Zeiss Victory V8 1.1-8x24 Handleiding
Pagina's 57 Niet gecategoriseerd
Bekijk de handleiding van Zeiss Victory V8 1.1-8x24 gratis online of download de PDF. 15 mensen vonden deze handleiding nuttig. Vraag over dit model? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Zeiss |
| Categorie: | Niet gecategoriseerd |
| Model: | Victory V8 1.1-8x24 |
Handleiding Zeiss Victory V8 1.1-8x24 – volledige tekst
22 | 57 NLAanduiding van de onderdelen(1) Vergrotingswisselaar(2) Dioptriecorrectie voor vizier(3) Deksel battervak(4) Aan/uit-schakelaar (vizierverlichting)(5) Draairegelaar lichtsterkte (vizierverlichting)(6) Verstelknop parallaxcompensatie (b de modellen V8 1. 1–8 niet aanwezig)(7) Beschermkap met vizierverstelling (hoogte)(8) Beschermkap met vizierverstelling (breedte)(9) Verstelknop met verstelling vizier (hoogte)(10) Verstelknop met vizierverstelling (breedte)(11) Nulmarkering van de ring(12) Indexmarkering(13) Snelverstelling vizier (ASV)Vizier scherpstellenStel de scherpte van het vizier in door middel van dioptriecorrectie door het oculair te draaien (2). De richtkkers ZEISS V8 1. 8-14x50 en ZEISS V8 2. 8-20x56 zn voorzien van een parallaxcorrectie die b 100 m vergrendelt. De ZEISS V8 4. 8-35x60 beschikt over een parallaxcorrectie die b 300 m vergrendeld.
Dioptriecorrectie en parallaxverstelling instellen• Om de richtkker op de grootst beschikbare vergroting in te stellen, draait u de vergrotingswisselaar (1) aan de oculairbuis. • Richt op een doelwit op een afstand van 100 m of 300 m, afhankelk van het model. Draai vervolgens de verstelknop voor de parallaxcorrectie (6) naar de 100 m- of 300 m-vergrendeling. Om het vizier scherp te stellen, draait u de verstelknop voor de dioptriecorrectie (2). Zowel het doelwit als het vizier moeten nu scherpgesteld zn. De dioptriecorrectie hoeft slechts één keer te worden uitgevoerd. • Door aan de parallaxcorrectie (6) te draaien, kan nu de optimale scherpte voor elke richtafstand worden ingesteld en kunnen richtfouten als gevolg van parallax worden vermeden.
(2)(1)(7)(10)(8)(11)(12)(12)(11)(9)GEBRUIKSAANWZINGDe producten van het merk ZEISS kenmerken zich door hun voortreffelke optische prestaties, een precieze verwerking en een lange levensduur.
23 | 57 NLVergroting wisselenAlle vergrotingen tussen het laagste en hoogste vergrotingsniveau kunnen traploos worden ingesteld. De vergroting wordt gewisseld door de wisselaar (1) aan de oculairsteun te draaien. De vergrotingsniveaus zn gekenmerkt door getallen en markeringen. Door tot de aanslag naar links te draaien, wordt de hoogste vergroting verkregen. Door tot de aanslag naar rechts te draaien, wordt de laagste vergroting verkregen. Als de nok van de wisselaar naar boven wst, is de middelste vergroting ingesteld. Batter vervangenDraai voor het vervangen van de batter (type CR 2032) het deksel (3) linksom (tegen de wzers van de klok in) eraf. De nieuwe batter wordt met pluspool naar buiten in het vakje gelegd. Draai het deksel (3) daarna weer rechtsom (met de wzers van de klok mee) erop. Let er hierb op dat de dichtingsring juist is geplaatst en zich in goede staat bevindt.
Een beschadigde dichtingsring moet worden vervangen. Verwder de batter uit de richtkker als deze langere td niet wordt gebruikt. VizierverlichtingDoor de aan/uit-knop (4) in te drukken, wordt de vizierverlichting ingeschakeld. Door langer (2–3 seconden) de aan/uit-knop (4) in te drukken, schakelt de vizierverlichting weer uit. Door de draairegelaar (5) rechtsom (met de wzers van de klok mee) te draaien, kan de helderheid worden vergroot. Door de draairegelaar (5) linksom (tegen de wzers van de klok in) te draaien, wordt de helderheid verminderd. De regeling is traploos tot een vooringesteld minimum of maximum en heeft geen mechanische aanslag. Als u de vizierverlichting uitschakelt, blft de ingestelde helderheid van de vizierverlichting opgeslagen en wordt deze ook na het inschakelen weer ingesteld.
Als de draairegelaar (5) in ingeschakelde staat gedurende drie uur niet wordt bediend, schakelt de vizierverlichting automatisch uit. Als het laadniveau laag is, knippert de vizierverlichting. Het knipperen kan naar wens worden onderdrukt.
Druk in ingeschakelde staat de aan/uit-knop (4) twee keer kort achter elkaar in (binnen 2 seconden). Door deze bevestiging kan de vizierverlichting zonder knipperen worden gebruikt tot de batter helemaal leeg is. Na het vervangen van de batter of het uitschakelen van de vizierverlichting is het knipperen voor de waarschuwingsfunctie weer geactiveerd. Om de batter te besparen en de gebruiksduur te verlengen, hebben de ZEISS V8-richtkkers een automatische uitschakelfunctie (als gedurende 3 uur geen bediening of beweging plaatsvindt) en een bewegingssensor. Deze detecteert de positie van het wapen en schakelt het verlichte punt onafhankelk uit b zdelingse helling van 45° of b een neerwaartse of opwaartse helling van 70°. Zodra het wapen in de aanslag wordt genomen, wordt het verlichte punt weer ingesteld op het eerder ingestelde helderheidsniveau.
Activeer of deactiveer deze functie, door de richtkker 180° ondersteboven te draaien en de aan/uit-knop (4) 5 seconden ingedrukt te houden. Ter bevestiging knippert de vizierverlichting drie keer. Ook b uitschakeling door het wzigen van de helling geldt dat een stand-byduur van 3 uur, dat betekent dat na 3 uur in gekantelde staat, de richtkker niet weer inschakelt. Montage basisinstellingOm het volledige bereik van de hoogteverstelling van het vizier te kunnen gebruiken, moet de ZEISS V8 4. 8-35x60 met een hoek naar voren van ca. 20 hoekminuten (ca. 60 cm op 100 m) op het wapen worden gemonteerd. Om te verzekeren dat wapen en richtkker als een eenheid perfect samenwerken, moet de richtkker altd door een gekwalificeerde geweermaker worden gemonteerd.
Verwondingen aan het oog door terugstoten van het wapen, kunnen worden vermeden door de vakkundige montage met de juiste afstand tot het oog. De juiste afstand tot het oog is bovendien een garantie voor een volledig gezichtsveld.
Afstellen van de richtkker ZEISS V8 b een wapenHet afstellen van de ZEISS V8-richtkker b een wapen, dus de correctie van afwkingen van de trefpuntpositie, wordt eenvoudiger doordat het vizier vastklikt in de hoogte- en breedteverstelling. Ga hierb als volgt te werk:• Na het afschroeven van de beschermkappen (7 of 8) kan het vizier worden versteld door te draaien aan de verstelknoppen (9) in de hoogte en (10) in de breedte. B de richtkkers uit de serie ZEISS V8 komt een verstellingsklik overeen met 1 cm op 100 m. Als het wapen te laag schiet, moet naar boven worden gecorrigeerd (richting “H”), wat overeenkomt met de verstelknop (9) een slag rechtsom te draaien. Als het wapen te hoog schiet, moet naar onderen worden gecorrigeerd, wat overeenkomt met de verstelknop (9) één slag linksom te draaien.
Als het wapen te ver naar links schiet, moet naar rechts worden gecorrigeerd (richting “R”), wat overeenkomt met de verstelknop (10) een slag rechtsom te draaien. Als het wapen te ver naar rechts schiet, moet naar links worden gecorrigeerd, wat overeenkomt met de verstelknop (10) een slag linksom te draaien. • Na het inschieten de knop (9 of 10) naar boven toe eruit trekken en de nulmarkering van de ring (11) op de indexmarkering (12) instellen. Knop (9 of 10) naar beneden in de vergrendeling drukken. De index dient voor het terugvinden van de oorspronkelke instelling als het vizier later wordt versteld (voor andere afstanden of andere munitie). Opmerking: B de levering van de richtkker uit de ZEISS V8 serie is het vizier ingesteld op het midden van het verstelbereik en de nulmarkering van de verstelringen (11) op de indexmarkering (12).
Voor schietcorrecties voor de richtkkers met snelverstelling vizier (ASV) (13), dat betekent b apparaten met een ASV-H (hoogte) of ASV-S (breedte), neemt u ook de gebruiksaanwzing “ASV+ / ASV LongRange / ASV AdvancedLongRange” op www. zeiss. com/cop/manuals in acht. De richtkkers ZEISS V8 zn zo geconstrueerd dat b het verstellen van het vizier een overeenkomstige beweging van het vizier zelf naar het midden van het beeld niet te herkennen is. Het vizier blft b alle verstellingen altd in het midden van het beeld. DichtheidDe richtkker is waterdicht, op druk gecontroleerd volgens ISO 9022-80 en met stikstof gevuld. De algehele afdichting is ook gegarandeerd als de beschermkappen (7 of 8) van de verstelling van het vizier eraf zn geschroefd. Let er echter altd op dat deze beschermkappen (7 of 8) er goed op zitten en de dichtingsringen juist zn geplaatst.
VizierUw richtkker is uitgerust met het door u gekozen vizier. B de modellen ZEISS V8 ligt het vizier in het tweede beeldniveau. Het vizier wordt b het wisselen van de vergroting niet vergroot, maar blft altd hetzelfde. Zo is b deze richtkkers de dekking van het vizier afhankelk van de vergroting. Een actueel overzicht van beschikbare viziers en dekkingen vindt u onder www. zeiss. nl/consumer-products/jacht/content/dradenkruizen. htmlOnderhoudDe richtkker heeft een ZEISS LotuTec®-coating. De effectieve beschermlaag vermindert duidelk de vervuiling van de lens door een bzonder glad oppervlak en een daarmee verbonden sterk afstotend effect. Alle vormen van verontreinigingen hechten minder en kunnen sneller, eenvoudiger en zonder strepen worden verwderd. Bovendien is de LotuTec®-coating bestand tegen beschadiging en sltage.
Vingerafdrukken kunnen na een tdje het lensoppervlak aantasten. ZEISS adviseert het gebruik van de ZEISS Lens Cleaning Kit voor de reiniging en het behoud van het product. Tegen de, met name in de tropen, mogelke schimmelaanslag op de lens helpt het droog opbergen en een goede ventilatie van de buitenste lensvlakken. Beschikbare accessoiresVoor uw ZEISS V8 bieden w u een omvangrke portfolio aan accessoires, zoals bv. Flip Cover, zonnekappen of neopreen-covers. Meer informatie vindt u op: www. zeiss. com/cop/huntingReserveonderdelen of vizier-ombouw voor ZEISS V8Mocht u vervangende onderdelen of een ombouw voor uw richtkker nodig hebben, zoals beschermkappen, wendt u zich dan tot uw speciaalzaak, uw landelke vertegenwoordiger of onze klantenservice. Klantenservice en garantieAls u vragen heeft over de service of de garantievoorwaarden wilt downloaden, bezoek dan onze website: www.
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Zeiss Victory V8 1.1-8x24 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden