hetstopcontact. 4. Zet de huiswaterpomp aan met de aan-/uit-schakelaar. (Afb. A -6)➯De pomp start automatisch. Filter reinigen1. Draai de filterkameraftapplug (Afb. A -6) in deaftapopening los, maak de filterkamer leeg ensluit de aftapopening weer. 2. Draai het filter in het transparante deksel (Afb. A -1) (Afb. C met behulp van de filtersleutel -15/D) los. 3. Neem het filter uit het filter-(Afb. C -16/C-17)huis (Afb. A -2) en reinig dit in stromend water. 4. Reinig het filterhuis en het filter in het trans-parante deksel. 5. Alvorens het filter weer te monteren moetende filterafdichtingen en de fil-(Afb. C -16)terhuisafdichting worden gecon-(Afb. C -20)troleerd op beschadiging; vervang deze zonodig. 6. Breng het filter weer aan, draai het filter in hettransparante deksel en zet stevig handvastmet de filtersleutel. Terugslagklep reinigen1.
Drukleiding (Afb. B -8) met elleboogstuk (Afb. B -10) (Afb. B -12) en verbindingsnippel los-schroeven. 2. Schroefnippel samen met de af-(Afb. D -21)dichting (Afb. D -22) eruit draaien. Montagelo-catie van vlotter (Afb. D -23) markeren. Vlotteruitnemen en reinigen. 3. Vlotter weer inbouwen - let op de montagelo-catie. (Afb. D)Verwijderen van verstoppingen1. Koppel het apparaat los van het lichtnet enbeveilig deze tegen opnieuw inschakelen. 2. Haal de aanzuigslang los bij de pompingang. 3. Sluit de drukslang aan op de waterleiding. 4. Laat het water door het pomphuis stromen totde verstopping is opgelost. 5. Controleer of de pomp vrij kan draaien doordeze heel even in te schakelen. 6. Neem het apparaat weer in gebruik zoals be-schreven. OPSLAGAls er kans is op bevriezing moet het sys-teem helemaal geleegd worden (pomp,leidingen, voorraadreservoir en filterka-mer). 1.
nlAanduidingen op display30 HW 5000-6000 FMS PREMIUM➯Het water in het voorraadreservoir (Afb. A -6) wordt tegelijkertijd door het lucht-membraan naar buiten gedrukt. 3. Draai de filterkameraftapplug (Afb. A -8, 9)weer in en berg de pomp, leidingen en hetvoorraadreservoir vorstvrij op. AANDUIDINGEN OP DISPLAYBij de eerste inbedrijfname verschijnt alle informatie in het display in het Engels. Alle functies kunnen worden opgeroepen via de toets MODE. De opgeroepen eenheden wordenbevestigd met de SET-toets. De op de tweede regel van het display getoonde informatie wordt gedeeltelijk getoond als lo-pende tekst in informatie die continu doorloopt. Als de pomp zich in de ALARM-functie bevindt,bijvoorbeeld doordat de luchtdruk te laag is, is wisselen van de taalweergave niet mogelijk.
NormaalbedrijfWeergave op dis-playGeschakelde conditie Functie / MaatregelenPomp in bedrijf of pomp uit-geschakeldMODE-toets langer indrukken dan 3 seconden,de gebruikerstaal is geactiveerd. Door indrukkenvan de MODE-toets (30) kan de gebruikerstaalworden gewijzigd. Nieuwe gebruikerstaal bevesti-gen met de SET-toetsPomp schakelt in en begintmet aanzuigen. Eerste inbedrijfname: Pomp is met water ge-vuld, aanzuig- en drukleiding zijn aangesloten,water is aanwezig aan aanzuigzijde. Pomp wordtaangesloten aan het lichtnet. Afsluiter(s) in dedrukleiding geopend. Een ronddraaiend X-symbool achter Normaal geeft aan dat de pomp AAN isNa de zelftest schakelt depomp niet in. In bedrijf, depomp schakelt niet in. Vul bij met lucht, druk vervolgens op de SET-to-ets. Voer de eerste inbedrijfname opnieuw uit. Voor de luchtdruk zie de technische gegevens oppagina 3.
nlHulp bij storingen32 HW 5000-6000 FMS PREMIUMWaarschuwingsmeldingenWeergave op dis-playOorzaak MaatregelenKeteldruk te gering. Waterni-veau te laagLopende tekst: GEDEELTELIJKE HOEVEEL-HEIDVerplicht bijvullen van lucht tot 1,5 bar. Be-vestigen via de SET-toets. Pomp start weer.Lopende tekst: LUCHTDRUK OKLucht bijgevuld tot meer dan1,8 bar.Lucht aflaten tot 1,5 bar. Zodra de druk is afgela-ten tot 1,5 bar de pomp weer starten door indruk-ken van de SET-toets.Lopende tekst: AFLATEN 1,5 BARAanzuigleiding niet in water,geen doorstroming en geendruk.Melding verschijnt na 90 seconden. Na verhelpenvan de storing door indrukken van de SET-toetsvolgt terugstelling van foutmelding.Lopende tekst: WATERTOEVOER CONTRO-LERENPomp schakelt vertraagd in. De pomp schakelt na een bepaaldMeetcyclus:aantal schakelcycli niet in bij de inschakeldruk,maar wacht ca.
25 seconden lang of de druk inhet systeem daalt tot 1,5 bar. Als de druk in dezeperiode niet te laag wordt, is de luchtvulling inorde.HULP BIJ STORINGENVOORZICHTIG!Haal bij werkzaamheden voor het verhelpen van storingen altijd eerst de stekker los. Laat eenstoring in de elektrische installatie verhelpen door een deskundig elektrotechnicus.Storing Oorzaak OplossingAandrijfmotor vanpomp loopt niet.Geen netspanning aanwe-zig.Controleer de zekeringen en de stroomvoor-ziening.De aanzuigleiding is niet on-dergedompeld in water.Dompel de aanzuigleiding minstens 30 cmonder water.Verstopping in de aanzuigzi-jde.Verwijder de vervuiling aan aanzuigzijde enin filter.Foutmelding "Aanzuig-zijde" verschijnt.Drukleiding gesloten. Afsluiter(s) in de drukleiding openen.
Afvoeren467777_d 33Storing Oorzaak OplossingDe pomp zuigt lucht aan inde aanzuigleiding. Controleer alle aansluitingen in de aanzu-igleiding op goede afdichting. Vervang de afdichtring. Pomp zuigt lucht aan, ge-brek aan water aan aanzuig-zijde. Zet de pomp uit en laat afkoelen. Slangdiameter te gering. Gebruik een drukslang met een grotere dia-meter. Te weinig water aan aanzu-igzijde. Dek de aanzuigopening iets af, om de ver-pompte waterhoeveelheid aan te passen. Foutmelding „BIJVUL-LEN 1,5 BAR“ verschi-jnt. Lage luchtdruk in hetvoorraadreservoirVul lucht bij in het voorraadreservoir. (Stelde membraanvoordruk in op 1,5 bar). Lopende tekst: BIJVULLEN 1,5 BAR. Neem contact op met onze deskundige klantenservice wanneer storingen niet kunnen wordenverholpen. AFVOERENGebruikte apparaten, batterijen ofaccu´s niet afvoeren via de vuilnisop-haaldienst.
Verpakking, apparaat en accessoires zijngemaakt van recyclebare materialen enmoeten ook als zodanig worden afgevo-erd. GARANTIEEventuele materiaal- of fabricagefouten aan het apparaat verhelpen we gedurende de wettelijke termijnvoor garantieaanspraken naar onze keuze door reparatie of een vervangende levering. Deze garantie-termijn wordt bepaald door de wetgeving in het land, waar het apparaat is gekocht.
Onze garantietoezegging geldt enkel bij:correcte behandeling van het apparaatinachtneming van de bedieningshandleidinggebruik van originele reserveonderdelenDe garantie vervalt bij:pogingen tot reparatie van het apparaattechnische wijzigingen aan het apparaatgebruik dat niet in overeenstemming is met debestemmingUitgesloten van de garantie zijn:lakschade die is veroorzaakt door normale slijtageslijtageonderdelen, die op de kaart met reserveonderdelen zijn gekenmerkt met de omkadering [xxxxxx (x)]verbrandingsmotoren (hiervoor gelden de aparte garantiebepalingen van de betreffende motorfabri-kant)De garantieperiode begint op de aankoop door de eerste eindgebruiker. Bepalend is de datum van hetontvangstbewijs.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Al-ko HW 5000 FMS Premium stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Pomp Al-ko
Handleiding Pomp
Nieuwste handleidingen voor Pomp