Zeiss Conquest V6 1.1-6x24 Handleiding
Pagina's 70 Niet gecategoriseerd
Bekijk de handleiding van Zeiss Conquest V6 1.1-6x24 gratis online of download de PDF. 57 mensen vonden deze handleiding nuttig. Vraag over dit model? Stel een vraag

Product specificaties
| Merk: | Zeiss |
| Categorie: | Niet gecategoriseerd |
| Model: | Conquest V6 1.1-6x24 |
Handleiding Zeiss Conquest V6 1.1-6x24 – volledige tekst
2 | 5 NLGEBRUIKSAANWIJZINGENDe kenmerken van de producten van het merk ZEISS zijn voortreffelijke optische prestaties, een precieze verwerking en een lange levensduur. Neem de volgende gebruiksaanwijzing in acht zodat u uw richtkijker optimaal kunt gebruiken en het u vele jaren betrouwbaar dient. Informatie voor uw veiligheidWeggooien van batterijenBatterijen horen niet in het huisvuil. Maak gebruik van de terugname van verbruikte batterijen die in uw land bestaat. Geef alleen ontladen batterijen af. Batterijen zijn in de regel ontladen als het daarmee gebruikte apparaat• uitschakelt en ‘batterij leeg’ meldt. • na langer gebruik met de batterij niet meer onberispelijk werkt. Invloeden van buitenaf• Kijk nooit met de richtkijker direct in de zon of in een laser-lichtbron. Dit kan zware verwondingen aan de ogen veroorzaken. • Stel het apparaat niet zonder beschermkap lange tijd bloot aan de zon.
Het objectief en het oculair kunnen als een brandglas werken en interne elementen en in de buurt liggende objecten beschadigen. • Raak de metalen oppervlakken niet aan na inwerking van zonnestralen of kou. InslikkingsgevaarHoud batterijen en de losse buitenste onderdelen buiten het bereik van kinderen (inslikkingsgevaar). Functie • Voor het werken aan een richtkijker die is gemonteerd op een wapen, dient altijd te worden gecontroleerd en gegarandeerd dat het wapen niet geladen is. • Let in gemonteerde toestand op voldoende afstand tot de ogen om deze tegen verwondingen te beschermen. • Vergewis u zich er voor het gebruik van dat de richtkijker onberispelijk functioneert. • Controleer met doorkijken of de lens een duidelijk, ongestoord beeld levert. • Bij grove behandeling kan een foutafstelling niet worden uitgesloten. • De juiste instelling van het vizier controleert u met een controleschot.
5Objectiefbuis diameter mm 30 56 62Coating LotuTec®LotuTec®LotuTec®Stikstofvulling Waterdichtheid mbar 400 400 400Omgevingstemperatuur °C -25 / 50 -25 / 50 -25 / 50Lengte mm 285 335 352Gewicht zonder scheen g 505 620 690Gewicht met scheen g 545 655 725Onder voorbehoud van wijzigingen in uitvoering en leveringsomvang ten behoeve van de technische ontwikkeling. Vizier scherpstellenStel de scherpte van het vizier in door het oculair te draaien (1). Het is raadzaam om het vizier in te stellen bij een hogere vergroting. Het vizier blijft dan in het hele bereik van de vergroting altijd scherp. Let wel dat bij de richtkijkers van de ZEISS Conquest V6 serie een tegelijkertijd scherpstellen van het vizier en het beeld bij hoge vergrotingen en afstanden die duidelijk onder of boven 100 m liggen niet mogelijk is omdat deze richtkijkers zijn afgestemd op 100 m parallaxvrij.
Bij duidelijk kortere afstanden dan 100 m is het raadzaam een kleinere vergroting in te stellen. Aanwijzing: Ter bescherming tegen verwondingen is aan het oculair een rubberen ring (2) gemonteerd.
Vergroting wisselen U kunt alle vergrotingen tussen het laagste en hoogste vergrotingsniveau traploos instellen. De vergroting wordt gewisseld door te draaien aan de wisselaar (3) aan de oculairsteun. De vergrotingsniveaus zijn gekenmerkt door getallen en markeringen. Aanwijzing: Voor het gebruik in de schemering of nacht:helemaal naar links draaien – hoogste vergroting. helemaal naar rechts draaien – laagste vergroting. Als de nok van de wisselaar naar boven wijst, is de middelste vergroting ingesteld. (1)(3)(2).
3 | 5 NLBatterij vervangenDraai voor het vervangen van de batterij (type CR 2032) het deksel (4) linksom (tegen de richting van de wijzers van de klok) eraf. De batterij wordt met de plus naar boven in het vakje gelegd. Vervolgens het deksel (4) er weer opschroeven. Let er hierbij op dat de dichtingsring juist is geplaatst en zich in goede toestand bevindt. Een beschadigde dichtingsring moet worden vervangen. Aanwijzing: Verwijder de batterij indien de richtkijker langere tijd niet wordt gebruikt. VizierverlichtingDe verlichting wordt aangeschakeld door de verstelknop (5) eruit te trekken. Door de knop naar rechts te draaien (in de richting van de wijzers van de klok) kan de helderheid worden vergroot. Door de knop naar links te draaien (tegen de richting van de wijzers van de klok) wordt de helderheid verminderd.
De regeling is traploos tot een vooringesteld minimum of maximum en heeft geen mechanische aanslag. De verlichting wordt uitgeschakeld door de knop in te drukken in de richting van de behuizing van de richtkijker. Als de helderheid is aangepast aan de betreffende invloeden van de omgeving, kan de verlichting worden uitgeschakeld. De ingestelde helderheid is nu opgeslagen, ook als de verstelknop (5) in uitgeschakelde toestand wordt gedraaid. Na het aanschakelen heeft de verlichting weer de vooringestelde helderheid. Als de verstelknop van de vizierverlichting in uitgeschakelde toestand drie uur niet wordt bediend, schakelt de verlichting automatisch uit. Een zwakke batterij wordt door knipperen van de vizierverlichting aangegeven. Het knipperen kan naar wens worden onderdrukt: verstelknop indrukken en er direct weer uit trekken (binnen 2 seconden).
Hierdoor kan de vizierverlichting zonder knipperen worden gebruikt totdat de batterij helemaal leeg is. Na het vervangen van de batterij of bij het uitschakelen van de verlichting is het waarschuwingsknipperen weer geactiveerd.
Om de batterij nog eens extra te sparen en de gebruiksduur te verlengen, zijn de telescoopvizieren ZEISS Conquest V6 voorzien van een bewegingssensor. Deze herkent automatisch de positie van het wapen en schakelt het lichtpunt automatisch uit bij een hellingshoek van 45° naar de zijkant of een hellingshoek van 70° naar boven of beneden. Zodra het wapen wordt opgenomen om ermee te schieten, wordt het lichtpunt opnieuw met de eerder ingestelde helderheid ingeschakeld. Deze functie kan zowel in- als uitgeschakeld worden, door het telescoopvizier 180° ondersteboven te draaien en de stelknop (5) driemaal achter elkaar in te drukken en onmiddellijk weer uit te trekken. Ter bevestiging knippert de verlichting drie keer. Aanwijzing: Ook bij deze „onder een hoek“-uitschakeling geldt het 3 uurs stand-by-principe, d. w. z.
dat het telescoopvizier na 3 uur in gekantelde toestand niet opnieuw wordt ingeschakeld. Montage basisinstellingOm te verzekeren dat wapen en richtkijker als een eenheid perfect samenwerken, moet de richtkijker altijd door een gekwalificeerde geweermaker worden gemonteerd. Verwondingen aan het oog door terugstoten van het wapen, kunnen worden vermeden door het reglementair monteren van de juiste afstand tot het oog. De juiste afstand tot het oog is bovendien een garantie voor een volledig blikveld. Het justeren van de richtkijker ZEISS Conquest V6 bij een wapenHet justeren van de ZEISS Conquest V6 richtkijker bij een wapen, dus het corrigeren bij afwijkingen van de positie van het doel, wordt eenvoudiger dankzij het vastklikken in de hoogte- en breedteverstelling van het vizier.
Ga hierbij als volgt te werk:a) Na het afschroeven van de beschermdoppen (6 of 7) kan het vizier worden versteld door te draaien aan de verstelknoppen (8) in de hoogte en (9) in de breedte. Bij de richtkijkers van de ZEISS Conquest V6 serie komt 1 klik overeen met een verstelling van 1 cm op 100 m.
Als het wapen te laag schiet, moet naar boven worden gecorrigeerd (richting “H”), overeenkomstig met een keer de verstelknop rechtsom draaien (8). Als het wapen te hoog schiet, moet naar onderen worden gecorrigeerd, overeenkomstig met een keer de verstelknop linksom draaien (8). Als het wapen te ver naar links schiet, moet naar rechts worden gecorrigeerd (richting “R”), overeenkomstig met een keer de verstelknop rechtsom draaien (9). Als het wapen te ver naar rechts schiet, moet naar links worden gecorrigeerd, overeenkomstig met een keer de verstelknop linksom draaien (9). b) Na het inschieten de knop (8 of 9) naar boven eruit trekken en de nulmarkering van de ring (10) op de indexmarkering (11) stellen. Knop (8 of 9) naar beneden in de vergrendeling drukken.
De index dient voor het terugvinden van de oorspronkelijke instelling als het vizier later wordt versteld (voor andere afstanden of andere munitie). c) Niet vergeten: beschermdop (6 of 7) er weer opschroeven. Aanwijzing: Bij de levering van de richtkijker van de ZEISS Conquest V6 serie is het vizier op het midden van het verstelbereik en de nulmarkering van de verstelringen (10) op de indexmarkering (11) ingesteld. Vanuit deze instelling is een verstellen naar boven en onderen of naar rechts en links over de helft van de volgende in de tabel aangegeven verstelbereiken mogelijk. De richtkijkers ZEISS Conquest V6 zijn zo geconstrueerd dat bij het verstellen van het vizier een betreffende beweging van het vizier zelf naar het midden van het beeld niet te herkennen is. Het vizier blijft bij alle verstellingen altijd in het midden van het beeld.
4 | 5 NLSnelsluiting voor het telescoopvizier ZEISS CONQUEST V6Als uw telescoopvizier ZEISS CONQUEST V6 is voorzien van een ASV, heeft u de mogelijkheid om snel en eenvoudig, zelfs op verschillende afstanden, de roos vast te houden. De kogeldaling wordt aan de hand van de afstand door het verstellen van de vizierlijn van het telescoopvizier gecompenseerd, zonder de beschermdop van het vizier te hoeven verwijderen. De draaiknop (13) is voorzien van een lineaire schaalverdeling van 1 tot 75. De afstand tussen de streepjes is 1 klik, wat overeenkomt met 1 cm op 100 m. Elk tiende streepje is met een getal tussen 10 en 70 gemarkeerd. Door een vergrendeling wordt een onverwachte verstelling voorkomen. Indien de ballistische waarden, die zijn gerelateerd aan het doelschot op 100 m, bekend zijn, kunnen de vereiste kliks voor de verschillende afstanden direct bepaald en genoteerd worden.
In tabel 1 zijn daarvoor negen verschillende ballistische grafieken opgenomen. Opmerking: Een aanslag in de ASV voorkomt dat het vizier door de „0“-markering heen naar beneden wordt versteld. Het wapen met de ASV inschieten:Ga als volgt te werk om een schietcorrectie uit te voeren:ASV I Schroef (12) uitdraaien en de stelknop (13) lostrekken. ASV II De meenemer (16) uit de vergrendeling trekken en in wijzerrichting draaiend (180°) plaatsen. Er kan nu opnieuw een correctie naar beneden worden uitgevoerd en direct met behulp van de meenemer (16) worden uitgevoerd. ASV III Wanneer het wapen een afwijking naar beneden heeft, vraagt dat om een schietcorrectie naar boven (richting „H“), wat overeenkomt met het verdraaien van de stelknop (16) in wijzerrichting.
Wanneer het wapen een afwijking naar boven heeft, vraagt dat om een schietcorrectie naar beneden, wat overeenkomt met het verdraaien van de stelknop (16) in tegenwijzerrichting.
Nadat het wapen van een afstand van 100 m in de roos heeft geschoten:ASV IV De meenemer (16) uit de vergrendeling tillen en zodanig plaatsen dat de aanslagpen (17) van de meenemer (16) tegen de aanslagpen (18) van de vergrendelingsring (19) rust, zoals dat in de afb. (20) is weergegeven. ASV V De stelknop (13) zodanig plaatsen dat de „0“-markering overeenkomt met de indexmarkering op de vergrendelingsring (14). Let er daarbij op dat de O-ring niet beschadigd raakt. De stelknop (13) weer vastdraaien met de schroef (12). DichtheidDe richtkijker is waterdicht, op druk gecontroleerd volgens ISO 9022-80 en met stikstof gevuld. De onberispelijke afdichting is ook gegarandeerd als de beschermdoppen (13 of 15) van de verstelling van het vizier eraf zijn geschroefd. Let er echter altijd op dat deze beschermdoppen (13 of 15) er goed op zitten en de afdichtingsringen juist zijn geplaatst.
Vizier Uw richtkijker is uitgerust met het door u gekozen vizier. Bij de modellen ZEISS Conquest V6 ligt het vizier in het tweede beeldniveau. Het vizier wordt bij het wisselen van de vergroting niet vergroot, maar blijft altijd hetzelfde. Zo is bij deze richtkijkers de dekking van het vizier afhankelijk van de vergroting. Een actueel overzicht van beschikbare viziers en dekkingen vindt u onder www. zeiss. de/subtensions of neem contact met ons op:Carl Zeiss Sports Optics GmbHZEISS GruppeGloelstraße 3 – 5D-35576 WetzlarVizier ombouwenVanzelfsprekend kunnen de richtkijkers ZEISS Conquest V6 ook later met andere beschikbare vizieren worden uitgerust. Voor het ombouwen van een vizier dient de richtkijker naar onze klantenservice te worden opgestuurd. Service en onderhoudDe richtkijker is van de ZEISS LotuTec coating voorzien.
Alle vormen van verontreinigingen hechten minder en kunnen sneller, eenvoudiger en zonder strepen worden verwijderd. Bovendien is de LotuTec® coating bestand tegen beschadiging en slijtage. Uw ZEISS richtkijker heeft geen bijzonder onderhoud nodig. Grove vuildeeltjes (b. v. zand) op de lens niet wegvegen, maar wegblazen of met een fijn penseeltje verwijderen. Vingerafdrukken kunnen na een tijdje het lensoppervlak aantasten. De lensoppervlakken kunnen eenvoudig worden gereinigd door te bewasemen en met een schoon reinigingsdoekje na te wrijven. Tegen de, met name in de tropen mogelijke schimmelaanslag op de lens helpt een droog opbergen en een goede ventilatie van de buitenste lensvlakken. (12)ASV IASV V(13)(14)(15) 0,6 Nm(~ 0,44 lbf ft)T 20ASV II(16)(18)(19)(17)180°(14)ASV III(16)(14)ASV IV(16)(17)(14)(18)(19)(20).
5 | 5 NLReserveonderdelen voor ZEISS Conquest V6Mocht u vervangende onderdelen voor uw richtkijker nodig hebben, zoals beschermdoppen, neem dan contact op met uw speciaalzaak, de landelijke vertegenwoordiger of onze klantenservice.Voor telefonische aanvragen aan de klantenservice staan wij graag op maandag t/m vrijdag van 8 t/m 18 uur (MET) ter beschikking.Tel.: +49 (0) 64 41-4 67 61 Fax: +49 (0) 64 41-4 83 [email protected]*Accessoir is niet bij de levering inbegrepen!ZEISS staat voor een betrouwbaar hoog kwaliteitsniveau. Daarom verlenen wij als fabrikant – ongeacht de garantieverplichtingen van de verkoper ten opzichte van de klant – voor dit ZEISS product een garantie van tien jaar. De omvang van de garantie kan via de volgende link bekeken worden: www.zeiss.com/sports-optics/premium-warranty-conditions Registreer uw product onder: www.zeiss.com/sports-optics/registration
Heb je hulp nodig?
Als je hulp nodig hebt met Zeiss Conquest V6 1.1-6x24 stel dan hieronder een vraag en andere gebruikers zullen je antwoorden