AEG WKL 502 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van AEG WKL 502 (24 pagina’s), behorend tot de categorie Heater. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 64 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 7 reviews. Heb je een vraag over AEG WKL 502 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | AEG |
| Categorie: | Heater |
| Model: | WKL 502 |
Handleiding AEG WKL 502 – volledige tekst
121. Gebruiksaanwijzing1. 1 Toestel inschakelenMet de schakelaar (1) in de rechterzijwand kan de convector in- (stand 1) resp. uit- (stand 0) geschakeldworden. 1. 2 Verwarming inschakelenDoor het draaien aan de temperatuur-keuzeknop (2) naar linkswordt de verwarming ingeschakeld en de temperatuurgekozen. Na het inschakelen, verwarmt het apparaat de ruimtesnel en gelijkmatig. De lucht stroomt aan de onderzijde van hetapparaat naar binnen, wordt daar verwarmd en verlaat hetapparaat weer met behulp van convectie door hetluchtuitstroom-rooster aan de bovenzijde. De gewenstebinnentemperatuur kan traploos tussen 6 °C en ca. 30 °Cworden ingesteld. De thermostaat schakelt de verwarming uit,zodra de ingestelde binnentemperatuur is bereikt, die dan doorintermitterende verwarming constant wordt gehouden.
Voor een gelijkblijvende temperatuur in twee verschillende ruimtes is het normaal dat de bedieningsknoppenniet identiek zijn ingesteld. Hetzelfde geldt voor twee verwarmingselementen die in dezelfde ruimte zijngeinstalleerd. Om bij geopende ramen (ventileren) een te hoog stroomverbruik te vermijden, adviseren wij het toestel metde schakelaar uit te schakelen. 1. 2. 1 Vorstvrij-standDe temperatuur-keuzeknop (2) wordt op á gezet. De thermostaat schakelt de verwarming automatisch aan, zodra de binnentemperatuur onder ca. + 6 °Cdaalt. Let bij de juiste afstemming van de warmtebehoefte op het vermogen van het toestel. 1. 2.
2 Begrenzing van de thermostaatOm de keuzeknop tot een bepaalde instelling te begrenzen,worden de beide stiften (3) aan de achterzijde van deschakelkast losgemaakt en aan beide zijden van de gewenstemarkering gemonteerd; de beide stiften kunnen eveneens voorde begrenzing van een temperatuurgebied worden gebruikt. 1.
3 VeiligheidsaanwijzingenHet toestel mag niet gebruikt worden – in ruimten, die als gevolg van chemicaliën, stof, gassen ofdampen vuur- of explosiegevaarlijk zijn; – in de onmiddellijke nabijheid van leidingen of reservoirs,die brandbare of explosiegevaarlijke stoffen voeren of bevatten. Daarom moeten de minimale afstanden in acht worden genomen. In werkplaatsen of andere ruimten, waarin uitlaatgassen, olie- en benzinedamp enz. voorkomen ofwaarin met oplosmiddelen en chemicaliën wordt gewerkt, kan vrij lang aanhoudende stankoverlast eneventueel verontreiniging optreden. De vrije luchtuitstroming mag niet worden belemmerd. Uit veiligheidsoverwegingen mogen het boven- enhet onderrooster niet gedeeltelijk of geheel worden bedekt, bijvoorbeeld door gordijnen, handdoek e. d. Ermogen ook geen voorwerpen aan het toestel gemonteerd worden of tussen de achterwand en de muurworden geklemd.
In de warme luchtstroom mogen zich in de buurt van het verwarmingstoestel geenbrandbare voorwerpen van hout, papier, textiel e. d. en ontvlambare en brandgevaarlijke stoffen als was,benzine, spuitbussen etc. bevinden. Door de opstijgende warme lucht kunnen, zoals dit ook bijandere verwarmingstoestellen van dit soort het geval is, op dewand verkleuringen optreden. Alleen wanneer het verwarmingstoestel buiten werkinggesteld is, mogen werkzaamheden worden verricht waarbijontvlambare dampen kunnen ontstaan, zoals het leggen ofhet met een harde laag beschermen van parket resp. PVC-vloer-bedekking of bij het gebruik van spuitbussen metboenwas, benzine e. d. 1. 4 OnderhoudVoor de reiniging van de buitenzijde mogen geen schurende of bijtende reinigingsmiddelen worden gebruikt. Reinigt u de bovenste en onderste luchtroosters van het apparaat regelmatig met een stofzuiger om dezestofvrij te houden.
13Nederlands2. MontageaanwijzingDe montage en de aansluiting van deze AEG convectoren moeten door een installateur worden uitgevoerd,waarbij deze montagevoorschriften moeten worden opgevolgd. De montagevoorschriften horen bij het toestel en moeten door de eigenaar zorgvuldig worden bewaard. Wanneer het apparaat van eigenaar wisselt, moeten deze aan de nieuwe eigenaar worden overhandigd. AEG convectoren zijn elektrische direct-verwarmers die aan de wand worden bevestigd en vooral voor deverwarming van kleinere ruimtes geschikt zijn, zoals werkruimtes, keukens, badkamers, wasruimtes e. d. Bij de ingebruikname van het toestel, kan er een vreemde reuk ontstaan, die echter na korte tijdverdwijnt. Even extra ventileren lost dit tijdelijke ongemak eenvoudig op. De convector wordt compleet met aansluitkabel en stekker geleverd.
(Uitzondering: WKL502 C tot WKL3002 C)Het verwarmingstoestel mag niet direct onder een wandcontactdoos worden bevestigd. 2. 1 Montage van de wandhouderDe wandhouder is middelpunt-geörienteerd (zie afbeelden enonderstaande tabel). De wandhouder kan als sjabloon voor de bevestiging dienenen daarbij zorgen voor de noodzakelijke afstand tot de vloer. Zet het dragend frame op de vloer en markeer de ondersteboorgaten (j), die overeenkomen met de gaten A en D ( I ).
2 Bevestiging van de convectorDe convector wordt met de vier ophangsleuven, aan deachterzijde van het toestel, opgehangen aan de wandbeugel. Om het toestel vast te zetten is het voldoende de nijlonschroef (4) op een van de twee bovenste bevestigingen eenhalve slag te verdraaien. Bij eventuele demontage, draait U eerst de schroef een halveslag los en vervolgens haalt U het toestel uit deophangsleuven. Voor de installateur.
142. 3 Elektrische aansluitingHet apparaat is bestemd voor wisselspanning 230 V. Neem de NEN 1010, de voorschriften van uw elektriciteitsbedrijf en die op het typeplaatje in acht. Elektrische beveiliging. De convectoren vallen in veiligheidsklasse II ( ) en zijn spatwaterdicht ( IP24). Houdt u zich aan de gegevens op het typeplaatje. De opgegeven spanning moet met de netspanning overeenstemmen. Kies een toevoer-leiding met voldoendedoorsnede. Voor de aansluiting moet op een afstand van minimaal 10 cm aan de zijkant van hetverwarmingstoestel een stopcontact of een apparatencontactdoos voor een vaste aansluiting wordengeïnstalleerd. De vast aangelegde elektrische installatie moet volgens de bepalingen van de fabrikant met een omnipolaireschakelinstallatie uitgerust worden die een contactopeningsafstand van minstens 3 mm heeft.
Bij onzichtbare beschadigingen van het aansluitsnoer van het apparaat dient dit door de fabrikant of zijnklantendienst of een gekwalificeerd vakman vervangen te worden om gevaar te voorkomen. In het algemeen geldt:Bij de installatie van het verwarmingstoestel in ruimtes met een badkuip en/of douchebak moet deveiligheidszone volgens NEN 1010 art. 727 overeenkomstig de specificaties op het typeplaatje van hettoestel in acht worden genomen. VeiligheidsinstallatieDe convectoren bezitten een veiligheids-thermostaat (STB), die bij gevaar de verwarming uitschakelt. Wanneer de oververhittingsbescherming het apparaat heeft uitgeschakeld, kan de storing worden verholpen(b. v. afgedekte luchtuitstroomopening). Na een afkoelingsperiode van een paar minuten kan het apparaat weer worden ingeschakeld.
Wanneer deoververhittingsbescherming bij het opnieuw in gebruik nemen weer aanslaat, moet een bevoegdeservicemonteur worden geraadpleegd om de storing op te heffen. Let op:Let op de veiligheidsafstanden (mm) overeenkomstignavolgende afbeelden. 3. GarantieAanspraak op garantie bestaat uitsluitend in het land waar het toestel gekocht is.
U dient zich te wenden tot de vestiging van AEG of de importeur hiervan in het betreffende land. De montage, de electrische installatie, het onderhoud en de eerste inbedrijfname mag uitsluitendworden uitgevoerd door gekwalificeerd personeel. De fabrikant is niet aansprakelijk voor defecte toestellen, welke niet volgens de bijgeleverde gebruiks-en montageaanwijzing zijn aangesloten of worden gebruikt. 3. 1 Milieu en recyclingWij verzoeken u ons bij de bescherming van het milieu behulpzaam te zijn. Verwijder de verpakking daaromovereenkomstig de voor de afvalverwerking geldende nationale voorschriften. Voor de installateur.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met AEG WKL 502 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Heater AEG
Handleiding Heater
Nieuwste handleidingen voor Heater