AEG Electrolux 2750 lavamat Handleiding


Pagina's 32 Nederlands Wasmachine

Bekijk de handleiding van AEG Electrolux 2750 lavamat gratis online of download de PDF. 85 mensen vonden deze handleiding nuttig. Vraag over dit model? Stel een vraag

ÖKO_LAVAMAT 2750
sensortronic
De wasautomaat die het milieu ontziet
Gebruiksaanwijzing

Beoordeel deze handleiding


Alle foutcodes AEG Electrolux Wasmachine 27 foutcodes uit 15 handleidingen, met hun betekenis.

Product specificaties

Merk: AEG Electrolux
Categorie: Wasmachine
Model: 2750 lavamat

Handleiding AEG Electrolux 2750 lavamat – volledige tekst

3InhoudAanwijzingen m.b.t. de veiligheidVóór het in gebruik nemen 4Aanwijzingen m.b.t. de veiligheid voor de gebruiker 4/5Het ÖKO-programma van AEGDe verpakking 6Ter wille van het milieu ...ÖKO-tips voor zuinig wassen 7Beschrijving van het toestelUitrusting 8/9De inspoelbakjes voor was- en nabehandelingsmiddel 10Beknopte gebruiksaanwijzing 11Voordat u gaat wassenWasgoed sorteren 12Wasgoed voorbehandelen 13Voorzorgen bij bepaalde textielsoorten 13Vulgewichten 13Machine openen 14Machine vullen 14WasmiddelenWasmiddel kiezen 15Hoeveelheid wasmiddel 16Voorontharding 16Wasmiddel doseren 17/18Wasprogramma instellenProgrammakiezer/Temperatuurkiezer 19Indikatie van het programmaverloop 20De toetsen 20/21Programmatabel 2223Beëindiging van het programma 24Extra spoelgang 24Verbruikswaarden 25Reiniging en onderhoud 26Wat is er aan de hand als... 27-29Klantenservice 30Technische gegevens 31

4Vóór het ingebruiknemenAanwijzingenm.b.t. deveiligheidvoor degebruikerAanwijzingen m.b.t. de veiligheid- Installatievoorschriften lezen.- Een beschadigde machine (bijv. transportschade) nietaansluiten.- Een kleine hoeveelheid water in de kuip is het gevolg van dezeer grondige kontrole in de fabriek.- Voer een wasgang zonder wasgoed uit, opdat vetresten (diebij de fabrikage zijn ontstaan) in de wastrommel en de kuipverwijderd worden. Programma: bonte was 60°C, met eenhalve maatbeker wasmiddel.De veiligheid van elektrische toestellen van AEG voldoet aande Duitse wet op de veiligheid van toestellen. Toch zien wij onsals fabrikant genoopt, u en uw eventuele medegebruikers ophet volgende te wijzen:- Kontroleert u vóór het in gebruik nemen of de op hettypeplaatje aangegeven netspanning en stroomsoortovereenkomen met netspanning en stroomsoort bij u thuis.

Ophet typeplaatje kunt u ook zien welke zekering nodig is.- Als uw ÖKO-LAVAMAT in een ruimte staat waar het kan gaanvriezen, moet bij kans op vorst het water afgetapt worden.- Als u het toestel gaat schoonmaken, moet het altijduitgeschakeld zijn. U neemt geen enkel risiko als u de stekkeruit de kontaktdoos trekt of bij vaste aansluiting degroepenhoofdschakelaar uitschakelt of de zekering uitdraait(zie installatievoorschriften).- De buitenkant in geen geval met een waterstraal afsproeien!- Stekker nooit aan het snoer uit de kontaktdoos trekken, maaraan de stekker!

5- Neem de machine niet in gebruik alshet snoer beschadigd is ofhet toestel in de buurt van het bedieningspaneel,bovenblad of bij de sokkel aanzienlijkebeschadigingen vertoont.Voor vervanging van het aansluitsnoer resp. reparatievan deze beschadigingen dient u zich tot onze afdelingKlantenservice of tot uw leverancier te wenden.-Reparaties aan elektrische toestellen mogen alleendoor vakmensen worden uitgevoerd.

Onvakkundigereparaties kunnen tot aanzienlijke risiko’s voor degebruiker leiden.Wend u daarom altijd tot onze afdeling Klantenservice.Alleen originele AEG-onderdelen voldoen aan alle eisen!-Laat kinderen niet met het toestel spelen en houdhuisdieren uit de buurt.- Als u de machine afdankt en door een nieuw toestelvervangt, zorgt u er dan voor dat het deurslot onbruikbaargemaakt wordt en snijd het aansluitsnoer af.- Als de machine voor verkeerde doeleinden wordtgebruikt of foutief wordt bediend, wordt eventueelontstane schade niet door de garantiebepalingengedekt.- Afvoerslang stevig bevestigen.

Anders bestaat schroei-en overstromingsgevaar!- In geval van storing de waterkraan dichtdraaien en hettoestel uitschakelen, door de stekker uit de kontaktdooste trekken of de zekering in de huisinstallatie uit tedraaien.- Houd de verpakking uit de buurt van kleine kinderen;vooral het folie kan gevaren opleveren.-Als u voorbehandeld wasgoed wast, moetenontvlambare oplosmiddelen volledig verdampt zijn.- Gebruik de machine niet voor een chemische reiniging!- Als u het toestel niet aan de waterleiding aansluit, maarregenwater e.d. wilt gebruiken, dient u de hiervoorgeldende voorschriften op te volgen.- Dit toestel voldoet aan de EG-richtlijn 89/336/EEG,73/23/EEG.

6Het ÖKO-programma van AEGUw nieuwe ÖKO-LAVAMAT uit het ÖKO-programma van AEGvoldoet aan alle eisen van de moderne wasbehandeling enmaakt een individuele en uitgebreide programmakeuzemogelijk.Zo zuinig mogelijk verbruik van water, energie en wasmiddeldraagt bij aan een geringere belasting van ons milieu en isekonomisch verantwoord.Het elektronisch geregelde centrifugesysteem met tussendoorcentrifugeren na de hoofdwas en de 3 spoelgangen bij deprogramma’s voor witte en bonte was staat borg voor een zeergering waterverbruik.Na het wassen wordt het centrifugeren door hetschuimherkenningssysteem gekontroleerd. Indien nodig, wordthet centrifugeren gestopt tot het schuim weggepompt is.Een extra spoelgang kan ingesteld worden.Schepribben in de wastrommel nemen het water resp. soptelkens mee naar boven.

Het wasgoed wordt intensief engelijkmatig van bovenaf besproeid.De voorontharding door 2-voudige inspoeling voor wasmiddelen speciale ontharder maakt milieubewust wassen in gebiedenmet hard water mogelijk.De automatische waterdosering past het waterverbruikautomatisch aan de hoeveelheld wasgoed en de textielsoortaan.Alle gebruikte materialen zijn niet milieu-onvriendelijk. Zekunnen zonder gevaren bij het afval worden gezet en ineen vuilverbrandingsinstallatie worden verbrand!Over de materialen : de kunststoffen kunnen hergebruiktworden en hebben de volgende aanduidingen: >PE< voorpolyethyleen, bijv. de doorzichtige folieverpakking en de plasticzakjes. >PS< voor geschuimd polystyreen, bijv. dehoekbeschermers, volkomen cfk-vrij.

Het karton is van oudpapier gemaakt en wij adviseren u dit ook weer in een containervoor oud papier te deponeren.Het specialecentrifugeer-systeemDeschepribbenDevooronthardingDeautomatischewaterdoseringDe verpakking

7Ter wille van het milieu...Deze tips helpen u, zich milieubewust te gedragen.Voor normaal verontreinigd wasgoed zijn deprogramma’s zonder voorwas bedoeld. In vergelijkingmet een programma met voorwas besparen zewasmiddel en water.Gebruik totaalwasmiddelen met bleekmiddel alleen alszich bleekbare vlekken op het wasgoed bevinden.Bleekmiddel wordt pas werkzaam bij hogeretemperaturen.Het zuinigst wast u met een volle trommel.Voor licht tot normaal verontreinigd wasgoed is vaak hetenergie-spaarprogramma met lagere temperatuur enverlengde wastijd voldoende.Door een geschikte voorbehandeling kunnen vlekkenen lichte verontreinigingen verwijderd worden.Doseer het wasmiddel altijd volgens de aanwijzingenvan de wasmiddelfabrikant - te veel wasmiddel isgeldverspilling, belast het milieu en leidt tot verminderdewas- en spoelwerking.

En let ook op dedoseeraanwijzingen bij licht verontreinigd wasgoed.Wasmiddelbesparing en milieuvriendelijk gedrag bereiktu ook als u bij hogere waterhardheden (boven 10°dH) delaagste door de fabrikant aangegeven dosering aanhoudten apart een ontharder toevoegt. Er komt dan minderwasmiddel in het oppervlaktewater terecht.Gebruik wasverzachter alleen als het noodzakelijk is,bijv. bij synthetische mengweefsels, om statischeoplading te voorkomen. Als u een wasdroger gebruikt,wordt uw wasgoed ook zonder wasverzachter zacht enwollig.ÖKO-tips voorzuinig wassen

8Beschrijving van het toestelA BedieningspaneelB Programmakiezer met indikatie van het program-maverloopC TemperatuurkiezerD BedrijfskontrolelampjeE Toets voor VARIOMATIC-centrifugeren enopheffen van de spoelstopF Toets KREUKHERSTELLENDG Toets INTENSIEFH Toets voor reduceren van het centrifugetoerental1000/700 omw./min.UitrustingCBAFDHEG

12Voordat u gaat wassenKontroleert u of het textiel in de machine wasbaar is.Uitsluitsel daarover geven u de internationalewasetiketten.witte wasbonte waskreukherstellend goedfijne waswolSorteer uw wasgoed volgens textielsoort, mate vanverontreiniging en temperatuur.Wollen goed dat alleen het wolmerk draagt, is nietgeschikt voor de wasautomaat. Kledingstukken vanwol moeten ook van de aanduiding “vervilt niet”, “nietverviltend” of “machine wasbaar” voorzien zijn.Niet geschikt voor machinaal wassen zijn kleding-stukken die van de volgende symbolen voorzien zijn.:handwasniet wassenchemisch reinigenniet chemisch reinigenbleken mogelijkniet blekenLet op de aanwijzing “apart wassen” op het wasetiket.Wasgoedsorteren

13Maximale beladingNieuw donkergekleurd wasgoed geeft vaak af.Dergelijke stukken kunt u daarom de eerste keer beterapart wassen.Vlekken indien mogelijk dadelijk verwijderen, als zenog vers zijn; met water en zeep proberen of eengeschikt voorbehandelingsmiddel gebruiken(vlekkenspray, pasta enz.). Niet wrijven, alleen deppen.Zakken leegmakenVooral metalen delen (paperclips, veiligheidsspeldene.d.) verwijderen.Slopen dichtknopen. Ritssluitingen, haken en ogensluiten.Losse stofceintuurs en lange schortbandensamenbinden.Bij gebreid textiel (tricot), wol en textiel met applikatiesde binnenzijde naar buiten keren.Kleine en tere stukken wasgoed (bijv. babysokjes,panty’s) kunnen zonder problemen in een kleinkussensloop met ritssluiting of in een grote sok gestoptworden.Vitrages bijzonder voorzichtig behandelenZe kunnen al door openstaande ramen of bij hetafnemen zijn beschadigd.

14Wassen met de maximale belading is altijd het meestekonomisch!Trommel niet te vol doen. Dat heeft een negatief effekt op hetwasresultaat en veroorzaakt extra kreukvorming.Bij bijzonder kreukgevoelig goed kunt u het beste hetaangegeven vulgewicht iets verminderen.Om de trommel te openen drukt u op de toets van hettrommeldeksel, u drukt het deksel naar beneden en opent hetlangzaam. Wasgoed in de machine doen, trommeldeksel entoesteldeksel sluiten. Attentie: kontroleer vóór het sluiten vanhet toesteldeksel of het trommeldeksel goed gesloten is.Liefst kleine en grote stukken wasgoed door elkaar in demachine doen. Dat versterkt de waswerking en heeft eengunstige invloed op de verdeling van het wasgoed tijdens hetcentrifugeren.Wasgoed niet in elkaar gevouwen in de machine doen.MachineopenenMachine vullen

020 - 5105319.Ontharder, om het leidingwater te ontharden.Bleekmiddel of vlekkenzout, voor gebruik bij wasgoedmet vlekken of als extra toevoeging bij gebruik van wasmiddelzonder bleekmiddel.Voorbehandelingsmiddel voor een gerichtevoorbehandeling van vlekken.Wasverzachter voorkomt statische oplading bijsynthetische weefsels en maakt het wasgoed wat zachter.Stijfsel en appreteermiddel geven het wasgoedvormbestendigheid en maken het strijken makkelijker.Kleur- en ontkleuringsmiddelen mogen alleen gebruiktworden, als de fabrikant van deze produkten in zijngebruiksaanwijzing duidelijk aangeeft dat gebruik in dewasautomaat mogelijk is.Wasmiddelkiezen

16De hoeveelheid wasmiddel hangt af van de hoeveelheidwasgoed, de hardheid van uw leidingwater en de mate vanverontreiniging van het wasgoed. Let op de doseeraanwijzingenop de wasmiddelverpakking.Informatie over de waterhardheid in uw woonplaats kunt u bijhet waterleidingbedrijf krijgen.Waterhardheid°dH mmol/lI - laag tot 10 tot 1,8II - gemiddeld 10 - 16 1,8 - 1,9III - hoog boven 16 boven 2,9Als de wasmiddelfabrikant geen doseeraanwijzingen voorkleine hoeveelheden wasgoed geeft, doseert u bij halve belading1/2 minder en bij nog kleinere belading 1/3 minder dan normaal.HoeveelheidwasmiddelUw ÖKO-LAVAMAT is met de bijzonder effektievevoorontharding door 2-voudige inspoeling voor wasmiddel enspeciale ontharder uitgerust. Bij programma’s zondervoorwas is het mogelijk ontharder en wasmiddel gescheidenin te spoelen.

Daarmee wordt wasmiddel bespaard en hetoppervlaktewater minder belast.De 2-voudige inspoeling zorgt ervoor dat eerst de specialewaterontharder wordt ingespoeld. Dan pas komt het wasmiddelaan de beurt, het komt in reeds onthard water terecht en begintdadelijk met oplossen van het vuil. Ondanks zo zuinig mogelijkwasmiddelgebruik zijn de wasresultaten altijd uitstekend.De speciale ontharder doseert u volgens de aanwijzingen opde verpakking (ingedeeld volgens waterhardheid) minus 20%.Wasmiddel doseert u in dit geval altijd voor de laagstewaterhardheid (tot 10°dH/1,8 mmol/l) volgens deaanwijzingen op de verpakking.Bij programma’s met voorwas kunt u ook milieubewust metwasmiddel omgaan. In dit geval doseert u wasmiddel enontharder samen in de betreffende vakken voor voor- enhoofdwas.Natuurlijk kunt u ook nog steeds gewoon wasmiddel zonderspeciale ontharder gebruiken.

17In het wasmiddelbakje vindt u drie vakken:Vak 1 = bij programma’s zonder voorwasontharder; bij programma’s metvoorwas of inwekenpoedervormig wasmiddel enpoedervormige ontharderVak 2 = poedervormig wasmiddel voorde hoofdwas; bij programma’smet voorwas ook ontharderVak 3 = vloeibaarnabehandelingsmiddel(wasverzachter, stijfsel)Let ook op het volgende :Bij programma’s met voorwas en dosering vanwasmiddel en ontharder in hetzelfde vak altijd eerstwasmiddel en dan ontharder doseren. Daarmeevoorkomt u dat zeepresten in de wasmiddelladeachterblijven.Als u de voorkeur geeft aan vloeibaar wasmiddel,dan gebruikt u voor het doseren ervan de door dewasmiddelindustrie aangeboden doseerhulpjes.Doseer deze middelen volgens de aanwijzingen vande fabrikant.WasmiddeldoserenDoseren vanpoedervormigemiddelenDoseren vanvloeibaremiddelen123

18Deze middelen niet verder dan de markering“MAX” doseren, anders lopen ze te vroeg en zondereffekt in de machine.Bij dikvloeibare gekoncentreerde wasverzachter enstijfsel raden wij u aan na het doseren het vak tot demarkering “MAX” met water te vullen. Inspoelengeschiedt dan probleemloos.Als u poedervormig stijfsel wilt gebruiken, lost u ditvolgens de aanwijzingen van de fabrikant op en giethet opgeloste stijfsel in het vak. Dan kiest u hetprogramma “wasverzachten”.Doseren vanvloeibarenabehandelings-middelen

19Wasprogramma instellenDe wasprogramma’s kiest u met behulp van deprogrammakiezer, de temperatuurkiezer en de toetsen.Bij normaal verontreinigd wasgoed kiest u een programmazonder voorwas. Bij sterkere verontreiniging kiest u eenprogramma met voorwas of intensief wassen (zie “De toetsen”).Bij eiwithoudende vlekken (bloed, cacao) raden wij eenprogramma met voorwas aan. Bij wasgoed met vlekken (fruit,groente, thee) drukt u toets INTENSIEF in.De programmakiezer heeft standen voor de basis- enaanvullende programma’s (zie programmatabel).De temperatuurkiezer kan traploos op elke gewenstetemperatuur worden ingesteld. Door instellen van detemperatuurkiezer wordt het programma gestart.DeprogrammakiezerDetemperatuurkiezer

20Tijdens het programma draait de indikatie van deprogrammakiezer stapsgewijze en geeft aan met welk deelvan het programma de machine bezig is.Door de basis- en aanvullende programma’s te kombinerenmet de toetsen, ontstaat een programma-aanbod dat aan alleeisen voldoet.De indikatie vanhet program-maverloopDe toetsen

21Bij witte/bonte wasIn plaats van het normale laatste centrifugeren wordt eenVARIOMATIC-centrifugeprogramma afgewerkt. Er wordt inverschillende gangen gecentrifugeerd en het wasgoedwordt tussendoor losgemaakt.Bij kreukherstellend goedDe gebruikelijke spoelstop wordt opgeheven. Er wordt kortVARIOMATIC-gecentrifugeerd.Bij fijne was en wolDe gebruikelijke spoelstop wordt opgeheven. Er wordt éénmaal kort gecentrifugeerd.Met deze toets kiest u programma’s voor kreukherstellendgoed. De temperatuur is op 60°C begrensd. Programma’svoor kreukherstellend goed eindigen met spoelstop.Zorgt voor intensivering van het wasproces door verlengdewastijd na de opwarmfase.Met deze toets kunt u het centrifugetoerental reduceren. Alsu deze toets niet indrukt, wordt automatisch met het maximaletoerental gecentrifugeerd.Bij kreukherstellend goed, fijne was en wol is hetcentrifugetoerental tot 850 omw./min.

24Beëindiging van het programmaHet deksel bezit een veiligheidsvergrendeling, die openen vanhet deksel tijdens het gebruik voorkomt. Ca. 2 minuten nabeëindiging van het programma kan het deksel geopendworden.Evt. ingedrukte toetsen uitschakelen door ze nogmaals in tedrukken. Temperatuurkiezer op "0" draaien.Wasgoed uit de machine nemen.Kontroleert u of de trommel helemaal leeg is, anders zouwasgoed bij de volgende wasbeurt kunnen beschadigen (bijv.doorlopen) of op ander wasgoed kunnen afgeven.Extra spoelgangUw ÖKO-LAVAMAT is ingesteld op een uiterst zuinigwaterverbruik.U kunt echter een extra spoelgang inschakelen.Het waterverbruik wordt hierdoor hoger en de programmatijdwordt langer.Der schakelaar bevindt zich midden boven aan de achterzijdevan het toestel.Stand : normaal programma = rode punt zichtbaarStand: extra spoelgang = rode punt niet zichtbaarTemperatuur-kiezer op "0"draaien.

26Reiniging en onderhoudVan tijd tot tijd moeten resten van wasmiddel uit hetwasmiddelbakje verwijderd worden.De wastrommel is van roestvrij edelstaal. Door niet uit hetwasgoed verwijderde, roestende vreemde voorwerpen kunnenroestvlekjes op de trommel ontstaan. Deze vlekken kunnenmet een reinigingsmiddel voor roestvrij staal verwijderd worden.Bij een juiste wasmiddeldosering is ontkalken van de machinenauwelijks nodig. Indien nodig, alleen ontkalkingsmiddel metkorrosiebescherming voor wasmachines gebruiken. Geschiktemiddelen zijn bij de afdeling Klantenservice verkrijgbaar.Het bedieningspaneel en de bedieningselementen alleen meteen vochtig doekje reinigen.Het pluizenfilter moet regelmatig gereinigd worden.Als u sterk pluizend goed wast, het filter na elke wasbeurtreinigen.

Leg de afvoerslang in een platte bak die op de grondstaat, om het toestel geheel leeg te laten lopen.- Deurtje aan de voorzijde van het toestel openen door tegende linker kant te drukken.- Deksel tegen de wijzers van de klok in losschroeven enlosnemen.- Pluizenfilter onder stromend water reinigen.- Filter weer inzetten en erop letten, dat de randen in degeleiders vallen.- Deksel goed vastdraaien.- Deurtje sluiten.WasmiddelbakjeWastrommelOntkalkenPaneel enbedienings-elementenPluizenfilterreinigen

27Storingendie u zelfkuntopheffenWat is er aan de hand als...... de wasautomaat helemaal niet werkt ?Zit de stekker in de kontaktdoos ?Is er een programma ingesteld ?Is de temperatuurkiezer ingesteld ?Zijn de deksels gesloten ?Zijn de zekeringen in de huisinstallatie in orde ?...geen water toegevoerd wordt ?Is de waterkraan geopend ?Is de zeef in de watertoevoer misschien verstopt ?...het centrifugeren traag begint ?Het elektronische stabilisatie-kontrolesysteem is inwerking getreden.Het wasgoed wordt, doordat de draairichting van detrommel gewijzigd wordt, losgemaakt, beter verdeelden er wordt opnieuw met centrifugeren begonnen. Ditkan herhaaldelijk het geval zijn, totdat de onbalansopgeheven is en het centrifugeren definitief afgewerktkan worden....de wasautomaat vibreert of onrustig staat ?Bij te weinig wasgoed (bijv. slechts één badjas) kan demachine gaan vibreren.

Dit heeft geen invloed op dewerking van de machine.Zijn de voeten goed afgesteld ? Zieinstallatievoorschriften.Is de afvoerslang misschien geknikt ?Is de transportbeveiliging geheel verwijderd ? Zieinstallatievoorschriften....het centrifugetoerental schommelt en onregelmatig is ?De elektronische schuimkontrole van de sensortronicheeft ten gevolge van te sterke schuimontwikkeling hetcentrifugetoerental tijdelijk gereduceerd, om deschuimvorming op te heffen. Daarna wordt opnieuwmet centrifugeren begonnen.Bij het volgende programma goed op dewasmiddeldosering letten !....de machine een ongewoon geluid maakt ?De machine heeft een modern aandrijfsysteem, dat invergelijking met oudere wasautomaten een afwijkend,ietwat fluitend geluid maakt. Het nieuwe aandrijfsysteemmaakt de softaanloop bij centrifugeren en het oplopenvan het centrifugetoerental mogelijk.

28..het sop in de hoofdwas sterk schuimt ?U hebt te veel wasmiddel gedoseerd.Nauwkeuriger doseren!...vanonder de wasautomaat water te voorschijn komt ?Is de slangkoppeling van de toevoerslang misschienlek ?Is de slangklem van de afvoerslang misschien los ?Is de afvoerslang misschien beschadigd ?Is het deksel van het pluizenfilter in de sokkel goedgesloten ?...het wasresultaat niet als gewoonlijk is ? Misschien hebt u te weinig of te veel wasmiddel gedoseerd.Onderdosering leidt tot vergrauwing van het wasgoed entot kalkaanslag in het toestel. Nauwkeuriger doseren !Hebt u bijzondere vlekken voorbehandeld ?Hebt u het juiste programma en de juiste temperatuurgekozen ?...vlekken ondanks een voorbehandeling bij het wassenniet verwijderd zijn ?Misschien zijn het niet uitwasbare vlekken.

Bij eenvakman informeren (chemische reiniging/drogist)....op het gewassen goed grijze resten te zien zijn?Misschien hebt u door zalf, crème of olie verontreinigdwasgoed met te weinig wasmiddel gewassen. Dehoeveelheid wasmiddel was niet voldoende om hetvet op te lossen.Is er misschien met te lage temperatuur gewassen ?..wasverzachtervlekken op het gewassen goed zitten ?In zulke gevallen is meestal wasverzachter (vooral ingekoncentreerde vorm) direkt op het wasgoedterechtgekomen. Dergelijke vlekken zo snel mogelijkuitwassen.....na beëindiging van het programma op het wasgoedwitte wasmiddelresten te zien zijn ?Hierbij gaat het meestal om onoplosbarebestanddelen van moderne wasmiddelen. Ze zijnniet het gevolg van een onvoldoende spoeleffekt.Mogelijke oplossingen: uitborstelen of uitschudden,evt. ook het wasgoed binnenste buiten wassen.

29...na de laatste spoelgang nog schuim zichtbaar is?Moderne wasmiddelen kunnen ook in het laatstespoelwater nog schuim veroorzaken, wat echter geeninvloed op het spoelresultaat heeft.... het wasgoed niet voldoende gecentrifugeerd wordt enook nog restwater in de trommel zichtbaar is ?Is de afvoerslang misschien geknikt ?Is de pomphoogte van max. 1 m misschienoverschreden ?

Heb je hulp nodig?

Als je hulp nodig hebt met AEG Electrolux 2750 lavamat stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden