AEG CCE8475SFB Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van AEG CCE8475SFB (28 pagina’s), behorend tot de categorie Fornuis. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 70 mensen en kreeg gemiddeld 5.0 sterren uit 6 reviews. Heb je een vraag over AEG CCE8475SFB of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | AEG |
| Categorie: | Fornuis |
| Model: | CCE8475SFB |
Handleiding AEG CCE8475SFB – volledige tekst
INHOUDSOPGAVE 1. VEILIGHEIDSINFORMATIE. 2 2. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN. 63. INSTALLATIE. 8 4. BESCHRIJVING VAN HET PRODUCT. 10 5. DAGELIJKS GEBRUIK. 12 6. EXTRA FUNCTIES. 177. AANWIJZINGEN EN TIPS. 188. ONDERHOUD EN REINIGING. 209. PROBLEEMOPLOSSING. 2210. TECHNISCHE GEGEVENS. 25 11. ENERGIEZUINIGHEID. 26 12. MILIEUBESCHERMING. 27VOOR PERFECTE RESULTATENBedankt dat je voor dit AEG-product hebt gekozen. We hebben het gecreëerd omjarenlang onberispelijke prestaties te leveren, met innovatieve technologieën diehet leven eenvoudiger maken – functies die je wellicht niet op gewone apparatenaantreft. Neem een paar minuten de tijd om het beste uit het apparaat te halen. Ga naar onze website voor:Advies over gebruik, brochures, het oplossen van problemen, service- enreparatie-informatie:www. aeg. com/supportRegistreer je product voor een betere service:www. registeraeg.
comKoop accessoires, verbruiksartikelen en originele reserveonderdelen voor jeapparaat:www. aeg. com/shopKLANTENSERVICE EN SERVICEGebruik altijd originele onderdelen. Als u contact opneemt met onze erkende servicedienst, zorg er dan voor dat u devolgende gegevens tot uw beschikking hebt: Model, PNC, serienummer. De informatie vindt u op het typeplaatje. Waarschuwingen en veiligheidsinformatie Algemene informatie en tips Milieu-informatieWijzigingen voorbehouden. 1. VEILIGHEIDSINFORMATIELees zorgvuldig de meegeleverde instructies voorinstallatie en gebruik van het apparaat. De fabrikant isniet verantwoordelijk voor verwondingen of schade diewww. aeg. com2.
voortvloeit uit de onjuiste installatie of het onjuistegebruik. Bewaar de instructies altijd op een veilige,toegankelijke plek voor toekomstig gebruik.1.1 Veiligheid van kinderen en kwetsbarepersonen •Dit apparaat kan worden gebruikt door kinderen van 8jaar en ouder en door mensen met een beperktlichamelijk, zintuiglijk of verstandelijk vermogen of eengebrek aan ervaring en kennis, indien zij ondertoezicht staan of instructies hebben gekregen over hetveilig gebruiken van het apparaat en indien zij degevaren begrijpen. Kinderen jonger dan 8 jaar enpersonen met zware en complexe beperkingen dienenaltijd uit de buurt van het apparaat te wordengehouden, tenzij ze voortdurend onder toezicht staan. •Houd toezicht op kinderen, om te voorkomen dat zijgaan spelen met het apparaat. •Houd alle verpakking uit de buurt van kinderen engooi het op passende wijze weg.
•WAARSCHUWING: Houd kinderen en huisdieren uitde buurt van het apparaat als die in werking is ofafkoelt. Makkelijk toegankelijke onderdelen wordenheet tijdens het gebruik. •Als het apparaat is voorzien van een kinderslot, dientdit te worden geactiveerd. •Kinderen mogen zonder toezicht geen reinigings- enonderhoudswerkzaamheden aan het apparaatuitvoeren.1.2 Algemene veiligheid •Dit apparaat is uitsluitend bestemd om mee te koken. •Dit apparaat is bedoeld voor huishoudelijk gebruik ineen binnenomgeving. •Dit apparaat kan worden gebruikt in kantoren,hotelkamers, bed & breakfast-kamers,boerderijgastenhuizen en andere soortgelijke NEDERLANDS 3
accommodaties waar dergelijk gebruik niet hoger isdan (gemiddeld) huishoudelijk gebruik. •WAARSCHUWING: Het apparaat en de toegankelijkeonderdelen ervan worden heet tijdens het gebruik. Udient te voorkomen de verwarmingselementen aan teraken. •WAARSCHUWING: Onbewaakt koken op eenkookplaat met vet of olie kan gevaarlijk zijn en totbrand leiden. •Gebruik nooit water om het kookvuur te blussen.Schakel het apparaat uit en bedek de vlammen metbijv. een blusdeken of deksel. •WAARSCHUWING: Het apparaat mag niet vanstroom worden voorzien door een externschakelapparaat, zoals een tijdklok, of aangeslotenworden op een circuit dat door het elektriciteitsbedrijfregelmatig aan en uit wordt geschakeld. •LET OP: Het kookproces moet bewaakt worden. Eenkort kookproces moet voortdurend bewaakt worden. •WAARSCHUWING: Brandgevaar: Bewaar geenvoorwerpen op de kookoppervlakken.
•Metalen voorwerpen, zoals messen, vorken, lepels endeksels mogen niet op het oppervlak van de kookplaatworden geplaatst, aangezien ze heet kunnen worden. •Gebruik het apparaat niet voordat u het in deingebouwde constructie installeert. •Gebruik geen stoomreiniger om het apparaat schoonte maken. •Schakel het kookplaatelement na elk gebruik uit metde bedieningstoetsen. Vertrouw niet op depandetector. •Als de glaskeramische / glazen oppervlakte gebarstenis, schakel het apparaat dan uit en trek de stekker uithet stopcontact. In het geval het apparaat rechtstreeksop de stroom is aangesloten met een aansluitdoos,verwijdert u de zekering om het apparaat van destroom te halen. Neem altijd contact op met deerkende servicedienst.www.aeg.com4
•Zorg voor een goede luchtventilatie in de ruimte waarhet apparaat geïnstalleerd is, om het terugstromenvan gassen van apparaten in de ruimte die op gas ofandere brandstoffen werken, zoals open haarden, tevoorkomen. •Zorg ervoor dat de ventilatieopeningen niet wordengeblokkeerd en dat de door het apparaat opgevangenlucht niet wordt overgebracht naar een kanaal datwordt gebruikt om rook en stoom uit andere apparaten(centrale verwarmingssystemen, thermosifons,waterverwarmingstoestellen, enz.) af te zuigen. •Wanneer het apparaat met andere apparaten werkt,mag het maximale vacuüm dat in de ruimte wordtgegenereerd niet groter zijn dan 0,04 mbar. •Reinig het afzuigkapfilter regelmatig en verwijdervetafzettingen uit het apparaat om brandgevaar tevoorkomen.
•Indien het netsnoer beschadigd is, moet het wordenvervangen door de fabrikant, een erkende service ofvergelijkbaar gekwalificeerde personen om gevaar tevoorkomen. •Als het apparaat rechtstreeks op de voeding isaangesloten, moet de elektrische installatie zijnuitgerust met een isoleerinrichting waarmee hetapparaat van alle polen van het stopcontact kanworden losgekoppeld. Volledige ontkoppeling moetvoldoen aan de voorwaarden van deoverspanningscategorie III. De middelen voorontkoppeling moeten worden opgenomen in de vastebedrading in overeenstemming met debedradingsregels. •WAARSCHUWING: Gebruik alleenkookplaatbeschermers die door de fabrikant van hetkookapparaat zijn ontworpen of door de fabrikant vanhet apparaat in de gebruiksinstructies als geschikt zijnaangegeven of kookplaatbeschermers die in hetapparaat zijn geïntegreerd. Het gebruik van NEDERLANDS 5
ongeschikte kookplaatbeschermers kan ongelukkenveroorzaken. 2. VEILIGHEIDSVOORSCHRIFTEN2. 1 InstallerenWAARSCHUWING. Alleen een erkendeinstallatietechnicus mag ditapparaat installeren. WAARSCHUWING. Gevaar voor letsel of schadeaan het apparaat. • Verwijder alle verpakkingsmaterialen. • Installeer en gebruik geen beschadigdapparaat. • Volg de installatie-instructies die zijnmeegeleverd met het apparaat. • Houd de minimumafstand naarandere apparaten en units in acht. • Pas altijd op bij verplaatsing van hetapparaat, want het is zwaar. Gebruikaltijd veiligheidshandschoenen engesloten schoeisel. • Dicht de oppervlakken af met kit omte voorkomen dat ze gaan opzettendoor vocht. • Bescherm de bodem van hetapparaat tegen stoom en vocht. • Installeer het apparaat niet naast eendeur of onder een raam. Dit voorkomtdat heet kookgerei van het apparaatvalt als de deur of het raam wordtgeopend.
• Installeer de uitlaatlucht niet in eenwandopening, tenzij de opening voordat doel is ontworpen. • Voor installatie zonder kanaal moetde ventilatoruitlaat direct tegen demuur worden geplaatst of door eenextra kastwand worden gescheidenom toegang tot de ventilatorbladen tevoorkomen. • Elk apparaat heeft koelventilatoren opde bodem. • Als het apparaat gemonteerd wordtboven een lade: – Leg geen kleine dingen of papierdewelke kunnen binnengezogenworden, omdat ze dekoelventilatoren kunnenbeschadigen of het koelsysteemkunnen belemmeren. – Houd een minimumafstand van 2cm tussen de bodem van hetapparaat en de voorwerpen die uin de lade opbergt. • Verwijder de afscheidingspanelen diein de kast onder het apparaat zijngeïnstalleerd. 2. 2 Elektrische aansluitingWAARSCHUWING. Gevaar voor brand enelektrische schokken.
• Bij een afvoer en waar de accessoiresaanwezig of verplicht zijn (wandklep,raamschakelaar en/of raamopener)moeten elektrische aansluitingenworden geïnstalleerd door eengekwalificeerde elektricien, inovereenstemming met hetaansluitschema of hetinstallatieboekje. • Dit apparaat moet wordenaangesloten op een geaardstopcontact. • Verzeker jezelf ervan dat de stekkeruit het stopcontact is getrokken,voordat je welke werkzaamheden danook uitvoert. • Zorg ervoor dat de parameters op hetvermogensplaatje overeenkomen metelektrische vermogen van denetstroom. • Controleer of het apparaat correctgeïnstalleerd is. Losse en onjuistestroomkabels of stekkers (indien vantoepassing) kunnen ertoe leiden datde contactklem te heet wordt. • Gebruik het juiste netsnoer. • Zorg dat de stroomkabel niet verstriktraakt. www. aeg. com6.
• Controleer of er eenaardlekschakelaar is geïnstalleerd. • Gebruik de trekontlastingsklem op dekabel. • Zorg ervoor dat de stroomkabel ofstekker (indien van toepassing) hethete apparaat of heet kookgerei nietaanraakt als je het apparaat op eennabijgelegen contactdoos aansluit. • Gebruik geen adapters met meerderestekkers en verlengkabels. • Zorg ervoor dat je de stekker (indienvan toepassing) of het netsnoer nietbeschadigt. Neem contact op met onserkende servicecentrum of eenelektricien om een beschadigdestroomkabel te vervangen. • De schokbescherming van delenonder stroom en geïsoleerde delenmoet op zo'n manier wordenbevestigd dat het niet zondergereedschap kan worden verplaatst. • Steek de stekker pas in hetstopcontact als de installatie isvoltooid. Zorg ervoor dat het netsnoerna installatie bereikbaar is. • Als het stopcontact los zit, mag u destekker niet in het stopcontact steken.
• Trek niet aan het netsnoer om hetapparaat los te koppelen. Trek altijdaan de stekker. • Gebruik enkel correcteisolatievoorzieningen:stroomonderbrekers, zekeringen(schroefzekeringen moeten uit dehouder worden verwijderd),aardlekschakelaars en contactgevers. • De elektrische installatie moet eenisolatieapparaat bevatten waardoorhet apparaat volledig van het lichtnetafgesloten kan worden. Hetisolatieapparaat moet eencontactopening hebben met eenminimale breedte van 3 mm. 2. 3 GebruikWAARSCHUWING. Gevaar voor letsel,brandwonden of elektrischeschokken. • De specificatie van dit apparaat nietwijzigen. • Verwijder voorafgaand aan het eerstegebruik alle verpakkingsmaterialen,etiketten en beschermfolie (indien vantoepassing). • Zorg ervoor dat deventilatieopeningen niet geblokkeerdworden. De ventilatie moet periodiekworden gecontroleerd door eengekwalificeerd persoon.
• Gebruik het apparaat niet met nattehanden of als het contact maakt metwater. • Gebruik het apparaat niet alswerkblad of als opslagoppervlak. • Als het oppervlak van het apparaatgebarsten is, haal dan onmiddellijk destekker uit het stopcontact. Ditvoorkomt elektrische schokken. • Gebruikers met een pacemakermoeten een afstand van minimaal 30cm bewaren van deinductiekookzones als het apparaat inwerking is. • Als u voedsel in hete olie plaatst, kanhet spatten. • Gebruik nooit open vuur wanneer degeïntegreerde afzuigkap in werking is. WAARSCHUWING. Risico op brand en explosie • Wanneer ze verwarmd worden,kunnen vetten en oliën ontvlambaredampen afgeven. Houd vlammen ofverwarmde voorwerpen uit de buurtvan vetten en oliën als u ermee kookt. • De dampen die erg hete olievrijkomen, kunnen spontaneontbranding veroorzaken.
• Laat geen heet kookgerei op hetbedieningspaneel staan. • Leg geen hete deksel op het glazenoppervlak van de kookplaat. • Laat kookgerei niet droogkoken. • Zorg ervoor dat je geen voorwerpenof kookgerei op het apparaat laatvallen. Het oppervlak kan beschadigdraken. • Schakel de kookzones niet terwijl erleeg kookgerei of geen kookgerei opgeplaatst is. • Leg geen aluminiumfolie op hetapparaat. • Verwijder het rooster of hetafzuigkapfilter nooit wanneer degeïntegreerde afzuigkap of hetapparaat in werking is. • Gebruik de geïntegreerde kap nooitzonder het filter van de afzuigkap. • Dek de inlaat van de geïntegreerdeafzuigkap niet af met kookgerei. • Open het deksel van de bodem nietwanneer de geïntegreerde afzuigkapof het apparaat in werking is. • Plaats geen kleine of lichtevoorwerpen in de buurt van degeïntegreerde afzuigkap, om hetrisico van beknelling te vermijden.
• Kookgerei gemaakt van gietijzer,aluminium of met een beschadigdebodem kan krassen op het glas/glaskeramiek veroorzaken. Til dezevoorwerpen altijd op als je ze op dekookplaat moet verplaatsen. 2. 4 Onderhoud en reiniging • Reinig het apparaat regelmatig om tevoorkomen dat het materiaal van hetoppervlak achteruitgaat. • Schakel het apparaat uit en laat hetafkoelen voordat u het schoonmaakt. • Gebruik geen waterstralen en stoomom het apparaat te reinigen. • Maak het apparaat schoon met eenvochtige zachte doek. Gebruik alleenneutrale schoonmaakmiddelen. Gebruik geen schuurmiddelen,schuursponsjes, oplosmiddelen ofmetalen voorwerpen. 2. 5 Service • Neem contact op met de erkendeservicedienst voor reparatie van hetapparaat. Gebruik alleen originelereserveonderdelen.
• Met betrekking tot de lamp(en) in ditproduct en reservelampen dieafzonderlijk worden verkocht: Dezelampen zijn bedoeld om bestand tezijn tegen extreme fysiekeomstandigheden in huishoudelijkeapparaten, zoals temperatuur,trillingen, vochtigheid, of zijn bedoeldom informatie te geven over deoperationele status van het apparaat. Ze zijn niet bedoeld voor gebruik inandere toepassingen en zijn nietgeschikt voor verlichting inhuishoudelijke ruimten. 2. 6 VerwijderingWAARSCHUWING. Gevaar voor letsel ofverstikking. • Neem contact op met uw plaatselijkeoverheid voor informatie over hetafvoeren van het apparaat. • Haal de stekker uit het stopcontact. • Snijd het netsnoer vlak bij hetapparaat af en gooi het weg. 3. INSTALLATIEWAARSCHUWING. Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid. 3. 1 Voor montageVoordat u de kookplaat installeert, dientu de onderstaande informatie van hettypeplaatje te noteren.
geschikte inbouwunits of werkbladen dieaan de normen voldoen.3.3 Aansluitsnoer • De kookplaat wordt geleverd met eenaansluitkabel. • Gebruik als vervanging van hetbeschadigde netsnoer het volgendesnoertype: H05V2V2-F dat bestand istegen een temperatuur van 90 °C ofhoger. Neem contact op met eenerkend servicecentrum. Hetaansluitsnoer mag alleen wordenvervangen door een gekwalificeerdeelektricien.3.4 De afdichting bevestigen -Installatie aan bovenkant 1. Reinig het werkblad rond de plekwaar het gat moet wordenuitgezaagd. 2. Bevestig de meegeleverdeafdichtstrip van 2 x 6 mm tegen deonderrand van de kookplaat langs debuitenrand van de keramische plaat.Rek de afdichtstrip niet uit. Zorg datde uiteinden van de afdichtstrip zichin het midden van een van de zijdenvan de kookplaat bevinden. 3. Tel een paar millimeter bij de af teknippen lengte van de afdichtstrip. 4.
Duw de twee uiteinden van deafdichtstrip samen.3.5 MontageRaadpleeg het installatieboekje voorgedetailleerde informatie over hetmonteren van jouw kookplaat.Volg het aansluitingsschema van dekookplaat en het aansluitingsschema vande raamschakelaar in hetinstallatieboekje en/of de labels onder dekookplaat.min.50mmmin.500mmAls het apparaat boven een lade wordtgeïnstalleerd, kan de ventilatie van dekookplaat de artikelen die zich in de ladebevinden tijdens het bereidingsprocesopwarmen.830 51525080515480442558307705002127229169825449025-50220min.4min.55min.1500490780+1+1min.55max.R5 NEDERLANDS 9
Zoek de videotutorial "Hoe installeer jejouw AEG-stralingskookplaat" door devolledige naam die in de onderstaandeafbeelding staat in te typen.www.youtube.com/electroluxwww.youtube.com/aegHow to install your AEG Extractor HobMontage filterbehuizingZorg er vóór het eerste gebruik voor datje het filter in de behuizing plaatst, metde zilveren zijde naar buiten gericht.Zodra de filterbehuizing is gemonteerd,plaats je deze in de holte van deafzuigkap waarna je het rooster op deafzuigkap plaatst.4. BESCHRIJVING VAN HET PRODUCT4.1 Productoverzicht3214567 7 6 5 4881Raster2Filter3Filterbehuizing4Fornuis5Slang6Achterwandbevestiging kast7Slang8Aanzetstukwww.aeg.com10
4.2 Indeling kookoppervlak3211111Inductiekookzone2Bedieningspaneel3Kap4.3 Indeling van het bedieningspaneel123 1415 654 137 8 109 11 12Gebruik de tiptoetsen om het apparaat te bedienen. De displays, indicatielampjes engeluiden tonen welke functies worden gebruikt.Tip‐toets Functie Omschrijving1 AAN / UIT Het apparaat in- en uitschakelen.2 Timer De functie instellen.3 / - De tijd verlengen of verkorten.4 - Timerdisplay De tijd in minuten weergeven.5 Bridge De functie in- en uitschakelen. NEDERLANDS 11
Tip‐toets Functie Omschrijving6 Pauze De functie in- en uitschakelen.7 - Weergave afzuigkaptimer De tijd in minuten weergeven.8 - Bedieningsbalk afzuigkap Om een ventilatorsnelheid in te stellen.9 Boost De functie in- en uitschakelen.10 AUTO Automatische modus vande afzuigkapDe functie in- en uitschakelen.11 Breeze De functie in- en uitschakelen.12Indicatielampje afzuigkap‐filterOm aan te geven en eraan te herinnerendat de filters van de afzuigkap moeten wor‐den gereinigd.13 Blokkering / Kinderbeveili‐gingsinrichtingHet bedieningspaneel vergrendelen/ontgrendelen.14 PowerBoost Het inschakelen van de functie.15 - Bedieningsbalk kookplaat Het instellen van de kookstand.4.4 Indicatielampjes op de display Indicatielampje Omschrijving + cijfer Er is een storing. / / OptiHeat Control (3 stappen Restwarmte-indicator): doorgaan metkoken/warm houden/restwarmte.5.
DAGELIJKS GEBRUIKWAARSCHUWING!Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid.5.1 In- en uitschakelen Houd ingedrukt om de kookplaat in ofuit te schakelen.5.2 VatendetectieDeze functie geeft de aanwezigheid vankookgerei op de kookplaat aan enschakelt de kookzones uit als er tijdenseen kooksessie geen kookgerei wordtgedetecteerd.Als je kookgerei op een kookzone plaatstvoordat je een kookstand selecteert,verschijnt het indicatielampje boven 0 opde regelbalk.Als je kookgerei uit een geactiveerdekookzone verwijdert en deze tijdelijk opzijzet, gaan de indicatielampjes boven debijbehorende regelbalk knipperen. Als jehet kookgerei niet binnen 60 secondenterugplaatst op de geactiveerdekookzone, wordt de kookzoneautomatisch uitgeschakeld.Plaats het kookgerei terug op dekookzones binnen de aangegeven time-out om het koken te hervatten.www.aeg.com12
5. 3 Warmte-instelling 1. Druk op de gewenste warmte-instelling op de regelbalk. De indicatielampjes boven de regelbalkverschijnen tot het geselecteerdewarmte-instellingsniveau. 2. Druk op 0 om een kookzone uit teschakelen. 5. 4 PowerBoostDeze functie maakt meer vermogenbeschikbaar voor de inductiekookzones. De functie kan voor een beperktetijdsduur voor uitsluitend deinductiekookzone worden geactiveerd. Daarna wordt de inductiekookzoneautomatisch teruggeschakeld naar dehoogste kookstand. Zie het hoofdstuk'Technische gegevens'. Om de functie voor een kookzone inte schakelen: raak aan. De functie uitschakelen: wijzig dekookstand. 5. 5 OptiHeat Control (3-stapsrestwarmte-indicator)WAARSCHUWING. / / Zolang hetindicatielampje aanstaat,bestaat er een risico opbrandwonden doorrestwarmte.
De inductiekookzones creëren de voorhet kookproces benodigde warmterechtstreeks in de bodem van hetkookgerei. Het glaskeramiek wordtverwarmd door de warmte van hetkookgerei. De indicatielampjes / / verschijnen als een kookzone heet is. Deaanduidingen tonen het niveau van derestwarmte voor de kookzones die jemomenteel gebruikt. Het indicatielampje kan ook verschijnen: • voor de aangrenzende kookzones,zelfs als je ze niet gebruikt, • als er heet kookgerei op de koudekookzone wordt geplaatst, • als de kookplaat is uitgeschakeld,maar de kookzone nog heet is. Het indicatielampje verdwijnt als dekookzone is afgekoeld. 5. 6 TimerTimer met aftelfunctieGebruik deze functie om aan te gevenhoelang een kookzone moet werkentijdens een enkele kooksessie. Je kuntde functie voor de afzuigkap afzonderlijkinstellen. Zie "Kantelfuncties".
Om de functie uit te schakelen:selecteer de kookzone met en drukop. De resterende tijd telt terug naar00. De timer stopt met aftellen, er klinkt eensignaal en 00 knippert. Schakelt dekookzone uit. Druk op een willekeurigsymbool om het signaal te stoppen en teknipperen. KookwekkerU kunt deze functie gebruiken alskookwekker terwijl de kookplaat isingeschakeld maar de kookzones nietwerken. De kookstand toont 00. 1. Druk op. NEDERLANDS 13.
2. Druk op of om de tijd in testellen. De timer stopt met aftellen, er klinkt eensignaal en 00 knippert. Druk op eenwillekeurig symbool om het signaal testoppen en te knipperen. Om de functie uit te schakelen: drukop en. De resterende tijd telt terugnaar 00. 5. 7 StroommanagementAls er meerdere zones actief zijn en hetverbruikte vermogen de limiet van destroomtoevoer overschrijdt, verdeelt dezefunctie het beschikbare vermogen tussenalle kookzones. De kookplaat regelt dewarmte-instellingen om de zekeringenvan de installatie in het huis tebeschermen. • Kookzones zijn gegroepeerd volgensde locatie en het aantal fasen van dekookplaat. Elke fase heeft eenmaximale elektriciteitslading van. Alsde kookplaat de limiet van hetmaximaal beschikbare vermogenbereikt binnen een fase, wordt hetvermogen van de kookzonesautomatisch verlaagd.
• De warmte-instelling van de als eerstegekozen kookzone heeft altijdprioriteit. Het resterende vermogenwordt verdeeld tussen de anderekookzones volgens de volgorde vanselectie. • Voor kookzones met verminderdvermogen knippert hetbedieningspaneel tweemaal en toonthet de maximaal mogelijke warmte-instellingen. • Wacht totdat het display stopt metknipperen of verlaag de kookstandvan de laatst geselecteerdekookzone. De kookzones blijvenwerken met de verlaagde warmte-instelling. Wijzig indien nodighandmatig de warmte-instellingen vande kookzones. • De afzuigkap is altijd beschikbaar alselektrische belasting. Zie de afbeelding voor mogelijkecombinaties waarin vermogen over dekookzones kan worden verdeeld. 5. 8 AfzuigkapfunctiesWAARSCHUWING. Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid.
Pas de ventilatorsnelheid naar wensaan door op een van de beschikbareniveaus op de bedieningsbalk van deafzuigkap te drukken. 3. Om de afzuigkap uit te schakelen,druk je op 0 op de bedieningsbalkvan de afzuigkap. De indicatielampjes boven debedieningsbalk van de afzuigkapverdwijnen. AUTODe functie past automatisch hetventilatorsnelheidsniveau aan op basisvan de geselecteerde kookstand van dekookplaat. Als je de kookplaat voor de eerste keergebruikt, wordt de functie standaardgeactiveerd. Je kunt de functie inschakelen terwijl dekookplaat aan staat, maar geen van dewww. aeg. com14.
kookzones actief is of op enig momenttijdens de kooksessie.Als je de functie activeertterwijl de kookplaat isuitgeschakeld, geen van dekookzones werkt en er geenrestwarmte zichtbaar is ophet bedieningspaneel, wordtde functie na enkeleseconden vanzelfuitgeschakeld. 1. Houd ingedrukt om de kookplaatin te schakelen. 2. Druk op AUTO om de functie teactiveren.Er klinkt een signaal en er verschijnt eenindicator boven het symbool. 3. Plaats kookgerei op de kookplaat enselecteer een kookstandniveau.Verhoog of verlaag de warmte-instelling naar wens.De afzuigkap reageert op het warmte-instellingsniveau en verhoogt of verlaagthet ventilatorsnelheidsniveauovereenkomstig. De indicatielampjesboven de bedieningsbalk van de kapverschijnen. 4.
Om de functie tijdens het koken uit teschakelen en over te schakelen naarde handmatige modus van deafzuigkap, druk je op AUTO of opeen andere instelling op debedieningsbalk van de afzuigkap.Er klinkt een signaal en hetindicatielampje boven het symboolverdwijnt.Automatische modi - ventilatorsnelheidsniveausAf‐zuig‐kap‐mo‐dusRestwarmteniveau (kookplaatstaat uit)Restwarmteniveau(kookplaat staat aan) Koken Rooste‐ren 0 H1 - - - - - - - - 1 H2 - - - - - 1 1 1 H3 - - - 1 1 1 2 H4 - 1 1 1 2 2 3Als je de kookplaatuitschakelt terwijl AUTOdeze draait, wordt de functieonthouden voor de volgendekooksessie.AfzuigkaptimerGebruik de functie om aan te gevenhoelang de afzuigkap moet werken.Het is niet mogelijk om de timer van deafzuigkap in te stellen terwijl deafzuigkap is uitgeschakeld. 1. Druk op naast de bedieningsbalkvan de afzuigkap. 2. Druk op of op om de tijd in testellen (00-99 minuten). 3.
• Zodra de timer klaar is met aftellen,stopt de afzuigkap met werken. • Het is mogelijk om de timer van deafzuigkap in te stellen terwijl AUTOaanstaat. Als AUTO de afzuigkapuitschakelt voordat de ingestelde tijdis verstreken, wordt de timer gereset. • Als de timer de afzuigkap uitschakeltvoor AUTO, wordt de functieuitgeschakeld. De indicatielampjesboven 0 en AUTO verdwijnen. • In beide gevallen AUTO wordt devolgende keer dat je de kookplaataanzet geactiveerd. BoostDe functie activeert deafzuigkapventilator op zijn maximalesnelheidsniveau. Druk op om de functie te activeren. Er klinkt een signaal en er verschijnt eenindicator boven het symbool. De functie kan gedurende maximaal 10minuten ononderbroken werken. Daarnaverandert de instelling van deventilatorsnelheid automatisch in 3. Jekunt de functie zo nodig opnieuwactiveren.
BreezeDe functie stelt de ventilator van deafzuigkap in op een extra lage snelheid. De ventilator begint te draaien op eenminimaal geluidsniveau onmiddellijknadat de functie is geactiveerd. Je kuntde functie na het koken gebruiken omeventuele aanhoudende geuren of stoomte verwijderen. De functie inschakelen als dekookplaat uit staat: 1. Druk op. Er klinkt een signaal en er verschijnt eenindicator boven het symbool. Erverschijnt een timer die is ingesteld op60 minuten op het display naast debedieningsbalk van de afzuigkap. 2. Pas de timer zo nodig aan met of. Nadat de timer klaar is met aftellen,wordt de afzuigkap automatischuitgeschakeld. 5. 9 MenustructuurDe tabel toont de basismenustructuur. GebruikersinstellingenSym‐bool Instellingen Mogelijke op‐ties bGeluid Aan / Uit (--) hAfzuigkapmo‐dus1 - 4 EAlarm-/foutge‐schiedenisDe lijst met re‐cente alarmen/fouten.
Gebruikersinstellingen invoeren: houdingedrukt. Houd vervolgens ingedrukt. De instellingen verschijnen opde timer van de linker kookzones. Navigeren door het menu: het menubestaat uit het instellingssymbool en eenwaarde.
Het symbool verschijnt op deachterste timer en de waarde verschijntop de voorste timer. Om tussen deinstellingen te navigeren, druk je op op de timer aan de voorzijde. Druk op of op de timer aan de voorzijde om deinstellingswaarde te wijzigen. Om het menu te verlaten: druk op. OffSound ControlJe kunt de geluiden in / uitschakelen inMenu > Gebruikersinstellingen. Zie "Menustructuur". Wanneer de geluiden uit zijn, kun je hetgeluid nog steeds horen als: • u aanraakt, • de timer gaat uit, • druk je op een inactief symbool. www. aeg. com16.
6. EXTRA FUNCTIES6. 1 AutomatischeuitschakelingDe functie schakelt de kookplaatautomatisch uit als: • alle kookzones en de afzuigkap zijnuitgeschakeld, • u geen kookstand ofventilatorsnelheid instelt na hetinschakelen van de kookplaat, • je iets hebt gemorst of langer dan 10seconden iets op hetbedieningspaneel hebt gelegd (eenpan, doek). Er klinkt een signaal ende kookplaat wordt uitgeschakeld. Verwijder het object of reinig hetbedieningspaneel. • het apparaat wordt te heet (bijv. alseen steelpan droog kookt). Laat dekookzone afkoelen voordat je dekookplaat weer gebruikt. • je een kookzone niet uitschakelt of dekookstand wijzigt. Na enige tijd wordtde kookplaat uitgeschakeld.
De relatie tussen de kookstand /ventilatorsnelheid en de tijd waarnahet apparaat uitschakelt: Warmte-instelling De kookplaatwordt uitgescha‐keld na 1 - 2 6 uur 3 - 4 5 uur 5 4 uur 6 - 9 1,5 uurInstelling ventila‐torsnelheidDe afzuigkapwordt uitgescha‐keld na10 uur 1 - 3 10 uur10 minuten6. 2 PauzeDeze functie stelt alle kookzones in dieop de laagste warmte-instelling werken. De snelheid van de afzuigkapventilatordaalt tot snelheid 1. Als je de functieactiveert terwijl de afzuigkap in deautomatische modus werkt, wordt desnelheid van de afzuigkapventilator nietverlaagd. Als de functie in werking is kunnen en worden gebruikt. Alle anderesymbolen op het bedieningspaneel zijnvergrendeld. De functie stopt de timerfuncties niet. 1. Om de functie in te schakelen:druk op. De warmte-instelling wordt verlaagd naar1. De snelheid van de afzuigkapventilatordaalt tot snelheid 1. 2.
,Om de functie uit te schakelen druk op. De vorige kookstand / ventilatorsnelheidgaat aan. 6. 3 BlokkeringU kunt het bedieningspaneelvergrendelen terwijl de kookplaat inwerking is. Het voorkomt dat de warmte-instelling/snelheid van de afzuigkap perongeluk wordt gewijzigd. Stel eerst de kookstand/snelheid van deafzuigkap in. Om de functie in te schakelen: druk op. Om de functie uit te schakelen: druk nogmaals op.
Om de functie te activeren: druk op. Stel geen kookstand / afzuigkap in. Houd 3 seconden ingedrukt tot hetindicatielampje boven het symboolverschijnt. Schakel de kookplaat uit met. Als je de kookplaatuitschakelt, is de functie nogsteeds actief. Hetindicatielampje hierboven brandt. Om de functie uit te schakelen: druk op. Stel geen kookstand / afzuigkap in. Houd 3 seconden ingedrukt totdathet indicatielampje boven het symboolverdwijnt. Schakel de kookplaat uit met. Koken met de functie ingeschakeld: druk op en druk vervolgens 3seconden op tot het indicatielampjeboven het symbool verdwijnt. Je kunt dekookplaat bedienen. Als je de kookplaat uitschakelt met de -functie, werktweer. 6. 5 BridgeDe functie werkt als de pande middelpunten van beidezones bedekt. Deze functie verbindt twee kookzones enze werken als één kookzone. Stel eerst de kookstand in voor één vande kookzones.
Om de functie voor linker-/rechterkookzones te activeren: raak / aan. Om de warmte-instelling in testellen of te wijzigen, raakt u een van delinker/rechter regelsensoren aan. Om de functie uit te schakelen: raak / aan. De kookzones werkenonafhankelijk van elkaar. 7. AANWIJZINGEN EN TIPSWAARSCHUWING. Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid. 7. 1 PannenVoor inductiekookzonescreëert een sterkelektromagnetisch veld dehitte in de pannen zeer snel. Gebruik de inductiekookzones metgeschikte pannen. • De bodem van de pannen moet zo diken vlak mogelijk zijn. • Zorg ervoor dat bodems schoon endroog zijn voordat de pannen op dekookplaat worden gezet. • Schuif of wrijf de pan niet over hetkeramische glas, om krassen tevoorkomen. Panmaterialen • gietijzer, staal, geëmailleerdgoed:staal, roestvrij staal, meerlaagsebodem (aangemerkt als geschikt doorde fabrikant).
• aluminium, koper,niet goed:messing, glas, keramiek, porselein. Een pan is geschikt voor eeninductiekookplaat als: • water op de hoogste kookstandbinnen korte tijd wordt verwarmd, • een magneet op de onderkant van hetkookgerei plakt.
Afmetingen van pannen • Inductiekookzones passen zich tot opzekere hoogte automatisch aan deafmetingen van pannen aan. • De efficiëntie van de kookzone hangtsamen met de diameter van de pan. Pannen met een diameter kleiner danhet minimum ontvangen slechts eendeel van het vermogen dat door dekookzone wordt gegenereerd. • Gebruik zowel om veiligheidsredenenals voor optimale kookresultaten geenpannen groter dan aangegeven in dekookzonespecificaties. Zorg ervoordat pannen tijdens het koken nietdicht bij het bedieningspaneel blijven. Dit kan invloed hebben op de werkingvan het bedieningspaneel ofwww. aeg. com18.
onbedoeld de kookplaatfunctiesactiveren. Raadpleeg de technischegegevens. Geventileerde stoomdekselsOm de kooksessies naast de afzuigkapverder te optimaliseren, kun je despeciale stoomgeventileerde deksels metjouw kookgerei gebruiken. De dekselszijn ontworpen om de stoom die in depan wordt geproduceerd naar deafzuigkap te leiden, waardoorongewenste kookgeuren en overmatigevochtigheid in de keuken tot eenminimum worden beperkt. De dekselszijn verkrijgbaar in verschillende matenom te passen bij de meest voorkomendesoorten kookgerei. Ga voor meerinformatie naar onze website. 7. 2 Lawaai tijdens gebruikAls u dit hoort: • kraakgeluid: de pan is gemaakt vanverschillende materialen (eensandwich-constructie). • fluitend geluid: bij gebruik van eenkookzone met een hoge kookstand enals het kookgerei is gemaakt vanverschillende materialen (eensandwich-constructie).
• zoemend geluid: als u hogekookstanden gebruikt. • klikken: er treedt elektrischeschakeling op. • sissend, brommend: de ventilatorwerkt. Deze geluiden zijn normaal en hebbenniets met een defect te maken. 7. 3 Öko Timer (Eco-timer)Om energie te besparen schakelt hetverwarmingselement van de kookzoneeerder uit dan het signaal van de timermet aftelfunctie klinkt. Het verschil inwerkingstijd hangt af van het niveau vande kookstand en de tijd dat u kookt. 7. 4 Voorbeelden vankooktoepassingenDe correlatie tussen de kookstand en hetstroomverbruik van de kookzone is nietlineair. Wanneer u de kookstandverhoogt, is dit niet proportioneel met detoename in stroomverbruik van dekookzone. Het betekent dat eenkookzone op de medium kookstandminder dan de helft van het vermogengebruikt. De gegevens in de tabeldienen alleen als richtlijn.
Warmte-in‐stellingGebruik om het volgende tedoen:Tijd(min)Aanwijzingen 1 Houd gekookt voedsel warm. indiennodigDoe een deksel op het kook‐gerei. 1 - 2 Hollandaisesaus, smelten: bo‐ter, chocolade, gelatine. 5 - 25 Van tijd tot tijd mengen.
Warmte-in‐stellingGebruik om het volgende tedoen:Tijd(min)Aanwijzingen 2 - 3 Zachtjes aan de kook brengenvan rijst en gerechten op melk‐basis, reeds bereide gerechtenopwarmen. 25 - 50 Voeg minimaal twee keer zoveel vocht toe als rijst en roergerechten op melkbasis hal‐verwege de procedure door. 3 - 4 Stoom groenten, vis, vlees. 20 - 45 Voeg een paar eetlepels vochttoe. 4 - 5 Stoom aardappelen. 20 - 60 Gebruik max. ¼ l water voor750 g aardappelen. 4 - 5 Bereid grotere hoeveelhedenvoedsel, stoofschotels en soe‐pen. 60 - 150 Tot 3 liter vloeistof plus ingre‐diënten. 6 - 7 Zachtjes bakken: escalope,kalfsvlees cordon bleu, cutlets,rissoles, worstjes, lever, roux,eieren, pannenkoeken, donuts. indiennodigHalverwege de bereidingstijdomdraaien. 7 - 8 Zware friet, hash browns, len‐densteaks, steaks. 5 - 15 Halverwege de bereidingstijdomdraaien.
9 Kook water, kook pasta, braadvlees (goulash, stoofvlees), frietjes bakken. Grote hoeveelheden water koken. PowerBoost is ingeschakeld. 7. 5 Aanwijzingen en tips voorde afzuigkap • Het rooster dat de afzuigkap bedekt isgemaakt van aluminium en roestvrijstaal. Je kunt er potten op zetten alsde afzuigkap niet werkt. Het zal geenschade veroorzaken. • Wanneer de AUTO-modus in werkingis, start de ventilator aan het beginvan elke kooksessie op een lagesnelheid. De snelheid neemtgeleidelijk toe. Je kunt ook desnelheid van de ventilator handmatigaanpassen. • Bij installatie van de uitlaat moet jeeen raamschakelaar installeren. Jemoet het apart kopen omdat het nietbij de afzuigkap wordt geleverd. Deraamschakelaar moet wordengeïnstalleerd door een bevoegdetechnicus. Raadpleeg hetinstallatieboekje. 8. ONDERHOUD EN REINIGINGWAARSCHUWING. Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid. 8.
8. 2 De kookplaatschoonmaken • gesmoltenVerwijder direct:kunststof, plastic folie, suiker ensuikerhoudend voedsel, anders kandit schade aan de kookplaatveroorzaken. Doe voorzichtig ombrandwonden te voorkomen. Gebruikde speciale schraper op de glazenplaat en verwijder resten door hetblad over het oppervlak te schuiven. •Verwijder nadat de kookplaatvoldoende is afgekoeld: kalk- enwaterkringen, vetspatten enmetaalachtig glanzendeverkleuringen. Reinig de kookplaatmet een vochtige doek en een beetjeniet-schurend reinigingsmiddel. Droogde kookplaat na reiniging af met eenzachte doek. •Verkleuring glanzende metalenverwijderen: reinig het glazenoppervlak met een doek en eenoplossing van water met azijn. 8. 3 De afzuigkap reinigenRasterHet rooster drijft de lucht in de kap. Bovendien beschermt het rooster hetafzuigkapsysteem en voorkomt het dat erper ongeluk vreemde voorwerpen invallen.
Je kunt het rooster handmatig ofin een vaatwasser wassen. WaterreservoirEr bevindt zich een watertank onder dekap. Het verzamelt de condensatie dietijdens elk kookproces ontstaat. Vergeetniet om het waterreservoir regelmatig telegen. Om het waterreservoir te openen,schuift u de vergrendelingen eruit enopent u ze een voor een. WAARSCHUWING. Zorg ervoor dat er geenwater in de kap komt. Als er water of andere vloeistoffen inhet afzuigkapsysteem terechtkomen: • zet de afzuigkap eerst uit, • til het rooster op en reinig het gebiedrond de kap voorzichtig met eenvochtige doek of spons en een mildreinigingsmiddel, • veeg de overtollige vloeistof die op debodem van de afzuigkap is verzameldmet een spons of droge doek weg, • zet de motorkap aan, stel hetventilatorsnelheidsniveau in op 2 ofhoger en laat deze enige tijd draaienom het resterende vocht teverwijderen. 8.
4 Het filter van de afzuigkapreinigenHet filter voorkomt dat vetdeeltjes in hetafzuigkapsysteem terechtkomen. Dekookplaat heeft een ingebouwde tellerdie u eraan herinnert het filter schoon temaken.
Na 100 uur gebruik begint hetfilterindicatielampje te knipperen omaan te geven dat het tijd is om het filter tereinigen. De melding blijft 30 secondenaan nadat je de afzuigkap en dekookplaat hebt uitgeschakeld. Demelding blokkeert het gebruik van dekookplaat niet. Het wordt aanbevolen omhet filter te reinigen voordathet indicatielampjeverschijnt. 1. Verwijder het filter en defilterbehuizing voorzichtig. Zebevinden zich direct onder hetrooster in het midden van dekookplaat. NEDERLANDS 21.
2. Reinig de holte van de afzuigkap meteen reinigingsschuim. 3. Was het filter en de filterbehuizinghandmatig in warm water zonderreinigingsmiddelen of schuursponzente gebruiken. U kunt ze ook wassenin een vaatwasser met een maximaletemperatuur van 65-70°C, zonderafwasmiddelen en zonder vaat indezelfde lading. Alleen de plasticonderdelen kunnen worden gereinigdmet reinigingsmiddelen. 4. Droog het filter gedurende 7 minutenin een oven met een maximaletemperatuur van 60°C of in eenomgevingstemperatuur. 5. Zet het filter en de filterbehuizingweer op hun plaats vast wanneer zevolledig zijn gedroogd. 6. Stel de teller opnieuw in.De teller resetten wanneer hetfilterlampje brandt: 1. Reinig eerst het filter en plaats hetterug in de kap. 2. Druk kort op terwijl hetindicatielampje knippert. De tellerwordt opnieuw gestart.Resetten van de teller voordat hetfilterlampje verschijnt: 1.
Zorg ervoor dat de kookplaat isuitgeschakeld enKinderbeveiligingsinrichting nietwerkt. 2. Reinig eerst het filter en plaats hetterug in de kap. 3. Druk tweemaal op . Hetindicatielampje verschijnt en hetsignaal klinkt. De teller wordtopnieuw gestart.De teller start automatisch opnieuwwanneer je de afzuigkap voor de eerstekeer inschakelt. Het maximale aantalreinigingscycli is 8. Daarna moet het filterworden vervangen door een nieuw filter.WAARSCHUWING!Een oververzadigd filter kanbrandgevaar opleveren.9. PROBLEEMOPLOSSINGWAARSCHUWING!Raadpleeg de hoofdstukkenVeiligheid.9.1 Wat moet je doen als ... Probleem Mogelijke oorzaak OplossingJe kunt de kookplaat nietinschakelen of bedienen.De kookplaat is niet aange‐sloten op een stopcontact ofniet goed geïnstalleerd.Controleer of de kookplaatgoed aangesloten is op hetlichtnet.www.aeg.com22
Probleem Mogelijke oorzaak Oplossing De zekering is doorgeslagen. Verzeker je ervan dat de zeke‐ring de oorzaak van de storingis. Als de zekeringen keer opkeer doorslaan, neem je con‐tact op met een erkende instal‐lateur. Stel gedurende 60 secondengeen kookstand in.Schakel de kookplaat opnieuwin en stel de kookstand binnen60 seconden in. Je hebt 2 of meer sensorvel‐den tegelijkertijd aangeraakt.Raak slechts één sensorveldaan. Pauze is in werking. Raadpleeg ‘Dagelijks gebruik’. Water of vetvlekken op hetbedieningspaneel.Reinig het bedieningspaneel.Je kunt een constant piep‐geluid horen.De elektrische aansluiting isverkeerd.Trek de stekker van de kook‐plaat uit het stopcontact.
Laatde installatie controleren dooreen erkende elektricien.Je kunt de maximalewarmtestand niet instellenvoor één van de kookzo‐nes.De andere zones verbruikenhet maximaal beschikbarevermogen.Je kookplaat werkt correct.Verlaag de warmtestand vande andere kookzones die opdezelfde fase zijn aangesloten.Zie 'Stroommanagement'.Er klinkt een geluidssig‐naal en de kookplaatwordt uitgeschakeld.Als de kookplaat wordt uit‐geschakeld, klinkt er eengeluidssignaal.Je hebt iets op een of meersensorvelden geplaatst.Verwijder het voorwerp van desensorvelden.De kookplaat wordt uitge‐schakeld.Je hebt iets op het sensor‐ veld geplaatst.Verwijder het voorwerp vanhet sensorveld.De restwarmte-indicatorgaat niet aan.De zone is niet heet omdatdeze slechts kortstondig isgebruikt, of de sensor is be‐schadigd.Als de zone voldoende langgebruikt is om heet te zijn,neem je contact op met eenerkende servicedienst.Het bedieningspaneelwordt heet bij aanraking.Het kookgerei is te groot ofje plaatst het te dicht bij hetbedieningspaneel.Plaats grotere pannen indienmogelijk op de achterste kook‐zones.Er klinkt geen geluidsig‐naal wanneer je de tiptoet‐sen van het bedieningspa‐neel aanraakt.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met AEG CCE8475SFB stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Fornuis AEG
Handleiding Fornuis
Nieuwste handleidingen voor Fornuis