AEG HVB75820IB Handleiding

AEG Kookplaat HVB75820IB

Bekijk gratis de handleiding van AEG HVB75820IB (48 pagina’s), behorend tot de categorie Kookplaat. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 98 mensen en kreeg gemiddeld 4.7 sterren uit 8 reviews. Heb je een vraag over AEG HVB75820IB of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/48
USER
MANUAL
NL Gebruiksaanwijzing2
Kookplaat
FRNotice d'utilisation23
Table de cuisson
HVB75820IB

Beoordeel deze handleiding

4.7/5 (8 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: AEG
Categorie: Kookplaat
Model: HVB75820IB
Apparaatplaatsing: Ingebouwd
Soort bediening: Draaiknop
Kleur van het product: Zwart
Aantal vermogenniveau's: 3
Ingebouwd display: Nee
Breedte: 740 mm
Diepte: 510 mm
Hoogte: 46 mm
Snoerlengte: 1.1 m
Soort materiaal (bovenkant): Glas
Aantal branders/kookzones: 5 zone(s)
Type kookplaat: Gaskookplaat
Makkelijk schoon te maken: Ja
Aantal gaspitten: 5 zone(s)
Aantal elektronische kook zones: - zone(s)
Sudderbrander/kookzone diameter: 54 mm
Reguliere brander/kookzone diameter: 70 mm
Sudder brander/kookzone: 1000 W
Normale brander/kookzone: 2000 W
Controle positie: Voorkant
Aangesloten lading (elektrisch): - W
Grote brander/kookzone diameter: 122 mm
Grote brander/kookzone: 3900 W
Aangesloten lading (gas): - W
Breedte kookplaat: 74 cm
Vorm sudderpit/kookzone: Rond
Vorm gewone pit/kookzone: Rond
Vorm grote pit/kookzone: Rond
Aantal gelijktijdig te gebruiken kookzones: 5
AC-ingangsspanning: 220 - 240 V
Inbouw afzuigkap: Nee

Handleiding AEG HVB75820IB – volledige tekst

INHOUDSOPGAVE 1. VEILIGHEIDSINFORMATIE. 2 2. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN. 53. MONTAGE. 8 4. BESCHRIJVING VAN HET PRODUCT. 13 5. DAGELIJKS GEBRUIK. 136. AANWIJZINGEN EN TIPS. 157. ONDERHOUD EN REINIGING. 178. PROBLEEMOPLOSSING. 199. TECHNISCHE GEGEVENS. 20 10. ENERGIEZUINIGHEID. 21VOOR PERFECTE RESULTATENBedankt dat u voor dit AEG-product heeft gekozen. Dit apparaat is ontworpen omvele jaren uitstekend te presteren, met innovatieve technologieën die het levengemakkelijker helpen maken – functies die gewone apparaten wellicht niethebben. Neem een paar minuten de tijd om het door te lezen zodat u er optimaalvan kunt profiteren. Ga naar onze website voor:Advies over gebruik, brochures, het oplossen van problemen, onderhouds- enreparatie-informatie:www. aeg. com/supportRegistreer uw product voor een betere service:www. registeraeg.

comKoop accessoires, verbruiksartikelen en originele reserveonderdelen voor uwapparaat:www. aeg. com/shopKLANTENSERVICEGebruik altijd originele onderdelen. Als u contact opneemt met de klantenservice zorg dat u de volgende gegevensbij de hand hebt: Model, productnummer, serienummer. De informatie staat op het typeplaatje. Waarschuwing / Belangrijke veiligheidsinformatie Algemene informatie en tips Milieu‑informatieWijzigingen voorbehouden. 1. VEILIGHEIDSINFORMATIELees zorgvuldig de meegeleverde instructies voorinstallatie en gebruik van het apparaat. De fabrikant isniet verantwoordelijk voor verwondingen of schade dievoortvloeit uit de onjuiste installatie of het onjuistewww. aeg. com2.

gebruik. Bewaar de instructies altijd op een veilige,toegankelijke plek voor toekomstig gebruik.1.1 Veiligheid van kinderen en kwetsbaremensen •Dit apparaat kan worden gebruikt door kinderen van 8jaar en ouder en door mensen met beperktelichamelijke, zintuiglijke of verstandelijke vermogens ofeen gebrek aan ervaring en kennis, indien zij ondertoezicht staan of instructies hebben gekregen over hetveilig gebruiken van het apparaat en indien zij deeventuele gevaren begrijpen. •Kinderen tussen de 3 en 8 jaar oud en personen metzware en complexe beperkingen dienen altijd uit debuurt van het apparaat te worden gehouden, tenzij zevoortdurend onder toezicht staan. •Kinderen jonger dan 3 jaar dienen, mits zijvoortdurend onder toezicht staan, bij het apparaat uitde buurt te worden gehouden. •Laat kinderen niet met het apparaat spelen.

•Houd alle verpakkingen uit de buurt van kinderen enverwijder ze op gepaste wijze. •WAARSCHUWING: Houd kinderen en huisdieren uitde buurt van het apparaat als het in werking is ofafkoelt. Makkelijk toegankelijke onderdelen wordenheet tijdens gebruik. •Als het apparaat is voorzien van een kinderslot, dientdit te worden geactiveerd. •Kinderen mogen zonder toezicht geen reinigings- enonderhoudswerkzaamheden aan het apparaatuitvoeren.1.2 Algemene veiligheid •WAARSCHUWING: Het apparaat en de toegankelijkeonderdelen ervan worden heet tijdens gebruik. U dientte voorkomen de verwarmingselementen aan te raken. •WAARSCHUWING: Onbewaakt koken op een fornuismet vet of olie kan gevaarlijk zijn en tot brand leiden. NEDERLANDS 3

•Probeer NOOIT om een brand te blussen met water.Schakel het apparaat uit en bedek dan de vlam, bv.met een deksel of een vuurdeken. •LET OP: Het apparaat mag niet van stroom wordenvoorzien door een extern schakelapparaat, zoals eentijdklok, of aangesloten worden op een circuit dat doorhet elektriciteitsbedrijf regelmatig aan en uit wordtgeschakeld. •LET OP: Het kookproces moet bewaakt worden. Eenkort kookproces moet voortdurend bewaakt worden. •WAARSCHUWING: Brandgevaar: Bewaar geenvoorwerpen op de kookplaten. •Metalen voorwerpen, zoals messen, vorken, lepels endeksels mogen niet op de kookplaat worden geplaatst,aangezien ze heet kunnen worden. •Gebruik het apparaat niet voordat u het in deingebouwde structuur installeert. •Gebruik geen stoomreiniger om het apparaat schoonte maken.

•Als de glaskeramische / glazen oppervlakte gebarstenis, schakel het apparaat dan uit en trek de stekker uithet stopcontact. In het geval het apparaat direct op destroom is aangesloten met een aansluitdoos,verwijdert u de zekering om het apparaat van destroom te halen. Neem in beide gevallen contact opmet de erkende servicedienst. •In het geval van een breuk in de glazen plaat: –zet alle branders en de elektrische warmte-elementen onmiddellijk uit en koppel het apparaatlos van de stroomvoorziening, –raak het oppervlak van het apparaat niet aan, –gebruik het apparaat niet. •Als de voedingskabel beschadigd is, moet defabrikant, een erkende serviceverlener of eengekwalificeerd persoon deze vervangen teneindegevaarlijke situaties te voorkomen. •Als het apparaat direct op de voeding wordtaangesloten, is er een scheidingsschakelaar met eenwww.aeg.com4

contactopening nodig op alle polen. Completeafsluiting overeenkomstig de voorwaardengespecificeerd in de overspanningscategorie III moetworden gegarandeerd. De aardekabel is hiervanuitgesloten. •Let er bij het leiden van de stroomkabel op dat dekabel niet direct in contact komt (bijvoorbeeld bijgebruik met isolatiehoes) met onderdelen dietemperaturen kunnen bereiken van 50°C hoger dankamertemperatuur. •WAARSCHUWING: Gebruik alleenkookplaatbeschermers die door de fabrikant van hetkookapparaat zijn ontworpen of door de fabrikant vanhet apparaat in de gebruiksinstructies als geschikt zijnaangegeven of kookplaatbeschermers die in hetapparaat zijn geïntegreerd. Het gebruik vanongeschikte kookplaatbeschermers kan ongelukkenveroorzaken.2.

VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTENDit apparaat is geschikt voor de volgende markten: BE LU2.1 InstallatieWAARSCHUWING!Alleen een erkendeinstallatietechnicus mag hetapparaat installeren.WAARSCHUWING!Gevaar voor letsel of schadeaan het apparaat. • Verwijder alle verpakkingsmaterialen. • Installeer en gebruik geen beschadigdapparaat. • Volg de installatie-instructies die zijnmeegeleverd met het apparaat. • Houd de minimumafstand naarandere apparaten en units in acht. • Pas altijd op bij verplaatsing van hetapparaat, want het is zwaar. Gebruikaltijd veiligheidshandschoenen engesloten schoeisel. • Dicht de oppervlakken af met kit omte voorkomen dat ze gaan opzettendoor vocht. • Bescherm de bodem van hetapparaat tegen stoom en vocht. • Installeer het apparaat niet naast eendeur of onder een raam. Dit voorkomtdat heet kookgerei van het apparaatvalt als de deur of het raam wordtgeopend.

• Als het apparaat geïnstalleerd isboven lades zorg er dan voor dat deruimte tussen de onderkant van hetapparaat en de bovenste ladevoldoende is voor luchtcirculatie. • De onderkant van het apparaat kanheet worden. Installeer eenonbrandbaar scheidingspaneel onderhet apparaat om te voorkomen dat deonderkant kan worden aangeraakt. NEDERLANDS 5

2. 2 Aansluiting aan hetelektriciteitsnetWAARSCHUWING. Gevaar voor brand enelektrische schokken. • Alle elektrische aansluitingen moetendoor een gediplomeerdelektromonteur worden gemaakt. • Dit apparaat moet wordenaangesloten op een geaardstopcontact. • Verzeker u ervan dat de stekker uithet stopcontact is getrokken, voordatu welke werkzaamheden dan ookuitvoert. • Zorg ervoor dat de parameters op hetvermogensplaatje overeenkomen metelektrische vermogen van denetstroom. • Zorg ervoor dat het apparaat correctis geïnstalleerd. Losse en onjuistestroomkabels of stekkers (indien vantoepassing) kunnen ervoor zorgen datde contactklem te heet wordt. • Gebruik de juiste stroomkabel. • Voorkom dat de stroomkabelsverstrikt raken. • Zorg ervoor dat er eenschokbescherming wordtgeïnstalleerd. • Gebruik het klem om spanning op hetsnoer te voorkomen.

• Zorg ervoor dat de stroomkabel ofstekker (indien van toepassing) hethete apparaat of heet kookgerei nietaanraakt als u het apparaat op denabijgelegen contactdozen aansluit. • Gebruik geen adapters met meerderestekkers en verlengkabels. • Zorg dat u de hoofdstekker (indienvan toepassing) of kabel nietbeschadigt. Neem contact op metonze service-afdeling of eenelektromonteur om een beschadigdehoofdkabel te vervangen. • De schokbescherming van delenonder stroom en geïsoleerde delenmoet op zo'n manier wordenbevestigd dat het niet zondergereedschap kan worden verplaatst. • Steek de stekker pas in hetstopcontact als de installatie isvoltooid. Zorg ervoor dat het netsnoerna installatie bereikbaar is. • Als het stopcontact los zit, mag u destekker niet in het stopcontact steken. • Trek niet aan het netsnoer om hetapparaat los te koppelen. Trek altijdaan de stekker.

• De elektrische installatie moet eenisolatieapparaat bevatten waardoorhet apparaat volledig van het lichtnetafgesloten kan worden. Hetisolatieapparaat moet eencontactopening hebben met eenminimale breedte van 3 mm. 2. 3 Gasaansluiting • Alle gasaansluitingen moeten dooreen gediplomeerd elektromonteurworden gemaakt. • Controleer vóór de installatie of deplaatselijke distributieomstandigheden(gassoort en -druk) en de afstellingvan het apparaat met elkaar tecombineren zijn. • Zorg ervoor dat er koudeluchtcirculatie in het apparaataanwezig is. • Op het typeplaatje staat informatieover de gastoevoer. • Dit apparaat mag niet aangeslotenworden op een inrichting datproducten afvoert voor verbranding. Sluit het apparaat aan volgens degeldende installatieregels. Volg devereisten voor voldoende ventilatie. 2. 4 GebruikWAARSCHUWING. Gevaar voor letsel,brandwonden of elektrischeschokken.

• Zorg ervoor dat deventilatieopeningen niet geblokkeerdzijn. • Laat het apparaat tijdens het gebruikniet onbeheerd achter. • Zet de kookzone op "uit" na elkgebruik. • Leg geen bestek of pannendeksels opde kookzones. Deze kunnen heetworden. • Bedien het apparaat niet met nattehanden of als het contact maakt metwater. • Het apparaat mag niet wordengebruikt als werkblad of aanrecht. • Als u eten in de hete olie doet, kanhet spatten. WAARSCHUWING. Risico op brand en explosie • Wanneer ze verwarmd worden,kunnen vetten en oliën ontvlambaredampen afgeven. Houd vlammen ofverwarmde voorwerpen uit de buurtvan vet en olie als u hiermee kookt. • De dampen die hete olie afgeeftkunnen spontane ontbrandingveroorzaken. • Gebruikte olie die voedselrestenbevat kan brand veroorzaken bij eenlagere temperatuur dan olie die voorde eerste keer wordt gebruikt.

• Plaats geen ontvlambare producten ofitems die vochtig zijn doorontvlambare producten in, bij of ophet apparaat. WAARSCHUWING. Risico op schade aan hetapparaat. • Zet geen heet kookgerei op hetbedieningspaneel. • Laat kookgerei niet droogkoken. • Laat geen voorwerpen of kookgereiop het apparaat vallen. Het oppervlakkan beschadigen. • Laat nooit een brander aan met leegkookgerei of zonder kookgerei. • Geen aluminiumfolie op het apparaatleggen. • Pannen van gietijzer, aluminium ofmet beschadigde bodems kunnenkrassen veroorzaken in het glas /glaskeramiek. Til deze voorwerpenaltijd op als u ze moet verplaatsen ophet kookoppervlak. • Gebruik alleen stabiel kookgerei metde juiste vorm en een diameter groterdan de afmetingen van de branders. • Zorg ervoor dat de pannen in hetmidden van de branders staan. • Gebruik geen grote pannen die deranden van het apparaatoverschrijden.

Dit kan het apparaatbeschadigen. • Zorg dat de vlam niet uit gaat als u deknop snel van de maximale standnaar de minimale stand draait. • Gebruik alleen de accessoires die zijnmeegeleverd met het apparaat.

• Plaats geen vlamverdeler op debrander. • Het gebruik van een kookapparaat opgas leidt tot de productie van warmteen vocht. Zorg voor een goedeventilatie in de ruimte waar hetapparaat is geïnstalleerd. • U moet bij langdurig intensief gebruikvan het apparaat waarschijnlijk meerventileren, bijvoorbeeld door eenraam te openen, of effectieverventileren, bijvoorbeeld door hetniveau van de aanwezige,mechanische ventilatie op te voeren. • Dit apparaat is uitsluitend bestemdom mee te koken. Het mag nietworden gebruikt voor anderedoeleinden, zoals het verwarmen vaneen kamer. • Laat geen zure vloeistoffen, zoals bijv. azijn, citroensap of reinigingsmiddelenvoor het verwijderen van kalkaanslag,in aanraking komen met de kookplaat. Hierdoor kunnen doffe plekkenontstaan. • Verkleuring van het email of roestvrijstaal is niet van invloed op de werkingvan het apparaat. 2.

• Reinig het apparaat regelmatig om tevoorkomen dat het materiaal van hetoppervlak achteruitgaat. • Schakel het apparaat uit en laat hetafkoelen voordat u het schoonmaakt. • Gebruik geen waterstralen en stoomom het apparaat te reinigen. • Maak het apparaat schoon met eenvochtige zachte doek. Gebruik alleenneutrale schoonmaakmiddelen. Gebruik geen schuurmiddelen,schuursponsjes, oplosmiddelen ofmetalen voorwerpen. • De branders niet in de afwasautomaatreinigen. 2. 6 Service • Neem contact op met de erkendeservicedienst voor reparatie van hetapparaat. Gebruik alleen originelereserveonderdelen. 2. 7 VerwijderingWAARSCHUWING. Gevaar voor letsel ofverstikking. • Neem contact met uw plaatselijkeoverheid voor informatie m. b. t. correcte afvalverwerking van hetapparaat. • Haal de stekker uit het stopcontact. • Snijd het netsnoer vlak bij hetapparaat af en gooi het weg.

• Maak de externe gasleidingen plat. 3. MONTAGEWAARSCHUWING. Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid. 3. 1 Voor montageVoordat u de kookplaat installeert, dientu de onderstaande informatie van hettypeplaatje te noteren. Het typeplaatjebevindt zich onderop de kookplaat. Model. Productnummer(PNC). Serienummer. 3. 2 GasaansluitingWAARSCHUWING. De volgende instructies overmontage, aansluiting enonderhoud moeten doorgekwalificeerd personeel inovereenstemming met degeldende normen envoorschriften wordenuitgevoerd. Het is noodzakelijk dat de aansluiting opde gasleiding wordt uitgevoerd doormiddel van een AGB-kraan. Kies vasteaansluitingen of gebruik een flexibeleleiding van AGB (roestvrij staal) conformde geldende voorschriften (NBN D51. 003). Als u flexibele metalen leidingengebruikt, zorg er dan voor dat deze nietin aanraking komen met bewegendeonderdelen en dat deze niet bekneldraken.

1/21/2 A B C A. Uiteinde van as met moer B. Vulring meegeleverd met hetapparaat C. Kniekoppeling meegeleverd met hetapparaatVloeibaar gasGebruik de houder voor de rubbervloeibaar gasslang. Gebruik altijd depakking. Ga vervolgens verder met degasaansluiting. De flexibele leiding is voorbereid opgebruik als: • deze kan niet warmer worden dankamertemperatuur, hoger dan 30 °C; • deze niet langer is dan 1500 mm; • deze geen afklemmingen vertoont; • deze niet wordt belast met trek- oftorsiekrachten; • deze niet in aanraking komt metscherpe randen of hoeken; • deze eenvoudig kan wordenonderzocht om te verzekeren datdeze in orde is.

De controle voor behoud van de flexibeleleiding bestaat uit het controleren of: • deze geen barsten, sneden, sporenvan verbranden op de twee uiteindenen over de volledige lengte vertoont; • het materiaal niet verhard is, maar decorrecte elasticiteit vertoont; • de bevestigingsklemmen niet verroestzijn; • de levensduur niet verlopen is. Als er een of meer defecten zichtbaarzijn, mag de leiding niet wordengerepareerd, maar moet deze wordenvervangen. WAARSCHUWING. Controleer na montage of deafdichting van elkeleidingaansluiting correct is. Gebruik een zeepoplossing,geen vlam. 3. 3 Vervanging spuitmonden(alleen voor België) 1. Verwijder de pannendrager. 2. Verwijder de branderkappen en -kronen. 3. Verwijder met een dopsleutel 7 dehoofdsproeiers, en vervang ze doorde sproeiers die vereist zijn voor hettype gas dat u gebruikt (zie de tabelin het hoofdstuk 'Technischegegevens'). 4.

Zet de onderdelen in omgekeerdevolgorde terug. 5. Vervang het typeplaatje (naast degastoevoerleiding) door het plaatjevoor het nieuwe type gastoevoer. Ukunt het plaatje vinden in het zakjedat bij het apparaat geleverd is. Als de toevoergasdruk aanpasbaar is ofverschilt van de vereiste druk, moet ueen geschikte drukregelaar op degastoevoerleiding monteren. 3.

draai los (1/2 draai bij eenmultikronenbrander).WAARSCHUWING!Zorg dat de vlam niet uitgaat als u de knop snel vande maximale stand naar deminimale stand draait.3.5 Elektrische aansluiting • Zorg er voor dat het aangegevenvoltage en het type stroom op hettypeplaatje overeenkomen met hetvoltage en stroomtype van uw lokalestroomleverancier. • Dit apparaat wordt geleverd met eennetsnoer. Dit moet zijn voorzien vaneen geschikte stekker, die geschikt isvoor de belasting die vermeld is ophet identificatieplaatje. Zorg dat u destekker in een goed stopcontactsteekt. • Gebruik altijd een juist geïnstalleerdschokbestendig stopcontact. • Zorg ervoor dat het netsnoer nainstallatie bereikbaar is. • Trek niet aan het netsnoer om hetapparaat los te koppelen. Trek altijdaan de stekker. • Er is brandgevaar als het apparaatverbinding maakt met eenverlengkabel, een adapter of eenmeervoudige aansluiting.

Zorg ervoordat de aarde-aansluiting overeenkomtmet de normen en regelgeving. • Laat de stroomkabel niet warmerworden dan 90° C.3.6 AansluitkabelGebruik om de aansluitkabel tevervangen alleen de speciale kabel ofeen gelijksoortig type. Het kabeltype is:H03V2V2-F T90.Zorg ervoor dat de doorsnede van hetsnoer geschikt is voor het voltage en debedrijfstemperatuur. De geel/groeneaarddraad moet ongeveer 2 cm langerzijn dan de bruine (of zwarte) fasedraad.LN 1. Sluit de groen/gele (aarde) draad aanop de eindklem gemarkeerd met de letter 'E' of het aardesymbool , ofgroen/geel gekleurd. 2. Sluit de blauwe (nul) draad aan op deeindklem gemarkeerd met de letter'N', of blauw gekleurd. 3. Sluit de bruine (onder spanningstaande) draad aan op de eindklemgemarkeerd met de letter 'L'. Dezemoet altijd worden aangesloten op denetwerkfase.3.7 SamenstellenINSTALLATIE AAN BOVENKANT1.2.www.aeg.com10

4.5.min.30 mmmin.2 mmmin.30 mmmin. 2 mm6.LET OP!Installeer het apparaatalleen op een werkblad meteen plat oppervlak.3.8 Mogelijkheden voorinbouwHet paneel geïnstalleerd onder dekookplaat moet eenvoudig te verwijderenzijn en eenvoudig toegang bieden indientechnische hulp nodig is.Keukenmeubel metmin 6 mmmin 5 mm(max 150 mm)min 40 mm60 mmBA A. Verwijderbaar paneel B. Ruimte voor aansluitingenKeukenmeubel met ovenOm veiligheidsredenen en om eengemakkelijke verwijdering van de ovenuit het meubel mogelijk te maken,moeten de elektrische aansluitingen vande kookplaat en de oven afzonderlijkgeïnstalleerd worden.www.aeg.com12

5.2 De brander ontstekenOntvlam de brander altijdvóór u het kookgerei eropplaatst.WAARSCHUWING!Ga voorzichtig te werk bij hetgebruik van branders (openvuur) in de keuken. Defabrikant kan nietaansprakelijk gesteldworden in geval van onjuistgebruik van de vlam. 1. Druk de bedieningsknop helemaal inen draai de knop linksom naar demaximale gastoevoerstand ( ). 2. Houd de bedieningsknop ongeveer10 seconden ingedrukt. Hetthermokoppel kan dan opwarmen.Als u dat niet doet, wordt degastoevoer onderbroken. 3. Stel de vlam af zodra dezeregelmatig brandt.Als de brander na enkelepogingen niet aan gaat,controleer dan of de kroonen de deksel goed op hunplaats zitten.WAARSCHUWING!Houd de bedieningsknopniet langer dan 15 secondeningedrukt.

Dat isnormaal.5.3 De brander uitschakelenOm de vlam te doven, de knop naar deoff-positie draaien .WAARSCHUWING!Draai de vlam altijd lager ofschakel hem uit voordat u depan van de brander haalt5.4 De wokring gebruikenMet de wokring kunt u een wok metronde bodem op de kookplaat gebruiken.Gebruik de wokring alleen op demeervoudige kroonbrander. Zorg er bijhet terugplaatsen van de wokring voordat de uitsparingen op het frame stevigop de staven van de pandragers passen.www.aeg.com14

Als u het rooster van deMeervoudige kroonbranderterugplaatst, zorgt u ervoordat het holle deel van hetrooster met de aanduidingop de plaat op het glas wordtbevestigd.6.

AANWIJZINGEN EN TIPSWAARSCHUWING!Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid.6.1 KookgereiLET OP!Gebruik geen gietijzerenpannen, aardewerk,grillaccessoires of grillplaten.WAARSCHUWING!Zet één pan niet op tweebranders.WAARSCHUWING!Zet geen instabiele ofbeschadigde pannen op debrander om morsen en letselte voorkomen.LET OP!Zorg dat de bodems van depannen niet dichtbij debedieningsknop staan,anders wordt debedieningsknop heet.LET OP!Zorg dat de handvaten vande pot niet boven de voorsterand van het werkbladkomen.LET OP!Zorg dat de potten zich inhet midden van de branderbevinden, voor eenmaximum aan stabiliteit enlager gasverbruik.LET OP!Vloeistoffen die tijdens hetkoken worden gemorstkunnen ervoor zorgen dathet glas breekt.6.2 Diameters van kookgereiLET OP!Gebruik kookgerei metdiameters geschikt voor degrootte van de branders.

Alle recepten voor ongeveervier porties.De instellingen die in dekooktabel wordenvoorgesteld, dienen alleenals richtlijnen en moetenworden aangepast op basisvan de rauwheid van hetvoedsel, het gewicht en dehoeveelheid ervan, alsookop basis van het type gasdat wordt gebruikt en hetmateriaal van het kookgereidat wordt gebruikt om hetgerecht te bereiden.Gebruik voor een optimaledelicate bereiding desudderbrander.7. ONDERHOUD EN REINIGINGWAARSCHUWING!Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid.7.1 Algemene informatie • Maak de kookplaat na ieder gebruikschoon. • Gebruik altijd kookgerei met eenschone bodem. • Krassen of donkere vlekken op deoppervlakte hebben geen invloed opde werking van de kookplaat.

• Gebruik een specifiekschoonmaakmiddel voor hetoppervlak van de kookplaat.WAARSCHUWING!Gebruik geen messen,schrapers of gelijksoortigehulpmiddelen om het glazenoppervlak of de randen vande branders en het frameschoon te maken (indien vantoepassing). • Was de onderdelen van roestvrij staalaf met water en droog ze vervolgensmet een zachte doek.7.2 PandragersDe pandragers zijn nietvaatwasserbestendig. Dezemoeten met de hand wordenafgewassen. 1. Verwijder de pandragers om dekookplaat gemakkelijk te reinigen. Wees voorzichtig bij hetterugzetten van depandragers om tevoorkomen dat dekookplaat beschadigdraakt. 2. De emaillelaag kan soms ruweranden hebben, dus wees voorzichtigbij het met de hand afwassen enafdrogen van de pandragers.Verwijder hardnekkige vlekken indiennodig met een pastareiniger. 3. Zorg er na het reinigen van depandragers voor dat deze op dejuiste plaats zijn teruggezet. 4.

7.3 Verwijderen van depannensteunenOm de pansteunen in de juiste positie tehouden, zijn ze gemonteerd op metalenpennen die zich aan de achterkant vande kookplaat bevinden. Voor een beterereiniging kunnen pansteunen verwijderdworden van de kookplaat. Til depannendragers horizontaal omhoog en inde juiste volgorde zoals aangegeven inde afbeelding.Til de pansteunen nietschuin op, omdat de metalenpennen zo worden belast.De pennen kunnen hierdoorbeschadigd raken enbreken.121212De vorm van de pansteunen en dehoeveelheid branders kan verschillen bijandere modellen van het apparaat.7.4 De kookplaatschoonmaken • gesmoltenVerwijder direct:kunststof, plastic folie, suiker ensuikerhoudend voedsel, anders kandit schade aan de kookplaatveroorzaken. Doe voorzichtig ombrandwonden te voorkomen.

•Verwijder nadat de kookplaatvoldoende is afgekoeld: kalk- enwaterkringen, vetspatten enmetaalachtig glanzendeverkleuringen. Reinig de kookplaatmet een vochtige doek en een beetjeniet-schurend reinigingsmiddel. Droogde kookplaat na reiniging af met eenzachte doek. • Was de geëmailleerde delen, dekselsen kronen met een warm sopje enlaat ze goed drogen alvorens ze terugte plaatsen.7.5 Reinigen van deontstekingsknopDit onderdeel is uitgerust met eenkeramische ontstekingsbougie met eenmetalen elektrode. Reinig dezeonderdelen altijd grondig, ommoeilijkheden bij het aansteken tewww.aeg.com18

voorkomen, en controleer of debranderkroonopeningen niet verstoptzijn.7.6 Periodiek onderhoudRaadpleeg regelmatig uw lokaleserviceafdeling, om de staat van degastoevoerleiding en de drukregelaar(indien gemonteerd) te controleren.8. PROBLEEMOPLOSSINGWAARSCHUWING!Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid.8.1 Wat moet ik doen als ... Storing Mogelijke oorzaak oplossingEr is geen vonk als de vonk‐ontsteking wordt geacti‐veerd.De kookplaat is niet aange‐sloten op een stopcontact ofis niet goed geïnstalleerd.Controleer of de kookplaatgoed is aangesloten op hetlichtnet. De zekering is doorgesla‐gen.Controleer of de zekering deoorzaak van de storing is.Als de zekeringen keer opkeer doorslaan, neemt ucontact op met een erkendeinstallateur.

De branderdeksel en kroonzitten niet goed op hunplaats.Plaats de branderdeksel ende kroon op juiste wijze.De vlam gaat meteen na deontsteking uit.Het thermokoppel is niet vol‐doende opgewarmd.Na het ontsteken van devlam, de knop circa 10 sec.ingedrukt houden. De vlamring is ongelijk. De branderkroon is verstoptmet etensresten.Controleer of de hoofdin‐spuiter niet verstopt is en ofde branderkroon schoon is.8.2 Als u het probleem nietkunt oplossen...Als u niet zelf het probleem kuntverhelpen, neem dan contact op met uwverkoper of de serviceafdeling. Zie voordeze gegevens het typeplaatje. Verzekeru ervan dat u de kookplaat correctgebruikt heeft. Bij onjuist gebruik van hetapparaat wordt het bezoek van deonderhoudstechnicus van deklantenservice of de vakhandelaar inrekening gebracht, zelfs tijdens degarantieperiode.

8.3 Labels meegeleverd in dezak met accessoiresBevestig de stickers zoals hieronderweergegeven:MOD.PROD.NO.SER.NODATAMOD.PROD.NO.SER.NODATAMOD.PROD.NO.SER.NO.03 ITMADE IN ITALYTYPEIP200049 A B C A. Plak het op de garantiekaart enverstuur dit deel (indien vantoepassing). B. Plak het op de garantiekaart enbewaar dit deel (indien vantoepassing). C. Plak het op het instructieboekje.9. TECHNISCHE GEGEVENS9.1 Afmetingen kookplaat Breedte 740 mm Diepte 510 mm9.2 Overige technische gegevensTOTAAL VER‐MOGEN:Gas origi‐neel:G20/G25 (2E+) 20/25 mbar(BE) 10,9 kW G20 (2E) 20 mbar (LU) 10,9 kWGasvervan‐ging: G30 (3+) 28-30 mbar 745 g/h G31 (3+) 37 mbar 732 g/hElektrische voe‐ding:220-240 V ~ 50-60 Hzwww.aeg.com20

Aantal gasbranders 5Energiezuinigheid per gasbrander(EE gas burner) Linksachter - Semi-snel 58,6% Rechtsachter - Semi-snel 58,6% Midden - Multikroonbrander 52,0% Linksvoor - Semi-snel 57,9% Rechtsvoor - Sudder niet van toepas‐singEnergiezuinigheid voor de gas‐kookplaat(EE gas hob) 56.8%EN 30-2-1: Huishoudelijke kookapparaten op gas - deel 2-1 : Energieverbruik -Algemeen10.2 Energie besparen • Zorg er voor gebruik voor dat de branders en pansteunen goed worden geplaatst. • Gebruiken alleen kookgerei met een bodemdiameter die geschikt is voor deafmeting van de plaat. • Zet de pan in het midden van de brander. • Warm alleen de hoeveelheid water op die u nodig heeft. • Doe indien mogelijk altijd een deksel op de pan. • Wanneer de vloeistof begint te koken, draait u de vlam omlaag, totdat de vloeistofzachtjes pruttelt. • Gebruik indien mogelijk een hogedrukpan.

Zie de gebruikshandleiding van dehogedrukpan.11. MILIEUBESCHERMINGRecycleer de materialen met het symbool . Gooi de verpakking in eengeschikte afvalcontainer om het terecycleren. Bescherm het milieu en devolksgezondheid en recycleer op eencorrecte manier het afval van elektrischeen elektronische apparaten. Gooiapparaten gemarkeerd met het symbool niet weg met het huishoudelijk afval.Breng het product naar het milieustationbij u in de buurt of neem contact op metde gemeente.www.aeg.com22

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met AEG HVB75820IB stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden