Zibro SRE 157 Handleiding
Bekijk gratis de handleiding van Zibro SRE 157 (74 pagina’s), behorend tot de categorie Heater. Deze gids werd als nuttig beoordeeld door 76 mensen en kreeg gemiddeld 4.9 sterren uit 4 reviews. Heb je een vraag over Zibro SRE 157 of wil je andere gebruikers van dit product iets vragen? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Zibro |
| Categorie: | Heater |
| Model: | SRE 157 |
Handleiding Zibro SRE 157 – volledige tekst
Geachte mevrouw, meneer,Van harte gefeliciteerd met de aankoop van uw Zibro Kamin, het A-merk onder de verplaatsbare kachels. U hebt een kwaliteitsproduct aangeschaft, waar u nog vele, vele jaren plezier van zult hebben, mits u de kachel verantwoord gebruikt. Lees daarom eerst deze gebruiksaanwijzing, voor een optimale levensduur van uw Zibro Kamin kachel. Wij geven u namens de fabrikant 24 maanden garantie op alle optredendemateriaal- en fabricagefouten. We wensen u veel warmte en comfort met uw Zibro Kamin.Met vriendelijke groet,PVG International b.v.Afdeling klantenservice1 LEES EERST DE GEBRUIKSAANWIJZING.2 RAADPLEEG BIJ TWIJFEL UW Z IBRO KAMIN-DEALER.3 VOUW VOOR HET LEZEN DE LAATSTE PAGINA UIT. 162SRE 157
HET GEBRUIK IN HOOFDLIJNENDit zijn in grote lijnen de stappen die u moet nemenom uw Zibro Kamin te gebruiken. Voor de preciezehandelingen verwijzen wij u naar de HANDLEIDING(pag. 65 en verder).•De eerste keer zal uw kachel tijdens het brandeneven naar ‘nieuw’ ruiken.•Bewaar uw brandstof op een koele, donkereplaats.•Brandstof veroudert.
WAT U VOORAF MOET WETENALTIJD VOLDOENDE VENTILERENVoor elk Zibro Kamin-model geldt een bepaalde minimumruimte waarin u dekachel veilig, zonder extra ventilatie kunt gebruiken (zie hoofdstuk P). Als debetreffende ruimte kleiner is dan aangegeven, dient u altijd een raam of deur opeen kier te zetten (± 2,5 cm). Dit raden wij ook aan bij ruimtes die sterk geïsoleerdof tochtvrij gemaakt zijn en/of boven 1500 m. liggen. Als er onvoldoendeventilatie (lees: zuurstof) is, slaat de kachel overigens automatisch af. Gebruik uwZibro Kamin niet in kelders en andere ondergrondse ruimtes.DE JUISTE BRANDSTOFUw Zibro Kamin-kachel is ontworpen voor het gebruik van watervrije, zuiverekerosine van hoge kwaliteit, zoals Zibro Plus. Alleen deze zorgt voor een schoneen optimale verbranding.
Brandstof van mindere kwaliteit kan leiden tot:verhoogde kans op storingenonvolledige verbrandingbeperkte levensduur van de kachel rook en/of stank aanslag op rooster of mantelDe juiste brandstof is dus essentieel voor een veilig, efficiënt en comfortabelgebruik van uw kachel.Overleg altijd met de dichtstbijzijnde Zibro Kamin-dealer over de juiste brandstofvoor uw kachel.164SRE 157ADeze transportdop vindtu los in de doos. Alleenhiermee kunt u dekachel na gebruik probleemloos vervoeren.Goed bewaren dus!Alleen met de juistebrandstof bent u verzekerd van een veilig,efficiënt en comfortabelgebruik van uw Zibro Kamin.De tankdop-openervindt u op de achter-zijde van de kachel.Deze zorgt ervoor dat uschone handen houdtbij het openen van debrandstoftank.
HANDLEIDINGAHET INSTALLEREN VAN DE KACHELHaal uw Zibro Kamin voorzichtig uit de doos en controleer de inhoud. Naast de kachel moet u ook beschikken over:een brandstofhevelpompjeeen transportdopeen tankdop-openerdeze gebruiksaanwijzingBewaar de doos en het verpakkingsmateriaal (fig. A) voor opslag en/of transport.Open de deksel van de wisseltank en verwijder het verpakkingsmateriaal. Vul de wisseltank zoals aangegeven in hoofdstuk B.De vloer moet stevig en waterpas zijn. Verplaats de kachel als deze niet waterpas staat.
Probeer dit niet te corrigeren door er boeken of iets anders onder te leggen.Steek de stekker in het stopcontact (220/230 Volt - AC/50 Hz) en stel de juiste tijd in met behulp van de insteltoetsen (zie hoofdstuk C).Uw Zibro Kamin is nu gebruiksklaar.BVULLEN MET BRANDSTOFVul de wisseltank niet in de woonruimte, maar op een meer geschikte plaats (erkan altijd een beetje gemorst worden). U gaat daarbij als volgt te werk:Zorg dat de kachel uit is.Open het deksel en til de wisseltank uit de kachel (fig. B). Let op: de tank kan even nadruppelen. Zet de wisseltank neer (dop naar boven) en schroef de tankdop eraf met behulp van de tankdop-opener (fig. C).Neem het brandstofhevelpompje en steek de gladde, meest stugge pijp in de jerrycan. Zorg dat deze hoger staat dan de wisseltank (fig. D).
De geribbelde slang steekt u in de opening van de wisseltank.Draai de knop bovenop het pompje vast (naar rechts). Knijp enkele keren in het pompje, totdat de brandstof de wisseltank in begint te stromen. Als dat eenmaal het geval is, hoeft u niet meer te knijpen.Let tijdens het vullen op de brandstofmeter van de wisseltank (fig. E). Als uziet dat deze vol is, stop dan met vullen door de knop boven op het pompje weer los te draaien (naar links). Maak de tank nooit te vol. Vooral niet als de brandstof erg koud is (brandstof zet uit als deze warmer wordt).654321654321165SRE 157B DCEleeg vol
Laat de brandstof die nog aanwezig is in het pompje, terugstromen in dejerrycan en verwijder het pompje voorzichtig. Schroef de tankdop nauwkeurig op de tank met behulp van de tankdop-opener. Deze laatste kunt u na gebruik weer bevestigen op de achterzijde van de kachel. Veeg eventueel gemorste brandstof weg. Controleer of de tankdop recht zit en goed is aangedraaid. Plaats de wisseltank weer in de kachel (dop naar beneden). Sluit het deksel. CHET GOED ZETTEN VAN DE KLOKDe juiste tijd kunt u alleen instellen als de kachel niet brandt, maar de stekker welin het stopcontact zit. U gebruikt hiervoor de insteltoetsen . Druk eerst op éénvan beide toetsen om deze functie in te schakelen (het lampje CLOCK en hetinformatiedisplay gaan dan knipperen). Vervolgens kunt u de uren instellenmet de linkertoets ( hour) en de minuten met de rechtertoets ( min. ).
Dooréénmaal te drukken, verhoogt u de waarde stap voor stap. Wanneer u de toetsingedrukt houdt, loopt de waarde op tot u de toets loslaat. Na ongeveer 10seconden stopt het knipperen en staat de instelling vast. Vijf minuten na hetuitschakelen van de kachel, verdwijnt de informatie op het display en komt dekachel in de stand-by stand. Door op een willekeurige toets te drukken, wordt detijd weer zichtbaar. Als de stekker langer dan 10 minuten uit het stopcontact is geweest (of destroom is uitgevallen), moet u de tijd opnieuw instellen. DHET AANMAKEN VAN DE KACHELEen nieuwe kachel veroorzaakt in het begin extra geur. Zorg dus voor extra venti-latie. Maak de kachel altijd aan met behulp van de -toets . Gebruik nooit luci-fers of een aansteker. Om de kachel te ontsteken, hoeft u alleen even op de -toets te drukken. Deze gaat dan knipperen, ten teken dat de ontstekingsprocedure in werking is.
Dit duurt even. Als de kachel eenmaal brandt, blijft de -toets rood. Het informatiedisplay toont twee getallen. Aan het lampje ernaast kunt u ziendat deze betrekking hebben op de temperatuur (fig. G).
Onder ROOM staat dehuidige temperatuur, terwijl onder SET de ingestelde temperatuur wordt vermeld. Deze laatste kunt u veranderen met behulp van de insteltoetsen (zie hoofdstuk E). EHET INSTELLEN VAN DE GEWENSTE TEMPERATUURU kunt de ingestelde temperatuur alleen veranderen als de kachel aan is. Ugebruikt hiervoor de insteltoetsen . Druk eerst op één van beide toetsen om dezefunctie in te schakelen (het lampje TEMP naast het informatiedisplay gaat danknipperen). Vervolgens kunt u de gewenste temperatuur verhogen door op derechtertoets ( min. ) te drukken of verlagen met de linkertoets ( hour). Na onge-veer 10 seconden stopt het lampje met knipperen en staat de instelling vast (fig. G). U kunt de temperatuur instellen op minimaal 6°C en maximaal 28°C.
☞FHET BENUTTEN VAN DE TIMERMet behulp van de timer kunt u de kachel automatisch laten aanslaan, op eenvooraf ingestelde tijd. Om de timer te kunnen instellen moet de juiste tijd zijningesteld (zie hoofdstuk C) en moet de kachel uit zijn. U gaat als volgt te werk:Druk op de -toets en meteen daarna op de toets TIMER. Het lampje TIMER en het informatiedisplay gaan nu knipperen. Stel de tijd in waarop de kachel moet aanslaan, met behulp van de instel-toetsen . De linkertoets ( hour) is voor de uren, de rechtertoets ( min. ) voor de minuten (verspringt per 5 minuten). Na ongeveer 10 seconden springt het informatiedisplay weer op CLOCK engaat het controlelampje TIMER branden, ten teken dat de timerfunctie is ingeschakeld (fig. H). De timer zorgt ervoor dat de ruimte op de ingestelde tijd bij benadering op de gewenste temperatuur is.
Als u de kachel wilt uitzetten en met de timer wilt laten aanslaan, hoeft ualleen maar de toets TIMER in te drukken (zie hoofdstuk G). Om de timerinstelling ongedaan te maken, drukt u éénmaal op de -toets . Indien u uitgebreidere timer mogelijkheden wenst, raden wij u aan de ZibroKamin weektimer aan te schaffen. Deze is eenvoudig aan te sluiten op uw ZibroKamin kachel, zie . GHET UITZETTEN VAN DE KACHELU hebt twee mogelijkheden om de kachel uit te zetten: Druk de -toets in. Het informatiedisplay springt dan op CLOCK en binnen ongeveer een minuut is de vlam gedoofd. Wanneer u de kachel wilt uitzetten en de volgende keer met de timer wilt laten aanslaan, drukt u op de toets TIMER . Dan slaat niet alleen de kachel af, maar wordt tegelijk de timerfunctie ingeschakeld. U kunt de gewenste tijd veranderen met de insteltoetsen (zie hoofdstuk F).
HWAT HET INFORMATIEDISPLAY U VERTELTHet informatiedisplay is niet alleen bedoeld om u de (ingestelde) tijd en tempe- ratuur te tonen (hoofdstuk C, E en F), maar ook voor het melden van storingen.
f - 1 Brander-thermister defect Dealer informerene - 2 Startproblemen Dealer informerene - 5 Omvalbeveiliging Kachel opnieuw aanmakene - 6 Slechte verbranding Dealer informerene - 7 Kamertemperatuur Indien nodig kachel hoger dan 28°C opnieuw aanmakene - 8 Aanjagermotor defect Dealer informerene - 9 Luchtfilter vervuild óf, Filter reinigenBrandstofpomp vervuild Dealer informerenKachel heeft 65 uur onaf-gebroken gebrand en is automatisch afgeslagen Kachel opnieuw aanmaken-- : -- Brandstof op Wisseltank vullen(+ knipperendFUEL-lampje)-- : -- Te weinig ventilatie Beter ventileren(+ knipperendVENT-lampje)Bij storingen waarin deze tabel niet voorziet, dient u altijd uw Zibro Kamin-dealerte raadplegen. AUTOMATISCHE UITSCHAKELINGDeze kachel is uitgerust met een veiligheidssysteem dat er voor zorgt dat dekachel na 65 uur onafgebroken automatisch afslaat. Het display geeft dan het vol-gende aan:.
Indien u dit wenst kunt u de kachel weer aanzetten door opde -toets te drukken (zie hoofdstuk D). AUTOMATISCHE REINIGINGSFUNCTIEIndien de kachel twee uur continu op zijn hoogste stand brandt, zal de branderzichzelf automatisch reinigen. Dit wordt aangegeven in het display met de codecl:05 cl:00, teruglopend naar. Gedurende deze 5 minuten brandt de kachel op zijnlaagste stand, waardoor de brander zichzelf reinigt. Hierna schakelt hij automa-tisch weer naar de hoogste stand. IHET KINDERSLOTHet kinderslot kunt u gebruiken om te voorkomen dat een kind per ongeluk de instel-lingen van de kachel verandert. Tijdens het branden kan de kachel dan enkel nogworden uitgeschakeld. Als de kachel al uit is, voorkomt het kinderslot ook dat dekachel per ongeluk wordt aangemaakt. U activeert het kinderslot door de betreffen-de toets langer dan 3 seconden ingedrukt te houden.
Het controlelampje KEY-LOCKlicht dan op (fig. I), ten teken dat het kinderslot is ingeschakeld. Om het kinderslot uitte schakelen drukt u nogmaals langer dan 3 seconden op de toets KEY-LOCK.
JHET JUISTE GEBRUIK VAN 'SAVE'Met de functie 'SAVE' kunt u de temperatuur begrenzen. Als deze functie is in-geschakeld, zal de kachel automatisch afslaan indien de kamertemperatuur 3°Cboven de ingestelde temperatuur komt. Als de kamertemperatuur vervolgens weerop de ingestelde temperatuur komt, zal de kachel automatisch weer aanslaan. U activeert de instelling 'SAVE' door de betreffende toets in te drukken. Hetcontrolelampje SAVE licht dan op (fig. J). Door nog eens op de toets SAVE te druk-ken, schakelt u deze functie weer uit. 168SRE 157I: Als het lampje KEY-LOCK oplicht, is het kin-derslot ingeschakeld. J: Als het lampje SAVEoplicht, slaat de kachelautomatisch aan en uit,om binnen een bepaaldtemperatuurbereik teblijven. imerventc l 0 5set roomtimtset roomsavetemclol.
☞Ook zonder de instelling 'SAVE' zorgt uw kachel ervoor dat de ingestelde tem-peratuur bij benadering wordt gehandhaafd, door zijn verwarmingscapaciteitaan te passen. ’SAVE’ is een spaarstand die u bijvoorbeeld gebruikt wanneer uniet in de ruimte aanwezig bent, of om deze vorstvrij te houden. KHET CONTROLELAMPJE 'FUEL'Als het controlelampje FUEL begint te branden, hebt u nog voor 10 minutenbrandstof. Deze resterende brandtijd ziet u verstrijken in het informatiedisplay (fig. K). Om de twee minuten hoort u bovendien een waarschuwingssignaal, tenteken dat u de wisseltank moet bijvullen. Reageert u niet, dan gaat de kachel van-zelf uit. Ook dan klinkt een waarschuwingssignaal. Het controlelampje FUEL knip-pert nu en in het informatiedisplay knipperen vier streepjes. U kunt dit stoppendoor éénmaal op de -toets te drukken.
Als de kachel helemaal leeggebrand is geweest, moet u na het bijvullen evengeduld hebben voordat de kachel weer gebruiksklaar is. LHET CONTROLELAMPJE 'VENT'Als het controlelampje VENT begint te knipperen, is dat een teken dat de ruimteonvoldoende wordt geventileerd (fig. L). De kachel zal vanzelf uitgaan. Blijft hetcontrolelampje VENT nog branden nadat u extra hebt geventileerd, raadpleegdan uw Zibro Kamin-dealer. MONDERHOUDVoordat u onderhoud pleegt, dient u de kachel uit te zetten en te laten afkoelen. Trek vervolgens de stekker uit het stopcontact. Uw Zibro Kamin vergt weinig onderhoud. Wel dient u elke week even hetluchtfilter en het ventilatorrooster te reinigen met een stofzuiger. Hetrooster reinigt u met een vochtige doek. Neem het luchtfilter er nu en dan evenaf (fig. M), om het te reinigen met een sopje. Zorg dat het luchtfilter goed droogis, voordat u het terug plaatst.
Controleer ook met enige regelmaat het brandstofzeefje:Haal de wisseltank uit de kachel en verwijder het brandstofzeefje (fig. N). Dit kan wat nadruppelen; houd een doekje bij de hand.
Klop het brandstofzeefje omgekeerd leeg op een harde ondergrond, om het vuil te verwijderen. (Nooit reinigen met water. )Plaats het brandstofzeefje weer in de kachel. We raden u verder aan om stof en vlekken bijtijds af te nemen met een vochtigedoek, omdat er anders hardnekkige vlekken kunnen ontstaan. Verwijder zelf geen onderdelen van de kachel. Neem voor een eventuele reparatie altijd contact op met uw Zibro Kamin-dealer. Indien het electriciteitssnoer beschadigd is, mag alleen een erkend installateurdit vervangen door het type H05 VV-F. 321169SRE 157NMBrandstofzeefjeL: Als het controlelampjeVENT knippert, is dat eenteken dat u extra moetventileren. K: Als het controlelampjeFUEL brandt, ziet u in hetinformatiedisplay voorhoeveel minuten u nogbrandstof hebt. ☞vent. fuel 1 0 roomtimervent. set room.
NOPSLAG (EINDE STOOKSEIZOEN)Berg de kachel aan het einde van het stookseizoen stofvrij op, zo mogelijk metgebruik van de originele verpakkingsmaterialen.Overgebleven brandstof kunt u een volgend stookseizoen niet meer gebruiken.Maak deze dus op. Houdt u toch wat over, gooi deze brandstof dan niet weg, maarvolg de regels zoals die in uw gemeente gelden voor Klein Chemisch Afval.Begin het nieuwe stookseizoen in elk geval met nieuwe brandstof en raadpleegopnieuw deze gebruiksaanwijzing.OVERVOEROm te voorkomen dat uw kachel tijdens het transport brandstof lekt, moet u devolgende maatregelen nemen:Laat de kachel afkoelen. Haal de wisseltank uit de kachel en verwijder het brandstofzeefje (zie hoofdstuk M, fig. N ). Dit kan wat nadruppelen; houd een doekje bij de hand. Bewaar het brandstofzeefje en de wisseltank buiten de kachel.Duw de transportdop op de plaats van het brandstofzeefje (fig.
O) en druk deze goed aan. Vervoer de kachel altijd rechtop.PSPECIFICATIES Ontsteking elektrisch Afmetingen (mm) breedte 405Brandstof kerosine (inclusief bodemplaat) diepte 295Capaciteit (kW) max. 3,1 hoogte 435Capaciteit (kW) min. 0,8 Accessoires brandstofhevelpompGeschikte ruimte (m 3)** 30-125 tankdop-opener, transportdopjeBrandstofverbruik (l/uur) *0,323 Netspanning 220V/230VBrandstofverbruik (g/uur) *258 -- AC/50 HzBrandduur per tank (uur) *16,7 Elektrisch verbruik ontsteking 320 WInhoud wisseltank (liter) 5,4 continu 32 WGewicht (kg) 10* Bij instelling op maximale stand ** Opgegeven waarde is indicatiefQDE GARANTIEVOORWAARDENU krijgt op uw Zibro Kamin kachel 24 maanden garantie vanaf de aankoopdatum.Binnen deze periode worden alle materiaal- en fabricagefouten kosteloosverholpen.
De garantie geldt niet wanneer veranderingen zijn aangebracht, niet-originele onderdelen zijn gemonteerd of reparaties aan de kachel zijn verricht door derden. Onderdelen die aan normale slijtage onderhevig zijn, zoals het brandermatje en het brandstofhevelpompje, vallen buiten de garantie. De garantie geldt uitsluitend als u de originele, gedateerde aankoopbonoverlegt en als daarop geen veranderingen zijn aangebracht. De garantie geldt niet bij schade ontstaan door handelingen die afwijken vande gebruiksaanwijzing, door verwaarlozing en door het gebruik van ver-keerde of verouderde brandstof. Verkeerde brandstof kan zelfs gevaarlijk zijn*. De verzendkosten en het risico van het opsturen van de kachel of onderdelen daarvan, komen altijd voor rekening van de koper. Om onnodige kosten te voorkomen, raden wij u aan eerst altijd zorgvuldig degebruiksaanwijzing te raadplegen.
Wanneer deze geen uitkomst biedt, geef dekachel dan in reparatie bij uw dealer. * Licht ontvlambare stoffen kunnen bijvoorbeeld leiden tot een oncontroleerbare verbranding, met uitslaandevlammen als gevolg. Probeer in dat geval nooit de kachel te verplaatsen, maar zet de kachel onmiddellijk uit. Innoodgevallen kunt u een brandblusser gebruiken, maar dan uitsluitend van het type B: een koolzuur- ofpoederblusser. 10 TIPS VOOR EEN VEILIG GEBRUIK1 Wijs kinderen altijd op de aanwezigheid van een brandende kachel. 2 Verplaats de kachel niet als deze brandt of nog heet is. In dat geval ook niet bijvullen en geen onderhoud verrichten. 3 Plaats de voorkant van de kachel op minimaal 1,5 meter van muur, gordijnen en meubels. 4 Gebruik de kachel niet in stoffige ruimtes, of op plaatsen waar het sterk tocht. U krijgt dan geen optimale verbranding.
Gebruik de kachel nooit in natte ruimtes zoals in de nabijheid van een bad, douche of zwembad. 5 Zet de kachel uit voordat u vertrekt of naar bed gaat. Bent u langere tijd weg (bv. vakantie), trek dan ook de stekker uit het stopcontact.
6 Bewaar en vervoer de brandstof uitsluitend in de daarvoor bestemde tankjes en jerrycans. 7 Zorg ervoor dat de brandstof niet bloot staat aan hitte of extremetemperatuurverschillen. Bewaar de brandstof altijd op een koele,droge en donkere plaats (zonlicht tast de kwaliteit aan). 8 Gebruik de kachel nooit op plaatsen waar schadelijke gassen of dampen aanwezig kunnen zijn (bv. uitlaatgassen of verfdampen). 9 Het rooster van de kachel wordt heet. De kachel mag niet afgedekt worden (brandgevaar). 10 Zorg altijd voor voldoende ventilatie. 76543171SRE 157.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Zibro SRE 157 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden
Handleiding Heater Zibro
Handleiding Heater
Nieuwste handleidingen voor Heater