AEG FSE63806P Handleiding

AEG Vaatwasser FSE63806P

Bekijk gratis de handleiding van AEG FSE63806P (28 pagina’s), behorend tot de categorie Vaatwasser. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 32 mensen en kreeg gemiddeld 5.0 sterren uit 2 reviews. Heb je een vraag over AEG FSE63806P of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Pagina 1/28
USER
MANUAL
NL Gebruiksaanwijzing
Afwasautomaat
FSE63806P

Beoordeel deze handleiding

5.0/5 (2 Beoordelingen)

Product specificaties

Merk: AEG
Categorie: Vaatwasser
Model: FSE63806P

Handleiding AEG FSE63806P – volledige tekst

INHOUDSOPGAVE1. VEILIGHEIDSINFORMATIE. 32. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN. 43. PRODUCTBESCHRIJVING. 64. BEDIENINGSPANEEL. 75. PROGRAMMA´S. 76. INSTELLINGEN. 107. OPTIES. 138. VOOR HET EERSTE GEBRUIK. 149. DAGELIJKS GEBRUIK. 1610. AANWIJZINGEN EN TIPS. 1811. ONDERHOUD EN REINIGING. 1912. PROBLEMEN OPLOSSEN. 2213. PRODUCTINFORMATIEBLAD. 2614. EXTRA TECHNISCHE INFORMATIE. 26VOOR PERFECTE RESULTATENBedankt dat u voor dit AEG-product heeft gekozen. Dit apparaat is ontworpenom vele jaren uitstekend te presteren, met innovatieve technologieën die hetleven gemakkelijker helpen maken met functies die gewone apparaten wellichtniet hebben. Neem een paar minuten de tijd om het door te lezen zodat u eroptimaal van kunt profiteren. Ga naar onze website voor:Advies over gebruik, brochures, het oplossen van problemen enonderhoudsinformatie:www. aeg.

com/webselfserviceRegistreer uw product voor een betere service:www. registeraeg. comKoop accessoires, verbruiksartikelen en originele reserveonderdelen voor uwapparaat:www. aeg. com/shopKLANTENSERVICEGebruik altijd originele onderdelen. Als u contact opneemt met de klantenservice zorg dat u de volgende gegevensbij de hand hebt: model, productnummer, serienummer. Deze informatie wordt vermeld op het typeplaatje. Waarschuwing / Belangrijke veiligheidsinformatie Algemene informatie en tips Milieu-informatieWijzigingen voorbehouden. www. aeg. com2.

De fabrikant isniet verantwoordelijk voor letsel of schade veroorzaaktdoor een verkeerde installatie of verkeerd gebruik.Bewaar de instructies altijd op een veilige entoegankelijke plaats voor toekomstig gebruik.1.1 Veiligheid van kinderen en kwetsbare mensen•Dit apparaat kan worden gebruikt door kinderen van 8jaar en ouder en door mensen met beperktelichamelijke, zintuiglijke of verstandelijke vermogensof een gebrek aan ervaring en kennis, indien zij ondertoezicht staan of instructies hebben gekregen over hetveilig gebruiken van het apparaat en indien zij deeventuele gevaren begrijpen.•Kinderen tussen de 3 en 8 jaar oud en personen metzware en complexe beperkingen dienen altijd uit debuurt van het apparaat te worden gehouden, tenzij zevoortdurend onder toezicht staan.•Kinderen jonger dan 3 jaar dienen, mits zijvoortdurend onder toezicht staan, bij het apparaat uitde buurt te worden gehouden.•Laat kinderen niet met het apparaat spelen.•Houd reinigingsmiddelen uit de buurt van kinderen.•Houd kinderen en huisdieren uit de buurt van hetapparaat als de deur open is.•Kinderen mogen zonder toezicht geen reinigings- enonderhoudswerkzaamheden aan het apparaatuitvoeren.1.2 Algemene veiligheid•Dit apparaat is bedoeld voor huishoudelijk gebruik ofgelijksoortige toepassingen zoals:–boerderijen; personeelskeukens in winkels,kantoren of andere werkomgevingen;NEDERLANDS 3

–door gasten in hotels, motels, bed & breakfast enandere woonomgevingen.•De specificatie van het apparaat mag niet wordenveranderd.•De waterdruk (minimaal en maximaal) moet liggentussen 0.5 (0.05) / 8 (0.8) bar (MPa)•Houd rekening met het maximale aantal 13 plaatsen.•Als de voedingskabel beschadigd is, moet defabrikant, een erkende serviceverlener of eengekwalificeerd persoon deze vervangen teneindegevaarlijke situaties te voorkomen.•Leg het bestek in de besteklade met de scherperanden naar beneden of leg ze horizontaal in debesteklade met de scherpe randen naar beneden.•Laat om ongelukken te voorkomen het apparaat nietonbeheerd achter met open deur.•Schakel het apparaat uit en trek de stekker uit hetstopcontact voordat u onderhoudshandelingenverricht.•Gebruik geen waterstralen onder druk en/of stoomom het apparaat te reinigen.•Als het apparaat is voorzien van ventilatieopeningenin de basis, mogen deze niet worden afgedekt metbijv.

een vloerkleed.•Het apparaat moet met de nieuwe slangset wordenaangesloten op een kraan. Oude slangsets mogenniet opnieuw worden gebruikt.2. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN2.1 InstallatieWAARSCHUWING!Alleen een erkendeinstallatietechnicus mag hetapparaat installeren.• Verwijder alle verpakkingsmaterialen.• Installeer en gebruik geenbeschadigd apparaat.• Gebruik het apparaat niet voordat uhet in de ingebouwde structuurinstalleert omwille vanveiligheidsredenen.• Volg de installatie-instructies op diezijn meegeleverd met het apparaat.• Pas altijd op bij verplaatsing van hetapparaat, want het is zwaar. Gebruikaltijd veiligheidshandschoenen engesloten schoeisel.• Installeer of gebruik het apparaat nietop een plek waar de temperatuuronder de 0 °C komt.www.aeg.com4

• Installeer het apparaat op een veiligeen geschikte plaats die aan alleinstallatie-eisen voldoet. 2. 2 Aansluiting op hetelektriciteitsnetWAARSCHUWING. Gevaar voor brand enelektrische schokken. • Dit apparaat moet wordenaangesloten op een geaardstopcontact. • Zorg ervoor dat de parameters op hetvermogensplaatje overeenkomen metelektrische vermogen van denetstroom. • Gebruik altijd een juist geïnstalleerdschokbestendig stopcontact. • Gebruik geen meerwegstekkers enverlengsnoeren. • Zorg dat u de hoofdstekker en kabelniet beschadigt. Indien devoedingskabel moet wordenvervangen, dan moet dit gebeurendoor onze Klantenservice. • Steek de stekker pas in hetstopcontact als de installatie isvoltooid. Zorg ervoor dat hetnetsnoer na installatie bereikbaar is. • Trek niet aan het netsnoer om hetapparaat los te koppelen. Trek altijdaan de stekker. • Dit apparaat voldoet aan de EEG -richtlijnen.

• Het apparaat is voorzien van een 13ampère stekker. Als de zekering vande stekker vervangen moet worden,moet een ASTA (BS 1362)-zekeringvan 13-ampère worden gebruikt(uitsluitend VK en Ierland). 2. 3 Aansluiting aan dewaterleiding• Beschadig de waterslangen niet. • Indien buizen lang niet zijn gebruikt,er reparaties hebben plaatsgevondenof er nieuwe apparaten zijn geplaatst(watermeters, enz. ), moet u, voordatde nieuwe buizen wordenaangesloten, het water laten stromentot het schoon en helder is. • Zorg ervoor dat er geen zichtbarewaterlekken zijn tijdens en na heteerste gebruik van het apparaat. • De watertoevoerslang heeft eenveiligheidsventiel en een omhulselmet een hoofdkabel aan debinnenkant. WAARSCHUWING. Gevaarlijke spanning. • Als de watertoevoerslang beschadigdis, sluit dan onmiddellijk dewaterkraan en haal de stekker uit hetstopcontact.

• Vaatwasmiddel is gevaarlijk. Volg deveiligheidsinstructies op deverpakking van het wasmiddel op. • Speel niet met het water van hetapparaat en drink het niet op. • Verwijder de borden pas uit hetapparaat als het programma isvoltooid. Er kan wat wasmiddel op devaat achterblijven. • Ga niet op de open deur zitten ofstaan• Het apparaat kan hete stoom latenontsnappen als u de deur opentterwijl er een programma wordtuitgevoerd. 2. 5 Service• Neem contact op met de erkendeservicedienst voor reparatie van hetapparaat. • Gebruik uitsluitend originelereserveonderdelen. NEDERLANDS 5.

2.6 VerwijderingWAARSCHUWING!Gevaar voor letsel ofverstikking.• Haal de stekker uit het stopcontact.• Snij het netsnoer van het apparaat afen gooi dit weg.• Verwijder de deurgreep om tevoorkomen dat kinderen enhuisdieren opgesloten raken in hetapparaat.3. PRODUCTBESCHRIJVING549 6713 12111014 2318 1Top sproeiarm2Bovenste sproeiarm3Onderste sproeiarm4Filters5Typeplaatje6Zoutreservoir7Ventilatie8Glansmiddeldoseerbakje9Vaatwasmiddeldoseerbakje10 Comfort Lift mandje11 Handvat12 Handvat onderste mand13 Bovenkorf14 Besteklade3.1 Beam-on-FloorDe Beam-on-Floor is een lichtstraal dieop de vloer onder de deur van hetapparaat verschijnt.• Wanneer het programma start, gaatde rode lichtstraal aan.

De lichtstraalblijft gedurende het volledigeprogramma zichtbaar.• Wanneer het programma is voltooid,gaat het groene lampje branden.• Als er een storing in het apparaatoptreedt, gaat het rode lichtknipperen.De Beam-on-Floor gaat uitwanneer het apparaat wordtuitgeschakeld.www.aeg.com6

Als AirDry tijdens dedroogfase wordtgeactiveerd, is de projectieop de vloer mogelijk nietvolledig zichtbaar.Controleer hetbedieningspaneel om tezien of de cyclus beëindigdis.4. BEDIENINGSPANEEL1 2 83 4 5 6 7 91Aan/uit-toets2Weergave3Delay knop4Program knop5XtraHygiene knop6TimeSaver knop7XtraDry knop8RESET knop9Indicatielampjes4.1 IndicatielampjesAanduiding BeschrijvingZoutindicatielampje. Dit is aan als het zoutreservoir bijgevuld dient te wor-den.Glansmiddelindicatielampje. Dit is aan als het glansmiddeldoseerbakjebijgevuld dient te worden.Einde-indicatielampje. Dit is aan als het wasprogramma is afgelopen.5. PROGRAMMA´SHet aantal programma´s in de tabel (P1,P2, enz.) geven hun volgorde op hetbedieningspaneel weer.De volgorde van de programma´s in detabel geven mogelijk hun volgorde ophet bedieningspaneel niet weer.NEDERLANDS 7

Programma Mate van vervuilingType ladingProgrammafasen OptiesP0 8)• Geen lading • Zelfreinigend 1) Dit programma biedt het meest efficiënte water- en energieverbruik voor normaal vervuild servies-goed en bestek. Dit is het standaard programma voor testinstituten.2) Het apparaat detecteert de mate van vervuiling en de hoeveelheid serviesgoed in de manden. Detemperatuur en hoeveelheid water, het energieverbruik en de programmaduur worden automatisch aan-gepast.3) Dit programma is bestemd om zwaar bevuilde items te wassen met hogere waterdruk en temperatuur.4) Met dit programma kunt u een normaal bevuilde vaat afwassen.5) Dit programma is geschikt voor het wassen van een lading of halve ladig met verse of lichte vervuilingin een korte tijd.6) Dit programma regelt de watertemperatuur om verzorging te bieden aan fijne items, in het bijzonderglaswerk.7) Dit is het meest stille programma.

De pomp werkt op een zeer lage snelheid om het geluid dat doorhet apparaat voort wordt gebracht te verminderen. Door de lage snelheid is de programmaduur lang.8) Dit programma is ontworpen om de binnenkant van het apparaat effectief en efficiënt te reinigen. Hetverwijderd kalkaanslag en vetresten. Het programma dient minstens iedere 2 maanden zonder vaat teworden gedraaid met een ontkalker of een reinigingsproduct speciaal voor vaatwassers.5.1 VerbruiksgegevensProgramma 1) Water(l)Energie-(kWh)Programmaduur(min.)P1 11 0.821 235P2 8 - 15 0.7 - 1.7 46 - 170P3 12.5 - 14.5 1.4 - 1.7 170 - 190P4 12.9 1.14 89P5 10 0.9 30P6 12 - 14 0.8 - 1.0 82 - 92P7 12 - 13 1.1 - 1.3 230 - 250NEDERLANDS 9

Programma 1) Water(l)Energie-(kWh)Programmaduur(min. )P0 10 0. 86 60 - 701) De druk en temperatuur van het water, de variaties in stroomtoevoer, de opties en de hoeveelheidvaat kan de verbruikswaarden veranderen. 5. 2 Aanwijzingen voortestinstitutenOm de nodige informatie te ontvangenover het uitvoeren van prestatietesten(bijv. volgens EN60436) stuurt u een e-mail naar:info. test@dishwasher-production. comVermeld in uw verzoek deproductnummercode (PNC) dat u op hettypeplaatje aantreft. Raadpleeg voor andere vragenbetreffende uw vaatwasmachine hetserviceboekje dat met uw apparaat ismeegeleverd. 6. INSTELLINGEN6. 1 Programmakeuzemodus engebruikersmodusAls het apparaat in deprogrammakeuzemodus staat, kan eenprogramma worden ingesteld en degebruikersmodus worden ingevoerd. Instellingen beschikbaar in degebruikersmodus:• Het niveau van de waterverzachterafgestemd op de waterhardheid.

• De activering of deactivering van deaanduiding leegglansmiddelreservoir. • Het niveau van het glansmiddelvolgens de benodigde dosering. • De activering of de deactivering vanhet geluidsignaal voor hetprogramma-einde. • De activering of deactivering vanAirDry. Het apparaat slaat de instellingen op,dus u hoeft deze niet voor iederecyclus te configureren. De programmakeuzemodusinstellenHet apparaat staat in deprogrammaselectiemodus als het displayhet programmanummer P1 weergeeft. Na de activering bevindt het apparaatzich standaard in deprogrammakeuzemodus. Als dit niet zois, stelt u de programmakeuzemodus alsvolgt in:Houd tegelijkertijd RESET ingedrukt tothet apparaat in deprogrammakeuzemodus staat. Gebruikersmodus ingaanZorg dat het apparaat in de keuzemodusProgramma staat.

bijvullen. Als u tevreden bent met dedroogresultaten bij het gebruik vanalleen multitabletten, kunt u deaanduiding voor het bijvullen vanglansmiddel deactiveren. Voor de bestedroogprestaties dient u echter altijdglansmiddel te gebruiken. Schakel de aanduiding in om deglansmiddelindicator actief te houden alsu standaard wasmiddel of multitablettenzonder glansmiddel bevat. Het uitschakelen van demelding van een leegglansmiddeldoseerbakjeZorg dat het apparaat in degebruikersmodus staat. 1. Druk op. • De indicatielampjes , , en zijn uit. • Het indicatielampje blijftknipperen. • Het display toont de huidigeinstelling. – = de melding van leegglansmiddeldoseerbakje isuitgeschakeld. – = de melding van leegglansmiddeldoseerbakje isingeschakeld. 2. Druk op om de instelling tewijzigen. 3. Druk op aan/uit om de instelling tebevestigen. 6.

4 Het glansmiddelniveauDe vrij te geven hoeveelheidglansmiddel kan worden ingesteldtussen stand 1 (laagste hoeveelheid) enstand 6 (hoogste hoeveelheid). Niveau 0schakelt het glansmiddeldoseerbakje uiten er wordt geen glansmiddelafgegeven. Fabrieksinstelling: stand 4. Het glansmiddelniveauinstellenZorg dat het apparaat in degebruikersmodus staat. 1. Druk op. • De indicatielampjes , , en zijn uit. • Het indicatielampje blijftknipperen. • Het display toont de huidigeinstelling: bijv. = niveau 4. – De niveaus van glansmiddelgaan van 0A tot 6A waarbij 0Abetekent dat er geenglansmiddel wordt gebruikt. 2. Druk herhaaldelijk op om deinstelling te wijzigen. 3. Druk op aan/uit om de instelling tebevestigen. 6. 5 GeluidssignalenEr klinken geluidssignalen als hetapparaat een storing heeft. Het is nietmogelijk deze geluidssignalen uit teschakelen.

Na het beëindigen van het programmaklinkt er tevens een geluidssignaal. Ditgeluidssignaal is standaarduitgeschakeld, maar kan wordengeactiveerd. Het geluidssignaal voor heteinde van het programmainschakelenZorg dat het apparaat in degebruikersmodus staat. 1. Druk op.

2. Druk op om de instelling tewijzigen.3. Druk op aan/uit om de instelling tebevestigen.6.6 AirDryAirDry biedt goede droogresultaten metminder energieverbruik.Tijdens de droogfase opentde deur automatisch en blijftop een kier staan.LET OP!Probeer de deur van hetapparaat niet binnen 2minuten na automatischopenen te sluiten. Dit kanhet apparaat beschadigen.Als hierna de deurgedurende nog 3 minutenwordt gesloten, beëindigthet draaiende programma.AirDry wordt automatisch bij alleprogramma´s geactiveerd, behalve bij (indien van toepassing).Gebruik om de droogresultaten teverbeteren de optie XtraDry of activeerAirDry.LET OP!Als het apparaattoegankelijk is voorkinderen, adviseren wij u omAirDry te deactiveren, omdathet openen van de deurgevaarlijk kan zijn.Het deactiveren van AirDryZorg dat het apparaat in degebruikersmodus staat.1.

Druk op .• De indicatielampjes , , en zijn uit.• Het indicatielampje knippertnog steeds.• Het display toont de huidigeinstelling.– = AirDry isuitgeschakeld.– = AirDry is ingeschakeld.2. Druk op om de instelling tewijzigen.3. Druk op aan/uit om de instelling tebevestigen.7. OPTIESDe gewenste opties moetenelke keer dat u eenprogramma start wordengeactiveerd.De opties kunnen nietworden in- of uitgeschakeldals een programma inwerking is.Niet alle opties kunnen metelkaar wordengecombineerd. Als u optieshebt geselecteerd die nietmet elkaar te combinerenzijn, dan schakelt hetapparaat automatisch één ofmeerdere opties uit. Alleende indicatielampjes van deactieve opties zijn aan.NEDERLANDS 13

Als een optie niet vantoepassing is op eenprogramma, dan gaat hetbijbehorendeindicatielampje niet brandenof het knippert even en gaatdan uit. Het activeren van opties kanvan invloed zijn zowel op hetwater- en energieverbruik,als op de programmaduur. 7. 1 XtraDryActiveer deze optie om dedroogprestatie te versterken. XtraDry is een permanente optie vooralle programma´s anders dan. Het wordt in de volgende cycliautomatisch geactiveerd. Dezeconfiguratie kan met de tijd wordengewijzigd. Elke keer dat wordtgeactiveerd, gaat XtraDry uiten moet weer handmatigworden gekozen. Het activeren van XtraDry schakeltTimeSaver uit en vice versa. Het activeren van XtraDryDruk op. Het betreffende lampje brandt. Het display geeft de bijgewerkteprogrammaduur weer. 7. 2 TimeSaverDe TimeSaver laat u de duur van eengekozen programma met ongeveer 50%verkorten.

De wasresultaten zijn hetzelfde als bij denormale programmaduur. Dedroogresultaten nemen mogelijk iets af. Met deze optie verhoogt u de druk ende temperatuur van het water. De was-en droogfasen zijn korter. TimeSaver is standaard uitgeschakeld,maar kan handmatig wordengeactiveerd. Deze optie kan niet wordengecombineerd met XtraDry. Het activeren van TimeSaverDruk op. Het betreffende lampje brandt. Het display geeft de bijgewerkteprogrammaduur weer. 7. 3 XtraHygieneDeze optie geeft hygiënischereresultaten door de temperatuur tijdensde laatste spoelfase gedurende minstens10 minuten op 70°C te houden. Het activeren van XtraHygieneDruk op. Het betreffende lampje brandt. Het display geeft de bijgewerkteprogrammaduur weer. 8. VOOR HET EERSTE GEBRUIK1. Controleer of het ingestelde standvan de waterontharder juist is voorde waterhardheid in uw omgeving.

8.1 Het zoutreservoirLET OP!Gebruik uitsluitend grof zoutdat voor vaatwassers isgemaakt. Fijn zout verhoogthet risico op corrosie.Het zout wordt gebruikt om de hars in dewaterontharder te herladen en voorgoede wasresultaten voor dagelijksgebruik.Het zoutreservoir vullenZorg ervoor dat de ComfortLift-korf leeg is envergrendeld inomhoogstaande positiestaat.1. Draai de dop linksom om hetzoutreservoir te openen.2. Doe 1 liter water in het zoutreservoir(alleen de eerste keer).3. Vul het zoutreservoir metvaatwasserzout (totdat het vol is).4. Schud de trechter voorzichtig bij hethandvat om de laatste korrels erin tekrijgen.5. Verwijder het zout rond de openingvan het zoutreservoir.6. Draai de dop van het zoutreservoirrechtsom om het zoutreservoir tesluiten.LET OP!Water en zout kunnen uit hetzoutreservoir stromen als uhet bijvult.

Start na hetbijvullen van hetzoutreservoir onmiddellijkhet korste programma omcorrosie te voorkomen. Doegeen vaat in het manden.8.2 Het vullen van hetglansmiddeldoseerbakjeABCLET OP!Gebruik alleenglansspoelmiddel voorvaatwassers.1. Open het deksel (C).2. Vul het glansmiddeldoseerbakje (B)niet verder dan de aanduiding''MAX''.3. Verwijder gemorst glansmiddel meteen absorberend doekje om tevoorkomen dat er te veel schuimontstaat.4. Sluit het deksel. Zorg ervoor dat dedeksel op zijn plaats dicht klikt.Vul hetglansmiddeldoseerbakje bijwanneer de indicatie (A)helder wordt.NEDERLANDS 15

9. DAGELIJKS GEBRUIK1. Draai de waterkraan open.2. Druk op de aan/uit-toets om hetapparaat in te schakelen.Zorg dat het apparaat in de keuzemodusProgramma staat.• Vul het zoutreservoir als hetzoutindicatielampje brandt.• Vul het glansmiddeldoseerbakjeals het indicatielampje van hetglansmiddel brandt.3. Ruim de korven in.4. Voeg vaatwasmiddel toe.5.

U dient het juiste programma in testellen en te starten voor het typelading en de mate van vervuiling.9.1 Comfort LiftLET OP!Ga niet op het rek zitten enoefen geen overmatige drukuit op de vergrendeldemand.LET OP!Laad niet met meer dan demaximale capaciteit van 18kg.LET OP!Zorg ervoor dat de itemsniet uit het frame van demand steken, want dit kande items en het ComfortLiftmechanismebeschadigen.Het Comfort Lift-mechanisme zorgtervoor dat de ondermand op wordtgetild (naar het niveau van de tweedemand) en neer wordt gelaten om de vaateenvoudig in en uit te laden.In- en uitladen van de onderste mand:1. Til de mand op door het rek aan hethandvat van de mand uit devaatwasmachine te trekken. U moetniet het handvat voor uitnamegebruiken.De mand is op het bovenniveauautomatisch vergrendeld.2. Plaats en verwijder de itemsvoorzichtig in de mand (raadpleeg Boekje mand laden).3.

9. 2 Vaatwasmiddel gebruikenABCLET OP. Gebruik uitsluitendvaatwasmiddelen diespecifiek zijn bedoeld voorgebruik in vaatwassers1. Druk op de ontgrendelknop (A) omde deksel te openen (C). 2. Doe de vaatwastablet of het poederin het doseerbakje (B). 3. Plaats een kleine hoeveelheid vanhet vaatwasmiddel in de binnenkantvan de deur van het apparaat als hetprogramma een voorwasfase heeft. 4. Sluit het deksel. Zorg ervoor dat dedeksel op zijn plaats dichtklikt. 9. 3 Een programma instellenen startenEen programma starten1. Laat de deur op een kier staan. 2. Druk op de aan/uit-knop om hetapparaat te activeren. Zorg dat hetapparaat in de keuzemodusProgramma staat. 3. Druk herhaaldelijk op tot hetdisplay het nummer van het gekozenprogramma weergeeft. Het nummervan het programma worden circa 3seconden op het displayweergegeven en toont daarna deprogrammaduur. 4. Stel de bruikbare opties in. 5.

Sluit de deur van de afwasmachineom het programma te starten. Een programma starten meteen uitgestelde start1. Stel een programma in. 2. Blijf op drukken tot het display deuitgestelde tijd toont die u wiltinstellen (van 1 tot 24 uur). Het -lampje brandt. 3. Sluit de deur van het apparaat omhet aftellen te starten. Tijdens het aftellen kan de uitsteltijdworden verlengd maar het programmaen de opties kunnen niet wordengewijzigd. Als het aftelproces voltooid is, wordt hetprogramma gestart. De uitgestelde start annulerentijdens het aftellenAls u de uitgestelde start annuleert,moet u het programma en de optiesopnieuw instellen. Houd tegelijkertijd RESET ingedrukt tothet apparaat in deprogrammakeuzemodus staat. Het programma annulerenHoud tegelijkertijd RESET ingedrukt tothet apparaat in deprogrammakeuzemodus staat.

Controleer of er vaatwasmiddel in hetvaatwasmiddelbakje aanwezig is voordatu een nieuw programma start. De deur openen als hetapparaat in werking isAls u de deur opent terwijl eenprogramma loopt, stopt het apparaat. Dit kan het energieverbruik en deprogrammaduur beïnvloeden.

Einde van het programmaNadat het programma is voltooid,verschijnt 0:00 op het display. Het -lampje is aan. Alle knoppen zijn inactief behalve deaan/uit knop. 1. Druk op de aan/uit-toets of wachttotdat de Auto Off-functie hetapparaat automatisch heeftuitgeschakeld. Als u de deur opent voor deactivering van Auto Off, wordt hetapparaat automatisch uitgeschakeld. 2. Draai de waterkraan dicht. De Auto Off-functieDeze functie verlaagt het energieverbruikdoor het apparaat automatisch uit teschakelen als het niet werkt. De functie gaat werken:• 5 minuten na voltooiing van hetprogramma. • Als het programma na 5 minuten nogniet is gestart. 10. AANWIJZINGEN EN TIPS10. 1 AlgemeneVolg de onderstaande tips om te zorgenvoor optimale schoonmaak- endroogresultaten en ook het milieu tehelpen beschermen. • Verwijder grotere etensresten van deborden en gooi ze in de vuilnisbak. • Spoel de vaat niet eerst af.

Kies indiennodig een programma metvoorwasfase. • Gebruik altijd de hele ruimte van demandjes. • Zorg ervoor dat de vaat in de mandenelkaar niet raakt of overlapt. Alleendan kan het water de vaat volledigbereiken en wassen. • U kunt apart vaatwasmiddel,glansmiddel en zout gebruiken ofkiezen voor het gebruik vanmultitabletten (bijv. ''alles-in-1''). Volgde instructies op de verpakking. • Kies een programma volgens het typevaat en de mate van vervuiling. biedt het meest efficiënteverbruik van water en energie. 10. 2 Gebruik van zout,glansmiddel en vaatwasmiddel• Gebruik enkel zout, glansmiddel envaatwasmiddel voor vaatwassers. Overige producten kunnen hetapparaat beschadigen.

• Maar in gebieden met hard en erghard water raden we het gebruik aanvan standaard vaatwasmiddel(poeder, gel, tabletten zonder extramiddelen), met afzonderlijkglansmiddel en zout voor optimalereinigings- en droogresultaten. • Vaatwasmiddeltabletten lossen bijkorte programma's niet geheel op.

Om te voorkomen datvaatwasmiddelresten op het serviesachterblijven, raden we u aan omtabletten enkel bij lange programma'ste gebruiken. • Gebruik niet meer dan de juistehoeveelheid vaatwasmiddel. Zie deinstructies van devaatwasmiddelfabrikant. 10. 3 Wat moet u doen als uwilt stoppen met het gebruikvan multitablettenVolg de volgende stappen voordat ubegint met het gebruiken van apartwasmiddel, zout en glansmiddel:1. Stel het hoogste niveau van dewaterontharder in. 2. Zorg ervoor dat het zout- en hetglansmiddeldoseerbakje gevuld zijn. 3. Start het kortste programma met eenspoelfase. Voeg geen afwasmiddeltoe en ruim de mandjes niet in. 4. Als het programma is voltooid,wijzigt u de waterontharder in dewaterhardheid van uw omgeving. 5. Stel de hoeveelheid glansmiddel in. 6. De aanduiding leegglansmiddelreservoir activeren. www. aeg. com18.

10. 4 De korven inruimen• Gebruik het apparaat uitsluitend omafwasmachinebestendige voorwerpenaf te wassen. • Reinig geen voorwerpen in hetapparaat die gemaakt zijn van hout,hoorn, aluminium, tin en koper. • Reinig geen voorwerpen in hetapparaat die water kunnenabsorberen (sponzen,keukenhanddoeken). • Verwijder grote voedselresten van deborden. • Week kookgerei met aangebrandevoedselresten voor voordat u ze inhet apparaat zet. • Plaats holle voorwerpen (bijv. kopjes,glazen en pannen) met de openingnaar beneden. • Zorg er voor dat glazen elkaar nietaanraken. • Leg lichte voorwerpen in hetbovenrek. Zorg ervoor dat devoorwerpen niet kunnen verschuiven. • Doe bestek en kleine items in debesteklade. • Zorg er voor dat de sproeiarmen vrijkunnen ronddraaien voordat u eenprogramma start. 10.

5 Voor het starten van eenprogrammaZorg er, voordat u het gekozenprogramma start, voor dat:• De filters schoon zijn en correct zijngeplaatst. • De dop van het zoutreservoir goeddicht zit. • De sproeiarmen niet zijn verstopt. • Er regenereerzout en glansmiddel istoegevoegd (tenzij u gecombineerdeafwastabletten gebruikt). • De positie van de items in de mandjescorrect is. • Het programma geschikt is voor hettype lading en de mate van bevuiling. • De juiste hoeveelheid afwasmiddel isgebruikt. 10. 6 De rekken uitruimen1. Laat de borden afkoelen voordat udeze uit het apparaat neemt. Heteborden zijn gevoelig voorbeschadigingen. 2. Ruim eerst het onderrek en dan hetbovenrek uit. Na voltooiing van hetprogramma kan er zich aande binnenkant van hetapparaat nog waterbevinden. 11. ONDERHOUD EN REINIGINGWAARSCHUWING.

elke twee maanden eenreinigingsproduct dat specifiek isontwikkeld voor vaatwassers. Volg deinstructies op de verpakking van deproducten zorgvuldig op.• Gebruik het programma vooroptimale reinigingsresultaten.• Gebruik geen schuurmiddelen,schuursponsjes, scherpe voorwerpen,sterke chemicaliën, pannensponsjesof oplosmiddelen.• Het regelmatig gebruiken van korteprogramma´s kan ophoping van veten kalk in het apparaat tot gevolghebben. Draai minstens tweemaal permaand lange programma´s om dezeophoping te voorkomen.11.2 Buitenkant reinigen• Maak het apparaat schoon met eenvochtige, zachte doek.• Gebruik alleen neutraleschoonmaakmiddelen.• Gebruik geen schuurmiddelen,schuursponsjes of oplosmiddelen.11.3 De filters reinigenHet filtersystem bestaat uit 3 delen.CBA1. Draai de filter (B) linksom enverwijder het.2. Verwijder de filter (C) uit de filter (B). 3. Verwijder de platte filter (A).4.

7. Plaats de filters (B) en (C) terug.8. Plaats de filter (B) terug in de plattefilter (A). Rechtsom draaien tot hetvastzit.LET OP!Een onjuiste plaatsing vande filters kan leiden totslechte wasresultaten en hetapparaat beschadigen.11.4 De bovenste sproeiarmschoonmakenWe raden u aan om de bovenstesproeiarm regelmatig schoon te makenom te voorkomen dat vuil de gatenverstopt.Verstopte gaten kunnenonbevredigende wasresultatenopleveren.1. Trek het bovenrek naar buiten.2. Druk om de sproeiarm van de mandlos te maken de sproeiarm naarboven en draai hem tegelijkertijdnaar rechts.3. Reinig de sproeiarm onder stromendwater. Gebruik een smal en puntiggereedschap, bijv. een tandenstoker,om de vuildeeltjes uit de gaten teverwijderen.4. Druk om de sproeiarm weer op zijnplaats te installeren de sproeiarmnaar boven en draai hemtegelijkertijd naar links totdat hij opzijn plaats vergrendelt.NEDERLANDS 21

12. PROBLEMEN OPLOSSENWAARSCHUWING!Onjuiste reparatie van hetapparaat kan een gevaarvoor de veiligheid van degebruiker vormen. Allereparaties moeten wordenuitgevoerd door bevoegdpersoneel.Het merendeel van de problemen dieontstaan kunnen worden opgelostzonder contact op te nemen met eenerkend servicecentrum.Zie de onderstaande tabel voorinformatie over mogelijke problemen.Bij sommige problemen wordt er op dedisplay een alarmcode weergegeven.Probleem en alarmcode Mogelijke oorzaak en oplossingU kunt het apparaat niet ac-tiveren.• Verzeker u ervan dat de netstekker is aangesloten ophet stopcontact.• Zorg dat er geen zekering in de zekeringenkast is door-gebrand.Het programma start niet.

• Verzeker u ervan dat de klep van het apparaat geslotenis.• Als startuitstel is ingesteld, annuleert u deze functie ofwacht u tot het einde van het aftellen.• Het apparaat herlaadt de hars uit de waterontharder.

Deduur van de procedure is ongeveer 5 minuten.Het apparaat wordt niet ge-vuld met water.Het display toont of.• Verzeker u ervan dat de waterkraan geopend is.• Ga na of de druk van de watervoorziening niet te laag is.Neem voor deze informatie contactpersoon op met uwplaatselijke waterleidingsbedrijf.• Verzeker u ervan dat de waterkraan niet verstopt is.• Controleer of het filter in de toevoerslang niet verstoptis.• Controleer of er geen knikken of bochten in de water-toevoerslang aanwezig zijn.Het apparaat pompt geenwater weg.Op het display verschijnt.• Verzeker u ervan dat de gootsteenafvoer niet verstoptis.• Controleer of het filter in de afvoerslang niet verstopt is.• Controleer of het binnenfiltersysteem niet verstopt is.• Verzeker u ervan dat de aftapslang geen knikken ofbochten heeft.De anti-overstromingsbevei-liging is ingeschakeld.Op het display verschijnt.• Draai de waterkraan dicht en neem contact op met deservice-afdeling.www.aeg.com22

Probleem en alarmcode Mogelijke oorzaak en oplossingHet apparaat stopt en startmeerdere keren tijdens dewerking.• Dat is normaal. Het voorziet in optimale reinigingsresul-taten en energiebesparing.Het programma duurt telang.• Als de optie uitgestelde start is ingesteld, annuleert ude uitgestelde start of wacht u tot het aftellen voorbij is.• Activeer de optie TimeSaver om de programmaduur teverkorten.• Het activeren van deze optie kan de duur van het pro-gramma verlengen.De resterende duur in hetdisplay wordt verlengd enschakelt bijna naar het eindvan de programmaduur.• Dit is geen storing. Het apparaat werkt goed.Kleine lekkage uit de deurvan het apparaat.• Het apparaat staat niet waterpas. Draai aan de verstel-bare pootjes (indien van toepassing).• De deur van het apparaat is niet gecentreerd op dekuip.

Verstel de achterpoot (indien van toepassing).De deur van het apparaatsluit moeilijk.• Het apparaat staat niet waterpas. Draai aan de verstel-bare pootjes (indien van toepassing).• Delen van het serviesgoed steken uit de korven.Ratelende / kloppende ge-luiden vanuit het apparaat.• Het serviesgoed is niet juist in de korven gerangschikt.Raadpleeg de folder voor het laden van de korven.• Zorg ervoor dat de sproeiarmen vrij kunnen ronddraai-en.Het apparaat maakt kortslui-ting.• De stroomsterkte is onvoldoende om alle tegelijk wer-kende apparaten van stroom te voorzien. Controleer destroomsterkte van het stopcontact en het vermogen opde meter, of zet één van de in gebruik zijnde apparatenuit.• Interne elektrische storing van het apparaat.

Neem con-tact op met de klantenservice.Raadpleeg "Voor heteerste gebruik", "Dagelijksgebruik", of "Aanwijzingenen tips" voor anderemogelijke oorzaken.Schakel het apparaat na controle aan enuit. Als het probleem opnieuw optreedt,neemt u contact op met onzeklantenservice.Voor alarmcodes die niet in de tabelvermeld zijn, neemt u contact op met deservice-afdeling.NEDERLANDS 23

12. 1 De was- en droogresultaten zijn niet naar tevredenheidStoring Mogelijke oorzaak en oplossingSlechte wasresultaten. • Raadpleeg "Dagelijks gebruik", "Aanwijzingen entips" en de folder voor het laden van de korf. • Gebruik intensievere wasprogramma´s. • Maak de inspuiters van de sproeiarm en het filterschoon. Zie "Onderhoud en reiniging". Slechte droogresultaten. • Serviesgoed heeft te lang in het gesloten apparaatgestaan. • Het glansmiddel is op of de dosering van glansmiddelis niet voldoende. Stel de dosering van het glansmid-del in op een hogere stand. • Plastic voorwerpen moeten mogelijk met een doekworden afgedroogd. • Activeer voor de beste droogprestatie de optie Xtra-Dry en stel AirDry in. • We raden aan altijd glansmiddel te gebruiken, zelfs incombinatie met wastabletten. Witte strepen of een blauwewaas op glazen en servies-goed.

• De vrijgegeven hoeveelheid glansmiddel is te hoog. Zet de dosering van het glansmiddel op een lagerestand. • Er is te veel vaatwasmiddel gebruikt. Vlekken en opgedroogde wa-tervlekken op glazen en ser-vies. • De vrijgegeven hoeveelheid glansmiddel is te laag. Zet de dosering van het glansmiddel op een hogerestand. • De kwaliteit van het glansmiddel kan de oorzaak zijn. Het serviesgoed is nat. • Activeer voor de beste droogprestatie de optie Xtra-Dry en stel AirDry in. • Het programma heeft geen droogfase of heeft eendroogfase met lage temperatuur. • Het glansmiddeldoseerbakje is leeg. • De kwaliteit van het glansmiddel kan de oorzaak zijn. • De kwaliteit van de multitabletten kan de oorzaak zijn. Probeer een ander merk of activeer het glansmiddel-doseerbakje en gebruik het glansmiddel samen metde multitabletten. De binnenkant van het appa-raat is nat.

• Dit is geen storing van het apparaat. Vochtige luchtcondenseert op de wanden van het apparaat. Opvallend veel schuim tijdenshet wassen. • Gebruik uitsluitend vaatwasmiddelen die specifiek zijnbedoeld voor gebruik in vaatwassers.

Storing Mogelijke oorzaak en oplossingRoestresten op bestek. • Er wordt voor het wassen teveel zout in het water ge-bruikt. Zie 'De waterontharder instellen'.• Zilver en roestvrijstalen bestek zijn samen geplaatst.Zet zilveren en roestvrijstalen voorwerpen niet dicht bijelkaar.Er bevinden zich aan het eindevan het programma resten vanvaatwasmiddel in het vaatwas-middeldoseerbakje.• De vaatwastablet raakte klem in het vaatwasmiddeldo-seerbakje en is daardoor niet volledig weggespoelddoor het water.• Het water kan het vaatwasmiddel niet uit het vaatwas-middeldoseerbakje spoelen. Zorg ervoor dat de bo-venste sproeiarmen niet geblokkeerd of verstopt zijn.• Zorg dat voorwerpen in de rekken het openen van hetklepje van het afwasmiddeldoseerbakje niet kunnenbelemmeren.Geuren in het apparaat.

• Raadpleeg "Reiniging binnenkant".• Start het programma met een ontkalker of een rei-nigingsproduct bestemd voor vaatwassers.Kalkresten op het servies-goed, op de kuip en aan debinnenkant van de deur.• Het zoutniveau is laag, controleer de bijvulaanduiding.• De dop van het zoutreservoir zit los.• U heeft hard kraanwater. Zie 'De waterontharder in-stellen'.• Gebruik zout en stel zelfs bij gebruik van multitablet-ten de waterontharder in. Zie 'De waterontharder in-stellen'.• Start het programma met een ontkalker bestemdvoor vaatwassers.• Raadpleeg "Reiniging binnenkant".• Probeer een ander wasmiddel.• Neem contact op met de wasmiddelfabrikant.Dof, ontkleurd of afgeschil-verd serviesgoed.• Zorg dat alleen vaatwasmachinebestendige voorwer-pen in het apparaat worden gewassen.• Laad de korf voorzichtig in en uit.

13. PRODUCTINFORMATIEBLADHandelsmerk AEGModel FSE63806P 911434501Nominale capaciteit (standaardcouverts) 13Energie-efficiëntieklasse A+++Energieverbruik in kWh per jaar, gebaseerd op 280standaardcycli met toevoer van koud water en het ver-bruik in de energiebesparende standen. Het werkelijkeenergieverbruik wordt bepaald door de wijze waarophet apparaat wordt gebruikt.234Energieverbruik van standaard reinigingscyclus (kWh) 0.821Het elektriciteitsverbruik in de uit-stand (W) 0.50Het elektriciteitsverbruik in de sluimerstand (W) 5.0Waterverbruik in liter per jaar, op basis van 280 stan-daard reinigingscycli.

Het werkelijke waterverbruikhangt af van hoe het apparaat wordt gebruikt3080Droogefficiencyklasse op een schaal van G (minst effici-ent) tot A (meest efficiënt)AHet "standaardprogramma" de standaardcyclus iswaarop de informatie op het etiket en de productkaartbetrekking heeft, dat dit programma geschikt is voorhet wassen van normaal bevuild tafelgerei, en dat hethet meest efficiënte programma is wat het gecombi-neerd energie- en waterverbruik betreft Het wordt aan-geduid als "Eco" -programma.Programmatijd van standaard reinigingscyclus (min) 235De duur van de sluimerstand (min) 5Geluidsvermogensniveau (db(A) re 1pW) 44Ingebouwde apparatuur J/N Ja14.

Watertoevoer Koud water of warm water 2) max. 60 °C1) Zie het typeplaatje voor andere waarden.2) Als het hete water door een alternatieve, milieuvriendelijkere energiebron geproduceerd wordt (bijv.zonnepanelen), gebruik dan een heetwatervoorziening om het energieverbruik te verminderen.15. MILIEUBESCHERMINGRecycleer de materialen met hetsymbool . Gooi de verpakking in eengeschikte afvalcontainer om het terecycleren. Bescherm het milieu en devolksgezondheid en recycleer op eencorrecte manier het afval van elektrischeen elektronische apparaten. Gooiapparaten gemarkeerd met het symbool niet weg met het huishoudelijk afval.Breng het product naar het milieustationbij u in de buurt of neem contact op metde gemeente.*NEDERLANDS 27

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met AEG FSE63806P stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden